بچه درسخون های مکانیک !(تاپیک انرژی دهی برای مطالعه !)

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
میلتو بده برات بفرستم عزیز
این سی دی های آموزشی فلوئنت چطورن؟ خوب یاد میدن؟

سلام مهدی جان

میلمو برات فرستادم،ممنون

سی دی های آموزشی هم خوبن،ولی من یه کتاب هست به اسم محمد رضا گلشاهی فر،20 تا پروژه توش هست خیلی کتاب خوبیه(قبلا هم فک میکنم بهت گفته بودم)،مطمئن باش اگه این 20 تا پروژه رو مسلط بشی خیلی راه میفتی،من خودم همه پروژه هاشو کار نکردم ولی کار میکنم درآینده.از اول درمورد دینامیک سیالات محاسباتی(CFD) مقدماتی توضیح داده حتی کار با نرم افزار گمبیت هم یه مقداری توضیح داده،سی دی آموزشی هم شرکت بهکامان به نظرم خیلی خوبه که برای فلوئنت هست و من از تو نت دانلودش کردم حجمش زیاده باید اینترنت پرسرعت داشته باشی.این لینکی که بهت میدم قبلا آموزش فلوئنت شرکت بهکامان رو واسه دانلود گذاشته بود مثل این که شرکت بهکامان اعتراض کرده به خاطر همین حذفش کردن و لینک فروششو گذاشتن!وقتم آزاد شد حتما از روش کار میکنم چون به صورت تصویری توضیح داده به نظر خیلی عالی باشه.

آموزش فلوئنت شرکت بهکامان

sadegh1068

عضو جدید
سلام علیک
اقا صادق خوبی شما،من فلوئنتو ازکجا شروع کنم ، صفرم در کل ولی پشتکارم بدک نیست
من برعکس شما زیاد درس خو نبودم،ولی درسامم بد نبود،اصولا تو درسای تخصصی نمره خوبی میگیرما،ولی این درسای حاشیه ای رو کم میگیرم، مثلا مبانی برق 10 داد ،شیمی 12، از شیمی 13،متون 11 اینا معدلمو خراب کرده،
سلام دوست عزیز:gol:
ممنون من خوبم، شما خوب هستین؟
برای شروع فلوئنت (اگه تا حالا اصلا باهاش کار نکردین) تقریبا بهترین گزینه سی دی آموزشی بهکامانه که قیمتش فک کنم 12 تومنه. چون هم فارسی هست و هم تصویری و هم اینکه از صفر شروع کرده به آموزش، واسه شروع گزینه ی خوبی.
کتاب های فارسی معمولا ترجمه ی آموزش ها یا همون tutorial های انگلیسیه که تو اینترنت هم پیدا میشن.
واسه قسمت های پیشرفته هم معمولا آموزش فارسی پیدا نمیشه و منابع همه انگلیسی هستن. شما اساس و پایه ش رو یاد گرفتین به من بگین تا آموزش های پیشرفته رو بهتون معرفی کنم.

اتفاقا منم درسهای حاشیه ایم داغون بود، از جمله همین مبانی برق ها، سرطان بودن اصن:weirdsmiley:

sadegh1068

عضو جدید
سلام ایول باعث افتخارمه شما عضو گروهمون شدی...ما اینجا یه گروهیم:خودم -شما-مهدی-احمد-شیما

کسای دیگم بودن ولی رفتن و از گروه جدا شدن،امیدوارم شما بی وفا نشین!

آره زبان رو باید یاد گرفت،به زبان علاقه دارم اگه خدا بخواد میرم کلاس.

راستشو بخوای من خیلی دوست دارم از هر نرم افزاری سر در بیارم،یه جورایی دوست دارم درس رو با نرم افزار یاد بگیرم.آره این که میگی فیلدمو مشخص کنم درسته ولی به نظرم تا وقتی تو محیط آکادمیک هستم باید از همه چی سر دربیارم و بعد فیلدمو یواش یواش مشخص کنم.من کلا به همه چیز که ربط داشته به مکانیک علاقه دارم نمیدونم کدومو انتخاب کنم:D ولی اینو مطمئنم از همه بیشتر به نرم افزار علاقه دارم.میگم شغلهایی که با نرم افزار یاشه چن تاشو نام میبری؟تو چه شرکت هایی باید برم سراغ کار که کار با نرم افزار لازم باشه؟شرکت هوافضا خوبه؟

باعث افتخاره که در جمع شما حضور داشته باشم:redface:
اینکه شما دوست دارین از همه ی نرم افزار ها سردربیارین تقریبا یه چیز طبیعیه که اونم به حس کنجکاوی شما برمیگرده و خیلی هم خوبه. منم تقریبا نسبت به نرم افزار های مکانیک یه همچین حسی دارم و با خیلاشون کار کردم و امتحانشون کردم ولی این رو به عنوان یه واقعیت باید قبول کنید که ما تا زمانی که تحت تعلیم هستیم برای یک مهندس شدن اونقدری وقت نداریم که بخوایم همه ی نرم افزار ها رو به طور حرفه ای کار کنیم. و حداکثر میتونیم با خیلیهاشون در حد یه مبتدی آشنا بشیم. ولی وقتی پای عمل وسط میاد و شما قراره یه کار واقعی رو با یه نرم افزار انجام بدین باید به تمام زوایا و ریزه کاری های اون نرم افزار مسلط باشین که این کار از دست یه مبتدی بر نماید. بخاطر همین این خیلی بهتره که شما یه تعداد معدودی نرم افزار رو به صورت حرفه ای و تا حد تدریس بلد باشین تا اینکه n تا نرم افزار رو در حد آشنایی باهاش بلد باشین. ببخشید دیگه زیادی رفتم بالا منبر:D

در مورد شغل های مرتبط با نرم افزار ها هم باید عرض کنم که یه سری نرم افزار های طراحی (CAD) هستن که معمولا همه یه چیزایی در موردش بلدن و تقریبا میشه گفت تو خیلی از شرکتها ازش استفاده میشه و توانایی کار با این نرم افزار ها یه مزیت نیست بلکه یه الزامه. یه سری از نرم افزار ها هم نرم افزار های تحلیل هستن که معمولا تو صنعت ما هنوز خیلی جا نیافتادن و اکثرا توی پروژه ها استفاده میشن. فرصت های شغلی معمولا واسه این نرم افزارها کمتره ولی تقریبا میشه گفت پول بهتری به تحلیلگرها میدن. البته ذکر کنم این پاراگراف آخر تجربه ی خودم و نظرم خودم بوده شاید بعضی دوستان مخالف باشن که طبعیی هم هست:gol:

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
باعث افتخاره که در جمع شما حضور داشته باشم:redface:
اینکه شما دوست دارین از همه ی نرم افزار ها سردربیارین تقریبا یه چیز طبیعیه که اونم به حس کنجکاوی شما برمیگرده و خیلی هم خوبه. منم تقریبا نسبت به نرم افزار های مکانیک یه همچین حسی دارم و با خیلاشون کار کردم و امتحانشون کردم ولی این رو به عنوان یه واقعیت باید قبول کنید که ما تا زمانی که تحت تعلیم هستیم برای یک مهندس شدن اونقدری وقت نداریم که بخوایم همه ی نرم افزار ها رو به طور حرفه ای کار کنیم. و حداکثر میتونیم با خیلیهاشون در حد یه مبتدی آشنا بشیم. ولی وقتی پای عمل وسط میاد و شما قراره یه کار واقعی رو با یه نرم افزار انجام بدین باید به تمام زوایا و ریزه کاری های اون نرم افزار مسلط باشین که این کار از دست یه مبتدی بر نماید. بخاطر همین این خیلی بهتره که شما یه تعداد معدودی نرم افزار رو به صورت حرفه ای و تا حد تدریس بلد باشین تا اینکه n تا نرم افزار رو در حد آشنایی باهاش بلد باشین. ببخشید دیگه زیادی رفتم بالا منبر:D

در مورد شغل های مرتبط با نرم افزار ها هم باید عرض کنم که یه سری نرم افزار های طراحی (CAD) هستن که معمولا همه یه چیزایی در موردش بلدن و تقریبا میشه گفت تو خیلی از شرکتها ازش استفاده میشه و توانایی کار با این نرم افزار ها یه مزیت نیست بلکه یه الزامه. یه سری از نرم افزار ها هم نرم افزار های تحلیل هستن که معمولا تو صنعت ما هنوز خیلی جا نیافتادن و اکثرا توی پروژه ها استفاده میشن. فرصت های شغلی معمولا واسه این نرم افزارها کمتره ولی تقریبا میشه گفت پول بهتری به تحلیلگرها میدن. البته ذکر کنم این پاراگراف آخر تجربه ی خودم و نظرم خودم بوده شاید بعضی دوستان مخالف باشن که طبعیی هم هست:gol:

سلام آقا صادق،واقعا ممنون از توضیحاتتون،ممنون.
چه منبری،این حرفا چیه،شما گلین،ما یه گروهیم،من اطلاعاتم از شما کمتره،اتفاقا شما حرف بزنین ما گوش میدیم،از شما اطلاعات کسب میکنیم.
حرفاتون کاملا درسته،صادق جان من برای انسیس و متلب برم کلاس؟مجتمع فنی تهران خوبه؟تو شهرمون یه نمایندگی داره.کلا نظرت در مورد کلاس رفتن برای نرم افزارهای تخصصی چیه؟به نظرت اول خودمون یه خورده کار کنیم بعد بریم کلاس یا یه دفعه از صفر بریم کلاس؟مثلا الان من فلوئنت و گمبیت صفر نیستم اگه برم کلاس شاید خیلی سطحم بره بالا ولی درعوضش انسیس و کتیا صفرم.ممنون میشم توضیح بدی.

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این که میگن انجمن علمی هر دانشگاهی برای نرم افزارهای تخصصی کلاس میزاره تا چقدر صحت داره؟شاید بهتر باشه صبر کنم برم ارشد و تو دانشگاه یاد دادن،نظر شما چیه دوستان؟؟یعنی معمولا کتیا و انسیس رو انجمن علمی دانشگاه ها برگذار میکنه؟

sadegh1068

عضو جدید
این که میگن انجمن علمی هر دانشگاهی برای نرم افزارهای تخصصی کلاس میزاره تا چقدر صحت داره؟شاید بهتر باشه صبر کنم برم ارشد و تو دانشگاه یاد دادن،نظر شما چیه دوستان؟؟یعنی معمولا کتیا و انسیس رو انجمن علمی دانشگاه ها برگذار میکنه؟
معمولا انجمن ها برگزار میکنن این کلاس ها رو.
والا اگه ریا نشه من خودم یه دو سالی تو انجمن دانشکدمون بودم(یه سال عضو معمولی و یه سال نایب دبیر). تو دانشگاه دوره ی لیسانس من که هر سال برگذار میشد. دانشگاه های تهران رو هم میدونم که معمولا این کلاس های آموزشی رو میزارن.
کلاس های انجمن خوبیش اینه که هزینه ش نسبت به بیرون کمتره چون یه بخشی از شهریه کلاس رو انجمن متقبل میشه و خوبیه دیگه هم اینه که معمولا تو دانشگاه برگزار میشه و دمه دسته.

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
والا اگه ریا نشه من خودم یه دو سالی تو انجمن دانشکدمون بودم(یه سال عضو معمولی و یه سال نایب دبیر). تو دانشگاه دوره ی لیسانس من که هر سال برگذار میشد. دانشگاه های تهران رو هم میدونم که معمولا این کلاس های آموزشی رو میزارن.
کلاس های انجمن خوبیش اینه که هزینه ش نسبت به بیرون کمتره چون یه بخشی از شهریه کلاس رو انجمن متقبل میشه و خوبیه دیگه هم اینه که معمولا تو دانشگاه برگزار میشه و دمه دسته.

سلام.ممنون

من لیسانسم دانشگاه ازاد بود،یه دانشگاه دربو داغون:D

تو ان دانشگاه ازین خبرا نبود:Dاگه برگزار کنن خیلی خوبه چون به قول تو دمه دسته و خیلی خوبه.

امیدوارم دانشگاه ارشدم برگزار کنه چون شدیدا نسبت به یادگیریش بی قرارم.وگرنه باید دست به دامن یکی بشیم.به هر حال ممنون.موفق باشی صادق

sadegh1068

عضو جدید
سلام آقا صادق،واقعا ممنون از توضیحاتتون،ممنون.
چه منبری،این حرفا چیه،شما گلین،ما یه گروهیم،من اطلاعاتم از شما کمتره،اتفاقا شما حرف بزنین ما گوش میدیم،از شما اطلاعات کسب میکنیم.
حرفاتون کاملا درسته،صادق جان من برای انسیس و متلب برم کلاس؟مجتمع فنی تهران خوبه؟تو شهرمون یه نمایندگی داره.کلا نظرت در مورد کلاس رفتن برای نرم افزارهای تخصصی چیه؟به نظرت اول خودمون یه خورده کار کنیم بعد بریم کلاس یا یه دفعه از صفر بریم کلاس؟مثلا الان من فلوئنت و گمبیت صفر نیستم اگه برم کلاس شاید خیلی سطحم بره بالا ولی درعوضش انسیس و کتیا صفرم.ممنون میشم توضیح بدی.

کلاس رفتن خیلی خوبه ولی به یه چیزی هم باید دقت کنی اونم اینکه جاهای معروفی مثل مجتمع فنی و انجمن مهندسان مکانیک ایران پول زیادی میگیرن واسه کلاساشون و اون هم بخاطر اسمشونه و مدرکی که میدن. اگه مدرک واست خیلی مهم نیست جاهای دیگه بری احتمالا ارزون تر درمیاد.

mech.shima

دستیار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام علیک
بالاخره نامه کار آموزیمو گرفتم تموم شد، ای ول راحت شدم
امیر فیس بوک عضوی ،اگه آره چندتا پیج برای آموزش زبان بهت معرفی کنم حالشو ببری، احمد نیست چیکار میکنه؟
اقا صادق خوبی شما،من فلوئنتو ازکجا شروع کنم ، صفرم در کل ولی پشتکارم بدک نیست
من برعکس شما زیاد درس خو نبودم،ولی درسامم بد نبود،اصولا تو درسای تخصصی نمره خوبی میگیرما،ولی این درسای حاشیه ای رو کم میگیرم، مثلا مبانی برق 10 داد ،شیمی 12، از شیمی 13،متون 11 اینا معدلمو خراب کرده،
مهندس شیما نگرانیت درس شد یانه؟

شب همگی بخیر
نگران؟نه دیگه تموم شد رفت اگه خدا بخواد پروژه م رو که تحویل بدم تموم میشه;)

mech.shima

کاربر ممتاز
سلام شیما خانم

قرار نیست فقط سلام بگیناا:D

یه خورده حرفی،انرژی به ملت بدین:redface:

ما منتظرم بیان شیوای شما هستیم:D

سلام
بله حق با شماست
اما این روزا یه کم سرم شلوغه
هم این که پروژه م رو دارم تکمیل میکنم
هم کم کم شروع کردم به یادگیری تاسیسات و سایزینگ و این جور مباحث به خاطر این کمتر میتونم بیام

mech.shima

کاربر ممتاز

منم 4ترم عضو فعال انجن بودم
عالی بود
اتفاقا برای بچه ها کلاسای نرم افزار میذاشتیم و مسلما برای بچه ها به صرفه تر بود
اما راستش من خودم رو نرم افزار کار میکنم و کلاس نمیرم
چون احساس میکنم اینجور برای هر مشکلی که پیش میاد توی طراحی کلی با نرم افزار ور میری و بیشتر روش مسلط میشی;)

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بچه ها کسی آمار ارشد دانشگاه یزد رو داره ؟ چطوره سطح علمیش ؟
ممنون

سلام،شرمنده من خبر ندارم.

شب همگی بخیر
نگران؟نه دیگه تموم شد رفت اگه خدا بخواد پروژه م رو که تحویل بدم تموم میشه;)

یعین دیگه پروزتون تحویل بدین دیگه با این انجمن خداحافظی میکنین!!؟؟؟من اسمتونو نوشتما!!!

سلام
بله حق با شماست
اما این روزا یه کم سرم شلوغه
هم این که پروژه م رو دارم تکمیل میکنم
هم کم کم شروع کردم به یادگیری تاسیسات و سایزینگ و این جور مباحث به خاطر این کمتر میتونم بیام

نه دیگه باید فعال باشین:D

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منم 4ترم عضو فعال انجن بودم
عالی بود
اتفاقا برای بچه ها کلاسای نرم افزار میذاشتیم و مسلما برای بچه ها به صرفه تر بود
اما راستش من خودم رو نرم افزار کار میکنم و کلاس نمیرم
چون احساس میکنم اینجور برای هر مشکلی که پیش میاد توی طراحی کلی با نرم افزار ور میری و بیشتر روش مسلط میشی;)

سلام

خوب آنایی که هم میرن کلاس نباید به کلاس فقط اکتفا کنن...باید داخل خونم کار کنن مثل شما:redface:

کلاس خوبه،حداقل فایدش اینه که سریعتر یاد میگیری ولی من خودم تا حالا نرفتم:redface:

mech.shima

کاربر ممتاز
سلام

خوب آنایی که هم میرن کلاس نباید به کلاس فقط اکتفا کنن...باید داخل خونم کار کنن مثل شما:redface:

کلاس خوبه،حداقل فایدش اینه که سریعتر یاد میگیری ولی من خودم تا حالا نرفتم:redface:

سعی میکنم باشم اینجا
البته بچه های مکانیک زیاد فعال نیستن
من خیلی ها رو میشناسم که فقط به کلاس اکتفا میکنن و خودشون خیلی کم تمرین میکنن
اگه کنارش تمرین باشه هم سرعت بالا رفته هم اینکه خوب یاد گرفتیم
من خیلی دوس دارم از هر نرم افزاری سردر بیارم اما تمرکز روی یکی دو تا نرم افزار و خوب یاد گرفتنش خیلی بهتره

Y..or..Z

همکار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام بر بچه های درس خون مکانیک
حالتون چطوره
درس میخونید؟:D

Y..or..Z

همکار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام بر شما:gol:
ممنون شما خوب هستین؟
فعلا که منتظر جواب ارشدیم درس مرس تعطیله:D
سلام خوبم مرس شما خوبید؟
ارشد خوش به حالتون:دی
منم میخوام واسه این سری بخونم البته اگه بخونم:دی
درس:surprised:نه بابا درس کجا بود
درس زندگی همیشه هستاااااااااا:d

mech.shima

کاربر ممتاز
سلام خوبم مرس شما خوبید؟
ارشد خوش به حالتون:دی
منم میخوام واسه این سری بخونم البته اگه بخونم:دی

درس زندگی همیشه هستاااااااااا:d

بله از اون لحاظ که درس همیشه هست
من که حوصله ارشد ندارم فعلا
بیشتر ترجیح میدم یه لیسانس باسواد بشم تا اینکه فقط مدرک بذارم رو هم:surprised:

Y..or..Z

همکار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
بله از اون لحاظ که درس همیشه هست
من که حوصله ارشد ندارم فعلا
بیشتر ترجیح میدم یه لیسانس باسواد بشم تا اینکه فقط مدرک بذارم رو هم:surprised:
به نظر منم کار خوبی میکنید
یاد گرفتن چند نرم افزار کاربدی خیلی مناسب تره

Y..or..Z

همکار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
به نظرم نرم افزارهای که جامع تر هستن ارزششوت بیشتره
اما هر نرم افزاری جای خودشو داره
در مورد طراحی:
اما کتیا واقعا" جامع هستش و آنالیز و خیلی چیزهای دیگه رو هم شامل میشه
سالید هم عالیه و اگه پلاگین کاسموس رو نصب کنید عالی تر هم میشه
مکانیکال هم با وجود اینکه خیلی ها فکر میکنن قدیمیه و از رده خارج شده اما هنوزم تو کشور ما و مخصوصا" در قسمت صنعت کاربرد زیادی داره
در مورد نرم افزار های تحلیلی:
آباکوس
انسیس

mech.shima

کاربر ممتاز
در مورد طراحی:
مکانیکال هم با وجود اینکه خیلی ها فکر میکنن قدیمیه و از رده خارج شده اما هنوزم تو کشور ما و مخصوصا" در قسمت صنعت کاربرد زیادی داره
آباکوس
انسیس

کلا شما رفتین تو فضای جامدات :)

*mohsen_24

عضو جدید
کاربر ممتاز
در مورد طراحی:
آباکوس
انسیس

من خيلي جاها ديدم ك با نرم افزار مكانيكال كار ميكنن يني كار اصليشون با نرم افزار مكانيكال هستش

اما ب نظر من يك نرم افزار جامع مثل كتيا خيلي بهتره...

Y..or..Z

همکار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
کلا شما رفتین تو فضای جامدات :)
نه اینطوری نیست:دی
میخواستم ادامه بدم
فلوئنت هم عالیه و واسه سیالاتی حیاتیه
در مورد تاسیسات هم کریر ایپانت و ...
من خيلي جاها ديدم ك با نرم افزار مكانيكال كار ميكنن يني كار اصليشون با نرم افزار مكانيكال هستش

اما ب نظر من يك نرم افزار جامع مثل كتيا خيلي بهتره...
سلام محسن خان خوبی؟
آره هنوزم از مکانیکال استفاده میشه و دلیلش اینه که صاحبان صنایع کتیا رو بلد نیستن پس سعی نمیکنن به سمتش برن

mech.shima

کاربر ممتاز
میخواستم ادامه بدم

سلام محسن خان خوبی؟
آره هنوزم از مکانیکال استفاده میشه و دلیلش اینه که صاحبان صنایع کتیا رو بلد نیستن پس سعی نمیکنن به سمتش برن

بین نرم افزارای جامداتی فقط با کتیا کار کردم
اما واقعا عالیه
فضای کاریش خیلی جالبه
مکانیکال همون کار کتیا رو انجام میده؟مزیتی داره بر کتیا؟

*mohsen_24

عضو جدید
کاربر ممتاز
میخواستم ادامه بدم

سلام محسن خان خوبی؟

سلام كاردو جان مرسي گل پسر

اره درست كتيا رو بلد نيستن...و كارشونم هنوز طوري هست ك احساس نياز پيدا نكردن...وگرنه قطعا ب سمت اين نرم افزار ها ميرفتن...اما همين نرم افزار كارشونو راه ميندازه:ا

Y..or..Z

همکار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
بین نرم افزارای جامداتی فقط با کتیا کار کردم
اما واقعا عالیه
فضای کاریش خیلی جالبه
مکانیکال همون کار کتیا رو انجام میده؟مزیتی داره بر کتیا؟
راستش من خودم سالید رو بیشتر بلدم و باهاش راحت ترم
ولی کتیا رو هم کار کردم اما کتیا به نسبت سالید سختتره و تا باهاش راه بیوفتی یخورده طول میکشه
مکانیکال همون اتوکد صنعتیه که هیچ بتری نسبت ه کتیا نداره و فقط به واسطه ی قدیمی بودن در صنعت جا گرفته که در کشورهای خارجی با وجود کتیا کاربرد آنچنانی نداره
سلام كاردو جان مرسي گل پسر

اره درست كتيا رو بلد نيستن...و كارشونم هنوز طوري هست ك احساس نياز پيدا نكردن...وگرنه قطعا ب سمت اين نرم افزار ها ميرفتن...اما همين نرم افزار كارشونو راه ميندازه:ا
دقیقا" همینطوره
کتیا جامعیته بالایی داره و همه ی موارد رو شمال میشه