گفتگوی مرتبط با دروس برق،برنامه ریزی تحصیلی و کنکور کارشناسی ارشد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Joe_Bel

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
برای ورود به نسخه اصلی (ویرایش 1.1) تخمین رتبه اینجا را کلیک نمائی

با رتبه ای کسب کرده ایم به قبولی در دانشگاه امیدوار باشیم؟

از این رو حدود اخرین رتبه قبولی در گرایش های مختلف را بیان خواهم کرد تا با انتخاب رشته صحیح و اصولی نتیجه مناسبی در نهایت کسب کنید.

الکترونیک:

تا حدود 2700 روزانه و تا 3000 شبانه تا 5000 غیرانتفاعی

مخابرات:

تا حدود 2600روزانه و 2800 شبانه تا 5000 غیرانتفاعی

کنترل:

تا 2400 روزانه و تا 2500 شبانه تا 4500 غیر انتفاعی

قدرت:

تا 1200 روزانه و تا 1800 شبانه تا 3500 غیر انتفاعی

مکاترونیک:

تا 2000 روزانه و تا 3000 شبانه

لازم به ذکر است رتبه های گفته شده تا 100 رتبه تلورانس دارد و با توجه به تجربه شخصی بنده در انتخاب رشته و رتبه های قبولی سال های قبل میباشد و آخرین فرد قبولی در هر گرایش بالاتر از این رتبه هایی است که نوشته ام ولی به دلیل مستند نبودن فقط رتبه هایی که مطمئن بوده ام را ذکر کرده ام.

erwin88

عضو جدید
سلام خدمت همه دوستاي عزيز خودم
يه سوال مي گم آزمون آزمايشي كدوم رو پيشنهاد مي دين سنجش يا نصير؟ موسسه ديگه اي هم هست بگين
در ضمن پيشاپيش تبريك به دوستايي كه رتبه خوبي اوردن يه پس قفا به ما هم بزنيد جاي سربازي بريم دانشگاه
موفق و شاد باشيد

alidodar1

عضو جدید
يه سوال مي گم آزمون آزمايشي كدوم رو پيشنهاد مي دين سنجش يا نصير؟ موسسه ديگه اي هم هست بگين
در ضمن پيشاپيش تبريك به دوستايي كه رتبه خوبي اوردن يه پس قفا به ما هم بزنيد جاي سربازي بريم دانشگاه
موفق و شاد باشيد

یکی از دوستان که تو 2 سال گذشته تجربه 4 تا از موسسه ها رو داشت در کل بینش رو با وجود کمی نامنظمی ،از لحاظ کیفیت سوال از بقیه موسسات بهتر دیده بود. البته پارسال حدود 800 نفر شرکت کننده داشتن
به نظر من هم بینش از همشون بهتره چون تو تیم طراحیش معتقدی شیرین آبادی باغستانی و ملک محمد حضور دارن. و امسال هم با این تخفیف خوب و مخصوصا پک 2500 سوال و کلاس رفع اشکال که در نظرگرفته مشاورش میگفت انتظار جامعه آماری بالای 2000 نفر رو داریم/

آخرین ویرایش:

llvll.asoud

کاربر ممتاز
موفق و شاد باشيد

من به شما نصیرو پیشنهاد میکنم و اینکه آزمونای جامع سنجش رو شرکت کنید ;)

livewaves

کاربر فعال
موفق و شاد باشيد
بینش هم سوالای قشنگی طرح میشه.مخصوصا توی الکترونیک
البته الکترونیک نصیر هم محشره جامع ها شو دیده بودم.مدار بینش ضعیفه ریاضیش توپه کنترل و سیگنالش هم جالبه.در کل به جز مدار همه دروسش به نظرم خوبه

sajkh

عضو جدید
با سلام
کتاب های معادلات دیفرانسیل و ریاضی مهندسی معتقدی یا کریمی رو کدوم انتشارات چاپ میکنه ؟؟؟؟ از کجا میشه تهیه کرد؟؟؟
من بیشتر کتاب فروشی ها سر زدم اما نتونستم پیدا کنم

llvll.asoud

کاربر ممتاز
با سلام
کتاب های معادلات دیفرانسیل و ریاضی مهندسی معتقدی یا کریمی رو کدوم انتشارات چاپ میکنه ؟؟؟؟ از کجا میشه تهیه کرد؟؟؟
من بیشتر کتاب فروشی ها سر زدم اما نتونستم پیدا کنم

معتقدی ماله پارسه است. کتابای معادلات و ریاضی مهندسی کریمی ماله انتشارات نصیر هستش که میتونید به صورت اینترنتی هم از سایت نصیر خریداری بکنید

f.babaei

عضو جدید
اول از همه معادلات بخونین و سعی کنید تا اواسط شهریور 80 درصد دروس را خونده باشین.و بهتره تا آخر تابستون تموم شده باشن.
موفق باشید
راستش تصمیم گرفتم معادلات نخونم چون میترسم وقت کم بیارم وبه جاش ریاضی مهندسی بخونم!
تصمیمم درسته؟

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
راستش تصمیم گرفتم معادلات نخونم چون میترسم وقت کم بیارم وبه جاش ریاضی مهندسی بخونم!
تصمیمم درسته؟

دوست عزیز معادلات حجمی نداره که .معادلات و مهندسی رو با هم بخونید

bdbest

عضو جدید
معادلات نخوندن بزرگ ترین اشتباه تو ریاضیه! اتفاقاً معادلات رو باید اول از همه بخونید بخصوص اینکه تو مدار و ریاضی مهندسی هم باید ازش استفاده کنید.

mostafadl

عضو جدید
با عرض سلام خدمت دوستان
من خرداد ماه مقطع کارشناسیم تموم میشه و دو سوال دارم

1. سوال اول اینکه از بین موسسات کدوم بسته ی آموزشی کدوم بهتره ؟(مخصوصا بین پارسه و مدرسان شریف) و اگه موسسه ای رو کامل نمی دونید در دروس الکترونیک-مدار-سیگنال-کنترل خطی-ریاضیات-زبان به سوال دوم :
2.به ازای هر یک از دروس الکترونیک-مدار-سیگنال-کنترل خطی-ریاضیات-زبان فقط یک کتاب که از همه بهتر باشه رو معرفی کنید
امیدوارم افراد با تجربه و کاردان پاسخ دهند. ممنون

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با عرض سلام خدمت دوستان

1. سوال اول اینکه از بین موسسات کدوم بسته ی آموزشی کدوم بهتره ؟(مخصوصا بین پارسه و مدرسان شریف) و اگه موسسه ای رو کامل نمی دونید در دروس الکترونیک-مدار-سیگنال-کنترل خطی-ریاضیات-زبان به سوال دوم :
2.به ازای هر یک از دروس الکترونیک-مدار-سیگنال-کنترل خطی-ریاضیات-زبان فقط یک کتاب که از همه بهتر باشه رو معرفی کنید

سلام.بسته آموزشی هیچ یک کامل نیست.دید یک کنکوری باید استادگزین باشه نه موسسه گزین.
الکترونیک مهندس اسلام پناه راهیان ارشد
مدار دکتر زرگر پوران پژوهش یا حسین نامی مدرسان شریف
سیگنال مهندس مومن زاده راهیان ارشد
کنترل خطی امین رضایی پوران پژوهش
ریاضی مهندسی دکتر معتقدی پارسه یا مهندس مومن زاده راهیان ارشد
معادلات مهندس کریمی نصیر
زبان رو از MehranVB بپرسید تجربش بیشتره.

alidodar1

عضو جدید
تصمیمم درسته؟

ما هممون یه جورایی هنوزم رشتمون ریاضیه پس تقریبا محاله که بخوایم ریاضیو حذف کنیم! اونم درسی مثل معادلات که همه درسای برق بر اساس اون پایه ریزی شده.. مدار، سیگنال و حتی کنترل خطی که اسمش یه معادله دیفرانسیله! سعی کن یه حساب ویژه ای روی این درس و مخصوصا فصل تبدیل لاپلاس باز کنی و به عنوان یه مهندس برق بشی استاد تبدیلات لاپلاس!
به قول دکتر جبه دار که تو ویرایشهای اول کتاب نظریه اساسیش نوشته بود و بعدها حذفش کرد: " تبدیلات لاپلاس برای یک مهندس برق از نان شب واجب تر است!"

fatimakhanom

عضو جدید
کاربر ممتاز
با عرض سلام خدمت دوستان

من کاردان نیستم ولی تجربه خیلی خوبی از بسته ی مدرسان شریف دارم:wallbash:
افتـــــــــــــــــــــــــــــــضاح!!!کامل نخر که میشی مثل من یک سال دیگه پشت کنکور!
فقط مدارش خوب هست همین

مهتاب 8797

عضو جدید
بچه ها نظرتون راجع به این منابع چیه؟(با اینکه با توصیه یکی از دوستان سعی کردم خیلی به این موضوع گیر ندم ولی امروز که بعد تقریبا 1 هفته درس خوندن دوباره وارد سایت شدم و مطالب بچه هارو خوندم یه کم دچار شک و تردید شدم:cry:)....
مدار زرگر،
سیگنال پوران پژوهش
ال سپاهان
معادلات گاج
ریاضی مهندسی مدرسان شریف
زبان 504
کنترلم فک کنم علوی(از دوستم گرفتم جلدشو خووووووووووورده:smile:)
مرسی از دوستان

alidodar1

عضو جدید
بچه ها نظرتون راجع به این منابع چیه؟(با اینکه با توصیه یکی از دوستان سعی کردم خیلی به این موضوع گیر ندم ولی امروز که بعد تقریبا 1 هفته درس خوندن دوباره وارد سایت شدم و مطالب بچه هارو خوندم یه کم دچار شک و تردید شدم:cry:)....
مدار زرگر،
سیگنال پوران پژوهش
ال سپاهان
معادلات گاج
ریاضی مهندسی مدرسان شریف
زبان 504
مرسی از دوستان

سیگنال کتاب آبی پوران مذخرفه. یا کهن بگیر یا تقدسی یا مومن زاده
ارشد سپاهان هم اکثر کتاباش ضعیفه . الکش رو نمیدونم ولی ماشین ،کنترل خطیشو دیدم خیلی افتضاح بود.
معادلات گاج خیلی خلاصص و بیشتر به درد ارشد مهندسی نساجی میخوره تا مهندسی برق!(تو درسنامش از مهندسی نساجی خیلی تست گذاشته!)
ریاضی مهندسی مدرسان هم در یک کلام افتضاحه. اکثر درسنامش مثل جزوه ریاضی مهندسی دانشگاه ماست و نکته ویژه کنکوری اصلا توش نیست!! فصل آنالیز فوریش که کاملا اینجوریه! فصل مشتقات جزئیشم به هیچ وجه قابل فهم نست و فک نکنم خود حسین نامی هم متوجه بشه چی نوشته!
ولی کنترلو خوب انتخاب کردی (البته کافی نیست)

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مدار زرگر،
سیگنال پوران پژوهش
ال سپاهان
معادلات گاج
ریاضی مهندسی مدرسان شریف
زبان 504
مرسی از دوستان

قرمزها رو سریعا عوض کنید.
سیگنال مومن زاده راهیان ارشد یا تقدسی نصیر
معادلات جزوه معتقدی+کریمی نصیر
ریاضی مهندسی جزوه معتقدی+مومن زاده راهیان ارشد
کنترل هم بهتره از روی کتاب امین رضایی پوران پژوهش بخونید.فوق کامل هست والبته نیازی نیست همش رو بخونید

مهتاب 8797

عضو جدید
قرمزها رو سریعا عوض کنید.
سیگنال مومن زاده راهیان ارشد یا تقدسی نصیر
معادلات جزوه معتقدی+کریمی نصیر
ریاضی مهندسی جزوه معتقدی+مومن زاده راهیان ارشد
کنترل هم بهتره از روی کتاب امین رضایی پوران پژوهش بخونید.فوق کامل هست والبته نیازی نیست همش رو بخونید[/QUOT]i

مرسی دوست عزیز...چه انتخابای نمونه ای داشتم خبر نداشتم:biggrin:من این منابعو از رتبه 200 که هم کلاسی خودم بود پرسیدم دیگه هم تحقیق نکردم تا اومدم تو این سایت به هرحال ممنونم:redface:...

مهتاب 8797

عضو جدید
سیگنال کتاب آبی پوران مذخرفه. یا کهن بگیر یا تقدسی یا مومن زاده
ارشد سپاهان هم اکثر کتاباش ضعیفه . الکش رو نمیدونم ولی ماشین ،کنترل خطیشو دیدم خیلی افتضاح بود.
معادلات گاج خیلی خلاصص و بیشتر به درد ارشد مهندسی نساجی میخوره تا مهندسی برق!(تو درسنامش از مهندسی نساجی خیلی تست گذاشته!)
ریاضی مهندسی مدرسان هم در یک کلام افتضاحه. اکثر درسنامش مثل جزوه ریاضی مهندسی دانشگاه ماست و نکته ویژه کنکوری اصلا توش نیست!! فصل آنالیز فوریش که کاملا اینجوریه! فصل مشتقات جزئیشم به هیچ وجه قابل فهم نست و فک نکنم خود حسین نامی هم متوجه بشه چی نوشته!
ولی کنترلو خوب انتخاب کردی (البته کافی نیست)

الان که دقت کردم سیگنالم اتشاراته پوران پژوهشه ولی (اون بانک سوالات که نوشته علی اکبر مومن زاده اس)این خوبه؟

mostafadl

عضو جدید
با عرض سلام خدمت دوستان

ممنون از جوابتون. دوستان دیگر نظری ندارند؟

sanup2006

عضو جدید
برای سیگنال تقدسی مفهومی تر و پایه ای تر گفته یا مومن زاده؟
لطفا کتابی معرفی کنید که برای پایه ضعیف هم مناسب باشه.
انتخاب هایی که با کمک دوستان کردم :

مدار:کارو زرگر
الک:اسلام پناه
کنترل:رضایی
معادلات:کریمی
سیگنال : ؟؟؟؟؟
ریاضی مهندسی:؟؟؟؟؟

همین درس ها رو هم میخوام تو کنکور بزنم.(گرایش الکترونیک)

A L I R E Z A

عضو جدید
سلام مجدد
ایشالا اگر سراسری تهران قبول بشم احتمال زیاد سر و کارم به متلب میفته...یکی میتونه راهنمایی کنه که الان از چه کتابی استفاده کنم و کلا رو چی کار کنم؟؟؟مثلا سیمولینک مهمه یا برنامه نویسی باید بلد باشیم...اصلا متلب بلد نیستم...ممنون میشم راهنمایی کنید.

MehranVB

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام مجدد
ایشالا اگر سراسری تهران قبول بشم احتمال زیاد سر و کارم به متلب میفته...یکی میتونه راهنمایی کنه که الان از چه کتابی استفاده کنم و کلا رو چی کار کنم؟؟؟مثلا سیمولینک مهمه یا برنامه نویسی باید بلد باشیم...اصلا متلب بلد نیستم...ممنون میشم راهنمایی کنید.
شما که قدرتی هستی اصلاً با سیمولینک کاری نداری.
سیمولینک بیشتر برای کنترل و مخابرات کاربرد داره.

برای قدرت متلب رو باید در حد ساده باشید، قدرت-سیستم بیشتر با ماتریس باس و اینجور چیزا سرکار داره و باید روی اعمال ماتریسها و عملگرهاش کاملاً مسلط شید.
اگه انگلیسیت خوبه، بهترین مرجع خود help متلب هست و با مثال و کد همه چیز رو توضیح داده و منبع خیلی از کتابایی که میبینید هست.
تا اونجا که میدونم برای قدرت دیگ سایلنت حتی بیشتر از متلب کاربرد داره، متاسفانه من خودم تا حالا با این نرم افزار کار نکردم و باید برم سراغش.
دیگه فکر نکنم وقت کنی برنامه نویسی یاد بگیری و اولویت هم با اون دوتای قبلی هست.

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
برای سیگنال تقدسی مفهومی تر و پایه ای تر گفته یا مومن زاده؟
لطفا کتابی معرفی کنید که برای پایه ضعیف هم مناسب باشه.
انتخاب هایی که با کمک دوستان کردم :

مدار:کارو زرگر
الک:اسلام پناه
کنترل:رضایی
معادلات:کریمی
سیگنال : ؟؟؟؟؟
ریاضی مهندسی:؟؟؟؟؟

همین درس ها رو هم میخوام تو کنکور بزنم.(گرایش الکترونیک)

برای پایه ضعیف مومن زاده خوبه.برای ریاضی مهندسی هم جزوه معتقدی رو از لینک امضای من دانلود کنید.فوق العادست.بعدش برید سراغ مومن زاده اونموقع واستون مفاهیم قابل حل تر هستند

sanup2006

عضو جدید
برای پایه ضعیف مومن زاده خوبه.برای ریاضی مهندسی هم جزوه معتقدی رو از لینک امضای من دانلود کنید.فوق العادست.بعدش برید سراغ مومن زاده اونموقع واستون مفاهیم قابل حل تر هستند

ممنون و متشکر.

پس سیگنال : مومن زاده
ریاضی مهندسی هم بین تقدسی و مومن زاده طبق فرمایش شما مومن زاده آسونتر گفته.

دوستان یه تجربه شخصی اینکه واقعا کتاب معادلات کریمی نکات کنکوری جامعی داره و چیزی رو از قلم ننداخته.من با یکی از اساتید معادلات که درس داشتم هرچی نکته تستی توپی که میگفت تو این کتاب پیدا میکردم.

یا حق.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا