آيا مطعه يا همان ازدواج موقت را براي خواهر و مادرخود ميپسنديد؟!!!!

وضعیت
موضوع بسته شده است.

معمار_ایرانی

عضو جدید
به این میگن یه نمونه از رعایت ادب و احترام تو بحث ها
و با یه یوزر دیگه طرف رو کوبیدن
شما جز همون افرادی هستین که زود به زود رنگ عوض میکنید
واقعا" متاسفم

برو گوزو ادا در نیار تو رو چه به این حرفا

:huh:

با این نوع بیانت نشون دادی ذره ای شعور نداری ;)

:surprised::eek:متاسفانه با این طرز تفکرات و اینگونه صحبت ها اصلا به نتیجه نخواهیم رسید!:confused:
بقول معروف موسی به کیش خودش و عیسی به کیش خودش!:biggrin:;)

babakmail

عضو جدید
کاربر ممتاز
:huh:

با این نوع بیانت نشون دادی ذره ای شعور نداری ;)

من ذره ذره ارادتم به شما با این بیان سلیس و متانتون بیشتر میشه دختر اریایی;)...ازدواج موقت در هیچ صورتی مورد قبول نیست......مگه ما گاو وگوسفندیم که تا بهمون فشار اومد بریم سراغ یکی خوووووووو میریم ازدواج طبیعی میکنیم...

شادیاخ

عضو جدید
من کاری به مسایل شرعی ندارم...
دختر کم سن سال....به اجبار به عقد مرد مسن در بی یاد.........این کار انسانی نیست..شاید این کار حیوانی باشه...

نقش پدر و مادر برای ازدواج...فقط توصیه می دند.....اخر خوده دختر هست تصمیم می گیره...چون که پدر ومادر که ازدواج نمی کنه....
اگه با من بود ازدواج زیر 18 سال رو ممنوع می کردم......البته نظر شخصیم بود.....
شما فک رهاورد اسلام نباش......بجاش اگه دلت می سوزه.........بیا این مشکل .........راه حل پیدا کنیم..
الان شما و بعضی از دوستان یه مدت...فقط هم دیگه رو تخریب می کنید.....
بجاش ...بی یایم....راه حل پیدا کنیم...
اگه این بحث تا چند سال دیگه نتیجه ای پیدا نمی کنید......:gol::gol::gol::gol::gol::gol:

باید باور بشه که یک دختر در زمان فعلی اونقدر عقل داره که برای خودش تصمیم بگیره هنوز آقایون باور نکردند که نقش پدر و بزرگتر فقط یک راهنماست نه بیشتر

موطلایی

اخراجی موقت
:surprised::eek:متاسفانه با این طرز تفکرات و اینگونه صحبت ها اصلا به نتیجه نخواهیم رسید!:confused:
بقول معروف موسی به کیش خودش و عیسی به کیش خودش!:biggrin:;)

:w02: تازه بحث جالب شده بود ولی ...

دیگه عادت کردم به اینکه وقتی یه طرف کم میاره رو بندازه به خودزنی

و اگه جوابشو ندم دقیقا اینجای گلوم گیر می کنه و سرطان مغز استخوان می گیرم :D

ارش کمان گیر

عضو جدید
کاربر ممتاز
دختر 9 سال...حداقل 18 سال بشه......اون وقت به فکر ازدواج باشه...
دوست ها ..به جای تخریب هم دیگه....
بیاییم....باورهای غلط رو اصلاح کنیم...
و براش راه حل پیدا کنیم....
به هم دیگه هم احترام بذاریم.....بعدش...بهم دیگه برچسب نزنیم..
اینا رو کلی گفتم.

معمار_ایرانی

عضو جدید
:w02: تازه بحث جالب شده بود ولی ...

دیگه عادت کردم به اینکه وقتی یه طرف کم میاره رو بندازه به خودزنی

و اگه جوابشو ندم دقیقا اینجای گلوم گیر می کنه و سرطان مغز استخوان می گیرم :D

خدا نکنه!!!!!!!!!!!!!!!
عزیزم من منظورم با شما نبود گلم برای اون بی ادب که جنبه بحث ندارن متاسفم!

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
قبل از اینکه حرفی بزنم باید بگم با خیلی از قوانین موجود موافق نیستم و طرفدار هیچ گروه یا قشری نیستم:D
من خودم به شخصه با صیغه مخالف هستم و دلیلی بر بودنش نمیبینم چون اگه خوب بود این همه توصیه به خویشتن داری نمیشد میگفتن برید و صیغه کنید(اینو واسه مسلمونا میگم)
اما دلیل هام برای رد صیغه:
1- در صیغه هیچگونه حقی برای زن ها مشخص نشده اگر بچه ای از این عمل بوجود بیاد تکلیف مادر و بچه چیه؟
2- بعد از صیغه هیچگونه نفقه ای برای زن در نظر گرفته نمیشه
3-در صیغه صرفا" جنبه ی هوس ملاک هستش و هیچگونه عشقی بین دونفر وجود نداره و به نظرم هیچ تفاوتی با زنا نخواهد داشت
4-زنی که صیغه میکنه از دید عموم مردم زنی ... خواهد بود که به خاطر پول یا هوس تن خود رو در اخیتیار دیگری قرار میده
5- اگه دلیل صیغه کردن پرهیز از زنا هستش(که صیغه خودش همون عمل زناست که در آخر درموردش حرف میزنم*) مگر دختران هوس ندارن؟ چرا دخترا حق صیغه کردن رو ندارن مگر با اجازه ولیشون.... حالا کدوم پدر یا برادری به خواهرش اجازه میده با مرد دیگه ای باشه؟(خواهشا" به سوالم جواب بدید نگید این قانون اسلامه ولی ما اینو انجام نمیدیم جواب قطعی بدید نه به من به وجدان خودتون جواب بدید)

*
اما در مورد فلسفه ی ایجاد صیغه :
زمانی ما عملی رو انجام میدیدم که سودی داشته باشه مثلا" یکی به خاطر اینکه خونش رو ندزدن میره و واسه خونش دزد گیر نصب میکنه حالا خاصیت دزدگیر اینجا مشخصه واون اینه که از دزدی جلوگیری میکنه... اما در مورد صیغه عینه اینه که ما به خاطر اینکه دزد خونمون رو نزنه یا به خونمون طمع نکنه در خونه رو باز بذاریم و اونو دست دزد بدیم و خودمون دعوتش کنیم که خونمون رو بدزد و بگیم تو که قرار خونه رو بدزدی حداقل بذار خودم بفهمم چه وقت خونمو دزد میزنه
:biggrin:
اینجاهم به خاطر اینکه طرف رابطه ی جنسی نداشته باشه و زنا نکنه میگن بیا زنا کن ولی با اسم شرع و دین
من باشمامخالفم به خاطراينكه مفهوم صيغه روبدفهميديد.
صيغه براي مردهاي زن وبچه دارتوصيه نميشه.
توزماني كه زن عده نگه داره ومشخص بشه بارداره مردمسئوليت پيداميكنه.مهرزن هم لحاظ ميشه.
درازدواج موقت وفاي به عهدتاكيدشده حالااگه اين افرادمواردروعايت نمي كنندمشكل حوشونه.
دروموردصيغه محرميت عرض كردم بحث مابي نتيجه است.شماقبل ازنمازوضوميگريد .ميتونيد نگيريد؟ميتونيدبگيدچرا؟
شماتوي غسل اول سروگردن روميشوييدميتونيدبيگدچرا؟شماميت روغسل ميديدميتونيدبگيدچرا؟
صيغه ي محرميت هم همچين قضيه داره كه بحث باكسايي كه قبول ندارنش فايده اي نداره.
شماچون به اسلام معتقدنيسيدپس ازدواج موقت شامل شمانميشه.اين بحث براي مسلوموناصدق ميكنه.

ارش کمان گیر

عضو جدید
کاربر ممتاز
باید باور بشه که یک دختر در زمان فعلی اونقدر عقل داره که برای خودش تصمیم بگیره هنوز آقایون باور نکردند که نقش پدر و بزرگتر فقط یک راهنماست نه بیشتر

عقیده خیلی ها همینه.....
قرار نیست کسی نظرشو ...تحمیل کنه

ارش کمان گیر

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینکه دوره مردسالاری تمام شده از برکات انسانیت هست نه دین شما.
در زمان صدر اسلام که کلا زن وسیله بوده برای آشتی دو قبیله !!!

رضایت یک دختر 9 ساله برای ازدواج با مردی 50 ساله رو برای ما تفسیر میکنید؟
زنان باید برن خدایی رو که ازش غافلن شکر کنن که فیلسوفان غرب و... تونستن این منش استبداد دینی رو از سر زنان بردارن.

وگرنه الان باید روبنده میزدن و تو خونه خیاطی میکردن و بر رنج هوو صبر میکردن.
بدبختی هیچی از دینتون نمیدین فقط شعار میدین.

اینا رو کلی گفتم.

موطلایی

اخراجی موقت
تو خفه شو خواهشا

توهم خفه شو

ونیز شما هم

آهای من اخرا نکن وگرنه تا صبح یوزر میسازم و میام فهـــــــــــــــــمیدی؟

دختره هررررررررررررررررررررررزه

:w15: باور کن نه تو نه حرفات هیچ کدوم برام مهم نیست

"یه کم فحش بده

فحش !فحش کشم کن

تحت تاثیر قرار نگیر دادا

گوش نکن

یه کم فحش بده آروم شی حرجی نیست

کنتور نمیندازه برات و خرجی نیست

بریز بیرون و خالی شو

فحش کشم کن

خدا نکنه!!!!!!!!!!!!!!!
عزیزم من منظورم با شما نبود گلم برای اون بی ادب که جنبه بحث ندارن متاسفم!

:d می دانم جیگر

P.Guardiola

اخراجی موقت
اینا رو کلی گفتم.

دوست عزیز آدم هر چقدر هم فرگشت داشته باشه نمیتونسته در 9 سالگی بره در آغوش یک مرد.
شما کمی تاریخ صدر اسلام رو مطالعه کنید متوجه منظورم میشین.

این 18 سالگی و... هم از برکات آزاد اندیشیه و گرنه هیچ دلیلی برای از بین رفتن کنیز بودن زنان و ازدواجشون در سنین کم نبود.

من هم نمیخوام کسی رو تخریب کنم ولی بهتره دوستان بپذیرن که مکتبشون مثل همه مکاتب دیگر دنیا کاملا بشری و دارای اشتباهاتی هست، اونموقع میتونیم بشینیم اصلاحات انجام بدیم.

تا وقتی در این توهمات به سر ببریم که خالقی با اون عظمت در چنین امور سخیفی دخالت میکنه، نمیشه اصلاحات انجام داد چون یکی داد میزنه، اینو خدا گفته !!!!!!!!!!!!!!!!!!

معمار_ایرانی

عضو جدید

"یه کم فحش بده

فحش !فحش کشم کن

تحت تاثیر قرار نگیر دادا

گوش نکن

بریز بیرون و خالی شو

فحش کشم کن

:w15::w15::w15::w15::w15::w15::w15::w15::w15::w15::w15::w15::w15::w15::w15::w15::w15::w15: بابا عجب باشگاه مهندسانیی شده هاااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا

babakmail

عضو جدید
کاربر ممتاز

"یه کم فحش بده

فحش !فحش کشم کن

تحت تاثیر قرار نگیر دادا

گوش نکن

بریز بیرون و خالی شو

فحش کشم کن

سبک بال و بی اعتنا به دشووووواریهای زندگی همچنان میتازاند این دختر اریایی... من با اینکه با ازدواج موقت مخالفم ولی حاضرم کاربر اخراجی موقت 1 را یه دوساعتی عقد موقت کنم....ادب یادش بدم:thumbsup2:...

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
شمااول برو شرایط عقد موقت رو مطالعه کن بعد که اطلاعات کافی داشتی بیا اینجا حرف بزنیم ، هنوز اینقدر نمیدونی که عقد موقت نیاز به ثبت نداره ، در مورد جملات اولت هم از توهم 100 سال پیش بیا بیرون و درک کن که زن هم انسانه عقل داره و خوب و بد خودش رو میتونه تشخیص بده و نظام خانواده نظام ارباب رعیتی نیست که پدر برای لقمه نانی که میاره تو سفره حکمرانی کنه بلکه یک نظام مشارکتیه

شما دقيقامنظورت همون ازدواج موقت زبونيه كه طرف بازبون يه متن باكلي غلط ميخونه امامن منظورم اون نيست.شمافكرت منحرفه وبازبرگشتي
سرخونه اول من نوشتم كنترل شده شماخوندي ...اونوكه توميگي مال مرداي هوس بازه كه خيلياش شرعي نيست وزن شرايط صيغه نداره.

معمار_ایرانی

عضو جدید
این آقا یا خانومی که تربیت خانوادگی ندارن بهتره بیشتر خودشو به لجن آلوده نکنه ، واقعا بیماری بعضی افراد مثل طاعونه علاجش فقط سوزوندنه

"یه کم فحش بده

فحش !فحش کشم کن

تحت تاثیر قرار نگیر دادا

گوش نکن

بریز بیرون و خالی شو

فحش کشم کن

اینا رو کلی گفتم.

عقیده خیلی ها همینه.....
قرار نیست کسی نظرشو ...تحمیل کنه

آفرین و ممنون از جواب تندتون آقای شاد باخ
دوستان عزیزم من به دلیل اینکه امروز خیلی امتیاز دادم نمیتونم تشکر یا امتیاز بدم و صمیمانه عذر خواهی میکنم

شادیاخ

عضو جدید
شما دقيقامنظورت همون ازدواج موقت زبونيه كه طرف بازبون يه متن باكلي غلط ميخونه امامن منظورم اون نيست.شمافكرت منحرفه وبازبرگشتي
سرخونه اول من نوشتم كنترل شده شماخوندي ...اونوكه توميگي مال مرداي هوس بازه كه خيلياش شرعي نيست وزن شرايط صيغه نداره.

خب شما یکبار دقیقا شرایط و قوانین چیزی که مدنظر داری با منبع برای ما تیتر وار مطرح کن تا موضع منو شما برای بحث مشخص بشه

معمار_ایرانی

عضو جدید
سبک بال و بی اعتنا به دشووووواریهای زندگی همچنان میتازاند این دختر اریایی... من با اینکه با ازدواج موقت مخالفم ولی حاضرم کاربر اخراجی موقت 1 را یه دوساعتی عقد موقت کنم....ادب یادش بدم:thumbsup2:...

واقعا گل گفتییییییییییییییییییییییی :w15:اما بنظرم حق طلاق ازش بگیر نذار جم بخوره:w15::w15::w15::w15::w15::w15::w15::w15::w15::w15::w15::w15::w15::w15:اصلا طلاقش نده انقدر زندونیش کن تا به شکر خوردن بیفته:w15:

ارش کمان گیر

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز آدم هر چقدر هم فرگشت داشته باشه نمیتونسته در 9 سالگی بره در آغوش یک مرد.
شما کمی تاریخ صدر اسلام رو مطالعه کنید متوجه منظورم میشین.

این 18 سالگی و... هم از برکات آزاد اندیشیه و گرنه هیچ دلیلی برای از بین رفتن کنیز بودن زنان و ازدواجشون در سنین کم نبود.

من هم نمیخوام کسی رو تخریب کنم ولی بهتره دوستان بپذیرن که مکتبشون مثل همه مکاتب دیگر دنیا کاملا بشری و دارای اشتباهاتی هست، اونموقع میتونیم بشینیم اصلاحات انجام بدیم.

تا وقتی در این توهمات به سر ببریم که خالقی با اون عظمت در چنین امور سخیفی دخالت میکنه، نمیشه اصلاحات انجام داد چون یکی داد میزنه، اینو خدا گفته !!!!!!!!!!!!!!!!!!

شما راه حل ها تو نشون بدم...
هر کی دوست داشت قبول می کنه.....
هر کی دوست نداشت قبول نمی کنه......
دوستان مخالف شما هم راه حل نشون بدند.....
شاید این طوری به نتیجه ای برسیم..
وگرنه اون بگه...من بگه.....
هیچ جایی نمی رسیم....
بله من با ازدواج دختر 9 ساله مخالفم....چه صدر اسلام باشه ..چه الان....
شما اینو تایپک بزن ببین کسی موافق هست ؟؟
راه حل

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب شما یکبار دقیقا شرایط و قوانین چیزی که مدنظر داری با منبع برای ما تیتر وار مطرح کن تا موضع منو شما برای بحث مشخص بشه

مهمترين چيزي كه هست كه قبلاهم گفتم ازدواج موقت واسه مسلموناصدق ميكنه .
كسيكه حاضره بدون خطبه بره وبازن همبستربشه وميگه متن عربي روقبول ندارم من چي بگم ديگه.
حقوق زن بطوركامل بايدرعايت بشه .مردنميتونه هرزني روصيغه كنه (زن فاحشه)
زن ومردميتونن عين كارگركارفرماقبل ازعقدواسه هم شرايط بذارن.
مرديكه زن وبچه داره وازدواج موقت ميكنه اگرهمسرش بي اطلاع وناراضي باشه قطعاخائنه
چه بسادرازدواج موقت علاقه اي ميان زن ومردصورت بگيره ومنجربشه به ازدواج دائم.
زن ومردميتونن ازلحاظ عاطفي يكديگرروارضاكنن فقط نزديكي مطرح نيست.(نزديكي هم مهمه)
زن بلافاصله نميتونه بعدازجدايي صيغه كس ديگه بشه.
اگه من چيز ي جاانداختم خودتون اضافه كنيد.
البته من طلبه نيستم ورشته هم فنيه اگه ميخوايدبيشتربدونين ازمنابع معتبراستفاده كنيد.

آخرین ویرایش:

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
آهای دوستان به جای اینکه منو اخراج کنید بیاین آقای گواردیولا و شادیاخ رو اخراج کنید که چند روزه هرچی دلشون میخواد راجع به خدا و پیغمبر و اسلام میگن
خواهش ميكنم مسخره بازي درنياراين كاري كه شماميكني كمترازتوهين به اسلام نيست.بحث كاملاجدي بود.

Unline

عضو جدید
افسوس ...

بزرگترین مشکل اینه که مغز تعداد بسیار زیادی از انسان ها ساخته شده برای تکرار اندیشه ها

"اندیشیدن" مُرد ...

کاش به جای واژه های حلال - حرام - مکروه و ... واژه های دلنشین تری مثل درست - عاقلانه- غلط - غیر انسانی - و ... به چشم می خورد و توان استدلال مسائل بدون وجود این کلمات و قصه های مرتبط با آنها وجود داشت - کاش بوی "مغز" به مشام می رسید ...

Regards

?Why

عضو جدید
چرا خانومانظر نمیدن ؟ حداقل نصف پستها باید برا خانوما باشه قاعدتاً ...
بیاین سوالو یکم عوض کنیم ، طوری که به هنجارهای فعلیِ جامعمون نزدیکتر باشه و خانومها هم بیشتر دخیل بشن ...

خانومهای معتقد و مومنه ی سایت ، لحظه ای تاپیکای حجاب و صلوات و ... رو ول کنید و بگید شما حاضرین شوهرتون بره صیغه کنه ؟ چه واکنشی خواهید داشت ؟

آخرین ویرایش:

عزيز خشمان

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چرا خانومانظر نمیدن ؟ حداقل نصف پستها باید برا خانوما باشه قاعدتاً ...
بیاین سوالو یکم عوض کنیم ، طوری که به هنجارهای فعلیِ جامعمون نزدیکتر باشه و خانومها هم بیشتر دخیل بشن ...

خانومهای معتقد و مومنه ی سایت ، لحظه ای تاپیکای حجاب و صلوات و ... رو ول کنید و بگید شما حاضرین شوهرتون بره صیغه کنه ؟ چه واکنشی خواهید داشت ؟

اي گفتي.....

*tasnim*

کاربر فعال تالار پزشکی ,
کاربر ممتاز
من با صیغه یا همون ازدواج موقت شدیدا مخالفم .....اصن چ معنی میده صیغه ! ی سریا برا رسیدن ب اهداف ازش استفاده میکنن!
اصن ی وعععضیه هااااا !..........

بی ازار

عضو جدید
کاربر ممتاز
اول بگم من هیچ مشکلی با اهل سنت ندارم و دوستانی هم دارم که جز عزیزان اهل سنت هستند اهل سنت صیغه ندارند انها چند همسری را کاری درست می داند و کاری درست و ثواب می داند صیغه فقط در دوران اوایل اسلام درست بوده اما در این زمان چند همسری و صیغه کردن کاری ناشایست است اگر دست من بود مردان چند همسره و کسانی که زنی را صیغه می کنند را به اشد مجزات می رساندم

arshida24

عضو جدید
بحث مومن و معتقد نیست...اغلب آقایون به مسئله نزدیکی بیشتر از هر موضوعی توی تشکیل خانواده توجه دارند بعد از اون بقیه مسائل را در نظر می گیرند که من اصلا قصد کوبیدن این خصلت رو ندارم چون طبیعت وجودی اونهاست و اگر مردی از این لحاظ نتونه توی خانواده ارضا بشه ازدواج موقت اشکالی نداره فقط اینکه کسی برای هرزه گی یا هوس قصد صیغه کردن دارند اون بحثش جداست...شاید از نظر خیلیا این صفت حیوانی باشه ولی باید گفت داشتن یه زن صیغه ای بهتر از بودن با 100 ها زن فاحشه است...خود من هنوز با این موضوع کنار نیامدم که مگه میشه یه مرد با وجود داشتن زن قانونی دنبال زن صیغه ای هم باشه هر چند ما توی اون خانواده ها نیستیم که شرایط زندگی اونها رو درک کنیم... نمیدانم چرا بعضی دوستان قصد دارند اینقدر تند و کوبنده اسلام رو زیر سوال ببرند تازه صیغه کردن شرایط الصاق مهریه هم داره... ولی کاش همه اونقدر جنم داشتند که رک و راست مشکلاتشون رو به صورت منطقی با هم در میان میذاشتند...اگر مردی برای تنوع طلبی با اسم صیغه با یه عالمه زن باشه واقعا بیماره و به نظر من همش زنا به حساب میاد:))) آخوند نبودیم که اونم شدیم) اشتباه دیگه اینه که کسی برای این آقا سرمایه گذاری عاطفی کنه...
نظرات دوستان خیلی فانی بود ادامه بدید هر چند به نظر نمیاد به یه نتیجه گیری درست رسید!!!!
جای همه خانوما نظر گذاشتم:|

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا