گفتگوی مرتبط با دروس برق،برنامه ریزی تحصیلی و کنکور کارشناسی ارشد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Ti8

عضو جدید
به نظر من بهتره وقتی یه فصل رو میخونی در متن اون فصل تعدادی از سوالای ارشد سالای قبل هستش که توی سوالات آخر فصلم گنجونده شده پس اگه متن کتابو خونده باشی و مثالاشو حل کرده باشی خودبخود تعدادی از سوالای ارشدم حل کردی.به نظرم بهتره یکی دو روز بعدش انتخاب کنی مثلا سوالای مضرب 3 یا 5 یا زوج یا فرداشو حل کنی.بستگی داره به خودت که چقدر بتونی حل کنی.بعد هفته بعد که فصل دیگه ای رو شروع میکنی برمیگردی فصل قبلی این بار مثلا مضارب دیگه ای از سوالاتو حل میکنی که هم جنبه مرور داره همم باعث میشه سوالای باقیمونده رو هم حل کرده باشی
مثالهای متن مدار زرگر و ماشین مدرسان ظاهرا تالیفی هستن، از طرفی قبلا یکبار میخاستم با این روش پیش برم ولی هیچ وقت از این مرحله کش دار متن حتی برای مدار پارسه و ماشین مدرسان نتونستم عبور کنم.

llvll.asoud

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
مثالهای متن مدار زرگر و ماشین مدرسان ظاهرا تالیفی هستن، از طرفی قبلا یکبار میخاستم با این روش پیش برم ولی هیچ وقت از این مرحله کش دار متن حتی برای مدار پارسه و ماشین مدرسان نتونستم عبور کنم.

من زمانی که ماشین میخواستم پاس کنم از مدرسانو پارسه خوندم خیلیم روون توضیح داده بود مثالای متنشم تا اونجایی که یادمه زیاد نبود.واسه مدار میتونی مثالای متنو حل کنی آخر فصلارم مضرب 5 حل کنی.توی خوندن سری اول مهم اینه مفاهیمو یاد بگیری.به نظر من توی مرورا هستش که آدم خوندنش تکمیل میشه و نکات زیاد رو در مرحله مرور بدست میاری با زدن تستای بیشتر.من نفهمیدم منظورت از مرحله کش دار متن چی بود؟ سعیکن زیادم روی خوندن وسواس نداشته باشی موضوعی رو نفهمیدی رد شی.مثلا دیدی یه فرمول اضافیه اونو اصلا نخون.من خودم که الان ریاضی مهندسی کریمی رو میخونم خیلی از نکاتی و فرمولایی که نوشته به نظرم زیادیه اصلا تابلو هستش توی کنکور اینا یادم نمیمونه پس چرا روشون وقت بذارمو بخونم درصورتی که با فرمولای اصلی میشه به جواب رسید!

• Like
واکنش ها: Ti8

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

اگر در درسی ضعیف هستید حتما کلاس برید.من در درس ریاضی مهندسی ضعیف بودم چون استادمون اصلا درس نداد به ما.واسه همین کلاس معتقدی رو رفتم و دیدم نسبت به این درس مثبت شد.یه غول بود واسم.اما بعد چند ماه بعد معادلات واسم آسون ترین درس شد.

llvll.asoud

کاربر ممتاز
اگر در درسی ضعیف هستید حتما کلاس برید.من در درس ریاضی مهندسی ضعیف بودم چون استادمون اصلا درس نداد به ما.واسه همین کلاس معتقدی رو رفتم و دیدم نسبت به این درس مثبت شد.یه غول بود واسم.اما بعد چند ماه بعد معادلات واسم آسون ترین درس شد.

این تصور در ابتدا واسه همه هستش.من خودم درس ریاضی مهندسیو نمیدونی با چه وضعی پاس کردم!اصلا متنفر بودم ازین درس.حتی وقتی میخواستم شروع کنم اصلا حسشو نداشتم کتابو باز کنم.خیلی بدم میومد.خیلی میترسیدم میگفتم واویلا 8 تا ریاضی مهندسی میاد منم که متنفرم خدا به دادم برسه ولی وقتی شروع کردم به خوندنو جلو رفتم واسم شیرین شد.اصلا دیدم به این درس عوض شده.مطمعنم واسه اونیکی درسام همینطوری میشه.فقط کافیه دیدتونو عوض کنید.مطمعن باش احسان اگه خودت با دید بهتری این درسو شروع میکردی میخوندی دیگه نیازی به کلاس رفتن نبود.

