اگه یه روز با خدا روبرو شی بهش چی میگی؟

natanaeal

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنون از نوجه و نوشته هاتون.امیدوارم بتونم به این دید برسم.

سلام

استدعا دارم...قطعا خواهید رسید...فقط باید اراده کنید...

اجازه میخوام با زبان عامیانه براتون مثالی رو عرض کنم:

ببینید این اعتقاد منه و قصد تحمیل ندارم------------کتاب ریاضی دبستان / خرگوش هویج و مسیرهای خمیده و مستقیمش رو به یاد دارید؟

نیاز و میل خرگوش به هویج فطری و در ذاتش هست و خرگوش هر مسیری رو انتخاب کنه به هویج خواهد رسید...

پس در رسیدن به وجود ارامش بخش خدا و خودتون و به این نگاه ساده کوچکترین تردیدی راه ندید و از همین الان شروع کنید...

این شعار منه اول به خدا بعد به خودت اعتماد کن...

به خدا اول اعتماد کن بعد ایمان بیار چون اعتماد مقدمه رسیدن به ایمان خواهد بود

با ارزوی روزهای شاد برای شما...

mor1360

عضو جدید
اولأ لطف کردین نظر دادین دوست عزیز....
اما بحث ما سر مذهب و این جور چیزا نیست ...
ضمنن خدا خدای همه است نه شیعیان....
و اینکه خواهشمندم تاپیک رو وارد این بحثا نکنین .....

خواهش میکنم! قصدم خیر بود! :redface::gol:

میدونم ولی هر جا صحبت از خدا باشه، لاجرم صحبت از مذهب هم هست! چون بر اساس ادیان و مذاهب مختلف، خدا داریم تا خدا!

بله! خدا خدای همه است! ولی شناخت مسلکها از او متفاوت و گاه متضاده! :)

باشه! فقط جواب سوالایی که ازم شده رو میدم و دیگر هیچ! :cool:

من خودم شیعه هستم ولی اصلا نمیتونم این جمله شمارو درک کنم که نوشتین
: غیر شیعه ها!
??????!!!!!what

دوست عزیز! همونطور که اشاره کردم، مسلکهای مختلف، شناخت متفاوت و گاه متضادی از خدا بدست میدن! ما اعتقاد داریم که خدا یکتاست و تنها وجود حقیقی است و سایر موجودات، از خود چیزی نداشته و جلوه هایی از آن حقیقت یگانه هستند.... خب! پس چرا این همه دین و مذهب وجود داره؟! وقتی یک حق و حقیقت وجود داشته باشه، پس باید یک دین حق هم وجود داشته باشه، نه بیشتر! در نتیجه، از میان این همه مسلک و مرام، باید یکی درست (دین و مذهب حق) و بقیه نادرست(حالا یا از پایه غلط، یا بعدا تحریف شده) باشند! وظیفه من و شما اینه که با تحقیق و بررسی در اصول و مبانی ادیان و مذاهب مختلف، دین حق رو بشناسیم و با آگاهی و معرفت صحیح اونو اختیار کنیم تا با عمل به احکام آن، به سر منزل مقصود(تکامل نهایی و سعادت ابدی) برسیم. بحث طولانیه و از حوصله اینجا خارج! فقط به صورت جزئی به تصویری که مسلک های مختلف از خدا ارائه میدن اشاره می کنم. مثلا :

به طور بسیار بسیار خلاصه؛ ادیانی مانند یهودیت که توسط کابالائیست ها( یه سرچ کنی آشنا میشی! به طور خلاصه؛ همون حزب شیطان خودمونه و قاتلان پیامبران و جریان دجال) تحریف شده و مسیحیت که توسط کابالائیستهای ظاهرا یهودی تحریف شده، خدا رو مثل خدایان باستانی فرض می کنن و برای او جسم، شریک، فرزند، نقطه ضعف و محدودیت .... قائلند! در نتیجه سخنانی مثل "روبرو شدن" با خدا در مورد اونها عجیب نیست! همچنین در اسلام تحریف شده(توسط کابالائیستهای ظاهرا یهودی و مسیحی) باز هم همون دید محدود رو در مورد خدا شاهدیم! مثل وهابیت و بهائیت! اگه بررسی و تحقیق کنید خواهید دید که خدایی که اونها ازش صحبت می کنن، اصلا شایستگی مقام خدایی رو نداره! چیزایی به خدا نسبت میدن که آدم شرمش میاد ازش صحبت کنه!:confused: خودتون تحقیق کنین تا بفهمین چی میگم!:book: برای آشنایی با این مباحث، سخنرانی های آقای "رائفی پور " در مورد "فراماسونری و شیطان پرستی" مناسب هستند!

خلاصههههه! اگر ما معرفت و شناختی رو که مذهبمون از خدا به ما ارائه میده ندونیم و درک نکنیم، نمیتونیم ادعای شیعه بودن هم داشته باشیم! خدا خیلی فراتر از این حرفا و فکرای محدود ماست! مثال خیلی ساده شده اش همون مثال نور و آینه هستش که قبلا تو یه تاپیکی زده بودم که دیگه نمیخوام بحثو طولانی تر از این کنم! ولی به قول دوستان، بحث همون داستان "موسی و شبان " هستش و نمیشه زیاد ایراد گرفت! :gol:

باسلام

بی مقدمه عرض میکنم در حسن نیت شما بر مقام خدا شکی نیست اما اگر اشتباه نکنم غیر مستقیم بنده رو خطاب قرار دادید...

بزرگترین توهین به مقام خدا بیشتر از اینکه تفسیر وجود خدا باشه عدم استفاده ما از دوقدرت عقل و اختیار و به چالش کشیدن روحمون بوده...

متاسفانه انسان جایگاه خودش رو فراموش و گاهی بجای خدا خدایی میکنه...داستان موسی و شبان رو خاطرتون نیست؟

پاینده باشید

ممنون! ولی نخیر! خطاب بنده به شخص خاصی نبود! کلی عرض کردم! این داستان موسی و شبان رو خوب اومدین بنده هم خودمو چندان جلوتر از اون شبان نمیدونم ولی از قشر تحصیل کرده جامعه شیعه، اون هم در قرن 21، انتظار بیشتری میره!

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
میگم...

:(

MisyoMasoud

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بله! خدا خدای همه است! ولی شناخت مسلکها از او متفاوت و گاه متضاده!

از قشر تحصیل کرده جامعه شیعه، اون هم در قرن 21، انتظار بیشتری میره!

یه جوری حرف میزنین که انگار فقط شیعیان خدا رو میشناسن و اونجور که باید ازش شناخت دارن؟؟؟
نمیدونم واقعأ دلیل این جبهه گیری ها و تأکیدتون چیه؟؟؟
اون سری هم عرض کردم برای بحث کردن بهتره اینجا رو اتنخاب نکنین...
متشکرم

mor1360

عضو جدید
یه جوری حرف میزنین که انگار فقط شیعیان خدا رو میشناسن و اونجور که باید ازش شناخت دارن؟؟؟
نمیدونم واقعأ دلیل این جبهه گیری ها و تأکیدتون چیه؟؟؟
اون سری هم عرض کردم برای بحث کردن بهتره اینجا رو اتنخاب نکنین...
متشکرم

معذرت! ولی مشخصه دقت نکردی! بای! ;)

-anjel-

عضو جدید
بهش میگم:
سلام بهترین دوستم، تکیه گاهم، عشقم، شادیم، آرامشم، مبدا و مقصدم، دیدی تا آخرش جا نزدم و دنبالت اومدم تا بالاخره اومدم پیشت... تو که میدونستی چقدر دوستت دارم، از ازل میدونستی...پس......؟

azadefarahi

عضو جدید
میگم خدایا شکرت برای همه چیز هایی که بهم ندادی
شکرت برای زیبایی که ندادی که مغرور بشم
شکرت به خاطر هوش سرشار که همیشه به خودم ببالم
شکت که همشه به تو احتیاج دارم
شکرت که همیشه هستی که صدات کنم.

sea ray

عضو جدید
کاربر ممتاز
میپرسم قبل اینکه دنیا رو بوجود بیاری چیکار میکردی؟

reil way

عضو جدید
دوست عزیز! همونطور که اشاره کردم، مسلکهای مختلف، شناخت متفاوت و گاه متضادی از خدا بدست میدن! ما اعتقاد داریم که خدا یکتاست و تنها وجود حقیقی است و سایر موجودات، از خود چیزی نداشته و جلوه هایی از آن حقیقت یگانه هستند.... خب! پس چرا این همه دین و مذهب وجود داره؟! وقتی یک حق و حقیقت وجود داشته باشه، پس باید یک دین حق هم وجود داشته باشه، نه بیشتر! در نتیجه، از میان این همه مسلک و مرام، باید یکی درست (دین و مذهب حق) و بقیه نادرست(حالا یا از پایه غلط، یا بعدا تحریف شده) باشند! وظیفه من و شما اینه که با تحقیق و بررسی در اصول و مبانی ادیان و مذاهب مختلف، دین حق رو بشناسیم و با آگاهی و معرفت صحیح اونو اختیار کنیم تا با عمل به احکام آن، به سر منزل مقصود(تکامل نهایی و سعادت ابدی) برسیم. بحث طولانیه و از حوصله اینجا خارج! فقط به صورت جزئی به تصویری که مسلک های مختلف از خدا ارائه میدن اشاره می کنم. مثلا :

به طور بسیار بسیار خلاصه؛ ادیانی مانند یهودیت که توسط کابالائیست ها( یه سرچ کنی آشنا میشی! به طور خلاصه؛ همون حزب شیطان خودمونه و قاتلان پیامبران و جریان دجال) تحریف شده و مسیحیت که توسط کابالائیستهای ظاهرا یهودی تحریف شده، خدا رو مثل خدایان باستانی فرض می کنن و برای او جسم، شریک، فرزند، نقطه ضعف و محدودیت .... قائلند! در نتیجه سخنانی مثل "روبرو شدن" با خدا در مورد اونها عجیب نیست! همچنین در اسلام تحریف شده(توسط کابالائیستهای ظاهرا یهودی و مسیحی) باز هم همون دید محدود رو در مورد خدا شاهدیم! مثل وهابیت و بهائیت! اگه بررسی و تحقیق کنید خواهید دید که خدایی که اونها ازش صحبت می کنن، اصلا شایستگی مقام خدایی رو نداره! چیزایی به خدا نسبت میدن که آدم شرمش میاد ازش صحبت کنه!:confused: خودتون تحقیق کنین تا بفهمین چی میگم!:book: برای آشنایی با این مباحث، سخنرانی های آقای "رائفی پور " در مورد "فراماسونری و شیطان پرستی" مناسب هستند!

خلاصههههه! اگر ما معرفت و شناختی رو که مذهبمون از خدا به ما ارائه میده ندونیم و درک نکنیم، نمیتونیم ادعای شیعه بودن هم داشته باشیم! خدا خیلی فراتر از این حرفا و فکرای محدود ماست! مثال خیلی ساده شده اش همون مثال نور و آینه هستش که قبلا تو یه تاپیکی زده بودم که دیگه نمیخوام بحثو طولانی تر از این کنم! ولی به قول دوستان، بحث همون داستان "موسی و شبان " هستش و نمیشه زیاد ایراد گرفت! :gol:

دوست عزیز اینجا یکی از دوستای خوبمون تایپیک گذاشته قرار نیست اینجا کسی صرفا به خاطر این که شیعه نیست اسمش به عنوان غیرشیعه مورد خطاب بگیره هرکسی خدایی داره هرکسی خداشو اینجوری که یاد گرفته وباهاش بزرگ شده میشناسه!نگفتن راجب مذاهب حرف بزنین پرسیدن اگه یروز خدارو ببینی چی بهش میگی!این چه ربطی به مذاهب داره!مگه غیرشیعه ها خدا ندارن که اینجوری راجبشون صحبت میکنین وقتی میگین غیرشیعه باید مواظب باشین که دارین همه مذاهب غیراز شیعه رو مورد خطاب قرار میدین!حتی اگه ی نفرکافر باشه نباید مورد خطابش قرار بدین حتی اونم برای خودش خدا داره!خدا هم هیچوقت هیچ جا نگفته فقط شیعه ها ممکن منو ببینن ومیتونن با من حرف بزنن!

منم سعی میکنم به جای اینکه سرچ بزنم و برم یاد بگیرم ببینم بقیه مذاهب غیرشیعه هستن یاد بگیرم خوبیهای اونارو یاد بگیرم!یاد بگیرم تو بیشتر موارد اونا خیلی از ما باخداترن بدون هیچکدوم از ادعاهای ما!

MisyoMasoud

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منم سعی میکنم به جای اینکه سرچ بزنم و برم یاد بگیرم ببینم بقیه مذاهب غیرشیعه هستن یاد بگیرم خوبیهای اونارو یاد بگیرم!یاد بگیرم تو بیشتر موارد اونا خیلی از ما باخداترن بدون هیچکدوم از ادعاهای ما!

تشکر دوست عزیز ......

-anjel-

عضو جدید
خدا عاشقت هستم، سپاس که بهم زندگی دادی و ایمان؛ لطفا کمکم کن این بزرگترین گنج عالم رو تو قلبم حفظ کنمش که میدونم همیشه حفظ کردن از به دست آوردن سخت تره... محافظتم کن در برابر غرور...

mor1360

عضو جدید

دوست عزیز اینجا یکی از دوستای خوبمون تایپیک گذاشته قرار نیست اینجا کسی صرفا به خاطر این که شیعه نیست اسمش به عنوان غیرشیعه مورد خطاب بگیره هرکسی خدایی داره هرکسی خداشو اینجوری که یاد گرفته وباهاش بزرگ شده میشناسه!نگفتن راجب مذاهب حرف بزنین پرسیدن اگه یروز خدارو ببینی چی بهش میگی!این چه ربطی به مذاهب داره!مگه غیرشیعه ها خدا ندارن که اینجوری راجبشون صحبت میکنین وقتی میگین غیرشیعه باید مواظب باشین که دارین همه مذاهب غیراز شیعه رو مورد خطاب قرار میدین!حتی اگه ی نفرکافر باشه نباید مورد خطابش قرار بدین حتی اونم برای خودش خدا داره!خدا هم هیچوقت هیچ جا نگفته فقط شیعه ها ممکن منو ببینن ومیتونن با من حرف بزنن!

تشکر دوست عزیز ......

من نمیخوام تو اینجا پست بدم که استارتر محترم ناراحت نشه، ولی چون طرف خطاب هستم مجبور میشم! :w19:

واقعا نمیدونم چرا منظور منو سر و ته متوجه میشین! :huh: یعنی انقد ثقیل حرف زدم؟! بنده کی گفتم غیر شیعه ها خدا ندارن؟!!! خدا که خدای همس چه ایمان داشته باشن ، چه نداشته باشن!

یکم به جمله ای که گفتی فکر کن! خودت خندت نمیگیره؟!(قرار نیست...) خب هرکس شیعه نیست بهش میگن غیر شیعه دیگه! این که توهین نیست!:cool:

اینجاست که میگم منظور منو برعکس متوجه شدین دیگه : مگه من گفتم که خدا گفته که فقط شیعه ها میتونن منو ببینن و باهام حرف بزنن؟! واقعا مغزتون چطوری تحلیل میکنه که از حرفای من اینو برداشت کردین؟! (واقعا سواله برام، توهین فرضش نکنین!) :question:

منظور بنده به طور خلاصه این بود که، خداوند، فراتر از این تصوریه که شما و ما داریم و نمیشه باهاش روبرو شد چون در جسم محدود نیست! جسمانی فرض کردن خدا در ادیان و مذاهب دیگه ای که بعضی هاشو نام بردم مطرحه که منشاء اون رو هم(کابالا) رو اشاره کردم. مشکل من با این بحث این بود که خدا رو مثل اون مسلکها، دارای جسم فرض کرده که شما میتونید یه روزی باهاش روبرو بشید و یقشو بگیریدو ازش چیزی بخواهید!:w25:

در حقیقت، خداوند حقیقت هستی و ذات وجوده! یعنی من و تو همیشه در محضر خدا هستیم و همه موجودات جلوه هایی از آن ذات یگانه اند. این یه بحث مفصل و عمیقه که خارج از حوصله دوستان هست و من هم قصد ندارم بازش کنم(مثال نور و آینه رو خوندی؟! تو این تاپیک خلاصشو گفتم). در چنین دیدگاهی، روبرو شدن با خدا به اون معنی که در تاپیک حاضر آمده ، اصلا مطرح نیست! ما در هر لحظه میتونیم از خدا چیزی بخوایم نه اینکه منتظر روبرو شدن با او باشیم اون هم یه روزی!!! :cool:

جمله آخرتون هم نشون میده که هیچ، تکرار میکنم، هیچ اطلاع درستی از مبانی ادیان دیگه ندارین که بر اساس برخی ظواهر در موردشون صحبت میکنید! اگه دیدگاه برخی از آنها رو در مورد خدا بهتون بگم، از خجالت و تعجب پس می افتید!:eek::w22: به شرطی که شناخت درستی از حقیقت خدا داشته باشین!

بهتره به جای اینکه بدون تفکر کافی در مورد دیگران موضعگیری کنیم، اول منظورشونو خوب متوجه بشیم، بعد جوابشونو بدیم! ;):gol:

sara23

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
میگم دیگه امتحانم نکن!

با امتحانای سخت قویتر نمیشم فقط از تو دور میشم!

تازه خدا جونم تو گفتی ان مع العسر یسرا!

پس منتظرم بعد از سختیا آسانی رو بهم هدیه کنی!

آخرین ویرایش:

sevda66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نمیدونم چه حسیه. چیزی ندارم بگم . فقط میخوام سرمو بالا بگیرم.

behzad-hr

عضو جدید
کاربر ممتاز
بهش میگم هدفت از بوجود آوردن من چی بوده ؟؟؟!!!!

negar62

عضو جدید
ممنون واسه روزایی که یادم میرفت هستی ولی تو دستامو محکم گرفته بودی که نیفتم.عاشقتم.

reil way

عضو جدید
من نمیخوام تو اینجا پست بدم که استارتر محترم ناراحت نشه، ولی چون طرف خطاب هستم مجبور میشم! :w19:

واقعا نمیدونم چرا منظور منو سر و ته متوجه میشین! :huh: یعنی انقد ثقیل حرف زدم؟! بنده کی گفتم غیر شیعه ها خدا ندارن؟!!! خدا که خدای همس چه ایمان داشته باشن ، چه نداشته باشن!

