صدور فتوای خانم کارگردان برای رابطه دختر و پسر

وضعیت
موضوع بسته شده است.

محسن جعفر

عضو جدید
من مشکلی با توندارم. اینجا ما داریم بحث میکنیم.از روی تفکراتت که اینجا داری مینویسی من فقط جوابت را دادم.همین. ما بحث میکنیم و هر کسی هم باید با منطق درست حرفشو بزنه.
از کجا معلوم که تو از اسلام جدا نیستی ازکجا بفهمیم؟

hamid_geo

عضو جدید
به نظم شما خیلی به حاشیه رفتین
اصلا بحث سره این نیس
من نمی گم فرق داره یا خوبه یا بده
صحبتم سره اینه که خانومه میلانی یکم پیاز داغشو زیاد کرده مشکل از قوانین نیس... نظراتی هم که اینجا خوندم یا افراطه یا تفریط...
اینکه جوونای ما تو روابطشون مشکل دارن واسه اینه که بدونه فکر عمل می کنن
دانشجو جماعت هم دوس داره ادای روشن فکرارو در بیاره برا همین کلا واقعیت ها رو نمیبینه
البته توهین نشه ها... من خودمم دانشجوام...
همين روشنفكري الكي باعث مي شه ما فكر كنيم دين يه چيز عقب افتادست
همين باعث مي شه ما از دين فرار كنيم

samira.bas

عضو جدید
کاربر ممتاز
جونی یعنی این که خوش باشه تفریح کنه و از زندگیش لذت ببره .................. و در اینجا منظورم این بود که اونقدر منع نشه از رابطه با جنس مخالفش که فکر کنه چی رو از دست داده ..........در واقع براش مثل دوستی باشه که با هم جنس خودش داشته ........ و تو زندگیش مشکل به وجود نیاره .

آدم و حوا چرا از بهشت رونده شدن ؟؟؟؟؟؟؟؟ به خاطر اینکه از میوه درخت ممنوعه خوردن ...... شیطون از همین ممنوعیت واسه وسوسه استفاده کرد..... غیر از اینه ؟

محسن جعفر

عضو جدید
جونی یعنی این که خوش باشه تفریح کنه و از زندگیش لذت ببره .................. و در اینجا منظورم این بود که اونقدر منع نشه از رابطه با جنس مخالفش که فکر کنه چی رو از دست داده ..........در واقع براش مثل دوستی باشه که با هم جنس خودش داشته ........ و تو زندگیش مشکل به وجود نیاره .

آدم و حوا چرا از بهشت رونده شدن ؟؟؟؟؟؟؟؟ به خاطر اینکه از میوه درخت ممنوعه خوردن ...... شیطون از همین ممنوعیت واسه وسوسه استفاده کرد..... غیر از اینه ؟
خوب اینم درخت ممنوعس دیگه(چون خدا قرار داده)

آخرین ویرایش:

JavadMessi

مدیر بازنشسته
خواهشا اینقدر دوستان بی احترامی به یکدیگر نکنند
ما همه مسلمانیم و در اصول دین یکی پس قرار نیست به خاطر این مسئله مسلمانی یکدیگر را زیر سوال ببریم
در ضمن من غلط بکنم ادعا بکنم مسلمان کاملم.کوچیک همه دوستانم هستم.به خدای احد و واحد مسلمانی من کمتر از مسلمانی شماست اصلا هم شعار نمی دهم
اینجا ما داریم بحث می کنیم.دلیل نمی شه کسی دیگری رو به خاطر نظر مخالف به مسلمان نبودن متهم بکنه
اما خوب یک نکته که طی این همه بحث جالب به نظر آمد
از دوستانی که موافق دوستی(منظور برخوردهای رایج نیست)هستند یک سوال دارم
اگر اعتقاد به دوستی با تنها یک نفر را دارید و اگر از رابطه جنسی غیر مشروع هم بیزارید نظرتان در رابطه با صیغه موقت چیست؟

sepehr2222

اخراجی موقت
همین الانش هم روابط عادی شده.
اکثر جوانان حد و مرزی در دوستیهاشون ندارند و خانواده ها هم مثل سابق سختگیر نیستند.
چون حس میکنند دوره زمونه عوض شده!

نمیدانم ایشون دیگه چقدر ازادی مد نظرشونه؟
تقریبا 7/3 %

sepehr2222

اخراجی موقت
خود خدا در قران فرموده که در زمین فساد نکنید.
شما که به خدا اعتقاد دارید تا به حال کتاب اسمانی رو مطالعه کردید منظورم قرانه.
اقای دینامیک با شما هستم.

کسی نخواست فساد کنه جو نده.در ضمن نظر شخصیتو تحمیل نکن

sepehr2222

اخراجی موقت
از همگی موافقین خانم میلانی میپرسم.
به غیر از غریزه جنسی چی باعث دوستی پسر و دختر هست؟؟؟؟

اولا غریزه ی جنسیو همون خدایی که خودت در موردش حرف میزنی تو وجود انسان قرار داده پس محکومش نکن که خدارو محکوم کردی.دوما نه غریزه ی جنسی نیست من با خیلی از دخترا چه تو دانشگاه چه غیره دوست بودم و 1 دقیقه هم به فکر نیازهای جنسیو این چیزا نیافتادم.شما شاید اینجوری باشی ولی من نه

sepehr2222

اخراجی موقت
سینما و پارتی و تا صبح تلفنی صحبت کردن هم حتما جز اون دسته از روابطیه که شما میفرمایین؟

شما همه ی دوستیارو دیدید که تا صبح با هم حرف میزنن و با هم پارتی میرن؟ضمنا شما با شاد بودن مخالفی؟آدم آفریده شده برای گریه کردن؟پارتی سالم چه اشکالی داره؟شما ندیدی ما که دیدیم سالمشو

sepehr2222

اخراجی موقت
ما تو اسلام روابط زیادی داریم رابطه همکاری رابطه همسایگی رابطه کاری اما چیزی به نام رابطه دوستی دختر و پسر نداریم .

اون اسلام برای 1400 سال پیشه و خودتم میدونی به روز کردن قرآن وظیفه ی ولی فقیه پس قبول کن یه سری مسایل فرعی باید آپدیت بشه

sepehr2222

اخراجی موقت
اپیزود 1
مثلا الان تو غرب کاملا عادی شده و هردو طرف تنها تو یه خونه می شینند و راجع به گل و بلبل حرف می زنند و فکر بدی هم نسبت به هم ندارند.حالا بازم به این آمریکاییها که بعضیشون معتقدند در آن واحد باید با یک نفر رابطه داشت.بله برای آنها عادی شده طوری که بعضی وقتها یه بچه رو باید ازش آزمایش dna بگیرند تا ببینند پدرش کیه.اصلا همین روابط افسار گسیخته است که بعضی از آنها از حیوانات هم پست تر شده اند با همجنس خود یا با حیوانات رابطه جنسی برقرار می کنند.غریزه جنسی سیری ناپذیر است هر چه بیشتر به طرفش بروی تشنه تر می شوی چند هزار سال است ایرانیها اینطور با شرف زندگی کرده اند حالا یه فیلسوف میاد و به این ملت توهین می کنه اونم با الفاظی که لایق خود کمترینش است
اپیزود2
حالا گیرم این دوستی برقرار شد هدف از آن چیست.غیر از اینست که وقت دو طرف بیهوده تلف میشه واگر کسی قرار باشد آسیب ببیند این دختر است که آسیب می بیند
اپیزود 3
همه اینها به کنار-همه عالم هم موافق
جواب خدا را در آن دنیا چه بدهیم.احتمالا این طور جواب می دهیم اکثر مردم موافق بودن یا فلان روانشناس گفت دوستی با جنس مخالف از ویتامین هم مفیدتره
چرا تا این حرفا پیش میاد میرید سراغ آمریکا چرا نمیرید سراغ مثلا سوییس یا سوید یا ....بعدم شما چندبار رفتید آمریکا که به این محکمی و مطمینی حرف میزنید؟

JavadMessi

مدیر بازنشسته
چرا تا این حرفا پیش میاد میرید سراغ آمریکا چرا نمیرید سراغ مثلا سوییس یا سوید یا ....بعدم شما چندبار رفتید آمریکا که به این محکمی و مطمینی حرف میزنید؟

دنیا خیلی کوچیک شده دیگه لازم نیست با هواپیما بری تا بفهمی

sepehr2222

اخراجی موقت
دنیا خیلی کوچیک شده دیگه لازم نیست با هواپیما بری تا بفهمی

واقعا قانع شدم.خیلی خیلی منطقی بود.ببینم دیدی که تو ذهن مردم اکثر جهان نسبت به ایرانی هست مگه بد نیست؟مگه از ایرانیا بدشون نمیاد؟؟؟اگه شما نرفتی من چندتا جای کوچیک سر زدم به محض اینکه میفهمن ایرانی هستی روشونو بر میگردونن.به یکیشون گفتم بابا 1 بار بیاید ایران بعد بگید ایران اینجوری اونجوری.گفت:داریم میشنویم لازم نیست بیاییم ایران.زن عموی من لهستانیه با عموم تو انگلستان زندگی میکنن 8 سال طول گشید تا عموم راضیش کنه بیاد ایران ولی وقتی اومد فهمید در مورد ایران اشتباه میکرده به اون بدیها هم نیست.فکر کنم جوابتو گرفتی

sepehr2222

اخراجی موقت
اینکه تو قم سوال کرده ای حجیت ندارد

پس حرف شما حجیت داره؟؟؟؟؟چرا جواب پستای دیگمو نمیدی؟؟؟آیا اصلا جوابی دارید؟؟؟کاش همه ی ما فرهنگ انتقاد پذیری و قبول اشتباه خودمونو پیدا کنیم اول از همه هم خودم
ضمنا اصلا قم رو ول کن عقل خودتو قاضی کن وظیفه ی ولی فقیه یا مراجع تقلید چیه؟؟؟؟اگه بررسی این گونه مسایل نیست پس چیه؟اگه حلال و حرام کردن یک چیز با توجه به شرایط جامعه کار مراجع تقلید نیست پس کار کیه؟مگه شطرنج تو یه برهه از زمان حرام نشد؟؟؟؟پس چرا الان فدراسیون هم داره؟؟؟قلیان مگه حرام نشد؟؟؟؟اینا همه وظایف مراجع تقلیده که بیا دینی که واسه عربای سوسمار خور 1400 سال پیش اومدو آپدیت کنن بابا 1400 سال گذشته.اون زمان چون عربا سالی یه بار به زور میرفتن حمام اسلام گفت غسل جمعه کنید ولی آیا امروزه لازمه؟و کلی میشه از این مثالها زد

آخرین ویرایش:

JavadMessi

مدیر بازنشسته
واقعا قانع شدم.خیلی خیلی منطقی بود.ببینم دیدی که تو ذهن مردم اکثر جهان نسبت به ایرانی هست مگه بد نیست؟مگه از ایرانیا بدشون نمیاد؟؟؟اگه شما نرفتی من چندتا جای کوچیک سر زدم به محض اینکه میفهمن ایرانی هستی روشونو بر میگردونن.به یکیشون گفتم بابا 1 بار بیاید ایران بعد بگید ایران اینجوری اونجوری.گفت:داریم میشنویم لازم نیست بیاییم ایران.زن عموی من لهستانیه با عموم تو انگلستان زندگی میکنن 8 سال طول گشید تا عموم راضیش کنه بیاد ایران ولی وقتی اومد فهمید در مورد ایران اشتباه میکرده به اون بدیها هم نیست.فکر کنم جوابتو گرفتی

گلم اگه نگاه کنی من یه کمکی هم از بعضی آمریکاییها جانب داری کردم چون وضع اونجا به فجیعی اروپا نیست
درضمن به خاطر تبلیغات بد علیه ایرانه که می ترسند و هیچ ربطی به این دوستیها نداره

آخرین ویرایش:

JavadMessi

مدیر بازنشسته
پس حرف شما حجیت داره؟؟؟؟؟چرا جواب پستای دیگمو نمیدی؟؟؟آیا اصلا جوابی دارید؟؟؟کاش همه ی ما فرهنگ انتقاد پذیری و قبول اشتباه خودمونو پیدا کنیم اول از همه هم خودم

نچ حرف من کمترین هم حجیت نداره
سند معتبر حجت آور هست
شایدهم من منظور شما را از به روز کردن بد فهمیده باشم.بله اگر منظورتان استخراج احکام از کتاب وسنت است این کار کار فقهاست

sepehr2222

اخراجی موقت
گلم اگه نگاه کنی من یه کمکی هم از بعضی آمریکاییها جانب داری کردم چون وضع اونجا به فجیعی اروپا نیست
درضمن به خاطر تبلیغات بد علیه ایرانه که می ترسند و هیچ ربطی به این دوستیها نداره
دوسته من گوره بابای آمریکا من با اون کاری ندارم منظوره من اینه تا چیزیو از نزدیک ندیدی در موردش قضاوت نکن اونا هم در مورد ایران ندیده قضاوت میکنن مثل شما و من

sepehr2222

اخراجی موقت
نچ حرف من کمترین هم حجیت نداره
سند معتبر حجت آور هست
شایدهم من منظور شما را از به روز کردن بد فهمیده باشم.بله اگر منظورتان استخراج احکام از کتاب وسنت است این کار کار فقهاست
لطف میکنی پست 140 رو مطالعه کنی؟؟؟و نظرتو بگی

hamid221

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه بار گفتم یه بار دیگه هم میگم این خانو بیش از حد متوهمه...

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا