سوالات، مشکلات، درخواست ها، تنها در این تاپیک مطرح شود

یک دو

عضو جدید
مقاله بررسی رابطه بین مسؤلیت اجتماعی وکیفیت خدمات می خواهم

مقاله بررسی رابطه بین مسؤلیت اجتماعی وکیفیت خدمات می خواهم

بررسی رابطه بین مسؤلیت اجتماعی وکیفیت خدمات

real_madirid

عضو جدید
من رتبه 2500کنکورریاضی سراسری مطقه2 امسال رو اوردم
دوس دارم بیام دانشگاه تهران
رشته مدیریت صنعتی تهران قبول میشم؟
رشته ی بهتری هس که من برم؟
کلا مدیریت رو دوس دارم
مهندسی صنایع تهران قبول میشم؟
کدوم بهتره

ghazal1991

مدیر تالار مدیریت
مدیر تالار
کلا مدیریت رو دوس دارم
کدوم بهتره

سلام.
مدیریت صنعتی تهران رو قبول میشید. من خودم مدیریت صنعتی تهران خوندم ولی پیشنهاد میکنم مدیریت مالی رو انتخاب بالاتر بزنید.
رشته های مهندسی صنایع خوارزمی، مواد امیرکبیر، کامپیوتر بهشتی، عمران خواجه نصیر و ... احتمال قبولی هست.
شهرستان ها هم که همه رشته ها رو میارید.
http://www.kanoon.ir/Public/SuperiorsRankBased.aspx?type=1
بهتر بودن رو من نمیتونم بگم. علاقه خودتون رو در نظر بگیرید. ولی رشته مدیریت، رشته خوبیه.
کلا همه رشته های مورد علاقتون رو به ترتیب لیست کنید با اولویت دانشگاه ها، بعد انتخاب رشته کنید.
موفق باشید:gol:

آخرین ویرایش:

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
سلام به دوستان مدیریتی عزیز

بازار یابی شبکه ای یا mlm چیست؟
با توجه به اینکه بازار یابی به صورت شبکه ای و اینترنتی هست ایا برای بازاریاب شدن یک شرکت خارجی در ایران نیاز به مجوز هست؟!

real_madirid

عضو جدید
سلام دوستان عیدتون مبارک
ممنون از غزل خانوم بابت جوابشون
چند تا سوال داشتم ازتون
به رشته مدیریت تهران خوابگاه میدن؟
من به خیلیا میگم میخوام بزنم مدیریت صنعتی تهران میگن مگه دیوونه شدی مهندسی رو ول کنی.......
خودم مهندسی مواد میتونم قبول شم و مدیریت صنعتی هم میتونم و شاید عمران -عمران خواجه
فضای دانشگاه تهران (مدیریت)چطوریه؟
سطح علمیش استاداش
جوری هس که بشه راحت کار پیدا کرد؟در آمدش حدودن چقدره؟
البته من قصد دارم ادامه بدم تا دکتری........شرایط برای ادامه تا دکتری چجوریه؟

alireza 68

عضو جدید
سلام دوستان
کلا مدیریت رو دوس دارم
کدوم بهتره

من خودم مهندسی صنایع خودم:)
در درجه اول علاقت مهمه هرچند من این جمله رو قبول ندارم!!!
چون اینده شغلی مهمه
فک نکنم روزانه تهران قبول شی ولی امیدی به شبانه و غیرانتفاعی مخصوصا علم و فرهنگ تهران هست
به نظرم که مدیریت ها کلا رشته های خوبی هستن خودم با لیسانس صنایع دنبال ارشد مدیریت بازرگانی هستم
کلا کاری کن که 4 سال دیگه پشیمون نشی!!!:redface:
به دنبال اینده شغلیت باش بیشتر تا علاقه و هزارتا چیز دیگه با این رتبت هر رشته ای بخای قبولی دانشگاه دولتی روزانه اما نه تهران...
در هرصورت موفق باشی دوست من:gol:

real_madirid

عضو جدید
چون اینده شغلی مهمه
فک نکنم روزانه تهران قبول شی ولی امیدی به شبانه و غیرانتفاعی مخصوصا علم و فرهنگ تهران هست
به نظرم که مدیریت ها کلا رشته های خوبی هستن خودم با لیسانس صنایع دنبال ارشد مدیریت بازرگانی هستم
به دنبال اینده شغلیت باش بیشتر تا علاقه و هزارتا چیز دیگه با این رتبت هر رشته ای بخای قبولی دانشگاه دولتی روزانه اما نه تهران...

ممنون دوست عزیز
مدیریت صنعتی تهران که قبول میشم اما صنایع احتمالش خیلی کمه
حالا صنایع خواجه نصیر و.... رو میزنم شاید شد
درضمن من چو ن شهرستانیم نمیتونم هر دانشگاهی برم
مشکل خوابگاه رو دارم
صنایع صنعتی اصفهان هم امکانش هس قبول شم باید ببینم خدا چچی میخواد

ghazal1991

مدیر تالار مدیریت
مدیر تالار
سلام دوستان عیدتون مبارک
ممنون از غزل خانوم بابت جوابشون
چند تا سوال داشتم ازتون
به رشته مدیریت تهران خوابگاه میدن؟
من به خیلیا میگم میخوام بزنم مدیریت صنعتی تهران میگن مگه دیوونه شدی مهندسی رو ول کنی.......
خودم مهندسی مواد میتونم قبول شم و مدیریت صنعتی هم میتونم و شاید عمران -عمران خواجه
فضای دانشگاه تهران (مدیریت)چطوریه؟
سطح علمیش استاداش
جوری هس که بشه راحت کار پیدا کرد؟در آمدش حدودن چقدره؟
البته من قصد دارم ادامه بدم تا دکتری........شرایط برای ادامه تا دکتری چجوریه؟

بله خوابگاه میدن.
اینکه مهندسی رو ول کنید بیاید مدیریت تصمیم خودتونه. البته چه مهندسی ای چه دانشگاهی چه بازار کاری هم مهمه.
فضاش خیلی خوبه. کلا خوشگل ترین دانشکده دانشگاه تهران هست:دی
استاد هاش هم اکثرا بهترین ها هستن، یه چند تایی هستن که اذیت می کنن ولی در کل خوبن.(اگه اومدین مدیریت، بگید تا بگم هر درس رو با چه استادی بردارید:دی)
سطح علمی هم همه دکتر هستن، شاید نصفشون در خارج از ایران دکترا گرفتن.
واسه کار قطعا اسم دانشگاه، خیلی تاثیر گذار هست. درآمد بستگی به خودتون داره ولی به نظر من مدیریت رشته پولسازی هست.
واسه ارشد 10درصد اول بدون کنکور میرن. دکتری هم فک کنم سهمیه دانشجوی ممتاز داره. ولی قبول شدن با کنکور واسه دکتری دانشگاه تهران خب مسلما خیلی سخته.

real_madirid

عضو جدید
بله خوابگاه میدن.
اینکه مهندسی رو ول کنید بیاید مدیریت تصمیم خودتونه. البته چه مهندسی ای چه دانشگاهی چه بازار کاری هم مهمه.
فضاش خیلی خوبه. کلا خوشگل ترین دانشکده دانشگاه تهران هست:دی
استاد هاش هم اکثرا بهترین ها هستن، یه چند تایی هستن که اذیت می کنن ولی در کل خوبن.(اگه اومدین مدیریت، بگید تا بگم هر درس رو با چه استادی بردارید:دی)
سطح علمی هم همه دکتر هستن، شاید نصفشون در خارج از ایران دکترا گرفتن.
واسه کار قطعا اسم دانشگاه، خیلی تاثیر گذار هست. درآمد بستگی به خودتون داره ولی به نظر من مدیریت رشته پولسازی هست.
واسه ارشد 10درصد اول بدون کنکور میرن. دکتری هم فک کنم سهمیه دانشجوی ممتاز داره. ولی قبول شدن با کنکور واسه دکتری دانشگاه تهران خب مسلما خیلی سخته.

