کارشناسی ارشد (مشاوره، سوال و درخواست)

masoud69

عضو جدید
سلام یه سوال :اگه شما توی این موقعیت قرار بگیرین چکار می کردین؟1- شهر خودتون یه موقعیت داشتین که هم کار (تو رشته ی خودمون ) کنین و هم ارشد بخونین (منابع آب )ولی دانشگاهش زیاد معتبر نباشه 2-به دانشگاه تهران برین ولی کاری نداشته باشین وفقط دوسال بشینین ارشد بگیرین؟

masoud69

عضو جدید
سلام یه سوال :اگه شما توی این موقعیت قرار بگیرین چکار می کردین؟1- شهر خودتون یه موقعیت داشتین که هم کار (تو رشته ی خودمون ) کنین و هم ارشد بخونین (منابع آب )ولی دانشگاهش زیاد معتبر نباشه 2-به دانشگاه تهران برین ولی کاری نداشته باشین وفقط دوسال بشینین ارشد بگیرین؟

agriboy

عضو جدید

والا منم خودم خیلی وقته تو این موضوع موندم از این و اونم زیاد پرسیدم از اساتید خودم تا دانشجویان ارشد حدود 60 70 درصد با گزینه یک موافق بودن.

yekariayi

متخصص هیدرولیک
کاربر ممتاز

سلام دوست عزیز
اولا بگم که درحال حاضر بهترین گزینه همون گزینه یک
ولی اگه علاقه به علم داری و درحال حاضر قصد ازدواج و کار نداری و از نظر مالی تامینی میتونی گزینه دو رو انتخاب کنی

yekariayi

متخصص هیدرولیک
کاربر ممتاز

تو تاپیک ارشد و دکتری جوابتونو دادم:)

m.zaki

عضو جدید
سلام دوستان.
اگه کسی درصدها، رتبه و محل قبولی دکترای زهکشی سالهای قبلو داره لطفا بزاره

masoud69

عضو جدید
سلام دوست عزیز
اولا بگم که درحال حاضر بهترین گزینه همون گزینه یک
ولی اگه علاقه به علم داری و درحال حاضر قصد ازدواج و کار نداری و از نظر مالی تامینی میتونی گزینه دو رو انتخاب کنی

متاسفانه از نظر مالی زیاد در وضعیت خوبی نیستم خودمم دارم به همون گزینه ی1 می رسم

**زهره**

عضو جدید
کاربر ممتاز
با دوستمون کاملا موافقم و من هم گزینه 1 را پیشنهاد میکنم
موفق باشی دوست من

Eshgh Khoodayi

عضو جدید
کاربر ممتاز
زهکشی یا سازه ها؟!

زهکشی یا سازه ها؟!

:)سلام
به نظر شما
رشته
[h=2]آبیاری و زهکشی[/h]

بهتره یا [h=2]سازه هایی آبی؟![/h]

از نظر سختی آینده کاری و ...
ممنون میشم کمکم کنید
ممنون میشم آگه هم مقدر بود رتبه و درصد قبولی تو ای رشته ها رو هم برام بذارین؟!

• Like
واکنش ها: n30e

Eshgh Khoodayi

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون میدونم
فقط اطلاعات ندارم که بدونم چی هست تا علاقه ام مشخص بشه که به کدوم برم بهتره؟!
یه چیز هایی شنیدم

yekariayi

متخصص هیدرولیک
کاربر ممتاز
ممنون میدونم
فقط اطلاعات ندارم که بدونم چی هست تا علاقه ام مشخص بشه که به کدوم برم بهتره؟!
یه چیز هایی شنیدم

راحت ترین کار دیدن سرفصل ها و دروس هرکدوم از گرایشاست
یا دقت کن تو دوره کارشناسی از کدوم درسا بیشتر خوشت میومد
مثلا سازه و آبیاری زهکشی برمیگردن به دروس ارشدشون تقریبا
ببین به کدوم یکی از این درسا بیشتر علاقه داری
تو بازار کار هم خیلی توفیری نمیکنه و تقریبا هردو گرایش مثلا میتونن طراحی سیستم های آبیاری رو انجام بدن و راحت مدرک تحت فشار رو بگیرن
فقط این بین گرایش سازه بیشتر عمرانیه و سازه ایه مثل بندهای انحرافی یا طراحی کانالها و مسائل ژئو تکنیکی و مهندسی رودخانه و سد و ... ولی آبیاری و زهکشی تو زمینه کشاورزی تخصصی تره و تو زمینه زهکشی و نفوذ و روابط آب و کشاورزی و مسائل کیفیت آب که تقریبا سازه ایها هم واردش میشن ولی کیفیت زهاب بیشتر به آبیاری و زهکشی مربوط میشه
ببین با کدوم راحتتری و به کدوم تمایل بیشتری داره

yekariayi

متخصص هیدرولیک
کاربر ممتاز
ممنونم
هوا شناسی و منابع آب چطور رشته هایی هستن؟!

هواشناسی و منابع یکم نزدیک همن
هواشناسی که مربوط به بحثای هوا و اقلیم شناسی مربوط میشه
رشته منابع هم بیشتر مربوط به مسایل هیدرولوژی و آب های زیرزمینی و یا حتی مسائل سنجش از دور و اینا
مثائلی مثل بارش و رواناب و سیلاب و...

همه گرایشا خوب و مفیدن
دیگه برمیگرده به علاقه خودت

Eshgh Khoodayi

عضو جدید
کاربر ممتاز
هواشناسی و منابع یکم نزدیک همن
هواشناسی که مربوط به بحثای هوا و اقلیم شناسی مربوط میشه
رشته منابع هم بیشتر مربوط به مسایل هیدرولوژی و آب های زیرزمینی و یا حتی مسائل سنجش از دور و اینا
مثائلی مثل بارش و رواناب و سیلاب و...

همه گرایشا خوب و مفیدن
دیگه برمیگرده به علاقه خودت

مرسی ممنون یه نظری هم به وبلاگم بده ببین خوبه نقص و عیب هاش بهم بگو بازم مرسی

• Like
واکنش ها: n30e

saeed hz

عضو جدید
سلام به همه دوستان،دوتا سوال درباره آزمون دکتری داشتم 1-برای امتحان دکتری مهندسی منابع آب ازچه منابع وکتبی استفاده کنم؟رفتن به کلاسهای آموزشگاهی یاجزوات موسسات مفیده یانه؟
2- ازنظراعتبارمدرک وآینده کاری چه فرقی بین دکتری انشگاه آزاد و دانشگاههای بدون آزمون وپردیس هست؟هزینه هرکدوم چقدرمیشه حدودا
لطفا راهنماییم کنید..ممنون

behnaz68

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دوست عزیز اگه وقت کنی و یه سر به تایپیک کارشناسی ارشد و دکترا بزنی اونجا هم رشته ها همراه با ضرایب و سر فصل کارشناسی ارشد گرایش ها گذاشته شده ، هم رتبه های قبولی اینجوری بهتر می تونی تصمیم بگیری.
همون جور که دوستمون گفتند علاقه مهمه توی دوره کارشناسی ببینید با چه درس هایی راحت ترید؟
بعد ببینید توی محیطی که زندگی می کنید کاری داره یا نه؟ اصلا محیط کاریش دوست داری؟
اگه درس های هیدرولیک و سازه ای دوست دارید سازه آبی
تا اونجایی که می دونم گرایش زهکشی تقریبا همه جا اجرا میشه
بهتره در مورد گرایش منابع آب هم تحقیق کنید. اونم گرایش خوبیه
در کل همه گرایش ها خوب هستند بستگی به علاقه و توانایی خودتون بر می گرده
اگه هم از استادهای هر گرایش که علاوه بر تدریس کار هم می کنند بهتر می تونند کمکتون کنند.

و علاوه بر این هر گرایشی که بری آخرش فکر کنم باید مدرک طراحی و اجرا رو بگیری.

آخرین ویرایش:

n.taranom

عضو جدید
کارشناسی ارشد 92

کارشناسی ارشد 92

سلام ، لطفاً دانشگاههای زیر رو برای گرایش سازه اولویت بندی کنید:

تهران ، تربیت مدرس ، ارومیه ، ایلام ، همدان ، تبریز ، کرمانشاه ، زنجان ، شاهرود ، شهرکرد ، کرمان ، اهواز ، شیراز ، ساری ، گرگان ، فردوسی مشهد ، گیلان ، لرستان

yekariayi

متخصص هیدرولیک
کاربر ممتاز
سلام ، لطفاً دانشگاههای زیر رو برای گرایش سازه اولویت بندی کنید:

تهران ، تربیت مدرس ، ارومیه ، ایلام ، همدان ، تبریز ، کرمانشاه ، زنجان ، شاهرود ، شهرکرد ، کرمان ، اهواز ، شیراز ، ساری ، گرگان ، فردوسی مشهد ، گیلان ، لرستان

تهران
تربیت مدرس
اهواز
تبریز-شیراز-فردوسی مشهد
بعقیه زیاد با هم توفیری نمیکنن
تقریبا بعد سه گزینه اول همه تو یه سطح هستن

البته اهواز هم میتونه اولویت اولتون باشه اگه محل زندگیتون به اهواز نزدیکتره چون تو رشته سازه اهواز از همه قویتره
رتبه چند آوردین؟

bayan20

عضو جدید
عاغا من رتبه ام شده 25 ... چیکار کنم؟
بین شبانه تهران و اهواز و اصفهان کدوم بهتره؟
:surprised:

loyal_boy

عضو جدید
سلام دوستان
من رتبم 3 شده تو زهکشی . الان تنها مشکلی که هست اینه که نمیدونم تو شهر تبریز ادامه بدم یا برم تهران . خوشحال میشم نظر دوستان رو بدونم به خصوص اونایی خودشون یه جورایی این شرایط رو تجربه کردن .
فقط اینم بگم که کار برای من تو اولویت قرار داره و 100% قصدم اینه که در کنار تحصیل ارشد کار هم پیدا کنم ... پیدا کردن کار تو تبریز راحت تره یا تهران ؟

به همه کسایی هم که قبول شدن تبریک میگم ...

loyal_boy

عضو جدید
سلام
کسی امسال ارشد نداده؟
با رتبه 172 زهکشی میشه قبول شد؟:cry:

دوست عزیز با این رتبه شاید از شبانه ارومیه بشه قبول شد . ولی اگه ظرفیت ها نسبت به سال قبل تغییر نکنه از روزانه زنجان و دانشگاه های هم سطحش قبولید ...

yekariayi

متخصص هیدرولیک
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من رتبم 3 شده تو زهکشی . الان تنها مشکلی که هست اینه که نمیدونم تو شهر تبریز ادامه بدم یا برم تهران . خوشحال میشم نظر دوستان رو بدونم به خصوص اونایی خودشون یه جورایی این شرایط رو تجربه کردن .
فقط اینم بگم که کار برای من تو اولویت قرار داره و 100% قصدم اینه که در کنار تحصیل ارشد کار هم پیدا کنم ... پیدا کردن کار تو تبریز راحت تره یا تهران ؟

به همه کسایی هم که قبول شدن تبریک میگم ...

سلام
و مبارکه به نظر من از همه نظر و مخصوصا تو گرایش آبیاری زهکشی تهران حرف اول رو میزنه
کارم تهران بهتره
پس شک نکن و تهران رو انتخاب کن

yekariayi

متخصص هیدرولیک
کاربر ممتاز
عاغا من رتبه ام شده 25 ... چیکار کنم؟
بین شبانه تهران و اهواز و اصفهان کدوم بهتره؟
:surprised:

من دقیقا وضعیت الان تورو پارسال داشتم
ولی با توجه به اوضاع و هزینه ها شبانه نری بهتره
سازه شبانه تهران نمی ارزه و من با استادم که ارشد و دکتری تهران بود مشورت کردم نذاشت برم شبانه تهران
اگه اهواز نزدیکه برو اهواز وگرنه تبریز و فردوسی مشهد با توجه به دکتری داشتن گزینه های بهتری از اصفهانن
باز اگه به اصفهان نزدیکی یا کارشناسی اونجا بودی بزن همون اصفهان که البته فک کنم دکتری نداشته باشه!!