[ مصاحبه ی علمی-عقیدتی شرکت نفت ] سایت آزمون: azmoon.nioc.ir

mahmudreza

عضو جدید
پیکیری مجداته استخدام وجلوگیری از انتقال اجباری بچه های نفت و گاز پارس

پیکیری مجداته استخدام وجلوگیری از انتقال اجباری بچه های نفت و گاز پارس

سلام خدمت تمامی دوستان نفت وگاز پارس. من از تمام دوستانی که 27 اردیبهشت یا 10 خرداد میان اصفهان خواهش میکنم این بهترین موقعیت هست که حالا که همگی دور هم هستیم به جد پیگیر کارمان باشیم وبه هیچ وجه زیر بار انتقال اجباری نریم. اینکه سیاست شرکت عوض شده مشکل ما نیست این دقیقا مشکل مسولین نالایق وبی مسولیت شرکت نفت وگاز پارس هست ما نباید چوب سیاست گذاری غلط و نا متعهدانه افراد بی تعهد شرکت رو بخوریم. ما حتی می تونیم نامه ای مستقیم به مقامات عالی کشور( ریاست جمهوری،وزیر نفت،دیوان عدالت اداری وحتی سازمان بازرسی کشور) با امضا تمام بچه ها بنویسیم واز تخلف آشکار شرکت شکایت کنیم. امیدوارم با اتحاد وهماهنگی وپیگیری مداوم در اصفهان به خواسته خودمان برسیم بعد از 2 سال...

salehi.com

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان قدیمی و جدید

بعد از مدت ها دوباره به دلم افتاد به این تاپیک سر بزنم, اخ که چه روزهایی رو با استرس و دلهره به اینجا می اومدیم بلکه یه خبری از نفت بگیریم:cry:
چقدر حرص خوردیم که همه زندگیمونو باختیم واسه این نفت,چرا اینقدر کار استخداممون طول کشید,چرا گزینش واسه مصاحبه زتگ نمیزنه,چرا دعوت به کار نمیشیم, چرااا:wallbash:
و یک روز رسید که همه این دلهره ها تموم شد و همه اون دوستامونو که اینجا فقط با یک اسم میشناختیم از نزدیک دیدم;)

فقط میخوام به دوستای که جدید درگیر صنعت نفت شدن بگم کارا خیلی دقیق تر از اون چیزی که فکر می کند پیش میره و طول کشیدناش هم طبیعیه نگران نباشید, هیچوقت هم نا امید نشین:hypocrite:
بابا کم جایی نمیرید که شرکت ملی نفت ایران از لحاظ حجم مخازن و گستردگی دومین شرکت نفتی دنیاست:w18:

همواره شاد و موفق باشید

سلام

جا داره واقعا تبریک گفت به کسانی که پس از 2 سال بالاخره به حقشون رسیدن. بعضی از دوستان از من گله مند بودن که چرا دیگه تو تاپیک فعالیت نمی کنم، علتش فقط این بود که من در زمینه بحث های جدید تاپیک(زمان اعزام نیروها و...) اطلاعاتی نداشتم.... البته من همیشه به تاپیک سر میزنم، چون نگران وضعیت استخدامی بچه ها بودم و همه پیام های خصوصی رو تا جای ممکن کامل و شفاف پاسخ دادم.

واقعا بایستی قدر این عزیزانی که همواره پیگیر بودن و حتی چندین بار پاشدن رفتن خود شرکت، بلکه بتونن اطلاعاتی کسب کنن.... رو دونست.

آقا مهدی جسارتا با این جمله شما اندکی مخالفم:
"فقط میخوام به دوستای که جدید درگیر صنعت نفت شدن بگم کارا خیلی دقیق تر از اون چیزی که فکر می کند پیش میره"

2 سال انتظار کم نیست. متاسفانه بایستی بگم که "به نظر من" شرکت نفت این سال ها طوری شده که داخلش خودمون رو کشته و بیرونش مردم رو!!! یعنی همه فکر می کنن شرکت نفت فلانه و بهمانه، اسم و آوازه داره و بهترین جای ممکن ولی وقتی وارد میشی می بینی....

من تو این تقریبا یه سالی که استخدام شدم، خیلی سعی کردم با بدی های سیستم مبارزه کنم و وجدانم رو هیچ وقت زیرپا نذارم و به فکر ترقی باشم. ولی متاسفانه هر چیزی که دیدم تا این لحظه خلاف این بوده، یعنی سیستم می خواد من رو هضم کنه و بشم یه کارمند معمولی که خوب بلده سر هم بندی کنه و کارا رو به هر نحوی که شده جلو ببره که آقایون بتونن Progress بگیرن!!

اگه بخوام به مبارزه ادامه بدم بایستی هر روز از طرف سرپرست ها و مسئولین سرزنش بشم و اگر هم بخوام کارهای این آقایون رو دنبال کنم بایستی هر شب با وجدان خودم کلنجار برم!!

خب این باید وضعیت دومین شرکت نفتی دنیا با اون حجم مخازن و گستردگی باشه!؟ یعنی باید تمام دل مشغولی های کارمندش این باشه که چطور هم کار درست رو انجام بده(مطابق مشخصات فنی) و هم رضایت سرپرست رو کسب کنه؟ یا اینکه به این فکر باشه که درکنار انجام کار اصولی بتونه ترقی کنه و مورد تشویق هم قرار بگیره؟

دل پری داشتم و وقتی این جملات شما در مدح شرکت نفت رو دیدم، نتونستم جلوی خودم رو بگیرم(آقا مهدی من اصلا قصد جسارتی نسبت به شما دوست و همکار گرانقدر بنده ندارم، خدایی نکرده سوء تفاهم نشه).

اینا همه "نظرات من بود و تو وضعیت و شرایط من"، ممکنه هیچکی با من هم نظر نباشه ولی کسانی که تو این چند وقته تو تاپیک با من آشنا شدن، تا حدود زیادی از روحیه من اطلاع دارن و میدونن که هیچ حرفی رو همینطوری نمیزنم و...

به هر حال بازم صمیمانه به همکاران جدید تبریک میگم و واقعا خوشحال شدم که تونستن به بخشی از حق خودشون برسن. من همچنان با روحیه دارم به مبارزه ادامه میدم، البته نمی دونم تا کی دووم بیارم!! امیدوارم بچه های جدید هم با روحیه و انگیزه بالا وارد بشن که بتونن خودشون رو به سیستم تحمیل کنن و الا به راحتی در سیستم هضم خواهند شد!!

karim1362

عضو جدید
با سلام خدمت تمامی اعضا

ابتدا جادارد بابت حسن نیت از آقای صالحی تشکر کنم و اینکه اینقدر صادقانه انگیزه افراد را ترغیب میکند و اطلاعات را منتقل می کنند.

دوستان منطقه ویژه پارس وعده ما روز شنبه در مجاورت ساختمان تندگویان(عسلویه)

مجددا تمامی دوستانی که شروع به کار نکردند انشاا... روند استخدامی آنها هرچه سریعتر پیش بره تا به مقصود خود برسند،همچنین پروژه

انتقال عزیزان در نفت و گاز منحل بشه تا با خاطری جمع به کار خود ادامه دهند.

با ارزوی توفیق روز افزون همراه با سلامتی جسم و روح

barane sabz

عضو جدید
سلام به دوست عزیز karim1362 همچنین بقیه دوستان منطقه ویژه انرژی پارس. امیدوارم بعد از این مدت طولانی فرآیند استخدامی، شروع بکار استرس و خستگی ذهنی این مدت را جبران کند. این سازمان درخواست 11 نفر نیرو کرده بود که پس از مصاحبه شهریورماه 91 این تعداد به آن سازمان معرفی شدند و در کمال ناباوری 4 پرونده را به تهران عودت دادند و اعلام عدم نیاز کردند از جمله پرونده من که کماکان درگیر این جریان هستم. مجددا پرونده ما دیروز از تهران به آنجا ارسال شده و کماکان منتظر نتیجه کار هستیم. چند روز پیش هم از گزینش سازمان (عسلویه ) تماس گرفتند و گفتند استخدام شما بلامانع است. انشالله شما روز شنبه با 6 نفر از دوستان جدید همراه خواهید بود. موفق و موید باشید. حتماً به این تاپیک هم سر بزنید و دوستان را از اخبار آنجا بی اطلاع نزارید.

parsaie

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان عزيز mosykardorost، asalooasalooyeh،barane sabz،karim1362

از اينکه مي بينم به اميد خدا بعضي از دوستان سازمان داريد از شنبه مشغول به کار مي شيد خيلي خوشحالم و بهتون تبريک مي گم.
من هم قبول شده سازمان هستم ولي هنوز دعوت به کار نشدم حتي هنوز طب هم نرفتم!
در عين حال اميد دارم همه شما دوستان رو بزودي در سازمان ببينم.

به اميد ديدار و موفق باشيد.

آخرین ویرایش:

mehdi8487

عضو جدید
سلام

جا داره واقعا تبریک گفت به کسانی که پس از 2 سال بالاخره به حقشون رسیدن. بعضی از دوستان از من گله مند بودن که چرا دیگه تو تاپیک فعالیت نمی کنم، علتش فقط این بود که من در زمینه بحث های جدید تاپیک(زمان اعزام نیروها و...) اطلاعاتی نداشتم.... البته من همیشه به تاپیک سر میزنم، چون نگران وضعیت استخدامی بچه ها بودم و همه پیام های خصوصی رو تا جای ممکن کامل و شفاف پاسخ دادم.

واقعا بایستی قدر این عزیزانی که همواره پیگیر بودن و حتی چندین بار پاشدن رفتن خود شرکت، بلکه بتونن اطلاعاتی کسب کنن.... رو دونست.

آقا مهدی جسارتا با این جمله شما اندکی مخالفم:
"فقط میخوام به دوستای که جدید درگیر صنعت نفت شدن بگم کارا خیلی دقیق تر از اون چیزی که فکر می کند پیش میره"

2 سال انتظار کم نیست. متاسفانه بایستی بگم که "به نظر من" شرکت نفت این سال ها طوری شده که داخلش خودمون رو کشته و بیرونش مردم رو!!! یعنی همه فکر می کنن شرکت نفت فلانه و بهمانه، اسم و آوازه داره و بهترین جای ممکن ولی وقتی وارد میشی می بینی....

من تو این تقریبا یه سالی که استخدام شدم، خیلی سعی کردم با بدی های سیستم مبارزه کنم و وجدانم رو هیچ وقت زیرپا نذارم و به فکر ترقی باشم. ولی متاسفانه هر چیزی که دیدم تا این لحظه خلاف این بوده، یعنی سیستم می خواد من رو هضم کنه و بشم یه کارمند معمولی که خوب بلده سر هم بندی کنه و کارا رو به هر نحوی که شده جلو ببره که آقایون بتونن Progress بگیرن!!

اگه بخوام به مبارزه ادامه بدم بایستی هر روز از طرف سرپرست ها و مسئولین سرزنش بشم و اگر هم بخوام کارهای این آقایون رو دنبال کنم بایستی هر شب با وجدان خودم کلنجار برم!!

خب این باید وضعیت دومین شرکت نفتی دنیا با اون حجم مخازن و گستردگی باشه!؟ یعنی باید تمام دل مشغولی های کارمندش این باشه که چطور هم کار درست رو انجام بده(مطابق مشخصات فنی) و هم رضایت سرپرست رو کسب کنه؟ یا اینکه به این فکر باشه که درکنار انجام کار اصولی بتونه ترقی کنه و مورد تشویق هم قرار بگیره؟

دل پری داشتم و وقتی این جملات شما در مدح شرکت نفت رو دیدم، نتونستم جلوی خودم رو بگیرم(آقا مهدی من اصلا قصد جسارتی نسبت به شما دوست و همکار گرانقدر بنده ندارم، خدایی نکرده سوء تفاهم نشه).

اینا همه "نظرات من بود و تو وضعیت و شرایط من"، ممکنه هیچکی با من هم نظر نباشه ولی کسانی که تو این چند وقته تو تاپیک با من آشنا شدن، تا حدود زیادی از روحیه من اطلاع دارن و میدونن که هیچ حرفی رو همینطوری نمیزنم و...

به هر حال بازم صمیمانه به همکاران جدید تبریک میگم و واقعا خوشحال شدم که تونستن به بخشی از حق خودشون برسن. من همچنان با روحیه دارم به مبارزه ادامه میدم، البته نمی دونم تا کی دووم بیارم!! امیدوارم بچه های جدید هم با روحیه و انگیزه بالا وارد بشن که بتونن خودشون رو به سیستم تحمیل کنن و الا به راحتی در سیستم هضم خواهند شد!!

سلام
خواهش می کنم جناب صالحی عزیز من همیشه وقتی نظرات شما رو اینجا می خوندم کاملا می پذیرفتم چون میدونم کاملا مستند و منطقی نظر می دید
در مورد فرآیند استخدام هم قبول دارم که زمانبر و طولانی است,همینطور که واسه خودم بیش از یک سال طول کشید
ولی نکته ای که میدونم شما هم در جریانش هستید این که شرکت ملی نفت شامل بیش از 30 شرکت کوچیک و بزرگ هست که وظیفه کشف و بهره برداری از منایع نفت و گاز ایران رو دارن و همه این شرکت ها از نظر مدیریت و تجهیزات, امکانات و غیره مثل هم نیستن و اکثرا طولانی شدن روندهای جذب؛ تصمیم گیری ها,هماهنگیها, نحوه برخورد با متخصصین مستقیما به شرکت مربوطه وابسته است ولی به حساب کل شرکت نفت تموم میشه

من اگه اون حرف رو زدم که گفتم کارا دقیق انجام میشه از دید حوزه کاری خودم و شرکت ملی نفت گفتم, چون واقعا با این حجم بسیار زیاد سرویس دهی اطلاعاتی و ارتباطی که داریم به شرکت های تابعه میدیم وقتی صحبت از برگزاری آزمون و اطلاع رسانی میشه میبینم که از اولش چطور همکارانم هرلحظه سرورهای کامپیوتری و اطلاعاتی رو مانیتور می کنن که نکنه واسه چند ساعت که شده خللی در این فرآیند صورت بگیره ولی متاسفانه در مراحل بعد برخی از شرکت ها کوتاهی میکنن

در کل این حرفتون هم قبول دارم که "شرکت نفت این سال ها طوری شده که داخلش خودمون رو کشته و بیرونش مردم رو" آخه مردم نمی دونن سرانه خود صنعت نفت از فروش نفت بیش از 4.5 درصد کاهش یافته, نمیدونن که برخی از تجهیزات مهم نفتی مون بخاطر تحریم قطعه و نبود سرویس دهی خارجی از مدار تولید خارج شده (دیدم که می گم) ,نمیدونن که برخلاف عربستان که خیلی راحت به نفت میرسه و میفروشه ما تو ایران باید در خیلی از مناطق 3600 متر و بیشتر حفاری کنیم تا به نفت برسیم و بعد از این همه زحمت به هند بفروشیم و اونم با کلی قهر و ناز به ما به جای پول و دلار, برنج و دارو میده؛ آخه نمیدونن ....... بگذریم

امیدوارم با تلاش و توکل این شرایط بهتر بشه چون نه تنها واسه صنعت نفت بلکه واسه کل کشورمون ایران خوب میشه
یا علی

آخرین ویرایش:

rezatm

عضو جدید
با سلام مجدد به بچه های ملی حفاری
چند تا سوال کوچیک دیگه داشتم و ممنون میشم اگه پاسخ بدین
1- وقتی پیش دکل هستیم میشه از لوازم کاهش صدا مثل گوشی استفاده کرد؟
2- میگن سالی 14 روز مرخصی داریم که میشه یک ماه حالا امکانش هست تمام مرخصی رو یکجا استفاده کرد؟
3-کلاٌ برای گرفتن مرخصی چه مراحلی رو باید طی کنیم؟
4-برای رفت و آمد فقط بلیط هواپیما رو میدن یا مثلاٌ پول آژانس از منزل تا فرودگاه رو هم میدن؟
5-یه ارشد مکانیک روزی چند ساعت زیر آفتابه؟
6- به غیر از ساعات موظف آیا اضافه کاری هم هست؟و در صورت وجود، شرایط اضافه کاری چطوره؟
7-و بزرگترین مشکل کار در ملی حفاری رو از دید خودتون توضیح بدید؟
از بذل توجه دوستان بسیار سپاسگذارم و بابت سوالات زیاد عذر خواهی میکنم

سلام به همکار گرامی
سعی میکنم خلاصه جواب سوالاتو بدم
1- با لباس های کار که بهتون میدن، یه جفت گوشی کوچولو هست که بودنش بهتر از نبودنشه
2- سالی 14 روز مرخصی داری، 14 روز استراحتش رو هم جز مرخصیت حساب میکنن، میشه 28 روز مداوم تعطیلی، اینو بدون که شرکت دوست داره که کارمنداش یه باره از همه مرخصی استفاده کنن و تا اونجا که میشه خورد خوردش نکنن
3- میری به رییس دستگاه میگی، میگن فرم هم میخواد، ما که تا حالا پر نکردیم
;)
4- واسه پول آزانس هم یه مقداری میدن، ولی نه اونی که خودت پرداخت کردی، اونی که شرکت تو آیین نامه داره رو پرداخت میکنه
5- این دیگه بستگی به شانست داره، و البته وجدانت، هست کسی که تو 14 روزش فقط واسه ناهار تو محوطه دستگاه حفاری پیداش میشه، و کسی هم هست که پا به پای کارگرش میره گیریس کاریه روزانه رو انجام میده، ساعت نمیتونم بهت بگم، ولی اگه خرابی پیش بیاد باید درستش کنی، ظهر و شب نمیشناسه، دستگاه نباید یه دقیقه ار حفاری عقب بیوفته
6- نگران نباش، منظور از اضافه کاری موندن بیش از 14 روز سر کار نیست، همون خرابی ها هست که پیش میاد، همون ها رو اگه رییس دستگاه خدا ترس باشه واست اضافه کاری رد میکنه، همون ساعت هایی که زیر آفتاب یا نصف شب کار کردی رو ، ولی چون شما مکانیک ارشدی حق رفتن به کمپ رو نداری و شب باید در محل دستگاه بخوابی، پس حتما یه حداقل ساعت اضافه کاری از این لحاظ برات رد میشه
7- اول خدا رو شکر کن که تونستی استخدام چنین شرکتی بشی، ولی دوستانه بگم، مشکلاتش همه به آدماش برمیگرده، از ماست که بر ماست، زیاد انتظار نظم رو نداشته باش، جو اش بسیار کارگریه، مجبوری بعضی وقتا کارای یه کارگر رو انجام بدی، و به قول خودشون: اینجا روابط مهم تر از ضوابطه

Amir2009t

عضو جدید
سلام به همکار گرامی
سعی میکنم خلاصه جواب سوالاتو بدم
1- با لباس های کار که بهتون میدن، یه جفت گوشی کوچولو هست که بودنش بهتر از نبودنشه
2- سالی 14 روز مرخصی داری، 14 روز استراحتش رو هم جز مرخصیت حساب میکنن، میشه 28 روز مداوم تعطیلی، اینو بدون که شرکت دوست داره که کارمنداش یه باره از همه مرخصی استفاده کنن و تا اونجا که میشه خورد خوردش نکنن
3- میری به رییس دستگاه میگی، میگن فرم هم میخواد، ما که تا حالا پر نکردیم
;)
4- واسه پول آزانس هم یه مقداری میدن، ولی نه اونی که خودت پرداخت کردی، اونی که شرکت تو آیین نامه داره رو پرداخت میکنه
5- این دیگه بستگی به شانست داره، و البته وجدانت، هست کسی که تو 14 روزش فقط واسه ناهار تو محوطه دستگاه حفاری پیداش میشه، و کسی هم هست که پا به پای کارگرش میره گیریس کاریه روزانه رو انجام میده، ساعت نمیتونم بهت بگم، ولی اگه خرابی پیش بیاد باید درستش کنی، ظهر و شب نمیشناسه، دستگاه نباید یه دقیقه ار حفاری عقب بیوفته
6- نگران نباش، منظور از اضافه کاری موندن بیش از 14 روز سر کار نیست، همون خرابی ها هست که پیش میاد، همون ها رو اگه رییس دستگاه خدا ترس باشه واست اضافه کاری رد میکنه، همون ساعت هایی که زیر آفتاب یا نصف شب کار کردی رو ، ولی چون شما مکانیک ارشدی حق رفتن به کمپ رو نداری و شب باید در محل دستگاه بخوابی، پس حتما یه حداقل ساعت اضافه کاری از این لحاظ برات رد میشه
7- اول خدا رو شکر کن که تونستی استخدام چنین شرکتی بشی، ولی دوستانه بگم، مشکلاتش همه به آدماش برمیگرده، از ماست که بر ماست، زیاد انتظار نظم رو نداشته باش، جو اش بسیار کارگریه، مجبوری بعضی وقتا کارای یه کارگر رو انجام بدی، و به قول خودشون: اینجا روابط مهم تر از ضوابطه
دوست عزیز شما که خودت اونجا هستی میشه از شرایط کاری مهندسای برق قدرت(کارشناسی) هم بگید؟
همچنین ممنون میشم اگه خودتون مایل بودید در رابطه با میزان حقوق و مزایا یه توضیحاتی بدید.

rezatm

عضو جدید
دوست عزیز شما که خودت اونجا هستی میشه از شرایط کاری مهندسای برق قدرت(کارشناسی) هم بگید؟
همچنین ممنون میشم اگه خودتون مایل بودید در رابطه با میزان حقوق و مزایا یه توضیحاتی بدید.
سلام
شرایط کاری به سمتی که جذب شدید بستگی داره، ولی به احتمال زیاد کارشناسی برق قدرت رو برای برقکار ارشدی دستگاه حفاری گرفتند، به همین خاطر شرایط کاری شما به شرایط مکانیک ارشد که تو پست قبل توضیح دادم بسیار شبیهه، تنها تفاوتش تمیزتر بودن کارشه، دیگه خبری از گریس و روغن و چزخدنده واسه برقکار نیست، کارتون با یه واحدی به اسم SCR است، نگران نباش، همش زیر کولری :D

