سوالات و مشکلات و درخواست های خود در زمینه ی شبکه و امنیت را فقط اینجا مطرح کنید

farzane1

عضو جدید
پوشش در شبکه های حسگر بی سیم

پوشش در شبکه های حسگر بی سیم

سلام دوستان عزیز
لطفا اگر مطلبی در خصوص موضوع مطرح شده دارید در سایت قرار دهید.

F_H98

عضو جدید
سلام دوستان
من نیاز شدید و فوری به قوانین applocker و sortware restriction policies و تفاوت های بینشون دارم.اگه کسی هست لطفا من و راهنمایی کنه.
سپاس

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من نیاز شدید و فوری به قوانین applocker و sortware restriction policies و تفاوت های بینشون دارم.اگه کسی هست لطفا من و راهنمایی کنه.
سپاس
سلام من قبلا در این مورد یک پستی در تاپیک mcitp زده بودم ولی متاسفانه عکس هاش رفته عکس هاش رو پیدا نکردم دوباره آپ کنم اگه پیدا کردم دوباره آپ می کنم

http://www.www.www.iran-eng.ir/show...ration/page4?p=5568438&viewfull=1#post5568438
این سایت هم یک مقایسه این دو تا رو کرده خواستید یک نگاهی بکنید :
http://sourcedaddy.com/windows-7/applocker.html

آخرین ویرایش:

880043703

عضو جدید
کاربرد پراکسی در امنیت شبکه

کاربرد پراکسی در امنیت شبکه

سلام من برای پروژه ام نیاز به تعدادی مقاله در مورد کاربرد پراکسی در امنیت شبکه دارم.خودم چندتا مقاله پیدا کردم اما کمه.خواهشا اگر کتاب یا سایت یا وبلاگی در این زمینه سراغ دارید بهم معرفی کنید.مرسی

IT Engineer2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام من برای پروژه ام نیاز به تعدادی مقاله در مورد کاربرد پراکسی در امنیت شبکه دارم.خودم چندتا مقاله پیدا کردم اما کمه.خواهشا اگر کتاب یا سایت یا وبلاگی در این زمینه سراغ دارید بهم معرفی کنید.مرسی
سلام دوست من

به لینک های زیر مراجعه کنید:

لینک 1
لینک 2
لینک 3
لینک 4
لینک 5
لینک 6
لینک 7

kja

عضو جدید
پيشگيري از فقدان اطلاعات data loss preventation

پيشگيري از فقدان اطلاعات data loss preventation

با سلام خدمت دوستان
من در يك شركت كار مي كنم مدتي است كه پورت usb را از طريق شبكه و برنامه macafee بسته اند بطوريكه هنگاميكه فلش را داخل كامپيوتر مي زنيم پيغام Mcafee data loss prevention مي ايد و از ما كد مي خواهد.دوستان كسي هست راهنمايي كند كه چطور مي شود ان را غير فعال كرد

sh.shirinbahador

عضو جدید
سلام،من تازه عضو شدم و هر طور که خواستم نام کاربری و آدرس ایمیلم رو عوض کنم موفق نشدم ،میشه منو راهنمایی کنید:surprised::confused:خیلی ممنون.

maghale request

عضو جدید
امنیتی که بچه های گرایشIT می خونن به غیر امنیت در شبکه آیا امنیت نرم افزاری را هم شامل می شه. اگر این طوری هست می شه اطلاعاتی در این زمینه در اختیارم قرار دهید؟

Maryam IT

عضو جدید
سلام
میخواستم بپرسم که ospf بر اساس چه معیارهایی جداول مسیریابی جداگانه تشکیل میده؟ و برای هر بسته رسیده به مسیریاب چطور تشخیص میده که کدوم یکی از این جدولا باید برای مسیریابی اون بسته استفاده بشه؟

mamil

عضو جدید
سلام
چطوری میتونم ip پابلیک مودم خودم رو بفهمم (از رو سیستم نه با استفاده از سایت ها، وقتی مودم رو با کانکشن pppoe از رو سیستم کانکت میکنی با دستور ipconfig و... از تو cmd میشه فهمید ولی وقتی مودم به صورت یکسره کانفیگ میشه دیگه ip رو نشونش نمیده !)
با تشکر

ghostghastly

عضو جدید
با سلام خدمت شما. بنده يک روتر از نوع dir-685 دارم که اين روتر داراي دو پورت usb ميباشد. براي استفاده از اين پورتها نياز به نرم افزاري به نام share port usb است. ميخوام بدونم آيا راهي وجود داره که بشه بدون استفاده ازين نرم افزار به پورتها دسترسي پيدا کرد.
مثلاً وقتي يه فلش وصل ميکني توي شبکه ظاهراً وجود نداره و فقط با نرم افزار فوق شناسايي ميشه. با تشکر.

0780545788

عضو جدید
شسایی حفره های امنی

شسایی حفره های امنی

سلام خسته نباشیدمی خواستم نرم افزاری درموردشناسایی حفره های امنیتی بهم معرفی کنید:)

afsaneh.h

عضو جدید
سلام به همه
من چند تا مقاله در مورد بررسی روش های افزایش کیفیت خدمات در شبکه های حسگر بیسیم میخوام ولی از اونجایی که انگلیسی م ضعیفه فقط تو مقالات فارسی گشتم و یک مورد پیدا کردم
خواهشا اگر کسی میتونه بهم کمک کنه واقعا گیر کردم

pelatini

عضو جدید
سرور

سرور

سلام
سایتی هست که نوع سرورهای سایتا یا شرکت ها رو نشون بده؟
مثلا ماکروسافت از چه نوع سرورهایی استفاده میکه؟ یا گوگل؟

h_ou20

عضو جدید
منظورتون از نوع سرور چیه؟......منظورتون همون نوع سیستم عامل سروره؟ویندوز یا لینوکس یا...؟
اگه منظور همون باشه که سایتی در این مورد نیست ولی ابزارهایی وجود داره که بیشتر مربوط به بحث هکینگ میشه که جاش اصلا اینجا نیست!

h_ou20

عضو جدید
سلام خسته نباشیدمی خواستم نرم افزاری درموردشناسایی حفره های امنیتی بهم معرفی کنید:)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
برای اسکن وب سرور و شناسایی آسیب پذیری های وب سرور نرم افزار nessus که تحت سیستم عامل لینوکس اجرا میشه هست! و نرم افزار های دیگه ای هم هست که تحت ویندوز اجرا میشن که میتونین تو گوگل سرچ کنین و پیدا کنین......(چرا از گوگل که یه اعجوبه ای تو سرچ مطالب هست استفاده نمی کنین؟ واقعا قدر این نعمت رو بدونین! )

h_ou20

عضو جدید
سلام
چطوری میتونم ip پابلیک مودم خودم رو بفهمم (از رو سیستم نه با استفاده از سایت ها، وقتی مودم رو با کانکشن pppoe از رو سیستم کانکت میکنی با دستور ipconfig و... از تو cmd میشه فهمید ولی وقتی مودم به صورت یکسره کانفیگ میشه دیگه ip رو نشونش نمیده !)
با تشکر

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
سایت myipaddress.com یا سایت whatismyip.com یا هزاران هزار سایت دیگه......بازم بگم میتونین از گوگل هم سرچ کنین! از روی تنظیمات مودم روتر: برین به مرورگرتون و آدرس آیپی ورود به تنظیمات مودم رو بزنین!معمولا 192.168.1.1 هست که بسته به نوع برند روتر و یا مدل اون فرق داره.... یوزر دیفالت هم admin و پسورد دیفالت هم admin و این هم بسته به روترتون هست(برا tp-link و d-link همینه) بعد قسمت device info این اطلاعات هست.

آخرین ویرایش:

h_ou20

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان
من در يك شركت كار مي كنم مدتي است كه پورت usb را از طريق شبكه و برنامه macafee بسته اند بطوريكه هنگاميكه فلش را داخل كامپيوتر مي زنيم پيغام Mcafee data loss prevention مي ايد و از ما كد مي خواهد.دوستان كسي هست راهنمايي كند كه چطور مي شود ان را غير فعال كرد
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
باید به قسمت تنظیمات مک آفی برین تا اون رو غیر فعال کنین....بعید میدونم که بدون رمز باشه.....چون قسمت تنظیماتم میتونه برای خودش رمز تعریف شده ای داشته باشه!سعی کنین پروسس مربوط به مک آفی رو از طریق تسک منیجر kill کنین....ولی بعید میدونم این کارم عملی بشه....چون پروسس های آنتی ویروس ها یک نوع پروتکتی دارن که از kill اونا جلوگیری میکنه.....اگه جواب نداد ویندوز رو به صورت safe mode بالا بیارین و برنامه رو حذف کنین! و اینم بعیده!.....دیگه چیزی به ذهنم نمیرسه:d مگر این که پسوردو از مدیر شبکتون بگیری که اینم شاید بعید باشه!:biggrin:

mino91

عضو جدید
سلام كسي ميتونه اينجا به من كمك كنه !!! ميخوام بدونم از كجا بفهمم كه ip كه به يه سيستم ميدم در كدوم يك است كلاس ها(a,b,c,d,e ) قرار داره؟؟؟!!!

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
سلام كسي ميتونه اينجا به من كمك كنه !!! ميخوام بدونم از كجا بفهمم كه ip كه به يه سيستم ميدم در كدوم يك است كلاس ها(a,b,c,d,e ) قرار داره؟؟؟!!!
سلام.
سوالتون کم و بیش اشکال داره.
اگه خودتون دستی می‌خواید آدرس بدید که خب باید بدونید.اصولا کلاس با ساب‌نت مسک (بخوانید : الگوی زیرشبکه) تعریف میشه و از ظاهر یه آدرس نمیشه تعیین کرد که توی کدوم کلاسه.پس کلاس آی پی که میخواید بدید رو خودتون با الگوی زیر شبکه ای که تعریف میکنید مشخص می‌کنید.
اما اگه میخواید بدونید این دستگاهی که الان دستتونه و قبلا آدرس دهی شده آی پیش توی کدوم کلاسه،باز هم باید به ساب نت مسکش رجوع کنید.مثلا با ipconfig زدن توی ویندوز یا ifconfig زدن توی لینوکس.

big big

عضو جدید
تغییر پسوورد ایمیل

تغییر پسوورد ایمیل

سلام من یه مشکلی دارم امیدوارم بتونید کمک کنیدم. من میخوام پسوورد ایمیلم عوض کنم اما هر پسووردی که انتخاب میکنم یاهو اونو قبول نمیکنه و میگه ضعیفه با اینکه هم تعداد کاراکتر رعایت شده هم ترکیبی از عدد، حرف و علامت هستش
لطفا راهنمایید کنید
بیشتر از 10 روزه که همش دارم امتحان میکنم اما نتیجه ای نداشته

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام من یه مشکلی دارم امیدوارم بتونید کمک کنیدم. من میخوام پسوورد ایمیلم عوض کنم اما هر پسووردی که انتخاب میکنم یاهو اونو قبول نمیکنه و میگه ضعیفه با اینکه هم تعداد کاراکتر رعایت شده هم ترکیبی از عدد، حرف و علامت هستش
لطفا راهنمایید کنید
بیشتر از 10 روزه که همش دارم امتحان میکنم اما نتیجه ای نداشته

من الان امتحان کردم اینطور که معلومه مشکل از سروره! برای منم همین مشکل پیش اومد.

بهتره از این به بعد سوالتون رو در اینجا مطرح کنید

پیروز و سربلند باشید

آخرین ویرایش:

طاها حک

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
خب من زیاد از مبحث شبکه چیزی نمیدونم، پس اگه سوالم اشتباه بود نخندین:smile:

3 تا سوییچ دارم، هر کدوم رو به 3 تا Vlan تقسیم می کنم. روی یکی از سوییچام 2 تا پورت ترانک و روی 2تا سوییچ دیگه 1 پورت ترانک تعریف میکنم و از طریق این پورت اونا رو بهم وصل میکنم.
خب اصولاً کسایی که توی Vlan یکسان هستند میتونند با هم ارتباط برقرار کنند ولی اونایی که نیستند نمیتونند. حالا چطور میشه یک مدیر تعریف کرد که به همه اعضای Vlan ها مختلف بتونه متصل بشه.

قسمت دوم سوال: من تعداد کاربرای هر Vlan رو میدونم. حالا من باید ساب نت مسکینگ رو براساس اینکه 4 تا ساب نت خواهد شد انجام بدم یا براساس تعداد اعضای Vlanها؟منظورم اینه که اول کار برم دوتا بیت از هاست بردارم و ماسکم رو 28(کلاس C) بگیرم یا براساس تعداد یوزر ها بگم که مثلاً مجموع اعضای Vlan1 در 3 سوییچ 17 نفره پس 32 آی پی مال این Vlan باشه، 14 تا یوزر مجموع اعضای Vlan2 هست، پس 16 آی پی مال اونا و... .
خب من معمولاً از روش اول استفاده میکنم. حالا اگه بخوام از روش دوم استفاده کنم باید چی کار کنم؟
ممنون

big big

عضو جدید
خیلی ممنون دوست عزیز
اما خیلی وقته این مشکل دارم. راه حلی نداره؟

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خیلی ممنون دوست عزیز
اما خیلی وقته این مشکل دارم. راه حلی نداره؟

نمیدونم ولی فکر میکنم باید از سرور این مشکل حل بشه!!
حالا میخواید با پیلتر شکن امتحان کنید ببینید میشه یا نه:surprised:

big big

عضو جدید
سلام من یه سوالی داشتم امیدوارم بتونید کمکم کنید
میخوام بدونم چه طور میتونم بفهمم کامپیوترم هک شده یا نه؟

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
سلام من یه سوالی داشتم امیدوارم بتونید کمکم کنید
میخوام بدونم چه طور میتونم بفهمم کامپیوترم هک شده یا نه؟
سلام.
در واقع کامپیوتر شما هک نمیشه.چندتا سناریو به نظر من ممکنه اتفاق بیفته :

۱.ممکنه فردی به هر وسیله ای به اطلاعات موجود در کامپیوتر شما دسترسی پیدا کنه.از کجا میشه فهمید؟ اگه اون اطلاعات تغییر کرده،یا پاک شده،یا چیزی بهش اضافه شده،یا جایی که شما نخواستید منتشر شده خب میفهمید که کسی دسترسی پیدا کرده.

۲.ممکنه اطلاعات اکانت یک سرویس اینترنتی (مثلا یاهو یا جیمیل یا فسیبوک یا هرچی) شما دست کسی افتاده باشه. از کجا میتونید بفهمید؟ اگر تغییری توش مشاهده میکنید،یا فعالیتی که شما انجام ندادید میبینید(مثلا ایمیلی ارسال شده،پستی حذف شده یا غیره)،یا با اینکه رمزتون رو عوض نکردید نمیتونید لاگین کنید یا همچین چیزی.

اینکه فکر کنید یه نفر ممکنه به کامپیوتر شما نفوذ کرده باشه و فعالیت هاتون رو زیرنظر گرفته باشه فقط در فیلمهای هالیوودی اتفاق میفته.

برای اینکه مطمئن بشید چندتا نرم افزار رو بهتره نصب داشته باشید :

الف) یه آنتی ویروس (شخصا نسخه رایگان Avira رو توصیه میکنم،زمانی که ویندوز داشتم استفاده میکردم،تعصبی هم روش ندارم.)

ب) یه فایروال (Zone Alarm چیز خوبی بود یه زمانی،نمیدونم الان هم گیرمیاد یا نه)

ج) یه Trojan Remover.از اونجایی که بیشتر آنتی ویروس ها تروجان ها رو از بین نمیبرند (از جمله نسخه رایگان آویرا) یه دونه از اینا هم نصب داشته باشید بد نیست.

در انتخاب و افشای یوزرنیم و پسوردتون هم دقت بیشتری کنید،من تضمین میکنم هیچ اتفاقی واستون نیفته.

بالا