◄[ پــــروژه فـــــولاد ]►

A H M A D

عضو جدید
پروژه المان محدود تحلیل قاب ها (MATLAB)

پروژه المان محدود تحلیل قاب ها (MATLAB)

پروژه بسیار کامل برنامه نویسی MATLAB

1.jpg

تحلیل دوبعدی قاب و سازه های دوبعدی به روش المان محدود (تحلیل ماتریسی)

Two-Dimensional Problem Using Constant Strain Triangles --- CST

پیوست ها

• 2D_Frame_Finite_Element.rar
    203 کیلوبایت · بازدیدها: 0

arghavanii

عضو جدید
راهنمایی درباره پروژه فولاد

راهنمایی درباره پروژه فولاد

سلام این پروژه فولادمه
مشخصاتش اینه که در جهت X قاب خمشی ویژست و در جهت Y بادبند ویژه نه معمولی!
برای حساب کردن مرکز جرم و مرکز سختی این پلان چیکار باید بکنم؟مرکز سطح به جای مرکز جرم استفاده کنم چی میشه؟ :|
پروژه فولاد.JPG

مرسی :smile:

rasool.civil

مدیر بازنشسته
سلام این پروژه فولادمه
مشخصاتش اینه که در جهت X قاب خمشی ویژست و در جهت Y بادبند ویژه نه معمولی!
برای حساب کردن مرکز جرم و مرکز سختی این پلان چیکار باید بکنم؟مرکز سطح به جای مرکز جرم استفاده کنم چی میشه؟ :|
مشاهده پیوست 146768

مرسی :smile:

سلام
سازه رو در etabs مدل كنيد و خيلي راحت مركز جرم و سختي رو بعد از آناليز ميتونيد بدست بياريد

HaQiQaT

عضو جدید
کاربر ممتاز
پروژه سازه بنایی محاسبه شده با آیین نامه 2800

پروژه سازه بنایی محاسبه شده با آیین نامه 2800

فقط یه پلان سازه بنایی باشه که روی اون موارد آیین نامه 2800 چک و محاسبه شده باشه :cry:

اگه بدونید چقد لازم دارم که خدا میدونه :(

آخرین ویرایش توسط مدیر:

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
اگرم کسی میتونه انجامش بده هزینشو بهش میدم

با سلام
پلان مذکور رو برای چی میخوایید ؟؟کار دانشگاهی ؟؟
اگر دسترسی به بنیاد مسکن دارید ، میتونید از اونجا به راحتی به نقشه های مورد نظرتون برسید ولی تو سایت فکر نکنم نقشه کامل و تایید شده وجود داشته باشه .

سپاس

saleh-sinava

عضو جدید
کتاب سازه های بنایی ( اسم نویسنده یادم نیست ، جلد زد) رو بگیید هر پلانی که داشته اشید به احتی میشه انجام داد . من الان به سیستم خودم دسترسی ندرم وگرنه پروژه دوران دانشجوییم رو برات میفرستادم

HaQiQaT

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها من پلان نمیخوام که
اگه به نقشه باشه هزار و یکی میتونم پیدا کنم
من میخوام رو یکی از اون نقشه های ملزومات فصل سوم ایین نامه 2800 که راجب سازه بنایی هست روش چک بشه
کلی گزینه داره که یکی یکی باید چک بشه و اوکی بشه

reza2011

عضو جدید
دانلود پروژه سازه بنايي كامل

دانشگاه آزاد واحد گرگان شامل محاسبات(طراحی کنترل): تیر - ستون - سقف - پله و پاگرد - فنداسیون و پلان به همراه ضوابط آیین نامه ای

http://amin-soft.persiangig.com/other/Proje-saze-banaee(www.topcivil.samenblog.com).rar

رمز فایل : www.topcivil.samenblog.com

آخرین ویرایش:

HaQiQaT

عضو جدید
کاربر ممتاز
دانلود پروژه سازه بنايي كامل

دانشگاه آزاد واحد گرگان شامل محاسبات(طراحی کنترل): تیر - ستون - سقف - پله و پاگرد - فنداسیون و پلان به همراه ضوابط آیین نامه ای

http://amin-soft.persiangig.com/other/Proje-saze-banaee%28www.topcivil.samenblog.com%29.rar

رمز فایل : www.topcivil.samenblog.com

دستت درد نکنه رضا جان
اینو خودمم پیدا کردم
چون تبلیغ هم روش بود خودم با دست همشو نوشتم
اما وقتی بردم گفت اینا همش الکیه و فقط 3 صفحش به درد بخور بود
گفت باید موارد آیین نامه رو روی پلان چک کنی

amir-

عضو جدید
کاربر ممتاز
استادمون محاسبه دستی خواسته :| :د
سلام
مرکز جرم و مرکز سختی رو برا ما تو درس بارگذاری بصورت دستی گفتن....
یه نگاه به مبحث 6 بنداز شاید پیدا کنیش
درضمن محل بادبندها(ضربدر قرمز)به نظرم مناسب نیست.بر چه اساس اونا رو تعیین کردی؟

mehrce

کاربر فعال مهندسی عمران ,
کاربر ممتاز
مرکز جرم با روابط زیر بدست میاد :
mass.jpg
که هر طبقه رو به چند قسمت تقسیم میکنی و جرم هر قسمتو که حساب کردی در فاصلش تا مبدا ضرب میکنی ، همه رو باهم جمع میکنی تقسیم بر کل جرم میکنی.همین.
باز اگه سوالی بود درخدمتیم.;)

امیر تنها

عضو جدید
◄[ درخواست راهنمايي پــــروژه فـــــولاد ]►

◄[ درخواست راهنمايي پــــروژه فـــــولاد ]►

سلام،میخواستم بدونم واسه کسی ک آماتوره پروژه فولاد یا بتن میخواد انجام بده و ایتبس هم یکم بلده چقد طول میکشه ک ی ساختمان 2 طبقه فولادی یا بتنی انجام بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
و اینکه کتاب ایتبس باجی کافیه واسه انجام این پروژه ها؟؟؟؟؟
و ی سوال دیگه اینکه این کتاب 2 تاست تو بازار یکی 1 جلدی یکی 2 جلدی(یعنی فولاد وبتن جداست)بعد رو این 2 جلدی نوشته نکات و روشهای طراحی؟؟؟؟؟؟؟
اگه میشه منو راهنماییم کنین،ممنون

آخرین ویرایش توسط مدیر:

sahel70

عضو جدید
سلام فولادی حدودا 1 ماه و بتنی حدودا 2 هفته وقت می گیره

arghavanii

عضو جدید
درخواست کمک در پروژه بتن (طراحی)

درخواست کمک در پروژه بتن (طراحی)

سلام.
من برای پروژه بتن باید یه ساختمون ده طبقه مدل کنم، سیستمی که انتخاب کردم با توجه به کاربرد مسکونی ساختمون، دیوار برسی و قاب خمشی متوسط هست. نوع خاک نوع 3 هست و چون یه بازشوی بزرگ داریم تو ساختمون از تحلیل دینامیکی استفاده کردم ، فقط مشکلم اینه که برای طراحی هر عددی که برای طول و عرض ستون ها انتخاب می کنم موقع تست PPM همه ی نسبت ها خیلی خیلی بزرگتر از 1 میشن، و هرچی ستون ها رو تغییر میدم PPM از قرمز بودن بیرون نمیان :confused: اگه کسی آنلاین هست خواهش می کنم کمکم کنه

yasser_eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما با ورژن 9.7.1 کار میکنید و من 9.7.0 دارم لطفا فایل e2k را بگذارید

arghavanii

عضو جدید
فایل رو اصلاح کردم و با فرمت e2k گذاشتم ، میشه بارگذاری پله و آسانسور رو چک کنید؟ من مطمئن نیستم درسته یا نه؟الان سوالی که تو آسانسور دارم اینه که پله کان ما سه زرفست و مجبوریم وسط پله آسانسور بزاریم، باید چهار زرف آسانسور ستون بزاریم؟(چون نقشه واسه ساختمون دو طبقه بوده خودش جای مشخص برای آسانسور نداره) ولی ما باید آسانسور بزاریم چون داریم به جای 2 طبقه 10 طبقه کار می کنیم. میشه فایل رو چک کنید اگه اشکال دیگه ای داره بگین؟ مرسی از وقتتون :smile:
http://wdl.persiangig.com/pages/download/?dl=http://arghavanii.persiangig.com/36.rar

آخرین ویرایش:

yasser_eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
نمیدونم چرا import میکنم فایل شما رو خطا میده ایتبز و یا وقت طولانی صرف می کنه بدون نتیجه
در مورد سوال آسانسور به نظر من لازم نیست ستون کنار چهار گوشه بگذارید ولی طوری چاله آسانسور را در سقف بام مدل کنید با بکارگیری تیرهای فرعی که فقط قسمت چاله خالی باشه بعد فقط
در طبقه بام روی نقاط چهار گوشه کلیک کنید و بار مرده وزن اتاقک و تجهیزات آسانسور را وارد کنید در سازمان نظام مهندس خراسان اگر آسانسور وسط جشم پله باشه تأیید نمیکنند نه نظام و نه آتش نشانی
اگر این پروژه اجرایی است کنترل کنید چون بعد از ساخت هم شما تأیید آتش نشانی و نظام را نمی تونید بگیرید و برای پایانکار و ... به مشکل اساسی بر می خورید

arghavanii

عضو جدید
پروژه اجرایی نیست واسه همینه که به مشکل خوردیم میشه براتون ایمیل کنم؟

rasool.civil

مدیر بازنشسته
فایل رو اصلاح کردم و با فرمت e2k گذاشتم ، میشه بارگذاری پله و آسانسور رو چک کنید؟ من مطمئن نیستم درسته یا نه؟الان سوالی که تو آسانسور دارم اینه که پله کان ما سه زرفست و مجبوریم وسط پله آسانسور بزاریم، باید چهار زرف آسانسور ستون بزاریم؟(چون نقشه واسه ساختمون دو طبقه بوده خودش جای مشخص برای آسانسور نداره) ولی ما باید آسانسور بزاریم چون داریم به جای 2 طبقه 10 طبقه کار می کنیم. میشه فایل رو چک کنید اگه اشکال دیگه ای داره بگین؟ مرسی از وقتتون :smile:
http://wdl.persiangig.com/pages/download/?dl=http://arghavanii.persiangig.com/36.rar

سلام
تو قسمت مدلينگ ايراد داريد اول اونارو بايد برطرف كنيد
واسه پله نيازي نيست كه به اين شكل مدل كنيد و بهترين راه اين كه بارها رو حساب كنيد و به تيرهاي پيراموني وارد كنيد(اينو حتما اصلاح كنيد قبلا در موردش توضيح داده شده در تالار)
به نظر مقاطع خيلي بزرگ هستند و البته ستون گذاري خيلي مناسب نيست
اينهمه ستون واسه اين پلان زياده مگه اينكه استادتون گفته باشه (اگه پلان معماريو بذاري ميشه گفت كه نياز هست يا نه )
توي آكس E تير مدل نكردي چرا؟؟ حتما مدل كن و كنسول هاتو اشتباه مفصل كردي
شما نبايد خود تير كنسول رو مفصل كنيد بايد تير روي كنسول رو مفصل كنيد يعني تير محور F مقطعش رو هم به اندازه مقطع تيرچه دوبل بديد اين مقطع خيلي زياده
جهت تيرچه رو جوري انتخاب كن كه بار بيفته روي ديوارها دقيقا برعكس همين جهتي كه الان انتخاب كردي
تير محور 3 رو به ستون اتصال بديد نه به تير
در تعريف بارهاي زلزله طبقه آخر رو بام انتخاب كنيد نه خرپشته
تعداد مود نوسان رو حداقل 3 برابر تعداد طبقات وارد كنيد عدد 12 كمه

arghavanii

عضو جدید
سلام
تو قسمت مدلينگ ايراد داريد اول اونارو بايد برطرف كنيد
واسه پله نيازي نيست كه به اين شكل مدل كنيد و بهترين راه اين كه بارها رو حساب كنيد و به تيرهاي پيراموني وارد كنيد(اينو حتما اصلاح كنيد قبلا در موردش توضيح داده شده در تالار)
به نظر مقاطع خيلي بزرگ هستند و البته ستون گذاري خيلي مناسب نيست
اينهمه ستون واسه اين پلان زياده مگه اينكه استادتون گفته باشه (اگه پلان معماريو بذاري ميشه گفت كه نياز هست يا نه )
توي آكس E تير مدل نكردي چرا؟؟ حتما مدل كن و كنسول هاتو اشتباه مفصل كردي
شما نبايد خود تير كنسول رو مفصل كنيد بايد تير روي كنسول رو مفصل كنيد يعني تير محور F مقطعش رو هم به اندازه مقطع تيرچه دوبل بديد اين مقطع خيلي زياده
جهت تيرچه رو جوري انتخاب كن كه بار بيفته روي ديوارها دقيقا برعكس همين جهتي كه الان انتخاب كردي
تير محور 3 رو به ستون اتصال بديد نه به تير
در تعريف بارهاي زلزله طبقه آخر رو بام انتخاب كنيد نه خرپشته
تعداد مود نوسان رو حداقل 3 برابر تعداد طبقات وارد كنيد عدد 12 كمه

سلام خیلی ممنون، این پلان اصلش برای یه ساختمون سه طبقست که فولادی هم بوده،ولی استادمون گفت 10 طبقه طراحی کنیم، دستمون تو مصالح و نوع خاک هم بسته بود ، برای همینه که ستوناش زیاده و مقاطع بزرگن.
فقط من متوجه دو جمله آخر نشدم، کجا (کدوم منو) باید این رو باید اصلاح کنم؟

rasool.civil

مدیر بازنشسته
سلام خیلی ممنون، این پلان اصلش برای یه ساختمون سه طبقست که فولادی هم بوده،ولی استادمون گفت 10 طبقه طراحی کنیم، دستمون تو مصالح و نوع خاک هم بسته بود ، برای همینه که ستوناش زیاده و مقاطع بزرگن.
فقط من متوجه دو جمله آخر نشدم، کجا (کدوم منو) باید این رو باید اصلاح کنم؟

سلام
به هر حال بازم به نظر مقاطع زیادن
برای تعریف بارهای زلزله از منوی defin>static load case روی بارهای زلزله کلیک و modify رو بزن در پنجره باز شده top story رو بام انتخاب کن

تعداد مود نوسان هم analyze>set analysis option رو بزن و تیک dynamic analysis رو بزن و روی set dynamic parameters رو بزن و number of mode رو 3 برابر تعداد طبقات بزن
بحث آنالیز دینامیکی جا واسه بحث زیاد داره

امیر تنها

عضو جدید
تحلیل

تحلیل

توی طراحی دستیه یک ساختمان فولادی هردو جهت سیستمم مهار بندیه ، همه تیروستونا فقط از طریق بار مرده و زنده تحلیل میشه ،ب جز اوناییکه بادبند بهشون وصله درسته؟؟؟؟؟؟؟؟؟ یعنی اونا از طریق بار جانبی هم باید تحلیل بشه؟
سوال دوم این ک اگه یک طرف قاب خمشی بود و یک طرف مهاربندی تیرو ستونها بر چه اساس تحلیل میشن؟(براساس قاب خمشی یا مهاربندی)؟

بالا