مطالعه گروهی کارشناسی ارشد معماری 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

da e jan

عضو جدید
سلام بچه ها ...یه سوال بزرگ نشریه 55 و 92 رو باید بخونیم یا نه؟ یکی میگه بخونیم یکی میگه اصلا نخونیم...:cry:
گیج شدم بخدا!!!

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها ...یه سوال بزرگ نشریه 55 و 92 رو باید بخونیم یا نه؟ یکی میگه بخونیم یکی میگه اصلا نخونیم...:cry:
گیج شدم بخدا!!!
نه اصلا نمیخواد بخونی فنی فقط گلابچی + مباحث مقرران ملی بخصوص مبحث های 6 .15.18.19

mohsennaseri

عضو جدید
پاسخ

پاسخ

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام خدمت همه پشت کنکور ارشدی‌ها.
من مصطفی هستم و سال 89 کارشناسی رو گرفتم. حالا بعد اتمام خدمت مقدس(!) دوباره می‌خوام برگردم به دانشگاه. فعلا دارم زبانم رو تقویت می‌کنم. البته با نصرت و یک جزوه خلاصه از زبان دوران دبیرستان که از همین سایت دریافت کردم. از فردا می‌خوام سازه در معماری رو هم شروع کنم. عرض کنم که 2 یا 3 روزی هم هست که تمرین خط می‌کنم چون این جور که شنیدم کسایی که میان برای ارشد سراسری اسکیس می‌زنن حداقل یکی دو سال اسکیس کار کردن.
سلام اول اینکه انشالله موفق باشی ، دوم اینکه تو کنکور ارشد همه چیز ملاکه آخه معماری یه منبع خاصی نداره پس هرچه اطلاعات معماری + اسکیس خوب باشین موفق ترین هرچند اصلا نحوه نمره دادن اسکیس مشخص نیست حتی برای مصحح اسکیس کنکور ، ما که دیگه جای خود داریم...
من کاردانی معماری و ناپیوسته عمران دارم الان میخوام واسه ارشد معماری معماری یا طراحی داخلی-دکوراسیون-میتونم بخونم

دوست عزیز به لطف خدا تو ایران همه چیز رو میشه هرجوری خواست ادامه تحصیل داد فقط باید خودت یه همت کنی همین یا علی

گیج شدم بخدا!!!

دوست عزیز توکل کن به خدا
واسه معماری باید اطلاعات عمومی بالا باشه معماری یه منبع مشخص نداره اما بازهم همه چیزو نمیشه خوند
موفق باشید

morteza2010

عضو جدید
سلام به همه
من کاردانی معماری و ناپیوسته عمران دارم
فقط هدفم قبولی هنرهای زیباست
اخرین بار درس خوندم 13 ساعت میخوندم برای 3ماه
با این میزان ساعت خوندن مفید 13 ساعت خوندن
اسکیسم 3 سال پیش عالی بود و تا الان اتد دستم نگرفتم
تقریبا از یه ماه دیگه وقتم ازاد میشه خوب زمانم کافیه یا نه
دوستان راهنمایی کنند
چقدر بخوندم

**mahsa**

کاربر بیش فعال
سلاام به همه

ببخشید اینجا چجور مشاوره ایی میدین دقیقا؟؟؟

من ساله آخرم کارشناسی معماری امسال میخام ارشد بدم بقوله دوستمون هدفه منم فقط دانشگاه تهرانه

اسکیسم خییلی عالی نیست
چون این ترم هم پایانامه دارم هم طرح نمیرسم تمرین کنم
ترجیحا میخام مرمت و احیای...... ارشد بدم

فعلا یه کتابه تست گرفتم دارم تست میزنمو جوابایه تشریحیشو میخونم

حالا من باید چیکار کنم دقیقا؟؟؟!!!!

