چرا امام زمان براي خودش جانشين انتخواب نكرده؟! و امت را هزارو اندي سال است به حال خود رها كرده؟!

ANTI HAKHA

عضو جدید
من بحثم همینه میگم چرا فکر میکنین امام زمان باید یک انسان باشه!!!؟؟؟حتمن یکی باید بیاد بگه فلان کار درسته و فلان کار اشتباه!!!؟؟؟
به نظر من امام زمان فکر و عقل ادمه.انسان امروز رشد فکریه بسیار بالایی داشته و خودش دیگه خوب و بد رو تشخیص میده و نیازی به شخصی نداره که بازم مثه 2000 سال پیش بیاد بهش بگه این کار خوبه این کار بده!!!
امام زمان یه شخص نیست یه نیرو هست...
نیروی عقل و تفکر انسانه...

اینم نظریه خب.
ولی به موضوع تاپیک خیلی مرتبط نیست.

M P 3

اخراجی موقت
اینم نظریه خب.

چطور به موضوع مرنبط نیست؟؟؟؟
میگه امام زمان دنیا رو رها کرده!!!منم دارم جوابشو میدم.میگم اگه منتظری امام زمان بیاد دنیا رو درست کنه بی فایدست.انسان خودش باید دنیا رو درست کنه....
امام زمان عقل آدم.درونه آدمه.همین که آدم وقتی یه کار زشتی انجام میده و ناراحت میشه یعنی یکی داره از داخل هدایتش میکنه...یعنی درونش فطرتش دنبال خوبیه...
فرض کنین امام زمان درون خودتونه پس بدونین امام زمان هستش همیشه هیچوقت رها نکرده دنیارو...

ANTI HAKHA

عضو جدید
چطور به موضوع مرنبط نیست؟؟؟؟
میگه امام زمان دنیا رو رها کرده!!!منم دارم جوابشو میدم.میگم اگه منتظری امام زمان بیاد دنیا رو درست کنه بی فایدست.انسان خودش باید دنیا رو درست کنه....
امام زمان عقل آدم.درونه آدمه.همین که آدم وقتی یه کار زشتی انجام میده و ناراحت میشه یعنی یکی داره از داخل هدایتش میکنه...یعنی درونش فطرتش دنبال خوبیه...
فرض کنین امام زمان درون خودتونه پس بدونین امام زمان هستش همیشه هیچوقت رها نکرده دنیارو...

نه این دوستمون از براداری اهل سنت هستن.میخوان از این طریق اثبات کنن که پیامبر هم امت رو بدون امام رها کرده.
اما شما فقط دارید به یه بخش قضیه اشاره میکنید.امام موس کاظم میگه دوحجت واسه انسان وجود داره حجت ظاهری که امامه و حجت باطنی که عقله.تا عقل نباشه ما از حجت ظاهری اطاعت نمیکنیم.
چرا عقل بتنهایی نمیتونه کارساز باشه چون تو بکامل رسیدن موانع بسیاری داره(این موانع اینقدر زیاده که خیلی وقتا خواص رو از مسیر عقل خارج میکنه)و این امام یا حجت ظاهریه که این موانع رو برطرف میکنه.

kalla

عضو جدید
علاوه براینکه املاءضعیفی داری اطلاعاتت هم درحدهمون دکترملازاده بی سوادوکودنه .مطالبت هم مال همون شبکه های
تبلیغی وهابیته بیخودخودتو به اهل سنت نچسبون .
گفتی همه ی شعرای قبل صفوی سنی بودند.خنده دارترین حرفی بودکه یک آدم بیسوادمیتونه بزنه.
فردوسی توسی یاطوسی ،ناصرخسروقبادیانی ،باباطاهر،خواجه عبدلله انصاری و... .
یک سوال وقعااین شاه اسماعیل صفوی چه دارویی به مردم ایران داده؟شب که خواب بودندسنی بودند
صبح پاشدنددیدندشیعه شدند:surprised:

همون داروي كه ولايت فقيه تجويز ميكنه!

kalla

عضو جدید
پس عجب پیامبری دارید شما!!!!!اصول اولیه حکومت رو نمیدونسته
]چرا ما نپرسيم عجب امام زماني داريد شما!!! اصول اوليه حكومت رو هم نميدونسته!!!(انتخواب جانشين براي خودش!!!!)
ومن نميدونم آخه كي گفته اصول حكومت انتخواب جا نشين توسط حاكمه!!! اين اصول ديكتاتوريه!!! شايد اصول حكومت از نظر شما اين باشه!!:confused:

kalla

عضو جدید
بحث من سر اين نبود صفويان چكار كردن!! اين بحثه تاريخيه...اصلا حرف شما صحيح..شاه اسمائيل مردم تبريز و اصفهان و شيراز رو ناز و نوازش كرد! و اونها شيعه شدن...امام زمان چرا الان جا نشين برا خودش انتخواب نكرده؟! شايد تو اين عصر رسانه دروغ گفتن يكم سخت شده!!

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
بحث من سر اين نبود صفويان چكار كردن!! اين بحثه تاريخيه...اصلا حرف شما صحيح..شاه اسمائيل مردم تبريز و اصفهان و شيراز رو ناز و نوازش كرد! و اونها شيعه شدن...امام زمان چرا الان جا نشين برا خودش انتخواب نكرده؟! شايد تو اين عصر رسانه دروغ گفتن يكم سخت شده!!
مدت غیبت امام زمان چندساله؟تاکی خواهدبود؟ازآغازغیبت تاالآن تاحالاچندملیاردنفربه دنیااومدن ومردن؟اومدیمومدت غبیت
مثلابیش از3هزارسال بودخودت حساب کن ببین چه لیست بلندی فقط اسم جانشین میخواسته بنویسه برای منو تو.

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز

مشکل اینجاست خوداین رسانه هادروغگوهستندعزیز!

ANTI HAKHA

عضو جدید
]چرا ما نپرسيم عجب امام زماني داريد شما!!! اصول اوليه حكومت رو هم نميدونسته!!!(انتخواب جانشين براي خودش!!!!)
ومن نميدونم آخه كي گفته اصول حكومت انتخواب جا نشين توسط حاكمه!!! اين اصول ديكتاتوريه!!! شايد اصول حكومت از نظر شما اين باشه!!:confused:

اولا کسی جانشین انتخاب میکنه که میخواد از دنیا بره.کسی که یه مدت نمیخواد باشه واسه خودش نائب انتخاب میکنه حالا اگه این مدت طولانی باشه یه سیستمی تعریف میکنه که نائب طبق اون انتخاب بشه(فکر کنم بهتر از این نمیشه دیگه درسته؟)
چیه پس؟حتما اصول اینه که ولش کنی به امون خدا.
دیکتاتوری؟؟؟؟؟؟(حرف برادر اوباما رو میزنی)دیکتاتوری اینه که امت رو مجبور کنی باهات بیعت کنن به زور شمشیر.

ANTI HAKHA

عضو جدید
مدت غیبت امام زمان چندساله؟تاکی خواهدبود؟ازآغازغیبت تاالآن تاحالاچندملیاردنفربه دنیااومدن ومردن؟اومدیمومدت غبیت
مثلابیش از3هزارسال بودخودت حساب کن ببین چه لیست بلندی فقط اسم جانشین میخواسته بنویسه برای منو تو.

تنها راه برای این موضوع تعریف یه سیستمه که اینکارو کردن.

MisyoMasoud

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با این بحثایی که راه انداختین میخواین نظرات خودتونو به همدیگه تحمیل کنین....
بابا بس کنین دیگه ...خودتونم میدونین که دارین اشتباه میکنین اما زور و جبر واستون شده منطق....
آخه آدم عاقل از کسی که پشت پردست و هیچ دسترسی بهش نیست چطور تبعیت میکنه؟؟؟؟
شایدم ولی فقیه نائب آقا باشه و شبا در خفا به دیدارشون میرن...

ANTI HAKHA

عضو جدید
با این بحثایی که راه انداختین میخواین نظرات خودتونو به همدیگه تحمیل کنین....
بابا بس کنین دیگه ...خودتونم میدونین که دارین اشتباه میکنین اما زور و جبر واستون شده منطق....
آخه آدم عاقل از کسی که پشت پردست و هیچ دسترسی بهش نیست چطور تبعیت میکنه؟؟؟؟
شایدم ولی فقیه نائب آقا باشه و شبا در خفا به دیدارشون میرن...

واقعا؟؟؟؟ممنون که وجدانمونو بیدار کردی.

soha.soha

عضو جدید
کاربر ممتاز
پس بخاطر همینه که آذربایجانی ها از متعصب ترین شیعه ها هستن؟؟؟؟

مصر هم عرب نبود عرب شد ! و الانم از متعصب ترین عرب ها هستند !!!!!!!
بعضی حرفها رو آدم میخونه تمام میلش برای ادامه ی مطالعه ی تفکر یک هموطن از بین میره!!!!!!!!!!!!

چقد تاسف میخورم وقتی میبینم یک تفکر در عین جولان دادن بر تفکر و زندگی دیگران خودش رو مظلوم ترین تفکر تاریخ میدونه! این یکجانبه نگری یا به نابودی آخرت خودتون منجر میشه یا نابودی زندگی دیگران

soha.soha

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستی امیدورام منظور شما رو از نام کاربریتون اشتباه برداشت کرده باشم
وگرنه برای همون یکبار مخاطب قرار دادن شما برای خودم تاسف میخورم
انسان باشیم :smile:

ANTI HAKHA

عضو جدید
مصر هم عرب نبود عرب شد ! و الانم از متعصب ترین عرب ها هستند !!!!!!!
بعضی حرفها رو آدم میخونه تمام میلش برای ادامه ی مطالعه ی تفکر یک هموطن از بین میره!!!!!!!!!!!!

چقد تاسف میخورم وقتی میبینم یک تفکر در عین جولان دادن بر تفکر و زندگی دیگران خودش رو مظلوم ترین تفکر تاریخ میدونه! این یکجانبه نگری یا به نابودی آخرت خودتون منجر میشه یا نابودی زندگی دیگران

اونا تو هزار چهار صد عرب شدن و عرب شدن و عرب بودن یه نژاده ربطش به مذهب نمیدونم چیه.
همون بهتر که از بین بره.
شما اجازه بدید ما اخرت خودمون رو نابود کنیم.ما هم قول میدیم اجازه بدیم شما اخرت خودتونو اباد کنید.

آخرین ویرایش:

ANTI HAKHA

عضو جدید
راستی امیدورام منظور شما رو از نام کاربریتون اشتباه برداشت کرده باشم
وگرنه برای همون یکبار مخاطب قرار دادن شما برای خودم تاسف میخورم
انسان باشیم :smile:

برداشت شما برم اهمیتی نداره.به هر حال من حق دارم آزادانه در مورد هر چی فکر کنم.
ای وای بر من......تورو خدا یبار دیگه منو مخاطب قرار بدید.
حتما به استهزا گرفتن اعتقادات دیگران از مصادیق انسانیته.

محمد ساوه

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
ختم کلام.....

ختم کلام.....

درآیات قرآن اومده که ولی و سرپرست انسانها...خدا و پیامبر و امامان و نائبانشون هستند...

روایات زیادی هست که امام زمان (عج)2 جور جانشین دارند...ا- نائب خاص(نواب اربعه)4 جانشنی امامشونو میدیدن و دستوراتو مستقیم از آقا به مردم میرسوندن..در زمان غیبت صغری

2- نواب عام..راویان حدیث....از امام پرسیدند که راویان حدیث کیا هستند،فرمودند که فقها....

سوال:اگر تو یه زمان 50 تا فقیه باشه،آیا همه جانشین امام زمان هستند؟

جواب : بله،طبق روایت،راویان حدیث جانشین امام هستند..

بیشتر توضیح بدم...هر فقیه وظیفه داره که در منطقه خودش نیاز های مردم رو رفع کنه،و نائب امام زمانش باشه...باید وطیفه اشو به طور کامل انجام بده..

سوال،وظیفه من و شما در مقابل فقیه چیه؟

جواب،فقط یه لغت....اطاعت...چون نماینده امامه زمانه و سرپرست ما هستند و راه روشن سعادتمونن

سوال:وظیفه ولی چیه؟

جواب،اعمال ولایت و انتقال تفسیر صحیح احکام دینی..

سوال،اگر الان من به 10 تا فقیه دسترسی داشته باشم،از کجا بفهمم پیش کی برم؟

جواب:عقلانی.....وقتی من به 10 تا متخصص پوست واسه بیماریم دسترسی داشته باشم،پیش کی میرم؟بهترین...دین هم فرقی نداره یکیه

سوال،ولی فقیه کیه؟

جواب،فقهای هرزمان میشینن و یکیشونو به عنوان ولی فقیه انتخاب میکنن...کلی شرایط داره...

ایشون میشن ولی امر مسلمین و جانشین امام زمان،پس این شبهه ها کلا رد میشه،چون من و شما نمیتونیم ایشون رو انتخاب کنیم....

دوستان ادامه ندین،در خانه اگر کس است.....یک حرف بس است.

Body Guard

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
[h=1]چرا امام زمان براي خودش جانشين انتخواب نكرده؟! و امت را هزارو اندي سال است به حال خود رها كرده؟![/h]
این که می فرمایید رها کرده است ، توهم محض است .
امداد و یاری امام عصر (عج) همیشه یاری کننده همه بوده و خواهد بود ...
امام زمان حی و حاضر است ، کسی که حی و حاضر است به چه جهت برای خود جانشین انتخاب کند؟!

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
امام زمان حی و حاضر است ، کسی که حی و حاضر است به چه جهت برای خود جانشین انتخاب کند؟!
کجاست پس؟؟؟
چون بعضیا متوهم نشن که خودشون امام زمانن!!

Body Guard

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
کجاست پس؟؟؟
چون بعضیا متوهم نشن که خودشون امام زمانن!!

نگشتم دنبالش که ببینم کجاست!
ولی در میان مردم است ، لکن از نظر پنهان است ...
و یا در صحرا هاست ، و یا در مدینه در کنار بقیع است
بنابر احادیث و روایات ...
در ضمن دقیقا کی توهم امام زمان بودن را زده است؟؟؟

جانشین امام عصر در غیبت کبری ولایت فقیه است با شرایط و کیفیت خاص ...

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
نگشتم دنبالش که ببینم کجاست!
در ضمن دقیقا کی توهم امام زمان بودن را زده است؟؟؟

جانشین امام عصر در غیبت کبری ولایت فقیه است با شرایط و کیفیت خاص ...

ما داریم اینجا از بی عدالتی میمیریم بعد شما میگید درصحرا،در مدینه کنار بقیع!!فایدش چیه...
دقیقا خیلیا...

Body Guard

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
ما داریم اینجا از بی عدالتی میمیریم بعد شما میگید درصحرا،در مدینه کنار بقیع!!فایدش چیه...
دقیقا خیلیا...

این بی عدالتی هایی که می فرمایید ناشی از نخواندن امام عصر است وگرنه ایشان خوش ندارند که در صحرا زندگی بکنند .
لطف کنید مابقی پست رو هم ببینید که نوشتم

در ضمن همانطور که در اینجا کسانی نیازمند کمک هستند ، در کنار بقیع هم محتاج به ایشان کم وجود ندارد .
اگر قرار باشد امام زمان دم به دم ظاهر شوند ( قبل از لحظه موعود) پس تکلیف کارهایی که باید من وشما انجام بدیم در قبال این بی عدالتی چیه؟
بنا بر حرف شما باشه که دیگه اصلا امام زمان لازم نداریم ، خدا خودش میاد پایین و همه چیز رو حل می کنه ...
منظورتان از دقیقا خیلی ها؟ چه بود ؟؟!!!!!!!
دقیقا یک کلمه تاکیدی خاص است و خیلی ها یک کلمه عام!!!!!
لطفا دقیقا خیلی ها رو هم واضح بفرمایید ....

آخرین ویرایش:

kalla

عضو جدید
واقعا شمافکرمیکنیدباخونریزی میشه دین ومذهب مردموعوض کرد؟
درموردمباحث شیعه وسنی بایدعرض کنم نشانه بلاهته که آدم به مباحث بپردازه.الآن تودنیاصحبت ازسفر
به ماه ومریخ و... بعدمابیایم هی تاپیک درست کنیم که سنی این بوده وشیعه این.
این دوست به ظاهرسنی هرچندوقت یکبارسروکله ش پیدامیشه یه سری چرندوپرندمینویسه ،شیعه رومحکوم
میکنه بعدهم دم ازرفع اختلاف میزنه.داداش اگه قدرت دست شمابودیه نفرازشیعه روزنده نمیذاشتین.
عجب!!!! خدارو شكر كه به ما اجازه نفس كشيدن رو در مملكت خودمون ميديد!!! من فقط حالت مباحثه دارم و دوستان شيعه زيادي هم دارم ...از باب امر به معروف حد اقل از ديدگاه خودم اين بحث هارو جلو ميكشم..پاكستان كشوريه كه 98% مردم اون سني مذهب هستن و اما 2% جمعيت شيعه آ» با راي مردم روي كار هستند...در مورد سنيها مغلطه نكنيد...در واقع اهل سنت خودشون رو شيعه علي (ع) ميدونن..در واقع اموري وجود دارد كه به نام دين و مذهب با عقل و خرد مردم بازي ميشود و آزاد انديشي حق هر انسانه...هر وقت من به كسي بي احترامي كردم حق دارين گله بكنيد..

kalla

عضو جدید
شما چرا يك لحظه و حتي يك لحظه تفكر نميكنيد كه...در قرآني كه در مورد اصحاب كهف يوسف و ساير انبيائ به تفصيل داستان تعريف كرده چرا و چرا نبايد يك آيه صريح در مرود امري به مهمي غيبت فرزند امام حسن عسگري بياورد تا مردم گمراه نشوند؟!! و اينكه جامشينشون كجاست و خودش كجاست عقل مسلمانان و مردم ايران خود بهترين قاضي است..ايمان به زور كه نيست وقتي اسباب كافي براي ايمان به يك امر وجود ندارد مردم چرا بايد مواخزه شوند و واضح بگم به خدا قسم به هيچ عنوتن با عقل و شعور من جور در نمي آيد كه امامي در غيبت باشد و با اين كيفيت خيالي مارا هدايت ميكند!

kalla

عضو جدید
اینم نظریه خب.
آفرين به تفكر شما...در مورد اينكه امام زمان ممكن نيست يك انسان باشد..در واقع امام زمان همان قرآن است و انسان به وسيله عقل و اختيار و با كمك وحي كه همان قرآن است ميتواند مسير زندگيه خود را بيابدمواخزه كردن او معنا ميابد چون داراي قدرت تفكر و اختييار بوده و امام زمان خودش كه آيات و نشانه هاي روشن قرآن است ديده و از آن استفاده كرده است..امام اگر امام زمان يك شخص باشد مسلما همه مردم جهان به او دسترسي نخواهند داشت مخصوصا اگه غيب باشن!!! كه كلا يه نفر هم نميتونن هدايت كنن!!به نظزر من قرآن امام هر زمان و هدايت كننده قلب انسانهاست...و اين امر رو آيات قرآن هم تاييد ميكنه

Hosse!N_206

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
جانشینش ولی امر مسلمین ، حضرت آیت الله العظما حاج سیدعلی خامنه ای دامنت برکاته هستش .

kalla

عضو جدید
اولا کسی جانشین انتخاب میکنه که میخواد از دنیا بره.کسی که یه مدت نمیخواد باشه واسه خودش نائب انتخاب میکنه حالا اگه این مدت طولانی باشه یه سیستمی تعریف میکنه که نائب طبق اون انتخاب بشه(فکر کنم بهتر از این نمیشه دیگه درسته؟)
چیه پس؟حتما اصول اینه که ولش کنی به امون خدا.
دیکتاتوری؟؟؟؟؟؟(حرف برادر اوباما رو میزنی)دیکتاتوری اینه که امت رو مجبور کنی باهات بیعت کنن به زور شمشیر.
اگر اين كار ديكتاتوري باشد در واقع بدون تعصب ميگم كه شما امام علي (ع) رو ديكتاتور ميدونيد ...مراجعه كنيد به نهج البلاغه نامه 56...

kalla

عضو جدید
تمامی خواهی نیست توقع مااینه لااقل بهمون توهین نشه من وقتی میبینم یک آدم بی اطلاع میگه صفویهامردم
ایران روشیعه کردندواین حرفشو تکرارمیکنه اعصابم بهم میریزه مجبورم جوابشو بدم .به نظرشما جناب استارتربه
عقایدتشیع احترام میذاره که توقع داشته باشه به عقایدش احترام بذاریم؟اصلاازاین حرفهاچه سودی میبره؟
جزاینکه اختلاف سازکنه؟:gol:
شما يا از تاريخ اطلاعي نداريد يا اينكه آشكارا اون رو انكار ميكنيد!! به شما توصيه ميكنم دراين مرد يك ذره تحقيق كنيد...يك سوال ساده چرا حاشيه ايران شمال و جنوب و غرب و شرق مذهب خود را حفظ كرده اند امامركز ايران تماما شيعه شده اند؟ در هرحال سوال من اين چيزها نبود!!! اينها بحثه تاريخيه...من به عنوان يك سني نميخواهم ثابت كنم كه پيامبر جامعه رو به حال خودش رها كرده!!! بلكه ميخواهم ثابت كنم كه پيمبر امر انتخواب رهبر و امام رو به مردم واگذار كرده و اون رو مري دنيوي ميدونستن و با دور انديشي و اعتماد كامل به صحابه خود اين كار را كردند كه بعدها تاريخ ثابت كرد كه خلفا چگونه موفقيتانه اسلام را به جهانيان شناساندندو از مرزهاي آسيا و ارئپا و آفريقا گذشتند...در واقع هدف من اين هم بود كه به اين چيزا كار ندارم ! جانشين امام زمان كجاست؟! چرا براي خودش جانشين انتخواب نكرده!!!!!