گپ و گفتگوی بچه های مهندسی مکانیک - ساخت و تولید

saeed_2_1

عضو جدید
سلام و خسته نباشید
لطفا منو در یافتن اطلاعاتی در مورد تفاوت انواع کنترلر سی ان سی راهنمایی کنیید
با تشکر

ali shahryar

عضو جدید
سلام بچه ها
در مورد انتخاب موضوع پروژه ارشد به مشکل برخوردم و نمی دونم باید از کجا شروع کنم و چه موضوع هایی رو بورس است؟ انتخاب موضوع...؟
اگه میشه کمک کنید...

ghazaleh_heidari

کاربر بیش فعال
سلام
فكر ميكنم بهينه سازي انرژي بيشتر براي رشته تبديل انرژي كاربرد داشته باشد و رشته بنده ساخت و توليد است.

اااا؟ واقعا؟؟خوب دوست خوبم نگفتی رشته ات ساخت و تولیده خوب:) منم البته اصن نگاه نکردم که اومدم ی سر خونه این همسایه بغلیمون:) ببخشید دیگه
البته من میدونم بچه های ساخت و تولید کارخونه ی ما روی بهینه کردن قالب های پلاستیکی کارای خوبی کردن. حالا شما بیا طراحی قالب را بهینه کن:) ما خودمون انرژی را بهینه میکنیم:)

ali shahryar

عضو جدید
اااا؟ واقعا؟؟خوب دوست خوبم نگفتی رشته ات ساخت و تولیده خوب:) منم البته اصن نگاه نکردم که اومدم ی سر خونه این همسایه بغلیمون:) ببخشید دیگه
البته من میدونم بچه های ساخت و تولید کارخونه ی ما روی بهینه کردن قالب های پلاستیکی کارای خوبی کردن. حالا شما بیا طراحی قالب را بهینه کن:) ما خودمون انرژی را بهینه میکنیم:)
ممنون.
"all the incidents are pure invention"

ali shahryar

عضو جدید
[h=2][/h]
سلام بچه ها
فيلمي در مورد ماشينكاري ليزر ميخواستم.
هل اساعدوني؟​

keritoos2012

عضو جدید
چرخدنده

چرخدنده

:(سلام دوستان عزیز کسی یه مقاله یا تحقیقی چیزی در مورده تحلیل نیروها در چرخدنده های مارپیج یا مخروطی نداره برام بفرسته خیلی گشتم پیدا نشد خیلی گیرم اگه داشتین لطفا به ایمیلم بفرسته
mohamadreza_halimi@yahoo.com

northboys

عضو جدید
این سوال رو من چند جای دیگم نوشتم اگه کسی میدونه بی زحمت بگه.

یه سوال داشتم در مورد کتاب سیستم های اتدازه گیری حریرپوش.
برای ارشد باید کدوم فصلاش رو بخونیم؟؟؟ کلش حدود 400 صفحس. یعنی همشو بخونیم؟؟

ebrahimsakht

عضو جدید
این سوال رو من چند جای دیگم نوشتم اگه کسی میدونه بی زحمت بگه.

یه سوال داشتم در مورد کتاب سیستم های اتدازه گیری حریرپوش.
برای ارشد باید کدوم فصلاش رو بخونیم؟؟؟ کلش حدود 400 صفحس. یعنی همشو بخونیم؟؟
خب تا جائی که یادمه آره همش لازمه خوندنش . بازم نگاه میکنم سر فصلا رو. همینجا جواب میدم بهت.

northboys

عضو جدید
خب تا جائی که یادمه آره همش لازمه خوندنش . بازم نگاه میکنم سر فصلا رو. همینجا جواب میدم بهت.

اخه جزوه امیرکبیر که معروف ترین جزوست تعداد فصلاش کمتره ولی کتابه 13 فصله.
اگه سرفصلایی که میاد بگی عالی میشه. ممنون

آخرین ویرایش:

mohandes_ali

عضو جدید
سلااااااااااااااااااااااممممممممممم به دوستان مهندس خودم تازه داریم مهندس میسیم درسه تموم شده.حالا باید چکارکنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:smile:

بابک1668

عضو جدید
کتاب عملیات حرارتی دکتر گلعذارو کی خونده؟با خوندنش میشه تو عملیات حرارتی ماهر شد و مشاوره و نظریه هایی رو در این بخش داد؟چون شغلم تراشکاریه و با یه شرکت کار میکنم و بهم گفتند اگر دانشجو رشته ساختی باید تو عملیات حرارتی هم سر رشته داشته باشی کمک کنی!استاد عملیات حرارتیمون هم دکتر ذوالریاستین بوده مطالبش هم خوب بوده اما به علت کمبود امکانات این درس رو خوب یاد نگرفتم

grendier

عضو جدید
سلام دوستان.
من مکانیک ساخت و تولید قبول شدم.وقت انتخاب رشته طبق تحقیقاتم ذهنیتم این بود که زمینه ی مکانیک ساخت و تولید هم طراحیه و هم اجرای طراحی ها.حالا تو یه سایت خوندم که ساخت و تولید بیشتر قالب و جوشکاری و ایناست. می خوام بدونم تو مقاطع بالاتر امکان تغییر گرایش وجود داره یا نه ؟ و در مورد ساخت و تولید بیشتر توضیح بدید.