مشاوره آزمون نظام مهندسی معماری

shafagh234

عضو جدید
سلام من کاردانی باستان شناسی سال 85 گرفتم و 89 کارشناسی معماری
میتونم امسال آزمون نظام مهندسی شرکت کنم ؟ طراحی یا نظارت ؟
ممنون اگه بهم جواب بدین..........

agin

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام من کاردانی باستان شناسی سال 85 گرفتم و 89 کارشناسی معماری
میتونم امسال آزمون نظام مهندسی شرکت کنم ؟ طراحی یا نظارت ؟
ممنون اگه بهم جواب بدین..........

سلام دوست عزیز.
طبق مصوبه های جدید ، بچه های ناپیوسته در صورتیکه کاردانی و کارشناسی رشته مرتبط باشن میتونن طراحی شرکت کنن.و باید سه سال کامل از فارغ التحصیلی گذشته باشه
شما رشته هاتون مرتبط نیست طراحی نمیتونین شرکت بکنین اما نظارت میتونین .
آخرین مصوبه ها رو میتونین در تاپیک زیر دنبال بکنین.
موفق باشین
[h=3]آخرين مصوبات كميسيون هم ارزي رشته ها براساس عنوان مدرك تحصيلي دانشگاه ها (سازمان نظام مهندسی)[/h]

کفاش زاده

عضو جدید
سلام منم امسال ازمون دارم اگه کسایی که ازمون دادن به ما ها که امسال داریم کمک کنن ممنون میشم.

vahid_gobe

عضو جدید
پاسخی برای دوستمون فرناز:
مثال:سوال:در چه قسمتی از ساختمان میشه برای اتصال میلگرد نمره 12 از جوشکاری با جریان متناوب استفاده کرد؟
1.فونداسیون
2.تیغه چینی
3.سقف کاذب
4.ارماتور بندی رمپ.
خوب.اگه کارگاه کار نکرده باشید از کجا جوابشو پیدا میکنید؟توی کدوم کتاب نوشته؟

حالا جوابش چیه؟

shafagh234

عضو جدید
سلام ممنون از راهنمایتون
یه راهنمایی دیگه ازتون می خواستم درصورتی که مدرک کارشناسی ارشد معماری بگیرم میتونم آزمون طراحی شرکت کنم ؟

shafagh234

عضو جدید
با سلام به هم رشته های عزیز
در صورتی که مدرک کاردانی با کارشناسی متفاوت باشه با کارشناسی ارشد معماری میشه در آزمون طراحی شرکت کرد ؟
(مدرک کارشناسی هم معماری بوده )

yaghoobb

عضو جدید
ارشد مدیریت پروژه و نظان مهندسی

ارشد مدیریت پروژه و نظان مهندسی

سلام من لیسانسم معماریه امتحان نظام هم دادم .حالا اگر ارشدمو در رشته مدیریت پروژه بگیرم وضعیتم در نظام مهندسی چی میشه؟ ممنون میشم اگر کسی اطلاعاتی داره کمکم کنه.

بابالنگ دراز

کاربر بیش فعال
سلام من لیسانسم معماریه امتحان نظام هم دادم .حالا اگر ارشدمو در رشته مدیریت پروژه بگیرم وضعیتم در نظام مهندسی چی میشه؟ ممنون میشم اگر کسی اطلاعاتی داره کمکم کنه.

سلام...نظام مهندسی براش مدرک لیسانس معیاره..شما ارشدت هرچی میخواد باشه:smile:

آخرین ویرایش توسط مدیر:

kazem791

عضو جدید
سلام دوستان من یه سوال داشتم
من توی آزمون نظام مهندسی اسفند هر چهار تاش رو قبول شدم بعد از اینکه همه مدارک رو تحویل دادم و کلی پول ازمون گرفتن دیروز گفتن یه قانون جدید اومده که به کسایی که مدرکشون کارشناسی ناپیوسته معماری پروانه اشتغال تعلق نمیگیره چون مدرکشون معادل تکنولوژی معماری یا علمی کاربردی معماریه ولی من اصل دانشنامه رو دارم اصلا چیزی در مورد تکنولوژی معماری یا علمی کاربردی معماری ننوشته، توش نوشته این دانشنامه با درجه کارشناسی ناپیوسته معماری اهدا میگردد ( توش که نمیتونه بنویسه مهندسی ناپیوسته معماری ) بعدش هم ما6 تا طراح معماری پاس کردیم. دلمون خوشه دانشگاه دولتی بودیم (دانشگاه رازی کرمانشاه ) حالا نمیدونم تکلیف ما چیه؟ نمیشد این قانون رو قبل از امتحان بگن که کلی پول و کلی تلاش الکی نکنیم؟
کسی دقیقا از این قانون جدید که به سازمان مسکن شهرسازی (کرمانشاه) ارسال شده خبر داره؟ شامل حال ما میشه یا نه؟

با سلام و احترام
آخرین مصوبه کمیسیون هم ارزی را مطالعه کنید متوجه موضوع خواهید شد :
http://azmoonline.com/main/post/40
موفق باشید

kazem791

عضو جدید
باسلام
درمورد کتاب شورای عالی شهرسازی و معماری که جزو رفرنسای آزمونه. می خواستم بدونم این کتاب رو چه جوری باید خوند از کجاش سوال میاد. با اینکه خوندمش هیچی ازش نفهمیدم. ممنونم

saghi23

عضو جدید
باسلام
درمورد کتاب شورای عالی شهرسازی و معماری که جزو رفرنسای آزمونه. می خواستم بدونم این کتاب رو چه جوری باید خوند از کجاش سوال میاد. با اینکه خوندمش هیچی ازش نفهمیدم. ممنونم

سلام خوبه که خوندینش -راستش اینقدر مطالبش زیاد بود که من نتونستم تمامش رو بخونم-اکثر سوالایی که من دیدم اسم یکی از قانون ها رو مینویسه یا قسمتی از اونو و سوالی در موردش می پرسه که میشه از توی فهرستش پیداش کرد-البته سوالاتی هم بودن که از متنش بوده که پیدا کردنش سخت باشه ولی اکثرا میشه پیداش کرد-در کل من توی دو بار آزمونی که دادم به این نتیجه رسیدم که خوندن تمام اون به صرفه نیست اگه وقت داشتید یه روخونی بکنید ولی اونقدر سوال نمیاد که این همه وقت بزارید اگه یه نگاهی به سوالات دوره های قبل بکنید متوجه منظورم میشید

کفاش زاده

عضو جدید
سلام منم شهریور ازمون دارم بچه هایی که ازمون دادن به ما تازه واردا کمک میکنن؟اخه تجربه شما بیشتر از ماست.من حتما باید قبول شم یه طورایی برای زندگیم مهمه خیلی.

mechanicha

عضو جدید
سلام کسی می تونه بگه علاوه بر مباحث آزمون چه کتابای دیگه ای واسه امتحان خوبه؟مثلا کتاب طباطبایی>؟کتاب سوالای آزمون؟
1 سوال دیگه بعد از قبولی چطور میتونیم پروژه قبول کنیم؟پروژه از طرف نظام مهندسی به ما داده می شه یا خودمون میتونیم ÷روژه آشناهارو نظارت کنیم.اصلا پایه 3 2 1 چیه؟سالی چنتا پروژه می دن؟1 نفر آشنا کاملا توضیح بده لطفا.مرسییییییییییییییییی:que:

DDDIQ

مدیر ارشد
آخرین ویرایش:

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام منم شهریور ازمون دارم بچه هایی که ازمون دادن به ما تازه واردا کمک میکنن؟اخه تجربه شما بیشتر از ماست.من حتما باید قبول شم یه طورایی برای زندگیم مهمه خیلی.
سلام
من اگه به جای شما بودم تک تک صفحات این تاپیک و مطالعه میکردم.
همه چیز دستتون میاد.
منابع هم به طور کامل هست .از انتهای این تاپیک شروع کنید تا به ابتدا برسید.
منابع هم:
1- مباحث
2- دیتیل های برنامه و بودجه از اینجا: http://ncst.dmon.com/forum/10-79-1
3-راهنمای مبحث 19 که خیلی مهم ه و در مورد عایقکاری کف و سقفه و ...
4-دفتر تمرین عناصر و جزییات ساختمانی دکتر ساعد سمیعی که اون هم در مورد عایقکاری رطوبتی و حرارتی که خیلی مهم ه که میتونید از انه ی عمران به صورت اینترنتی خرید کنید یا از سایت موسسه ی هنر فردا: www.honarefarda.com
اینها مربوط به آزمون نظارت ه
اما در مورد طراحی یه سری ضوابط و باید بدونید که قبلا دوستان به صورت فایل word تهیه کردند و تو همین تاپیک گذاشتند که اگر همین تاپیک و سرچ کنید خیلی چیزها دستگیرتون میشه.
همینطور تاپیک های دیگه که در مورد بررسی آزمون طراحی سالهای قبله.

respina

عضو جدید
سلام
امتحان امسال شهریور برگزار میشه یا آذر؟(چون تاریخش برام مهمه)
چون تو قسمت راهنمای اعلام نتایج اسفند 91 مطلبی هست که منو به شک انداخته :
بند 8-4- با عنایت به دستورالعمل شماره 420/11955 مورخ 84/4/26 و دستورالعمل ثبت نام آزمون اسفند 91 متقاضیانی که در بخش هایی از آزمونهای معماری دارای اعتبار سالهای قبل (اسفند 87،آذر 88، خرداد 89، اسفند 89، آذر 90،و شهریور 91) قبول شده باشند به شرط ارایه سوابق کار حرفه ای از زمان آزمون تا زمان درخواست متقاضی و تایید آن توسط اداره کل به ترتیب حداکثر تا( اسفند91، آذر 92، خرداد 93، اسفند 93، آذر 94،و شهریور 95) می باشد.
این مطلب به نظرتون به تاریخ امتحان میتونه مربوط باشه؟

SH.Aghighi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام....اگر کسی درباره امتحان نظارت سایتی میشناسه که راهنماییم کنه خوشحال میشم...ممنون:gol:

saghi23

عضو جدید
بهترینشون همینه که الان هستید -من فقط با کمک همین سایت قبول شدم
سوالاتتونو بپرسید همه جواب میدن

mohebbi62

عضو جدید
نشریه 167

نشریه 167

سلام آقای لیموشیرین
اگه هنوزم هستی میشه لطفادیتیل های نشریه 167 رو برا منم بفرسی؟؟؟؟؟
منم نتونستم بگیرمش
خیلی دنبالش گشتم
باتشکر
:smile:
m_mohebbi62@yahoo.com

respina

عضو جدید
سلام آقای لیموشیرین
اگه هنوزم هستی میشه لطفادیتیل های نشریه 167 رو برا منم بفرسی؟؟؟؟؟
منم نتونستم بگیرمش
خیلی دنبالش گشتم
باتشکر
:smile:
m_mohebbi62@yahoo.com

سلام. اگر به این ادرس برید میتونید این نشریه رو دانلود کنید
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/450727
در همین سایت قسمت مهندسی عمران، تایپیک جامع دانلود کلیه نشریات مرتبط با سازمان برنامه ریزی،
و یا
به این ادرس :
http://hfarahani48.blogfa.com/post-8353.aspx

orkide69

عضو جدید
سلام بچه ها ببخشيد ميدونم سوالم پيش پا افتاده است ولي ميشه يكي بگه چند سال بعد از فارغ التحصيلي ميشه در امتحان نظام مهندسي شركت كرد؟

saze

عضو جدید
Re: مشاوره امتحان نظام مهندسی معماری

Re: مشاوره امتحان نظام مهندسی معماری

سلام
زمان ثبت نام آزمون نظام مهندسی.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 4 Beta

taniaa

عضو جدید
سلام
با عرض شرمندگی من فوق لیسانس معماری و تو ایران درس نخوندم و اصلا هیچ اطلاعی در مورد امتحان نظام مهندسی ندارم . و متاسفانه زمان کافی برای تحقیق هم ندارم . عاجزانه خواهشمندم یک نفر لطف کنه و زمانش رو در اختیار من بگذاره چون من سوالات زیادی دارم :
1- آیا می شه اول امتحان طراحی رو داد ؟ یا تقدم تاخری در امتحانات هستند؟
2- آیا باید اول عضو سازمان شد (چطوری) و یا همین امتحان رو باید داد؟
3- منابع امتحان رو از کجا میشه تهیه کرد؟
قبلا از لطف همگی سپاسگزارم

mahshid shz

عضو جدید
سلام
با عرض شرمندگی من فوق لیسانس معماری و تو ایران درس نخوندم و اصلا هیچ اطلاعی در مورد امتحان نظام مهندسی ندارم . و متاسفانه زمان کافی برای تحقیق هم ندارم . عاجزانه خواهشمندم یک نفر لطف کنه و زمانش رو در اختیار من بگذاره چون من سوالات زیادی دارم :
1- آیا می شه اول امتحان طراحی رو داد ؟ یا تقدم تاخری در امتحانات هستند؟
2- آیا باید اول عضو سازمان شد (چطوری) و یا همین امتحان رو باید داد؟
3- منابع امتحان رو از کجا میشه تهیه کرد؟
قبلا از لطف همگی سپاسگزارم

شما قبل از هر کاری به وزارت علوم مراجعه و مدرک معادل را دریافت کن.
1- تقدم و تاخری وجود ندارد و هر کدام از مباحث را که خواستید امتحان بدهید. که البته معمولا با هم امتحان می دهند.
2-باید عضو سازمان بشوید، مدارک را معمولا در سایت نظام استانی که ساکن هستید درج می کنند. کپی مدارک شناسایی، مدرک دانشگاهی و ... البته بعضی استانها مدرک دال بر سکونت در آن شهر را هم نیاز دارید که توضیح نحوه گرفتن آن هم اعلام شده است. عضویت بصورت سالانه هست و مبلغ عضویت را هم سالانه پرداخت می کنید.
3- منابع آزمون کتاب های مقررات ملی قابل تهیه در کلیه کتابفروشی های معتبر! هستند.

منابع به نقل از دفتر مقررات ملی ساختمان:

رشته معماری(طراحی)

• مبحث سوم ( حفاظت ساختمانها در مقابل حريق )-ويرايش 1380
• مبحث چهارم ( الزامات عمومي ساختمان )-ويرايش 1387
• مبحث پانزدهم (آسانسورها و پله‌هاي برقي )-ويرايش 1387
• مبحث هجدهم ( عايق‌بندي و تنظيم صدا )-ويرايش 1390
• مبحث نوزدهم (صرفه‌جوئي در مصرف انرژي )-ويرايش 1389
• مبحث بيستم (علائم و تابلوها )-ويرايش 1384
• مصوبات شوراي عالي شهرسازي و معماري
• *طرح معماري
• *جزئيات اجرائي ساختمان
• *ضوابط آتش نشاني
• *ضوابط بلند مرتبه سازي
• *ضوابط مقررات شهرسازي و معماري براي معلولين

* براي موارد ذكر شده منبع خاصي معرفي نمي‌گردد.
• تذكر1: منظور از مباحث، مباحث مقررات ملي ساختمان مي‌باشد.
• تذكر2: در صورت تناقض بين مباحث مقررات ملي ساختمان و ساير مدارك فني، مباحث مقررات ملي ساختمان ملاك عمل خواهد بود.
• تذكر3: آخرين نسخه معتبر مدارك و منابع فني اعلام شده ملاك عمل خواهد بود.

رشته معماری(نظارت)

• قانون نظام مهندسي و كنترل ساختمان مصوب 74 و آئين‌نامه اجرائي آن -ويرايش 1390
• مبحث دوم ( نظامات اداري )-ويرايش 1384
• مبحث سوم ( حفاظت ساختمانها در مقابل حريق )-ويرايش 1380
• مبحث چهارم ( الزامات عمومي ساختمان )-ويرايش 1387
• مبحث پنجم (مصالح و فرآورده‌هاي ساختماني )-ويرايش 1389
• مبحث هشتم ( طرح و اجراي ساختمانهاي با مصالح بنايي )-ويرايش 1384
• مبحث نهم ( طرح و اجراي ساختمانهاي بتن آرمه )-ويرايش 1388
• مبحث دوازدهم ( ايمني و حفاظت كار در حين اجرا )-ويرايش 1385
• مبحث پانزدهم (آسانسورها و پله‌هاي برقي )-ويرايش 1387
• مبحث هجدهم ( عايق‌بندي و تنظيم صدا )-ويرايش 1390
• مبحث نوزدهم (صرفه‌جوئي در مصرف انرژي )-ويرايش 1389
• مبحث بيستم (علائم و تابلوها )-ويرايش 1384
• راهنماي جوش و اتصالات جوشي در ساختمانهاي فولادي (بخشهاي نظارت و اجرا)-ويرايش 1390
• *گودبرداري و سازه‌هاي نگهبان
• *روشها و جزئيات اجرائي ساختمان
• مسائل مكانيكي و برقي در ساختمان( برگرفته از متون مباحث سيزدهم، چهاردهم، شانزدهم و هفدهم مقررات ملّي ساختمان) * براي موارد ذكر شده منبع خاصي معرفي نمي‌گردد.

• تذكر1: منظور از مباحث، مباحث مقررات ملي ساختمان ميباشد.
• تذكر2: در صورت تناقض بين مباحث مقررات ملي ساختمان و ساير مدارك فني، مباحث مقررات ملي ساختمان ملاك عمل خواهد بود.
• تذكر3: آخرين نسخه معتبر مدارك و منابع فني اعلام شده ملاك عمل خواهد بود.

taniaa

عضو جدید
یک دنیا ممنون mahshid عزیز

من برگه عضویت رو گرفتم اما ابهاماتی داره
1- بخش سوابق شغلی و تجربی ( با مطالعه پست ها متوجه شدم که باید بعد از قبولی در آزمون سابقه کار به تایید سرکت مربوطه برسه ) حالا با توجه به اینکه من دسترسی به محل کارم ندارم و احتمالا بایستی از کسی که در ایران هست بخوام که سابقه رو تایید کنه . الان باید این قسمت رو چطوری پر کنم؟ اگه مشخصات این فرم با تایید بعد ار آزمونم نخونه مشکلی پیش میاد؟
2-در قسمت مشخصات حرفه ای باید چه بنویسم ؟ مثلا نرم افزار ها یا چی؟
http://esfceo.ir/Upload/file/barg darkhast ozviyat.pdf

soh-rab

عضو جدید
هر جا برای کار می ری می گن سابقه کار وقتی هم که می خوایی مدرک بگیری می گه برو از یه شرکت سابقه کار بیار
خیلی مسخره هست
این یعنی مصداق یکی از ویژگی های فراماسونری ( یعنی یک حلقه بسته )

آخرین ویرایش:
بالا