خداحافظی از فضای عمومی باشگاه مهندسان ایران

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
بسم الله الرحمن الرحیم.........اللهم عجل لولیک الفرج والعافیه والنصروجعلنا من خیر انصاره واعوانه والمستشهدین بین یدیه :gol:

سلام من تقدیم به برادران و خواهران امروز و دیروزم.....سلام من بر غنچه های نوشکفته باشگاه مهندسان و سلام من بر برگ ریزان پائیزی پیشاپیش........

همیشه وقتی کاربری خداحافظی میکرد......جه موافق بودم با او از نظر تفکر و چه نه......سعی میکردم جلوی رفتنش را بگیرم.......و می گفتم کسی که به خاطر مسائل باشگاه نمی رود.....ولی امروز گویا ورق برگشته و نوبت رفتن من است.......حالا شاید بهتر بتوانم با حس و حال اون ها انس بگیرم .......و خودم رو جای اونها بگذارم........

پناه می برم به خدا از بستن دهان رقیب و منتقد........جمله ای که بعضا شما ها شنیده اید........جمله ای که خاطر خیلی ها شاید باشد و دو سالی که میگذرد....بله!بایستی پناه برد به خداوند.......و چقدر زیبا گفت حافظ شیرین سخن..............

رموز مصلحت ملک خسروان دانند گدای گوشه نشین تو حافظا مخروش

خوشحالم که امروز با خیالی آسوده هرچند قلبی شکسته این جا را ترک میگویم..........و شرایطی پیش آمد که کاری که یک سال پیش بایستی انجام میشد(یک سال قاچاقی در باشگاه بودیم) امروز رخ دهد و به جمع دوستان سفر کرده ام بپیوندم......
امروز روز بازنشسته شدن من است و سپردن ماموریتم به دیگران.....ماموریتی که خدا کند از آن سرفراز بیرون آمده باشم......هرچند که میدانم گاهی اوقات تر و خشک با هم سوزانده شدند که البته بعد از بیرون آمدن از شرایط خاکستری از آنها دلجویی کردم

عمده کاربران باشگاه مرا به صراحت در گفتار و کردار میشناسند که این برای بنده مایه مباهات و خشنودی است......برخی این صراحت کلام مرا در دفاع از مدیران باشگاه میدانند .......برخی نیز در دفاع از کاربران .........اصلا به همین خاطر است که برخی کاربران به بنده میگفتند ضد کاربر و پابوس(کلمه قشنگش) مدیران!..........و برخی دیگر هم میگفتند مبارز و سنگدل در برخورد با مدیران

و این صراحت کلام امروز باعث میشود که عزیزان من.......برادران و خواهران دینی و میهنی ام .........بخش دیگری از حرف های نگفته ای که دارم بازگو کنم ......سوالاتی که شما پرسیدید که آن محمد چه شد!
بله آن محمد.......امروز بیماری قلبی اش اوت کرده و در صورت ادامه نه تنها برای همیشه عطای انجمن را به لقایش باید ببخشد بلکه برای همیشه بایستی توشه سفر را از این دنیا ببندد........خیلی از حرف ها رو نمیشه گفت..بخشی از اون رو شاید بعدا در صورت حیات در وب نوشت بگم..........فکر نکنید که من یک وقت حرف شما رو پیش کسی بردم که هرگز این کار رو نکردم منظورم کاربران است....هرچند که میدانم در پچ پچ های خصوصی چه ها گفته میشود و نمیشود.......ولی از روی شما شرمندم که کاری از دستم برنیامد هرچند میدانم رو سفیدم یعنی خدا کند ....چرا که همه تلاشم رو کردم.......خدا رو شکر تو این باشگاه بچه های مذهبی و مومن،ولایی و انقلابی....... هنوز هستند ......شاید رفتن من در وهله اول تلنگری باشد به آن ها که خود را جمع کنند.....اتحاد بیشتری داشته باشند و بیشتر حضور به هم رسانند.....ترس و واهمه نداشته باشند در بیان حقیقت......در بیان آموزه های دینی......... .........و در وهله ثانی جلوی اتفاقات ناخوشایند در باشگاه گرفته شود ......امر به معروف و نهی از منکر را هرگز ترک نکنید......شهید خلیلی ها چرا شهید شدند؟.....برای اینکه قرآن،ائمه و پیامبران بارها بر این واجب کفایی تاکید داشته اند........ امام رضا(ع) مي فرمايد: "امر به معروف‎ ‎و نهي از منكر كنيد؛ وگرنه، اشرار بر شما چيره مي شوند و خوبانتان دعا مي كنند و‎ ‎مستجاب نمي‌گردد"(وسائل‌الشيعه، ج11، ص404‏‎..)...به امید یک عده ای که مدام حرف از این میزنند که امر به معروف و نهی از منکر خوب است ولی ما انجام نمیدیم ننشینند......کاری کنید که این هایی که انقدر ادعا دارند خودشان یکبار هم که شده وارد عمل شوند .........و بر دانش و توکل روز افزون خود بیفزایید........
یکی از مدیران باشگاه ادعا کرد که بچه های مذهبی از رفتار من ناراحتند.....و به جای گله و شکایت به بنده .....گله و شکایت را نزد مدیران برده اند!....که البته من باور نکرده و نمی کنم......چرا که میدانم........بچه مذهبی به دنبال حساب صاف کردن و خرده حساب شخصی نیست.....بلکه برای او فعل مهم است نه فاعل.........و به همین خاطر هم ابتدای امر با خود اون فرد حرف میزند که کارش را اصلاح کند..................و منتقد است نه تخریب چی......ممکن است تند هم برود در اوج عصبانیت......یا موقعی که توهین بشنود........... ولی اهل توهین کردن نیست

