درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

a_rudi

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان
تاپيكتون عاليه.من يه سوال داشتم.
روش فهميدن رزين اشباع توي تبادل كننده هاي يوني چيه؟

چک کردن میزان هدایت الکتریکی آب خروجی و مقایسه با آب ورودی

sm64

عضو جدید
سلام. متوسط خطای مطلق بیانگر میزان خطای مدلسازی شما است. هر چه کمتر باشه، بهتره.
R2 نیز بیانگر دقت درونیابی است، ولی هر چه به 1 نزدیکتر باشه بهتره.
یعنی برای مقایسه مقادیر پیش بینی شده بوسیله مدل با مقادیر آزمایشگاهی نمیشه از R^2 استفاده کرد؟
اخه من تو مقاالات دیدم که برای مقایسه از R^2 استفاده کردن!

AMIN_XCD

عضو جدید
با عرض سلام و وقت بخیر

بنده یک واکنش شیمیایی برای پروژه درس اصول مهندسی فرآیند ( طراحی مفهومی ) می خواستم .

واکنشی که اولاً ساده باشد و دوماً تمام اطلاعات آن را بتوانید در اختیار بتده نیز قرار دهید .

از لطف شما سروران گرامی ممنونم.

منتظرم....

mn.68

عضو جدید
[h=1]Thermodynamics of solutions with solvent and solute in different pure states[/h]http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1002/aic.690340806/abstract;jsessionid=4DEF57A8B0F02644B8E81AEFA46B0871.d02t02?deniedAccessCustomisedMessage=&userIsAuthenticated=false

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یعنی برای مقایسه مقادیر پیش بینی شده بوسیله مدل با مقادیر آزمایشگاهی نمیشه از R^2 استفاده کرد؟
اخه من تو مقاالات دیدم که برای مقایسه از R^2 استفاده کردن!

جالبه، مقاله شه اگه ممکنه بذارین، ببینیم!!!
ببینین معمولاً تا اونجایی که من میدونم AAD برای بیانگر میزان خطای مدل در برازش تعدادی نقطه آزمایشگاهی استفاده می شود. در حالیکه R2 برای میزان خطای یک منحنی فیت شده (خطی، لگاریتمی، چند جمله ای ...) (و نه مدلسازی شده، تنها یک تابع مشخص رو بر روی نقاط فیت می کنند) بر روی تعدادی نقطه آزمایشگاهی بکار می رود.

ئدز

عضو جدید
سلام در مورد رابطه تابع فضای حالت و تابع تبدیل کسی چیزی میدونه؟رابطه حالت برای یه ارابه متصل به فنر که ورودی موج سینوسی باشه چه جوریه؟به اثباتش نیاز دارم...............

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
جالبه، مقاله شه اگه ممکنه بذارین، ببینیم!!!
ببینین معمولاً تا اونجایی که من میدونم AAD برای بیانگر میزان خطای مدل در برازش تعدادی نقطه آزمایشگاهی استفاده می شود. در حالیکه R2 برای میزان خطای یک منحنی فیت شده (خطی، لگاریتمی، چند جمله ای ...) (و نه مدلسازی شده، تنها یک تابع مشخص رو بر روی نقاط فیت می کنند) بر روی تعدادی نقطه آزمایشگاهی بکار می رود.

خب مهندس وقتي مدلسازي انجام بشه، يه تابع بدست مياد. باكمك اون تابع ميشه نقاط رو بدست آورد ديگه. اين كه چيز خاصي نيست. نقاط رو بدست ميارن و با نقاط تجربي مقايسه ميكنن. درنتيجه ميشه از R[SUP]2[/SUP] هم استفاده كرد

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خب مهندس وقتي مدلسازي انجام بشه، يه تابع بدست مياد. باكمك اون تابع ميشه نقاط رو بدست آورد ديگه. اين كه چيز خاصي نيست. نقاط رو بدست ميارن و با نقاط تجربي مقايسه ميكنن. درنتيجه ميشه از R[SUP]2[/SUP] هم استفاده كرد

نه عزیز دل و جیگرم. بحث سر متداول بودنه. همون اولم گفتم جفتشون بیانگر دقت برازش ریاضی یا برازش مدلسازی هستن. ولی متداول اینکه برای مدلسازی از AAD استفاده کنن.

MBNMBN

عضو جدید
سلام دوستان در مورد نمزدایی از گاز به روش جذب سطحی مطلب فارسی می خواستم لطفا راهنمایی کنید

AMIN_XCD

عضو جدید
با عرض سلام و وقت بخیر

بنده یک واکنش شیمیایی برای پروژه درس اصول مهندسی فرآیند ( طراحی مفهومی ) می خواستم .

واکنشی که اولاً ساده باشد و دوماً تمام اطلاعات آن را بتوانید در اختیار بتده نیز قرار دهید .

منتظرم....

کسی نیست به من کمک کند ؟؟؟؟؟

pasargad_iran

عضو جدید
اموزش نرم افزار گوسین

اموزش نرم افزار گوسین

سلام به همه ی دوستان
اگه کسی اموزش نرم افزار گوسین رو داره لطفا بذاره خیلی سریع نیاز دارم ( اگه اموزشش فارسی باشه بهتره)
ممنون از همه:)

ghaghalili

عضو جدید
سلام کسی بدست اوردن تابع تبدیل از نمودار بود رو بلده؟؟؟؟؟ تو ازمایشگاه فرایند من مجانبارو رسم کردم اما برای بهره نمیدونم چیکار کنم
توی این نمودار اگه شیب نمودارت در اومگا های خیلی کم صفر باشه ازین روش برای به دست آوردن بهره استفاده میشه که توی اومگاهای کوچیک
AR/K رو برایر 1 میذاری
و چون احتمالا AR رو از روی نمودار داری مقدار بهره به دست میاد

yasmary

عضو جدید
کسی مطالبی درباره اصول پتروشیمی و همینطور اصول پالایش نفت داره؟ یا کتابی فارسی که این مباحث رو داشته باشه؟

S H i M A

کاربر فعال تالار شیمی
کاربر ممتاز
سلام به همه ی دوستان
اگه کسی اموزش نرم افزار گوسین رو داره لطفا بذاره خیلی سریع نیاز دارم ( اگه اموزشش فارسی باشه بهتره)
ممنون از همه:)

سلام...

ارسال شماره 12 این تاپیک:آموزش نرم افزارهای شیمی

آموزش گوسین (Gaussian) ، گوس ویو (Gauss View) ، هایپر کم (Hyper Chem)
:

http://www.www.www.iran-eng.ir/images/misc/paperclip.png فايل ضميمه

Hermione Granger

عضو جدید
سلام دوستان
میشه زحمت اینو بکشید : http://www.civilica.com/Paper-NICEC14-NICEC14_277.html
مدل سازي راكتور بستر ثابت هيدروژناسيون استيلن

[ چنگيز كرميان ] - كارشناس ارشد مهندسي شيمي، منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس جنوبي، شركت پتروشيمي جم
[ سيدمصطفي تقويان ] - كارشناس ارشد مهندسي شيمي، منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس جنوبي، شركت پتروشيمي جم
[ سجاد بهرامي ريحان ] - كارشناس ارشد مهندسي شيمي، منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس جنوبي، شركت پتروشيمي جم

فرنازگلی

عضو جدید
من یه مقاله میخوام با این موضوع
بررسی تعادل مربوط به جداسازی چند جز با استفاده از سیال فوق بحرانی مثل co2 یا بررسی تعادل و حلالیت گازی اسیدی مثل H2S یاCO2 در حلال های آمینی
میخوام از داده های آزمایشی که داره استفاده کنم تورو خدا کمکم کنید

ئدز

عضو جدید
سلام در بیوراکتور حلقه ایی رژیمهای متفاوت جریان مثل موجی یا لخته ایی .... در چه حالتی از دبی گاز ایجاد می شود؟

yalda24

عضو جدید
سلام
یه سوال
ضریب زول تامسون سیال در سیکل های سرد ساز باید مثبت باشه یا منفی؟( در شیر های فشار شکن)
هر کسی می دونه خصوصی کنه یا تو پروفم بزاره ممنون میشم...

k_siroos

مدیر بازنشسته
سلام من پیمانکار شبکه و خطوط انتقال گاز هستم اگه کسی اطلاعاتی در مورد شبکه و ایستگاه ها داره در خدمتم

سلام، می‌تونم بپرسم معمولا از چه نرم افزاری برای طراحی شبکه استفاده میشه ؟

k_siroos

مدیر بازنشسته
سلام :gol:

کسی از دوستان می‌دونه M&S Cost Index رو از کجا باید تهیه کرد ؟ برای سال 2011 یا 2012 رو لازم دارم.

AMIN_XCD

عضو جدید
با عرض سلام و وقت بخیر

منتظرم....

سلام :gol:

کسی از دوستان می‌دونه M&S Cost Index رو از کجا باید تهیه کرد ؟ برای سال 2011 یا 2012 رو لازم دارم.

سلام

مهندس جان برای درس اصول طراحی فرآیند (طراحی مفهومی )می خواهید ؟

اگر در این زمینه تخصص دارید می شود لطف بفرمایید و جواب سوال بنده را پاسخ دهید ؟

از لطف شما ممنونم.

zeinab70

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
سلام من راجع به جداسازی نیتروژن از گاز طبیعی پروژه دارم!لطفا یکی کمکم کنه مطلب خوب و کامل نتونستم پیدا کنم!!!

mkshojaei

عضو جدید
سلام دوستان کسی می تونه پرفایل دما رو برای این شکل بدست بیاره بعد از طریق معادلات دیفرانسیل حلش کنه

پیوست ها

• DSCF8279.jpg
    DSCF8279.jpg
    9.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0

شهرام 59

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
یه سوال
ضریب زول تامسون سیال در سیکل های سرد ساز باید مثبت باشه یا منفی؟( در شیر های فشار شکن)
هر کسی می دونه خصوصی کنه یا تو پروفم بزاره ممنون میشم...

ضریب ژول تامسون در اکثر سیالات چون با کاهش فشار کاهش دما داریم مثبت هستش به جز دو مورد استثناء یکی هیدروزن و دیگری هلیوم
و در سیکل سرمایش هم مطمئنا" مثبت میشه.

بالا