کمک برای یافتن مفهوم این جمله

alitablo

عضو جدید
بچه ها کسی میتونه بگه مفهوم این جمله چیه؟
inertia forces increase with the size of the part, and in many machines this more than offsets any gain resulting from using large parts.

Uchiha Itachi

عضو جدید
بچه ها کسی میتونه بگه مفهوم این جمله چیه؟
inertia forces increase with the size of the part, and in many machines this more than offsets any gain resulting from using large parts.

راستش به نظرم استراکچر جملتون اشتباهه توسط یک فارسی زبان نوشته شده یا این که سواد من قد نمی ده ولی خوب برداشت من از منظور صاحب جمله این بوده:

نیروهای اینرسی با افزایش اندازه قطعه افزایش می یابند، و در بسیاری از ماشین ها میزان آنها (نیروهای اینرسی ) که با استفاده از خروج از مرکز به دست می آید بیش از مقداری است که با استفاده از قطعات بزرگ می توان بدست آورد.

به عبارت دقیق منظور نویسنده اینه که در اینرسی ( که به نظرم منظورش اینرسی دورانی یعنی I است می توان با افزایش r میزان m کمتری را استفاده کرد که این موضوع در فلایویل ها به صورت عملی استفاده می شود.

alitablo

عضو جدید
راستش به نظرم استراکچر جملتون اشتباهه توسط یک فارسی زبان نوشته شده یا این که سواد من قد نمی ده ولی خوب برداشت من از منظور صاحب جمله این بوده:

نیروهای اینرسی با افزایش اندازه قطعه افزایش می یابند، و در بسیاری از ماشین ها میزان آنها (نیروهای اینرسی ) که با استفاده از خروج از مرکز به دست می آید بیش از مقداری است که با استفاده از قطعات بزرگ می توان بدست آورد.

به عبارت دقیق منظور نویسنده اینه که در اینرسی ( که به نظرم منظورش اینرسی دورانی یعنی I است می توان با افزایش r میزان m کمتری را استفاده کرد که این موضوع در فلایویل ها به صورت عملی استفاده می شود.

راستش برداشت من از این جمله تقریبا بر عکس برداشت شماست:
نیروهای اینرسی با افزایش اندازه قطعه افزایش می یابند، و در بسیاری از ماشین ها این افزایش بیشتر از انحراف از مرکز ناشی از بکارگیری قطعات بزرگ است.

حالا دوستان لطف کنن نظر بدن، شاید به یه جمع بندی رسیدیم.

shayanss

عضو جدید
راستش برداشت من از این جمله تقریبا بر عکس برداشت شماست:
نیروهای اینرسی با افزایش اندازه قطعه افزایش می یابند، و در بسیاری از ماشین ها این افزایش بیشتر از انحراف از مرکز ناشی از بکارگیری قطعات بزرگ است.

حالا دوستان لطف کنن نظر بدن، شاید به یه جمع بندی رسیدیم.
با توجه به متنی که گذاشتید برداشت خودتون درسته ...

dash @li

کاربر بیش فعال
سلام

من تو جمله اصلا کلمه ای برای خروج از مرکز نمیبینم،offsetیعنی به موازات در راستای وقتی میگین اف ست یعنی یه سطح به فاصله متفاوت از اولی تو نرم افزار ها اینجور هست.مشخصا تو مکانیک اف ست گیری یعنی به موازات اون یکی.offsetمعنی لغوی انحراف میده، ولی مرکزی اینجا نیست،
البته مفهومش توی خروج از مرکز هم میتونه باشه ،
معنی من میدم شاید این باشه

نیروهای اینرسی با افزایش اندازه قطعه بیشتر میشوند،در بیشتر ماشین ها با افزایش تعداد قطعات این مقدار به موازات این ها نتایج بدست آمده بیشتر میشود،
مفهوم جمله اینه همون ممان اینرسی است که با تعداد قطعات بیشتر مصلما اقزایش پیدا میکنه .

بالا