قبلا پرسیدید که فلانی ..........تو که انقدر دلسوز بخش علمی باشگاه رو میکنی چرا در قسمت عمومی تالار برق مطالبت به یک باره متوقف شد..........و بعضا با لبخند من مواجه شدید.....شاید مسخره به نظر بیاد........ولی واقعیت این است.....قرار نیست همه از شما خوششون بیاد.......ممکن است یه عده اصلا با قیافه شما مشکل داشته باشند.....راه و تفکر که دیگر بماند و وای اگر.......... خب شاید بچه های قدیمی تر انتقادهای تند و تیز من را که برخیشون عمومی شد به یاد داشته باشند.......یاد این حکایت افتادم:smile:
در روزگاران قدیم، مرد میانسالی دو زن داشت........ یکی از زنها مسن و دیگری جوان بود......... هر یک از زنها، شوهرشان را خیلی دوست داشتند و تمایل داشتند که او در سنی متناسب با آنها به نظر آید.

پس از گذشت چند سال، موهای مرد به اصطلاح جوگندمی شد........ برای زن جوان این اتفاق خوشایند نبود زیرا شوهرش را خیلی مسن‌تر از خودش نشان می‌داد. بنابراین هر شب موهای مرد را شانه می‌کرد و موهای سفیدش را می‌کَند..........
اما سفید شدن موهای مرد، زن مسن تر را خوشحال کرده بود زیرا دوست نداشت دیگران او را با مادر شوهرش اشتباه بگیرند. او هر روز صبح موهای مرد را مرتب می‌کرد و تا جایی که می‌توانست موهای سیاه مرد را می‌کَند. نتیجه این شد که شوهر آن دو زن، بعد از مدت کوتاهی فهمید کاملاً طاس شده است!

به هر حال چند نفر امکان دارد......در بخش علمی باشگاه همان اتدای امر با اخراج قرمز مشایعت گردند؟...حال نمیدانم مشکل از عصای موساست یا هوای مرطوب میان دو آبراهه ................ولی هرچه هست میدانم که امروز باید بروم.....گرچه از این رفتن عده ای خوشحال خواهند شد و یقین دارم خوشحالی آنها دوام چندانی نخواهد داشت.....بلکه!......سکولارها و مخالفان و مبارزان با دین.....تفرقه افکنان بین شیعه و سنی و قومیتها خوشحالی کنند.....ولی یقین بدانند نتجیه ای که میخواهند بدست نخواهند آورد...همینطور آنهایی که فریاد جدایی دین از سیاسی سر میدهند و دنبال اسلام سکولار هستند .......و البته یک عده از دوستانی معتد هم خوشحال خواهند بود چرا که گمان بردند سکوت بهترین راه است.....نمیدانم کی خواهند فهمید سکوت همیشه خوب نیست......به خصوص در برابر شائبه افکنان......آیا فقط دست به دعا شدن و بی حرکت بودن کافی است؟.......به هر حال شما راه و روش من رو قبول نداشتید.....منتظرم راه و روش خودتون رو نشون بدین ......و ببینم چقدر تلاش خواهید کرد برای احقاق جامعه اسلامی ........اسلام ناب محمدی........و فراموش نکنید که در این باشگاه هنوز افراد جانباز.......افراد آزاده .......افرادی از خانواده شهدا.......افرادی از خانواده علما........و آن سویش هم آنهایی که دوست ندارم اسم ببرم هستم.....از هر قشری و هر فرهنگی........مواظب باشیم به خصوص شرمنده قشر اولی که نام بردم نشویم و چه فایده دارم مدام بگوئیم شهدا شرمنده ایم و هیچ برای بهبود نکنیم.......فحش خوردن و برچسب خوردن و نسبت دروغ دادن به شما در این راه طبیعی است......و فکر نکنید من انقلابی یک وقت از این مسائل خسته شدم که دارم میرم.....خدا میداند که هرگز .......و چه بسا بعد رفتن هم وصله ها و نسبت های نارواتری ادامه داشته باشد....که اهمیتی ندارد.....تابوده همین بوده......خدا کند که جلوی خدا رو سفید باشیم نه بنده خدا

خدا رو شکر همونطور که گفتم در باشگاه مهندسان افراد معتمد و با ایمان همچنان هستند......رفتن من باعث خواهد شد نسلی دیگر به صحنه بیایند و به این مسئله ایمان دارم................از امروز دیگر پیام های خصوصی من در باشگاه برای هیچ کس باز نخواهد بود و به هیچ ایمیلی نیز پاسخ نخواهم داد....چرا که باشگاه برای من تمام شد با همه پستی ها و بلندی هایش......با همه تلخی ها و شیرینی هایش.....

می خواهم خود را در خلوت های خاموشی گم کنم و وای بر ما اگر که خاندان نبوتمان گم شود......وای بر ما

در پایان لازم میدانم یادی کنم از دوستانم .......که بعضا سابقا در این باشگاه بودند .........و مایه امید و دلگرمی حقیر

یادی کنم از برادرانم نظیر آقا سید .......مردی که مردانگی را به ما آموخت......به ما نشان داد برای رسیدن به هدف جان و تن چقدر بی ارزش است......از برادر و دوست خوبم مصطفی........از بابی چارتون،خیبر،حسام،ali_511

.
سهیلی....

omidvarshoei

.........
arash_441

.
"Pejman"

[h=4]reza4321[/h]

BIGHAM

.
سیویل بوی......فیتو......دانیال......دریانیان......پدرام......آیس من......مصطفی قدرت.....سکتور
emajid16

حاجی....حمید ام بی..بهنام گل.....امیر عزیز....اینداستری.....جوادتا......جواد مسی عزیز......مگنت.......اولی الالباب.......مهدی سپهری....دانش+جو
mohammad.ie69........

mohsen-gh.........

Mute
[h=4]hit_me_baby[/h]
[h=4]majid_mz[/h][h=4]LEGEND.MM[/h][h=4]khosroshahiy[/h][h=4]jentleman_arch[/h] ...........mfmechanics
[h=1]mohsen victor[/h]

مهندس خوشفکر(میلاد عزیز) ...........s1m5j8

یاقوت سفید(مهدی جان) ....مهندس پیرجو....یوسف..نقاب خردادی.....مهدی چم..کربلایی....وحید.شهریاری2.....فرزاد و آیدین عزیز
EECi

و سایر برادران خوبم که متاسفانه ممکن است در این نوشته فراموش کرده باشم.......که امیدوارم به بزرگی خود ببخشند و به دل نگیرند
و همچنین یادی کنم از خواهرانم.......خواهر بزرگوارم آبجی
بانوی بزرگوار گلابتون...........سرکار خانم پارمهر.......اقیانوس خانم......فاطیما استاد.....نگین خانم........ولکان........الهه خانم.......سرکار خانم آوای علم......آذر خانم
GAME_OVER

.
[h=4]electoronic[/h][h=4]elahe.elahe2[/h]
NEGINNN

.
z_elect
*setareh66*

روژین
.
zeinab68
.

sabahat
[h=4]f.mohebbi[/h]
[h=4][/h] .
S i s i l

.
rozmary3000

.
sorani88

.
سارا خانم...پریچهر خانم....خانم مریم راد.....زئوس...سلیم بن قیس......شقایق 21 ....غزل خانم..راهینو...سرکار خانم آگاهدخت...نگار88....مریدا.....s-aa..دختر شاهپریون
. همه خواهران خوبی که بنده رو در این مدت تحمل کردند ..........
یقینا برخی اسامی رو جا گذاشتم که بر منوال نادیده گرفتن آنها نگذارید .......و به خاطر کثرت اسم متاسفانه خیلی ها جا ماندند.......که به بزرگی خود ببخشند
و یک خواهش:من در باشگاه تاپیک زیاد زدم......ولی دو تاپیکم برایم بسیار حائز اهمیت است.......یکی تاپیکی که مربوط به مردم یمن است .....
که انشاالله تا آزادی کامل شهر یمن و پیروزی مردم در نبود بنده توسط بچه های انقلاب به روز شود

نسل کشی و جنایات هولناک رژیم سعودی در یمن تحت حمایت آمریکا

و یادگار من در باشگاه مهندسان ایران .........تاپیکی که به لطف خدا ....به نام پاکش و همت همه کاربران باشگاه ......همه کسانی که ایرانی دوست بودند.........چون نگینی از صدف بیرون آمد و درخشید
خلیج همیشه فارس ایران

امیدوارم این تاپیک نیز لااقل هر یکسال(روز ملی خلیج فارس)زنده نگه داشته شود
یا حق.........و من الله توفیق..........

آخرین ویرایش:

SHM.IT

عضو جدید
کاربر ممتاز
اسم من نبووووووود:D
ولی نرررررررررررررررررررررررین اقا محمددددددددددددددددددددد!
من همیشه فک میکردم شما از اون دسته ادما هستین هر نظر و عقیده ای ک داره رو براحتی و بدون هیچ ترسی بیان میکنه و تا اخرم پاش هست و کم نمیارم!!ازاین خصلتتون خوشم می اومد!واسه همینم سر میزدم به وب نوشتتون!!
بمونید و بازم مقاومت کنید!!مردم همیشه حرف واسه گفتن دارن حتی وقتی ک داری موافق و هم سو با خودشون حرف میزنی و عمل میکنی!!
بازم هرجور صلاح میدونید!!
منکه بشخصه شاید با یسری حرفاتون موافق نباشم ولی دوست ندارم برید

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
بسم الله الرحمن الرحیم.........اللهم عجل لولیک الفرج والعافیه والنصروجعلنا من خیر انصاره واعوانه والمستشهدین بین یدیه :gol:

خدا رو شکر همونطور که گفتم در باشگاه مهندسان افراد معتمد و با ایمان همچنان هستند......رفتن من باعث خواهد شد نسلی دیگر به صحنه بیایند و به این مسئله ایمان دارم................از امروز دیگر پیام های خصوصی من در باشگاه برای هیچ کس باز نخواهد بود و به هیچ ایمیلی نیز پاسخ نخواهم داد....چرا که باشگاه برای من تمام شد با همه پستی ها و بلندی هایش......با همه تلخی ها و شیرینی هایش.....

می خواهم خود را در خلوت های خاموشی گم کنم و وای بر ما اگر که خاندان نبوتمان گم شود......وای بر ما

حقیقتش درجریان مسائلی که گذشته نیستم اما
میدونی چیه ؟
ببین اگه بدلیل بیماری داری میری خب بحثش جداس (برات آرزوی سلامتی و تندرستی دارم )
ولی
ولی اگه میخوای بری خلوت گزینیو سر زندگی شخصیو ... خلاصه میخوای بری که خودت باشیو خودت، لطفا اینکارو نکن
اگه میتونی و برات ممکنه
بمون
لطفا بمون

آخرین ویرایش:

behnam.95

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
محمد جان هر کجا هستی سلامتی باشی دوست خوبم
اینکه از اینجا رفتی خیلیا از جمله خودم بسیار ناراحت شدیم ولی اینکه در تمامی تاپیک ها اون چیزایی که باید میگفتیم رو تو گفتی مخصوصا چند روز اخیر بسیار خوشحالم.
من خودم شخصا کم پیش میومد داخل بحث هایی که داخل تاپیک ها مخصوصا تالار گفتگوی ازاد پیش میومد وارد بشم ولی از اونجایی که تو وارد اون بحث ها بودی دل گرمی ما بود.
بازم خوشحالم که تمامی اون حرفایی که خیلی از اونا حرف من بود رو داخل این چند روز به گوش بعضی ها رسوندی
به داشتن همچین دوستی مثل تو افتخار میکنم.همون جور که خودت گفتی واقعا جای خالی تو داخل باشگاه احساس میشه
خیلی وقته داخل تاپیکی پستی ارسال نکردم چون به دلایلی با گوشی انلاین هستم فقط برای دیدن پیام ها ولی وقتی تاپیکت رو دیدم هر جور شد این پست رو به سختی ارسال کردم چون برام خیلی ارزش داری
خودمونی بهت میگم: دمت گرم بابت همه چی داداشم
یا علی (گل)

شهریاری 2

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز
قربانـــــــــــــــت! فداااات! ستاره بچینی! امر به معروف بکنی! تو خلوت خودتت به خدابرسی!
قربانت! بوس بوس خدافظ!

:D
یعنی من عاشق این بیانیه نوشتنتم!

بابا مهندس
فضای مجازیه!
تهدید به قتل هم که بشی، بازم بیرون از لپ تاپ، خبری نیست!
انقدر سخت نگیر بابا!
چکار داری یه عده ناراحت میشن؟!
ای بابا....
ببینین پسر مردمو فراری دادین.
خب اقا محمد ، همه رفتن، شمام میخای بری؟
میگم یه سایت بزنین و کل بچه مذهبی هایی که نمیتونن مخالف رو تحمل کنن، برن اونجا عضو شن.
والا!
یعنی چی زود قهر میکنین و میرین؟!
مملکت خالی شد از بچه مذهبی ها بازم ول کن نیستین؟!

حالا یه کم فکر کنم مهندس.
این ره که تو میروی به ترکستان است.
تو همین باشگاه، کاربرای انقلابی که گفتی، همه رفتن!
خیبر ، ارمیا ، ارسن ، آذرمهر و....
حالا شمام بری که دیگه کسی نمیمونه!
فکر کن مهندس.

آخرین ویرایش:

mehdi.chem

مدیر تالار شیمی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
چی بگم والا...
سلام.
محمد جان بی تعارف بگم یکی از کسایی بودی که دید من رو نسبت به خیلی چیزا عوض کردی... کاش میشد که بمونی اما خب از بیماریت گفتی و دیگه حرفی نمیمونه.... اما آقا محمد خودت بهتر میدونی که سال 94 یه اتفاق حساس میفته، ینی مقدمه چینیش خیلی وقته داره انجام میشه. تو این شرایط موندنت خیلی لازمه. اما خب بازم بخاطر بیماریت نمیشه حرفی زد. به هرحال از خدا برات سلامتی میخوام. ایشالا اگه موندی که ما رو خوشحال کردی و اگرم نموندی که ایشالا هرجا هستی همیشه موفق و سلامت باشی.

rahino

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
سلام علیکم

اولا بگم که با رفتن شما 100٪ مخالفم
من نمیدونم شما چند سالتونه یا کجا شاغلین اما اینو خوب میدونم که به مسایل روز کاملا آشنا هستید
و دربسیاری از بحث هاییکه متاسفانه برخی دوستان از روی عمد و برخی سهوا درباره ی دین و جمهوری اسلامی ایران مغلطه میکنند سکوت نمیکردید و جوابای دندان شکن میدادید که هممون حظ میکردیم
حالا در چنین شرایطی که از همه طرف جنگ نرم شروع شده شما میخواین صحنه رو خالی کنید
والا ما اونقدر تجربه نداریم که حتی بخوایم به این شبهاتی که تو گفتگوهای آزاد درست میشه جواب بدیم
بنده هنو یک سال هم نمیشه اومدم باشگاه اما همیشه بدون تعارف بگم که اولین نفر شما بودین که دفاع میکردید و جواب شبهات رو میدادید
بمونید ویک افسر جنگ نرم باشید
درسته که بنده اعتراض دارم که چرا وقتی بحث سیاسی میشه که دانشجوی مملکت باید از مسایل کشورش سر در بیاره سریع میگن ممنوعه و آخرش اخراج
اما سر اختلاط راحت و شوخی ها بین کاربرای خانوم آقا و عکسای ناجور آواتارها و پروفایل ها و .......... هیچ قانونی اعمال نشده
لطفا بمونید

مرتضی ساعی

کاربر فعال دفاع مقدس
کاربر ممتاز
فکر کنم این شعر خیلی پاسخ زیبایی باشه که سعدی میفرماد:

چو پیش خاطرم آید خیال صورت خوبت

ندانمت که چه گویم ز اختلاف معانی

مرا گناه نباشد نظر به روی جوانان

که پیر داند مقدار روزگار جوانی

تو را که دیده ز خواب و خمار باز نباشد

ریاضت من شب تا سحر نشسته چه دانی

من ای صبا ره رفتن به کوی دوست ندانم

تو می‌روی به سلامت سلام من برسانی

سر از کمند تو سعدی به هیچ روی نتابد

اسیر خویش گرفتی بکش چنان که تو دانی

تو میروی به سلامت ؛ سلام ما برسانی ...

و به قول مولوی ؛ جز خلوت عشق نیست درمان...

یاعلی مدد

3ctor

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام محمد آقا عزیز... دوست خوبم ... شاید خیلی ها به خاطر رک گویی و حقیقت گویت جلوت جبهه میگرفتن ولی من همیشه از حرفهات و تایپیک هات لذت میبردم .. مدتهاست دیگه من فعالتی تو باشگاه ندارم به خاطر کم لطفی های که تو باشگاه هست .. بهت حق میدم که بری و پشت سرت رو نیگاه نکنی .. امیدوارم هر جا هستی موفق و سر بلند باشی ..

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام محمد جان

آقا اینکار درست نیستا

من همیشه به شما ارادت داشتم و دارم اما ببینید با رفتن شما چیزی حل نمیشه

من قبول دارم اینجا یکسری نقاط ضعف داره شاید بخاطر همین ( بقول شما همونطور که توی تاپیک شخصیت ام گفتید )

یک مقدار از گذشته ها فاصله گرفتم به این نتیجه رسیدم که بحث کردن اینجا هیچ فایده ای نداره متاسفانه خیلیا هستن هیچوقت اصلاح نمیشن

و فقط اعصاب خوردی برای ادم بهمراه داره ... همونطور که قبلا هم گفتم بارها و بارها تنها دلیلی که اینجا میام دیدن دوستان هست و اینکه دور هم باشیم

گه گاهی هم توی تالار تاریخ فعالیت میکنم که فردا پس فردا اگه افتادم ی اسمی حداقل ازم بمونه بگن خدا بیامرزدش ی چیزی یادمون داد

همه ی ما من شما و اسم دوستانی که اوردید. به نحوی دل شکسته ایم اما رفتن کار. اشتباهیه محمد عزیزم ما باید باشیم و چراغ راه ایندگان

و مایه امید. دیگر دوستان باشیم (جمله سنگینی بود :d ) شاید گاهی اختلاف نظر داشته باشیم اما منم تو گروه شمام

پرچم ما همیشه بالاست ...مطمئن باشید به مخالفین دین و خدا و پیامبر اجازه ی نفس کشیدن نمیدیم!

من از شما میخام که حداقل بخاطر این پیرِ مغان :دی تجدید نظر بفرمایید :gol: تشکر

آخرین ویرایش:

zahra mohsenian

کاربر بیش فعال
خوب آقا محمد نرید دیگه:smile:حالا همین که من اومدم یکی یکی برید ببینم میتونید اینجا رو منحل کنید:D:razz:آخرش تک و تنها اینجا بمونم:surprised:

.:ارمیا:.

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام.
اومدم خداحافطی کنم و بگم شاید در اینجور مواقع بهترین راه کناره گرفتن مقطعی باشه؛ که بعدها با انرژی بیشتر و مهمتر از اون شیوه ی بهتری دوباره فعالیت از سر گرفته بشه.

براتون آرزوی سلامتی میکنم. امیدوارم دغدغه هاتون رو همینطوری حفظ کنید و شیوه های بیان و بروزشون رو روز به روز بهتر کنید. یاحق. :gol:

پ.ن: بله! تعداد زیادی از دوستان هم عقیده ی ما ترجیح میدن در فضاهای نرم و نازک و فارغ از هر گونه چالش و... مثل تالار اسلام و قرآن فعالیت داشته باشند. مثل یک دورهمی دوستانه اونجا اطلاعاتشون رو با همدیگر به اشتراک بذارند!! :redface:
نه تنها اینجا، بلکه در هر گروه حقیقی و مجازی که عضو هستید، اگر حرفی برای زدن دارید، با لحن خوش و دوستانه ولی قاطع بیانش کنید. هیچ وقت صحنه رو با سکوتتون خالی نگذارید. سکوت علامت رضاست حتی اگه باطنا معنای رضا نداشته باشه.

آخرین ویرایش:

شهید یوسف الهی

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
من پست اولیتون نخوندم
ولی متوجه شدم قضیه چیه
من زیاد در جریان این مسائل نیستم ولی تا اونجایی که پستاتون دنبال کردم خب در خیلی از جاها حقیقت جامعه گفته شده
حالا بعضی ها فکر میکنن که زیادی روی داره میشه... ولی واقعا وضع الان جامعه با ی جامعه اسلامی زمین تا اسمون فرق داره
فقط باید بگم که یک نفر تو این دنیا خیلی تنها
اگه از بین صدتا پستی که میزارید فقط یکیش باعث بشه دلی بلرزه واقعا ارزشمند و فکر کنم ارزش تحمل کردن داشته باشه.....( البته خودم در همچین شرایطی قرار نگرفتم شاید هم نشه تحمل کرد)

zahra mohsenian

کاربر بیش فعال
سلام.
اومدم خداحافطی کنم و بگم شاید در اینجور مواقع بهترین راه کناره گرفتن مقطعی باشه؛ که بعدها با انرژی بیشتر و مهمتر از اون شیوه ی بهتری دوباره فعالیت از سر گرفته بشه.

براتون آرزوی سلامتی میکنم. امیدوارم دغدغه هاتون رو همینطوری حفظ کنید و شیوه های بیان و بروزشون رو روز به روز بهتر کنید. یاحق. :gol:

پ.ن: بله! تعداد زیادی از دوستان هم عقیده ی ما ترجیح میدن در فضاهای نرم و نازک و فارغ از هر گونه چالش و... مثل تالار اسلام و قرآن فعالیت داشته باشند. مثل یک دورهمی دوستانه اونجا اطلاعاتشون رو با همدیگر به اشتراک بذارند!! :redface:
نه تنها اینجا، بلکه در هر گروه حقیقی و مجازی که عضو هستید، اگر حرفی برای زدن دارید، با لحن خوش و دوستانه ولی قاطع بیانش کنید. هیچ وقت صحنه رو با سکوتتون خالی نگذارید. سکوت علامت رضاست حتی اگه باطنا معنای رضا نداشته باشه.
آقا ارمیا حرفاتون درسته ولی گاهی سکوت خوبه اونم مقابل جاهل.........همیشه سکوت علامت رضا نیست گاهی جواب ابلهان خاموشیست:smile:این ضرب المثل بودا همینطوری گفتم حالا نیاید منو بندازید بیرون:Dبوخودا قصد توهینم نداشتم..

R a h a a M

عضو جدید
کاربر ممتاز
کسی که بخواد بره نیازی به خداحافظی و زدن تاپیک نداره!!!
میـــــره و پشت سرش هم نگاه نمی کنه!
اما شما خیلی بچه ای سر یک سری مسائل زود جا میزنی و میدون خالی میکنی!!:smile:
هر جا هستید موفق و شاد باشید!:gol:

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
...
این رو به عنوان آخرین پیامم در این سایت مینویسم...

عزیز دلم شما همچین گفتی آخرین پیام من فکر کردم پیر باشگاهی! عضویتت که مال همین الانه! 4تا پست هم که بیشتر نداشتی قربونت برم! اقلا خودتو معرفی می کردی شاید آشنا در اومدیم!!

درضمن اون جملۀ «پناه میبرم به خدا از بستن دهان مخالف» یکی از سخنان ناب ریاست محترم جمهور بود که اتفاقا دقیقاً همونجوری که شما توصیف کردی به منصۀ ظهور رسیده!

کربلایی

مدیر بازنشسته
خوش اومدی به جمع رفتگان...
هرچند من هیچ وقت نامه ی خداحافظی ننوشتم و هیچ وقت نگفتم میرم
اما عملا رفتم و نبودم، نه بخاطر دلخوری و نه بخاطر مسائل حاشیه ای
رفتیم چون وقت بودن نداشتیم
شمام خوش اومدی عزیز...
اگر هم از ما دلخوری داری، حلال کن

naight

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
Salam
Be nazare man har salami ye khodahafezi dare
Agar che kheilii sakhte
Valiii lotfan bemanid
Matalebetun jaleb bud , estefade mikardim
...

سلام من تقدیم به برادران و خواهران امروز و دیروزم.....سلام من بر غنچه های نوشکفته باشگاه مهندسان و سلام من بر برگ ریزان پائیزی پیشاپیش........

همیشه وقتی کاربری خداحافظی میکرد......جه موافق بودم با او از نظر تفکر و چه نه......سعی میکردم جلوی رفتنش را بگیرم.......و می گفتم کسی که به خاطر مسائل باشگاه نمی رود.....ولی امروز گویا ورق برگشته و نوبت رفتن من است.......حالا شاید بهتر بتوانم با حس و حال اون ها انس بگیرم .......و خودم رو جای اونها بگذارم........

پناه می برم به خدا از بستن دهان رقیب و منتقد........جمله ای که بعضا شما ها شنیده اید........جمله ای که خاطر خیلی ها شاید باشد و دو سالی که میگذرد....بله!بایستی پناه برد به خداوند.......و چقدر زیبا گفت حافظ شیرین سخن..............

رموز مصلحت ملک خسروان دانند گدای گوشه نشین تو حافظا مخروش

خوشحالم که امروز با خیالی آسوده هرچند قلبی شکسته این جا را ترک میگویم..........و شرایطی پیش آمد که کاری که یک سال پیش بایستی انجام میشد(یک سال قاچاقی در باشگاه بودیم) امروز رخ دهد و به جمع دوستان سفر کرده ام بپیوندم......
امروز روز بازنشسته شدن من است و سپردن ماموریتم به دیگران.....ماموریتی که خدا کند از آن سرفراز بیرون آمده باشم......هرچند که میدانم گاهی اوقات تر و خشک با هم سوزانده شدند که البته بعد از بیرون آمدن از شرایط خاکستری از آنها دلجویی کردم

عمده کاربران باشگاه مرا به صراحت در گفتار و کردار میشناسند که این برای بنده مایه مباهات و خشنودی است......برخی این صراحت کلام مرا در دفاع از مدیران باشگاه میدانند .......برخی نیز در دفاع از کاربران .........اصلا به همین خاطر است که برخی کاربران به بنده میگفتند ضد کاربر و پابوس(کلمه قشنگش) مدیران!..........و برخی دیگر هم میگفتند مبارز و سنگدل در برخورد با مدیران

و این صراحت کلام امروز باعث میشود که عزیزان من.......برادران و خواهران دینی و میهنی ام .........بخش دیگری از حرف های نگفته ای که دارم بازگو کنم ......سوالاتی که شما پرسیدید که آن محمد چه شد!
بله آن محمد.......امروز بیماری قلبی اش اوت کرده و در صورت ادامه نه تنها برای همیشه عطای انجمن را به لقایش باید ببخشد بلکه برای همیشه بایستی توشه سفر را از این دنیا ببندد........خیلی از حرف ها رو نمیشه گفت..بخشی از اون رو شاید بعدا در صورت حیات در وب نوشت بگم..........فکر نکنید که من یک وقت حرف شما رو پیش کسی بردم که هرگز این کار رو نکردم منظورم کاربران است....هرچند که میدانم در پچ پچ های خصوصی چه ها گفته میشود و نمیشود.......ولی از روی شما شرمندم که کاری از دستم برنیامد هرچند میدانم رو سفیدم یعنی خدا کند ....چرا که همه تلاشم رو کردم.......خدا رو شکر تو این باشگاه بچه های مذهبی و مومن،ولایی و انقلابی....... هنوز هستند ......شاید رفتن من در وهله اول تلنگری باشد به آن ها که خود را جمع کنند.....اتحاد بیشتری داشته باشند و بیشتر حضور به هم رسانند.....ترس و واهمه نداشته باشند در بیان حقیقت......در بیان آموزه های دینی......... .........و در وهله ثانی جلوی اتفاقات ناخوشایند در باشگاه گرفته شود ......امر به معروف و نهی از منکر را هرگز ترک نکنید......شهید خلیلی ها چرا شهید شدند؟.....برای اینکه قرآن،ائمه و پیامبران بارها بر این واجب کفایی تاکید داشته اند........ امام رضا(ع) مي فرمايد: "امر به معروف‎ ‎و نهي از منكر كنيد؛ وگرنه، اشرار بر شما چيره مي شوند و خوبانتان دعا مي كنند و‎ ‎مستجاب نمي‌گردد"(وسائل‌الشيعه، ج11، ص404‏‎..)...به امید یک عده ای که مدام حرف از این میزنند که امر به معروف و نهی از منکر خوب است ولی ما انجام نمیدیم ننشینند......کاری کنید که این هایی که انقدر ادعا دارند خودشان یکبار هم که شده وارد عمل شوند .........و بر دانش و توکل روز افزون خود بیفزایید........
یکی از مدیران باشگاه ادعا کرد که بچه های مذهبی از رفتار من ناراحتند.....و به جای گله و شکایت به بنده .....گله و شکایت را نزد مدیران برده اند!....که البته من باور نکرده و نمی کنم......چرا که میدانم........بچه مذهبی به دنبال حساب صاف کردن و خرده حساب شخصی نیست.....بلکه برای او فعل مهم است نه فاعل.........و به همین خاطر هم ابتدای امر با خود اون فرد حرف میزند که کارش را اصلاح کند..................و منتقد است نه تخریب چی......ممکن است تند هم برود در اوج عصبانیت......یا موقعی که توهین بشنود........... ولی اهل توهین کردن نیست

قبلا پرسیدید که فلانی ..........تو که انقدر دلسوز بخش علمی باشگاه رو میکنی چرا در قسمت عمومی تالار برق مطالبت به یک باره متوقف شد..........و بعضا با لبخند من مواجه شدید.....شاید مسخره به نظر بیاد........ولی واقعیت این است.....قرار نیست همه از شما خوششون بیاد.......ممکن است یه عده اصلا با قیافه شما مشکل داشته باشند.....راه و تفکر که دیگر بماند و وای اگر.......... خب شاید بچه های قدیمی تر انتقادهای تند و تیز من را که برخیشون عمومی شد به یاد داشته باشند.......یاد این حکایت افتادم:smile:

به هر حال چند نفر امکان دارد......در بخش علمی باشگاه همان اتدای امر با اخراج قرمز مشایعت گردند؟...حال نمیدانم مشکل از عصای موساست یا هوای مرطوب میان دو آبراهه ................ولی هرچه هست میدانم که امروز باید بروم.....گرچه از این رفتن عده ای خوشحال خواهند شد و یقین دارم خوشحالی آنها دوام چندانی نخواهد داشت.....بلکه!......سکولارها و مخالفان و مبارزان با دین.....تفرقه افکنان بین شیعه و سنی و قومیتها خوشحالی کنند.....ولی یقین بدانند نتجیه ای که میخواهند بدست نخواهند آورد...همینطور آنهایی که فریاد جدایی دین از سیاسی سر میدهند و دنبال اسلام سکولار هستند .......و البته یک عده از دوستانی معتد هم خوشحال خواهند بود چرا که گمان بردند سکوت بهترین راه است.....نمیدانم کی خواهند فهمید سکوت همیشه خوب نیست......به خصوص در برابر شائبه افکنان......آیا فقط دست به دعا شدن و بی حرکت بودن کافی است؟.......به هر حال شما راه و روش من رو قبول نداشتید.....منتظرم راه و روش خودتون رو نشون بدین ......و ببینم چقدر تلاش خواهید کرد برای احقاق جامعه اسلامی ........اسلام ناب محمدی........و فراموش نکنید که در این باشگاه هنوز افراد جانباز.......افراد آزاده .......افرادی از خانواده شهدا.......افرادی از خانواده علما........و آن سویش هم آنهایی که دوست ندارم اسم ببرم هستم.....از هر قشری و هر فرهنگی........مواظب باشیم به خصوص شرمنده قشر اولی که نام بردم نشویم و چه فایده دارم مدام بگوئیم شهدا شرمنده ایم و هیچ برای بهبود نکنیم.......فحش خوردن و برچسب خوردن و نسبت دروغ دادن به شما در این راه طبیعی است......و فکر نکنید من انقلابی یک وقت از این مسائل خسته شدم که دارم میرم.....خدا میداند که هرگز .......و چه بسا بعد رفتن هم وصله ها و نسبت های نارواتری ادامه داشته باشد....که اهمیتی ندارد.....تابوده همین بوده......خدا کند که جلوی خدا رو سفید باشیم نه بنده خدا

در پایان لازم میدانم یادی کنم از دوستانم .......که بعضا سابقا در این باشگاه بودند .........و مایه امید و دلگرمی حقیر

یادی کنم از برادرانم نظیر آقا سید .......مردی که مردانگی را به ما آموخت......به ما نشان داد برای رسیدن به هدف جان و تن چقدر بی ارزش است......از برادر و دوست خوبم مصطفی........از بابی چارتون،خیبر،حسام،ali_511

.
سهیلی....

omidvarshoei

.........
arash_441

.
"Pejman"

reza4321

BIGHAM

.
سیویل بوی......فیتو......دانیال......دریانیان......پدرام......آیس من......مصطفی قدرت.....سکتور
emajid16

حاجی....حمید ام بی..بهنام گل.....امیر عزیز....اینداستری.....جوادتا......جواد مسی عزیز......مگنت.......اولی الالباب.......مهدی سپهری....دانش+جو
mohammad.ie69........

mohsen-gh.........

Mute
hit_me_baby

majid_mz

LEGEND.MM

khosroshahiy

jentleman_arch

...........mfmechanics
mohsen victor

مهندس خوشفکر(میلاد عزیز) ...........s1m5j8

یاقوت سفید(مهدی جان) ....مهندس پیرجو....یوسف..نقاب خردادی.....مهدی چم..کربلایی....وحید.شهریاری2.....فرزاد و آیدین عزیز
EECi

و سایر برادران خوبم که متاسفانه ممکن است در این نوشته فراموش کرده باشم.......که امیدوارم به بزرگی خود ببخشند و به دل نگیرند
و همچنین یادی کنم از خواهرانم.......خواهر بزرگوارم آبجی
بانوی بزرگوار گلابتون...........سرکار خانم پارمهر.......اقیانوس خانم......فاطیما استاد.....نگین خانم........ولکان........الهه خانم.......سرکار خانم آوای علم......آذر خانم
GAME_OVER

.
electoronic

elahe.elahe2

NEGINNN

.
z_elect
*setareh66*

روژین
.
zeinab68
.

sabahat
f.mohebbi

.
S i s i l

.
rozmary3000

.
sorani88

.
سارا خانم...پریچهر خانم....خانم مریم راد.....زئوس...سلیم بن قیس......شقایق 21 ....غزل خانم..راهینو...سرکار خانم آگاهدخت...نگار88....مریدا.....s-aa..دختر شاهپریون
. همه خواهران خوبی که بنده رو در این مدت تحمل کردند ..........
یقینا برخی اسامی رو جا گذاشتم که بر منوال نادیده گرفتن آنها نگذارید .......و به خاطر کثرت اسم متاسفانه خیلی ها جا ماندند.......که به بزرگی خود ببخشند
و یک خواهش:من در باشگاه تاپیک زیاد زدم......ولی دو تاپیکم برایم بسیار حائز اهمیت است.......یکی تاپیکی که مربوط به مردم یمن است .....
که انشاالله تا آزادی کامل شهر یمن و پیروزی مردم در نبود بنده توسط بچه های انقلاب به روز شود

نسل کشی و جنایات هولناک رژیم سعودی در یمن تحت حمایت آمریکا

و یادگار من در باشگاه مهندسان ایران .........تاپیکی که به لطف خدا ....به نام پاکش و همت همه کاربران باشگاه ......همه کسانی که ایرانی دوست بودند.........چون نگینی از صدف بیرون آمد و درخشید
خلیج همیشه فارس ایران

امیدوارم این تاپیک نیز لااقل هر یکسال(روز ملی خلیج فارس)زنده نگه داشته شود
یا حق.........و من الله توفیق..........

منو نگفتی لامصب

oneunited

عضو جدید
کاربر ممتاز
ای بابا،یکی دیگه از دوستای قدیمی ما هم رفت! همیشه خداحافظی برام سخت بود!!

امیدوارم یه روزی منصرف بشی و برگردی محمد آقا ی گل

لیمویی

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

من کلا عادت ندارم از کسی که رفته بخوام برگرده.....

اومدم اینو بگم که:

جاتون خ خالیه تو باشگاه!

کارایی که انجام میدادین ارزشمند بود....

خیلی از پست هایی که میذاشتین من به شخصه خیلی استفاده میکردم و ازتون یاد میگرفتم...

اگر خستگی بوده یا هر حس دیگه ای حتما دیگه برطرف شده و خستگیتون در رفته......

شاید اگر پستم رو بخونین ناراحت بشین که چرا ازتون خواستم برگردین.....

ولی انصافا.................................
برگردین!
هرچند براتون سخت باشه...!!!!!