[تایپیک جامع پرسش و پاسخ در مورد انتخاب رشته در کنکور کارشناسی ارشد ](سراسری)

[تایپیک جامع پرسش و پاسخ در مورد انتخاب رشته در کنکور کارشناسی ارشد ](سراسری)

• دانشگاه آزاد واحد تهران جنوب

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    1
  • نظرسنجی بسته .

emrah931

عضو جدید
سلام

بنده پارسه رو توصیه میکنم.هم بعلت قدمت و هم بخاطر اینکه اغلب طراحهای سوال از اساتید پارسه هستند.

sahel70

عضو جدید
هیچ فرقی نمیکنن ،همش به خودتون برمی گرده و خوندنتون ،این کنکورا فقط باعث می شه خوندنتون نظم بگیره ،که من هیچوقتم بهشون نمیرسیدم:biggrin:
من آزمونای سنجشو توصیه میکنم

sahel70

عضو جدید
سلام میخاستم ببینم تاثیر معدل در ارشد چجوریه؟
آیا در گزینش نهایی هم تاثیر داره؟:gol:

20 درصد تاثیر داره
درصد خ زیادیه ،جون تو کنکور ارشد میانگین درصدا خیلی شبیه همه معدل خ مهمه
نه فقط تو رتبه اولی که میاد تاثیر داره

sahel70

عضو جدید
باسلام خدمت دوستان عزیزم ...
میخاستم بدونم با مشخصات زیر ارشد عمران روزانه یا شبانه قبول میشم ؟و کجاها
رتبه 4106
نمره کل 3384
معدل کارشناسی 17.77 دانشگاه آزاد:cry::cry::cry:

دوست عزیز هیجا قبول نمیشید متاسفانه

saideghezlo@yaho

عضو جدید
عمران-تکنولوزی ساختمان و تکنولوزی عمران-آب و فاضلاب

عمران-تکنولوزی ساختمان و تکنولوزی عمران-آب و فاضلاب

[FONT=&quot]سلام خدمت تمامی مهندسین عمران[/FONT]
[FONT=&quot]بنده باید تا چند روز آینده انتخاب رشته کنم.(کارشناسی ناپیوسته سراسری-غیر انتفاعی)[/FONT]
[FONT=&quot]مدرک کاردانیم عمران-امور پیمان ها بوده.(از علمی کاربردی)[/FONT]
[FONT=&quot]حالا بین دو رشته عمران-تکنولوزی ساختمان و تکنولوزی عمران-آب و فاضلاب باید یکیو انتخاب کنم.[/FONT]
[FONT=&quot]ضمنا من خانم هستم و قصدم گرفتن مدرک ارشد و تدریس در آموزش و پرورش و دانشگاه هست.[/FONT]
[FONT=&quot]ممنون میشم تجربه اتون رو در اختیارم بزارید و راهنماییم کنید که کدوم رشته رو انتخاب کنم بهتره.[/FONT]
[FONT=&quot]باتشکر[/FONT]

Parvix

عضو جدید
سلام
دوست عزیز شما ارشد چه گرایشی می خوای بخونی ؟ (با توجه به گرایش ارشد انتخاب از بین این دو رشته راحت میشه)

saideghezlo@yaho

عضو جدید
از اونجایی که شهرما فقط ارشد عمران -سازه داره یه توفقیق اجباریه که فقط عمران سازه بخونم برای ارشدم

saideghezlo@yaho

عضو جدید
چرا میتونم.تهران-و سمنان
ولی ترجیح میدم با وجود یه بچه! و مسولیت خانه داری تو شهر خودمون ادامه بدم.

saideghezlo@yaho

عضو جدید
ضمن این که آب و فاضلاب خودش گرایش ارشد داره.
ولی ساختمان تا مقطع کارشناسی هست و برای ارشد به سازه فکر میکنم همخونی بیشتری داشته باشه.

م.زهتاب

عضو جدید
ضمن این که آب و فاضلاب خودش گرایش ارشد داره.
ولی ساختمان تا مقطع کارشناسی هست و برای ارشد به سازه فکر میکنم همخونی بیشتری داشته باشه.
به نظر من آب و فاضلاب بهتره چون سازه اشباح شده. جهت صدق حرفمم دوست دارم بری یه سری به امار نظام مهندسی شهرتون بزنی

saideghezlo@yaho

عضو جدید
من برای ارشدم میخوام سازه بخونم.

الان میخوام برای کارشناسی انتخاب کنم.

عمران تکنولوزی ساختمان و یا عمران تکنولوزی آب و فاضلاب؟
اینکه گفتم سازه واسه این بود که بدونین درادامه میخوام سازه بخونم.و بهتر تو انتخاب رشته راهنماییم کنید

Parvix

عضو جدید
من برای ارشدم میخوام سازه بخونم.

الان میخوام برای کارشناسی انتخاب کنم.

عمران تکنولوزی ساختمان و یا عمران تکنولوزی آب و فاضلاب؟
اینکه گفتم سازه واسه این بود که بدونین درادامه میخوام سازه بخونم.و بهتر تو انتخاب رشته راهنماییم کنید

با توجه به اینکه ارشد سازه می خوایید بخونید بنظرم ساختمون بهتره ....

گرایش عمران- عمران اگه بود خیلی بهتر بود ولی اگه تو لیست انتخابی فقط 2 گرایش بالا هست ساختمون بهتره .

موفق باشید

saideghezlo@yaho

عضو جدید
من خودم هم همین فکرو دارم که ساختمان بهتره.
راستی من اگه کارشناسی نا پیوسته مهندسی تکنولوزی ساختمان بخونم
وقتی لیسانسمو گرفتم حق نظارت رو که میگیرم.حق طراحی و محاسبات هم بهم میدن؟اگه آره چجوری؟مثل نظارت یا نه کلاس اضافه باید برم؟

saideghezlo@yaho

عضو جدید
وقتی لیسانس تکنولوزی ساختمان رو گرفتم چه کارایی میتونم انجام بدم با مدرکام؟کجاها میتونم کار کنم؟آیا میشه تو آموزش و پرورش کار کنم؟

و بعد از اینکه به امید خدا ارشد سازه رو هم گرفتم چه امتیازاتی نصیبم میشه؟ چه کارایی میتونم غیر از تدریس انجام بدم با مدرک ارشدم؟

saideghezlo@yaho

عضو جدید
با توجه به اینکه ارشد سازه می خوایید بخونید بنظرم ساختمون بهتره ....

گرایش عمران- عمران اگه بود خیلی بهتر بود ولی اگه تو لیست انتخابی فقط 2 گرایش بالا هست ساختمون بهتره .

موفق باشید

بله فقط این دو گرایش رو با توجه به شرایطم میتونم بخونم

Parvix

عضو جدید
من خودم هم همین فکرو دارم که ساختمان بهتره.
راستی من اگه کارشناسی نا پیوسته مهندسی تکنولوزی ساختمان بخونم
وقتی لیسانسمو گرفتم حق نظارت رو که میگیرم.حق طراحی و محاسبات هم بهم میدن؟اگه آره چجوری؟مثل نظارت یا نه کلاس اضافه باید برم؟

من شنیدم به گرایش ساختمان فقط نظارت میدن ....

وقتی لیسانس تکنولوزی ساختمان رو گرفتم چه کارایی میتونم انجام بدم با مدرکام؟کجاها میتونم کار کنم؟آیا میشه تو آموزش و پرورش کار کنم؟

و بعد از اینکه به امید خدا ارشد سازه رو هم گرفتم چه امتیازاتی نصیبم میشه؟ چه کارایی میتونم غیر از تدریس انجام بدم با مدرک ارشدم؟

بعد از گرفتن مدرک باید سه سال از مدرکتون بگذره تا بتونین آزمون نظارت بدین ......

برای کار کردن هم باید پارتی داشته باشین که تو یه شرکت استخدام بشین ....ولی آموزش و پرورش رو نمی دونم اینو می تونید از اداره آموزش منطقه ای که هستین بپرسین....

اگه ان شا الله ارشد هم گرفتین می تونید آزمون طراحی هم بدین و طراحی انجام بدین (اگه عضو نظام مهندسی بشین واسه طراحی و نظارت سهمیه بهتون می دن .... راه گرفتن سهمیه هم قبولی تو آزمون هاست)

saideghezlo@yaho

عضو جدید
راستی من الان متوجه شدم که فقط کسانی میتونن ارشد سازه شرکت کنند که رشته کارشناسیشون:
کارشناس عمران(عمران آب)
مهندسان راه و ساختمان
مهندسی هوا و فضا
مکانیک
باشه.
حالا با این چیزی که گفتم پس یعنی اگه ساختمان بخونم نمیتونم ارشد امتحان بدم؟اگه آب و فاضلاب بخونم چی؟:razz:

Parvix

عضو جدید
راستی من الان متوجه شدم که فقط کسانی میتونن ارشد سازه شرکت کنند که رشته کارشناسیشون:
کارشناس عمران(عمران آب)
مهندسان راه و ساختمان
مهندسی هوا و فضا
مکانیک
باشه.
حالا با این چیزی که گفتم پس یعنی اگه ساختمان بخونم نمیتونم ارشد امتحان بدم؟اگه آب و فاضلاب بخونم چی؟:razz:

از کجا فهمیدی فقط ایناست ؟

saideghezlo@yaho

عضو جدید
توی برنامه و سر فصل دروس خوندم.قسمت شرایط پذیرش دانشجو نوشته بود.
ولی الان دفترچه انتخاب رشته ارشد92 رو دیدم همچین محدودیتی رو ننوشته بود.
یعنی کنار عمران هیچ تذکری ننوشته بود.اگه قرار بود از یه سری رشته های خاص امتحان بگیرن فقط کنار عمران توی دفترچه مینوشت دیگه درسته؟مثل بقیه رشته ها که یه سری تذکر کنارشون نوشته شده؟
ولی کنار عمران هیچی ننوشته بود.!

ashkannnnnn

عضو جدید
ولی من امیدم به خداست و قبول میشم.
جای قبولیما حتما برات میفرستم که اگه خواستی به یکی کمک کنی بتونی دقیق کمکش کنی.
آیا تو اسلامی که میگی نگفته نا امید کردن دیگران از گناهان کبیره است.

Parvix

عضو جدید
توی برنامه و سر فصل دروس خوندم.قسمت شرایط پذیرش دانشجو نوشته بود.
ولی الان دفترچه انتخاب رشته ارشد92 رو دیدم همچین محدودیتی رو ننوشته بود.
یعنی کنار عمران هیچ تذکری ننوشته بود.اگه قرار بود از یه سری رشته های خاص امتحان بگیرن فقط کنار عمران توی دفترچه مینوشت دیگه درسته؟مثل بقیه رشته ها که یه سری تذکر کنارشون نوشته شده؟
ولی کنار عمران هیچی ننوشته بود.!

منم تا اونجایی که میدونم واسه ارشد عمران محدودیتی نیست ....ولی واسه نظام مهندسی مهمه که کارشناسی چی خوندی...

morteza2010

عضو جدید
با 12000 هزار جای قبول میشی تو ارشد
راه زدم
این عکس اواتارتون چییییه عربن

ashkannnnnn

عضو جدید
سلام دوست عزیز
بالاخره تا 16000 مجاز بوده .چرا قبول نشی امیدت به خدا باشه.

saideghezlo@yaho

عضو جدید
سلام.امروز متوجه شدم سنجش کد رشته جدید اعلام کرده برای ما

مهندسی تکنولوزی عمران-عمران

با این وجود عمران عمران از عمران ساختمان بهتره و با سازه هم خونی بیشتری داره درسته؟

sahel70

عضو جدید
بهترینا اینان ،خودمم که خیلی خوب باهاشون جواب گرفتم
خاک : گاج و سری عمران
مقاومت :گاج
پی: پارسه
تحلیل :کتاب آهنگر
هیدرولیک :سری عمران
بقیشونم اکثر سری عمران دارن ،مثلا سری عمران رو زیاد تعریفی نداره ولی دیگه کتابی تو بازار نیس

saideghezlo@yaho

عضو جدید
انتخاب رشته منو ببینید.نظرتون چیه؟

انتخاب رشته منو ببینید.نظرتون چیه؟

فقط 3تای اول رو اگه قبول بشم میرم.
بقیه رو به توصیه یکی از همین سایت پرکردم.چون گفتن اگه این کارو کنم پذیرش ظرفیت به حداکثر میرسه و در نتیجه شانس قبولی خودم بیشتر میشه
منم گفتم من سه تا رشته ای که میخوام برم رو اول میزنم.بقیه رو هم که میخوام خالی بزارم جاش کد رشته میزارم.ونهایتش اینه که قبول میشم ونمیرم:confused:

بالا