◀ بيان سوال های تخصصی مهندسی صنایع

◀ بيان سوال های تخصصی مهندسی صنایع

• بله ولی زیاد مطرح نیست!

رای: 0 0.0%
  • مربوط نیست ولی میشه درموردش بحث کرد.

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    5

abdolmaleki

عضو جدید
استاندارد تعمیرات و نگهداری ISO14224

استاندارد تعمیرات و نگهداری ISO14224

با سلام
خدمت دوستان محترم
من احتیاج به متن کامل استاندارد ISO14224:2006 دارم. اگر کسی این استاندارد را دارد لطفا برای من ارسال کند.
با تشکر

adgin

عضو جدید
ا سلام دوستان عزیز
لطفا اگر کسی میتونه هر چه زودتر کمکم کنه، من کتاب "طراحی آزمایش به روش تاگوچی" رو خوندم و تقریبا
در مورد این روش مقداری اطلاعات دارم اما در مورد کار با نرم افزار design expert متاسفانه چیزی نمیدونم، یعنی
بعد از اینکه اطلاعاتمو وارد میکنم در مورد کار با نرم افزار برای گرفتن جواب و تحلیل نتایج هیچی نمیدونم.تو رو خدا کمکم کنید.ممنون میشم.

fana top

عضو جدید
استاندارد SGS

استاندارد SGS

سلام بر دوستان عزیز
لطفا مرا در مورد استاندارد SGS راهنمایی کنید
مرسی از لطف دوستان خوبم

E.H.Daiechian

عضو جدید
تاگوچی

تاگوچی

سلام
ببخشید یه سوالی از تاگوچی در مینی تب داشتم بعد از پیدا کردن نقطه بهینه ( از نمودار اثرات اصلی و مقدار ماکزیمم سیگنال به نویز در سطوح ) این نقطه حتی از پاسخ در آزمایشات هم کمتر است به عبارتی نقطه بهینه نیست و حتی در آزمایشات هم جواب بیشتری بدست آمده است به نظرتون برای یافتن نقطه بهینه چکار میباست انجام بدم که درست بشه؟

خیلی ممنون

parisa mardani

عضو جدید
مدیریت از دیدگاه مهندسی صنایع

مدیریت از دیدگاه مهندسی صنایع

سلام دوستان
مطالبی در مورد مدیریت از دیدگاه مهندسی صنایع میخوام
رهبری کارکنان،نحوه ی برخورد،مدیریت جلسات
یه چیز خاص باشه نه اینا که کتابی هستن
تو واقعیت
ممنون @};-

elma

عضو جدید
در روش - Reed کدامیک از مراحل طراحی استقرار اهمیت بیشتری دارد؟

در روش - Reed کدامیک از مراحل طراحی استقرار اهمیت بیشتری دارد؟

در روش - Reed کدامیک از مراحل طراحی استقرار اهمیت بیشتری دارد؟ سلام بچه ها هر کی جواب این سوالو می دونه سریع بیاد جواب بده لطفا

engineer84

عضو جدید
ممنون ميشم در حل اين سوال به من كمك كنيد: به حل اون نياز فوري دارم مهندسان عزيز!:eek:

واشرهاي لاستيكي مورد استفاده در تلمبه هاي انتقال نوعي مايع شيميايي به تعداد تقريبي 450 عدد در ماه مورد نياز هستند. هزينه هر بار صدور سفارش براي اين قطعه 27 واحد پول است. هزينه هاي نگهداري اين قطعات در انبار بستگي به ارزش پولي آن ها داشته و برابربا 0.5 درصد ارزش كالا در ماه مي باشد. در حال حاضر قيمت هر عدد واشر لاستيكي 1.5 واحد پول است و قرار است قيمت واحد 20 درصد افزايش يابد و به 1.8 واحد پول برسد. موجودي امروز كالا 1350 عدد است.

الف) در صورتيكه اين تغيير قيمت قرار باشد درست يك ماه بعد از تاريخ امروز اتفاق بيافتد، مناسب ترين سياست سفارشات چه خواهد بود؟ (صدور يا عدم صدور شفارش خارج از نوبت)

ب) در صورتيكه قرار باشد اين تغيير قيمت درست 4 ماه بعد از تاريخ امروز اتفاق بيفتد، مناسب ترين تصميم براي صدور يا عدم صدور سفارش خارج از نوبت چه خواهد بود؟

امیر بخشی

عضو جدید
ممنون ميشم در حل اين سوال به من كمك كنيد: به حل اون نياز فوري دارم مهندسان عزيز!:eek:

واشرهاي لاستيكي مورد استفاده در تلمبه هاي انتقال نوعي مايع شيميايي به تعداد تقريبي 450 عدد در ماه مورد نياز هستند. هزينه هر بار صدور سفارش براي اين قطعه 27 واحد پول است. هزينه هاي نگهداري اين قطعات در انبار بستگي به ارزش پولي آن ها داشته و برابربا 0.5 درصد ارزش كالا در ماه مي باشد. در حال حاضر قيمت هر عدد واشر لاستيكي 1.5 واحد پول است و قرار است قيمت واحد 20 درصد افزايش يابد و به 1.8 واحد پول برسد. موجودي امروز كالا 1350 عدد است.

الف) در صورتيكه اين تغيير قيمت قرار باشد درست يك ماه بعد از تاريخ امروز اتفاق بيافتد، مناسب ترين سياست سفارشات چه خواهد بود؟ (صدور يا عدم صدور شفارش خارج از نوبت)

ب) در صورتيكه قرار باشد اين تغيير قيمت درست 4 ماه بعد از تاريخ امروز اتفاق بيفتد، مناسب ترين تصميم براي صدور يا عدم صدور سفارش خارج از نوبت چه خواهد بود؟

الف)در این صورت در ماه اول برای 9 دوره سفارش می دهیم

fatemeh19

عضو جدید
موضوع تحقق علم مواد

موضوع تحقق علم مواد

سلام
بچه ها یه موضوع میخواستم واسه علم مواد که روش کار کنم ،اگه میشه کمک کنید !

V A H ! D

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع ,
کاربر ممتاز
سلام
بچه ها یه موضوع میخواستم واسه علم مواد که روش کار کنم ،اگه میشه کمک کنید !

.
.
.

سلام!!

دوست عزیز بهتره شما بگید که چه کتابی بهتون معرفی کرده استاد و اینکه سرفصل های کتاب چیه و اینکه خودتون به چی بیشتر علاقه دارید!!

بعدشم اینک این واحد جز دروس تخصصی نیست و مطمئنا بچه های صنایع زیاد در موردش اطلاع ندارن و صرفا این درس رو پاس کردن!

اما در هر حال شما می تونید از بچه های متالوژی و تالار مهندسی متالوژی بپرسید و جستوجو کنید!

من خودم مبحث کریستال ها رو بیشتر دوست داشتم و به شما هم پیشنهاد میکنم یه نمونه پروژه و تحقیق آماده رو مطالعه کنید و بعد ... :cool:

kar20

عضو جدید
A063 سوال: کسی از مهندسان عزیز درباره روش هزینه فرصت کل اطلاعاتی دارد؟

A063 سوال: کسی از مهندسان عزیز درباره روش هزینه فرصت کل اطلاعاتی دارد؟

با سلام به دوستان عزیزم
متشکر میشوم اگر کسی درباره روش هزینه فرصت کل ( total oporatunity cost method) که از مباحث تحقیق در عملیات است اطلاعاتی دارد لطف کرده و آن را در اختیار سایر اعضا و بنده قرار دهد.

smnas

عضو جدید
سلام ، من در زمینه teacher assignment تحقیق میکنم، و موضوع مقاله ای که دارم کار می کنم an application of genetic algorithm methods for teacher assignment problem هست، کسی آشنایی با این موضوع داره؟ من خیلی به کمک نیاز دارم جهت نوشتن کد ژنتیک این مسئله

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام

دوستان مقاله یا پروژه ای درباره مدیریت انتخاب دستگاه در طراحی کارخانه سراغ دارن؟

منبعی هم اگه سراغ دارید ممنون میشم راهنماییم کنید

behnamcp

کاربر فعال
سلام
1.آیا کتاب تحقیق در عملیات حمدی طه حل المسائل داره(غیر از کتاب طاهر لطفی) ؟چطور میشه تهیه اش کرد؟
2.آیا کتاب پژوهش عملیاتی مهرگان حل المسائل داره(چون یه کتاب (که مولفش هم مهرگانه)وجود داره اما در این کتاب بجای حل تمرین ها به ارائه نکات کنکوری و حل تست پرداخته شده . ممنون

mahsa.sha

عضو جدید
روش توليد

روش توليد

سلام دوستان من عضو جديد هستم
مطلاتي درمورد ماشين كاري با تخليه بار الكتريكي ميخوام يه پروژه واسه واحد روش توليدم ميخوام لطفا كمك كنيد:smile::(

sed ali

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
سلام دوستان من عضو جديد هستم
مطلاتي درمورد ماشين كاري با تخليه بار الكتريكي ميخوام يه پروژه واسه واحد روش توليدم ميخوام لطفا كمك كنيد:smile::(
بهش وایر کات نمی گن ؟؟
فیلماش هست رو نت !!
باز سوال داشتی بپرس /

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام

درخواست پروژه درباره مدیریت انتخاب دستگاه در طراحی کارخانه دارم

دوستان مهندسی صنایع؟

linktaz

کاربر بیش فعال
بهش وایر کات نمی گن ؟؟
فیلماش هست رو نت !!
باز سوال داشتی بپرس /
خير.وايركات نيست.wire cut برش از طريق سيم(مفتول)هستش.كه مثلا در بريدن اشكال خاص فولادي يا برش معادن سنگ يا غيره كاربرد داره.ابتدا قطعه يا سطع را سوراخ ميكنند و سيم مخصوص رو از داخلش رد ميكنند و به سيم جمع كن ميدهند.در اثر حركت سيم برش صورت ميگيره.

به ماشين كاري از طريق بارالكتريكي "اسپارك" ميگن.با سرچ به مطالب دلخواهتون ميرسيد.موفق باشيد

http://www.ghalebsazi.com/spark-machine.aspx

100af

مدیر تالار مهندسی صنایع
مدیر تالار
کاربر ممتاز
طراحی آزمایش ها DOE

طراحی آزمایش ها DOE

خواهش میکنم فایل های مرتبط با طراحی آزمایش را اینجا شیر کنید .نیاز فوری دارم.

bitanim

عضو جدید
دعوت به همکاری

دعوت به همکاری

سلام دوستان به یک نفر آشنا به قطعات و ساخت نیاز به همکاری داریم لطفا روزمه خود را به hojjat-art7@yahoo
.com
بفرستید ممنون

آخرین ویرایش:

linktaz

کاربر بیش فعال
والا خودمم اولین بار شنیدمش
واسه همینم از شما دوستای صنایع پرسیدم
چون مربوط به رشته شماست
ببينيد،در انتخاب دستگاه توليدي،مديريت انتخاب معنيشو نميدونم!
خوب بستگي به قابليت هاي دستگاه و قيمت ،كارائي و غيره داره.عين نوت بوك!
مثل اينه كه بگيد مديريت انتخاب نوت بوك!
خوب هركي بنا به نياز خودش ميره يه مدلي رو انتخاب ميكنه.ضعيف قوي و...
فرمول كه نداره.هيچ اطلاعاتي ندارم در اين زمينه.ببخشيد:surprised:

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ببينيد،در انتخاب دستگاه توليدي،مديريت انتخاب معنيشو نميدونم!
خوب بستگي به قابليت هاي دستگاه و قيمت ،كارائي و غيره داره.عين نوت بوك!
مثل اينه كه بگيد مديريت انتخاب نوت بوك!
خوب هركي بنا به نياز خودش ميره يه مدلي رو انتخاب ميكنه.ضعيف قوي و...
فرمول كه نداره.هيچ اطلاعاتي ندارم در اين زمينه.ببخشيد:surprised:

منم هرچی فکر میکنم میبینم عنوانش مشکل داره و کلمات و اصلاحات هیچ شباهتی به هم ندارن
شاید منظور تاثیر انتخاب دستگاه توی بهره وری سیستم باشه
شایدم منظور چگونگی طراحی کارخونس برای افزایش بهره وری
نمیدونم والا
همین که به سوال اهمیت میدی مهمه دوست عزیز
مرسی

mahshid-engineer

عضو جدید
منم هرچی فکر میکنم میبینم عنوانش مشکل داره و کلمات و اصلاحات هیچ شباهتی به هم ندارن
شاید منظور تاثیر انتخاب دستگاه توی بهره وری سیستم باشه
شایدم منظور چگونگی طراحی کارخونس برای افزایش بهره وری
نمیدونم والا
همین که به سوال اهمیت میدی مهمه دوست عزیز
مرسی

سلام دوست عزیز:smile:.... اخه طراحی کارخونه که فقط دستگاها نیست...کلی موارد دیگه باید انالیز بشه وکنار هم گذاشته بشه! مثل شما که تو مکانیک برا طراحی یه قطعه و جای مناسبش کلی موارد جانبی رو در نظر میگیرید علاوه بر جنس خود قطعه ........ پس این نمیتونه باشه

اما شاید همون تاثیر انتخاب دستگاها بر بهره وری سیستم مدنظرشه........راستش منم تا حالا نشنیدم!!!!! ببخشید:w20::w19:

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز:smile:.... اخه طراحی کارخونه که فقط دستگاها نیست...کلی موارد دیگه باید انالیز بشه وکنار هم گذاشته بشه! مثل شما که تو مکانیک برا طراحی یه قطعه و جای مناسبش کلی موارد جانبی رو در نظر میگیرید علاوه بر جنس خود قطعه ........ پس این نمیتونه باشه

اما شاید همون تاثیر انتخاب دستگاها بر بهره وری سیستم مدنظرشه........راستش منم تا حالا نشنیدم!!!!! ببخشید:w20::w19:

سلام دوست عزیز
ممنونم بابت اهمیتی که به سوالم میدید
حالا اگه منظور تاثیر انتخاب دستگاه بر بهره وری سیستم یا کارخونه باشه به مهندسی صنایع مربوط میشه؟
کتابی در زمینه هست؟
شما دوستان منبعی سراغ دارید؟
واقعا ممنونم