یکم به جمله ای که گفتی فکر کن! خودت خندت نمیگیره؟!(قرار نیست...) خب هرکس شیعه نیست بهش میگن غیر شیعه دیگه! این که توهین نیست!:cool:

اینجاست که میگم منظور منو برعکس متوجه شدین دیگه : مگه من گفتم که خدا گفته که فقط شیعه ها میتونن منو ببینن و باهام حرف بزنن؟! واقعا مغزتون چطوری تحلیل میکنه که از حرفای من اینو برداشت کردین؟! (واقعا سواله برام، توهین فرضش نکنین!) :question:

منظور بنده به طور خلاصه این بود که، خداوند، فراتر از این تصوریه که شما و ما داریم و نمیشه باهاش روبرو شد چون در جسم محدود نیست! جسمانی فرض کردن خدا در ادیان و مذاهب دیگه ای که بعضی هاشو نام بردم مطرحه که منشاء اون رو هم(کابالا) رو اشاره کردم. مشکل من با این بحث این بود که خدا رو مثل اون مسلکها، دارای جسم فرض کرده که شما میتونید یه روزی باهاش روبرو بشید و یقشو بگیریدو ازش چیزی بخواهید!:w25:

در حقیقت، خداوند حقیقت هستی و ذات وجوده! یعنی من و تو همیشه در محضر خدا هستیم و همه موجودات جلوه هایی از آن ذات یگانه اند. این یه بحث مفصل و عمیقه که خارج از حوصله دوستان هست و من هم قصد ندارم بازش کنم(مثال نور و آینه رو خوندی؟! تو این تاپیک خلاصشو گفتم). در چنین دیدگاهی، روبرو شدن با خدا به اون معنی که در تاپیک حاضر آمده ، اصلا مطرح نیست! ما در هر لحظه میتونیم از خدا چیزی بخوایم نه اینکه منتظر روبرو شدن با او باشیم اون هم یه روزی!!! :cool:

جمله آخرتون هم نشون میده که هیچ، تکرار میکنم، هیچ اطلاع درستی از مبانی ادیان دیگه ندارین که بر اساس برخی ظواهر در موردشون صحبت میکنید! اگه دیدگاه برخی از آنها رو در مورد خدا بهتون بگم، از خجالت و تعجب پس می افتید!:eek::w22: به شرطی که شناخت درستی از حقیقت خدا داشته باشین!

بهتره به جای اینکه بدون تفکر کافی در مورد دیگران موضعگیری کنیم، اول منظورشونو خوب متوجه بشیم، بعد جوابشونو بدیم! ;):gol:

دوست عزیز منم منظورم این بود که که جداکردن شیعه ها از بقیه مردم تو نوشته ی شما حرف جالبی نبوده.:huh::huh:
منظور دوست ماهم از گذاشتن این تایپیک حالت معنویش بوده و لازم نیست کسی بهشون بگه که خدا جسم نداره وگرنه از نوع تایپیک میشه فهمید که ایشون آدم معتقدی هستن!:smile:
و فک نمیکنم نه من نه دوست عزیزمون منظور شمارو سروته متوجه شده باشیم شما سروته منظورتو بیان کردین.:confused::confused::cool:
هیچ کسی هم اینجا جبهه گیری نکرده.:w20::w20:
در ضمن من کاری به نوشته های فرقه ها (که البته فرقه های من درآوردی یا فرقه ها ومذاهبی که از قبل بوده) تو کتاباشون ندارم چون اونایی که من درآوردیه که هیچی تکلیفشون معلومه وبقیه مذاهب وفرقه ها به قول شما غیرشیعه ها تو خیلی از موارد باخداتر از ما عمل میکنن مهم نیست که تو کتابا چی نوشتن مهم اینه که کی بیشتر به اون چیزی که تو کتابا نوشتن عمل میکنه! مهم اینه که کار کدوم آدم با هرمذهبی به خواسته خدا نزدیک تره!:lol::lol:

pari-1369

عضو جدید
کاربر ممتاز
میگم خدایا عمری تو این فکر این بودم که چطور این دنیا و ما بوجود اومدیم میشه برام توضیح بدی این همه شگفتی و زیبایی چطور ایجاد شده