سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

ah.fekri

عضو جدید
سلام دوستان. من کامپیوترم وسط کار وقتی اهنگ که میخونه انگار گیر میکنه روی اهنگ ، همون لحظه هم ماووس یه لحظه قفل میکنه باز خوب میشه. بیشتر موقع دانلود با ای دی ام اینجوری میشه. ینی واسه همینه یا مشکل جدی تره ؟

مرسی

سلام
این مشکل میتونه دلایل مختلفی داشته باشه مثل ( ویروس ، ضعف در پردازش (سخت فزاری) و . . . )
با این تفاسیر پیشنهادات بنده :
1- سیستمتون رو با یک آنتی ویروس خوب و به روز شده اسکن کنید .
2- موقع پخش موسیقی با استفاده از Task Manager پردازش CPU و مقدار استفاده Memory رو برسی کنید که تو چه وضعیتی هستن ،( درگیر بودن بیش از حد سی پی یو)
اصولا علت عمده قطعه قطعه شدن پخش موسیقی بر میگرده به پردازش cpu.
نکته آخر : یک ویروس هم میتونه سی پی یو رو درگیر خودش کنه.
مشکلی بود در خدمتیم
شاد و موفق باشید.

ah.fekri

عضو جدید
دوستان در مورد لپ تاپ HP 1000-1115TX راهنمایی میکنین؟

سلام
برند اچ پی ، برند خوبیه
من دارم از hp-pavilion dv6 - 6090 ee استفاده میکنه که دیگه تولید نمیشه ، پاسخگوی نیاز های من هست.
اما مدلی که شما گفتی :
اگه با عدم وجود پورت USB 3.0 و 14 اینچ بودن صفحه نمایش مشکلی نداری لپ تاپ خوبیه . ولی از قیمتش اطلاعی ندارم .
شاد و موفق باشید

ah.fekri

عضو جدید
سلام راستش بلوتوث لب تاب من فعال نمیشه درایورش رو هم نصب کردم ایکنش هم هست اما نمیدونم دیگه باید چیکار کنم که فعال بشه
هرچی هم سرچ میزنم چیزی پیدا نمیکنه
و با گوشی هم سرچ میکنم پیداش نمیکنه:(

سلام
جهت تکمیل کردن راهنمایی های دوستان .
اگر از لپ تاپ استفاده میکنید نکات پیایین رو برسی کنید .
*دکمه بیسیم از روی کیبورد روشن باشد ، در اکثر لپ تاپ ها مخصوصا hp بلوتوث و وایرلس یک کلید کنترل خاموش یا روشن شدن در کیبورد خود دارند.
* در بعضی از لپ تاپ ها نرم افزار هایی وجود دارد که سیستم های بیسیم را کنترل میکند مثل HP Wireless Assistant ، برسی کنید که بلوتوث در آن روشن باشد .

شاد و موفق باشید .

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به همگی
چند وقته لپ تاپم یه دفه هنگ میکنه یعنی:
سیستمم به طور کامل هنگ میکنه هیچ دکمه ای زده ای نمیشه موس حرکت نمیکنه و سیستم هیچ دستوری نمیگیره!!!
حتی دکمه ی خاموش و روشن کردن لپ تاپ هم میزنم عمل نمیکنه:surprised::cry:
در آخر با اینکه میدونم خیلی برای لپ تاپم ضرر داره ولی مجبور میشم از برق دربیارمش!
تا حالا 4 بار اینجوری شده!
مدل لپ تاپم dell5110 core i7 هستش. و الان یکساله خریدمش.
به نظرتون این اتفاق چه دلیلی میتونه داشته باشه؟
و این رو هم بگم هر وقت این اتفاق براش افتاده آخرین روز آپدیت آنتی ویروسم بوده یا تاریخ آپدیتش تموم شده بوده! آنتی ویروسم node32 ورژن 5 اش هست.

آخرین ویرایش:

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
سلام به همگی
سیستمم به طور کامل هنگ میکنه یعنی هیچ دکمه ای زده ای نمیشه موس حرکت نمیکنه و سیستم هیچ دستوری نمیگیره!!!
در آخر با اینکه میدونم خیلی برای لپ تاپم ضرر داره ولی مجبور میشم از برق دربیارمش!
و این رو هم بگم هر وقت این اتفاق براش افتاده آخرین روز آپدیت آنتی ویروسم بوده یا تاریخ آپدیتش تموم شده بوده! آنتی ویروسم node32 ورژن 5 اش هست.
با سلام،
این اتفاق، اغلب چه زمان هایی پیش میاد؟ مثلاً موقع کار با یه نرم افزار خاص، استفاده ی طولانی یا ...! اغلب موقعی که سیستم هنگ می کنه یه error توی Event viewer ذخیره می شه با توجه به اطلاعات اون هم می شه به علت مشکل پی برد! برای این کار، هر زمان که سیستم هنگ کرد، زمان مشکل رو در نظر داشته باشید و از مسیر Control Panel\System and Security\Administrative Tools به Event viewer برید. از سمت راست، windows log\system رو انتخاب کنید و با توجه به زمان، دنبال Error بگردید و ازش عکس بگیرید!

n.ka

عضو جدید
کار با نرم افزارهاي همکاري موسوم بهcollaborative software

کار با نرم افزارهاي همکاري موسوم بهcollaborative software

سلام به همگی- من تمرینی دارم مربوط به درس تجارت الکترونیکی که در اون باید با دوتا از نرم افزارهای همکاری کار کنم و درموردشون توضیح بدم.کسی اینجا با این نرم افزارا آشنایی داره به من راهنمایی کنه کدومشونو بهتره انتخاب کنم؟ در این صفحه لیستی از این نرم افزارها اومده ومن نمیدونم چطور دوتا از اون ها رو انتخاب کنم؟ http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_collaborative_software

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام،
این اتفاق، اغلب چه زمان هایی پیش میاد؟ مثلاً موقع کار با یه نرم افزار خاص، استفاده ی طولانی یا ...! اغلب موقعی که سیستم هنگ می کنه یه error توی Event viewer ذخیره می شه با توجه به اطلاعات اون هم می شه به علت مشکل پی برد! برای این کار، هر زمان که سیستم هنگ کرد، زمان مشکل رو در نظر داشته باشید و از مسیر Control Panel\System and Security\Administrative Tools به Event viewer برید. از سمت راست، windows log\system رو انتخاب کنید و با توجه به زمان، دنبال Error بگردید و ازش عکس بگیرید!

خب 2تا error بود یه critical

ممنون از کمکتون

پیوست ها

• 76265984730865073138.jpg
    76265984730865073138.jpg
    13 کیلوبایت · بازدیدها: 0

nazaninfatemeh

عضو جدید
ای وای من بازم که کسی اینجا نیس که
و باز هم من آمده ام با کلی سوال!!!
زود تند سریع جواب بدین وقت ندارم
من میخوام واسه پاوری که می سازم پشت صفحاتش عکس باشه این عکسه باید توی فوتوشاپ کم رنگ بشه ولی من سیستمم جا نداره که فوتوشاپ نصب کنم احتیاج شدیدی به این کار دارم
سوال مهم:
خود پاور این قابلیت رو نداره؟
با چیز دیگه ای نمیتونم این کارو بکنم؟
کلا حالا من چیکال کنم؟

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
خب 2تا error بود یه critical

ممنون از کمکتون
بهتر بود به سؤالات اولیه هم جواب می دادید! دوتا عکس اول به مشکل تون ربط دارن که اطلاعات زیادی هم در مورد علت مشکل ندارن، توی بخش Detail چیز بیشتری پیدا می شه؟

ah.fekri

عضو جدید
چراغ نداره!!!
نه!!!!!!!!!!!

با سلام
صرف اینکه نوری از موس شما دیده نمیشه دلیل بر قطع بودن سیم و یا خرابی پورت نیست .
در موس های نوری یک دیود ساطع نور است
در موس های لیزر اثری از نور نیست.
پیشنهاد میشه برای رفع مشکلتون از یک موس دیگر جهت تست استفاده کنید.
شاد و موفق باشید .

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بهتر بود به سؤالات اولیه هم جواب می دادید! دوتا عکس اول به مشکل تون ربط دارن که اطلاعات زیادی هم در مورد علت مشکل ندارن، توی بخش Detail چیز بیشتری پیدا می شه؟

ببخشید فکر کردم همون عکسا کافی باشن!!
خب این سری این طوری شد در حال دانلود یه فایل از اینترنت بود گذاشته بودم فایل رو دانلود کنه و خودم پیشش نبودم!
سری قبلی وارد یه وبلاگ شدم یه دفه هنگ کرد

من زیاد از sleep و hibernate استفاده میکنم در 24 تنها یکبار خاموش میکنم!

یه بار روی hibrenate بود رفتیم مسافرت حدود 48 ساعت و اینا رو hibernate مونده بود!

اینا هم همش کد اند!!!

آخرین ویرایش:

yasi810

عضو جدید
شما اگه دکمه ی روشن و خاموش رو 10 ثانیه نگه داری در حالت هنگ نوت بوک رو میشه خاموش کرد.

سلام به همگی
سیستمم به طور کامل هنگ میکنه هیچ دکمه ای زده ای نمیشه موس حرکت نمیکنه و سیستم هیچ دستوری نمیگیره!!!

yasi810

عضو جدید
به قسمت پروکسی اینترنت اکسپلورر برید و تنظیمات موجود رو در قسمت پروکسی موزیلا هم کپی کنید

سلام
نرم افزار فری گیت (عبور از محدودیت) رو نصب کردم
با اینترنت اکسپلوره سایتا رو باز میکنه
ولی با فایرفاکس باز نمیکنه!!!
لطفآ راهنمایی بفرمایید.متشکرم

masoodxl

عضو جدید
سلام
دوستان من وقتی فری گیت رو اجرا میکنم به طور اتوماتیک یک صفحه از اینترنت اکسپلوره رو برام باز میکنه
من میخوام با موزیلا باز بشه
و توی موزیلا که میرم هیچ سایت بسته ای رو باز نمیکنه!!!
لطفآ راهنمایی بفرمایید.با تشکر فراوان

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
دوستان من وقتی فری گیت رو اجرا میکنم به طور اتوماتیک یک صفحه از اینترنت اکسپلوره رو برام باز میکنه
من میخوام با موزیلا باز بشه
و توی موزیلا که میرم هیچ سایت بسته ای رو باز نمیکنه!!!
لطفآ راهنمایی بفرمایید.با تشکر فراوان

با سلام
دوست عزیز نرم افزار رو باز کنید و در تب Setting بر روی گزینه Set Browser کلیک کنید و آدرس مرورگر مورد نظر خودتون رو بدید .
004.JPG

با تشکر - سیستم 32

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
آدرس مرورگرم رو چجوری وارد کنم؟؟؟؟؟؟؟؟
مراحلش رو ذکر کنید.مرسی

با سلام
دوست عزیز
می توانید بر روی آیکون مرورگر خود راست کلیک کرده و Properties بگیرید . در این Properties آن می توانید آدرس آن را پیدا کنید . و از طریق Browse نرم افزار فر.ی.گیت آن را اضافه کنید .
Fire Fox معمولا در مسیر اصلی نصب نرم افزار ها نسب می شود .
C:\Program Files\Mozilla Firefox قرار دارد . که در داخل این پوشه اپلیکیشن مرورگر را می بینید .
با تشکر - سیستم 32

masoodxl

عضو جدید
با سلام
دوست عزیز
می توانید بر روی آیکون مرورگر خود راست کلیک کرده و Properties بگیرید . در این Properties آن می توانید آدرس آن را پیدا کنید . و از طریق Browse نرم افزار فر.ی.گیت آن را اضافه کنید .
Fire Fox معمولا در مسیر اصلی نصب نرم افزار ها نسب می شود .
C:\Program Files\Mozilla Firefox قرار دارد . که در داخل این پوشه اپلیکیشن مرورگر را می بینید .
با تشکر - سیستم 32
سلام
همه چیز درست شد.مرسی
ولی دوست من
تمامی سایتهای ف ی ل تر شده رو باز میکنه
به جزء فیسبوک!!!
لطفآ راهنمایی بفرمایید.متشکرم

Hamid Reza 1

عضو جدید
سلام.
اولین خطایی که لپ تاپ من موقع روشن شدن نشون میده مورد زیره
*Smart hard disk error
the smart hard disk check has detected an imminent failure. to ensure not data loss please backup the content immediately and run the Hard disk test in system diagnostics.
Hard disk 1 (301)
F2 system diagnostics
Enter Continue stratup For more information please visit:- www.hp.com\go\techcenter\startup
که اگه Enter بزنم ویندوز بدون مشکل بالا میاد.هر بار هم که تستهای system diagnostic رو انجام دادم که بجز انجام پیغام hard disk1 smart (301) تو smart checkمورد دیگه ای رو نشون نمیده و در واقع بعد از چند ساعت باز مینویسه

Smart hard disk error
برای حل این مشکل پیکار باید بکنم؟
با تشکر.

آخرین ویرایش:

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
ببخشید فکر کردم همون عکسا کافی باشن!!
خب این سری این طوری شد در حال دانلود یه فایل از اینترنت بود گذاشته بودم فایل رو دانلود کنه و خودم پیشش نبودم!
سری قبلی وارد یه وبلاگ شدم یه دفه هنگ کرد

من زیاد از sleep و hibernate استفاده میکنم در 24 تنها یکبار خاموش میکنم!

یه بار روی hibrenate بود رفتیم مسافرت حدود 48 ساعت و اینا رو hibernate مونده بود!

اینا هم همش کد اند!!!
توی logها که اطلاعات به درد بخوری ننوشته! به تازگی نرم افزار جدیدی نصب نکردید؟ می تونید در هنگام کار با سیستم، میزان مصرف CPU و RAM رو مانیتور کنید که در زمان هنگ کردن وضعیت چطوره؟

masoodxl

عضو جدید
سلام
وقتی وارد فیسبوکم میشم این پیغام رو دریافت میکنم
لطفآ بگین باید چکار کنم؟؟؟مرسی
Your account is temporarily locked.‎
‎We don't recognize the device you're using. Please answer a few security questions to keep your account safe.‎

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام..
من بعد از 2 هفته خواستم بیام سایت ولی لپ تاپ سایت نمیره قبلش درست بود..وقتی که یوزر و پسوردو میدم کانکت میشه ولی اون پایین علامت تعجب میاد و هیچ سایتی نمیره..چطوری درس میشه؟

با تشکر قبلی

mohsennajafei

عضو جدید
سلام
وقتی وارد فیسبوکم میشم این پیغام رو دریافت میکنم
لطفآ بگین باید چکار کنم؟؟؟مرسی
Your account is temporarily locked.‎
‎We don't recognize the device you're using. Please answer a few security questions to keep your account safe.‎
ممکن است اکانتی که شما استفاده کردی از چند سیستم وارد شدی یا چند بار یوزر و پسورد اشتباه وارد کردی

آخرین ویرایش:

mohsennajafei

عضو جدید
سلام
ترو خدا کمکم کنید واسه فردا لازمش دارم
من آفیسم 2007 هست و میخوام آنگی که میزارم از صفحه یک اسلایدام تا صفحه 5 فقط بخونه ولی نمیدونم کجا باید این محدودیتو وارد کنم
توی آفیس 2003 این قابلیت بود ولی اینجا هرچی گشتم پیدا نکردم تو نتم سرچیدم ج نگرفتم
خواهشا کمکم کنید
ممنون میشم
از قسمت animations این تنظیمات قابل اعمال است

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شما اگه دکمه ی روشن و خاموش رو 10 ثانیه نگه داری در حالت هنگ نوت بوک رو میشه خاموش کرد.

بله این کار رو هم کردم دستور نمیگیره!
لپ تاپ من با بستنش میره رو sleep حتی بستمش هم زمانی که هنگ کرده بود ولی اتفاقی نیفتاد!:surprised:

توی logها که اطلاعات به درد بخوری ننوشته! به تازگی نرم افزار جدیدی نصب نکردید؟ می تونید در هنگام کار با سیستم، میزان مصرف CPU و RAM رو مانیتور کنید که در زمان هنگ کردن وضعیت چطوره؟

نه نرم افزاری نصب نکردم! فقط مسنجرم قاطی کرده بود حذف کردم دوباره نصب کردم.
فقط تو ارور ها هر روز یه ارور از تداخل برنامه ی ویژوال استودیو با برنامه ی دانلود منیجر هست!
هنگ شده اش CPU=4% بود RAM=11%
اونی که رو صفحه نوشته بود! حالا نمیدونم زمان هنگ کردنش همون بوده یا نه! ولی وقتی هنگ بود اینا بودن!

آخرین ویرایش:

salar-fa

عضو جدید
با سلام دوستان زمانی که می خوام از مدیا پلیر استفاده کنم پیغام زیر میده !!چطوری مشکلمو برطرف کنم؟؟با سپاس مشاهده پیوست 143917
دوستان من مشگلم حل نکسی میتونه منو راهنمایی کنه زمانی که میخوام شبکه های تلویزیونی بصرت آنلاین ببینم چنیین پیغامی میده!!

بالا