حقوق مزایای نفت تقریبا همه جا یکسانه، یه پایه حقوق هست و یکسری فوق العاده که این فوق العاده ها به شرکتی که جذب شدید و همچنین سمتتون بستگی داره، اگه شما لیسانس برق، برقکار ارشد باشی، چون کار شما هم اقماریه، یه ضریبی در حدود 4 بهتون تعلق میگیره، یعنی دریافتی 4 برابر پایه حقوقه که بهتون اعلام میشه
اگه سوالی بازم هست خوشحال میشم بتونم کمکی کنم

aznamajid

عضو جدید
rezatm
با سلام و خسته نباشید خدمت شما و همه زحمت کشان صنعت نفت
خیلی خوشحالم که دوستان ملی حفاری در اینجا حضور دارند و به سوالات عزیزان و کسانی که در مراحل استخدامی و تصمیم گیری هستند کمک می کنند
دلیل اینکه بنده سوالات زیادی میپرسم این است که در حال حاضر یکی از فارغ التحصیلان ممتاز مقطع ارشد مکانیک از دانشگاه های مطرح کشور هستم و بعد از مراحل (آزمون، مصاحبه و طب صنعتی ملی حفاری) منتظر تماس گزینش می باشم.
همچنین در فراخوان جذب اعضای هیأت علمی در پژوهشگاه ملی استاندارد ایران نیز بعد از تأیید علمی پذیرفته شده ام و با توجه به اینکه هیچ یک از دو مورد استخدامی در شهر محل زندگی ام نیستند و جابجایی محل سکونت برایم بسیار دشوار است لذا تصمیم گیری در این خصوص مشکل شده است. دوری کوتاه مدت (14 روز) و شرایط سخت کاری برایم خیلی مهم نیستند.
هدف من در انتخاب شغل اول تأمین نیاز مالی ، آینده کاری و بعد ادامه تحصیل می باشد.
خودم فکر می کنم که از لحاظ مالی و آینده کاری صنعت نفت بهتر باشد ولی برای ادامه تحصیل مشکل است، (البته مقطع دکتری خیلی به حضور در دانشگاه نیاز ندارد)
یکی از دوستان ملی حفاری در روز مصاحبه می گفتند که 5 سال سابقه کار در صنعت نفت بهتر از اینه که بخوای بعد از 5 سال و با دکتری مکانیک وارد بشی
لذا از شما و تمامی دوستانی که در این صنعت مشغول به فعالیت هستند می خواهم این سوال را بپرسم که با توجه به تجربیات شما در صنعت نفت و با توجه به شرایط بالا اگر به جای من بودید کدام یک از دو گزینه را انتخاب می کردید؟

emi_64i

عضو جدید
سلام به همه دوستان ...
من نفتی نیستم ولی نفتی ها رو دوست دارم! :smile:
راستش من آزمون امسال رو شرکت کردم، منتظر نتیجه هستم و امیدوارم ...
اول سعی کردم شروع کنم از اول این تاپیک بخونم ببینم چه سرنوشتی داشتن بچه های قبول شده ولی واقعاً زیاده!! بعد از 2 روز تازه به صفحه 80 رسیدم و کم کم دارم کم میارم!
تا اینجا که خوندم خیلی کمک کننده بود راجب روند کار ولی درمورد مصاحبه برقی ها چیز خاصی ندیدم!
کارشناسی ارشد کنترل هستم و تو گروه شغلی مهندسی برق الکترونیک، ابزار دقیق و مخابرات برای شرکت ملی حفاری (انتخاب اول) و اروندان (انتخاب دوم) شرکت کردم.
به نظرتون همچنان به خوندن ادامه بدم یا نه؟؟!!!!!!:D
هرچند هنوز زوده ولی به هرحال اگه در مورد مصاحبه یا شرایط کار این گروه شغلی کسی اطلاعی داره خوشحال و ممنون میشم راهنمایی کنه...
با آرزوی موفقیت برای همتون.;)

mahpok

عضو جدید
سلام به همه دوستان ...
من نفتی نیستم ولی نفتی ها رو دوست دارم! :smile:
راستش من آزمون امسال رو شرکت کردم، منتظر نتیجه هستم و امیدوارم ...
اول سعی کردم شروع کنم از اول این تاپیک بخونم ببینم چه سرنوشتی داشتن بچه های قبول شده ولی واقعاً زیاده!! بعد از 2 روز تازه به صفحه 80 رسیدم و کم کم دارم کم میارم!
تا اینجا که خوندم خیلی کمک کننده بود راجب روند کار ولی درمورد مصاحبه برقی ها چیز خاصی ندیدم!
کارشناسی ارشد کنترل هستم و تو گروه شغلی مهندسی برق الکترونیک، ابزار دقیق و مخابرات برای شرکت ملی حفاری (انتخاب اول) و اروندان (انتخاب دوم) شرکت کردم.
به نظرتون همچنان به خوندن ادامه بدم یا نه؟؟!!!!!!:D
هرچند هنوز زوده ولی به هرحال اگه در مورد مصاحبه یا شرایط کار این گروه شغلی کسی اطلاعی داره خوشحال و ممنون میشم راهنمایی کنه...
با آرزوی موفقیت برای همتون.;)

عزیز حتما به خوندنت ادامه بده درسهای مهم لیسانس و ارشد رو حتما بخون
درسهایی که تو رشتت مهم تر از همه هستن بخون
مثلا کنترل
ابزار دقیق
و.....
اصلا پشت گوش ننداز و اون رو الکی نگیر مصاحبه من 50 دقیقه طول کشید
سعی کن رو مطالبی که میخوای در موردشون صحبت کنی حسابی تسلط داشته باشی
زبان کامپیوتر هم میپرسن
اگه بتونی تو همین چند وقت باقی مونده مکالمه زبان رو تقویت کنی خیلی خیلی کمکت میکنه اینجوری یه سر و گردن از بقیه بالاتری
سعی کن نرم افزار های کاربردی رشتت رو مروری بکنی و آفیس هم فراموش نشه

emi_64i

عضو جدید
ممنون mahpok که راهنمایی کردی
شما گرایشت چیه؟
توی تاپیک دیگه دیدم داری اعزام میشی واسه آموزشی... مبارک باشه ... دستت روی سر ما:smile:
البته هنوز واسه من نه به داره نه به بار ... تازه اول راهیم. تا ببینیم خدا چی میخواد.

mahpok

عضو جدید
ممنون mahpok که راهنمایی کردی
شما گرایشت چیه؟
توی تاپیک دیگه دیدم داری اعزام میشی واسه آموزشی... مبارک باشه ... دستت روی سر ما:smile:
البته هنوز واسه من نه به داره نه به بار ... تازه اول راهیم. تا ببینیم خدا چی میخواد.

ممنون اما بعد از نزدیک به دو سال خیلی تبریک گفتن نداره ولی بازم ممنون
من گرایشم مخابراته
از مخابرات سیار
مخابرات دیجیتال
و نکته های ریز مخابراتی سوال می کردند
اگر سابقه کار داری و با رشتت مرتبطه سعی کن خوب تسلط پیدا کنی و حسابی روی اون مانور بده

si_ja103

عضو جدید
سلام دوستان
یک خبر برای همکارای نفت و گازی دارم
من رفتم شرکت و با آقای اعتمادی صحبت کردم
ایشون لحنش اصلا دوستانه نبود!و اینطور گفت که الان شرکت بسیار نیروی مازاد داره و در این شک نیست و از کسی هم پوشیده نیست.
و باید یکسری نیروها ریلیز بشن و ما معرفی میکنیم کاریابی نفت و دست شما هم نیست هر کجا اعلام نیاز کرده باشن باید برید چاره ای ندارید.
مورد دیگه در مورد نحوه انتخاب افراد بود که به نظر من حرفای ضد ونقیض اومد ابتدا گفت که ما به مدیریت ها اعلام کردیم که لیست نیروهای مازادشون رو بدن و ما افراد رو که نمیشناسیم ولی مدیریت میشناسه و در اینکه مدیریت چند نفر معرفی کنه هیچ محدودیتی نداشتن.از طرفی هم گفت البته کسانی خواهند رفت که در سال پیش جذب شدن و سعیمون اینه که از بچه های جذب شده در 7 8 ماه گذشته برای معرفی به کاریابی استفاده کنیم ....
صحبت با آقای ربگر:
ایشون در یک کلام میگفت الکی جو رو متشنچ نکنید شما با شرکت نفت قرار دارید و هرچا برید بهتر از این شرکت است.یکی دو سری نمونه و مثال هم اوردن که فلان شرکت بهتره و مقرراتش بهتره........
و اما نکته سوم..
یکسری از همکارای من تمایل دارن که به شرکت های دیگر بروند به همین دلیل ازشون پرسیدم که چطور باید اقدام کرد گفتن از طریق مدیریت ها باید اعلام کنید که می خواهید بروید.

من الله توفیق

mehdi-hp

عضو جدید
rezatm
خیلی خوشحالم که دوستان ملی حفاری در اینجا حضور دارند و به سوالات عزیزان و کسانی که در مراحل استخدامی و تصمیم گیری هستند کمک می کنند
دلیل اینکه بنده سوالات زیادی میپرسم این است که در حال حاضر یکی از فارغ التحصیلان ممتاز مقطع ارشد مکانیک از دانشگاه های مطرح کشور هستم و بعد از مراحل (آزمون، مصاحبه و طب صنعتی ملی حفاری) منتظر تماس گزینش می باشم.
همچنین در فراخوان جذب اعضای هیأت علمی در پژوهشگاه ملی استاندارد ایران نیز بعد از تأیید علمی پذیرفته شده ام و با توجه به اینکه هیچ یک از دو مورد استخدامی در شهر محل زندگی ام نیستند و جابجایی محل سکونت برایم بسیار دشوار است لذا تصمیم گیری در این خصوص مشکل شده است. دوری کوتاه مدت (14 روز) و شرایط سخت کاری برایم خیلی مهم نیستند.
هدف من در انتخاب شغل اول تأمین نیاز مالی ، آینده کاری و بعد ادامه تحصیل می باشد.
خودم فکر می کنم که از لحاظ مالی و آینده کاری صنعت نفت بهتر باشد ولی برای ادامه تحصیل مشکل است، (البته مقطع دکتری خیلی به حضور در دانشگاه نیاز ندارد)
یکی از دوستان ملی حفاری در روز مصاحبه می گفتند که 5 سال سابقه کار در صنعت نفت بهتر از اینه که بخوای بعد از 5 سال و با دکتری مکانیک وارد بشی
لذا از شما و تمامی دوستانی که در این صنعت مشغول به فعالیت هستند می خواهم این سوال را بپرسم که با توجه به تجربیات شما در صنعت نفت و با توجه به شرایط بالا اگر به جای من بودید کدام یک از دو گزینه را انتخاب می کردید؟

سلام
اول از همه تبریک
اما بعد.من خودم کارمند فلات قاره هستم.قبولی در آزمون 90.باید بگم که شرایط کار اقماری خیلی سخته خصوصا وقتی که متاهل بشی.انسان کار میکنه تا زندگی کنه اما توی کار اقماری همه فقط کار میکنن و از زندگی خبری نیست! اگه مجرد باشی که احتمال مجرد موندنت هم زیاده،همینطور که الان اطراف من افراد مجرد خیلی زیاده،حتی آدم 50 ساله!
متاهل هم که باشی ،اون 14 روزی که خونه هستی برای خانواده حکم میهمان رو داری و یا باید بچه داری کنی! کلا توی خونه زیاد به حساب نمیای!فقط یک ماشین پول ساز هستی.
اکثر همکارای متاهل من زندگی شیرینی ندارند.خیلی از مواقع که خانواده بهت نیاز شدید داره،کنارشون نیستی و همین باعث مشکلات روحی زیاد برای خودت و خانواده میشه.
سر کار هم که گرفتاری خاص خودش رو داره.همه توی شرایط سخت کار میکنند اونم توی شرکتی مثل حفاری که جو خیلی کارگریه .به کارکنان حفاری میگن گانگستر ! فشار روحی زیاده و همین باعث میشه خیلی ها آدمهای نرمالی نباشند.
من خودم مکانیک هستم و کار مکانیک از همه سخت تر و کثیف تره.
حقوق هم فکر کنم بین 3تا 3.5 باشه(بستگی به خشکی یا دریا)
روز اولی که میخواستم برم نفت،یکی از آشنایان یه تو فلات کار میکرد گفت:اگه توی شهر خودم کاری با نصف حقوق نفت باشه،از نفت خارج میشم.
به هر حال تصمیم با خودتونه و بستگه به شرایط شما داره.
موفق باشید

سلام.
خوب یه نظر شما چاره چیه؟ چیکار باید کرد؟ ما که آپشن های متعدد نداریم که بخواهیم انتخاب کنیم!!!و در واقع مجبور به کار بصورت اقماری هستیم...... شما نظر خاصی دارید در این زمینه؟ من قبل از آمدن به این حرفه یه پیش زمینه ای داشتم از این قضایا ولی خوب بازم میگم که چاره نداریم.....

rezatm

عضو جدید
rezatm

این متن بالا رو چند بار خوندم، شرایط شما واسم غریبه نیست، خیلی ها الان تو موقعیت شما هستن
چند تا مورد که به ذهنم میرسه رو میگم، دیگه تصمیم با شماست
1- آیا مطمن هستید که کارتون اقماریه؟ همه پرسنل حفاری اقماری نیستند ها، من خودم کارم داخلیه، دوست داشتم اقماری باشم اول، اما 2 تا 14 روز که واسه آموزش رفتم سر دستگاه حفاری فهمیدم خدا چقدر دوستم داشته که اقماریم نکرده، تازه، پرسنل اقماری اکثرا سمت های پایین و کارگری دارند، کلا دور اقماری ملی حفاری رو با اون خصوصیاتی که از شرایط تحصیلیت گفتی خط بکش، بهت نمیسازه، جدی میگم
2- اگه اقماری نباشی باید روزکاری اهواز بیای، اینو هم بدون که حفاری روزکارش هم ماموریت داره، ماموریت هایی که میتونه تا 1 ماه طول بکشه، اگه نمیتونی همسرت رو بیاری اهواز یا نمیتونی یه ماه اهواز تنهاش بزاری این یه محدودیت بزرگه
3- شرایط مالیش خوبه، نگران این نباش
4- آینده کاری؟؟ منظورت چیه؟ رشد کردن تو کار و سمت گرفتن منظورته؟ اگه این منظورته که بستگی شدیدی به پ آ ر ت ی داره، نه هیچ چیز دیگه، اگه داری بسم الله، حفاری یعنی پارتی بازی، بیای داخل میفهمی چی میکشیم ما آزمونی ها
5-اون دوستت حرف درستی نزده، بعد 5 سال که دکترات رو بگیری معلوم نیست جذب بشی یا نه، ولی اگه همون اول با سمت پایین بیای، سختیت خیلی زیاده، باید کم کم رشد کنی، ولی اگه از همون اول با سمت بالا بیای، کسی نمیتونه بهت بگه بالا چشت ابرویه، ببین دوست من، حفاری جو اش کارگریه، با دانشگاه زمین تا آسمون فرق داره، هر کارگرش واسه خودش حکومتیه، اصلا چی بگم، دست گذاشتی رو دلم اصلا

aznamajid

عضو جدید
لازم است که از همه دوستان بابت پاسخگویی و وقتی که گذاشتند تشکر کنم
منجمله آقا رضا tm ، آقا مهدی hp و آقای بزرگوار
بار دیگر از راهنمایی دوستان تشکر میکنم و در واقع بقیه کار تصمیم گیری به خصوصیات روحی و فردی هر شخص بر می گردد و امیدوارم در صورت نهایی بودن تصمیمم به کار در ملی حفاری بتوانم این دوستان را از نزدیک ملاقات کنم

به امید روزی که علوم انسانیمان هم مانند صنعت نفت ملی شود

Yadavaran

عضو جدید
آقاجان اینجوری که من از اینترنت آمار گرفتم این شرکت خیلی مشکوک و گمنام است وقتی زنگ زدند منشی آمار نداد گفت من فقط تعیین مصاحبه می کنم .
[h=2][/h]
آقا جان من الان بایدیکشنبه برم تهران مصاحبه شرکت
شرکت راهکار صنایع نوین:انرژی اتمی کسی می دونه کارش چه هست .

_mahdi_

عضو جدید
50 نفر از مهندسان جوان و فارغ التحصیل دانشگاه صنعت نفت که در دوران مدیریت موسی سوری با مجوز وزیر نفت به طورت قرارداد مدت موقت استخدام شده بودند در دوران مدیریت محمدرضا زهیری در شرکت نفت و گاز پارس حکم اخراج خود را دریافت کرده اند.
http://pananews.ir/news/12409/50-مهندس-جوان-صنعت-نفت-هنوز-استخدام-نشده،-اخراج-شدند---10:34--/

_mahdi_

عضو جدید
آقاجان اینجوری که من از اینترنت آمار گرفتم این شرکت خیلی مشکوک و گمنام است وقتی زنگ زدند منشی آمار نداد گفت من فقط تعیین مصاحبه می کنم .
آقا جان من الان بایدیکشنبه برم تهران مصاحبه شرکت
شرکت راهکار صنایع نوین:انرژی اتمی کسی می دونه کارش چه هست .

چه ادبیات اشنایی !!!! اقای م ع ب .
http://forum.estekhdami.com/thread128-333.html

nima_4321

عضو جدید
50 نفر از مهندسان جوان و فارغ التحصیل دانشگاه صنعت نفت که در دوران مدیریت موسی سوری با مجوز وزیر نفت به طورت قرارداد مدت موقت استخدام شده بودند در دوران مدیریت محمدرضا زهیری در شرکت نفت و گاز پارس حکم اخراج خود را دریافت کرده اند.
http://pananews.ir/news/12409/50-مهندس-جوان-صنعت-نفت-هنوز-استخدام-نشده،-اخراج-شدند---10:34--/

قرارداد موقت !! قرارداد موقت یعنی چه ؟ برای جذب نیرو به صورت قرار داد موقت آیا آزمون برگزار می شود و یا اکثرا نور چشمی هایی هستند که با استفاده از بند پ و آشنا و رابطه به کار گمارده میشوند؟ اتفاقا همین قرار داد موقتی ها بودند که با اشغال سمت های خالی موجب شدند که سیصدنفر از استخدام شده های نفت و گاز پارس که از راه قانونی و آزمون جذب شده بودند ماه ها بلاتکلیف بمانند و عاقبت هم کارشان به انتقال به شرکت های دیگر بکشد . بنده در مورد نحوه استخدام این پنجاه نفر اطلاع دقیقی ندارم اما می دانم چه تعداد بسیاری به صورت قرارداد موقت جذب نفت و گاز شده اند به شکلی که جا برای نیروهای رسمی خود این شرکت باقی نمانده است .
جالب این جاست که همین سایت پانا نیوز هیچ گاه شکواییه نیروهایی که از راه قانونی جذب نفت و گاز شده بودند اما ماه ها بلاتکلیف مانده بودند را چاپ نکرد ، هیچ گاه هیچ خبری از این ها در این سایت ندیدیم . هیچ گاه هیچ کامنتی از این بچه ها تایید نشد. این که میگویم هیچ گاه چون بنده بارها در زیر خبرهای مرتبط با منابع انسانی کامنت گذاشتم ، می دانم که چند بار بچه ها به این سایت شکواییه با امضا و بی امضا فرستادند ، اما هیچ اعتنایی به آن نشد .
اما به ناگاه حس انسان دوستی پانانیوز (به صورت تابلو و سفارشی) گل کرده و این متن را چاپ می کند که لاجرم منتهی به استخدام مجدد این ها خواهد شد. گول این بازی ها رو نخورید . پانا نیوز و امثالهم دلشان برای هیچ کس نسوخته است . مسئله اصلی شهروندان درجه یکی هستند که پول و رابطه و قدرت دارند و شهروندان درجه دویی که دستشان به هیچ جا بند نیست.

mahpok

عضو جدید
قرارداد موقت !! قرارداد موقت یعنی چه ؟ برای جذب نیرو به صورت قرار داد موقت آیا آزمون برگزار می شود و یا اکثرا نور چشمی هایی هستند که با استفاده از بند پ و آشنا و رابطه به کار گمارده میشوند؟ اتفاقا همین قرار داد موقتی ها بودند که با اشغال سمت های خالی موجب شدند که سیصدنفر از استخدام شده های نفت و گاز پارس که از راه قانونی و آزمون جذب شده بودند ماه ها بلاتکلیف بمانند و عاقبت هم کارشان به انتقال به شرکت های دیگر بکشد . بنده در مورد نحوه استخدام این پنجاه نفر اطلاع دقیقی ندارم اما می دانم چه تعداد بسیاری به صورت قرارداد موقت جذب نفت و گاز شده اند به شکلی که جا برای نیروهای رسمی خود این شرکت باقی نمانده است .
جالب این جاست که همین سایت پانا نیوز هیچ گاه شکواییه نیروهایی که از راه قانونی جذب نفت و گاز شده بودند اما ماه ها بلاتکلیف مانده بودند را چاپ نکرد ، هیچ گاه هیچ خبری از این ها در این سایت ندیدیم . هیچ گاه هیچ کامنتی از این بچه ها تایید نشد. این که میگویم هیچ گاه چون بنده بارها در زیر خبرهای مرتبط با منابع انسانی کامنت گذاشتم ، می دانم که چند بار بچه ها به این سایت شکواییه با امضا و بی امضا فرستادند ، اما هیچ اعتنایی به آن نشد .
اما به ناگاه حس انسان دوستی پانانیوز (به صورت تابلو و سفارشی) گل کرده و این متن را چاپ می کند که لاجرم منتهی به استخدام مجدد این ها خواهد شد. گول این بازی ها رو نخورید . پانا نیوز و امثالهم دلشان برای هیچ کس نسوخته است . مسئله اصلی شهروندان درجه یکی هستند که پول و رابطه و قدرت دارند و شهروندان درجه دویی که دستشان به هیچ جا بند نیست.

من رفتم کامنت دادم شما هم بدین تا صدامون به جایی برسه

rezatm

عضو جدید
آقا نیما جانا سخن از زبان ما میگویی
دست گذاشتی رو داغ دلم
چی بگم که سر کار از این بی عدالتی و پارتی بازی های این حضرات قراردادی که نه سواد دارن و نه انسانیت چی میکشیم، سمت های خالی رو اشغال کردن، با استخدامی های جدید همکاری نمیکنن، و خلاصه اوقتی برید سر کار حسابی با این موجودات سروکار خواهد داشت
کلا 90% قرارداد موقت ها پشتشون به رییس اداره ای جایی بنده، ولی ما که استخدام کشوری هستیم، مراحل گزینش رو با موفقیت طی کردیم، میریم زیر دست این ......ها
هنوز شما که دعوت به کار نشدین، بزار برین سر کار، به اندازه یه رمان تو این 6-7 ماهه ماجرا واسم پیش اومده و خون دل خوردم، اما چه فایده

فریدف

عضو جدید
سلام
بابا پس این ملی حفاری کی میخواد دعوت به کار کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ این هفتم تموم شدو خبری ازشون نشد
پروندم تکمیل شده

iman-bonapart

عضو جدید
سلام بچه ها
کسی میدونه برا دریافت حقوق شرکت نفت باید شماره حسابی که میدیم از چه بانکی باشه و اگر چندتا بانک طرف قراردادن کدومش بهتره و چه نوع حسابی بهتره؟ با تشکر
(مناطق نفتخیز جنوب)

بالا