کی میخاد مرمت بخونه اینجاااااااا؟؟؟؟

farzaneh*memary

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام به همه
من کاردانی معماری و ناپیوسته عمران دارم
فقط هدفم قبولی هنرهای زیباست
اخرین بار درس خوندم 13 ساعت میخوندم برای 3ماه
با این میزان ساعت خوندن مفید 13 ساعت خوندن
اسکیسم 3 سال پیش عالی بود و تا الان اتد دستم نگرفتم
تقریبا از یه ماه دیگه وقتم ازاد میشه خوب زمانم کافیه یا نه
دوستان راهنمایی کنند
چقدر بخوندم
من که خودم هم سال اولیه که می خوام شرکت کنم و تجربه ندارم، ولی خلاصه ی بحثای تاپیکو -برداشت شخصی خودمه- تا اینجا می گم اگه مشکلی داره دوستان تکمیل کنن...
خوندنو که بچه ها به مقدار لازم و کافی توضیح دادن تو تاپیک و به طور کلی راهش اینه که از روی سوالای سالای قبل/ مشاوره ی رتبه های خوب سالای قبل/موسسات منابعتو مشخص کنی... اولویت هر کدوم از روشا هم بستگی داره به خودت دیگه :
- اگه شناخت نسبتا خوبی از کتابا داری شخصا تحلیل کن سوالا رو
- اگه نمی تونی از کسی که تو همین یکی دو سال اخیر رتبه ی خوبی آورده کمک بگیر
- اگه دسترسی نداری به همچین شخصی برو تاپیکای سالای قبلو امسالو زیرو رو کن منابعی رو که بچه ها پیشنهاد کردن سبک سنگین کن و از بین اونا انتخاب کن
- اگه حوصله ی این کارا رو نداری برو سراغ یه موسسه ی خوب (شخصا که اعتقادی به موسسات ندارم ولی یه عده هم هستن که خوب نتیجه می گیرن با موسسات !!)
مثلا من خودم هم از جمع بندی نظرات بچه های باشگاه استفاده می کنم هم خودم سوالا رو بررسی می کنم...
بعد مشخص کردن منابع هم که دیگه باید خوند... روش خوندنم که کاملا به خودت بستگی داره، باید تعیین کنی که همه ی درسا رو همزمان پیش می بری یا هر کدومو تو یه بازه ی زمانی می خونی... مثلا ممکنه بخوایی بهار فنی و درک بخونی، تابستون تاریخ و منظر و پاییز همه رو مرور کنی ... یا ممکنه از همین الان همزمان شروع کنی همه شونو، یه عده می گن فنی رو که مفهومیه باید زود شروع کرد و تاریخو که حفظیه دیر ولی اینو نمی شه به همه تعمیم داد ممکنه کسی مباحث فنی رو زود درک کنه و را بیوفته ولی تاریخو خیلی باید تکرار کنه تا یادش بمونه، پس کاملا به خودت ربط داره...
همین طور تو خوندن منابع هر درس هم باز ممکنه اولویتی یا موازی کار کنی، مثلا اگه برای تاریخ ایران 5 تا منبع رو تعیین کردی ممکنه این 5 تا رو بر اساس اولویت یکی یکی تموم کنی و بری سراغ بعدی یا اینکه هر 5 تا رو بر اساس سرفصلاشون با هم بخونی (مثلا مطالب مربوط به دوره ی هخامنشی رو از هر 5 تا بخونی بعد برسی سراغ هر کدوم از دوره های اسلامی تو هر 5 تا کتاب و ...) اینا هم باز شخصیه دیگه یکی ممکنه با خوندن همزمان 5 تا کتاب احساس بی نظمی و ... بهش دست بده یکی ممکنه این طوری بهتر تو ذهنش بمونه..
نظر من اینه که باید یه تعادلی بین وقتی که برای تعیین منابع و روش ها صرف می کنیم و وقتی که برای مطالعه داریم برقرار باشه، ممکنه بدون تحلیل درست از وضعیت سریع شروع کنیم با یه سری حرفا که شنیدیم کلللی مطلب بخونیم آخرش ببینیم خیلی از منابعی که خوندیم ارزش سوالی کمتری تو کنکور دارن نسبت به اونایی که نخوندیم، ممکنم هست کل وقت مونو تلف کنیم که چی خوبه چی بی فایده و آخرش ببینیم بهمن رسیده و ما یه لیستی از بهترین منابع دستمونه ولی هیچی ازش نخوندیم (من که همیشه به دومی مبتلا می شم!!:biggrin:)...یه تعادل سخت دیگه هم تشخیص ارجحیت تجربه/ندای قلبی هستش، مثلا من کنکور قبلی کتابی رو که خودم حس می کردم خوبه گذاشتم کنار و از روی تجربه ی دبیرمون 1 کتاب دیگه رو خوندم ولی همون سال تیپ سوالا عوض شد و بعدا شنیدم دقیقا شبیه همون کتابی بوده که خودم می خواستم بخونم...خلاصه همه چی هم تجربه و تجزیه-تحلیل نیست، آدم باید یه سری هم به ته قلبش بزنه و بحث توکل و اینا دیگه ;)
نمی دونم منظور شما از اسکیس عالی دقیقا چی هست (ایده یا ارائه؟!) ولی کلا روند اسکیس الان طوری شده که دیگه ارائه چندان مهم نیست ظاهرا ... ایده پردازی و نشون دادن ایده ها خیلی مهم تره... البته این که دست کسی خوب باشه پرسپکیتوای خوبی بکشه و سرعتش بالا باشه و ... اینا قطعا کمک کننده هست ولی بدون یه ایده پردازی خوب بی فایده ست ... تنها کتابی هم که من تو این زمینه می شناسم مفاهیم پایه در معماری هست، قطعا کتابای دیگه ای هم هستن که من نمی شناسم و چون همین کتابو تا حدود خیلی زیادی قبول دارم اصلا نرفتم ببینم کتاب بهتری هم هست یا نه :D

O . P . O . S

عضو جدید
س ل ا م د و س ت ا ن...توروخدا یکی به من کمک کنه الان ترم6 هستم.توی یونی ما همه پایان نامشون رو باید ترم 9 دفاع کنن.دوس دارم امسال کنکور بدم اگه قبول شم میتونم نیمسال اول رو مرخصی بگیرم و از بهمن برم؟؟....در کل در طول این 6ترم به جز کتابای مجبوری امتحانی، زیاد چیز مفید دیگه ای نخوندم واحساس میکنم اطلاعات معماریم زیاد بالا نیس.این خوبه که از کتابای درک عمومی شروع کنم؟؟با شناختی ک ازخودم دارم با برنامه یه موسسه پیش برم برام بهتره ولی به نظرتون کدوم موسسه؟؟این درسته که اگه جزوات یه موسسه خوب رو بخونیم دیگه نمخواد این همه منبع رو بخونیم؟؟یعنی مطالب لازم همه منابع توشون هست؟؟

parisa jam

عضو جدید
سلام دوستان
من تازه واردم و از راهنمایی هاتون خیلی استفاده کردم واسه همین عضو شدم که با شما شروع به خوندن کنم.

فقط همین اول راه نیاز به کمکتون دارم. من رشتم برقه و تصمیم جدی به ادامه تحصیل در معماری دارم. فقط مشکلی که دارم اینه که متاسفانه از اون تیپ ادمام که باید یکی بالا سرم باشه و درس بخونم:redface: واسه همین میخواستم با اساتید درس شروع کنم ولی متاسفانه همه کلاسها واسه تئوری در حد نکته کنکوری مگن و من احتیاج به کلاس کامل دارم و اینجوری اصلا نمیتونم استفاده کنم. و یکسالم اینجوری شد که به باد رفت.

خواهش میکنم کمکم کنین بگین چیکار کنمو با کیا بخونم. شما همتون خبره معمارین ولی من ...:cry:

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
س ل ا م د و س ت ا ن...توروخدا یکی به من کمک کنه الان ترم6 هستم.توی یونی ما همه پایان نامشون رو باید ترم 9 دفاع کنن.دوس دارم امسال کنکور بدم اگه قبول شم میتونم نیمسال اول رو مرخصی بگیرم و از بهمن برم؟؟....در کل در طول این 6ترم به جز کتابای مجبوری امتحانی، زیاد چیز مفید دیگه ای نخوندم واحساس میکنم اطلاعات معماریم زیاد بالا نیس.این خوبه که از کتابای درک عمومی شروع کنم؟؟با شناختی ک ازخودم دارم با برنامه یه موسسه پیش برم برام بهتره ولی به نظرتون کدوم موسسه؟؟این درسته که اگه جزوات یه موسسه خوب رو بخونیم دیگه نمخواد این همه منبع رو بخونیم؟؟یعنی مطالب لازم همه منابع توشون هست؟؟
سلام و خسته نباشيد به شما ضمن تبريك سال نو
به نظر من خوبه كه از الان شروع كني و منابع رو گرداوري كني و كم كم هر كتابو يه دور مروري بخوني ،البته از شرايطت نگتي اينكه ايا منابع رو ميشناسي ،منابعي كه سر كلاس خوندي چقد متفاوته با منابع كنكور؟
زبانت در چه حد هست
فنت؟
درك عمومي
والا ن نميدونم چي بگم
اما براي فن ميدونم كه كلاس اقايان طباطبايي-سروش نيا - فاطمي خيلي عالي هستن خودمم استفاده كردم اگه ميتونين هزينه كنين برين سر كلاس (منتها سال بعد) اگرم نه بگرديد جزوه ي سر كلاسشونو پيدا كنيد چون جزوه خام به درد نميخوره

سلام دوستان
من تازه واردم و از راهنمایی هاتون خیلی استفاده کردم واسه همین عضو شدم که با شما شروع به خوندن کنم.

فقط همین اول راه نیاز به کمکتون دارم. من رشتم برقه و تصمیم جدی به ادامه تحصیل در معماری دارم. فقط مشکلی که دارم اینه که متاسفانه از اون تیپ ادمام که باید یکی بالا سرم باشه و درس بخونم:redface: واسه همین میخواستم با اساتید درس شروع کنم ولی متاسفانه همه کلاسها واسه تئوری در حد نکته کنکوری مگن و من احتیاج به کلاس کامل دارم و اینجوری اصلا نمیتونم استفاده کنم. و یکسالم اینجوری شد که به باد رفت.

خواهش میکنم کمکم کنین بگین چیکار کنمو با کیا بخونم. شما همتون خبره معمارین ولی من ...:cry:
به نظر من يه موسسه انتخاب كنين و همه كلاساشو برين چون دارين تغيير رشته ميدين با توجه به اينكه براي خوندن به اجبار نياز دارين و اطلاعاتتون احتمالا از معماري اندكي هست تا حالا بياين بگردين و بچرخين ،زمان كنكور اومده

O . P . O . S

عضو جدید
سلام و خسته نباشيد به شما ضمن تبريك سال نو
به نظر من خوبه كه از الان شروع كني و منابع رو گرداوري كني و كم كم هر كتابو يه دور مروري بخوني ،البته از شرايطت نگتي اينكه ايا منابع رو ميشناسي ،منابعي كه سر كلاس خوندي چقد متفاوته با منابع كنكور؟
زبانت در چه حد هست
فنت؟
درك عمومي
والا ن نميدونم چي بگم
اما براي فن ميدونم كه كلاس اقايان طباطبايي-سروش نيا - فاطمي خيلي عالي هستن خودمم استفاده كردم اگه ميتونين هزينه كنين برين سر كلاس (منتها سال بعد) اگرم نه بگرديد جزوه ي سر كلاسشونو پيدا كنيد چون جزوه خام به درد نميخوره

سلام دوست عزیز.ممنونم بابت راهنماییت.
زبانم خوبه.دروس فنی هم احساس می کنم هرچی بود فقط به اندازه امتحانا خونده بودم.کتابای که برا امتحانای یونی خونده بودم تقریبا منابع ارشد بودن.

این اقایونی که گفتی کلاساشون کدوم شهره؟
ایا واقعا برای یه رتبه خوب باید حتما برم کلاس؟

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز.ممنونم بابت راهنماییت.
زبانم خوبه.دروس فنی هم احساس می کنم هرچی بود فقط به اندازه امتحانا خونده بودم.کتابای که برا امتحانای یونی خونده بودم تقریبا منابع ارشد بودن.

این اقایونی که گفتی کلاساشون کدوم شهره؟
ایا واقعا برای یه رتبه خوب باید حتما برم کلاس؟
ممنون از توجه شما
ببين اينكه هر كي بره كلاس برنده هست و هر كي نره بازنده ، وجود نداره
يه سري ادم مير كلاس برتر ميشن
يه سري نميرن و برتر ميشن
يه سري ميرن و برتر هم نميشن
و سري هاي مختلف
براي درسي مثل فن در بحث سيستم كه حدود 10 تا مثلا كتاب بايد بخوني ،‌بجاش ميري سر كلاس يه استاد كه همشونو(خلاصه و مفيد) بهت ميگه و همشو هم ياد ميگيري و خيالت راحته كه پولت حروم نشده و حتي اگه خدايي نكرده قبولي هم ندادي حداقل ميفهمي اين تايمي كه مطالعه كردي رو يه چيزي ازش فهميدي
يه درسي مثل تاريخ رو ميشه جمع كرد
به فرض يكي هست كه كارداني مرمت داره و الان ميخاد معماري ارشد بده، خوب اين دوستمون به همه ي نكات مرمت واقف هست و ميدونه ديگه لازم نيست بره ببينه چفد چيه قوس چيه
يا يكي مثلا از تنظيم هيچي حاليش نيست (مث خودم) مجبوره از كتاباي اسون تر شروع كنه مثل ابنيه سنتي تا بياد و بفهمه تنظيم سرفصلش چيه و فلان و فلان اما در نهايت بعد دو سال مطالعه الان بياد تنظيمو درس بده(خودمو ميگم به كسي توهين نشه)
حالا فك ميكنم شما مردد هستي
برو جزواتو ببين
موسسات رو برو
بچه ها رو ببين و نظرشونو بپرس اما نترس،غره هم نشو
اينم بگم يه ماه كه شروع كني به خوندن خودت ميفهمي چه خبره
نظر شخصيه من در مورد فن اولويت اول كلاس هست(به دلايلي كه گفتم) بعدش جزوه دانشجوي سر كلاس
در مورد تاريخ خودت ميتوني همه چيزو جمع و جور كني ، من خودم جزوه قابوسي كه خوندم ديدم همشو شايد يه چيزي بيشتر رو از كتب مختلف حفظم منتها اين خانوم استاده و ميگن كنكور91 احتمال داده از فلان قسمت ها سوال بياد و ده سوال مستقيم از جزوش اومده(طبق نظر استاد عزيزم)‌، ولي اينطوري نيست كه بگي واي واي ديگه فقط اونايي كه سر كلاسش هستن رتبه ميارن
بحث اينه كه ايشون جزوشو از هوا نمياره كه از تو همين كتابا جمع بندي ميكنه
بازم اگه سوالي بود در خدمتم

hagir

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون از توجه شما
ببين اينكه هر كي بره كلاس برنده هست و هر كي نره بازنده ، وجود نداره
يه سري ادم مير كلاس برتر ميشن
يه سري نميرن و برتر ميشن
يه سري ميرن و برتر هم نميشن
و سري هاي مختلف
براي درسي مثل فن در بحث سيستم كه حدود 10 تا مثلا كتاب بايد بخوني ،‌بجاش ميري سر كلاس يه استاد كه همشونو(خلاصه و مفيد) بهت ميگه و همشو هم ياد ميگيري و خيالت راحته كه پولت حروم نشده و حتي اگه خدايي نكرده قبولي هم ندادي حداقل ميفهمي اين تايمي كه مطالعه كردي رو يه چيزي ازش فهميدي
يه درسي مثل تاريخ رو ميشه جمع كرد
به فرض يكي هست كه كارداني مرمت داره و الان ميخاد معماري ارشد بده، خوب اين دوستمون به همه ي نكات مرمت واقف هست و ميدونه ديگه لازم نيست بره ببينه چفد چيه قوس چيه
يا يكي مثلا از تنظيم هيچي حاليش نيست (مث خودم) مجبوره از كتاباي اسون تر شروع كنه مثل ابنيه سنتي تا بياد و بفهمه تنظيم سرفصلش چيه و فلان و فلان اما در نهايت بعد دو سال مطالعه الان بياد تنظيمو درس بده(خودمو ميگم به كسي توهين نشه)
حالا فك ميكنم شما مردد هستي
برو جزواتو ببين
موسسات رو برو
بچه ها رو ببين و نظرشونو بپرس اما نترس،غره هم نشو
اينم بگم يه ماه كه شروع كني به خوندن خودت ميفهمي چه خبره
نظر شخصيه من در مورد فن اولويت اول كلاس هست(به دلايلي كه گفتم) بعدش جزوه دانشجوي سر كلاس
در مورد تاريخ خودت ميتوني همه چيزو جمع و جور كني ، من خودم جزوه قابوسي كه خوندم ديدم همشو شايد يه چيزي بيشتر رو از كتب مختلف حفظم منتها اين خانوم استاده و ميگن كنكور91 احتمال داده از فلان قسمت ها سوال بياد و ده سوال مستقيم از جزوش اومده(طبق نظر استاد عزيزم)‌، ولي اينطوري نيست كه بگي واي واي ديگه فقط اونايي كه سر كلاسش هستن رتبه ميارن
بحث اينه كه ايشون جزوشو از هوا نمياره كه از تو همين كتابا جمع بندي ميكنه
بازم اگه سوالي بود در خدمتم

حرفهای شما دقیق و کامل هست ممنون
من هو موافقم واسه درسی مثل ایستایی و سیستم ساختمانی کلاس رفتن خیلی بهتر از این هست که بری بشینی تمام کتابای پرفسور بخونی البته بعضی کتب پایه هستن و باید خونده شوند خصوصا کتبی که قدیمی تر هستن و تعداد سوال زیادی در کنکور دارند این کتاب ها اگه ازشون سوال بیاد سوالات سطحی نمیاد و شاید از مفهوم قسمتی از کتاب استفاده بشه و مستقیم نیاد به طور مثال مثل سازه در معماری
برای تاریخ هم من خودم امسال خیلی جزوه و کتاب خوندم درصد تارخمم بد نشد نسبت به امسال 51 زدم اما من تقریبا دو سوم سوالات تاریخ مستقیم نخونده بودم و اگه به سوالی پاسخ دادم برای این بود که کتب پایه تر کمک کردند چون موضوع رو قشنگ باز کردند و جزوه یک راست میره سر اصل مطلب
در کل بهتر هست برای خوندن جزوه در کنار کتاب باشه حتما
take off عزیز غره نشو منظور همون مغرور نشو هست ؟ (شوخی)

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
حرفهای شما دقیق و کامل هست ممنون
من هو موافقم واسه درسی مثل ایستایی و سیستم ساختمانی کلاس رفتن خیلی بهتر از این هست که بری بشینی تمام کتابای پرفسور بخونی البته بعضی کتب پایه هستن و باید خونده شوند خصوصا کتبی که قدیمی تر هستن و تعداد سوال زیادی در کنکور دارند این کتاب ها اگه ازشون سوال بیاد سوالات سطحی نمیاد و شاید از مفهوم قسمتی از کتاب استفاده بشه و مستقیم نیاد به طور مثال مثل سازه در معماری
برای تاریخ هم من خودم امسال خیلی جزوه و کتاب خوندم درصد تارخمم بد نشد نسبت به امسال 51 زدم اما من تقریبا دو سوم سوالات تاریخ مستقیم نخونده بودم و اگه به سوالی پاسخ دادم برای این بود که کتب پایه تر کمک کردند چون موضوع رو قشنگ باز کردند و جزوه یک راست میره سر اصل مطلب
در کل بهتر هست برای خوندن جزوه در کنار کتاب باشه حتما
take off عزیز غره نشو منظور همون مغرور نشو هست ؟ (شوخی)
بله،حتما
گاهي ادم قبل كنكور، كنكور هاي ازمايشي رو خوب جواب ميده و حتي سوال سالهاي گذشته رو
اما دو تا چيز رو واسه زماني كه خودت داري كنكور ميدي بايدمد نظر داشته باشي
يكي استرس سر جلسه و يكي مديريت زمان كه ديگه فقط دسته خود ادمه

architect_neee

عضو جدید
سلام دوستان...چه فضایی خوبیه واسه درس خوندن...دوستان همگی انگیزه میدن...
خوشحالم که با این سایت خوب اشنا شدم..
من میخوام شروع کنم برای بهمن 92...ارشد مرمت...درس بخونم..
اما نمیدونم باید چطور شروع کنم؟
چقدر وقت بذارم؟
از کی تست بزنم؟
بشدت درصددم که سراسری تهران یا هنر اصفهان قبول شم...
چون دروس کارشناسی هم سخته..باید به اونهام برسم
این ارشد 93 یعنی همون کنکوری که بهمن 92 برگزار میشه دیگه؟؟
ممنون میشم یکم راهنماییم کنید عزیزان:w30:

somaira

عضو جدید
سلام به تمامی دوستان،سلامی گرم و دوستانه چه به کسانی که مثل بنده می خوان برای ارشد 93 خودشونو آماده کنن و چه به کسانی که برای دومین بار یا ....من تازه با این سایت آشنا شدم و بسیار خرسندم از این موضوع ...و تشکر ویژه ای دارم از haghir و به خصوص take off به خاطر نکاتی که ارائه میدن و نکاتی ریز که از گفته ها و نظرات دیگران می گیرن و توضیح میدن....
تعریف بسه دیگه :).....من می خوام برای معماری -معماری شروع کنم و تمامی تایپیک های بچه هارو تا به اینجا چه برای ارشد 93 و چه برای ارشد 92 رو خوندم بسیار استفاده کردم...اسکیسم هم خوبه و ارائه طرحام تو دانشگاه،بیشتر دستی بوده تا نرم افزار...دغدغه ام هم مرحله اول آزمون هستش و اصلا نگرانی بابت اسکیس ندارم ا!!!!!! کتاب های مرجع رو می خوام برم امروز از انقلاب بخرم البته نه همشو!! مثلا 2 تا کتاب از دروس فنی ..2 تا تاریخ ..2 تا .....اینجوری...می خوام درسارو با هم پیش ببرم فکر می کنم اینجوری آدم خسته نمیشه...اما فقط زبان رو موندم!! :(.....از بچه ها خواهش می کنم کتاب خوب بهم معرفی کنند با توجه به اینکه زبانم ضعیفه ..دایره ی لغاتم محدوده . کلمات ساده رو هم فراموش کردم.... از چه کتبی شرو ع کنم.؟؟؟؟؟....
دروس فنی و سازه ضعیف هستم و می خوام تا تابستون بیشتر روی آنها تاکید کنم و دروس تاریخ و منظر و تا حدودی هم درک خوبه.......
منتظر پاسخ شما هستم......:) براتون هم آرزوهای خوب خوب دارم........یوهوووووووووووووووووووووووووووووووو.........

shezeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
درک که نمیشه گفت منبع خاصی داره!اما حتما کتاب علی عسگری رو مطالعه کنین.

این کتاب امسال به من هیچ کمکی نکرد متاسفانه
حتما منبع هست اخه به نظر من سوال های امسال یه سریش باید از کتاب می بود نه همینجوری طراح از رو هوا بگه.

shezeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام خانوم خبری ازت نبود؟ ب کجا رسوندی خوندنتو؟

من هیچی نخوندم چون طرح 5 و طرح نهایی با هم خیلی سخته
الا ن زبان دارم میخونم کم کم
من از تابستون جدی می خونم

اما دوست داشتم کتاب برای درک پیدا کنم همزمان با زبان بخونم

معمارباشی

عضو جدید
پیشهاد من : کتاب تنظیم شرایط محیطی خانم قیابکلو ....
کتاب گرمایش سرمایش روشنایی ....انتشارات دانشگاه هنر اسلامی تبریز ....
برای آشنایی با تست های کنکورهایسالهای قبل .... کتاب تنظیم شرایط وتاسیسات و عناصر و جزئیات ساختمانی ( کتابه شاید اسمش رو جلو عقب نوشته باشم... ) نویسنده : حامد اقایی و مهندس کزازی ... مرکز معماری ایران ....

فعلا همینا ....

Seti.Star

عضو جدید
کاربر ممتاز
من ترم 6 هستم...و در حال حاضر برای کنکور هیچی...
و امادم که شورع کنم...
اگه راهنماییم کنین ممنون میشم..
و اینکه میخوام مرمت شرکت کنم
ممنونم!

سلام دوست گلم..ببخشیدا امتحان مرمت با معماری خیلی فرق میکنه...گفتم که اینجا با بچه ها اشتباهی جلو نری!!البته اگه واقعا تصمیم داری مرمت بخونی...!!!!

da e jan

عضو جدید
اینا بچه هایی بودن که واسه درس خوندن پایه بووووودن نازنین خانوم memararch joyayenam iranvatanam mahmoudz memar_lahijan اماااااااا الان فقط من و joyaye nam داریم میخونیییییم:surprised:
منم دارم میخونم...امیدوارم همینجوری بتونم پیش برم بدون اینکه نفسم بگیره....! فعلا از تاریخ شروع کردم و گلابچی.... :smile: ...یکمی هم زبان... هر گونه برنامه ی پیش نهادی از جانب دوستان پزیرفته میشه...;)

آخرین ویرایش:

nasim_shsh

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم دارم میخونم...امیدوارم همینجوری بتونم پیش برم بدون اینکه نفسم بگیره....! فعلا از تاریخ شروع کردم و گلابچی.... :smile: ...یکمی هم زبان... هر گونه برنامه ی پیش نهادی از جانب دوستان پزیرفته میشه...;)
آفرین ما هم گلابچی سازه در معماری میخونیم
زبان 504
و هرکس ی درس این ترمشو مثلا من تاسیسات الکتریکی میخونم فعلا

da e jan

عضو جدید
آفرین ما هم گلابچی سازه در معماری میخونیم
زبان 504
و هرکس ی درس این ترمشو مثلا من تاسیسات الکتریکی میخونم فعلا

منم دارم همینارو میخونم ...سازه و 504 ...تاریخ هم دارم معماری غرب بانی مسعود و میخونم...تقریبا نصف شدن...

**mahsa**

کاربر بیش فعال
سلام به همه

منم دارم واسه ارشد میخونم البته گرایشه مرمت

اینجا برنامه خاصی هست؟

مثلا قرار بزاریم یه کتابو تا یه تاریخی تمومش کنیم؟

برنامه چیه ؟
منم هستم

من روزانه نیم ساعت زبان میخونم.....کتابه سبک شناسیه پیرنیارو م قسمته شیوه خراسانی هستم

یه سوالی میخاستم بپرسم شما چطوری میخونین
؟
من ترمه آخرم طرحه 5 با پایانامه دارم.....میخام از الان بخونم.....

مثلا فقط کتاب میخونین؟تست میزنین؟خلاصه مینویسین؟

Seti.Star

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست خوبم...یعنی اینجا همه معماری شرکت میکنن؟
خب اخه قسمت مرمت کسی زیاد فعالیت نمیکنه...
بهرحال بسیار ممنون از تذکرت :gol:

بله درسته فعالیت قسمت معماری و کمک کردن و هماهنگ بودن بچه ها اینجا خیلی بیشتره...برای اینکه مرمت تعداد شرکت کنندهاش کمتره البته در ظاهر و به رقم شاید زیاد باشه ولی اکثرا جز رشته های شناور میزنن و شایدم نخونده برن امتحانشو همینجوری شرکت کنن.
حتما تو پایگاه مهرازی هم دیدی که تخصصی مرمته ولی باز بچه ها فعالیت ندارن بعد منابعی هم که اعلام شده واسه مرمت تو این 2سال خیلی فرق کرده با چیزی که تو امتحان سوال داده شده و اینکه باید سعی کنی اطلاعاتت به روز باشه و به نظرم تاجایی که میتونی از مجلات چه معماری و چه مرمت اطلاعات جمع کنی و سایتای خبری میراث رو زیر و کنی و
اما اینجا میتونی با بچه ها درسای مربوط به تاریخ رو مطالعه کنی و پیش ببری ولی بدون اونچه که تاریخ و فرهنگ مرمت میدن با معماری بازم فرق داره و معماری به معاصر غرب تاکید بیشتری داره در صورتی که تو مرمت باید در مورد باستانشناسی هم اطلاعات خوبی داشته باشی و تصاویر قدیمی بناها رو هم زیاد دیده باشی.

nasim_shsh

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببخشید بچه هایی که راجب مرمت سوال کردن من اطلاعات ندارم وگرنه کمک میکردم.
و راجب منابعی هم که میخونیم تو همین سایت همه چیز کامله جزوه ها،منابع و دوستان متخصص که کمک میکنن;)
برنامه ما فعلا چون درگیر طرح3 هستیم و امتحانا جلو افتاده هفته ایه یعنی مشخص میکنیم که تو این هفته این مقدارو تموم کنیم
حالا نظری دارین یا کمکی میکنید با آغوش باز پذیرا هستییییییم:D

architect_neee

عضو جدید
بله درسته فعالیت قسمت معماری و کمک کردن و هماهنگ بودن بچه ها اینجا خیلی بیشتره...برای اینکه مرمت تعداد شرکت کنندهاش کمتره البته در ظاهر و به رقم شاید زیاد باشه ولی اکثرا جز رشته های شناور میزنن و شایدم نخونده برن امتحانشو همینجوری شرکت کنن.
حتما تو پایگاه مهرازی هم دیدی که تخصصی مرمته ولی باز بچه ها فعالیت ندارن بعد منابعی هم که اعلام شده واسه مرمت تو این 2سال خیلی فرق کرده با چیزی که تو امتحان سوال داده شده و اینکه باید سعی کنی اطلاعاتت به روز باشه و به نظرم تاجایی که میتونی از مجلات چه معماری و چه مرمت اطلاعات جمع کنی و سایتای خبری میراث رو زیر و کنی و
اما اینجا میتونی با بچه ها درسای مربوط به تاریخ رو مطالعه کنی و پیش ببری ولی بدون اونچه که تاریخ و فرهنگ مرمت میدن با معماری بازم فرق داره و معماری به معاصر غرب تاکید بیشتری داره در صورتی که تو مرمت باید در مورد باستانشناسی هم اطلاعات خوبی داشته باشی و تصاویر قدیمی بناها رو هم زیاد دیده باشی.
سراسری فرق نکرده...ازاد تغییر کرده درسته؟؟
بله بله...مرسی از راهنماییات دوست خوبم...
بسیار ممنونم از لطفت!
پس کارم بشدت سخت میشه...چون هم منابع فرق کرده و هم جمع اوریشون سخته...

ebram0412

عضو جدید
کاربر ممتاز
َشما چرا الان شروع کردید.... من که مرداد شروع کردم الان بریدمممم...............یه توصیه اکید به موقع شروع کنید.... آن قدر زود شروع نکنید که آخرش ببرید.... برید فعلا از زندگیتون لذت ببرید...;)

وضعیت
موضوع بسته شده است.