مباحث مرتبط با آزمون نظارت معماری

baharestan.f

کاربر بیش فعال
سلام دوستان عزیز قصد دارم تو این تاپیک نکات مهمی که از منابع آمون که در سایت ://www.inbr.ir/spage/uspage.aspx?id=273 بدست آوردیم و حتی دانلود بعضی از منابع را در اختیار همدیگه قرار بدیم.

فهرست تاپیک :

• قانون نظام مهندسي و كنترل ساختمان و آئين‌نامه‌هاي اجرايي آن (1390)
• مبحث اول (تعاريف)- (1392)
• مبحث دوم ( نظامات اداري )- (1384)
• مبحث سوم ( حفاظت ساختمانها در مقابل حريق)- (1392)
• مبحث چهارم( الزامات عمومي ساختمان)- (1387)
• مبحث پنجم (مصالح و فرآورده‌هاي ساختماني)- (1389)
• مبحث هشتم (طرح و اجراي ساختمانهاي با مصالح بنايي)- ( 1384)
• مبحث نهم( طرح و اجراي ساختمانهاي بتن‌آرمه)(1388)- فصول اول تا نهم
• مبحث دوازدهم (ايمني و حفاظت كار در حين اجرا)- (1392)
• مبحث پانزدهم (آسانسورها و پله‌هاي برقي)، (فقط ضوابط مربوط به طراحي)- (1387)
• مبحث هجدهم ( عايق‌بندي و تنظيم صدا)- (1390 )
• مبحث نوزدهم ( صرفه‌جويي در مصرف انرژي)- (1389)
• مبحث بيستم (علائم و تابلوها)- (1384)
•مبحث بيست و يكم (پدافند غير عامل)- (1391)
• راهنماي صرفه‌جويي در مصرف انرژي (1392)
• راهنماي جوش و اتصالات جوشي در ساختمانهاي فولادي (بخشهاي نظارت و اجرا) (1390)
• گودبرداري و سازه‌هاي نگهبان *
• روشها و جزئيات اجرائي ساختمان*
• مسائل مكانيكي و برقي در ساختمان( برگرفته از متون مباحث سيزدهم، چهاردهم، شانزدهم و هفدهم مقررات ملّي ساختمان)

* براي موارد ذكر شده منبع خاصي معرفي نمي‌گردد.
• تذكر1: منظور از مباحث، مباحث مقررات ملّي ساختمان ميباشد.
• تذكر2: در صورت تناقض بين مباحث مقررات ملّي ساختمان و ساير مدارك فني، مباحث مقررات ملّي ساختمان ملاك عمل خواهد بود.
• تذكر3: آخرين نسخه معتبر مدارك و منابع فني اعلام شده ملاك عمل خواهد بود.

http://www.inbr.ir/spage/uspage.aspx?id=273

آخرین ویرایش توسط مدیر:

agin

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان میتونند مباحث مقررات ملی با ویرایش جدید را از این سایت دانلود کنن.

http://ipnuforum.ir/thread-5793.html

سلام دوست من
بهتره کتابای مقررات ملی رو بخرین یا از کسی بگیرین
چون امتحانopen bookهست و خیلی به دردتون میخوره

راستش آیین نامه تصویری 2800 خیلی عالی بود
چند صفحه شو بیشتر نخوندم اما خیلی نکات ریزی پیدا کردم که من توی طراحی نظام رعایت نکردم وشاید نادرست استفاده کردم و باعث رد شدنم شده .... شاید

ممنونم عزیزم

آخرین ویرایش:

baharestan.f

کاربر بیش فعال
[h=2]http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/pdf.gif آموزش های دوره ای نظام مهندسی : ایمنی در کارگاه های ساختمانی[/h]
ایمنی در کارگاه های ساختمانی

سازمان نظام مهندسی ساختمان فارس
دوره چهارم

ارئه ای از
مسعود صفا - کارشناس عمران

فایل pdf شامل 385 اسلاید
حجم فایل 11.5 مگابایت

لینک دانلود

مرجع:http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/377622-مدیریت-پروژه-و-تشکیلات-کارگاهی​

adelaeed

عضو جدید
بچه ها کمک.... من میخوام طراحی امتحان بدم ..کدوم کتابا خیلی ضروری هستن با توجه به وقت کمی که دارم... و باید چیکار کنم
لطفا منو راهنمایی کنید

majia23

عضو جدید
سلام دوستای گل
میشه به طور مدون ذکر کنید که چه منابعی باید برای معماری نظارت و معماری طراحی خونده شه؟؟؟
مخصوصا اون منابعی که سازمان نوشته منبع خاصی پیشنهاد نمیشه
در ضمن من تازه میخوام اول مهر شروع کنم به خوندن
به نظرتون سه ماه میرسم واسه هردوش بخونم؟؟؟
ممنون از پاسختون

z.a.gh

عضو جدید
دوستان کسی از کار آتلیه هیچ در شیراز خبر داره؟درصد قبولیه کسانی که دوره قبل شرکت کردند،چطور بوده؟

راهنمایی

راهنمایی

سلام دوستان من هم آذر نظارت شرکت میکنم یه راهنمایی بکنید کسی میدونه که آیا باید تمام منابع رو خوب بخونیم یا چون اوپن بوک هست نیازی نیست ؟چطوری میشه تو کتابها سر جلسه استفاده کرد ؟من چون کنکور دارم وقت زیادی برا نظام مهندسی ندارم اما خیلی به پروانش نیاز دارم چکار کنم لطف راهنمایی کنیدمرسی

معمار111

عضو جدید
سلام دوستان من هم آذر نظارت شرکت میکنم یه راهنمایی بکنید کسی میدونه که آیا باید تمام منابع رو خوب بخونیم یا چون اوپن بوک هست نیازی نیست ؟چطوری میشه تو کتابها سر جلسه استفاده کرد ؟من چون کنکور دارم وقت زیادی برا نظام مهندسی ندارم اما خیلی به پروانش نیاز دارم چکار کنم لطف راهنمایی کنیدمرسی
سلام
به نطر من اول اینکه باید به منابع مسلط باشید اگه 2 یا 3 تا کتاب بود میشد روی اپن بوک بودن حساب کرد اما وقتی 30 تا کتاب میشه اونقدر فرصت ندارید!
دوم اینکه به نظر من از نظر حرفه ای مهندس پایه دار نظام مهندسی خیلی ارزشمندتر از کارشناسی ارشد هست چراکه همون طور که خودتون هم مستحضر هستید یه معمار اگه معمار باشه با همون مدرک کارشناسی هم میتونه بهترین معمار باشه!
سوم اینکه مباحث نظام مهندسی به آزمون کارشناسی ارشد شما هم (در درس فن ساختمان) خیلی کمک میکنه ...
البته اینا همه نظر شخصی بنده بود.... شما می تونید نظر متفاوتی داشته باشید.

sara azadi

عضو جدید
سلام دوست عزیز من شهریور پارسال آزمون نظارت رو شرکت کردم و قبول شدم چند نکته به نظرم میرسه که امیدوارم به کارت بیاد
1) حد قبولی آزمون 50 درصده و آزمون رقابتی نیست یعنی شما باید فقط نصف سوال ها رو دست جواب بدی پس ریسک نکن و فقط و تنها فقط سوالایی رو که بلدی بزن
2) آزمون اوپن بوکه پس شما نیاز نداری مطالب رو خیلی عمیق بخونی و حفظ کنی بلکه باید اینقد خونده باشی که بدونی جواب تست کجاست تا سریع پیدا کنی و جواب بدی ( تو رو خدا شیوه آزمون مهندسی ما رو ببین)
3) کتاب ها رو هم باید حتما تهیه کنی اون هم آخرین چاپ رو .چون برای اینکه شما مجبور باشی کتاب رو بخری از قسمت تغییر یافته سوال می دن . نکات دیگری هم هست که ایشالا تو پست های بعدی عرض می کنم موفق باشید

saeed.yadollahi

عضو جدید
یکی از دوستان یه سایتی رو معرفی کرده بودند به نام :
http://tarhepardis.mihanblog.com/
من رفتم و جزوه هاشو خریدم.به نظرم خیلی خوبه.از کسی که معرفی کرده،ممنونم.سعی می کنم خلاصه هاشو بزارم.راستی من بار اولم هست که میخوام امتحان بدم. آزمون اجرا یعنی چی؟شامل چه کارهایی میشه؟

amir architect77

عضو جدید
یکی از دوستان یه سایتی رو معرفی کرده بودند به نام :
http://tarhepardis.mihanblog.com/
من رفتم و جزوه هاشو خریدم.به نظرم خیلی خوبه.از کسی که معرفی کرده،ممنونم.سعی می کنم خلاصه هاشو بزارم.راستی من بار اولم هست که میخوام امتحان بدم. آزمون اجرا یعنی چی؟شامل چه کارهایی میشه؟

سعید جان لطفا چند صفحه از جزوه رو بذار ببینیم چطوره ما هم بخریم

سلام دوست عزیز من شهریور پارسال آزمون نظارت رو شرکت کردم و قبول شدم چند نکته به نظرم میرسه که امیدوارم به کارت بیاد
1) حد قبولی آزمون 50 درصده و آزمون رقابتی نیست یعنی شما باید فقط نصف سوال ها رو دست جواب بدی پس ریسک نکن و فقط و تنها فقط سوالایی رو که بلدی بزن
2) آزمون اوپن بوکه پس شما نیاز نداری مطالب رو خیلی عمیق بخونی و حفظ کنی بلکه باید اینقد خونده باشی که بدونی جواب تست کجاست تا سریع پیدا کنی و جواب بدی ( تو رو خدا شیوه آزمون مهندسی ما رو ببین)
3) کتاب ها رو هم باید حتما تهیه کنی اون هم آخرین چاپ رو .چون برای اینکه شما مجبور باشی کتاب رو بخری از قسمت تغییر یافته سوال می دن . نکات دیگری هم هست که ایشالا تو پست های بعدی عرض می کنم موفق باشید
سلام میشه بگید که الان تقریبا که 3 ماه مونده چکار کنم
من خیلی نگران این آزمون هستم
چطوری باید کتابهارو برا روز آزمون اتیکت بزنم
کامل راهنمایم کنید کامل کامل

مهديه مقدم

عضو جدید
منابع آزمون نظارت آذر 92

منابع آزمون نظارت آذر 92

سلام دوستان
خسته نباشید،برا اولین بار میخوام امسال آزمون نظارت شرکت کنم،تاپیکای مرتبط هم خوندم ولی باز برام جای سوال که منابع * دار مخصوصا کدوم کتابا و جزوات رو باید خوند،از دوستانی که کتاب خاصی سراغ دارن یا قبلا شرکت کردن راهنمایی کنند ممنون میشم،فر صت برای مطالعه کم دارم،مقررات ملی رو دارم اما از بقیه منابع هیچ اطلاعی ندارم:(

dar be dar

عضو جدید
سلام دوستان
خسته نباشید،برا اولین بار میخوام امسال آزمون نظارت شرکت کنم،تاپیکای مرتبط هم خوندم ولی باز برام جای سوال که منابع * دار مخصوصا کدوم کتابا و جزوات رو باید خوند،از دوستانی که کتاب خاصی سراغ دارن یا قبلا شرکت کردن راهنمایی کنند ممنون میشم،فر صت برای مطالعه کم دارم،مقررات ملی رو دارم اما از بقیه منابع هیچ اطلاعی ندارم:(

سلام
استرس دور کن
در ضمن ازمون اپن بوک هست پس کافیه بدونی هر سوالی از کدوم مبحث میاد
مباحث یه بار دقیق بخون/حتما با خدت تمام مباحث ببر ازمون
من و خیلی از دوستان بار اول قبول شدیم
یه کتاب عناصر جزییات هم با خودت ببر
یا حق

dar be dar

عضو جدید
90 درصد سوالات از منابع بی ستاره ان
و البته عناصر جزییات
زیاد نگران ستاره دارها نباش
تو ازمون اجازه صحبت کوچولو و یه سرک کشیدن کوچولو معمولا میدن.از این ایتم استفاده کن
ادمی که خونده باشه قیافش معلومه/پیداش کن و.....:)

ehsan arch

عضو جدید
شبکه بارنده خودکار

شبکه بارنده خودکار

دوستان تو مبحث سوم مقررات ملی ساختمان دائما از " شبکه بارنده خودکار" صحبت کرده ولی متاسفانه هیچ توضیحی براش نداده کسی هست که بدونه این یعنی چی..؟

[h=5]نه صدایش را نازک کرده بود
نه دستانش را آردی!
از کجا باید به گرگ بودنش شک میکردم
[/h]

منابع آزمون نظارت

منابع آزمون نظارت

سلام دوستان

سلام 1 _اصول و مبانی گودبرداری و سازه های نگهبان 2_راهنمای اتصالات در ساختمانهای فولادی جلد آبی 3_قانون نظام مهندسی وکنترل ساختمان مصوب اسفند74 4_ روش های اجرایی ساختمان یا اجراءساختمان و ساختمان:تألیف سیاوش کباری این چند کتاب هم اضافه کن موفق باشی

مهديه مقدم

عضو جدید
سلام منم دقیقا همین مشکل منابع رو داشتم منم امسال تازه می خوام شرکت کنم،دوستان تو تاپیک"منابع آزمون نظارت آذر 92" راهنماییم کردن،یه سر به تاپیک بزنید بد نیست،تا جایی که من دستیگیرم شد با اینکه آزمون اپن بوکه اما باید به مباحث تسلط داشت چون هم تایم آزمون کمه برای گشتن جواب همه سوالا هم منابع زیاده

saghi23

عضو جدید
سلام میشه بگید که الان تقریبا که 3 ماه مونده چکار کنم
من خیلی نگران این آزمون هستم
چطوری باید کتابهارو برا روز آزمون اتیکت بزنم
کامل راهنمایم کنید کامل کامل

سلام زمان خوبیه-من اینکارو کردم:تعداد روزایی که داشتم رو حساب کردم یا تعداد روزایی که میتونی درس بخونی بعد اونها رو بین کتابا تقسیم کن ممکنه برای کتابای بزرک 2-3 روز و برای کتابای کوچک قسمتی از روز رو در نظر بگیری ولی حتما طبق برنامت عمل کن و اون کتاب رو کامل در اون روز بخون -اول روزنامه وار -بعد یه نگاهی به سوالای سالای قبل ببین میتونی پیدا کنی و مهمترین چیز اینه که از فهرست کتاب بیشترین استفاده رو ببری(چون اپن بوکه)و اگه قسمتی توی فهرست نبود بهش اضافه کن و یا خوده فهرست درست کن و زیاد تست بزن چون پیدا کردن جوابا از توی کتا با رو بهت یاد میده همین باور کنید زیاده ولی روشش راحته و حتما تواین زمان می تونید
دوستان تو مبحث سوم مقررات ملی ساختمان دائما از " شبکه بارنده خودکار" صحبت کرده ولی متاسفانه هیچ توضیحی براش نداده کسی هست که بدونه این یعنی چی..؟
فکر میکنم برای ساختمان های بالای 8 یا 10 طبقه اجباریه -یه سری لوله توی راهروهای عمومیه(توی سقف گذاشته میشه) که اگه ساختمان آتیش گرفت آب میریزه مثل دوش

نه صدایش را نازک کرده بود
نه دستانش را آردی!
از کجا باید به گرگ بودنش شک میکردم

kheir khah

عضو جدید
با سلام خدمت مهندسای عزیز من امروز سی شهریور کارت ثبت نام معماری نظارت را اشتباها خریداری کردم ، از مهندسایی که می خوان در نظارت معماری شرکت کنند ،تقاضا دارم بهم کمک کنند و کارت ثبت نام و از من بخرند . آدرس ایمیل من
amin.hasanzadeh.r@gmail.com

ثبت نام نظام مهندسی تمدید شد تا تاریخ دهم مهر ماه تمدید شد . شماره تلفن من 9113413681
کارت ثبت نام 50 هزار تومان هست من کارتم و 45 هزار تومان میفروشم

آخرین ویرایش:
بالا