نظرخواهی برای انتخاب اسم سایت فروش آلات موسیقی

Sarp

مدیر بازنشسته
دوستان لطفا هر کی نظرش رو بگه
واسه انتخاب اسم واسه یه سایت فروش آلات موسیقی
- اسمی که مرتبط با موسیقی باشه
- بیانگر فروشگاهی بودن سایت باشه. مثلا میتونه کلماتی مثل کالا و شاپ و . . . داشته باشه
- مختص زبان و فرهنگ و دین و جغرافیا و نژاد و قوم . . . خاصی نباشه و همه گیر باشه
- تکراری نباشه
- ماندگار باشه . اسمی که کلیشه نشه. مثلا کلمه "رومانتیک" رو بخوای بذاری رو اسم یه مغازه هیشکی تا خود مغازه رو نبینه نمیتونه متوجه بشه که کاربری مغازه چیه . چون اسم به لوازم آرایشی میخوره ، به گل فروشی میخوره ، به تابلوفروشی میخوره . . . . . .

دوستان لطفا فقط نظر بدن و با اسپم تاپیک رو شلوغ نکنند
متشکر

DDDIQ

مدیر ارشد
سلام بابک جان این چیزایی که خواستی نیست ! ولی بذار " سلمک ":D

سلمک: از گوشه های مهم دستگاه شور
از درجه ششم شروع می شودو با تغییر مد نسبت به شهناز و قجر در درجه پنجم بکار است.در فرود مجددا درجه پنجم کاهش ربع پرده ای پیدا می کند و ایست هم درجه چهارم است.

معرفی و توضیح دستگاه شور

....

Sahar Gh

عضو جدید
کاربر ممتاز
سازخانه،شورآباد:redface:، سازار (سازبازار)،نیستان

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان لطفا هر کی نظرش رو بگه
واسه انتخاب اسم واسه یه سایت فروش آلات موسیقی
- اسمی که مرتبط با موسیقی باشه
- بیانگر فروشگاهی بودن سایت باشه. مثلا میتونه کلماتی مثل کالا و شاپ و . . . داشته باشه
- مختص زبان و فرهنگ و دین و جغرافیا و نژاد و قوم . . . خاصی نباشه و همه گیر باشه
- تکراری نباشه
- ماندگار باشه . اسمی که کلیشه نشه. مثلا کلمه "رومانتیک" رو بخوای بذاری رو اسم یه مغازه هیشکی تا خود مغازه رو نبینه نمیتونه متوجه بشه که کاربری مغازه چیه . چون اسم به لوازم آرایشی میخوره ، به گل فروشی میخوره ، به تابلوفروشی میخوره . . . . . .

دوستان لطفا فقط نظر بدن و با اسپم تاپیک رو شلوغ نکنند
متشکر
سلام دوست گلم
ما هم مشکل شما رو داشتیم با انتخاب اسم سایت

اول از هرچیزی هر اسمی به ذهنت خطور میکنه حتما دامنش رو جست و جو کن که کسی نخریده باشتش

یعنی برو تو سایتهایی مثل زیر »
برای نقطه دات آی آر برای مثال www.SazShop.ir از اینجا استفاده کن :
http://whois.irdomain.com

برای نقطه دات کام و چیزای دیگه که معروف و همه گیر هستن از اینجا استفاده کن :
https://www.whois.net
اگر نوشته بود Already registered یعنی قبلن ثبت شده و باید حتما اسم دیگری انتخاب کنی

سپس بعد از انتخاب اسم باید حتمن هزینه های طراحی سایت رو بپردازی که برای سایت فروشگاهی معمولا 8 میلیون تومن هست.اگر ضعیف تر میخوای و کسیو میشناسی واست انجام بده از 1 تا 5 میلیون تومن هم میشه.
برای پرداخت مستقیم باید حتما شرکت ثبت کنی تا دروازه بانک رو در اختیارت بگذارن.

برای سایت فروشگاهی بزرگ هم معمولا هزینش 15 میلیون تومن تا حداکثر مثل سایت دیجیکالا 30 میلیون تومن هزینه طراحی و قالب بندیش هست.
برای تک تک کارها هم باید خودت با دست خودت همه چیز رو نظر بدی و هرجور به صلاح هست خودت تنظیم کنی وگرنه قالب چرت و پرت بهت میندازن.

بگذریم »
پیشنهاد میکنم اسم سایت رو نه مخصوص موسیقی دان ها،بلکه یه چیز عامیانه که همه میشناسن بزاری مثلا AvaForosh یا مثلا BazareSaz یا یه چیزای خیلی کلی.اشکال نداره - یا _ بکار ببری اصلا نترس.و هیچ عیبی هم نداره مثلا یکی دوتا عدد هم بکار ببری مثلا Saz2Shop یا مثلا avaye7 یا هرچیزی به صلاحه.
ولی قطعا قبلش تمام دامنه ها حتی شبیه به این اسامی رو هم چک کن که بعدا با یه فروشگاه دیگه یکی نباشه.

و ترجیحا اسامی خیلی خیلی مخصوص موسیقی هم نزار چون مردم عادی که سطح سواد متوسطی دارند متاسفانه نمیتونن براحتی تو گوگل پیدات کنن.یه چیزی بزار که گوگل رو دور بزنی هرکی زد فروش ساز یا فروشگاه موسیقی تو صفحه اول ببینتت!نه که بزاری "فروشگاه کلاویه های پیانو!!" خب اینجوری صد در صد توی سرچ گوگل تا صفحه 10 هم نمیای و دوم اینکه طرف تصور میکنه محدود به کلاویه های پیانو هستی یا محدود به پیانو هستی!

واسه همین کمی کلی تر بزار

هیچم نترس از اسم های کوچیک (زیر 6 حرف) و عجیب غریب! مثلا چنگول! (چنگ + ول = هیچ معنی ای نمیده شاید اصلا فحش هم باشه :D ) منظورم اینه دوست داشتی ریسک کنی،ریسک کن با دوستان و همکارانت هم صحبت کن نظر اونارو هم بخواه!

اگر کلا هیچی نمیدونی و تازه اول راهی،بپرس حتمن کمکت میکنم ولی اگر تو کار هستی و همه چیز آمادس،که واست آرزوی موفقیت دارم! :) (واسه ما ارزون حساب کن :D )

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام

دوست عزیز M.777 استارتر منظورشون انتخاب نام دامنه هست مطالبی که شما گفتین مربوط

به مسایل طراحی سایت و ورد پرس هست نه نام سایت و دامنه ی اون .

نام پیشنهادی من ملودی کالا هست Melody - Kala

به دلایل زیر من این دامنه رو پیشهاد میدم : ( البته سر رشته ایی در موسیقی ندارم)

1: ملودی در لغت به معنی لحن و کلام موسیقی شناخته میشه و ازین رو بخش اصلی و حیاتی موسیقی رو تشکیل میده

2. چون وبسایت شما یک فروشگاه الات موسیقی هست به طبق باید یک لوگوی زیبا هم برای اون بسازید شما اگه به کلمه melody دقت

داشته باشین اگر بخواید یک نماد ازین کلمه برای فروشگاه خودتون بسازید حروف M,D,Y رو توجه داشته باشین که یک زیبایی خاصی

اگه با فونت های خاص طراحی بشن خواهند داشت ( البته پیشنهاد من اینه که حرف M وسط قرار بگیره و d اول..
+

اون حروف نشان دهنده تاریخ میلادی هستن year/month/day

اگر شما بخوایید وبسایتتون رو در تاریخ خاصی راه اندازی کنید به نکته جالبی خواهید رسید مثلا 4/4/1394

عدد 4 در هرسه دیده میشه

3. شما اگر برنامه های مسابقات موسیقی رو نگاه کرده باشید مربیان اونها همیشه روی کلمه ی m/ęخیلی تاکید میکنن برای شرکت کننده هاشون که ب خوبی یاد بگیرن این قسمت رو

( دلیلشو نمیدونم اما چیزیه که دیدم و اطلاعات کافی در موردش ندارم)

4. از نظر من دامنه های دو قسمتی بیشتر مورد توجه قرار میگیرن چرا که بخاطر سپردن اینها ساده تر از یک دامنه

تک قسمتی هست مثلا iran-eng که خیلی ساده و روان هست کما اینکه دامنه های کوتاه مزایای خاص خودشونو دارن

5. استفاده از کلمه ی کالا رو من به دو دلیل پیشهاد میدم

الف اگر شما یک دامنه ی ir رو بخواید ثبت کنید این کلمه همخوانی بیشتری داره در مقابل کلمه ی شاپ که انگلیسی هست

ب) حرف A میتونه از نظر زیبا سازی لوگو بهتون کمک کنه و متفاوت از سایر کلمات طراحی بشه ( من به صورت یک عدد ۷و ۸ در هم

پیشنهاد میدم ) که زیبایی جالبی داره

فعلا اینها به ذهنم رسید اگر سوالی داشتید یا چیزی به ذهنم رسید در خدمتم و صرفا اینها پیشنهادات من بود

موفق باشید :heart:

آخرین ویرایش:

Farahnaz_J

عضو جدید
مزایای ساخت فروشگاه اینترنتی

مزایای ساخت فروشگاه اینترنتی

دوستان عزیز مقاله مفیدی راجع به مزایای ساخت فروشگاه اینترنتی انتخاب کردم که به اشتراک میزارم، امیدوارم از مطالعه آن بهره کافی را ببرید:

ساخت فروشگا اینترنتی.jpg

اﯾﺠﺎد ﻓﺮوﺷﮕﺎه اﯾﻨﺘﺮﻧﺘﯽ، ﺗﺒﻠﯿﻎ و اﻃﻼﻋﺎت ﮐﺎﻣﻞ ﻣﺤﺼﻮﻻت ﯾﮏ ﺷﺮﮐﺖ ﺑﻪ ﻧﻤﺎﯾﺶ در ﻣﯽ آﯾﺪ و ﻣﺸﺘﺮي ﺑﺎ داﺷﺘﻦ ﮐﺎرت ﭘﺮداﺧﺖ واﺳﻄﻪ وﯾﺎ ﮐﺎرت ﻫﺎي اﻋﺘﺒﺎري، ﭘﺲ از ﺟﺴﺘﺠﻮ و اﻧﺘﺨﺎب، در ﺧﻮاﺳﺖ ﺧﺮﯾﺪ ﻣﯽ ﮐﻨﺪ. ﺳﺎﯾﺖ واﺳﻄﻪ ﭘﺲ از ﮐﺴﺮ ﻣﺒﻠﻎ ﻣﺤﺼﻮل از ﺣﺴﺎب وي، اﯾﻦ درﺧﻮاﺳﺖ را در وﻫﻠﻪ اول از ﻃﺮﯾﻖ ﻓﮑﺲ و ﯾﺎ ﺗﻠﻔﻦ )در آﯾﻨﺪه از ﻃﺮﯾﻖ ﮐﺎﻣﭙﯿﻮﺗﺮ ﺑﻪ ﺻﻮرت آﻧﻼﯾﻦ و ﯾﺎ از ﻃﺮﯾﻖ SMS و ﯾﺎ ﺗﻠﻔﻦ ﮔﻮﯾﺎ ( به ﻓﺮوﺷﻨﺪه ارﺟﺎع ﻣﯽ دﻫﺪ و ﻓﺮوﺷﻨﺪه ﻣﯽ ﺑﺎﯾﺴﺖ در ﻣﺪت زﻣﺎن ﺗﻮاﻓﻖ ﺷﺪه، ﮐﺎﻻ را ﺑﺮاي ﻣﺸﺘﺮي ارﺳﺎل ﻧﻤﺎﯾﺪ.
ﻣﺰاﯾﺎي اﯾﺠﺎد ﻓﺮوﺷﮕﺎه اﯾﻨﺘﺮﻧﺘﯽ ﺑﺮاي ﻓﺮوﺷﻨﺪﮔﺎن:
داﺷﺘﻦ وﯾﺘﺮﯾﻨﯽ ﻗﺎﺑﻞ روﯾﺖ در ﺳﺮﺗﺎﺳﺮ اﯾﺮان و ﮐﺸﻮرﻫﺎي منطقه
داﺷﺘﻦ ﺑﺎزدﯾﺪ ﮐﻨﻨﺪﮔﺎن ﺑﺴﯿﺎر (ﺷﺮﮐﺘﻬﺎ، ادارات، ﻣﻮﺳﺴﺎت، ﺑﻨﮕﺎﻫﻬﺎي ﺗﺠﺎري، ﻣﺘﺨﺼﺼﺎن، داﻧﺸﺠﻮﯾﺎن و...)
وﺳﻌﺖ ﻧﺎﻣﺤﺪود ﻓﺮوﺷﮕﺎﻫﻬﺎي اﯾﻨﺘﺮﻧﺘﯽ
در ﻓﺮوﺷﮕﺎﻫﻬﺎي ﺳﻨﺘﯽ ﺑﻪ ﻋﻠﺖ ﮐﻤﺒﻮد ﺟﺎ، اﻣﮑﺎن ﻧﮕﻬﺪاري ﺗﻤﺎﻣﯽ ﻣﺤﺼﻮﻻت ﺑﺮ اﺳﺎس ﺗﻨﻮع، اﻧﺪاز
ﺗﺮﮐﯿﺒﺎت و ... وﺟﻮد ﻧﺪارد ﮐﻪ اﯾﻦ ﻣﺴﺌﻠﻪ در ﻓﺮوﺷﮕﺎه اﯾﻨﺘﺮﻧﺘﯽ ﮐﺎﻣﻼٌ ﺣﻞ ﺷﺪه اﺳﺖ ﯾﻌﻨﯽ ﺑﻪ دﻟﯿﻞ ﻋﺪم
ﻣﺤﺪودﯾﺖ در ﻓﻀﺎ، ﻓﺮوﺷﻨﺪه ﻣﯽ ﺗﻮاﻧﺪ ﺳﺒﺪ ﻣﺤﺼﻮﻻت ﺗﻮﻟﯿﺪي ﺧﻮد را ﺑﻪ ﻣﺘﻨﻮع ﺗﺮﯾﻦ ﺷﮑﻞ ﻣﻤﮑﻦ ﺑ ﺮاه ﺗﻮﺿﯿﺤﺎت ﮐﺎﻣﻞ و ﺑﯿﺎن ﺑﺮﺗﺮي ﻫﺎي ﮐﯿﻔﯽ و ﻓﻨﯽ ﺑﻪ زﺑﺎن ﺳﺎده و ﺑﺎ درج ﻗﯿﻤﺖ ﻫﺎ و ﻋﮑﺲ ﻫﺎي زﯾﺒﺎ در ﻣﻌﺮض دﯾﺪ ﻣﺸﺘﺮﯾﺎن ﻗﺮار دﻫﺪ.
نداﺷﺘﻦ ﻣﺤﺪودﯾﺖ زﻣﺎﻧﯽ
ﻓﻌﺎﻟﯿﺖ ﻓﺮوﺷﮕﺎﻫﻬﺎي ﺳﻨﺘﯽ ﻣﺤﺪود ﺑﻪ ﺳﺎﻋﺎت و روزﻫﺎي ﻏﯿﺮ ﺗﻌﻄﯿﻞ ﻣﯽ ﺑﺎﺷﺪ اﻣﺎ ﻓﺮوﺷﮕﺎﻫﻬﺎي اﯾﻨﺘﺮﻧﺘﯽ
مطلقا ﭼﻨﯿﻦ ﻣﺤﺪودﯾﺘﯽ ﻧﺪاﺷﺘﻪ و در ﺗﻤﺎﻣﯽ ﺳﺎﻋﺎت ﺷﺒﺎﻧﻪ روز و ﺗﻤﺎﻣﯽ روزﻫﺎي ﺳﺎل در دﺳﺘﺮس ﺑﺎزدﯾﺪ ﮐﻨﻨﺪﮔﺎن ﻗﺮار دارد.
ﮐﺎﻫﺶ ﻫﺰﯾﻨﻪ ﻫﺎي ﺟﺎﻧﺒﯽ وﺳﻮد آوري ﺑﯿﺸﺘﺮ
در ﻓﺮوش ﻣﺴﺘﻘﯿﻢ ﻣﺤﺼﻮﻻت ﺑﻪ ﻣﺸﺘﺮﯾﺎن در ﻓﺮوﺷﮕﺎه اﯾﻨﺘﺮﻧﺘﯽ، ﻫﺰﯾﻨﻪ ﻫﺎﯾﯽ از ﻗﺒﯿﻞ ﮐﺎرﻣﺰد، ﺧﻮاب ﺳﺮﻣﺎﯾﻪ و ﺳﺎﯾﺮ ﻫﺰﯾﻨﻪ ﻫﺎي ﺟﺎﻧﺒﯽ ﮐﺎﻫﺶ ﯾﺎﻓﺘﻪ و ﺑﻨﺎﺑﺮاﯾﻦ ﺳﻮد ﺑﯿﺸﺘﺮي ﻋﺎﯾﺪ ﻓﺮوﺷﻨﺪه ﻣﯽ ﺷﻮد.
ﻣﺰاﯾﺎي ﺧﺮﯾﺪ از ﻓﺮوﺷﮕﺎﻫﻬﺎي اﯾﻨﺘﺮﻧﺘﯽ ﺑﺮاي ﺧﺮﯾﺪاران:
ﻋﺪم ﺑﺮﺧﻮرد ﺑﻪ ﺗﺮاﻓﯿﮑﻨﺒﻮدن آﻟﻮدﮔﯽ ﻫﻮا
ﻋﺪم ﻧﯿﺎز ﺑﻪ رﻓﺘﻦ ﺑﻪ داﺧﻞ ﻃﺮح ﺗﺮاﻓﯿﮏ
ﯾﺎﻓﺘﻦ ﮐﺎﻻﻫﺎ ﺑﺎ ﻗﯿﻤﺖ ﭘﺎﯾﯿﻨﺘﺮ ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ ﻓﺮوﺷﮕﺎﻫﻬﺎي ﺳﻨﺘﯽ
ﻗﺎﺑﻠﯿﺖ ﻣﻘﺎﯾﺴﻪ ﻗﯿﻤﺘﻬﺎ و ﻣﺸﺨﺼﺎت ﮐﺎﻻﻫﺎ در ﮐﻤﺘﺮﯾﻦ زمان
اﻣﮑﺎن ﺧﺮﯾﺪ در آراﻣﺶ ﻣﻨﺰﻻﻣﮑﺎن ﺧﺮﯾﺪ در ﻫﺮ ﺳﺎﻋﺖ از ﺷﺒﺎﻧﻪ روز
ﻋﺪم ﻣﺸﮑﻞ ﺣﻤﻞ و ﻧﻘﻞ ﮐﺎﻻي ﺧﺮﯾﺪاري ﺷﺪ
ﺗﺤﻮﯾﻞ ﮐﺎﻻي ﺧﺮﯾﺪاري ﺷﺪه درب ﻣﻨﺰ
ﺑﯿﻤﻪ ﺑﻮدن ﮐﺎﻻي ﺧﺮﯾﺪاري ﺷﺪ

منبع:
ساخت فروشگاه اینترنتی