llvll.asoud

کاربر ممتاز
اینو در نظر داشته باشید دوستان که اونیکه کلاس میره خیال نکنه بله اونجا یه چیزایی قراره بهشون گفته بشه که هیچ جا نیستشو اونایی که کلاس نمیرن میموننو این حرفا.تنها فرق کلاس رفتنو نرفتن در اون وقتیه که واسه اون درس گذاشته میشه.اونیکه کلاس نمیره بالطبع باید بیشتر وقت بذاره که خودش مفاهیمو دربیاره و بفهمه همین!

erwin88

عضو جدید
سلام احسان جان اگه اشتباه نكنم شما يه بار كنكور دادي چجور شد.انشالله موفق باشي يكم واس ما طلاب علميه از تجربياتت مي گي
به خصوص منابعي كه استفاده كردي و كارايي كه اگه دوباره بر مي گشتي تكرار نمي كردي
خيركم عندالله
بچه هاي ديگه هم دريغ نكنن بابا ما تازه واردها رو هم دريابيد

• Like
واکنش ها: Ehi

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام احسان جان اگه اشتباه نكنم شما يه بار كنكور دادي چجور شد.انشالله موفق باشي يكم واس ما طلاب علميه از تجربياتت مي گي
به خصوص منابعي كه استفاده كردي و كارايي كه اگه دوباره بر مي گشتي تكرار نمي كردي
خيركم عندالله
سوال خیلی کلی ای هست.هر سوالی دارید همینجا بپرسید جواب خواهم داد
اما اگه یه سال دیگه میموندم کتاب دکتر هدتنی رو حداقل 2 بار میخوندم!

erwin88

عضو جدید
سوال خیلی کلی ای هست.هر سوالی دارید همینجا بپرسید جواب خواهم داد
اما اگه یه سال دیگه میموندم کتاب دکتر هدتنی رو حداقل 2 بار میخوندم!
واقعا من تاحالا نديدم اين كتاب رو از چه نظر مطلب جديدي يا تمرين داره
يه سوال مهندس گرايشت چيه مرسي برادر

llvll.asoud

کاربر ممتاز
کلاسای مجازی و رایگان دانشگاهای سطح اول اروپا و امریکا که این کلاسا برای تمام دانشجویان علاقه مند جهان تدارک دیده شده.امیدوارم به دردتون بخوره و ازین کلاسا هم برای تقویت سطح زبان خودتون هم برای تقویت سطح علمی خودتون همم برای ارزیابی سطح علمی خودتون استفاده کنید.اساتید این کلاسا که از اساتید ممتاز و همگی دارای کتاب و تا اونجایی که من دیدم فول استاد هستن در پایان هر هفته تمرینایی رو میدن و باید در زمان مقرری تحویل بدید که این نمرات میتونه برای تکمیل و تقویت رزومه علمی شما هم کارایی داشته باشه
https://www.coursera.org/courses?orderby=upcoming&lngs=en&cats=ee

erwin88

عضو جدید
سوال خیلی کلی ای هست.هر سوالی دارید همینجا بپرسید جواب خواهم داداما اگه یه سال دیگه میموندم کتاب دکتر هدتنی رو حداقل 2 بار میخوندم!
آقا واسه كنترل چي من راهيان و مدرسان رو مي خونم يه جوري انگار يه جزوه داشتن باهم نصف كردن احساس مي كنم كامل نيس

llvll.asoud

کاربر ممتاز
آقا واسه كنترل چي من راهيان و مدرسان رو مي خونم يه جوري انگار يه جزوه داشتن باهم نصف كردن احساس مي كنم كامل نيس

واسه کنترل در حال حاضر بهترین کتاب موجود کنترل پوران پژوهش نویسنده امین رضایی هستش

erwin88

عضو جدید
واسه کنترل در حال حاضر بهترین کتاب موجود کنترل پوران پژوهش نویسنده امین رضایی هستش
شما اين دو كتاب كه گفتم ديدي اگه آره يه عيب و يه مزيتش رو نسبت به اين دو تا بگو آخه مي خوام بگيرم ولي مشكوك مي ندازه من تاپيك كنترل رو ديدم تا صفحه ٢٠ خيلي ها مي ناليدن از اشتباهاتش و....
دوستان عزيز در راهنمايي تعجيل بفرما

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
واقعا من تاحالا نديدم اين كتاب رو از چه نظر مطلب جديدي يا تمرين داره
يه سوال مهندس گرايشت چيه مرسي برادر

مخابرات،
کتاب کنکوری نیست.رفرنس هست.تمرینات بی نظیری داره.حل تمرین هم نداره!

llvll.asoud

کاربر ممتاز
شما اين دو كتاب كه گفتم ديدي اگه آره يه عيب و يه مزيتش رو نسبت به اين دو تا بگو آخه مي خوام بگيرم ولي مشكوك مي ندازه من تاپيك كنترل رو ديدم تا صفحه ٢٠ خيلي ها مي ناليدن از اشتباهاتش و....
دوستان عزيز در راهنمايي تعجيل بفرما

من هیچکدوم از کتابایی که گفتیو ندیدم ولی کتاب کنترل پورانو برای امتحان پایانترم خوندم.اشتباهاتش قابله تشخیصه اونایی که مینالیدن از اشتباهاتش مطمعن باش از درس گریزون بودن دنبال بهونه بودن که درسو بذارن کنار:biggrin: من خودمم نمیگم کنترل پوران کتاب یکو تکیه ولی در بین کتابای موجود بهترینه

erwin88

عضو جدید
مخابرات،
کتاب کنکوری نیست.رفرنس هست.تمرینات بی نظیری داره.حل تمرین هم نداره!
دمت گرم اسي جان
مي گم شما مخابراتي ها مغناطيس واس از همه قوي تر باشين يه منبع خوب مي خوام جز چنگ يه چيزي كه
ديدش باچنگ فرق كنه
راستي نگفتي منابعت واسه ارشد چي بود
مومنين و مومنات به جمع ما بپيوندد
البته من اساعه دارم خواب مي رم

llvll.asoud

کاربر ممتاز
دمت گرم اسي جان
مي گم شما مخابراتي ها مغناطيس واس از همه قوي تر باشين يه منبع خوب مي خوام جز چنگ يه چيزي كه
ديدش باچنگ فرق كنه
راستي نگفتي منابعت واسه ارشد چي بود
مومنين و مومنات به جمع ما بپيوندد
البته من اساعه دارم خواب مي رم

من خودم اصلا چنگو حتی برای امتحان دانشگام نخوندم.برای مغناطیس به نظرم اول پارسه رو بخون بعد برو سراغ کتاب طاهری انتشارات جهش

erwin88

عضو جدید
من خودم اصلا چنگو حتی برای امتحان دانشگام نخوندم.برای مغناطیس به نظرم اول پارسه رو بخون بعد برو سراغ کتاب طاهری انتشارات جهش
يكي از دوستام مي گه كتاب طاهري فقط واسه مثالاش خوبه منم يه نگاهي انداختم به كتابش خيلي مطالب رو خوب بيان نفرموده

آخرین ویرایش:

llvll.asoud

کاربر ممتاز
يكي از دوستام مي گه كتاب طاهري فقط واسه مثالاش خوبه منم يه نگاهي انداختم به كتابش خيلي مطالب رو خوب بيان نفرموده

واسه همینه که گفتم اول پارسه رو بخونید بعد برید سراغ کتاب طاهری.من خودمم واسه امتحان ترمم از کتاب پارسه خوندم اونم توی فرجه ها و یکم سرسری شد وقتی رفتم سراغ طاهری اصلا نفهمیدم چی به چیه.کتاب طاهری مکمل خوبی واسه کتاب پارسه هستش.مثالای واقعا قشنگی داره

hvdc91

عضو جدید
سلام من چند روزی شروع کردم
لیسانس غیرانتفاعی دارم:redface:
معدل13.4:sweatdrop:
شاغل هستم :w00:
7 میرم
2 میام خونه
ریاضی و زبانم خیلی ضعیفه:w42:
یه پروژه هم دارم که باید روزی سه ساعت روش کار کنم:w34:

این منابع برای قدرت چطوره؟:que:
ریاضی: معتقدی(پارسه) + مدرسان
مدار: پوران پؤوهش(کاروزرگر)
کنترل: مدرسان+ نصیر
زبان: 504
بررسی: احد کاظمی+حلم زاده(پوران)
ماشین: مدرسان+ لسانی(گاج
مغناطیس: پارسه+ پردازش;)

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
7 میرم
2 میام خونه

ریاضی: معتقدی(پارسه) + راهیان ارشد مومن زاده
کنترل: پوران پژوهش+راهیان ارشد

موارد تعویضی رو مشخص کردم.البته این نظر من هست و از بقیه دوستان هم نظر بگیرید

llvll.asoud

کاربر ممتاز
7 میرم
2 میام خونه

ریاضی: معتقدی(پارسه) + مدرسان
کنترل: مدرسان+ نصیر

سلام. اول از همه اینکه شما کجا خوندیدو معدلتون چند بوده اصلا مهم نیس مهم اینه که هدفتون چیه و برای رسیدن به اون هدف میخواین چقدر تلاش کنید همین.دوم اینکه هدف شما چیه؟میخواین کجا قبول شید؟ میخواین تلاش کنید که چه رتبه ای رو کسب کنید؟در مورد منابعتون نظر شخصیم اینه که:
ریاضی پارسه خوبه مدرسانو ندیدم( کتابهای محمود کریمی انتشارات نصیر و امیرعلی مومن زاده انتشارات راهیان هم خوب هستند)
مدار که خوبه
کنترل هیچ کدوم ازین کتابارو ندیدم( کتاب امین رضایی ماله انتشارات پوران پژوهش و کتاب تقوی ماله انتشارات راهیان ارشد مکمل کتاب امین رضایی هستش)
واسه بررسی همون کتاب حلم زاده فک کنم کافی باشه کتاب احد کاظمی که رفرنس فک نمیکنم همچین به درد کنکور بخوره.
ماشین مدرسان خوبه گاج رو ندیدم(کتابای پارسه من خودم خوندم خوبه تعریف کتاب حلم زاده رو هم خیلی شنیدم)
به نظرم مغناطیسو بذارید کنار چون شما وقتشم ندارید که بشینید بخونید همم شما قدرت هستید!
انتظار نداشته باشید با خئندن کتاب 504 بتونید حتی 20 درصد هم کسب کنید.برای خوندن زبان به نظرم بهترین کار خوندن سوالای ارشد سالای قبل و حفظ کردن لغات استفاده شده در آنها و در قدم بعدی استفاده از سوالای مطرح شده در آزمونای آزمایشی هستش که دوستان ماله امسالو که شرکت کرده بودن لظف کردن و گذاشتن در سایت.

alidodar1

عضو جدید
سلام دوستان
من رشتم قدرته و تصمیم گرفتم جدی رو مغناطیس وقت بزارم.
میخوام کلاس برم ولی بین استاد باغستانی و استاد اشرافیان نمیدونم کدومشون بهتره...
البته اساتیدی مثل شفیعی هم هستن.
دوستان اگر تجربه کلاسی با این اساتید رو دارن لطفا در مورد این انتخاب راهنمایی کنن
گمون کنم خیلی از دوستان هم باشن که دچار این سردرگمی شده باشن...

لطفا راهنمایی کنین

erwin88

عضو جدید
سلام دوستان
من رشتم قدرته و تصمیم گرفتم جدی رو مغناطیس وقت بزارم.
میخوام کلاس برم ولی بین استاد باغستانی و استاد اشرافیان نمیدونم کدومشون بهتره...
البته اساتیدی مثل شفیعی هم هستن.
دوستان اگر تجربه کلاسی با این اساتید رو دارن لطفا در مورد این انتخاب راهنمایی کنن
گمون کنم خیلی از دوستان هم باشن که دچار این سردرگمی شده باشن...

لطفا راهنمایی کنین
به به به بلاخره بچه هاي قدرت هم وارد شدن !!!!
اخوي منابعت چيه واسه ارشد رو هم مي گي؟؟؟؟

در ضمن مومنين ومومنات والمسلمين و المسلمات چارشنبه سوريتون بي خطر

آخرین ویرایش:

Muhammad1986

عضو جدید
سلام دوستان
میخواستم بدونم نطرتون درباره کلاس ((زبان عمومی و تخصصی)) دکتر حاج رسولیها که در موسسه نصیر با شهریه نسباتا مناسب 135000 تومان برگراز میشه بدونم
به نطرتون مفید هستش

سلام

به نظر من پول و وقتت رو هدر نده!

زبان 504 رو بخون و بعدش هم برو روی متن و درک مطلب و سوالات سال های قبل

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا