گفتگوی مرتبط با دروس برق،برنامه ریزی تحصیلی و کنکور کارشناسی ارشد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

mohsen067

عضو جدید
چون دو سه ساله سخته.احتمالن سال اینده ماشین و سیگنال سخت باشن و کنترل مطمعنن اسون.تیم طراحی کنترل عوض شده . سال اینده کنترل سادس

هیچ چیز قابل پیش بینی نیست دوست من ، از الان هم فکر اینکه چه درسی قراره اسون بیاد و چه درسی سخت نباش!
با توجه به روند چند سال اخیر درس کنترل ، مفهومی و مفهومی تر میشود ، و سوالها در صورتی اسان میشوند که بشدت مفهومی بخوانید.

livewaves

کاربر فعال
چون دو سه ساله سخته.احتمالن سال اینده ماشین و سیگنال سخت باشن و کنترل مطمعنن اسون.تیم طراحی کنترل عوض شده . سال اینده کنترل سادس

هیچ چی معلوم نی.فقط اگر طراحا مث هر سال لو برن میشه پیش بینی هایی بر اساس علایق اساتید کرد.اونم هیچ تضمینی نیست چون با فرض منصف بودن طراح معلوم نی چی طرح کنه البته به جز طراح مدار 92 که کلا بی جنبه بود.فقط علاقه خودشو داده بود

sajkh

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان عزیز و گرامی
کتاب سیستم های کنترل خطی محمدرضا متدین انتشارات جهش چه جور کتابیه؟؟؟؟
در ضمن من واسه بررسی نتونستم منبع خوبی پیدا کنم!!!
میشه یه منبع خوب واسم معرفی کنید؟؟؟

alidodar1

عضو جدید

پژمانفر میگفت ماشینو چند ساله دارن آسون میدن (ار 87 به بعد)
خیلی بعیده سال دیگه یه دفه سختش کنن
شما الان سوالای 84 یا 83 ماشینو ببینی اصلا نمیشه بهشون نگاه کرد انقدر سنگین طراحی شدن! ولی باز هم نمیشه قطعی گفت امسال هم آسون میدن (مخصوصا با توجه به فوق ساده بودن سوالای پارسال!)
کنترل هم که ما واسه سنگین آماده میشیم ولی خوشحال میشیم آسون بدن که بتونیم 100 بزنیم:redface:

Dashpot

عضو جدید
پاسخ

پاسخ

با سلام خدمت دوستان عزیز و گرامی
کتاب سیستم های کنترل خطی محمدرضا متدین انتشارات جهش چه جور کتابیه؟؟؟؟
در ضمن من واسه بررسی نتونستم منبع خوبی پیدا کنم!!!
میشه یه منبع خوب واسم معرفی کنید؟؟؟
سلام؛
شما صفحات این تاپیک رو میخوندین به جواب سوالتون میرسیدین.
دوستان بهتون انواع کتاب رو معرفی میکنند ولی این شمایید که باید بهترین رو با توجه به شرایط خودتون تشخیص بدین.برید کتابها رو کنار هم بذارید یکی دو فصلشون رو باهم مقایسه کنید.ببنید کدوم یکی رضایتتون را جلب میکنه و بعد از اون به نظر خودتون احترام بذارید و فقط بخونید.
من اینارو معرفی میکنم:
- کنترل خطی:در درجه اول کتاب کنترل nise اگه نمیتونین حداقل تمرینات این کتاب و اگه نمیتونین در درجه دوم:
امین رضایی(پوران پژوهش)+علیرضا رضازاده ولوجردی(مهرجرد)+جزوه یا کتاب نوشته جاهد مطلق(پارسه)+حل تست های موسسه بینش.
- بررسی سیستم:در درجه اول کتاب بررسی سیستم نوشته گلاور(که ترجمه آقای حقی فام فک کنم باشه) و اگه نشد در درجه دوم
مفاهیم و مسائل سیستم های قدرت نوشته بهنام محمدی و عباس ربیعی(پخش کتاب آذریان)
تعریف کتاب جدید پارسه رو هم از یکی از دوستانم شنیدم.
دو چیز را تاکید میکنم:
1- اینا نظرات من بودن و شما باید بررسی کنید.
2- زودتر انتخاب کنید و با خیالی راحت از هر چیز به جز درس و کنکور بخونید.
استراحتم فراموش نشه!
موفق باشید- با احترام Dashpot

sanup2006

عضو جدید
سلام دوستان
همگی خدا قوت.
منم میخوام کم کم شروع کنم و بخونم واسه ارشد 93.
خوب طبیعتا اولین کاری که باید کرد جمع آوری منابع هستش البته با توجه به سطح و مهارت خودم.
من در طول این 4 سال کارشناسی رفرنس که اصن نخوندم و زیاد وقت واسه درس نذاشتم ولی حالا میخوام جبران مافات کنم.
غیر انتفاعی میخوندم و الکی عمرم رو هدر دادم میخوام امسال دولتی قبول بشم و بتونم یه کاری بکنم و واسه خودم بشم بند پ !!!! :D;)

منابعی که از دوستان عزیز از جمله : mehranvb ; neda-elec-urmia;iran dokht ;jeo-bel گرفتم به شرح زیر هست و واسه کسانی که هم سطح من هستن فک کنم خوب باشه.(الکترونیک)

الکترونیک : واسه تشریح و درک مفهومی کتاب اشرفیان بنظرم خیلی عالیه و هم رفرنس هست و هم تست - بعد از درک مفهوم هم کتاب معروف اسلام پناه.

مدار الکتریکی : پوران پژوهش (کارو زرگر)

معادلات :کریمی(البته من خودم 2 جلدی این کتاب رو دارم ولی فک نمیکنم همچین ساده باشه و از صفر نیست متاسفانه)

کنترل : فقط و فقط رضایی

ریاضی مهندسی :مومن زاده

سیگنال : مومن زاده

مدار و الکترونیک رو در تشریح خوب دیدم و برای من خیلی خوب بود امیدوارم بقیه پیشنهاد ها هم در همون سطح باشه و تشریح کامل و جامعی داشته باشن.

با تشکر از همه;)

پویان ط

عضو جدید
پژمانفر میگفت ماشینو چند ساله دارن آسون میدن (ار 87 به بعد)
خیلی بعیده سال دیگه یه دفه سختش کنن
شما الان سوالای 84 یا 83 ماشینو ببینی اصلا نمیشه بهشون نگاه کرد انقدر سنگین طراحی شدن! ولی باز هم نمیشه قطعی گفت امسال هم آسون میدن (مخصوصا با توجه به فوق ساده بودن سوالای پارسال!)
کنترل هم که ما واسه سنگین آماده میشیم ولی خوشحال میشیم آسون بدن که بتونیم 100 بزنیم:redface:
اتفاقن سال بعد حسابی سخت می یاد.تا بازار کتاب ماشین داغ بشه .

آخرین ویرایش:

پویان ط

عضو جدید
هیچ چی معلوم نی.فقط اگر طراحا مث هر سال لو برن میشه پیش بینی هایی بر اساس علایق اساتید کرد.اونم هیچ تضمینی نیست چون با فرض منصف بودن طراح معلوم نی چی طرح کنه البته به جز طراح مدار 92 که کلا بی جنبه بود.فقط علاقه خودشو داده بود
اتفاقن سوالات چرخشی شده ادم باید مستحکم بشه تا فشار رو بتونه تحمل کنه

livewaves

کاربر فعال
سلام دوستان
همگی خدا قوت.
منم میخوام کم کم شروع کنم و بخونم واسه ارشد 93.
خوب طبیعتا اولین کاری که باید کرد جمع آوری منابع هستش البته با توجه به سطح و مهارت خودم.
من در طول این 4 سال کارشناسی رفرنس که اصن نخوندم و زیاد وقت واسه درس نذاشتم ولی حالا میخوام جبران مافات کنم.
غیر انتفاعی میخوندم و الکی عمرم رو هدر دادم میخوام امسال دولتی قبول بشم و بتونم یه کاری بکنم و واسه خودم بشم بند پ !!!! :D;)

منابعی که از دوستان عزیز از جمله : mehranvb ; neda-elec-urmia;iran dokht ;jeo-bel گرفتم به شرح زیر هست و واسه کسانی که هم سطح من هستن فک کنم خوب باشه.(الکترونیک)

الکترونیک : واسه تشریح و درک مفهومی کتاب اشرفیان بنظرم خیلی عالیه و هم رفرنس هست و هم تست - بعد از درک مفهوم هم کتاب معروف اسلام پناه.

مدار الکتریکی : پوران پژوهش (کارو زرگر)

معادلات :کریمی(البته من خودم 2 جلدی این کتاب رو دارم ولی فک نمیکنم همچین ساده باشه و از صفر نیست متاسفانه)

کنترل : فقط و فقط رضایی

ریاضی مهندسی :مومن زاده

سیگنال : مومن زاده

مدار و الکترونیک رو در تشریح خوب دیدم و برای من خیلی خوب بود امیدوارم بقیه پیشنهاد ها هم در همون سطح باشه و تشریح کامل و جامعی داشته باشن.

با تشکر از همه;)

اگر توی سیگنال مهندس کهن یا مهندس تقدسی هم اضافه کنید،خیلی بهتر میشه

livewaves

کاربر فعال
اتفاقن سوالات چرخشی شده ادم باید مستحکم بشه تا فشار رو بتونه تحمل کنه

به نظر من بهتره به این بحثای مسخره تا دو ماه قبل کنکور خاتمه بدید،چون فقط توی دل خودتون و برخی بچه ها که برای بار اول قصد خوندن دارن و به باشگاه سر میزنن استرس میندازید.مزد آن گرفت که تلاش کرد و برای کسی که تلاششو کرده اصلا مهم نی تمام دروس راحت باشن یا دشوار،چون با مدیریت زمان سر جلسه وتلاشاش و کنترل استرس سر جلسه نتیجه مطلوب را خواهد گرفت.
این بحث رو خواهشا خاتمه بدید تا دو ماه قبل کنکور،اون میشه نظر راجب حدقل یک درس داد چون حتما مثل هر سال یکی از طراحا لو میره.اون موقع هم فقط میشه بر این اساس فکر کرد که اگر طراح محترم در آن ترم در دانشگاه چه تمارینی داده و زمینه علاقه ایشون وپروژش چی بوده که بشه یه چی ازش درآورد.اما اگر بخاید کلی حساب کنید فقط توکلتون به خدا باشه و با یک برنامه ریزی منظم تا کنکور پیش برید.ان شا الله همه به مطلوب هایمان برسیم

MehranVB

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
حتی اگه طراحا معلوم باشه، اگه سختی آسونی سئوالای هر سال مشخص باشه و اگه .... باز هم نمیشه گفت سال بعد چه درسی آسون و چه درسی سخت میاد!
خیلیها از مدار سال 91 که هدتنی اون رو آسون طرح کرده بود راضی بودن و سال 92 همون هدتنی سئوالایی طرح کرد که به عقیده خیلیها سخت بود. تا قبل از سال 89 طراحای کنکور به مدت بیشتر از 20 سال، جبه دار و خاکی صدیق و لسانی و ... بودن، اما هر سال یه درس آسون میومد و یه درس سخت. پس اینکه بخواید با شنیدن اسم طراح روی درجه سختی سئوالا بحث کنید اشتباهه!
یا اینکه میگید سئوالای فلان درس احتمالاً سخت/آسون میاد چون تا چند سال قبلش برعکس بوده هم بازم اشتباهه!
به درسی مثل ماشین نگاه کنید که 5 ساله سئوالاش تقریباً آسون هست، اما سال 89 که در بین این 5 سال بوده سئوالای سخت (و غلط دار) داخلش بوده.
درس کنترل رو ببینید که از سال 89 به بعد، هر سال سخت تر از سال قبل میشه (تقریباً).
درسی مثل بررسی، سال 91 سخت ترین سئوالا اومده بود. استاد بزرگ دکتر حلم زاده با اون تجربشون پیش بینی کردن که سال 92 آسونتر از 91 بیاد، اما 92 سخت ترین سئوالای بررسی تو کل تاریخ کنکور اومد. (وقتی دکتر حلم زاده پیش بینش اشتباه از آب دربیاد پس بهتره ما اصلاً پیش بینی در این زمینه نکنیم!)
به همین ترتیب میتونید واسه بقیه درسا ببینید که کاملاً شانسی یه سال سخت بوده و یه سال آسون.

به نظر بنده کسی برنده هست که پیش بینش این باشه که همه همه همه درسا سال دیگه سخت طرح میشه. یه مبحث رو در حدی باید بخونید که سئوالای المپیادیش رو هم بتونید جواب بدید. اینکه مثلاً بگید پارسال از قسمت هارمونیکا سئوال طرح شده پس حتماً سال دیگه نمیشه و پس نمیخومنش کاملاً اشتباهه و کلاً نخوندن یه درسی که واسه «آسون اومدن» بخواید خودتون رو آماده کنید مهمتر از خوندنش هست!

به نظر من همونطور که livewaves گفت، از این بحثا دور باشید چون فقط ذهن خودتون رو از تمرکز بر روی درس منحرف میکنید. فقط بخونید، بعداً دیگه راه بازگشت و پشیمونی وجود نداره!

sanup2006

عضو جدید
چند روزیه خیلی فکرم درگیره این کنکور 93 شده.نمیدونم بخونم یا نه.
آخه پایه ضعیفی دارم و فقط باید دولتی قبول بشم اگر بخوام شرکت کنم.
حالا مدار و الکترونیک رو میتونم تموم کنم چون علاقه زیادی دارم ولی ریاضیات رو موندم چکار کنم اصلا از ریاضی خوشم نمیاد و یاد هم نمیگیرم.

نمیدونم یکسال از بهترین دوران عمرم رو بذارم واسه این یا نه.
آخه آدم باید منطقی فک کنه و واسه هر چیزی حساب شده زمان بذاره.

دوستانی که تجربه کنکور دارن آیا حل تست های کنکور سر جلسه به ریاضی خیلی وابسته هست ؟
بغیر از درس سیگنال و معادلات و ریاضی مهندسی دروس دیگه هم وابستگی شدید به ریاضیات دارن ؟

dadash masoud

عضو جدید
دیدم خیلی واسه کنترل بحث شده :
کسانی که پایه ی کنترل ضعیفی دارند روش وقت نذارنو سر جلسه برن که فقط 3 تا تست بزنن.ما 7درس داریم که غیر از مغناطیس بالا زدن بقیه راحت تر از کنترله.

Dashpot

عضو جدید
چند روزیه خیلی فکرم درگیره این کنکور 93 شده.نمیدونم بخونم یا نه.
آخه پایه ضعیفی دارم و فقط باید دولتی قبول بشم اگر بخوام شرکت کنم.
حالا مدار و الکترونیک رو میتونم تموم کنم چون علاقه زیادی دارم ولی ریاضیات رو موندم چکار کنم اصلا از ریاضی خوشم نمیاد و یاد هم نمیگیرم.

نمیدونم یکسال از بهترین دوران عمرم رو بذارم واسه این یا نه.
آخه آدم باید منطقی فک کنه و واسه هر چیزی حساب شده زمان بذاره.

دوستانی که تجربه کنکور دارن آیا حل تست های کنکور سر جلسه به ریاضی خیلی وابسته هست ؟
بغیر از درس سیگنال و معادلات و ریاضی مهندسی دروس دیگه هم وابستگی شدید به ریاضیات دارن ؟
دوست عزیز سلام؛
شما باید از الان جوری درس بخونید - جمع بندی کنید - و مدیریت سر جلسه کنید(تنظیم زمان) که با اطمینان سر جلسه به یاری خدا حاضر شید.یعنی قبولی براتون قطعی باشه و فقط نوع دانشگاهش فرق کنه.
مثلاً درس معادلات همیشه از لاپلاس تست داشتیم ولی امسال خیر پس باید دست پر بیاین سر جلسه.
اگه هدف دارین که چیزی رو از دست نمیدین شما هر چی بخونید به سطح سواد علمیتون کمک کردید و وقت تلف شدن معنایی نداره در اینصورت.
تو هر درسی مشکل دارید به هر شکلی که بنظرتون میرسه مشکلتون را حل کنید یکبار برای همیشه.یا با کتاب های مرجع یا با کلاس یا . . .
دو توصیه:
1-بیشتر از اینکه اینجا باشید دنبال حل مشکلتون باشید
2- وقتی خودتو باور کردی،قبولی.
پس با توکل بر خدا پیش به قبولی و برداشتن موانع (همچنین درگیر حاشیه ها نشو،اصل را بچسب)
با احترام - Dashpot

Ti8

عضو جدید
رتبه بندی يك صد دانشگاه برتر آسيا و ارتقا رتبه 3 دانشگاه ایرانی در این رتبه بندی

رتبه بندی يك صد دانشگاه برتر آسيا و ارتقا رتبه 3 دانشگاه ایرانی در این رتبه بندی

براساس اعلام سایت تایمز
ارتقای رتبه 3 دانشگاه ایرانی / پیشتازی ژاپن و سنگاپور در رتبه بندی
رتبه بندي يك صد دانشگاه برتر آسيا به تازگی بر روي سايت Times Higher Education قرار گرفت و سه دانشگاه صنعتی شريف به رتبه 42، دانشگاه علوم پزشكي تهران به رتبه 62 و دانشگاه صنعتي اصفهان به رتبه 95 دست يافتند.
به گزارش خبرنگار مهر، در این رتبه بندي يكصد دانشگاه برتر آسيا در سايت Times Higher Education كه يكي از معروفترين ارگان هاي رتبه بندي دانشگاهها و مراكز آموزش عالي در جهان است، درج شده است.
11دانشگاه آسیایی بطور همزمان در رتبه جهاني زير صد و 20 دانشگاه از این گروه نیز رتبه زير 200، چهل دانشگاه رتبه زير 300 و 57 دانشگاه از اين گروه رتبه زير 400 را در جهان كسب کرده اند.
در این رتبه بندی دانشگاه توكيو ژاپن به رتبه اول آسيا، دانشگاه ملي سنگاپور به رتبه دوم، دانشگاه هنگ كنگ به رتبه سوم، دانشگاه پكن رتبه چهارم، دانشگاه علم و تكنولوژي پوهنگ كره جنوبي رتبه پنجم و دانشگاه Tsinghua چين رتبه ششم را در آسيا كسب کرده اند.
دانشگاه كبانگسان با رتبه 87 تنها دانشگاه مالزي در ميان يك‌صد دانشگاه برتر آسيا است و دانشگاه آمريكايي بيروت نيز همين رتبه را كسب کرده است. ژاپن با 22 دانشگاه، تايوان با 17 دانشگاه، چين با 15 دانشگاه، كره جنوبي با 14 دانشگاه، هنگ كنگ با 6 دانشگاه، تركيه 5، ايران و هند، تايلند، عربستان سعودي هر يك با 3 دانشگاه، سنگاپور با 2 دانشگاه و امارات با يك دانشگاه به ترتيب داراي بيشترين تعداد دانشگاه در اين رتبه بندي بوده‌اند.
روش به كار گرفته شده براي اين رتبه بندي داراي 13 شاخص در پنج زمينه براي بررسي آموزش، پژوهش، انتقال دانش، و رويكرد بين المللي آن بوده است. در اين بررسي محيط آموزشي 30 درصد ارزشيابي، حجم پژوهش، درآمد و اعتبار 30 درصد، ميزان ارجاع به مقالات پژوهشي يا مقالات داراي تأثير 30 درصد، درآمد از صنعت و نوآوري 2.5 درصد و رويكرد بين المللي با احتساب تعداد دانشجويان، استادان و تحقيقات مشترك خارجي 7.5 درصد را به خود اختصاص داده اند.

بر اساس اعلام این سایت سه دانشگاه ایرانی، دانشگاه صنعتی شريف به رتبه 42 و امتیاز 36.5 ، دانشگاه علوم پزشكي تهران به رتبه 62 و امتیاز 27.9 و دانشگاه صنعتي اصفهان به رتبه 95 و امتیاز 22.5 دست يافتند.
10 دانشگاه اول در رتبه بندی 100 دانشگاه برتر آسیا
رتبه در 100 دانشگاه اول آسیا
تام دانشگاه
نام کشور
1
دانشگاه توکیو
ژاپن
2
دانشگاه ملی سنگاپور
سنگاپور
3
دانشگاه هنگ کنگ
هنگ کنگ
4
دانشگاه پکن
چین
5
دانشگاه علم و تکنولوژی پوهانگ
کره جنوبی
6
دانشگاه Tsinghua
چین
7
دانشگاه کیوتو
ژاپن
8
دانشگاه ملی سئول
کره جنوبی
9
دانشگاه علم و تکنولوژی هنگ کنگ
هنگ کنگ
10
انستیتو تحقیقات علم و تکنولوژی کره
کره جنوبی

منبع:
http://www.timeshighereducation.co.uk/world-university-rankings/2012-13/regional-ranking/region/asia
http://www.mehrnews.com/detail/News/2031182

آخرین ویرایش:

challenger_69

عضو جدید
کسی میدنوه چرا دانشگاههای مطرحی مثل دانشگاه فنی تهران یا امیرکبیر در این لیست جایی ندارن و به جاش دانشگاهی مثل صنعتی اصفهان که به هر حال نسبت به تهران و امیرکبیر پاییت ترن رتبه میاره؟

• Like
واکنش ها: Ti8

Joe_Bel

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
کسی میدنوه چرا دانشگاههای مطرحی مثل دانشگاه فنی تهران یا امیرکبیر در این لیست جایی ندارن و به جاش دانشگاهی مثل صنعتی اصفهان که به هر حال نسبت به تهران و امیرکبیر پاییت ترن رتبه میاره؟

رتبه بندی فقط از نظر سطح علمی نیست
من بارها دانشگاه توکیو از تی وی دیدم فکر کنید اونجا سالادتم به سلیقه و آشتها خود ور میداری حالا امکانات دیگه بماند .... به فکر سالاد باش چقدر ریزه کاری ....
همه اماکانت رو در نظر میگیرند
البته نا گفته نماند هر چند بار از این رتبه عجیب میاد مثلا پارسال امیر کبیر تو ایران 23 بود (رتبه بندی جهانی)

آخرین ویرایش:

