سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
Re: سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

دوستان یه چند ماهی هست که cpu usage کامپیوترم به طور وحشتناکی بالا میره، هر کاری که به ذهنتون برسه انجام دادم ولی درست نمیشه
حتی cpu ، مادربورد، پاور، رم، فن cpu رو عوض کردم ولی اصلا فرقی نکرده، اعصابمو خورد کرده
دوستان کسی تجربه مشابه داشته تو این زمینه؟؟؟؟؟
اگه راه حلی به ذهنتون میرسه ممنون میشم راهنمایی کنید:(
قبل از اینکه بری سراغ سخت افزار ار نظر نرم افزاری چه کاری کردی؟ چه برنامه هایی روش نصبه و چه کارایی باهاش میکنی؟ یوزیج مشکل نرم افزاریه
دوست من احتمالا خمیر سیلیکون نزدید.

فن را از CPU جدا کنید و مابینشان را خمیر سیلیکون بزنید.
;)

سیلیکن فقط باعث خنک شدن بهتر میشه
Sent from my HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e using Tapatalk 2

khalaj_mohsen

عضو جدید
تو رو خدا یکی کمکم کنه. دارم یه مقاله سابمیت می کنم(الزویر). بعد از اینکه تمام فایل ها رو ارسال کردم در مرحله proove که یک فایل pDF رو حاوی فایل هایی که فرستادم رو بهم نشون میده معادلاتی که در word 2010 گذاشته بودم رو هیچ کدوم نشون نمیده. در حالی که تو کامپیوتر خودم فایل ورد رو به pdf تبدیل میکنم معادلات رو نشون میده. نمیدونم اشکال از چیه؟ خیلی هم عجله دارم پس فردا دفاعمه

IT Engineer2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
قبل از اینکه بری سراغ سخت افزار ار نظر نرم افزاری چه کاری کردی؟ چه برنامه هایی روش نصبه و چه کارایی باهاش میکنی؟ یوزیج مشکل نرم افزاریه

سیلیکن فقط باعث خنک شدن بهتر میشه
جهت اطلاع اکثر مواقع CPU Usage ویندوز با بالا رفتن دمای CPU به %100 نزدیک میشود در حالیکه برنامه ای نبوده که پردازشش CPU را با حجم بالائی درگیر کند.

alimka

عضو جدید
تو رو خدا یکی کمکم کنه. دارم یه مقاله سابمیت می کنم(الزویر). بعد از اینکه تمام فایل ها رو ارسال کردم در مرحله proove که یک فایل pDF رو حاوی فایل هایی که فرستادم رو بهم نشون میده معادلاتی که در word 2010 گذاشته بودم رو هیچ کدوم نشون نمیده. در حالی که تو کامپیوتر خودم فایل ورد رو به pdf تبدیل میکنم معادلات رو نشون میده. نمیدونم اشکال از چیه؟ خیلی هم عجله دارم پس فردا دفاعمه

بيا و كلك رشتي بزني هي از صفحاتت توي ورد عكس بگير و تو يه فايل ديگه دوباره صفحه چيني كن بعد خروجي بگيرو ماتحان كن ديگه عمرا نبايد مشكلي داشته باشه

SEMINAR

کاربر فعال
سلام.
قضیه این صفحه چی هستش که بعضی مواقع میخوای دانلود کنی ظاهر میشه؟!

[video]http://p30up.ir/images/1xwefiep9m196lewjqt.jpg[/video]

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
سلام.
قضیه این صفحه چی هستش که بعضی مواقع میخوای دانلود کنی ظاهر میشه؟!

[video]http://p30up.ir/images/1xwefiep9m196lewjqt.jpg[/video]

با سلام

بعضی از اپلودسنتر ها ، برای اجازه دادن به اینکه دانلود کنید ، اجبار کردند که عضو اون سایت مورد نظر بشید ، این عکسی هم گذاشتید ، نوشته : اگر عضو سایت نیستید ، به صورت رایگان ، عضویت خودتون رو ثبت کنید و بعدش بهتون اجازه دانلود میده .
به عنوان مثال یکی از این اپلودسنترها ،4shared هستش .

با تشکر

دالان بهشت

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان...
من تازه آنتی ویروس نود 32 با ورژن 4نصب کردم اما نمیدونم باید از کجا user pass رو باید بردارم برا آپدیتش؟
میشه ارهنمایی کنید

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار

ساقی عطاشاکربلاء

اخراجی موقت
سلام دوستان...
من تازه آنتی ویروس نود 32 با ورژن 4نصب کردم اما نمیدونم باید از کجا user pass رو باید بردارم برا آپدیتش؟
میشه ارهنمایی کنید

انتی ویروس رو غیر فعال کنید و از لینک زیر :
http://www.nod325.com/
سلام
بهتره از آنتی ویروس ایرانی شید استفاده کنید.یا از آنتی ویروس رایگان مایکروسافت http://www.softgozar.com/WebPage/SoftwareDescription.aspx?SoftwareId=807&Title=Microsoft%20Security%20Essentials%204.3.216.0%20Final%20x86/x64 استفاده کنید.آپدیت راحت و بدون درد سر داره.
موفق باشید.

ساقی عطاشاکربلاء

اخراجی موقت
با سلام
اقا این کامپیوتر ما روشن نمیشه.کلیدروشن کردن رو که میزنم فقط یه لحظه روشن میشه خاموش میشه.بعضی وقت ها کارت گرافیک رو دربیارم روشن میشه.بعد میزارم سرجاش.بعضی وقت 30یا 45 دقیقه هی روشن میکنم تا روشن میشه مثل موتوری که هی هندل میزنی تر تر میزنه تا روشن شه !!!

دالان بهشت

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
بهتره از آنتی ویروس ایرانی شید استفاده کنید.یا از آنتی ویروس رایگان مایکروسافت http://www.softgozar.com/WebPage/So...t Security Essentials 4.3.216.0 Final x86/x64 استفاده کنید.آپدیت راحت و بدون درد سر داره.
موفق باشید.
ممنون از پاسختون اما این سایت بلوک هستش نمیاره:(

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
ممنون از پاسختون اما این سایت بلوک هستش نمیاره:(

انتی ویروس خودتون رو غیر فعال کنید دوست من .!!!
این سایت ها بدیلی اینکه کرک بسیاری از نرم افزار ها از جمله خود نود رو قرار می دهند از طریق انتی ویروس بلاک می شوند ...

Nafas_pce72

عضو جدید

از نظر نرم افزاری فعلا کار خواصی برا درست شدنش نکردم
از نظر برنامه ها و ... هم الان هیچ برنامه اضافی تو سیستمم نصب نیست که به خاطر اون برنامه ها usage بالا بره، بهتره بگم اصلا برنامه ای نصب نیست
یکی دوتا پنجره معمولی ویندوز که باز میکنم cpuمیره بالای 80%:(

من هم فکر میکنم مشکل نرم افزاری باشه چون همه سخت افزار ها رو چک کردم ولی درست نشد، فعلا که دادم بیرون تا بایوس آپدیت شه، اگه بازم درست نشد با یه آنتی ویروس اسکن میکنم ببینم چی میشه اگه اونم جواب نداد مجبورم هارد رو فرمت کنم:cry:

seyed*hamid

کاربر حرفه ای

از نظر نرم افزاری فعلا کار خواصی برا درست شدنش نکردم
از نظر برنامه ها و ... هم الان هیچ برنامه اضافی تو سیستمم نصب نیست که به خاطر اون برنامه ها usage بالا بره، بهتره بگم اصلا برنامه ای نصب نیست
یکی دوتا پنجره معمولی ویندوز که باز میکنم cpuمیره بالای 80%:(

من هم فکر میکنم مشکل نرم افزاری باشه چون همه سخت افزار ها رو چک کردم ولی درست نشد، فعلا که دادم بیرون تا بایوس آپدیت شه، اگه بازم درست نشد با یه آنتی ویروس اسکن میکنم ببینم چی میشه اگه اونم جواب نداد مجبورم هارد رو فرمت کنم:cry:

همیشه اول نرم افزاری بررسی کن که هزینش کمتره. ویندوزت چیه؟ cpuت چیه؟

seyed*hamid

کاربر حرفه ای

با سلام
اقا این کامپیوتر ما روشن نمیشه.کلیدروشن کردن رو که میزنم فقط یه لحظه روشن میشه خاموش میشه.بعضی وقت ها کارت گرافیک رو دربیارم روشن میشه.بعد میزارم سرجاش.بعضی وقت 30یا 45 دقیقه هی روشن میکنم تا روشن میشه مثل موتوری که هی هندل میزنی تر تر میزنه تا روشن شه !!!

گرافیکتو که در میاری درست میشه؟!

Nafas_pce72

عضو جدید
سلام
اگر منظورتون از CPU usage همون درصد استفاده ی سیستم عامل و دیگر نرم افزار ها از CPU هست.
طوری که سیستمتون کند میشه :
من احتمال میدم ویروس باشه ، شاید نباشه ولی به هرحال امتحانش ضرری نداره و شاید مشکلتون حل شد.
فقط به این سوال پاسخ بدید ، وقتی به Process از تسک منیجر نگاه میکنید 2 تا فایل به اسم Regsvr.exe میبینید که هرکدوم حدود 40% از CPU رو گرفتن یا خیر؟ اگر اینطوره این ویروس هست. آنتی ویروس معمولا پاکش نمیکنه ، اگر این بود اطلاع بدید تا روش دستی پاک کردنشو بذارم.

-
ممکنه به اسم های دیگری هم باشند، در کل ببینید چه Exe ای هست که حجم زیادی از CPU رو به خودش اختصاص داده.
ممنون از راهنماییتون دوست عزیز ولی دقیقا یادم نیست کدوم برنامه ها بیشتر از cpu استفاده میکردن چون الان هم دسترسی به کامپیوترم ندارم که نگاه کنم بگم، دادم بایوس آپدیت شه
ولی خپ الکی به همه چی گیر میده مثلا اول درصد برنامه نود 32 از همه بیشتر بود و حدود 65% میشد
نود 32 رو unistall کردم شاید درست شه ولی بازم به یه برنامه دیگه گیر میداد و ...
راجع به
Regsvr.exe هم که گفتید دقیقا یادم نیست که بود یا نه

seyed*hamid

کاربر حرفه ای

نزدیکه 8-9 ماه ولی اول اصلا مشکلی نداشت، الان 2 ماه ایناس که اینطوری شده یعنی شما میگین به خاطر ویندوز 7 هست؟

بعید نیست. ممکنه یه ویروس کوچولد یا حتی آپدیتای خود ویندوز عاملش باشه

Nafas_pce72

عضو جدید
بعید نیست. ممکنه یه ویروس کوچولد یا حتی آپدیتای خود ویندوز عاملش باشه

ممنون از راهنماییتون فکر نمیکنم از آپدیت ویندوز باشه چون من هر روز تو نت هستم و همیشه ویندوزم آپدیت میشه
من احتمال میدم ویروس باشه چون چند وقتی هم هست نود 32 رو پاک کردم، البته امیدوارم ویروس نباشه و با آپدیت کردن بایوس حل شه

seyed*hamid

کاربر حرفه ای

نزدیکه 8-9 ماه ولی اول اصلا مشکلی نداشت، الان 2 ماه ایناس که اینطوری شده یعنی شما میگین به خاطر ویندوز 7 هست؟

راستی مصرفش چجوری بالا میره؟ لحظه ای میره بالا یا میره بالا و پایین نمیاد؟

فرشته ام

متخصص کامسول
کاربر ممتاز
سلام برا کافینت شنیدم میشه مثلا 8 تا سیستم رو به ی کیس وصل کرد اما با کمک وسیله ای که اسمش دابل هست
معایبش نسبت به زمانی که هر کدوم از سیستم ها خودشون ی کیس داشته باشن چیه و چه اشکالاتی ممکنه به وجود بیاد؟
قیمت LCD نو و دسته دوم ایا کسی اطلاع داره؟
بعد برا کافینت آنتی ویروس مناسب چیه؟ یکی از دوستان میگفت که میشه نود گرفت اونم از خود سایت نود مجانی ولی ی سری زیرآبیا داره:confused:

مرسی و ممنون

Nafas_pce72

عضو جدید
راستی مصرفش چجوری بالا میره؟ لحظه ای میره بالا یا میره بالا و پایین نمیاد؟

اول که ویندوز رو روشن میکنم خوبه ولی 5 دقیقه بعد میره بالا دیگه پایین نمیاد طوری هنگ میکنه که مجبور میشی Restart کنی

بالا