[ شناخت فرصت‌های شغلی برای مهندسین شیمی ]

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
دوستی به من پیام دادند، متن پیام رو براتون میذارم خودتون قضاوت کنید:

با توجه به اینکه اکثر مهندسین شیمی ما کم تجربه و در ابتدای راه هستند، فکر می‌کنم ایده‌هایی که به این دوستان در ابتدای کار کمک می‌کنه مطرح بشه مفیدتر خواهد بود.
تو مازندران به وفور کارخونه های صنایع غذایی یافت میشه که خوراک جذب مهندس شیمی های صنایع غذایی ه
تو شرکت های پلیمری و اینام فکر میکنم برای خانومای مهندس شیمی کار خوبی پیدا بشه;)

nasrinavm

عضو جدید
خب منی که خانوم هستم الان تو شهرم مهندس شیمی تعریف نشدست و احتمالا اشتباه کردم که این رشته رو انتخاب کردم.اینکه میگید کارخونه صنایع غذایی واسه خانموما کار هست توو شهر ما که شیمی کاربردی ور میدارن اونم فقط برا آزمایشگاه

mkshojaei

عضو جدید
خب منی که خانوم هستم الان تو شهرم مهندس شیمی تعریف نشدست و احتمالا اشتباه کردم که این رشته رو انتخاب کردم.اینکه میگید کارخونه صنایع غذایی واسه خانموما کار هست توو شهر ما که شیمی کاربردی ور میدارن اونم فقط برا آزمایشگاه

متاسفانه بازار کار همه جا خرابه و برای خانوما بیشتر فرقی نمی کنه چه رشته ای باشی وقتی اوضاع کار خراب باشه کاری به رشته و گرایش نداره

Xerxes-I

عضو جدید
اینجوریام دیگه نیست،من خودم حداقل 3-4 تا از همکلاسی های مو میشناسم، خرداد مدرک شونو گرفتن و الان دارن تو تهران شرکت مهندسی مشاور کار میکنند همشونم خانومند،البته الان فکرکنم حقوقشون زیاد نیست ولی خوب از بیکاری بهتره

بچه ها عسلویه برای مهندسی شیمی کار نیست؟؟؟من شنیدم اونجا ها میشه کار با حقوق بالا پیدا کرد البته شرایط محیطی سختی داره

nasrinavm

عضو جدید
اینجوریام دیگه نیست،من خودم حداقل 3-4 تا از همکلاسی های مو میشناسم، خرداد مدرک شونو گرفتن و الان دارن تو تهران شرکت مهندسی مشاور کار میکنند همشونم خانومند،البته الان فکرکنم حقوقشون زیاد نیست ولی خوب از بیکاری بهتره

مگه من گفتم تهران؟ شما تشریف بیار اردبیل بعد میفهمین که منظورم چیه!

k_siroos

مدیر بازنشسته

وضعیت شهرک‌های صنعتی اونجا چطوره ؟ تا حالا لیستی ازشون دیدین که مثلا بشه بهشون رزومه یا معرفی توانایی بفرستین و نظرشون رو برای همکاری جویا بشین ؟

فکر کنم چنین لیستی رو تو سایت شهرک‌های صنعتی استانتون بتونید پیدا کنید.

دوستی در جمع ما کسی رو میشناسه که از طریق ارائه رزومه بدون وجود درخواست کار موفق به پیدا کردن کار شده باشه ؟

k_siroos

مدیر بازنشسته

هر شهر شرایط خاص خودش رو داره دوست خوبم . متاسفانه مهندسی شیمی برای صنعت خیلی از شهرها شناخته شده نیست !!!

Xerxes-I

عضو جدید
مگه من گفتم تهران؟ شما تشریف بیار اردبیل بعد میفهمین که منظورم چیه!
شهرستان رو قبول دارم ولی پسر و دختر نداره،تازه ما پسرا بعد از مدرک باید 2 سال هم سربازی بریم تا بتونیم تازه با شما برابر بشیم،تنها واسه شیمی هم اینطوری نیست،بیشتر رشته ها مهندسی بازار کارشون خراب شده و بیشتر کسایی که سابقه کار دارند جذب میشند

Xerxes-I

عضو جدید
هر شهر شرایط خاص خودش رو داره دوست خوبم . متاسفانه مهندسی شیمی برای صنعت خیلی از شهرها شناخته شده نیست !!!
حرفتون متین،ولی به نظرم اگر کسی نخواد کارآفرینی و تولید بکنه ،تو این شرایط هر جوری شده باید 2-3 سال سابقه جور کرد حالا با هر شرایط و حقوقی و هر کجا که باشه.دست رو دست گذاشتن درست نیست.

nasrinavm

عضو جدید
وضعیت شهرک‌های صنعتی اونجا چطوره ؟ تا حالا لیستی ازشون دیدین که مثلا بشه بهشون رزومه یا معرفی توانایی بفرستین و نظرشون رو برای همکاری جویا بشین ؟

دوستی در جمع ما کسی رو میشناسه که از طریق ارائه رزومه بدون وجود درخواست کار موفق به پیدا کردن کار شده باشه ؟

تو شهر ما شهرکای صنعتی اکثرا از طریق کاریابی نفر جذب میکنن.از این طریقم 2بار به 2کارخونه شیر وشکلات معرفی شدم که وقتی گفتم مهندسی شیمی ام یجوری نگام کردن!مسئول فنی میخواستن که انگار همون فقط کار آزمایشگاهیه که یکی 300 بود حقوقش یکیم350 ساعت کاریشم 8 تا 6

k_siroos

مدیر بازنشسته
در رابطه با استخدام مهندس شیمی به عنوان افسر ایمنی یا HSE کسی اطلاعاتی داره .

آیا گرایش محیط زیست برای استخدام در این پست مناسب هست یا تمام گرایش‌های مهندسی شیمی قابلیت استخدام در این زمینه رو دارند؟

امیدی

عضو جدید

یکی از پتروشیمی های خصوصی توی منطقه ویژه ماهشهر ماه پیش با من تماس گرفت گفت که شما 4 سال پیش رزومه دادید .الان نیاز به مدیر فروش داریم با ما کار میکنید؟

اینقدر ازش گذشته بود که یادم نمی اومد .خلاصه نتونستم قبول کنم.چون دیگه رسمی شده بودم

soli456

عضو
سلام
ممنون از همه دوستانی که تو بحث شرکت کردن
یکی از دوستان من تو نطنز (هسته ای) و یکی هم تو یه کارخونه سیمان و البته یکی از دوستانم هم با ارشد تو فومن شیمی (دفتر تهران) مشغول هستن
جا برای اشتغال زیاده ، فقط باید یه مقدار بنیه و شانس و پارتی و ... داشت
انشاالله هیچ مهندس شیمی بیکاری نداشته باشیم

Yadavaran

عضو جدید
سلام
ممنون از همه دوستانی که تو بحث شرکت کردن
یکی از دوستان من تو نطنز (هسته ای) و یکی هم تو یه کارخونه سیمان و البته یکی از دوستانم هم با ارشد تو فومن شیمی (دفتر تهران) مشغول هستن
جا برای اشتغال زیاده ، فقط باید یه مقدار بنیه و شانس و پارتی و ... داشت
انشاالله هیچ مهندس شیمی بیکاری نداشته باشیم
آقا جان من الان بایدیکشنبه برم تهران مصاحبه شرکت
شرکت راهکار صنایع نوین:انرژی اتمی کسی می دونه کارش چه هست .

nazgol m

عضو جدید
به نظر من لزوما كليه درسهايي كه در دانشگاه خونده ميشه در تمام مراحل كار و شغلمون نبايد انتظار داشته باشيم كه استفاده بشه. تحصيل در دانشگاه مي تونه يه توانايي تفكر و ديد رو به ما بده كه در تصميم گيريهامون تو شغلمون به كار مياد و تقريبا كار رو فقط در كار ميشه ياد گرفت. من خودم در زمينه تحقيقات بازار محصولات شيميايي و پتروشيميايي كار مي كنم و قبل از استخدامم ديدم از كار فقط كار در آزمايشگاه بود. ولي با ادامه كار در اين زمينه فهميدم كه لزومي نداره از تمام فرمولهايي كه ياد گرفتم استفاده كنم همين كه بدونم زنجيره توليد چطوره و خوراك از كجا تامين ميشه و سر از هزينه ها و اقتصاد توليد در بيارم، نياز بازار داخلي و جهاني رو تشخيص بدم در كنفرانسها و نمايشگاههاي بين المللي حضور داشته باشم، در نوع خود مهندسي هستم كه سر رشته از مهندسي شيمي دارم و از اينور اطلاعات بازارو و اينطور شد كه كارمو با علاقه دنبال كردم و به نظرم كار مناسبي هم براي خانمها هست. الان مي دونم كه براي شروع يك توليد ابتدا بايد تحقيقات بازارشو انجام داد و بعد امكان سنجي اقتصادي و ... كه به قول يكي از اساتيد اقتصاديمون فعاليتي نكنيم كه مثل جريان بوق حموم بشه .
علاوه بر اين فرصتهاي شغلي زيادي در بخش مهندسي فروش، نظارت و بازرسي (در مورد نظارت مخازن كشتي ها از لحاظ ايمني و خوردگي و ... البته نه براي خانومها ) وجود داره.

Yadavaran

عضو جدید
[h=3]آگهی استخدام شرکت بهره برداری و تعمیرات نیروگاه صبا [/h]
شرکت بهره برداری و تعمیرات نیروگاه صبا به منظور تامین نیروی انسانی مورد نیاز خود جهت بهره برداری، تعمیرات و نگهداری نیروگاه های خود در استان خوزستان از بین برادران طی آزمون کتبی، مصاحبه و گزینش دعوت به همکاری می نماید.
الف- شرایط عمومی برای شرکت در آزمون
1- تابعیت جمهوری اسلامی ایران و متدین به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان رسمی کشور
2- حداقل معدل 15
3- 28 سال سن (متولدین 1363/03/01 به بعد) در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد. ارائه سابقه کار هیچ گونه تغییری در حداکثر سن تعیین شده نخواهد داشت.
4- انجام خدمت سربازی یا داشتن معافیت های قانونی دائم (غیرپزشکی)
5- برخورداری از تندرستی و توانایی لازم متناسب با وظایف
6- نداشتن سابقه محکومیت جزایی موثر
7- داشتن صلاحیت های اخلاقی و شایستگی خدمت
8- عدم اعتیاد به مواد مخدر
9- عدم اشتغال به خدمت و نداشتن تعهد خدمتی و عدم اشتغال به تحصیل
10- کسب موفقیت در آزمون ها و ارزیابی استخدامی

ب- شرایط اختصاصی
1- داشتن مدرک تحصیلی متناسب با رشته شغلی مورد نظر
2- پس از اعلام نتایج آزمون و مصاحبه، اولویت استخدامی با افراد بومی خواهد بود.

ج- مدارک مورد نیاز
1- فرم تکمیل شده ثبت نام (به طور دقیق و خوانا) درج شده در ذیل این آگهی
2- دو قطعه عکس جدید پشت نویس شده (یک قطعه به فرم ثبت نام الصاق شود)
3- تصویر کارت ملی و تمام صفحات شناسنامه
4- تصویر کارت پایان خدمت یا معافیت دائم (پشت و رو)
5- تصویر آخرین مدرک تحصیلی یا گواهی فراغت از تحصیل که معدل کل حتما در آن قید شده باشد.
6- یک عدد پاکت پستی 11*22 که نشانی متقاضی به عنوان گیرنده در پشت آن درج شده باشد.
7- برای ارسال مدارک مورد نیاز الزاما از پاکت های پستی استاندارد 25*17 استفاده شود.

د- سایر نکات
1- زمان و محل برگزاری آزمون از طریق پست و آدرس الکترونیکی به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.
2- داوطلبین واجد شرایط می بایست مدارک لازم را حداکثر تا پایان روز اداری 92/03/21 ارسال نمایند.
3- مدارک ارسالی برای ثبت نام به هیچ عنوان مسترد نمی شود و به مدارک ناقص و یا مدارکی که پس از مهلت مقرر ارسال گردد ترتیب اثر داده نخواهد شد.
4- تکمیل فرم و شرکت در آزمون و گذراندن سایر مراحل هیچ گونه الزامی جهت به کارگیری متقاضیان نخواهد داشت.
5- داوطلبین می توانند جهت آگاهی از زمان آزمون دروس امتحانی و کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت مرکز آموزش های تخصصی دانشگاه به آدرس http://stc.pwut.ac.ir قسمت آزمون های استخدامی مراجعه نمایند.

ارسال مدارک لازم:
با پست سفارشی به آدرس تهران، صندوق پستی 1719-16765 (آزمون جذب نیروی شرکت بهره برداری و تعمیرات نیروگاه صبا) امور هماهنگی دانشگاه صنعت آب و برق

Yadavaran

عضو جدید
پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس... ۱۳۹۲/۳/۱۹

پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس استخدام می‌کند

پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس استخدام می‌کند 12:55

شرکت نفت ستاره خلیج‌ فارس جهت کار در منطقه عملیاتی عسلویه و بندر‌عباس دعوت به همکاری کرده است.

به گزارش پانا نیوز، شرکت نفت ستاره خلیج فارس برای تکمیل کادر بهره‌برداری در مقاطع مهندس راه و ساختمان، مهندس ابزار دقیق، مهندس برق، مهندس مکانیک، راننده ماشین‌آلات، خط لوله، مکانیک سبک و سنگین، جوشکار استخدام می‌کند.

متقاضیان می‌توانند رزومه خود را به آدرس resume@pgsoc.ir ارسال کنند.

nokia n73

عضو جدید
بچه ها عسلویه برای مهندسی شیمی کار نیست؟؟؟من شنیدم اونجا ها میشه کار با حقوق بالا پیدا کرد البته شرایط محیطی سختی داره
ببین برادر : خرما هم بندر زیاده اما به ما نمیدن .... عسولیه به این کشکی ها که فکر میکنی نیست . اونجا رفتی اگه معرف نداشته باشی از در حراست هم نمیزارن رد شی

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
دقیقا ... واقعا برای مهندسی شیمی کار نیست .... خدایا به داد ما برس !!

shima_b99

عضو جدید
خب دوستان من 4 ساله فارغ التحصیل شدم اما کار نیست!
به نظرتون تو همین رشته ادامه تحصیل بدم؟

sadeq.sh

عضو جدید
دوستان سلام
دنبال یه کار تولیدی مرتبط با مصالح ساختمانی و مهندسی شیمی هستم.تو شهرمون ساخت و ساز بالاست. واسه همین گفتم.
خودم چند نوع از مصالح رو پیدا کردم مثلا سنگ مصنوعی، آلومینیوم کامپوزیت پنل، رنگ های دیوار و...
دنبال یه چیزی هستم که دست توش زیاد نباشه.

P O U R I A

مدیر تالار

درسته که کار نیست ... ولی حیفه آدم رشتش رو عوض کنه ... با تلاش بیشتر کار پیدا میشه ...

P O U R I A

مدیر تالار
خب یعنی واقعاً تغییر رشته به صلاح نیست؟

نمیشه گفت به صلاح نیست ... شما باید ببینی به اندازه کافی به مهندسی شیمی علاقه داری یا نه ... اگه واقعا با اون حال میکنی ... همونو ادامه بده ... مطمئن باش دیر یا زور کارم پیدا میشه ....

اما خب مسلما اگر مکانیک یا برق یا عمران باشی کار خیلی راحتتر پیدا می کنی ...

a_rudi

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز

وقتی 4 ساله فارغ التحصیل شدی و تو اهواز میگی کار نیست، یعنی دنبال کار نبودی و یا اینطوری بگم محدودیت هایی داری که نیمذاره هر محیطی بری سر کار

رشته ات رو عوض کن به درد خانمها نمیخوره زیاد و به درد ایران هم نمیخوره

arashyashil

عضو جدید
سلام دوستان و همکاران عزیزم
من ارشد مهندسی شیمی(فرایندهای جداسازی) از دانشگاه تهران هستم (بهمن 90) و بعدش هم فورا رفتم سربازی و هیچ تجربه کاری ندارم.
الان هم ویزای مهاجرتیم به آمریکا صادر شده و کمتر از 4 ماه دیگه عازم هستم.
با توجه به اینکه تجربه کاری ندارم شما چه پیشنهادی برای پیدا کردن کار توی آمریکا دارید؟
دنبال چه شرکت هایی باشم؟
ممنون میشم بهم ایده بدین

بالا