خواننده ی مورد علاقه

Fatimba

عضو جدید
دوستان یه سوال ازتون دارم.شما خواننده ی مورد علاقتون کیه؟اصلا چه ملاکی برای گوش کردن به یه آهنگ و مخاطب یک خواننده شدن دارین؟چه گزینه هایی واستون مهمه؟؟سبک موسیقیش؟صدای خواننده؟متن شعرش؟سیاسی یا اجتماعی یا عاشقانه خوندنش؟مجاز یا غیر مجاز بودنش؟تو ایران یا خارج از ایران بودنش؟ :question:
اصلا صداش به نظر شما باید چجوری باشه؟؟خاص باشه؟خش دار؟لطیف؟عظمت داشته باشه؟
دوست دارم ملاکتونو تو انتخاب موسیقی بدونم :w19:

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
شجریان،اصفهانی،معین،خواجه امیری ملاک من فقط صداست .خواننده بایداونقدرتوانایی داشته باشته که بدون موزیک
هم بخونه .خواننده های بالاهمه این خصلت رودارند.ومعین روبیشتردوست دارم به خاطرصداش نه شعراش.
الان متاسفانه خوانندگی شده مال بچه پولدارای بی استعداد.وقتی میپرسی اینکه صدانداره چراخواننده شده
میگن سبک جدیده!سبک جدیدم بهانه ی خوبی شده ها.

Fatimba

عضو جدید
شجریان،اصفهانی،معین،خواجه امیری ملاک من فقط صداست .خواننده بایداونقدرتوانایی داشته باشته که بدون موزیک
هم بخونه .خواننده های بالاهمه این خصلت رودارند.ومعین روبیشتردوست دارم به خاطرصداش نه شعراش.
الان متاسفانه خوانندگی شده مال بچه پولدارای بی استعداد.وقتی میپرسی اینکه صدانداره چراخواننده شده

خب مفهوم شعر و موضوع آهنگ چی؟اون واستون مهم نیست؟

Schneider

مدیر بازنشسته
تعدادشون زیاده(چه ایرانی و غیر ایرانی)

از آهنگسازها شادمهر، بیژن مرتضوی، سیاوش قمیشی رو میپسندم
در سبک Trance آثار Armin V.B و Tiesto رو ترجیح میدم

کلا در هر سبک موسیقی نکات خاصی پنهان شده که باید شنونده بتونه تشخیصشون بده و از اون آهنگ لذت ببره
ممکنه مثلا کسی از یک موسیقی پرمحتوا Rock خوشش نیاد چون ضربهای بالا و صدای گیتار برقی رو دوست نداره
ممکنه حتی قشنگترین آثار سال سبک Trance رو کسی دوست نداشته باشه چون گوشش به شنیدن loop های موسیقی عادت نداره و تکرار رو عامل منفی میدونه
ممکنه حتی کسی فقط سبک سنتی_مثلا شجریان_گوش بده چون "فقط" زیبایی اون نوع موسیقی رو درک کرده بقیه سبکها رو کلا رد کنه....

Fatimba

عضو جدید
مهم نیست کی بخونه مهم مفهوم آهنگه.
میشه بیشتر توضیح بدی و مثال بزنی؟سبک هم برات مهمه؟مثلا فرق داره رپ باشه یا راک یا پاپ و...؟مفهوم به نظرت یعنی چی؟مثلا یکی که شعرای مولانا رو میخونه یا یکی که شعر پست مدرن میخونه یا یکی که موسیقی اعتراضی میخونه؟یا چی؟

xfx2010

کاربر فعال
داریوش
سیاوش قمیشی
نامجو
داخلی هم شهاب رمضان

آخرین ویرایش:

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز

آره واقعا..حالا اونا پول دارن میرن از بیکاری خواننده میشن من چیکار کنم!!!
منم توانایی دارم بدون موزیک بخونم...
:smile:

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز

درموردشجریان واصفهانی معلومه که اوناهرشعری رونمیخونن.ولی معین اکثرشعرای قدیمیش معنی درست و
حسابی نداره.مثل کفترکاکل به سر:Dولی بازم معینو بیشتردوست دارم.

Fatimba

عضو جدید
درموردشجریان واصفهانی معلومه که اوناهرشعری رونمیخونن.ولی معین اکثرشعرای قدیمیش معنی درست و
حسابی نداره.مثل کفترکاکل به سر:Dولی بازم معینو بیشتردوست دارم.

من به شخصه نمیتونم کسی رو که شعر حافظ و سعدی و مولانا رو میخونه جزو افرادی حساب کنم که موسیقی مفهومی میخونه!به نظرم موسیقی مفهمی،آواز خوندن شعرای پر مفهوم شاعرای 1000 سال پیش نیست!از نظر من موسیقی مفهومی اونیه که توش حرف زده بشه.مثل نامجو و داریوش.البته اون آثاری از نامجو رو منظورمه که شعراشو خودش گفته.
من شاهین نجفی رو هم جزو خواننده های مفهومی حساب میکنم.و با وجود اینکه یاس رو نمیپسندم، ولی اونم جزو همین دسته حساب میشه.
حتما نباید قدیمی پرست بود!خواننده های جدیدم هستن که مفهوم واسشون مهمه!مثل حامد فرد یا گروه کیوسک.
از قدیمی ها هم فرهاد واقعا یه اسطوره بود.
من واسم مفهوم و اجرا در کنار هم مهمه.هر کدوم از این دو وجه ضعف داشته باشه،باعث میشه من به اون موسیقی توجه نکنم.ولی سبک واسم زیاد مهم نیست!یعنی فرق نمیکنه یه شعر مفهومی رپ خونده بشه یا سنتی یا راک!فقط باید مفهوم و اجراش قشنگ باشه.

senaps

عضو جدید
کاربر ممتاز
شخصا رو سیستمم معین و سیاوش و داریوش و یکی دوتا ابی دارم....
چند تا کار کردی از هنرمندان کرد در سلیمانیه و بقیش جان‌لنون و پینک فلوید و عدل! و متالیکا و ریانا هم تک و توک گوش میدم! :)...

برام شعر اهنگ و اینکه بتونم باهاش ارتباط برقرار بکنم خیلی برام مهمه و مهم نیست که کیه و به چه زبونی میخونه!( البته به این جوجه‌هایی که داخل ایران میخونن حساسیت دارم و اصلا گوش نمی‌دم از اینا! :) )...

تو پلی لیست ثابت اهنگایی که هر روز گوش میکنم، البته هنرمندان دیگه‌ای هم هستن که برخی فقط موسیقی هستن و برخی تکست هم دارن که البته تک و توک هستن و اینجوری نیست که ازشون البوم گوش بکنم و اینا! :)...

فک کنم سینا حجازی البته بین ایرانی ها کمی متفاوت باشه! و باهاش حال میکنم

azadefarahi

عضو جدید
مفهوم شعری که خونده میشه برام خیلی مهمه
همینطور قافیه دار بودن شعر
آهنگ ملایم بیشتر میپسندم
اما تو شرایط آهنگ های تند هم گاهی میچسبه
فرقی هم نمیکنه از کجا باشه
مهم اینه که حداقل مفهوم داشته باشه

NEW MOHAMMAD

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
هر آهنگی که به دلم بشینه رو گوش میدم ، مهم اینه که دلنشین باشه،
فقط از یه سبک موسیقی بدم میاد و اون هم اپرا'س ، که ازش متنفرم و هیچوقت گوش نمیدم.

alisaadaty

عضو جدید
فارسی یاس به نظرم اجتماعی ترین تکست ها رو داره /محمد اصفهانی هم همیشه شعرهای عاشقانه قوی میخونه +صدای مناسب
خواهر سلنا گ .و .م .ز هم بد نیست

FilmBazZZ

کاربر بیش فعال
سیاوش-ابی-شادمهر-هایده-مهستی-مازیار فلاحی-آرمین-حبیب-محسن چاووشی و ..... +شهرام شکوهی.

آخرین ویرایش:

Coraline

مدیر تالار پزشکی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
Avril Lavigne
شكيلا

gsm1

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
دوستان یه سوال ازتون دارم.شما خواننده ی مورد علاقتون کیه؟اصلا چه ملاکی برای گوش کردن به یه آهنگ و مخاطب یک خواننده شدن دارین؟چه گزینه هایی واستون مهمه؟؟سبک موسیقیش؟صدای خواننده؟متن شعرش؟سیاسی یا اجتماعی یا عاشقانه خوندنش؟مجاز یا غیر مجاز بودنش؟تو ایران یا خارج از ایران بودنش؟ :question:
اصلا صداش به نظر شما باید چجوری باشه؟؟خاص باشه؟خش دار؟لطیف؟عظمت داشته باشه؟
دوست دارم ملاکتونو تو انتخاب موسیقی بدونم :w19:

هرکه دل روبسوزونه!!!
عبدالحلیم حافظ(هرچند عربی نمیفهمم)
داریوش،گوگوش،فرهاد،قمیشی،شاهین نجفی،هایده،نامجو