صفحه 2 از 9 نخستنخست 123456 ... آخرينآخرين
نمايش نتايج 11 تا 20 از 89

تاپیک: بهینه سازی انرژی

تازه وارد
    رشته
    مهندسی مکانیک
    مقطع
    دانشجوی فوق لیسانس
    تاريخ عضويت
    2009/2
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

نقل قول نوشته اصلي بوسيله Microsystem نمايش پست
    وقتي يه پنكه 50 وات كولر آبي 330 وات مصرف ميكنه و يه كولر گازي 3300 وات چرا ايده مناسبي واسه شهرهاي خنك نباشه
    چی بگم والاه
    اما قبول کن پنکه دیگه خیلی ضا یع است
    اما مصرف سیستم های سرمایش تراکمی واقعا بالاست.

2. تشكر از اين پست

تازه وارد
    رشته
    مهندسی مکانیک
    تاريخ عضويت
    2009/3

پيش فرض

نقل قول نوشته اصلي بوسيله sahand_energy نمايش پست
    چی بگم والاه
    اما قبول کن پنکه دیگه خیلی ضا یع است
    اما مصرف سیستم های سرمایش تراکمی واقعا بالاست.
    پنكه دستي بله آدم احساس آرامش نداره ولي سقفي به علت يكنواختي بيشتر خوبه البته در مواقعي كه هوا زياد گرم نيست و البته روي دور كم
    كولر هاي آبي هم اگر درست نصب بشند واسه شهرهائي مثل تهران كاملا مناسب هستند ولي مشكلي كه خودم به شخصه با كولر آبي دارم عدم تنظيم دما هست بطوريكه شبها به شدت خنك ميشه.
    سعي كردم با يك ديمر دور موتورش رو كم كنم ولي بوي سوختني از كولر امد بيرون (فكر كنم بخاطر مدار گريز از مركزش هست)
    هر چند كه با بستن همه در و پنجره ها دبي ورودي رو ميشه كم كرد منتها با اين روش مصرف برق كاهش چنداني پيدا نميكنه و از 330 وات نهايت به 300 وات ميرسه ( فن گريز از مركز هست)
    در مورد آب هم آزمايشهائي كه من انجام دادم ديدم كه اگر پمپ آب قطع و وصلي كار كنه ميتونه ضمن صرفه جوئي در مصرف انرژي حتي دما رو تا 1 درجه هم پائينتر بياره(آب جاري روي پوشالها سطح تبخير رو كم ميكنه). دبي رو نميشه كم كرد چون پوشالها ممكنه بطور كامل خيس نشند.
    جالب اينكه تو يه آزمايش ديگه من از دو تا پمپ آب استفاده كرده دماي خروجي 3-4 درجه هم بيشتر شد.

حالا اگر يه پنكه سقفي داشتم ( كه متاسفانه به علت عدم وجود قلاب قابل نصب نيست) ميتونستم شبها با دور كم فقط پنكه رو روشن بزارم

ببينيد چقدر ميشه تو مصرف انرژي با اين روشها صرفه جوئي كرد.

4. تشكر از اين پست

تازه وارد
    رشته
    مهندسی مکانیک
    مقطع
    دانشجوی فوق لیسانس
    تاريخ عضويت
    2009/2
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ای ول.اگه علاقه داشتید،یکی از اساتید من در مورد کاهش مصرف انرژی در کولر های آبی کاهای خوبی انجام داده.

6. تشكر از اين پست

عضو آواتار ali kalashi
    رشته
    مهندسی مکانیک
    مقطع
    لیسانس
    تاريخ عضويت
    2008/1
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

البته برای بهینه سازی مصرف انرژی چه در ساختمان و چه در صنعت می بایستی در مرحله نخست ممیزی انجام داد یعنی اینکه مصرف کننده ها را شناخت سپس برای بهینه سازی مصرف کننده پیشنهادات فنی ارائه نمود که البته در این مرحله بررسی مسائل اقتصادی از درجه اهمیت بالایی برخوردارست.متداول ترین پیشنهادات شامل استفاده از عایق های صنعتی (کتاب ضخامت اقتصادی عایق چاپ سازمان مدیریت) همینطور استفاده از سیستم های هوشمند (VAV .BMS ) اصلاحات معماری و استفاده از متریالهای عایق
    اصلاح فرایند (در سیستمهای فرایندی) وغیره که شاید صدها کتاب و هزاران جزوه در هر مورد وجود داشته باشد.
    اما برای حصول بهتر نتیجه می بایستی به همه مصرف کننده ها کاملا تخصصی نگاه کرد که اینجانب با ایجاد تاپیک بهینه سازی مصرف سوخت در مشعلهای صنعتی و همینطور مطالعه تخصصی مشعل به این موضوع پرداخته ام واز دوستان تقاضا می کنم نظرات خود را مطرح بفرمایند

عضو فعال آواتار kaya
    رشته
    مهندسی مکانیک
    مقطع
    لیسانس
    تاريخ عضويت
    2008/3
    محل سكونت
    اردبیل

پيش فرض

همه دوستان اطلاع دارند که انرژی مصرفی سرمایش جند برابر انرژی واسه گرمایش ساختمان های مسکونی استت. پیشنهاد می کنم دنبال راهی واسه بهینه کردن انرژی مصرفی جهت سرمایش باشیم. اگه اشتباه نکنم 40% بار سرمایشی بواسطه تابش و مابقی تعویض هوا هست، دوستان هر راه نویی که به ذهنشون می رسه مطرح کنن، هیچ ایده ای بی اهمیت نیست.

عضو فعال آواتار kaya
    رشته
    مهندسی مکانیک
    مقطع
    لیسانس
    تاريخ عضويت
    2008/3
    محل سكونت
    اردبیل

پيش فرض

نقل قول نوشته اصلي بوسيله Microsystem نمايش پست
    پنكه دستي بله آدم احساس آرامش نداره ولي سقفي به علت يكنواختي بيشتر خوبه البته در مواقعي كه هوا زياد گرم نيست و البته روي دور كم
    كولر هاي آبي هم اگر درست نصب بشند واسه شهرهائي مثل تهران كاملا مناسب هستند ولي مشكلي كه خودم به شخصه با كولر آبي دارم عدم تنظيم دما هست بطوريكه شبها به شدت خنك ميشه.
    سعي كردم با يك ديمر دور موتورش رو كم كنم ولي بوي سوختني از كولر امد بيرون (فكر كنم بخاطر مدار گريز از مركزش هست)
    هر چند كه با بستن همه در و پنجره ها دبي ورودي رو ميشه كم كرد منتها با اين روش مصرف برق كاهش چنداني پيدا نميكنه و از 330 وات نهايت به 300 وات ميرسه ( فن گريز از مركز هست)
    در مورد آب هم آزمايشهائي كه من انجام دادم ديدم كه اگر پمپ آب قطع و وصلي كار كنه ميتونه ضمن صرفه جوئي در مصرف انرژي حتي دما رو تا 1 درجه هم پائينتر بياره(آب جاري روي پوشالها سطح تبخير رو كم ميكنه). دبي رو نميشه كم كرد چون پوشالها ممكنه بطور كامل خيس نشند.
    جالب اينكه تو يه آزمايش ديگه من از دو تا پمپ آب استفاده كرده دماي خروجي 3-4 درجه هم بيشتر شد.

حالا اگر يه پنكه سقفي داشتم ( كه متاسفانه به علت عدم وجود قلاب قابل نصب نيست) ميتونستم شبها با دور كم فقط پنكه رو روشن بزارم

ببينيد چقدر ميشه تو مصرف انرژي با اين روشها صرفه جوئي كرد.

کولر آبی بخاطر رطوبت بالایی که ایجاد می کنه واسه کسایی که مشکلات رماتیسمی دارند ( که کم هم نیستند و خودم هم بسیار اذیت می شم) بسیار آزار دهندست. بازم پنکه به شرط پایین بودن رطوبت نسبی هوا خوبه

عضو آواتار ysiahsarani
    رشته
    مهندسی عمران
    مقطع
    لیسانس
    تاريخ عضويت
    2007/3
    محل سكونت
    ایران

Graduated وای

البته ساختمان های با سیستم هوشمند.
    شاید تورا می باید بیشتر شناخت
    my Armageddon's day is Nov 23 2062

عضو فعال آواتار Arman K
    رشته
    مهندسی مکانیک
    مقطع
    لیسانس
    تاريخ عضويت
    2009/4
    محل سكونت
    دنیای موتورهای دیزلی زیر باران

Thumbs up صرفه جویی وکاهش اتلاف انرپی

با توجه به گسترده بودن مطلب و ضیق وقت به عوامل با تاثیر زیاد اشاره می کنم.
    1-استفاده از پنجره های دو جداره upvc.
    2-عايق كاري سقف وكف و ديوارها.
    3-محاسبات دقيق با ضرایب منطقی نه خیلی بالا.
    4-عایق کاری سیستم ها.
    5-تامین هوای مناسب برای احتراق.
    6-انتخاب سیستم مناسب برای سرمایش و گرمایش.
    و.......
    Mechanical Boy...
    «از پیروزی تا سقوط فقط یک گام فاصله است»
    در فرهنگ سرزمین من:
    موفقیت یعنی فراموش کردن چیزهایی است که دوستشان داری و خوشبختی یعنی دوستداشتن چیزهایی است که از دست داده ای!!!!!...
    " مه ژی بو میردن بمره بو ژیان"زندگی نکن برای مردن بمیر برای زندگی

عضو فعال آواتار kaya
    رشته
    مهندسی مکانیک
    مقطع
    لیسانس
    تاريخ عضويت
    2008/3
    محل سكونت
    اردبیل

پيش فرض

نقل قول نوشته اصلي بوسيله tsp.co نمايش پست
    سلام دوستان!
    بحثمون تو این تاپیک پیرامون انرژی- ممیزی انرژی و راهکارهای استفاده بهینه از انرژی و ملاحضاتی که باید در هنگام طراحی سیستمهامون رعایت کنیم تا حداقل پرت انرژی رو داشته باشیم هستش.از طراحی تاسیسات و موتورخانه گرفته تا سامانه های تولید انرژی و قدرت. بنظر شما باید چی کار کرد؟ تا باحداقل مصرف انرژی حداکثر بهره وری رو بدست آورد؟

منتظر نظرهاتون هستم!

سلام
    جدای بهینه سازی موتورخانه و سایر تاسیسات انتقال به نظر من عایق کاری ساختمان می تونه خیلی مفید باشه. من خودم یه طرحی دارم که شاید غیر اقتصادی باشه، اگه در جداره های داخلی ساختمان به جای گچ اندودی معمول از پانلهای عایق که البته عایق بودن اونها نه به خاطر جنسشون بلکه به واسطه شکل اونها هست، استفاده بشه هم در بار سرمایی و هم در بار گرمایی ساختمان تاثیر زیادی می زارن و اگه از درز گیرهای خاصی در پنجره ها استفاده بشه و به نحوی از تابش مسقیم نور خورشید به داخل فضای ساختمان جلوکیری بشه، بار ساختمان تقریبا منحصر به بار هوای تعویضی میشه. همه این موارد قابل اجرا هستند و خودم طرح واره هایی تو ذهنم هست اما نمی دونم از نظر اقتصادی و اجرایی چقدر توجیه پذیر هستند.

عضو فعال آواتار masoodvahidi
    تاريخ عضويت
    2008/9
    محل سكونت
    ایران

پيش فرض

سیستمهای برودتی - حرارتی به دو دسته تقسیم میشوند.سیستمای فعال و غیر فعال . با استفاده از سیستمهای غیر فعال میشه بطور طبیعی سرمایش و گرمایش رو انجام داد. نمونه هاش هم آتریوم، دیوار ترومب،فضاهای گلخانه ای و غیره هستند . راجع به پدیده گلخانه ای هم جستجو کنید چیزای خوبی گیرتون میاد .مقاله های دکتر زهرا قیابکلو رو هم جستجو کنید کمکتون میکنه.

صفحه 2 از 9 نخستنخست 123456 ... آخرينآخرين

تاپیک های مشابه

1. بهينه سازي مصرف انرژي
    توسط yasi در تالار تنظیم شرایط محیطی و تاسیسات
    پاسخ ها: 31
    آخرین ارسال: 2014/12/06, 12:25 AM
  2. مهندسی- بهینه سازی انرژی
    توسط a53k در تالار سایر رشته های مهندسی
    پاسخ ها: 0
    آخرین ارسال: 2014/9/22, 04:30 PM
  3. مقاله ای در مورد بهینه سازی انرژی
    توسط masoodvahidi در تالار مقالات مهندسی مکانیک
    آخرین ارسال: 2009/11/06, 12:10 AM
  4. در راستاي بهينه سازي مصرف انرژي ! ! !
    توسط مهدي از تهران در تالار تالار عکس
    آخرین ارسال: 2009/1/21, 09:21 PM
  5. بهينه سازي مصرف انرژي در ساختمان
    توسط PATRIOT در تالار مهندسی برق
    پاسخ ها: 1
    آخرین ارسال: 2008/4/29, 10:28 AM

ثبت اين صفحه

ثبت اين صفحه

قوانين ارسال

• شما نمی‌توانيد تاپيک جديد ارسال كنيد
  • شما نمی‌توانيد پاسخ ارسال كنيد