[ماکت سازی] کارگاه ماکت سازی

atefe_nematifar

عضو جدید
بچه ها نظرتون راجع به ویلایه من چیه؟موضوش طراحی ویلا برا خانوادمون در قمصر...همه چیش کاره خودمه...طرحش محوطش حتی درختاش!میتونین حدس بزنین جنس درختاش چیه؟

IMG_2924.jpgIMG_2928.jpg

پیوست ها

• IMG_2915.jpg
    IMG_2915.jpg
    40.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • IMG_2918.jpg
    IMG_2918.jpg
    41.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش توسط مدیر:

donya-70

عضو جدید
سلام
میخواستم بدونم این صفحه مشکی که ماکت روش قرار گرفته از چه جنسی هستش و اسمش چیه ... طرح پلان رو که با خطوط سفید دراورده با چی اینکارو کرده ؟
این به نظرم مقواست ... ولی دیدک بعشی ها روی صفحه ای که حالت طلق خیلی ضخیم مانند یه همچین چیزی استفاده میکنند ...
ممنون

536915_445690022168350_1358111402_n.jpg

negin jo0on

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
میخواستم بدونم این صفحه مشکی که ماکت روش قرار گرفته از چه جنسی هستش و اسمش چیه ... طرح پلان رو که با خطوط سفید دراورده با چی اینکارو کرده ؟
این به نظرم مقواست ... ولی دیدک بعشی ها روی صفحه ای که حالت طلق خیلی ضخیم مانند یه همچین چیزی استفاده میکنند ...
ممنون

مشاهده پیوست 137845

سیلام گل دخمل..بنظر مقوا میاد...پلات خاکستری گرفته احتمالا...
اونی که میگی منظورت پلکسیه؟

donya-70

عضو جدید

سیلام گل دخمل..بنظر مقوا میاد...پلات خاکستری گرفته احتمالا...
اونی که میگی منظورت پلکسیه؟
اره یه چیزی شبیه پلکسی ... مطمئن نیستم ... اخه خیلی ظخیم بود ... طرح پلانش هم سفید روش انداخته بود ... با لیزر مگه سفید درمیاد ؟

donya-70

عضو جدید
نه این انگاری پلات گرفته...

نه این عکسو نمیگم ... این رو از سایتی برداشتم ... ولی یکی از بچه ها روز تحویلی ماکت یه هم چین چیزی اورده بود ... با اون خصوصیاتی که گفتم ...
یه چیزی شبیه پلکسی ظخیم و طرح پلان سفید روش ...
من از نزدیک ندیدمش و دستش نزدم ... ولی خیلی تو چشم بود ...

negin jo0on

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نه این عکسو نمیگم ... این رو از سایتی برداشتم ... ولی یکی از بچه ها روز تحویلی ماکت یه هم چین چیزی اورده بود ... با اون خصوصیاتی که گفتم ...
یه چیزی شبیه پلکسی ظخیم و طرح پلان سفید روش ...
من از نزدیک ندیدمش و دستش نزدم ... ولی خیلی تو چشم بود ...

آها..منم دیدم که روی پلکسی خطوط سفید میندازن..دیگه نمیدونم با چه سیستمیه...

REZA RS

عضو جدید

آها..منم دیدم که روی پلکسی خطوط سفید میندازن..دیگه نمیدونم با چه سیستمیه...

سلام دوست های عزیز بله رو پلکسی خط سفید میندازن واسه این کار قدرت برش رو خیلی کم میکنن تا خط بیفته بعدش اگه با سمباده به طور برعکس خط بکشین مایل به سفید میشه

donya-70

عضو جدید
سلام دوست های عزیز بله رو پلکسی خط سفید میندازن واسه این کار قدرت برش رو خیلی کم میکنن تا خط بیفته بعدش اگه با سمباده به طور برعکس خط بکشین مایل به سفید میشه
سلام
خیلی ممنون ... یه سوال :
پلکسی با صخامت های خاصی در بازار وجود داره ؟ اگه بخوام بدم برش لیزری تا طرح پلانو روش بندازه باید ضخامت خاصی تهیه کنم ... و بعد به طرفی که قراره برش لیزری انجام بده باید مطلب خاصی رو گوشزد کنم ... مثلا حتما بگم با رنگ سفید میخوام ... یا کلا سفید میندازه ؟
ممنون

REZA RS

عضو جدید
سلام
خیلی ممنون ... یه سوال :
پلکسی با صخامت های خاصی در بازار وجود داره ؟ اگه بخوام بدم برش لیزری تا طرح پلانو روش بندازه باید ضخامت خاصی تهیه کنم ... و بعد به طرفی که قراره برش لیزری انجام بده باید مطلب خاصی رو گوشزد کنم ... مثلا حتما بگم با رنگ سفید میخوام ... یا کلا سفید میندازه ؟
ممنون

سلام .بله ضخماتهای متفاوتی داره .ضخامتش هم بستگی به طرح و سلیقه خودتون داره اکثرا سوال های که لازم باشه خودشون میپرسن ولی به احتیاط بگین بهشون شنیدم جدیدا هر رنگی رو بخوای رو صفحه میندازن به راحتی با دستگاهاشون ولی یاداوری کنم خیلی گرون شده هم پلکسی هم برش زدنش البته تو شهرما که اینجوره.

sahar-architect

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
اینم یه نمونه از ماکت با پلکسی که بچه های دانشگاه ما (آزاد تبریز ) واسه درسه گارگاه و مصلاح ساختن.

مشاهده پیوست 138076
چه مایه دار!:D ما واسه کارگاه مصالح از این خرج ها نمیکردیم :D

بعد به طرفی که قراره برش لیزری انجام بده باید مطلب خاصی رو گوشزد کنم ... مثلا حتما بگم با رنگ سفید میخوام ... یا کلا سفید میندازه ؟
ممنون
فقط فایل کدتون رو مرتب کار کنید!قطعات رو کنار هم بندازید hatch ها رو یه رنگ و خطوط برش رو یه رنگ دیگه بکنید توی یه قطعه اگه پنجره قراره در بیاد رنگ اون پنجره ها رو هم همرنگ و یه رنگ دیگه انتخاب کنید
ترجیحا جایی ببرید که قبلا ازمایش شده باشه!! بعضی از برش کار ها فایل کد رو میبرند توی کرل یه بار رنگ ها رو اونجا خودشون عوض میکنند و خب اگه برشکار ساعتی کار کنه پول بیشتری میگیره ازتون اما اگه متری کار کنه بسته به اینه که دستگاه چقدر طول بکشه برشش
خیلی هم گرون شده پلکسی و برش!!!

maaya

عضو جدید
سلام به بچه های مهندس... من رشته ام هنره اما الان شدید به کمک نیاز دارم... یه خونه سنتی می خوام درست کنم که سقف های نیم دایره داره... شما با چه متریالی کار می کنید... کسی هست راهنماییم کنه؟

maaya

عضو جدید
2333.jpgسلام سمانه جان
مرسی از محبتت... این عکس خونه است... اجرای قبلیه بچه ها ... کار من یه چیزیه تو همین مایه اما درخت هم داره و ...
ممنون میشم راهنماییم کنید...
من یه طرح قبلن زدم که با اسفنج کار کردم برای اینکه کار سنگین نشه چون به هر حال تابلو هست!!! اما وقتی می خواستم بچسبونم خیلی عذاب کشیدم... باید چیزی استفاده کنم که روکش تکسچر کاهگل که میشه سبک باشه!!!

فوم خوبه؟ برش فوم خیلی سخته اونم اینطوری...

آخرین ویرایش:

negin jo0on

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 144584سلام سمانه جان
مرسی از محبتت... این عکس خونه است... اجرای قبلیه بچه ها ... کار من یه چیزیه تو همین مایه اما درخت هم داره و ...
من یه طرح قبلن زدم که با اسفنج کار کردم برای اینکه کار سنگین نشه چون به هر حال تابلو هست!!! اما وقتی می خواستم بچسبونم خیلی عذاب کشیدم... باید چیزی استفاده کنم که روکش تکسچر کاهگل که میشه سبک باشه!!!

وووووی چه عکس خوشمل خوردنی ای:دی
چرا با گل درست نمیکنی؟

Samaneh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

سلام عزیزم
چقدر قشنگه یاد خونه ی مادر بزگه افتادم:smile:
فکر کنم چهار سال پیش مشابهش رو درست کردم البته حجم یه خانه ی تاریخی بود.منم خیلی گنگ بودم اولش چون تغریبا چیزی از ماکت سازی نمی دونستم و اول راه بودم ولی بعد نتیجه ی کار خوب شده بود.
اگه درست فهمیدم یه تابلو ست درسته؟؟
اینو اگه بخوای سبک باشه خیلی راحت می تونی با چوب بالسا در بیاری بالسای رنگ تیره بگیر به نظرم خیلی خوب می شه اما بعدش اگه باب میلت ننبود می تونی روشو یه لایه گل بگیری.
هر چه بیشتر نگاش می کنم وسوسه می شم درستش کنم
ببین
چوب بالسا انعطاف خوبی داره و اون هلالی ها قشنگ رو راحت می تونی در بیاری اول الگوی کارت رو روی کاغذ در بیار یا روی مقوا بعد بزارش روی بالسا یعنی اول باید تمام قطعاتی که داری رو آنالیز کنی بعد بزاری روی چوب بالسا و برش بدی.
فکر کنم یه کوچولو واست سخته چون رشته ت معماری نیست
ای دیمو واست می زارم
تو یاهو سوال داشتی بپرس بیشتر برات توضیح می دم.

*Maedeh.archi*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام عزیزم
چقدر قشنگه یاد خونه ی مادر بزگه افتادم:smile:
فکر کنم چهار سال پیش مشابهش رو درست کردم البته حجم یه خانه ی تاریخی بود.منم خیلی گنگ بودم اولش چون تغریبا چیزی از ماکت سازی نمی دونستم و اول راه بودم ولی بعد نتیجه ی کار خوب شده بود.
اگه درست فهمیدم یه تابلو ست درسته؟؟
اینو اگه بخوای سبک باشه خیلی راحت می تونی با چوب بالسا در بیاری بالسای رنگ تیره بگیر به نظرم خیلی خوب می شه اما بعدش اگه باب میلت ننبود می تونی روشو یه لایه گل بگیری.
هر چه بیشتر نگاش می کنم وسوسه می شم درستش کنم
ببین
چوب بالسا انعطاف خوبی داره و اون هلالی ها قشنگ رو راحت می تونی در بیاری اول الگوی کارت رو روی کاغذ در بیار یا روی مقوا بعد بزارش روی بالسا یعنی اول باید تمام قطعاتی که داری رو آنالیز کنی بعد بزاری روی چوب بالسا و برش بدی.
فکر کنم یه کوچولو واست سخته چون رشته ت معماری نیست
ای دیمو واست می زارم
تو یاهو سوال داشتی بپرس بیشتر برات توضیح می دم.

مرسی ازراهنماییهاتون بله چوب بالسارواگه خیسش کنن خیلی راحت خم میشه :redface:میتونن روشو هم چسب چوب بریزنو باپاشیدن پودرهای مختلفی که مشابه خاکن ماکتو شبیه گل دربیارن

آخرین ویرایش:

DDDIQ

مدیر ارشد

سلام دوست هنرمندم به باشگاه خوش اومدین
برای این منظور فکر میکنم شاید بتونین از ورق های چوب پنبه هم استفاده بفرمائید ...

maaya

عضو جدید
سلام نگین جونی
سنگین میشه... کار پنل باید باشه یعنی بصورت تابلو... با گل یه مشکل دیگه داره... فیبر زیر کار خیس می خوره و باد می کنه و کار تاب بر می داره.

maaya

عضو جدید
مرسی خانومی
چقد شماها ماه هستید... برای الگو مشکلی ندارم... قبلن کار کردم... بچه های هنر به یه سری متریال های عمومی کار می کنن... مثل فوم و اسفنج و انواع خمیرهای سبک... من می خواستم کارم فرق کنه... چوب بالسا رو پیشنهاد دادید و چوب پنبه رو... در هر کال روی کار تکسچر کاهگل میشه... حالا کدوم اینا انعطاف پذیرتره ؟
کدوم سبک تره؟
بازم مرسی از همه

Samaneh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مرسی خانومی
چقد شماها ماه هستید... برای الگو مشکلی ندارم... قبلن کار کردم... بچه های هنر به یه سری متریال های عمومی کار می کنن... مثل فوم و اسفنج و انواع خمیرهای سبک... من می خواستم کارم فرق کنه... چوب بالسا رو پیشنهاد دادید و چوب پنبه رو... در هر کال روی کار تکسچر کاهگل میشه... حالا کدوم اینا انعطاف پذیرتره ؟
کدوم سبک تره؟
بازم مرسی از همه

سلام
چوب پنبه انعطاف پذیر تره و اگر می خوای بعد تکسچر کاهگل بزاری روی کارت من پیشنهاد می کنم ازش استفاده کنی چون چوب پنبه بهتر از بالسا تکسچر رو جذب می کنه و طبیعی تر هم می شه.
بالسا سبکتره
اما چوب پنبه هم وزن خاصی نداره فقط یکم شل تره.

sahar-architect

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
مرسی خانومی
کدوم سبک تره؟
بازم مرسی از همه

کاهگل ممکنه به اینا خوب نچسبه میتونی برای گل از گل اتریشی+ کاه استفاده کنی که خوراک ماکته

Tamay

عضو جدید
من هیچ کدوم از کارای آقای امامی رو نمی بینم...:( :( :cry: این جور که بچه ها تعریف می کنن خیلی عالین...آقای امامی نمیشه دوباره عکس ماکت هاتونو بزارید؟؟؟:w30:

بالا