شرایط مرزی (Boundary condition) & (Zone)

hamid-nice

عضو جدید
با سلام خدمت همه دوستان گرامی

سوال اصلی من درباره چگونگی تغییرات Boundary condition هایی است که فلوئنت می سازه

فرض کنید یک لوله عمودی داریم که در آن هوا قرار دارد و ما یک قطره آب را در وسط لوله رها می کنیم
من برای مدلسازی این موضوع با نرم افزار solidworks یک لوله و یک کره را جداگانه مدل کردم و آنها را assemble کردم سپس بردم در designmodeler انسیس و با nameselection ورودی و خروجی و برای این قطره هم یک nameselection ایجاد کردم تا در فلوئنت یک boundary condition برایش بسازد .

فلوئنت اینکار رو انجام داد ولی یک boundary condition هم به عنوان دیواره (wall) ایجاد کرد به خاطر تشخیص مرز بین دو قطعه assemble شده ( یعنی قطره و دیواره) .

این دیواره نمی گذارد هوا بر آب اثر کند و من می خواهم این دیواره را که در لیست boundary condition هایم هست حذف کنم

چه راهیی برای حل این مشکل وجود دارد ؟

درضمن اینکه در قسمت zone condition دو تا zone ایجاد کرده که دو تا از boundary condition ها در یکی و بقیه در دیگری نسبت داده شده که من سعی کردم همه را به یکی از zone ها انتقال بدم و تنها این دیواره در یکی از zone ها باقی بمونه که بتونم با حذف این zone این دیواره را حذف کنم ولی متاسفانه راهی برای اینکار هم پیدا نکردم.

اعزیزان اگر لطف کنند و پیشنهاد یا راهکاری ارایه کنند خیلی ممنون خواهم بود

با تشکر