ارشد 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Mc-gill

عضو جدید
سیالات دکتر صادقی

سیالات دکتر صادقی

سلام دوستان
کسی فایل کتاب یا جزوه کامل سیالات دکتر صادقی رو نداره؟
من راهیان ارشد خریدم ولی میخوام درس رو از صادقی بخونم. لطفا کمک کنید

gharibistudent

عضو جدید
من دانشگاه علوم و تحقیقات تهران - ساخت و تولید قبول شدم.
از لحاظ ارزش مدرک چه طوریه؟

amir-mehrizi

عضو جدید
سلام.بچه ها يه سوال داشتم.به نظرتون از لحاظ موقعيت كاري توي ايران ارشد ساخت بهتره يا مكاترونيك؟؟؟

Gooner

عضو جدید
اگر قرار باشه تو این مملکت کار خوب و بدرد بخوری بدون پارتی واسه رشته های مهندسی گیر بیاد اول از همه واسه بچه های گرایشای برق و مکانیک هست .

fayyazjahani

عضو جدید
سلام.بچه ها يه سوال داشتم.به نظرتون از لحاظ موقعيت كاري توي ايران ارشد ساخت بهتره يا مكاترونيك؟؟؟
ساخت از مکاترونیک خیلی جلو تره . برای مکاترونیک بیشتر علاقه به این رشته هدفه و الا بازار کار با ساخت هست . در کل تو مکانیک بازار کار رو اول سیالات و دوم جامدات و سوم ساخت و تولید برای مشاغل دولتی در اختیار دارن .
برای مشاغل آزاد اگه بخوای حساب کنی رشته ساخت و تولید برترین رشته تو دنیاست چون با ساخت و تولید همه جور کالا که فکرشو بکنی سر کار داری و هیچ رشته ای با ساخت و تولید تو بازار قابل مقایه نیست .
البته سرمایه اولیه رو نیاز داری اما بعضی جاها با سرمایه خیلی کم هم میشه پیش رفت .

shadowwalker

عضو جدید
ساخت از مکاترونیک خیلی جلو تره . برای مکاترونیک بیشتر علاقه به این رشته هدفه و الا بازار کار با ساخت هست . در کل تو مکانیک بازار کار رو اول سیالات و دوم جامدات و سوم ساخت و تولید برای مشاغل دولتی در اختیار دارن .
برای مشاغل آزاد اگه بخوای حساب کنی رشته ساخت و تولید برترین رشته تو دنیاست چون با ساخت و تولید همه جور کالا که فکرشو بکنی سر کار داری و هیچ رشته ای با ساخت و تولید تو بازار قابل مقایه نیست .
البته سرمایه اولیه رو نیاز داری اما بعضی جاها با سرمایه خیلی کم هم میشه پیش رفت .
البته من تا جایی که از بچه های ساخت شنیدم میگن ساخت فقط الان می تونی استاد بشی.کار نیست.
مکاترونیک بسیار وسیعه.فیلدش کنترلیه.حتی از گرایش کنترل هم بیشتر کنترل پاس می کنی تو مکاترونیک.علاوه بر این که به خاطرترکیبش با الکترونیک گسترده ترشده وانواع ربات رو می تونید بسازید.برای بازار کار هم اگر دقت بفرمایید تمام کارخونه ها و همچنین صنایع دفاع به شدت به این علم نیازمندن.چون هر نوع پروژه ای براش تعریف میشه و اساسأ مشکلاتی که برای دستگاهها پیش میاد گیر مکاترونیکی داره.حتی می تونید وارد هوش مصنوعی-فیلدهای بیو مکانیکی-هوشمندسازی و...هم بشید.بازار کارش عالیه.

1356216

عضو جدید
ببینید اکه میخواید با درس خوندن پولدار شید یا استخدام دولتی شید شامل حال 2 در صدتون میشه .
یکی از این عوامل افزایش بی رویه ظرفیت پذیرش دانشجوست. 15 سال پیش از هر 50 نفر یکی رشته خوب قبول می شد اما حالا هر 50 نفر قبول میشه . 15 سال پیش همه با جدیت می خوندن چون می دونستن که استخدام میشن ولی حالا هر کسی با کمترین تلاش به آرزوی گرفتن مدرک مهندسی می رسه. ببینید برنامه ریزی اموزشی ایران چه قدر غلطه. ایران تنها کشوریست که 97 درصدشون زبان انگلیسی بلد نیستن. فقط میخوان با افزایش ظرفیت دانشگاهها جوانارو سر گرم کنن تا عمرشون الکی به باد بره.ارشدای زیادی میشناسم که بیکارند. سنمون رفته بالا . دیکه کار و ازدواج اگه قسمت هم بشه چندان ارزش نداره چون در کشورهای پیشرفته شرایط شغلی در 20 سالگی هم مهیاست و آدم در شرایط جوانی دوست داره کار کنه و زودتر بازنشسته بشه . نا امیدتان نمیکنم ولی انچه عیان است چه حاجت به بیان است.

fayyazjahani

عضو جدید
البته من تا جایی که از بچه های ساخت شنیدم میگن ساخت فقط الان می تونی استاد بشی.کار نیست.
مکاترونیک بسیار وسیعه.فیلدش کنترلیه.حتی از گرایش کنترل هم بیشتر کنترل پاس می کنی تو مکاترونیک.علاوه بر این که به خاطرترکیبش با الکترونیک گسترده ترشده وانواع ربات رو می تونید بسازید.برای بازار کار هم اگر دقت بفرمایید تمام کارخونه ها و همچنین صنایع دفاع به شدت به این علم نیازمندن.چون هر نوع پروژه ای براش تعریف میشه و اساسأ مشکلاتی که برای دستگاهها پیش میاد گیر مکاترونیکی داره.حتی می تونید وارد هوش مصنوعی-فیلدهای بیو مکانیکی-هوشمندسازی و...هم بشید.بازار کارش عالیه.

من خودم ساختم از من بشنو . خودم تو آزمون استخدامی وزارت نفت چندین بار میشد ثبت نام کنم که چون سربازی نداشتم نشد رفتی از کی پرسیدی؟

برای مکاترونیک که میگی معمولا یک نفر کارکشته میخواد که اونم از طرف نمایندگی خود شرکت های سازنده میاد تعمیرات رو انجام میده برای دستگاه ها حالا از ما شنیدن که تو مکاترونیک خبری نیست من که تو چندتا شرکت بزرگ کار کردم هر وقت خرابی دستگاه بود خود شرکته میومد برا تعمیر

mori1365

عضو جدید
گزینه صحیح هیچ کدا م میباشد مکاترونیک که توی ایران اصلا جا نیفتاده و کسی نمیشناسه ساخت و تولیدم که بر اساس امار رسمی جز بیکار ترین مهندسیاست

fayyazjahani

عضو جدید
گزینه صحیح هیچ کدا م میباشد مکاترونیک که توی ایران اصلا جا نیفتاده و کسی نمیشناسه ساخت و تولیدم که بر اساس امار رسمی جز بیکار ترین مهندسیاست

امار گرفتن :
کو نشون بده ببین همه . آمار از کجا آوردی؟
بر اساس چه اماری ؟
اصلا میدونی ساخت و تولید یعنی چی؟ اصلا میدونی ساخت بازه کاریش چه حده؟
نه امارتو رو کن بقیه هم بدونن . شاید من بی اطلاع هستم . من خودم دفعه اولم گفتم سیالات اوله و بعدش جامدات و بعدش ساخت و تولید تو بازار کار دولتی . ولی برای بازار کار خود اشتغالی و بازار کار آزاد سیالات و جامدات در مقابل ساخت اصلا به حساب نمیان . نمیخوام بحث دعوایی بشه ولی حتی تولید یه چوب بیسبال بگیر تا خوده هواپیما همش ماله رشته ساخت و تولیده چجوری حالا شما میگی برای سخت کار نیست ؟ اصلا تو بازار کار رفتی یا همینجوری پشت سیستمت نشستی یه نظری دادی .
تا حالا از نزدیک آچار دیدی؟
خیالت راحت بشه حالا حالا ها بچه های جانباز و شهید باید برن سرکار و اونا هنوز سهمیه دارن و بقیه هم پارتی دارن زیاد به فکر کار دولتی نباش تازه بخش دومشم پارتیه که باید داشته باشی مهندس که بری سر کار دولتی ....

karim-mech

کاربر بیش فعال
تو این بازار کار ف جای گرایش سیستم های انرژی کجاست؟ بازار کارش در مقایسه با تبدیل چطوره؟

maxy

عضو جدید
بچه ها کسی خبر داره مهندسی سیستم های انرژی دانشگاه صنعت نفت رتبه چند می خواد؟

کسی قبول شده؟

Masoumi_Manu

کاربر فعال مهندسی مکانیک , مشاور تحصیلات تکمیلی
کاربر ممتاز
سلام دوستان بهتر دونستم به عنوان یه ساخت وتولیدی یه نظری بدم منتها نظرم کاملا بی طرفانه و دور از تعصب هست.
دوستان ساختی میدونن که این گرایش واقع فنی و عملی هست و اگه دوستان شخصا عملیات ساخت و انجام نداده باشن با مفاهیم اون هم کنار نمیان و صرفا حفظ می کنن و این میشه یه مهندس ساخت بیکار!! دوستان ساختی برای اینکه بعد از تحصیلات بازارکار خوبی داشته باشن باید سه فاکتور خیلی مهم رو در نظر بگیرن:
1-نرم افزار 2-کارعملی 3-زبان به نظر من برعکس نظر دوستان گزینه 1 و2 از 3 مهم ترن چون پیش زمینه ادامه تحصیل در این گرایش هستند متاسفانه دوستان ساختی بدون اطلاع کامل از شاخه های این گرایش اقدام به تعیین موضوع پروژه میکنن که در نهایت بدون داشتن دستاورد خاصی ادامه تحصیل میدن و نتیجش میشه بیکاری. موضوع مهم دیگه دانشگاه محل تحصیل هست به نظر من این گرایش به این مورد خیلی خیلی حساسه چون اگه استاد تخصصی نباشه پروژه به بیراه کشیده میشه نمونش دانشگاه تهران هست که به دلیل نبودن اساتید تاپ ساختی پروژه ها به سمت طراحی میل پیدا میکنه به هر حال برایند حرف های بنده تایید نظرات همه دوستان هست و من هم عقیده دارم در صورت عدم برقراری شرایطی که گفتم ساخت و تولید در مقاطع تحصیلی بالاتر جای کار کمتری داره
موفق باشید

آخرین ویرایش:

mori1365

عضو جدید
امار گرفتن :
کو نشون بده ببین همه . آمار از کجا آوردی؟
بر اساس چه اماری ؟
اصلا میدونی ساخت و تولید یعنی چی؟ اصلا میدونی ساخت بازه کاریش چه حده؟
نه امارتو رو کن بقیه هم بدونن . شاید من بی اطلاع هستم . من خودم دفعه اولم گفتم سیالات اوله و بعدش جامدات و بعدش ساخت و تولید تو بازار کار دولتی . ولی برای بازار کار خود اشتغالی و بازار کار آزاد سیالات و جامدات در مقابل ساخت اصلا به حساب نمیان . نمیخوام بحث دعوایی بشه ولی حتی تولید یه چوب بیسبال بگیر تا خوده هواپیما همش ماله رشته ساخت و تولیده چجوری حالا شما میگی برای سخت کار نیست ؟ اصلا تو بازار کار رفتی یا همینجوری پشت سیستمت نشستی یه نظری دادی .
تا حالا از نزدیک آچار دیدی؟
خیالت راحت بشه حالا حالا ها بچه های جانباز و شهید باید برن سرکار و اونا هنوز سهمیه دارن و بقیه هم پارتی دارن زیاد به فکر کار دولتی نباش تازه بخش دومشم پارتیه که باید داشته باشی مهندس که بری سر کار دولتی ....
حال و حوصله بحث ندارم .منبع خبرو منیذارم خودت بخون و تجزیه تحلیلش کن
وضعیت بیکاری در رشته های گوناگون

بیشترین تعداد بیکاران در رشته های مهندسی، ساخت و تولید با 251 هزار و 402 نفر وجود دارد و پس از آن نیز 222 هزار و 112 نفر در رشته های علوم اجتماعی، بازرگانی و حقوق قرار دارند. از مجموع بیش از 768 هزار نفر بیکار فارغ التحصیل دانشگاهی، 363 هزار و 740 نفر مرد و 404 هزار و 311 نفر نیز زن است.

بالاترین تعداد مردان بیکار در رشته مهندسی، ساخت و تولید با 178 هزار و 461 نفر است و بیشترین تعداد زنان بیکار نیز با 134 هزار و 791 نفر در رشته علوم اجتماعی، بازرگانی و حقوق تحصیل کرده اند. مجموعا 100 هزار و 912 نفر مرد و زن در رشته های علوم انسانی و هنر بیکار هستند و 76 هزار و 191 نفر نیز در علوم، ریاضی و کامپیوتر جزو بیکاران محسوب می شوند.
http://www.mehrnews.com/detail/News/2119655

maxy

عضو جدید
الن یه کم زود نیست؟

با توجه به این که بهمن ماه کنکوره فک نمی کنم زود باشه.این سوال برای این الان مطرح کردم چون امکان داره بچه هایی که قبول شدن دیگه به جا سر نزنن که معلومه همینطور شده.

فقط می خواستم بدونم در چه حدی هست این دانشگاه

در ضمن دمت گرم توجه کردی:smile:

alimec

عضو جدید
درود
در حال حاضر(خزان 92) ترم 3 ارشد فراگیر پیام نور-مدیریت دولتی چند بخشی- میخونه. میخواد کنکور ارشد 93(بهمن92) برا همون رشته ی نام برده شرکت کنه. مشکلی داره؟قبل از زمان ثبت نام باید انصراف بده یا..؟

mahde1818

عضو جدید
یه سوال فنی دارم من الان دارم طراحی کاربردی شاهرود می خونم اگه توی تکمیل ظرفیت تبدیل شاهرود قبول بشم واحد هایی که الان پاس کردم تطبیق می خوره ؟ من الان 9 واحد دارم که با تبدیل انرژی هم مشترکه مکانیک محیط پیوسته ریاضی پیشرفته و محاسبات عددی پیشرفته

maysam_n2005

کاربر فعال
کارت زشته :smile:
یه سوال فنی دارم من الان دارم طراحی کاربردی شاهرود می خونم اگه توی تکمیل ظرفیت تبدیل شاهرود قبول بشم واحد هایی که الان پاس کردم تطبیق می خوره ؟ من الان 9 واحد دارم که با تبدیل انرژی هم مشترکه مکانیک محیط پیوسته ریاضی پیشرفته و محاسبات عددی پیشرفته

Rheoman

عضو جدید
کاربر ممتاز

بهترین کار اینه که از آموزش تحصیلات تکمیلی دانشکده تون سوال کنید

وضعیت
موضوع بسته شده است.