تمرین گروهی اسکیس 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
من معذرت جاش نیست اینو بگم اما میدونید نتایج کی میاد؟؟؟؟و تاریخ آزمون با اوضاع انتخابات کی افتاده؟

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز
کتاب دیاگراما رو من نتونستم پیدا کنم،نداشتن هرچی گشتم:(بچه ها لینک دانلودی،عکسی جیزی ندارین؟

کتاب مفاهیم پایه در معماری رو اگه تهران میایی واسه نمایشگاه کتاب از اونجا بگیری تخفیف میدن اگرم که شهرستان هستی میتونی از سایت کتابفروشی پرهام سفارش بدی برات پست کنن قیمت آنچنانی هم نداره اینم لینک توضیحات کتاب و خرید
http://www.parhambook.com/ItemDetails.aspx?target=vnS2AHCrdMpg7pokDzdkwSMD3oVXCzKOwfRmvYFcmk01

من معذرت جاش نیست اینو بگم اما میدونید نتایج کی میاد؟؟؟؟و تاریخ آزمون با اوضاع انتخابات کی افتاده؟

تا جایی که من میدونم نتایج 22 اردیبهشت میاد ولی اسکیسو نمیدونم کی برگزار میشه

آخرین ویرایش:

arefeh

کاربر ممتاز
کتاب مفاهیم پایه در معماری رو اگه تهران میایی واسه نمایشگاه کتاب از اونجا بگیری تخفیف میدن اگرم که شهرستان هستی میتونی از سایت کتابفروشی پرهام سفارش بدی برات پست کنن قیمت آنچنانی هم نداره اینم لینک توضیحات کتاب و خرید
http://www.parhambook.com/ItemDetails.aspx?target=vnS2AHCrdMpg7pokDzdkwSMD3oVXCzKOwfRmvYFcmk01

تا جایی که من میدونم نتایج 22 اردیبهشت میاد ولی اسکیسو نمیدونم کی برگزار میشه

مرسی ک جواب دادین...میگن خرداد افتاده یعنی امکان داره؟؟من هنوز نرفتم سر اسکیس:(

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی ک جواب دادین...میگن خرداد افتاده یعنی امکان داره؟؟من هنوز نرفتم سر اسکیس:(

منم نرفتم تا حالا :D ولی خوب باید تمرین کنی خودت من خودم هفته ای دو تا موضوع اسکیس کار میکنم در کنارش هم این تمرین های کتاب مفاهیم پایه و روکشی کارای معمارای مختلف رو انجام میدم هر چی بیشتر اسکیس یزنی با موضوعات مختلف و اقلیم های متفاوت آمادگیت بیشتر میشه زمان بندی خیلی مهمه که با تمرین های بیشتر میتونی (یعنی باید) تایم اسکیست و به 3.45 برسونی اسکیس هایی که میزنی شماره بذار و تایم اسکیسو بنویس سعی کن که دفعه بعدی تایمو کمتر کنی اینطوری یواش یواش به اون 3.45 میرسی

آخرین ویرایش:

arch 1 teh

عضو جدید
تمرینات من
http://
http://
کتاب دیاگراما رو من نتونستم پیدا کنم،نداشتن هرچی گشتم:(بچه ها لینک دانلودی،عکسی جیزی ندارین؟
تناسبات در کارات خوب شده ولی تمرینای خط رو بیشتر انجام بده
ضخامت قلم هارو رعایت کن

arch 1 teh

عضو جدید
با تشکر از همه کسانی که این تمرینات رو انجام دادن و آموزش مجازی رو باور دارن،جلسه 4 به بعد فقط برای کسانی که تمرین ها رو انجام داده باشن ارسال میکنم
تمرینات جلسه 3( دکتر قدرت،اشعری و موقر)
روکشی پلان ها رو ادامه بدید(بین 5 تا 10پلان) وکنارروکشی هرپلان باید اون پلان ها رو تحلیل کنین با توجه به تحلیل های کتاب ماهیت معماری(نشر خاک،ترجمه احمدی نژاد)یا کتاب نقد شاهکار های معماری
این تمرینات رو تا جمعه بگذاریدچون جمعه میخاییم موضوع اسکیس پلان رو مطرح کنیم

آخرین ویرایش:

rojmanesi

عضو جدید
با تشکر از همه کسانی که این تمرینات رو انجام دادن و آموزش مجازی رو باور دارن،جلسه 4 به بعد فقط برای کسانی که تمرین ها رو انجام داده باشن ارسال میکنم
روکشی پلان ها رو ادامه بدید(بین 5 تا 10پلان) وکنارروکشی هرپلان باید اون پلان ها رو تحلیل کنین با توجه به تحلیل های کتاب ماهیت معماری(نشر خاک،ترجمه احمدی نژاد)یا کتاب نقد شاهکار های معماری
سلام..
شاید واسه شما عجیب باشه ولی من نه دوربین دارم نه گوشی دوربین دار!!!!
فقط یه نوکیا ساده...:Ph34r::sweatdrop:
اگرم کار آپ نمی کنم واسه همینه.. شما بگید چیکار کنم...
روم نمیشد بگم که دیگه آخرش مجبورشدم رو کنم...
حالا باور می کنید یانه میل خودتونه ..
جدای از این من ارادت دارم واسه همتون... کار هم کردم تنبل نیستم.. خیلیم باورت داریم..:gol:
می خوای بفرست منت داره...اگرم نه که دیگه هیچ..:w04::w04::w04:
ممنون..

آخرین ویرایش:

arch 1 teh

عضو جدید
سلام..
شاید واسه شما عجیب باشه ولی من نه دوربین دارم نه گوشی دوربین دار!!!!
فقط یه نوکیا ساده...:Ph34r::sweatdrop:
اگرم کار آپ نمی کنم واسه همینه.. شما بگید چیکار کنم...
روم نمیشد بگم که دیگه آخرش مجبورشدم رو کنم...
حالا باور می کنید یانه میل خودتونه ..
جدای از این من ارادت دارم واسه همتون... کار هم کردم تنبل نیستم.. خیلیم باورت داریم..:gol:
می خوای بفرست منت داره...اگرم نه که دیگه هیچ..:w04::w04::w04:
ممنون..
این خیلی خوبه که به تمرین ها اهمیت و انجام میدید،ولی وقتی دوستان کم کاری کنن ،شمام جای من بودی همین تصمیم رو میگرفتی
در هر جای که زندگی میکنید،حداقل یک دستگاه اسکن وجود داره و شما هم میتونید کارهاتونو اسکن کنید
تا هم کاراتون کرکسیون بشن و هم دوستان از کاراتون استفاده کنن
منتظر کارهاتون هستیم

YA3_3PID

عضو جدید
کاربر ممتاز

من روکشی عید انجام دادم . واسه همین با باشگاه تمرین نمی کنم . اینجا خیلی عقبن . کلی که بچه های شقاقی سر کارمون گذاشتن با دو ماه تمرین خط و هاشور حالا اگه میشه یکم سریع پیش بریم . من این هفته اسکیس های سال های پیش می خوام بکشم . اگه کسی اصل سوال اسکیس 91 معماری معماری - معماری داخلی - منظر داره لطفا بزاره ممنون میشم .

miss kimia

عضو جدید
با عرض ادب خدمت همه بزرگواران
من چند روزیه صفحات باشگاه و مخصوصا این تاپیک رو مطالعه می کنم سوالی که برام پیش اومده اینه که با این سرعتی که پیش میرید تا روز اسکیس میرسید خودتونو خوب ببندید؟ اصلا یه برنامه ریزی دارید یا ...

lena.0

عضو جدید
کاربر ممتاز
من روکشی عید انجام دادم . واسه همین با باشگاه تمرین نمی کنم . اینجا خیلی عقبن . کلی که بچه های شقاقی سر کارمون گذاشتن با دو ماه تمرین خط و هاشور حالا اگه میشه یکم سریع پیش بریم . من این هفته اسکیس های سال های پیش می خوام بکشم . اگه کسی اصل سوال اسکیس 91 معماری معماری - معماری داخلی - منظر داره لطفا بزاره ممنون میشم .

همین توهین ها و هزاران توهین دیگه تو پیغام ها باعث شد دیگه تمرینات ادامه پیدا نکرد

موفق و موید باشید

arch 1 teh

عضو جدید
فک نمیکنم بچه ها عقب باشن،اگه یکم سریع تر کار کنن مطمنا میرسن
ما پلان و تموم کنیم میریم سراغ حجم و مقطع

YA3_3PID

عضو جدید
کاربر ممتاز
همین توهین ها و هزاران توهین دیگه تو پیغام ها باعث شد دیگه تمرینات ادامه پیدا نکرد

موفق و موید باشید

من توهین نکردم ولی واقعا تاپیک که بچه های شقاقی داشتن چند تا تمرین گذاشت ؟ اگه یکی کلاس نمی رفت الان که هیچ تمرینی نذاشتین باید چی کار می کرد . حالا من نمی دونم کسی چیزی گفته شما رو ناراحت کرده یا نه ولی من شخصی صحبت نکردم شما هم موفق باشید
. درسته کسی کمتری میان تمرین میزارن . ولی هر کس تمرین نکنه ضرر به خودش می زنه .

YA3_3PID

عضو جدید
کاربر ممتاز
فک نمیکنم بچه ها عقب باشن،اگه یکم سریع تر کار کنن مطمنا میرسن
ما پلان و تموم کنیم میریم سراغ حجم و مقطع

من رو حساب این شایعه که میگن اسکیس تو خرداد هست گفتم عقب هسیم . شما ببخشید پیش کی کلاس میرین ؟

soh-rab

عضو جدید
دوستان من شنیدم امتحان احتمالا بعد از ماه رمضان هست آیا این صحت داره؟

rojmanesi

عضو جدید
مشاهده پیوست 149734

مشاهده پیوست 149735سلام.ببخشید بچه ها.من یکم درگیرکار بودم نرسیدم تمرین کنم.اینارم امروز انجام دادم
ممنون از کارت.
یه چیزی بگم..فونتت رو بهتر کن..و کار رو به اشکال اصلیش تحلیل کن یعنی به احجام ساده تری که معمار از اون شروع کرده برسی..
البته با اجازه اساتید..فقط نظرم رو گفتم ... مرسی..

arch 1 teh

عضو جدید
مشاهده پیوست 149734

مشاهده پیوست 149735سلام.ببخشید بچه ها.من یکم درگیرکار بودم نرسیدم تمرین کنم.اینارم امروز انجام دادم
واسه کارات وقت بیشتری بذار،روی یک خط چند بار نرو
اگه با روانویس مشکل داری اول با مداد hb کار کن بعد دسنش کن
تمرین شماره 1 (خط)رو انجام بده واسه هر روز قبل از کار کردن
منتظر کارای بعدیت هستیم،موفق باشی،

arch 1 teh

عضو جدید
من رو حساب این شایعه که میگن اسکیس تو خرداد هست گفتم عقب هسیم . شما ببخشید پیش کی کلاس میرین ؟
من خودم پیش دکتر قدرت میرم ولی کلاسای آقای موقر و اشعری هم دنبال میکنم،و اینا رو با هم ترکیب میکنم،هدف همه ی اساتید یکی هست ولی تکنیکها و نکته هایی که استفاده میکنن باهم فرق داره و کسی که تسلط کامل به این تکنیک ها داشته باشه درصد بهتری میتونه کسب کنه،اگر لنا هم توی این تایپک میومد وبهمون کمک میکرد تا نکات استاد شقاقی هم داشته باشیم و از کرکسیونهای لنا استفاده میکردیم خیلی خوب میشد، دوستان شروع کننده این تایپک کی بود؟

تمرین گروهی اسکیس 92 #1

سلااااااااااااااااااااام به همه ی دوستایی که قراره از الان تا روز کنکور باهم اسکیس کار کنیم

از همون اول کار بگم که کسایی هستیم که قاره رو پای خودمون وایسیمو اسکیس کار کنیم پس حتما موفق میشیم بدون شک!!!!!!:)

خوب دوستایی که اعلام آمادگی کردن:

و خودم:lena

ما 12 نفر همه باهم کار میکنیم تتنبلی نمیکنیم در ادامه قوانین تاپیکو مینویسم

خوب چون ممکنه من بعضی روزا نتونم بیام بهتره دونفر بشیم که جدی تاپیکو هدایت کنه پس هرکی مایله اعلام آمادگی کنه لطفا!!!

مرسی همه ی آقایون و خانم هایی که قراره تو تهران و شهید بهشتی همکلاسی بشم!!

من از لنا خواهش میکنم برگرده و به دوستان خودش کمک کنه تا این تایپک رو با هدفمند و پر انرژی تر ادامه بدیم:gol:

rojmanesi

عضو جدید
من هم به نوبه خودم از lena این درخواست رو دارم...
اگه بعضی ها جنبه ندارن و پیام خصوصی می فرستن بدون که هدفشون عدم موفقیت ماست.. پس به حرفاشون گوش نده ..
چه اشکالی داره من که بی تجربه هستم از تجربیات دیگری استفاده کنم... این منو کم رنگ نمی کنه بلکه نشونه اشتیاق منه...

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
من هم به نوبه خودم از lena این درخواست رو دارم...
اگه بعضی ها جنبه ندارن و پیام خصوصی می فرستن بدون که هدفشون عدم موفقیت ماست.. پس به حرفاشون گوش نده ..
چه اشکالی داره من که بی تجربه هستم از تجربیات دیگری استفاده کنم... این منو کم رنگ نمی کنه بلکه نشونه اشتیاق منه...

سلام به همه بر و بچ گل معمار
بچه ها اينطوري نگين
كسي خسته شده و حالا از رو خستگي نه از منظور يه چيزي گفته شما نگين بي جنبه
لئوناي عزيز وقتي تمريناشو ميزاره اينجا بزرگواري ميكنه و در ضمن ما ازشون انتظار داريم يكم صبور هم باشه
از بقيه هم انتظار داريم اگه سوالي هست در خلال روند همين تاپيك مطرح بشه و نره تو پيام خصوصي
هر چي ميخان بپرسن همينجا بگن
ضمن اينكه
به عنوان دانش اموز معماري و كسي كه تقريبا 2 سال در روند اسكيس حضور داره و چيزايي از بزرگان علم و ادب ياد گرفته ميخام بگم تمرين خط و روكشي و حجم و پرسپكتيو اگرچه تمرينات اوليه هست ولي دو دو تا چارتاس
يني درسته كه تا اينو بلد نباشي نميتوني بري اسكيس بزني
ولي بايد زود از اينا بگذري تا مراحل بعد رو شروع كني و تو اسكيساي موضوعي ازش استفاده كني
من سال پيش 2 ماه خط كار كردم اما واقعا اگه هزار سالم فقط خط بكشي تنها خط تو هست كه صلف ميشه و اسكيس اينو از تو نميخاد
اسكيس همه چيزو از تو ميخاد
خط خوب
ايده خوب
مقطع و نماي خوب

تشك ميكنم از همه دوستاني كه اين تاپيكو سر پا نگه داشتن و ياد ميدن و ياد ميگيرن
يه ضرب المثل هست ميگه 2 گروه از مردم خوب ياد ميگيرند
يا خوب درس بدي يا سوال از كسي بپرسي
پس در خستگي راه صبوري كنيم و با ارامش در كار هم باشيم

کجا باید اعلام امادگی کنیم..........................!!!!
همين جا!!!!!!!!!

lena.0

عضو جدید
کاربر ممتاز
من خودم پیش دکتر قدرت میرم ولی کلاسای آقای موقر و اشعری هم دنبال میکنم،و اینا رو با هم ترکیب میکنم،هدف همه ی اساتید یکی هست ولی تکنیکها و نکته هایی که استفاده میکنن باهم فرق داره و کسی که تسلط کامل به این تکنیک ها داشته باشه درصد بهتری میتونه کسب کنه،اگر لنا هم توی این تایپک میومد وبهمون کمک میکرد تا نکات استاد شقاقی هم داشته باشیم و از کرکسیونهای لنا استفاده میکردیم خیلی خوب میشد، دوستان شروع کننده این تایپک کی بود؟

تمرین گروهی اسکیس 92 #1
سلااااااااااااااااااااام به همه ی دوستایی که قراره از الان تا روز کنکور باهم اسکیس کار کنیم

از همون اول کار بگم که کسایی هستیم که قاره رو پای خودمون وایسیمو اسکیس کار کنیم پس حتما موفق میشیم بدون شک!!!!!!:)

خوب دوستایی که اعلام آمادگی کردن:

و خودم:lena

ما 12 نفر همه باهم کار میکنیم تتنبلی نمیکنیم در ادامه قوانین تاپیکو مینویسم

خوب چون ممکنه من بعضی روزا نتونم بیام بهتره دونفر بشیم که جدی تاپیکو هدایت کنه پس هرکی مایله اعلام آمادگی کنه لطفا!!!

مرسی همه ی آقایون و خانم هایی که قراره تو تهران و شهید بهشتی همکلاسی بشم!!

من از لنا خواهش میکنم برگرده و به دوستان خودش کمک کنه تا این تایپک رو با هدفمند و پر انرژی تر ادامه بدیم:gol:

مرسی از شما بابت پیعامتون سعی میکنم بیشتر بیام ولی دیگه تمرین نمیزارم در حد راهنمایی چون تمرینا الان فایده ای نداره!!!!

پیوست ها

• IMAG0988.jpg
    IMAG0988.jpg
    20.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • IMAG0994.jpg
    IMAG0994.jpg
    21.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0

arch 1 teh

عضو جدید
قدرت هر کسی به اندازه تمام نکاتی است که رعایت میکنه
تحلیل کردن دیاگراما و روکشی از دیاگراما خیلی مهم اند،دوستان حتما اون دفترچه ای که گفتیم رو پیش ببرید،برای طراحی ها خیلی بهتون کمک میکنه،مثلا اگر گفتن طراحی موزه ما باید سریع بدونیم که مهمترین فضا هاش چیان؟اندازه هاش ؟سیرکولاسیون(نحوه حرکت در فضا)؟و..........اینا رو از کتابهایی که معرفی کردیم میشه پیدا کرد،مفاهیم پایه؛نویفرت،ماهیت معماری و.........
دوستان در طراحی(دیاگرام،پلان،حجم و...) رعایت 3 نکته خیلی مهم اند1.هندسه کلی طرح 2.رعایت سلسله مراتب 3.رعایت تناسبات
مراحل رسیدن به یک اسکیس رو به ترتیب پیش میبریم قبل از شروع باید موضوع رو بشناسیم و........بعد 1،. طراحی دیاگرام ها و تحلیل سایت 2.عرصه بندی ها(که این عرصه بندی ها رو از کتاب های معرفی شده توی دفترچه های طراحیتون یادداشت کنین،مثلا عرصه بندی خانه مسکونی؟........؟3 تاست 1.خصوصی 2.نیمه خصوصی 3.عمومی یا واسه مجتمع آموزشی 1.خدماتی 2.آموزشی 3.نمایشی همایشی )که شما باید از خود طرح سوال و اطلاعاتی که داریید باید بفهمید که مهمترین فضای خانه یا مجتمع آموزشی چیه؟
خوب بعد از عرصه بندی میریم سراغ............3.ترکیب سطح(دوستان برای ترکیب سطح خوب باید از عرصه بندی های که در مرحله قبل انجام دادیم و طبق عرصه ها ترکیب سطح انجام میدهیم)
دوستان در ترکیب سطح هاتون باید به این نکته بسیار مهم خیلی توجه کنین که چه بخشی از موضوع برای ما و طراح مهم بوده؟و اون رو درشت دانه در نظر بگیریم و فضاهای کم اهمیت رو خرد تر کنیم
مثال در طراحی فرهنگسرا 3 تا عرصه داریم 1.؛آموزشی 2.خدماتی 3.نمایشی که شما باید این رو بدونین که عرصه خدماتی اهمیت کمتری داره پس خردتر میشه،ولی عرصه نمایشی مهترین فضاست پس دانه درشت تری است هم در عرصه و هم در پلان ما
تعریف ورودی در پلان خیلی مهم است که این کارم فقط با ترکیب سطح خوب تعریف میشه
دوستان این مواردی که ذکر شد در روند طراحی پلان و اسکیس خیلی بهتون کمک میکنه مواردی دیگری هم هستند که سعی میکنم در جلسات بعد بگم
این موضوعاتی رو که الان فهمیدید برگردید و در روکشی هاتون نگاه کنین ببینین معماران بزرگ چه برخوردی با این موضوعات مثله دیاگرام ها،تحلیل سایت هاشون،عرصه بندی ها،ترکیب سطح ها،تعریف ورودی ها و مفصل ها و گوشه های پلان ها داشتند؟
موفق باشید،

kh_memar67

کاربر فعال
سلام دوستیا
این تمرینات مرحله ی قبله ، واسه همینه که تحلیل نداره

پیوست ها

• 1.jpg
    1.jpg
    19.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • 2.jpg
    2.jpg
    16 کیلوبایت · بازدیدها: 0