Ti8

عضو جدید
رتبه بندی فقط از نظر سطح علمی نیست
من بارها دانشگاه توکیو از تی وی دیدم فکر کنید اونجا سالادتم به سلیقه و آشتها خود ور میداری حالا امکانات دیگه بماند .... به فکر سالاد باش چقدر ریزه کاری ....
همه اماکانت رو در نظر میگیرند
البته نا گفته نماند هر چند بار از این رتبه عجیب میاد مثلا پارسال امیر کبیر تو ایران 23 بود (رتبه بندی جهانی)
ولی در روش به كار گرفته شده گفته براي اين رتبه بندي محيط آموزشي 30 درصد ارزشيابي

sanup2006

عضو جدید
دوست عزیز سلام؛
شما باید از الان جوری درس بخونید - جمع بندی کنید - و مدیریت سر جلسه کنید(تنظیم زمان) که با اطمینان سر جلسه به یاری خدا حاضر شید.یعنی قبولی براتون قطعی باشه و فقط نوع دانشگاهش فرق کنه.
مثلاً درس معادلات همیشه از لاپلاس تست داشتیم ولی امسال خیر پس باید دست پر بیاین سر جلسه.
اگه هدف دارین که چیزی رو از دست نمیدین شما هر چی بخونید به سطح سواد علمیتون کمک کردید و وقت تلف شدن معنایی نداره در اینصورت.
تو هر درسی مشکل دارید به هر شکلی که بنظرتون میرسه مشکلتون را حل کنید یکبار برای همیشه.یا با کتاب های مرجع یا با کلاس یا . . .
دو توصیه:
1-بیشتر از اینکه اینجا باشید دنبال حل مشکلتون باشید
2- وقتی خودتو باور کردی،قبولی.
پس با توکل بر خدا پیش به قبولی و برداشتن موانع (همچنین درگیر حاشیه ها نشو،اصل را بچسب)
با احترام - Dashpot

حرف شما متین دوست گرامی ولی باید خیلی حساب شده تصمیم بگیرم.
با 24 سال سن دیگه جای آزمون خطا نیست و بهتره زودتر یه یک کار نهایی بپردازم.
اگر بدونم ادامه درس زیاد بازده ای نداره خوب 100% میرم جذب بازار کار میشم تا زودتر پیشرفت کنم.(هر چند میل باطنی خودم ادامه تحصیلات هست ولی خوب شرایط خودم اجازه نمیده که وقت زیادی برای درس بذارم)
با این مسائل اقتصادی بنظر من که نمیشه 1 سال رو نا دید گرفت.
اگر یه دید کلی از سطح کنکور ارشد و مباحثی که سوال طرح میشه با کمک دوستان پیدا کنم در ادامه میتونم با سطح خودم بسنجم و سبک سنگین کنم و ببینم میشه کاریش کرد یا نه.

مطمئنا اگر تا کنکور بخونم و نتیجه نگیرم وسوسه میشم که یکسال دیگه بخونم تا زحمت هایی که کشیدم هدر نره و این یعنی 94 تازه وارد دانشگاه میشم و این خیلی بده.
بدبین نیستم ولی باید تمام احتمالات رو بررسی کرد دیگه , آخه یه نموره برنامه نویسی هم میکنم و تو برنامه نویسی عادت کردیم تمام جوانب رو در نظر بگیرم حتی احتمالات 1% رو:razz:

Joe_Bel

کاربر ممتاز
دکتر حسین توکلی در گفت‌وگو با ایسنا،

با اشاره به اعلام نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد در هفته سوم اردیبهشت ماه به صورت کارنامه از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org، گفت: بر این اساس دفترچه راهنمای انتخاب رشته تحصیلی آزمون کارشناسی ارشد 48 ساعت قبل از انتشار کارنامه بر روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به نحوه انتخاب رشته مجازین، افزود: مجازین انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد می‌توانند حداکثر 100 کد رشته محل از میان کد رشته محل‌های امتحانی مجاز را به ترتیب تقدم علاقه در فرم مربوطه انتخاب کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش کشور با اشاره به ثبت‌نام 896 هزار 44 داوطلب در آزمون کارشناسی ارشد 92، زمان اعلام نتایج نهایی این آزمون را هفته اول شهریور ماه اعلام کرد.

Joe_Bel

کاربر ممتاز
حرف شما متین دوست گرامی ولی باید خیلی حساب شده تصمیم بگیرم.
با 24 سال سن دیگه جای آزمون خطا نیست و بهتره زودتر یه یک کار نهایی بپردازم.
اگر بدونم ادامه درس زیاد بازده ای نداره خوب 100% میرم جذب بازار کار میشم تا زودتر پیشرفت کنم.(هر چند میل باطنی خودم ادامه تحصیلات هست ولی خوب شرایط خودم اجازه نمیده که وقت زیادی برای درس بذارم)
با این مسائل اقتصادی بنظر من که نمیشه 1 سال رو نا دید گرفت.
اگر یه دید کلی از سطح کنکور ارشد و مباحثی که سوال طرح میشه با کمک دوستان پیدا کنم در ادامه میتونم با سطح خودم بسنجم و سبک سنگین کنم و ببینم میشه کاریش کرد یا نه.

مطمئنا اگر تا کنکور بخونم و نتیجه نگیرم وسوسه میشم که یکسال دیگه بخونم تا زحمت هایی که کشیدم هدر نره و این یعنی 94 تازه وارد دانشگاه میشم و این خیلی بده.
بدبین نیستم ولی باید تمام احتمالات رو بررسی کرد دیگه , آخه یه نموره برنامه نویسی هم میکنم و تو برنامه نویسی عادت کردیم تمام جوانب رو در نظر بگیرم حتی احتمالات 1% رو:razz:

یه جوری فرمودید 24 ، فکر کردم با 34 سال خطا جایز نیست خب به هر حال در سنی برای پشرفت و ادامه تحصیل واقعا باید کمترین خطا را داشت
اولش گفتید باید حساب شده با واقعا همین جوره شما باید از نظر روانی آمادگی کامل داشته باشید و نیشه و کنایه های دوستان و آشنایان رو به جان دل بخرید از همین الان این ذهنیت را پاک کنید که اگه اماسل نشد وای خاک عالم میره 94 ، از همین الان ذهنیت خود را تغییر دهید و امسال کار تموم کنید شما این نصیحت های برادر کوچیکتو گوش کنی حتما راه برایت هموار خواهد شد
1- از همین الان شروع کن تا حسرت وقت بیشتر و سال آینده نخوری
2- منابع خوب بگیرید بی خیال 50 تومان شوید وتا در وسطای کار مجبور به خرید کتاب نباشید یا سال آینده
3- کنکور آزمایشی مناسب شرکت کنید
4- کم کم خسته میشوید اینجا نباید نا امید نشود و توکل به خدا داشته باشید با یه کم سبک درس خوندن دوباره به روال عادی برمیگردید
5- دو ماه آخر بهترین جمع بندی رو انجام بدهید
6- روز امتحان آرام باشید و به دانشگاه خوب درجه یک فکر نکنید
7- سر جلسه نا امیدی شما را به زانو در می آورد امید خود را تا آخرین ثانیه از دست ندهید حتی اگر داخل سالن فقط شما مونده باشید
8- نکته مهم در کل دوره ها همیشه به خدا توکل کنید خواندن نماز واقعا در این دوره لذت بخش است
9- آنچه شما را ناکام از برنامه خوبتان میکند حتما از الان حذفش کنید مثلا کشیدن سیگار ... ترک بعضی از دوستان
10- به اینترنت عادت نکنید فقط رفع اشکال دروس اینجا به شما کمک می کند
خب به نظر من شما اول باید کار خودتونو یکسره کنید که یا بازار کار برید یا برای کنکور درس بخونید اگه پایه تون ضعیف است باید یکی رو انتخاب کنید.
اگر پایه تون خوب است و میتونید کاره نیمه وقت انجام بدید به شرطی که تمرکز خودتون در حال درس خوندن از دست ندید میتونید هر دو رو انجام دهید
شخصا خودم وقتی وارد بازار کار میشم بازدی مطالعه بسیار کم میشود مخصوصا الان که دارم تجربه اش میکنم
در مورد بازارکار کارشناسی بهتر از ارشد است مگر با مدرک ارشد بول کارشناسی رو بگیرید
اگر برای دکتری ادامه میدید باید جای خوبی قبول بشید و به کوب درس بخونید
برای ارتقای شرکت لازم نیست بهترین دانشگاه قبول بشید
اگه یه چیزای دیگه یادم اومد بروی چشم .... من رفتم شرکت درس بخونم فعلا کار نیست...

samiessi

عضو جدید
شما در کدام دانشگاه هستید؟ با آقای پژمان فر ماشین1 داشتم و همین کتاب کنکوری اش رو برای امتحان به ما معرفی کرد.امتحانش سخت بود و با وجود اینکه مخابراتی هستم ولی جزو بهترین استادهایی بوده که تابحال باهاش درس برداشتم.هم از لحاظ اخلاق و هم از لحاظ سطح علمی.

با سلام
ببخشید که دیر جواب دادم . با این که یه هفته پیش پرسیدی حسب وظیفه جواب میدم .(مشغول اسباب کشی بودم رو نت نیومدم)

من با آقای پژمان فر تو دانشگاه صنعت آب و برق (شهید عباسپور) درس داشتم. اما می دونم که تو آزاد تهران جنوب-دانشگاه شهید رجایی و دانشگاه صنعت نفت هم درس میده. چون جزواتش آرم دانشگاه آزاد دارن.
منم با شما موافقم. هم خیلی با سواده وخیلی هم برا دانشجو وقت میذاره. اکثر نیروگاه های کشور رو بازدید کرده . یه بار یه عکس نشون داد از پنستاک نیروگاه کارون3 که خودش توش وایساده بود. هنوز تو کف اوون عکسم.
هر سوالی از هر جای برق هم بپرسی یا جواب میده یا میگه برو از فلان صفحه فلان کتاب بخون. انگار همه کتابهای برقو خونده. یه بار گفت من تو خونم 40 تا کتاب ماشین الکترکی دارم40 تا !!!!!!!!!!! به جوری نیروگاه ها رو به ما برقی ها درس داد که بچه های مکانیک هم به به اندازه ما از نیروگاه سر در نمیارن.خدا بهش عمر با عزت بده. از این استادا کم پیدا میشن .
راستی اینم اضافه کنم که خودش میگه دانشجویان این دانشگاه رو خیلی دوست دارم:D بعد هم بچه های آزاد تهران جنوب رو;) (البته به سایر بچه ها بر نخوره:eek:)

alidodar1

عضو جدید
ممنون دوست عزیز
اگه خط خودته بهت تبریک میگم خیلی خوش خط و تمیز نوشته شده
اگر ممکنه به تدریج بقیشم اسکن کن
من هم قول میدم بزودی جزوه های خوبی براتون قرار بدم

ممنون از دوستان;)

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
از میان دوستان کسی هست که بدونه مخابرات کدوم از یک از سه دانشگاه خواجه نصیر و تربیت مدرس و علم و صنعت بهتره؟
همچنین امکانات کدوم دانشگاه بهتره؟

Paydar91

کاربر ممتاز
از میان دوستان کسی هست که بدونه مخابرات کدوم از یک از سه دانشگاه خواجه نصیر و تربیت مدرس و علم و صنعت بهتره؟

تا جایی که من میدونم توی گرایش مخابرات دانشگاه ها به این ترتیب هستش.....

1)شریف

2)تهران

3)امیر کبیر

4)خواجه نصیر

5)علم و صنعت

6)تربیت مدرس

7)بهشتی

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تا جایی که من میدونم توی گرایش مخابرات دانشگاه ها به این ترتیب هستش.....

1)شریف

2)تهران

3)امیر کبیر

4)خواجه نصیر

5)علم و صنعت

6)تربیت مدرس

7)بهشتی

به لحاظ علمی که تربیت مدرس از خواجه و علم و صنعت بالاتره اما یکی دوتا مشکل بزرگ داره.یک اینکه این دانشگاه لیسانس نداره و دست دانشجوهای ارشد برای برداشتن کلاسهای فوق برنامه آزمایشگاهی و حل تمرین کوتاه هست.همچنین دانشگاه ارشد باید جایی باشه که شخص بیشترین تلاشش رو بکنه که واسه دکتری همونجا پذیرفته بشه و تربیت مدرس در مدرک دکتری فقط مینویسه "مهندسی برق" و گرایش رو قید نمیکنه.من میخوام ببینم مثلا دانشگاهی مثل شیراز یا صنعتی اصفهان توی مخابرات چه تفاوتی(علمی-رفاهی-مدرکی) بین اون سه دانشگاه داره و آیا پذیرش در اون 3 تا بهتر هست یا شیراز و صنعتی؟

Paydar91

کاربر ممتاز
به لحاظ علمی که تربیت مدرس از خواجه و علم و صنعت بالاتره اما یکی دوتا مشکل بزرگ داره.یک اینکه این دانشگاه لیسانس نداره و دست دانشجوهای ارشد برای برداشتن کلاسهای فوق برنامه آزمایشگاهی و حل تمرین کوتاه هست.همچنین دانشگاه ارشد باید جایی باشه که شخص بیشترین تلاشش رو بکنه که واسه دکتری همونجا پذیرفته بشه و تربیت مدرس در مدرک دکتری فقط مینویسه "مهندسی برق" و گرایش رو قید نمیکنه.من میخوام ببینم مثلا دانشگاهی مثل شیراز یا صنعتی اصفهان توی مخابرات چه تفاوتی(علمی-رفاهی-مدرکی) بین اون سه دانشگاه داره و آیا پذیرش در اون 3 تا بهتر هست یا شیراز و صنعتی؟

من به طور خاص فقط توی گرایش مخابرات گفتم.... و این چیزی بود که هم این جا دیده بودم و هم یکی از اساتیدمون میگفت.....
.
راستش از این بابت نمیدونم...از یکی از اساتید که اون جا بوده میپرسم اگه تونست کمکی بکنه حتما میام جوابشو میگم....

Joe_Bel

کاربر ممتاز

سلام دوست عزیز

لطفا سوالات خود را در تاپیک های که به آن مربوط هستش قرار دهید

http://www.www.www.iran-eng.ir/show...انشگاه/page3?p=6062429&viewfull=1#post6062429
آقا احسان دلگیر نشید محض شوخی گفتم

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا