کابل OTG چیست؟ تکنولوژی OTG در گوشی و تبلت

paneldovom

عضو جدید
کابل OTG چیست؟ تکنولوژی OTG در گوشی و تبلت

تاریخ انتشار : 02 دی 1393
جدیدا شاید اسم کابل OTG رو خیلی شنیده باشید ولی ندونید که این OTG چی هست و چه کار می کنه و به چه درد شما می خوره . امروز یه بررسی مختصر مفید از تکنولوژی OTG براتون آماده کردم . پس با من همراه باشید .
OTG چیست ؟

کلمه OTG مخفف عبارت On The Go هست که همراه با کلمه USB میاد یعنی USB On The Go که معنی فارسی دقیقی ازش در دسترس نیست ، نزدیکترین معنی شاید USB در حرکت باشه . تکنولوژی OTG در سال ۲۰۰۱ معرفی شد و در سال ۲۰۰۲ برای اولین بار در دستگاه ها استفاده شد .
لوگوی USB OTG

تکنولوژی OTG برای این بوجود اومده که بدون نیاز به کامپیوتر یا لپ تاپ ، بتونید فایل های فلش مموری یا هارد رو به گوشی یا تبلت منتقل کنید . در واقع همونطور که گوشی خودش به کامپیوتر وصل میشه ، خود گوشی می تونه میزبان دستگاه های USB باشه . تکنولوژی OTG بر اساس معماری Master/Slave طراحی شده یعنی موقعی که گوشی میزبان فلش مموریه میشه Master یا ارباب و موقعی که گوشی یا تبلت به کامپیوتر وصل میشن میشه Slave . پس OTG اجازه میده تا یه دستگاهی که از این قابلیت پشتیبانی میکنه هم میزبان بشه و هم میهمان بشه .
کابل OTG چیست ؟

کابل OTG حدود ۲۰ سانتی متر شایدم کمتر طول داره . یه سر کابل OTG کانکتور مایکرو USB هست و سر دیگش مادگی USB معمولی . اون سر مایکرو USB به گوشی یا تبلت وصل میشه و سر دیگه هم که مشخصه ، دستگاه USB می خوره مثل فلش مموری . البته کابل OTG برای دستگاه های مختلف ، متفاوته مثلا برای فبلت گلکسی نوت ، کابل OTG منحصر به فرد داره .
انواع کابل OTG

کابل OTG شاید یکی از کابل هایی باشه که ۸۰ درصد مردم باهاش مشکل دارن ، چون اول از همه خیلی ها فکر می کنن که قابلیت OTG روی همه دستگاه ها پشتیبانی میشه ، کابل OTG رو می خرن و می زنن و می بینن که ای دل غافل …
دوم اینکه اساسا کابل OTG خراب زیاده تو بازار
سوم اینکه هر کابلی با هر دستگاهی سازگار نیست و برخی از گوشی ها و تبلت ها نیاز به روت شدن و زدن رام جدید و بالا بردن سیستم عامل و … نیاز دارن تا تکنولوژی OTG رو ساپورت کنن .
به خاطر دلایلی که گفتم خیلی ها به اشتباه فکر می کنن کابل OTG ای که خریدن معیوبه ( جدای از اینکه یه سری هاش واقعا خرابه ) !
سیم بندی و پین های کابل OTG

کابل OTG استاندارد که یه سرش مایکرو USB و سر دیگش USB هست پین بندیش به شکل زیره . واسه اینکه کابل OTG کار کنه باید پایه ۴ و ۵ از طرف مایکرو USB رو بهم دیگه وصل کنید چون پورت USB چهار تا پین داره اما مایکرو USB چنج تا پین داره .
پین ها و سیم بندی کابل OTG

ساختن کابل OTG

بالا