[ گفت و گو ] - انتخاب رشته كنكور ارشــد 92

Xerxes-I

عضو جدید
كسي ميدونه بين علم و صنعت و تربيت مدرس كدوم بالاتره؟كدوم گرايشاش
تربیت مدرس بهتره به نظرم.علم و صنعت استاداش خیلی سخت میگیرن.مهندسی شیمی علم و صنعت استاد تمام نداره اصلا و تربیت مدرس فک کنم 4-5 تایی داره.چون مخصوص ارشداست امکانات آزمایشگاهیشم بهتره.
علم و صنعت:جداسازی، فرآیند،ترمو سنتیک
تربیت:فرآیند،جداسازی،ترمو سنتیک
شما رتبه تون 127 شده بود اگه اشتباه نکنم.پارسال دوستم با 133 ترمو سنتیک تربیت قبول شد.روزانه.

Xerxes-I

عضو جدید
با 475 بهترین جاهایی که میشه اورد کجاست؟طراحی فرایند مالک اشتر خوبه؟!!!شیراز بهتره یا صنعتی اصفهان؟نگرانم کمک کنید:(
مالک رو اطلای ندارم.اما دانشگاهش شمال شرق تهرانه.زیر پونز نقشه :)
صنعتی اصفهانو شنیدم دانشگاهش بیرون شهره و یکم محیطش مرده است.استاداش سخت گیرند.جدا از اینا به نظرم اول اونی رو بزنید که نزدیک تره بهتون.کلا فرق زیادی ندارند.ولی با 475 نمیدونم میتونید طراحی یا جداسازیشو بیارید یا نه.دوستم 330 شده شک داشت بتونه شیراز فرآیند بیاره

Xerxes-I

عضو جدید
كسي ميدونه بين علم و صنعت و تربيت مدرس كدوم بالاتره؟كدوم گرايشاش

تربیت مدرس بهتره به نظرم.علم و صنعت استاداش خیلی سخت میگیرن.مهندسی شیمی علم و صنعت استاد تمام نداره اصلا و تربیت مدرس فک کنم 4-5 تایی داره.چون مخصوص ارشداست امکانات آزمایشگاهیشم بهتره.
علم و صنعت:جداسازی، فرآیند،ترمو سنتیک
تربیت:فرآیند،جداسازی،ترمو سنتیک
شما رتبه تون 127 شده بود اگه اشتباه نکنم.پارسال دوستم با 133 ترمو سنتیک تربیت قبول شد.روزانه.
برای اطمینان الان دوباره زنگیدم گفت آخرین رتبه پارسال فرآیند تربیت مدرس 101 بوده،جداسازی 122

yass.

عضو جدید
مالک رو اطلای ندارم.اما دانشگاهش شمال شرق تهرانه.زیر پونز نقشه :)
صنعتی اصفهانو شنیدم دانشگاهش بیرون شهره و یکم محیطش مرده است.استاداش سخت گیرند.جدا از اینا به نظرم اول اونی رو بزنید که نزدیک تره بهتون.کلا فرق زیادی ندارند.ولی با 475 نمیدونم میتونید طراحی یا جداسازیشو بیارید یا نه.دوستم 330 شده شک داشت بتونه شیراز فرآیند بیاره

سلام بخاطر رتبه خوبتون تو ابزار دقیق تیریک میگم.به نظرتون بازار کار این رشته چطوره و شما ابزار دقیق را انتخای می کنید یا مهندسی شیمی

zahra_am68

کاربر فعال
یه سوال
توی گزینش درصدهای اکتسابی مهم نیست؟
مثلا کسی که راکتور خوب زده و یا ترمو همون گرایش ها احتمال قبولی بیشتر نمیشه؟ یعنی ترمودینامیک یا راکتور رو راحت تر قبول بشه؟

Xerxes-I

عضو جدید
سلام بخاطر رتبه خوبتون تو ابزار دقیق تیریک میگم.به نظرتون بازار کار این رشته چطوره و شما ابزار دقیق را انتخای می کنید یا مهندسی شیمی
والا تا الان تونستم بفهمم که کلا کنکورش 9 ساله برگزار میشه و این رشته رو دانشگاه به خاطر نیاز صنعت نفت ایجاد کردند.فقط صنعت نفت داره اونم 12 تا.موقع ثبت نام یه فرم میدن که اگه بخوای واسه خودشون 4 سال کارکنی و طی دوران تحصیل ماهی 150 تومن هم میدن(در مورد مبلغش مطمئن نیستم)بازار کارشم خیلی خوبه.بچه های شیمی و مکانیک درسایی مثل مدار،الکترونیک و چند درس دیگه رو پیشنیاز میخورند و برقی ها ترمو و حرارت رو.واسه سربازی امریه رو خیلی راحت میدن.نکات منفیشم اینه که دکترا نداره کلا تو ایران،سطح دانشگاه متوسطه و باید خودت خیلی چیزها رو بخونی.در ضمن همونطوری که میدونید ابزاردقیق تو دنیا جز رشته های مکانیکی است ولی استادای صنعت نفت همه دکتراهای کنترل برق هستند.اطلاعات دیگه خواستید پیام بدید.

nasrinavm

عضو جدید
به نظر شما یعنی منم با 494 نمیتونم جایی قبول شم؟ فقط به طراحی فرایند علاقه دارم با این اوصاف فقط میتونم سمنان قبول شم:( میترسم اونجام برم بعد دو سال بگن دانشگاهت معتبر نیش

nasrinavm

عضو جدید
بچه ها کسی راجع به دانشگاه مالک اشتر اطلاعی داره؟ به نظرتون توو انتخابام بزنمش؟

shaparak_7

عضو جدید
[h=2][/h]
:surprised: این سنجش کارش معلومه چطوریه؟؟

با رتبه 17 شبانه شریف قبول شده بعد تو همون رشته یکی دیگه با رتبه 21 روزانه شریف قبول شده :surprised:

فکر کنم خودشونم نمیدونن سیستمشون چجوریه​

ئدز

عضو جدید
سلام در مورد پژوهشکده شیمی و مهندسی شیمی کسی اطلاعاتی داره؟با چه رتبه میشه رفت ؟سیستمش چه جوریه؟

kamyab.chem

عضو جدید
دوستان به آدرس
unisocial.ir/
هم یه سر بزنین دوره ی آنلاین انتخاب رشته رایگان با همکاری موسسه سنجش تکمیلی برگزار کرده

آخرین ویرایش:

masoodgg

عضو جدید
:surprised: این سنجش کارش معلومه چطوریه؟؟

با رتبه 17 شبانه شریف قبول شده بعد تو همون رشته یکی دیگه با رتبه 21 روزانه شریف قبول شده :surprised:

فکر کنم خودشونم نمیدونن سیستمشون چجوریه​

اونی که رتبه ی 17 شده و شبانه زده 100% می خواد هر جور شده از ایران بره، بورس هم نشد با پول خودش بره، واسه همینم شبانه انتخاب کرده، چون وقتی شبانه می خونی دیگه بعدا لازم نیست برای آزاد کردن مدرک پول بدی، یه جورایی شبانه خوندن هزینش خیلی کمتر از آزاد کردن مدرک هست. مخصوصا واسه اون افرادی که تهران زندگی می کنن، دیگه لازم نیست هزینه ی اجاره ی خونه یا پانسیون رو بدن.

mahdiyeh1367

عضو جدید
با اين سايت unisocial.ir/ اصلا راحت نيستم نميفهمم چجوريه

كسي از بيو اصفهان خبر نداره؟ تا چند ميگيره

masoodgg

عضو جدید
لطفا کسی اگه اطلاعات بیشتری داره بگه. اونا برامون پروژه رو تعریف می کنن یا خودمون؟ مثلا میشه پروژه راجع به طراحی فرایند انتخاب کرد؟

تا اونجایی که من می دونم بدون گرایش یعنی مهندسی شیمی پیشرفته، مزیت هایی که داره اینه که می تونی پروژه رو تو هر زمینه ای که می خوای با هر استادی برداری، ولی معمولا پروژه ها رو خود استادا تعریف می کنن، بستگی به این داره که اون پروژه رو دوست داشته باشی یا نه، اگر می خوای تو ضمینه ی طراحی و شبیه سازی کار کنی می تونی با استادی که تو اون ضمینه کار می کنه پروژه برداری. منتهی اگر به فرض گرایش جداسازی رو انتخاب کنی دیگه نمی تونی تو ضمینه ای غیر از جداسازی پروژه انتخاب کنی. اما احتمالا (بستگی به استاد داره!) اگر بخوای در مورد جداسازی با استاد مربوطش پروژه برداری چون گرایشت دقیقا جداسازی نیست، استاد شاید پروژه ی خیلی خوبی رو بهت نده.( چون استاد پروژه های بهتر رو معمولا اول به خود دانشجوهای اون گرایش میده).

مزییت دیگه ای که داره اینه که تو انتخاب دروس اختیاری، دستت بازتره. و معمولا به این خاطر میشه دروسی رو که استاداش سخت گیر نیستند بردارید تا معدلتون بالا بره. ولی اگر گرایش خاصی مثل جداسازی یا فرآیند رو انتخاب کنی، به غیر از اون دروسی که برات می دن (با استادای تعیین شده) نمی تونی دروس دیگه ای رو انتخاب واحد بکنی.

بعضی مواقع هم وقتی دنبال کار می گردین و مثلا یه جایی دنبال مهندس شیمی با گرایش فرآیند میگردن و یا دنبال مهندس با گرایش جداسازی می گردن، اونایی که مهندسی شیمی پیشرفته(بدون گرایش) هستن می تونن تو هر دوتا فرصت شغلی خودشون رو معرفی کنن، ولی اونی که گرایش فرآیند خونده نمیتونه بره یه جایی که دنبال مهندس با گرایش جداسازی می گردن. البته این مزیت سوم رو نمیتونی زیاد روش حساب باز کنی چون همه ی این حرفا یه طرف قضیه هست، پارتی یه طرف دیگه اش! :D

به نظر شما یعنی منم با 494 نمیتونم جایی قبول شم؟ فقط به طراحی فرایند علاقه دارم با این اوصاف فقط میتونم سمنان قبول شم:( میترسم اونجام برم بعد دو سال بگن دانشگاهت معتبر نیش

منم رتبه ام شده 484 با این وضعیت قید تهران و باید زد، من اهل تبریزم حوصله ی رفتن به جای دور رو ندارم، به احتمال زیاد همین جا صنعتی سهند تبریز یا خود دانشگاه تبریز بمونم.

والا یه کی از دوستای من رفته سوئد رزومه اش رو که دیدن، بهش گفتن دانشگاه شریف کجاست! می گفت اگه نمیدیدن که اونجا نوشتم ایران نمی دونستن کدوم گوری هست. اما اگه منظورتون از معتبر بودن دانشگاه واسه کار در داخل کشوره بهتر یه سر به سایت وزارت نفت بزنین، اونجا نوشته که نفرات ممتاز رو از کدوم دانشگاه ها استخدام می کنن. که به نظرم اگر شاگرد ممتاز هستین بهتره برین دنبال کار ، با این رتبه میشه گفت که نمیشه تهران رفت، واسه همینم چندان فرقی نمی کنه، و نظرم اینه که راحتی و نزدیک بودن بهتره.

در مورد دانشگاه مالک اشتر فکر میکنم شرایط خاصی می خواد که تو دفترچه 2 هست. مصاحبه هم می خواد. من شخصا نمی زنمش.

پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران رو تو دفترچه زده پژوهش محور، یعنی دروس تئوری نیست و فقط پروژه و پژوهش هست، به خیر از این اطلاع خاصی رو ندارم، وسال 90 هم با رتبه های 360 - 550 - 670 قبولی داشت. هر کس در مورد این پژوهشگاه اطلاعاتی داره لطفا به ما هم بگه، مثلا میشه با این مدرک ادامه ی تحصیل داد؟ تو کنکور دکترای مهندسی شیمی شرکت کرد؟ یا اینکه اصلا این مدرک رو خارج از کشور قبول می کنن؟ یا اینکه پروژه هاش چه طوری هستش، به درد بخور هست؟، پروژه ی صنعتی میدن؟میشه ازش رزومه ی خوب درآورد؟!

eli047

عضو جدید
سلام
با رتبه 383 مهندسی شیمی و 63 بیو کدوم دانشگاه روزانه میشه قبول شد؟ برام مهمه دانشگاهش برای ادامه دکترا در خارج معتبر باشه

امید/

عضو جدید
كسي از بيو اصفهان خبر نداره؟ تا چند ميگيره[/QUOTE]

سال 90 تا حدود 190 هم گرفته ولی امسال ظرفیتش خیلی کم شده ، احتمالا تا 150 پر بشه.

v.rahmanpanah

عضو جدید
بچه ها ی سوال داشتم, من که کنکور مهندسی شیمی دادم گرایش مهندسی شیمی الان برای انتخاب رشته چه گرایش هایی رو میتونم انتخاب کنم؟
مثلا گاز یا محیط یا صنایع غذایی میتونم بزنم؟؟؟؟
:cool:
ممنون لطفا راهنمایی کنید

شما اگر فقط مهندسی شیمی امتحان دادید فقط از توی جدولایی میتونید انتخاب کنید که سر تیترش 1257 هست!

v.rahmanpanah

عضو جدید
کسی اطلاع داره بیو تربیت مدرس ، علم و صنعت ، امیرکبیر روزانه تا چند میگیره ؟ با 97 میشه اورد؟

دوستم با 59 پارسال روزانه ی علم و صنعت رو آورد!
ولی توی بیو، تربیت مدرس شنیدم امکاناتش از همه ی تهرانیا بهتره!

v.rahmanpanah

عضو جدید
با 475 بهترین جاهایی که میشه اورد کجاست؟طراحی فرایند مالک اشتر خوبه؟!!!شیراز بهتره یا صنعتی اصفهان؟نگرانم کمک کنید:(

شیراز بهتر از صنعتی اصفهانه؛ از طرفی صنعتی اصفهان سیستم آموزشی طوری طراحی شده که پوستتون رو میکنند!

ghaghalili

عضو جدید
سلام کسی میدونه تو کارنامه بیو گرایش 1 و 2 منظور چیه؟با رتیه 230 (بیو) امید به قبولی هست؟
فک کنم گرایش 1 رتبه بیوتکنولوژی باشه و گرایش 2 دارو
البته فک کنم
من یکی رو میشناختم که پارسال 180 بیو شد و دانشگاه اصفهان قبول شد
میتونید به نسبت تطبیق بدید

nasrinavm

عضو جدید
تا اونجایی که من می دونم بدون گرایش یعنی مهندسی شیمی پیشرفته، مزیت هایی که داره اینه که می تونی پروژه رو تو هر زمینه ای که می خوای با هر استادی برداری، ولی معمولا پروژه ها رو خود استادا تعریف می کنن، بستگی به این داره که اون پروژه رو دوست داشته باشی یا نه، اگر می خوای تو ضمینه ی طراحی و شبیه سازی کار کنی می تونی با استادی که تو اون ضمینه کار می کنه پروژه برداری. منتهی اگر به فرض گرایش جداسازی رو انتخاب کنی دیگه نمی تونی تو ضمینه ای غیر از جداسازی پروژه انتخاب کنی. اما احتمالا (بستگی به استاد داره!) اگر بخوای در مورد جداسازی با استاد مربوطش پروژه برداری چون گرایشت دقیقا جداسازی نیست، استاد شاید پروژه ی خیلی خوبی رو بهت نده.( چون استاد پروژه های بهتر رو معمولا اول به خود دانشجوهای اون گرایش میده).

مزییت دیگه ای که داره اینه که تو انتخاب دروس اختیاری، دستت بازتره. و معمولا به این خاطر میشه دروسی رو که استاداش سخت گیر نیستند بردارید تا معدلتون بالا بره. ولی اگر گرایش خاصی مثل جداسازی یا فرآیند رو انتخاب کنی، به غیر از اون دروسی که برات می دن (با استادای تعیین شده) نمی تونی دروس دیگه ای رو انتخاب واحد بکنی.

بعضی مواقع هم وقتی دنبال کار می گردین و مثلا یه جایی دنبال مهندس شیمی با گرایش فرآیند میگردن و یا دنبال مهندس با گرایش جداسازی می گردن، اونایی که مهندسی شیمی پیشرفته(بدون گرایش) هستن می تونن تو هر دوتا فرصت شغلی خودشون رو معرفی کنن، ولی اونی که گرایش فرآیند خونده نمیتونه بره یه جایی که دنبال مهندس با گرایش جداسازی می گردن. البته این مزیت سوم رو نمیتونی زیاد روش حساب باز کنی چون همه ی این حرفا یه طرف قضیه هست، پارتی یه طرف دیگه اش! :D

منم رتبه ام شده 484 با این وضعیت قید تهران و باید زد، من اهل تبریزم حوصله ی رفتن به جای دور رو ندارم، به احتمال زیاد همین جا صنعتی سهند تبریز یا خود دانشگاه تبریز بمونم.

والا یه کی از دوستای من رفته سوئد رزومه اش رو که دیدن، بهش گفتن دانشگاه شریف کجاست! می گفت اگه نمیدیدن که اونجا نوشتم ایران نمی دونستن کدوم گوری هست. اما اگه منظورتون از معتبر بودن دانشگاه واسه کار در داخل کشوره بهتر یه سر به سایت وزارت نفت بزنین، اونجا نوشته که نفرات ممتاز رو از کدوم دانشگاه ها استخدام می کنن. که به نظرم اگر شاگرد ممتاز هستین بهتره برین دنبال کار ، با این رتبه میشه گفت که نمیشه تهران رفت، واسه همینم چندان فرقی نمی کنه، و نظرم اینه که راحتی و نزدیک بودن بهتره.

در مورد دانشگاه مالک اشتر فکر میکنم شرایط خاصی می خواد که تو دفترچه 2 هست. مصاحبه هم می خواد. من شخصا نمی زنمش.

پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران رو تو دفترچه زده پژوهش محور، یعنی دروس تئوری نیست و فقط پروژه و پژوهش هست، به خیر از این اطلاع خاصی رو ندارم، وسال 90 هم با رتبه های 360 - 550 - 670 قبولی داشت. هر کس در مورد این پژوهشگاه اطلاعاتی داره لطفا به ما هم بگه، مثلا میشه با این مدرک ادامه ی تحصیل داد؟ تو کنکور دکترای مهندسی شیمی شرکت کرد؟ یا اینکه اصلا این مدرک رو خارج از کشور قبول می کنن؟ یا اینکه پروژه هاش چه طوری هستش، به درد بخور هست؟، پروژه ی صنعتی میدن؟میشه ازش رزومه ی خوب درآورد؟!

خیلی ممنون از جوابتون.من به شخصه علاقه زیادی به طراحی فرایند دارم و دوس دارم توو شرکتای مهندسین مشاور در حین تحصیل کار کنم به عنوان کارآموز تا تجربه بدست بیارم.چون با این رتبه فرایند تبریزم نمیارم:(. از یه مهندس طراح فرایندم که پرسیدم گفت حداقل مالک اشتر رو انتخاب کن که بهتره باز نسبت به دانشگاه بعضی از شهر ها. حالا خیلی گیج شدم

masoodgg

عضو جدید
خیلی ممنون از جوابتون.من به شخصه علاقه زیادی به طراحی فرایند دارم و دوس دارم توو شرکتای مهندسین مشاور در حین تحصیل کار کنم به عنوان کارآموز تا تجربه بدست بیارم.چون با این رتبه فرایند تبریزم نمیارم:(. از یه مهندس طراح فرایندم که پرسیدم گفت حداقل مالک اشتر رو انتخاب کن که بهتره باز نسبت به دانشگاه بعضی از شهر ها. حالا خیلی گیج شدم

من از مالک اشتر زیاد اطلاعات ندارم، احتمالا مالک اشتر بهتر از دانشگاه تبریز باشه، چون دانشگاه تبریز الان سومین سالش هست که دانشجوی ارشد می گیره. فرآیند تبریز هم به احتمال زیاد قبول میشید. سال قبل یکی از دوستانم با 560 قبول شده بود. البته امسال یکم ظرفیت روزانه اش اومده پایین. اما فرایند صنعتی سهند یکم سخته قبولی. من خودم می خوام اول جداسازی بعد پیشرفته و بعدش فرایند صنعتی سهند رو بزنم.

الان متاسفانه دانشگاه ها سعی می کنن که کلاس ها رو طوری طول هفته پخش کنن که دانشجوی ارشد نتونه همزمان با تحصیل کار هم بکنه.

در مورد کسایی که می خوان دانشگاه تبریز و صنعتی سهند تبریز رو هم بزنن بگم که :
صنعتی سهند آزمایشگاهاش خیلی مجهز تر از دانشگاه تبریزه، استاداشم به مراتب بهتر از دانشگاه تبریز هست، تنها اشکالی که داره خارج از شهر هست، خوابگاه آقایون داخل دانشگاه هست ولی خوابگاه خانوما از دانشگاه دوره و داخل یک شهرستان نزدیک به دانشگاه هست. البته فاصله ی دانشگاه سهند از تبریز با سرویس دانشگاه 30-40 دقیقه هست. اما دانشگاه تبریز وسط شهر قرار داره و در مورد کیفیت خوابگاهاش زیاد اطلاعاتی ندارم.

بالا