استخدام شرکت ملی گاز ایران [ آزمون کتبی + مصاحبه علمی + مصاحبه عقیدتی + طب صنعتی ]

raminet

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها یه سوال؟ ارشد دولتی مجاز شدم انتخاب رشته کنم رتبم 3700 شده و اخرین فرده مجاز رو زده 5000 حالا دوتا سوال؟
1-امیدی هست به نظرتون؟ یعنی میشه جایی قبول شد یا خیلی کمه رتبه؟!
2-اگه فرضا یه جا یا پیام نور یا دولتی قبول شدم بعد گاز هم قبول شدم اگه بفهمن دارم میرم دانشگاه برام بد میشه؟ یعنی مشکل ایجاد میشه؟

A.R-KH-A

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها یه سوال؟ ارشد دولتی مجاز شدم انتخاب رشته کنم رتبم 3700 شده و اخرین فرده مجاز رو زده 5000 حالا دوتا سوال؟
2-اگه فرضا یه جا یا پیام نور یا دولتی قبول شدم بعد گاز هم قبول شدم اگه بفهمن دارم میرم دانشگاه برام بد میشه؟ یعنی مشکل ایجاد میشه؟

اقا تو بشمار چند نفر پذیرش دارن بعد جای خودتو دیگه حساب کن..
فک نکنم پذیرشون بالای 1400 نفر بشه

delpier0

کاربر بیش فعال
امید که هست انتخاب کن ایشالا قبول میشی .
نه بعید میدونم کاری داشته باشن خیلیا تو پالایشگاه کار میکنن کنارشم میرن دانشگاه

وحیدعبدی

عضو جدید
ببینید زمان مصاحبه بر اساس شاخه و رشته و ... اصلا نیست اینو مطمئن باشین . یا بر اساس نمره بالا به پایین میباشد و سهمیه ها و یا به قول خودشون راندوم !! که به نظره من و هیچکس راندوم نمیتونه باشه !!!!!!!!
ضمنا روزی که من رفتم اکثرا مکانیک بودن و مهندس شیمی فکر کنم 11 تا بود

نمیدونم چی بگم! شاید هم بر اساس نمره باشه. ولی ببینید آزمون گاز 2هفته بعد از کنکور بوده و رتبه کنکور فکر کنم معیار خوبی برای سنجش جایگاه افراد نسبت به هم باشه. رتبه من 1600 شده و شما 3700 پس احتمال اینکه من آزمون رو از شما بهتر داده باشم بیشتره. تنها چیزی که میمونه اینه که شما سهمیه یا امتیازی داشتین یا نه؟
در هر صورت بر هر اساسی که باشه من جایگاه خیلی بدی ندارم چون تقریبا وسط هستم (مصاحبه ام 30ام هستش) :smile: و خوش به حال شما که مصاحبه تون رو انجام دادین و این استرسی که من الان دارم رو دیگه ندارین!

delpier0

کاربر بیش فعال
نمیدونم چی بگم! شاید هم بر اساس نمره باشه. ولی ببینید آزمون گاز 2هفته بعد از کنکور بوده و رتبه کنکور فکر کنم معیار خوبی برای سنجش جایگاه افراد نسبت به هم باشه. رتبه من 1600 شده و شما 3700 پس احتمال اینکه من آزمون رو از شما بهتر داده باشم بیشتره. تنها چیزی که میمونه اینه که شما سهمیه یا امتیازی داشتین یا نه؟
در هر صورت بر هر اساسی که باشه من جایگاه خیلی بدی ندارم چون تقریبا وسط هستم (مصاحبه ام 30ام هستش) :smile: و خوش به حال شما که مصاحبه تون رو انجام دادین و این استرسی که من الان دارم رو دیگه ندارین!
وحید جان خواهشا مصاحبه تموم شد بیا بگو چی گفتن . دستت درد نکنه

raminet

عضو جدید
کاربر ممتاز
من گاز رو خیلی خوب دادم یعنی وقتی اومدم بیرون به خودم گفتم بالای 80 درصد قبولم حتما
امتحان دولتی هم اصلا نخونده بودم و اصلا همینطوری شرکت کردم و برام مهم نبود چون دنبال ادامه نحصیل نیستم اصلا

وحیدعبدی

عضو جدید
من گاز رو خیلی خوب دادم یعنی وقتی اومدم بیرون به خودم گفتم بالای 80 درصد قبولم حتما
امتحان دولتی هم اصلا نخونده بودم و اصلا همینطوری شرکت کردم و برام مهم نبود چون دنبال ادامه نحصیل نیستم اصلا

بنده هم قصد ادامه تحصیل ندارم و هدف اصلیم استخدامی بود اما بالاخره کنکور هم یه آزمون بوده و شما هر چقدر واسه اون خونده بودین واسه گاز هم همون قدر خوندین. یعنی توی 2هفته نمیشه خیلی به اطلاعات ادم افزوده بشه آزمون گاز انقدر آسون بود که همه خوب زده بودن من خودم زیر یه ساعت پاسخنامه رو تحویل دادم.
حالا اینا خیلی مهم نیست. مهم اینه که قبول شدیم و یه مرحله رو با موفقیت پشت سر گذاشتیم و ان شاالله بقیه مراحل هم به خیر و خوشی رد بشه
شما نگفتین سهمیه یا امتیاز دارین یا نه؟
گرایش رشته تون رو هم اگه میشه لطف کنید بگید
من طراحی فرایند هستم. تهران جنوب هم درس خوندم

وحیدعبدی

عضو جدید
من 8 خرداد - پتروشیمی. دستت درست

البته دوستمون آقای raminet خیلی خوب راهنمایی کردن اما من هم چند تا چیز از دوستام که الان شرکت نفت دارن کار میکنن میگم
اول اینکه تمرکز اصلی روی کارآموزی و پروژه باید باشه و بشین قشنگ بخونشون. مثلا پروژه من در مورد روشهای تولید اتیلن هستش. لزومی نداره که تشریح فرآیند رو بلد باشم اما الان دارم در مورد اصطلاحاتی که توی پروژه ام هست اطلاعات کسب میکنم مثل کراکینگ و پیرولیز و این چیزا. شما هم روی کلیاتی که توی پروژه ات هست کاملا مسلط شو.
به قول دوستم: اونجا انقدر استرس هست که فقط چیزهایی رو میتونی به یاد بیاری که کاملا روشون مسلط باشی پس الان وقتت رو روی یادگیری نذار و سعی کن داشته هات رو تثبیت کنی.
من هم الان فقط در حال تثبیت هستم و چیزهای جدید اصلا نمیخونم چون وقت تلف کردنه.
راستی اگه دوره نرم افزار هم گذروندی حتما یه نگاه بهش بنداز من دوره hysys رو گذروندم اما دیشب نشستم یه نگاه بندازم دیدم هیچی یادم نمیاد و از اول شروع کردم به مرور کردن!

HAMED A

عضو جدید
بچه ها شما همش در مورد مصاحبه کسایی میگین که سابقه کار ندارن و از پروژه و کاراموزیشون می پرسند. من که 6-5 سال تو صنعت هستم چی ازم می پرسند؟؟؟؟!!!!!

delpier0

کاربر بیش فعال
بچه ها شما همش در مورد مصاحبه کسایی میگین که سابقه کار ندارن و از پروژه و کاراموزیشون می پرسند. من که 6-5 سال تو صنعت هستم چی ازم می پرسند؟؟؟؟!!!!!

داداش شما هم به غیر از چیزایی که از ما میپرسن از همون کارایی که تو صنعت کردین میپرسن دیگه ! شما که مصاحبه واستون راحتتر از ماست . بنده حقیر نه سابقه کار دارم نه معدل بالا دارم نه ... فقط 2 تا درس ترمودینامیک و انتقال حرارت رو خوب خوندم تا الان . همین حتی دستگاههای پالایشگاهم خوب نمیشناسم . یه چسه هم زبان بلدم

mahdismh69

عضو جدید
حقوق پایه هم گفتن 500 و دریافتی با ضریب حدود 2 (اما به کسی نگین و اطلاعات پیش خودتون بمونه)
مهندس مثل کارگاه هستش؟ یعنی 22 روز کار 8 روز آف هست؟
من مرکز بندر عباس رو میگم...
اطلاع دارید جواب های مصاحبه رو حدودا کی اعلام میکنن؟
مرسی

وحیدعبدی

عضو جدید
به من دیروز مسیج دادن میگن ساعت 10 صبح بیام.2 خرداد

شما محل کارت رو کجا زدی؟
به خیلی ها وقتی که جواب کتبی اومد هم اس ام اس زدن اما تا حالا به من نه اس زدن نه میل فرستادن فقط قبل اینکه جواب کتبی بیاد 3بار زنگ زدن واسه نقص مدارک
من پارس جنوبی زدم

hadishs

عضو جدید

راستی داداش تو مدارک مورد نیاز نوشته باید کروکی 7 نفر رو ببری! یکیشون از همکارای سابقت باید باشه. من که سابقه کار ندارم چی کار باید بکنم؟

HAMED A

عضو جدید
شما محل کارت رو کجا زدی؟
به خیلی ها وقتی که جواب کتبی اومد هم اس ام اس زدن اما تا حالا به من نه اس زدن نه میل فرستادن فقط قبل اینکه جواب کتبی بیاد 3بار زنگ زدن واسه نقص مدارک
من پارس جنوبی زدم

اگه منظورت محل كارت روانشناختيه كه تهران بودم.
به منم واسه نقص مدرك تلفن زدن و حتي گفتن با فكس بفرس منم واسشون فرستادم. ولي بازم اسمم تو ليست نقص مدركي ها (نقص 46) كه بايد 2 خرداد بريم امير كبير اومد. تو سايت زده بود 5/8 صبح برم اونجا ولي ديروز اس دادن گفتن 10 بيا.

mahdismh69

عضو جدید
به منم واسه نقص مدرك تلفن زدن و حتي گفتن با فكس بفرس منم واسشون فرستادم. ولي بازم اسمم تو ليست نقص مدركي ها (نقص 46) كه بايد 2 خرداد بريم امير كبير اومد. تو سايت زده بود 5/8 صبح برم اونجا ولي ديروز اس دادن گفتن 10 بيا.
مهندس منم مدارکم نقص داره...کجا زده کی بیاریم؟ مگه نباید همون روز مصاحبه ببریم ناقصی ها رو؟

وحیدعبدی

عضو جدید

نه منظورم محل شغلی بود
من زدم پارس جنوبی

raminet

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببخشین رفته بودم بعد از مدت ها بیرون یه دلی از عزا دروردیم با طرف :D
کروکی و ادرس دقیق 7 نفر حتما میخواد پس به فکر باشین اونجا گیر میوفتینا از من گفتن بود
بنده هم سهمیه نداشتم اما یه مقدار ناچیز به ازمون کتبی بخاطر فرزند کارکنان اضافه شد همین.

delpier0

کاربر بیش فعال
ببخشین رفته بودم بعد از مدت ها بیرون یه دلی از عزا دروردیم با طرف :D
کروکی و ادرس دقیق 7 نفر حتما میخواد پس به فکر باشین اونجا گیر میوفتینا از من گفتن بود
بنده هم سهمیه نداشتم اما یه مقدار ناچیز به ازمون کتبی بخاطر فرزند کارکنان اضافه شد همین.
داداش با کدوم طرف رفتین بیرون ؟ کجا رفتین ؟
فرزند کارکنان تو مصاحبه امتیاز دارن ؟

وحیدعبدی

عضو جدید

بله فرزند کارکنان 20 درصد امتیاز دارن یعنی هر مقداری که بزنن (مثلا 60) 20 درصد اون مقدار (یعنی 20 درصد 60٪ که میشه 12٪) بهش اضافه میشه (یعنی میشه 60+12=72)
البته با اینکه اسمش اینه که فرزندان کارکنان انقدر امتیاز دارن اما من ندیدم کسی پدرش شرکتی باشه و آزمون رو قبول نشده باشه. (حداقل توی رشته مهندسی شیمی که اینجوریه)
من هم پدرم شرکتیه اما باید با انصاف به قضایا نگاه کرد دیگه ;)

delpier0

کاربر بیش فعال
بله فرزند کارکنان 20 درصد امتیاز دارن یعنی هر مقداری که بزنن (مثلا 60) 20 درصد اون مقدار (یعنی 20 درصد 60٪ که میشه 12٪) بهش اضافه میشه (یعنی میشه 60+12=72)
البته با اینکه اسمش اینه که فرزندان کارکنان انقدر امتیاز دارن اما من ندیدم کسی پدرش شرکتی باشه و آزمون رو قبول نشده باشه. (حداقل توی رشته مهندسی شیمی که اینجوریه)

نه میخوام بدونم که تو مصاحبه هم امتیازی داره ؟ یا فقط تو ازمون کتبی بود ؟

وحیدعبدی

عضو جدید

والا چیزی که گفتن اینه که این 20 درصد رو یا توی مصاحبه یا توی کتبی اعمال میکنن یعنی هر جایی که داوطلب بیشتر نیاز داشت اونجا اعمال میشه. یعنی اگر توی آزمون کتبی اعمال شده باشه دیگه توی مصاحبه اثری نخواهد داشت اما به نظر من اینا همه اش حرفه و تاثیرش بیشتر از این حرفاس:smile:
پدر شما هم شرکتیه؟

HAMED A

عضو جدید

والا من فكر مي كنم تو مصاحبه خودت هستيو خدا و مصاحبه كننده...امتيازا همه مربوط به مرحله قبول علميه...يعني همه چيز به خودت برميگرده
تنها چيزي كه بجز اينا ممكنه بتونه تاثيرگذار باشه يه پارتيه كلفته يا كسي كه مصاحبه كننده هاتو بشناسه

ha_mi

عضو جدید

:biggrin: بابا بیچاره با جی افش رفته ددر چیکا داری کجا رفته دیگه یزید :biggrin: البته تو اصف دوجا بیشتر با طرف هال نمیده ددر یا کوه صفه یا باغ بهادرانه چیه:D
امتیاژ ویژه هام شنیدم تو کل جساب میشن ینی تو مجموع ازمون و مصاحبه به حساب میان دیگه نمیدونم موثقه یا نه یه بابایی بود که اصن میگف تو ازمون نیس فقط مصاجبس! گفتم برو عااامو :biggrin:

در مورد تقسیم بندیم که واقعا موندم رو چه اساسی بوده تمام حالات (حروف الفبا، رشته، گرایش، محل خدمت انتخابی، کده رهگیری و ...) رو براش مثال نقض پیدا کردم :biggrin: فقط میمونه رندم یا نمره ازمون، ازمونم اخه بعید بدونم دوستم که مثه خودم ازمون توپ داده بود 4تا 100% حداقل داره شیمی فیزیکو ترمو ام از من فک کنم بهتر زده بالای 90% فک کنم ارشدشم اومد 350 مصاحبش افتاده 6آم! خلاصه ازمونم کمی تا قسمتی بعید بدونم باشه میمونه رندم که البته با عقل جور درنمیاد!
اینم که میگی ندیدی فرزند کارکنان قبول شده باشه، به نظرم طبیعیه چون ازمون ساده بود نمره ها بهم خیلی نزدیک بوده مطمئنن رو همین حساب این 10-20% خیلی خودشو نشون میده مگه اینکه کسیو سراغ داشته باشه مشنگ بوده و با این سهمیه ها قبول شده باشه ....
یادتونه بچه ها که گفتم دوستم از بچه ها دانشگاه که سهمیه دانشگاه نفتم داش ازمونم میگف خیلی خوب داده قبول نشد! اون سهمیه جانبازانم داشته گوویا !! واقعا الان موندم چجوری واقعا قبول نشده!

delpier0

کاربر بیش فعال
والا چیزی که گفتن اینه که این 20 درصد رو یا توی مصاحبه یا توی کتبی اعمال میکنن یعنی هر جایی که داوطلب بیشتر نیاز داشت اونجا اعمال میشه. یعنی اگر توی آزمون کتبی اعمال شده باشه دیگه توی مصاحبه اثری نخواهد داشت اما به نظر من اینا همه اش حرفه و تاثیرش بیشتر از این حرفاس:smile:
پدر شما هم شرکتیه؟

تقریبا

بالا