ممنون بابت اطلاعاتتون
من احساس میکنم میتون جز اون 10%باشم:دی
باشه اگر مدیریت تهران اومدم حتما بابت انتخاب ستاد ازتون کمک میگیرم:)ممنون

valiant22

عضو جدید
[مهندسی صنایع یا مدیریت صنعتی]مسئله این است؟!

[مهندسی صنایع یا مدیریت صنعتی]مسئله این است؟!

سلــــام به دوستان دانشجو....یک مشکلی برام پیش اومده اگر کسی میتونه لطفا جواب بده..
من امسال کنکور دادم و رتبم 6200 منطقه 1 شد...حالا برای ادامه تحصیلات صنایع رو انتخاب کردم....حالا مشکل این جاست..من می تونم خود مهندسی صنایع رو داخل یک دانشگاه درجه2 مثل صنعتی همدان یا یزد بخونم اما مدیریت صنعتی رو می تونم داخل دانشگاه درجه1 مثل اصفهان یا شیراز بخونم...
به نظرتون آیا ایده ی خوبیه که کارشناسی مدیریت صنعتی بخونم و در ارشد برم مهندسی صنایع؟!:)آیا واحد های درسی این دو زیاد تفاوت ندارن؟چه مشکلاتی ممکنه در این تعویض رشته برام ایجاد بشه؟آیا کسی که مدیریت صنعتی خونده می تونه به همه ی گرایش های مهندسی صنایع تغییر رشته بده؟آیا بازار کار دید متفاوتی نسبت به این دو داره؟کدوم یک از این دو بازار کار مطلوب تری داره؟

ممنون میشم در همین چند روز اینده جوابمو بدید...آخه انتخاب رشته داره شروع میشه و من سردر گمم..ممنون:heart::love:

دوستان اگر کسی اینجا از مدیریت صنعتی به صنایع تغییر رشته داده اگر لطف کنه منو خبر کنه ممنون میشم

آخرین ویرایش توسط مدیر:

alireza 68

عضو جدید
ممنون دوست عزیز
مدیریت صنعتی تهران که قبول میشم اما صنایع احتمالش خیلی کمه
حالا صنایع خواجه نصیر و.... رو میزنم شاید شد
درضمن من چو ن شهرستانیم نمیتونم هر دانشگاهی برم
مشکل خوابگاه رو دارم
صنایع صنعتی اصفهان هم امکانش هس قبول شم باید ببینم خدا چچی میخواد

با این رتبه خیلی دانشگاهای خوب قبولی مثلا قزوین یا صنعتی بابل شاید اصفهان
همدان هم هست بوعلی سینا اینا دانشگاه ها خوب و صنعتی هستن
اولین اهمیت رشته مورد علاقست بعدشم میمونه قبول شدن روزانه یا یانه یا شهر نزدیک و ...;)

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چون اینده شغلی مهمه

سلام علیرضا
چرا از صنایع به مدیریت؟
میشه بگی؟

real_madirid

عضو جدید
با این رتبه خیلی دانشگاهای خوب قبولی مثلا قزوین یا صنعتی بابل شاید اصفهان
همدان هم هست بوعلی سینا اینا دانشگاه ها خوب و صنعتی هستن
اولین اهمیت رشته مورد علاقست بعدشم میمونه قبول شدن روزانه یا یانه یا شهر نزدیک و ...;)
از نظر من دانشگاه خوب به اینا محدود میشه
شریف.
تهران
امیرکبیر
خواجه نصیر
علم و صنعت
شهید بهشتی
صنعتی اصفهان
راتسش میدونید چیه؟
من ترجیح میدم اگه نخوام تو دانشگاهای بالا درس بخونم برم دانشگاه شهر خودم(اراک)بخونم....
بیخودی خودمم به زحمت نمیندازم..
ولی اینو خوب میدونم اگه قرار باشه به یه جایی برسم و مدرک خوب و علم خوب داشته باشم باید تو یکی از دانشگاهای بالا بخونم...

alireza 68

عضو جدید
از نظر من دانشگاه خوب به اینا محدود میشه
شریف.
تهران
امیرکبیر
خواجه نصیر
علم و صنعت
شهید بهشتی
صنعتی اصفهان
راتسش میدونید چیه؟
من ترجیح میدم اگه نخوام تو دانشگاهای بالا درس بخونم برم دانشگاه شهر خودم(اراک)بخونم....
بیخودی خودمم به زحمت نمیندازم..
ولی اینو خوب میدونم اگه قرار باشه به یه جایی برسم و مدرک خوب و علم خوب داشته باشم باید تو یکی از دانشگاهای بالا بخونم...

میدونم چی میگی ولی از چه نظر به یه دنشگاه میگی خوب؟؟
مثلا تو تمام دانشگاه های تهران رو گفتی به علاوه صنعتی اصفهان
خیلی دانشگاه خوب داریم که از صنعتی اصفهان هم بهترن
البته بستگی داره منظورت از خوب چی باشه؟
مثلا سطح علمیش یا امکانات دانشگاه یا حتی امکانات شهر؟
دانشگاه های خوب ایران زیادن مثلا فردوسی مشهد دانشگاه تبریز دانشگاه صنعتی بابل و شاهرود و...
خیلی دیگه هست خیلی دانشگاه ها واحد دارن تو شهر های دیگه مثلا خود اراک که یه دانشگاه علم و صنعت واحد اراک داره
یا تامیرکبیر واحد تفرش که خودم اونجا خوندم
بیشتر اساتیدمون اساتید امیرکبیر بودم و حتی درس خونده شریف و امیرکبیر
درباره جمله اخرت اینکه من خیلی ها تو زندگی و اطافم میشناسم که دانشگاه آزاد خوندن
البته ببخشید قصد توهین به کسی ندارم ولی خیلی ها ازاد رو قبول ندارن
ولی الان خیلی جلو هستن مثلا کسی رو میشناسه که تو پروژه پارس جنوبی کا میکنه مسئول کنترل پروژه و ادازه رویاههای منو شما پول در میاره
ولی مدرک لیسانس دانشگاه تهران جنوب ازاد و ارشد دانشگاه شریف
یا خیلی های دیگه همه چی به اول پارتی بعد زرنگی خودت بستگی داره;)

alireza 68

عضو جدید
سلام علیرضا
چرا از صنایع به مدیریت؟
میشه بگی؟
خوب شاید به هزارو یک دلیل راستش خیلی اینور اونور با افرادی که تو کارن مشورت کردم
و ارشد یک رشته مهندسی رو باعث افزایش تجربه و مفاهیم کاری نمیدونستن
و معتقدن ارشد گرفتن باعث کار پیداکردن نیست شاید باعث کمی حقوقو بیشتر
ولی وقتی مدیریت میخونم بالاخره مفاهیم تازه تر و کاربردی تر به نظرم یاد میگیرم علاوه بر مطالب قبلی
شما اگه اطلاع داشته باشی یه مهندش صنایع وقتی تو یه زمینه وارد کار میشه درس های مرتبط به تمام اون زمینه هارو تو دوره کارشناسی گذرونده فقط باید درکنارش بره دنبال نرم افزارهاش:cool:

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوب شاید به هزارو یک دلیل راستش خیلی اینور اونور با افرادی که تو کارن مشورت کردم
و ارشد یک رشته مهندسی رو باعث افزایش تجربه و مفاهیم کاری نمیدونستن
و معتقدن ارشد گرفتن باعث کار پیداکردن نیست شاید باعث کمی حقوقو بیشتر
ولی وقتی مدیریت میخونم بالاخره مفاهیم تازه تر و کاربردی تر به نظرم یاد میگیرم علاوه بر مطالب قبلی
شما اگه اطلاع داشته باشی یه مهندش صنایع وقتی تو یه زمینه وارد کار میشه درس های مرتبط به تمام اون زمینه هارو تو دوره کارشناسی گذرونده فقط باید درکنارش بره دنبال نرم افزارهاش:cool:

درسته حق با تو
چون دروس کارشناسی اونقد زیاد هستن اگه بخوای چیزی یاد بگیری همون کافیه و تجربه کاری (کار کردن تو صنعت یا شرکت یا سازمان)باعث پیشرفتت میشه
من خودم به مدیریت خیلی علاقه دارم
مخصوصا مدیریت صنعتی

اما میگن صنایع جای اونو گرفته

نمیدونم...

اما احساس میکنم ارشد مدیریت خوندن خیلی واسه آدم قابل درک تره تا بخوام برم صنایع....؟؟!!!

آخرین ویرایش:

real_madirid

عضو جدید
میدونم چی میگی ولی از چه نظر به یه دنشگاه میگی خوب؟؟
مثلا تو تمام دانشگاه های تهران رو گفتی به علاوه صنعتی اصفهان
خیلی دانشگاه خوب داریم که از صنعتی اصفهان هم بهترن
البته بستگی داره منظورت از خوب چی باشه؟
مثلا سطح علمیش یا امکانات دانشگاه یا حتی امکانات شهر؟
دانشگاه های خوب ایران زیادن مثلا فردوسی مشهد دانشگاه تبریز دانشگاه صنعتی بابل و شاهرود و...
خیلی دیگه هست خیلی دانشگاه ها واحد دارن تو شهر های دیگه مثلا خود اراک که یه دانشگاه علم و صنعت واحد اراک داره
یا تامیرکبیر واحد تفرش که خودم اونجا خوندم
بیشتر اساتیدمون اساتید امیرکبیر بودم و حتی درس خونده شریف و امیرکبیر
درباره جمله اخرت اینکه من خیلی ها تو زندگی و اطافم میشناسم که دانشگاه آزاد خوندن
البته ببخشید قصد توهین به کسی ندارم ولی خیلی ها ازاد رو قبول ندارن
ولی الان خیلی جلو هستن مثلا کسی رو میشناسه که تو پروژه پارس جنوبی کا میکنه مسئول کنترل پروژه و ادازه رویاههای منو شما پول در میاره
ولی مدرک لیسانس دانشگاه تهران جنوب ازاد و ارشد دانشگاه شریف
یا خیلی های دیگه همه چی به اول پارتی بعد زرنگی خودت بستگی داره;)

همونطور که گفتید منظورم از دانشگاه خوب امکانات دانشگاه و جا برای پیشرفت و سطح علمی استاداش
و از همه مهمتر اعتبار جهانی استاداش هست
چون اگه یه وقت قرار باشه اپلای شم باید معرفی نامم توسط یه استاد معتبر امضا بشه
مسلما دانشگا های خوب دنیا از دانشگا های برتر دانشجو میگیرن
یکی از دلایلم برای مدیریت صنعتی دانشگاه تهران هم همینه...
چون به نظرم نسبت به صنعتی اصفهان شناخته تر شدس و قاعدتا استاداش هم متفاوته
......
آره قبول دارم . همه چی به عرضه طرف و یه خورده کمی به پارتی بستگی داره.....
ولی اگه من تو یه دانشگاه خوب (اون موارد بالا)درس بخونم به نظرم راهم هموارتر از دانشگاه های درجه 2 مثله قزوین و فردوسی و یا درجه3مثل اراکه

alireza 68

عضو جدید
درسته حق با تو
چون دروس کارشناسی اونقد زیاد هستن اگه بخوای چیزی یاد بگیری همون کافیه و تجربه کاری (کار کردن تو صنعت یا شرکت یا سازمان)باعث پیشرفتت میشه
من خودم به مدیریت خیلی علاقه دارم
مخصوصا مدیریت صنعتی

اما میگن صنایع جای اونو گرفته

نمیدونم...

اما احساس میکنم ارشد مدیریت خوندن خیلی واسه آدم قابل درک تره تا بخوام برم صنایع....؟؟!!!
اره خوب ارشد صنایع واسه خود ماهم که صنایع خوندیم خیلی سخته خیلی ها :smile:
درباره مدییریت صنعتی هم اره خوب صنایع و مدیریت صنعتی خیلی دروس مشترک دارن و مرتبطن
ولی خوب صنایع چون به روز تر هست منظورم تو صنعت جاشو گرفته
ولی اینو بدون مدیریت کلا واِژه managment همیشه داره حال پیشرفته و همه جا هست...

alireza 68

عضو جدید
همونطور که گفتید منظورم از دانشگاه خوب امکانات دانشگاه و جا برای پیشرفت و سطح علمی استاداش
و از همه مهمتر اعتبار جهانی استاداش هست
چون اگه یه وقت قرار باشه اپلای شم باید معرفی نامم توسط یه استاد معتبر امضا بشه
مسلما دانشگا های خوب دنیا از دانشگا های برتر دانشجو میگیرن
یکی از دلایلم برای مدیریت صنعتی دانشگاه تهران هم همینه...
چون به نظرم نسبت به صنعتی اصفهان شناخته تر شدس و قاعدتا استاداش هم متفاوته
......
آره قبول دارم . همه چی به عرضه طرف و یه خورده کمی به پارتی بستگی داره.....
ولی اگه من تو یه دانشگاه خوب (اون موارد بالا)درس بخونم به نظرم راهم هموارتر از دانشگاه های درجه 2 مثله قزوین و فردوسی و یا درجه3مثل اراکه

حرفای شما درسته ولی خیلی چیز هارو باید وارد دانشگاه بشی و اساتید رو بشناسی و بعد نظر داد
خیلی وقتا خیلی چیزا با تفکرات ادم فرق داره
امیدوارم که موفق باشید ;)

ghazal1991

مدیر تالار مدیریت
مدیر تالار
سلــــام به دوستان دانشجو....یک مشکلی برام پیش اومده اگر کسی میتونه لطفا جواب بده..
من امسال کنکور دادم و رتبم 6200 منطقه 1 شد...حالا برای ادامه تحصیلات صنایع رو انتخاب کردم....حالا مشکل این جاست..من می تونم خود مهندسی صنایع رو داخل یک دانشگاه درجه2 مثل صنعتی همدان یا یزد بخونم اما مدیریت صنعتی رو می تونم داخل دانشگاه درجه1 مثل اصفهان یا شیراز بخونم...
به نظرتون آیا ایده ی خوبیه که کارشناسی مدیریت صنعتی بخونم و در ارشد برم مهندسی صنایع؟!:)آیا واحد های درسی این دو زیاد تفاوت ندارن؟چه مشکلاتی ممکنه در این تعویض رشته برام ایجاد بشه؟آیا کسی که مدیریت صنعتی خونده می تونه به همه ی گرایش های مهندسی صنایع تغییر رشته بده؟آیا بازار کار دید متفاوتی نسبت به این دو داره؟کدوم یک از این دو بازار کار مطلوب تری داره؟

ممنون میشم در همین چند روز اینده جوابمو بدید...آخه انتخاب رشته داره شروع میشه و من سردر گمم..ممنون:heart::love:

دوستان اگر کسی اینجا از مدیریت صنعتی به صنایع تغییر رشته داده اگر لطف کنه منو خبر کنه ممنون میشم
ا

سلام.
واحد های درسی فک کنم حدود 20-22 تا تفاوت داره. مشکلی در تعویض رشته برا ارشد نیست، همه گرایش ها هم می تونید شرکت کنید. فقط باید نسبت به صنایعی ها، بیشتر بخونید.
بازار کار برای کار در جاهای تخصصی مثل کارخونه ها، بله دید متفاوتی نسبت به مدیریت صنعتی داره. اما خب مدیریت ها، امکان استخدام در بانک ها و ... هم داره.

پ.ن: قرار دادن ایمیل در پست ها خلاف قوانینه، در نتیجه پاکش کردم.:gol:

آخرین ویرایش:

parsa8324

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.
نظر ghazal1991 رو میپسندم. اگر بتونید مدیریت دانشگاههای تاپ رو بگیرید و بعد واسه ارشد صنایع بخونید خیلی بهتره. رشته صنایع با رشته مدیریت دروس مشترک زیادی داره، پس قطعن تو ارشد دچار مشکل نمیشید. فقط تلاش بیشتری نسبت یه خود بچه های صنایع رو لازم داره...

alireza 68

عضو جدید
سلام.
نظر ghazal1991 رو میپسندم. اگر بتونید مدیریت دانشگاههای تاپ رو بگیرید و بعد واسه ارشد صنایع بخونید خیلی بهتره. رشته صنایع با رشته مدیریت دروس مشترک زیادی داره، پس قطعن تو ارشد دچار مشکل نمیشید. فقط تلاش بیشتری نسبت یه خود بچه های صنایع رو لازم داره...

راستش حرف شما و غزل خانوم رو قبول دارم
ولی خدمتتون عرض کنم که منم زمانیکه میخاستم کارشناسی بخونم دچار این مشکل بودم
چون تهران مدیریت صنعتی قبول شدم و شهرستان صنایع ولی رفتم صنایع
درباره دروس مشترک عرض کنم که:
خیلی از تخصص های رشته صنایع منظورم فیلد های کاریش با مدیریت اشتراکی ندارن
مثلا فک نکنم بچه های مدیریت سروکاری با کنترل کیفیت داشته باشن
منظورم خود بحث مدیریت کیفیت نیست
یکی از مشاغل کاری مد نظر مهندسین صنایع واحد کنترل کیفیت کارخونه هاست
یا مثلا کنترل موجودی یا برنامه ریزی تولید
پس خیلی هم شبیه هم نیستن از طرفی دیگه دروسی که تو ارشد صنایع باید بخونی یا منابع کنکور
دروس مشترک کمتری دارن با مدیریت
ولی برعکس اگه مهندس صنایع بخاد مدیریت شرکت کنه دروس مشترک بیشتری داره و نسبتا راحت تر

ghazal1991

مدیر تالار مدیریت
مدیر تالار
سلام.

من نگفتم کارشناسی رو مدیریت صنعتی بخونن، ارشد برن صنایع. اگه دقت کنید من قسمت اول سوالاتشون رو جواب ندادم. فقط شرایط کلی و بقیه سوالا رو جواب دادم.
معمولا اینطوریه که بچه های رشته ریاضی، کارشناسی رو مهندسی میخونن، ارشد مدیریت!

راستش حرف شما و غزل خانوم رو قبول دارم
ولی خدمتتون عرض کنم که منم زمانیکه میخاستم کارشناسی بخونم دچار این مشکل بودم
چون تهران مدیریت صنعتی قبول شدم و شهرستان صنایع ولی رفتم صنایع
درباره دروس مشترک عرض کنم که:
خیلی از تخصص های رشته صنایع منظورم فیلد های کاریش با مدیریت اشتراکی ندارن
مثلا فک نکنم بچه های مدیریت سروکاری با کنترل کیفیت داشته باشن
منظورم خود بحث مدیریت کیفیت نیست
یکی از مشاغل کاری مد نظر مهندسین صنایع واحد کنترل کیفیت کارخونه هاست
یا مثلا کنترل موجودی یا برنامه ریزی تولید
پس خیلی هم شبیه هم نیستن از طرفی دیگه دروسی که تو ارشد صنایع باید بخونی یا منابع کنکور
دروس مشترک کمتری دارن با مدیریت
ولی برعکس اگه مهندس صنایع بخاد مدیریت شرکت کنه دروس مشترک بیشتری داره و نسبتا راحت تر

کنترل کیفیت رو داشتیم. برنامه ریزی تولید هم در درس کارخانه داشتیم. حالا شاید کمی محدودتر نسبت به صنایع.
ولی کلا از مدیریت به صنایع سخت تره تا از صنایع به مدیریت!

alireza 68

عضو جدید
کنترل کیفیت رو داشتیم. برنامه ریزی تولید هم در درس کارخانه داشتیم. حالا شاید کمی محدودتر نسبت به صنایع.
ولی کلا از مدیریت به صنایع سخت تره تا از صنایع به مدیریت!

کاملا درست میگی شما خانوم مدیر:gol:
منم منظورم این نبود که درسشو ندارید بیشتر منظورم این بود که فرداروز که دوستان رشته مدیریت فارغ التحصیل میشن
کمتر واسه کار دنبال کنترل کیفیت و برنامه ریزی تولید میرن ولی بچه های صنایع به عنوان شغل اصلیشون بهش نگاه میکنند;)

MinaTesla

عضو جدید
مجلات ISI ایرانی در رشته‌ی مدیریت

مجلات ISI ایرانی در رشته‌ی مدیریت

سلام به هم‌فرومی‌های گرامی!

من نمی‌دونم الان که این تاپیک رو ایجاد کردم، احیانا آقای/خانم مدیر قراره دعوام کنن یا نه! چون خب شاید تاپیک خاصی برای این سؤالات وجود داشته بوده که من ندیدم!

خلاصه! دنبال لیست مجلات ISI ایرانی در رشته‌ی مدیریت هستم. کسی اطلاعی داره بهم هلپ برسونه؟!

سپاس خواهم گفت.

شادزی.

anoeil

کاربر فعال تالار مدیریت ,
کاربر ممتاز
سلام به هم‌فرومی‌های گرامی!

من نمی‌دونم الان که این تاپیک رو ایجاد کردم، احیانا آقای/خانم مدیر قراره دعوام کنن یا نه! چون خب شاید تاپیک خاصی برای این سؤالات وجود داشته بوده که من ندیدم!

خلاصه! دنبال لیست مجلات ISI ایرانی در رشته‌ی مدیریت هستم. کسی اطلاعی داره بهم هلپ برسونه؟!

سپاس خواهم گفت.

شادزی.
مدیران کسی رو دعوا نمیکنن.
فقط انتقال میدن;)

omidshsh

عضو جدید
سلام. من دنبال یه موضوعی هستم. توی بخش مهندسی صنایع مطرح کردم یک نفر بهم گفت این موضوع مربوط به رشته مدیریت بازرگانی هست. خواستم ببینم شما می تونید کمکی کنید بهم یا نه؟
من رشتم مهندسی مواد هست. از من خواستن یک گزارش بنویسم راجع به این که چجوری یک فناوری جدید رو به بازار معرفی کنیم.
فرض کنید تلویزیون های LED تازه وارد بازار شدند و در ابعاد آزمایشگاهی با موفقیت جواب داده و یکی دو شرکت معتبر هم فرضا دارند LED تولید می کنند.
حالا از من خواستن یک گزارش بنویسم در مورد فناوری LED تا شرکت های داخلی به استفاده از این تکنولوژی ترغیب بشن.
سوال من این هست که چنین گزارشی چجور باید نوشته بشه؟ چه مواردی باید توش ذکر بشه؟ چه مواردی رو نباید گفت؟ در کل ساختار چنین گزارشی چگونه باید باشه؟
من خودم توی سرچی که کردم به توسعه ی محصول یا Product development رسیدم ولی توسعه ی محصول یه مطلب خیلی کامله
کسی می تونه کمکی کنه؟

afshin_ms_shiraz

عضو جدید
با سلام
من ارشد مدیریت صنعتی میخونم و دنبال موضوع خوب برا پروپوزال و پایان نامم هستم میخواستم ببینم جای خاصی باید تاپیک زد و از دوستان دیگه راهنمایی خواست؟؟کسی هست بتونه خوب راهنماییم کنه در این زمینه؟

بالا