بررسی آزمون طراحی اسفند 91

وضعیت
موضوع بسته شده است.

pampam2

عضو جدید
سلام درکتون می کنم .شاید سوال سخت نبود ولی خیلی زمان می برد کار داشت .محاسبه رمپ سواره...رمپ معلول..انتخاب ورودیای سواره پیاده تجار.ی و....و....و....
منم به شدت وقت کم آوردم.

نکته مثبت و جالب امتحان واسه من نظم وآرامش عجیب حوزه شیراز بود همه چیز عالی بود برعکس اصفهان که بسیار اشفته وشلوغ وبی نظم بود..........
سلام رها جان.خوب هستین؟چطور دادی امتحان رو؟رمپ و کامل تو حیاط گذاشتین یا فقط بخش سرگیرش؟ورودی آژانس و از کجا دادین؟

RAHA60

کاربر فعال
من کارای بچه ها رو یه نگاهی انداختم خیلی هاشون از پخی ورودی گرفته بودن که تا جایی که من میدونم ممنوعه
رمپ معلولین هم مهم بود
رمپ ماشین
سوال بقولی فنی طرح شده بود و کاملا شرکت کننده رو سبک سنگین می کرد

دقیقا.........

RAHA60

کاربر فعال
سلام وهمچنین شما......
آره رمپ کامل تو حیاط....همکف 60.......
می تونم بگم تقریبا تموم نکاتو هر چی لازم بود می دونستنم.....پلانا هم به نظرم مشکلی نداشت البته ناقصه....
خییییییییلی وقت کم آوردم اصلا نمی فهمم چه جوری بعضیا می رسن کامل بکشند..........

من تا حلا تو امتحانا هر چی کشیدم نمرشو گرفتم.آذر 90 هم واقعا کارم خوب بود (به مدیر عاملم شرکت هم نشون دادم)اگه طبق بارم نمره داده بودن قبول می شدم ولی بارم هم سرکارییه تقریبا همشو رسم کنی و درست باشه شاید نمره بیاریم.
خلاص فقط دعا می کنم یه مصصح خوب به تورم بخوره....
خسته ام.........

arkulivand

عضو جدید
امتحان خیلی سختی بود به ظاهرش نمیومد اما وقتی میخواستی هم دو واحدی باشه و هم 6 پارکینگ رو در نظر بگیری اونوقت حساب کار دستت میومد . راستش من تا 12 داشتم تلاش کردم اما نتونستم طرحم رو جمع و جور کنم بعدش تصمییم کبری رو کرفتم و دل رو زدم به دریا و هر چی تونستم بدون فکر کشیدم اول اینکه طرحم رو با 4 پارکینک خوب که تراز همکفش هم 0 بود در نظر گرفتم که نهایتا طرح خوبی شد . ولی نما رو نتونستم بکشم ولی برش نصفه نیمه بود. ام بقیه رو کشیدم. اندازه گذاری هم نتونستم بکشم

arkulivand

عضو جدید
راستی سوال کلی من این بود اصلا میشه تراز همکف رو 0 در نظر گرفت ؟ اون هم برای معلولین
و سوال دومم این بود که درسته نمیشه از پخی به هیچ وجه ورودی گرفت؟

arezooo82

عضو جدید
دوستان،منم همه شیتا رو کشیدم...اما آخرش بقدری خسته شده بودم که یادم رفت اقلیم معتدل بود و هم تو نما هم تو برش سقفارو مسطح کشیدم:cry:

mewnica

عضو جدید
سلام دوستان
منم بار اول بود امتحان می دادم و اولا که ته تهران میدان بهمن. پدرم در اومد تا پبدا کردم بعدش چه جو بدی داشت امتحانش. نه کمر دارم نه اعصاب, تا ساعت 12 هم داشتم پارکینگو انباری و اطاق تاسیسات در می آوردم خیلی وقت کم آوردم ولی خیلی هارو دیدم همه رو کشیدن و از امتحانشون راضی بودن ,خیلی روحیمو از دست دادم اما میبینم شما ها هم مثل بودین روحیه گرفتم , بعدش یک چیزی برام خیلی عجیب بود بچه های اطراف من از پلان طبقات و همکف شروع کرده بودن , خلاصه روز خیلی سختی بود انشا الله قبول شیم و خستگی از تنمون در بیاد

arezooo82

عضو جدید
مگه توی اقلیم معتدل باید شیب دار کشید ؟!!!!!

مگه منظور از اقلیم معتدل،همون معتدل و مرطوب نیست؟سقف شیبدار میشه دیگه.
1-اقلیم سرد
2-اقلیم معتدل و مرطوب
3-اقلیم گرم و مرطوب
4-اقلیم گرم و خشک

arezooo82

عضو جدید
سلام دوستان
منم بار اول بود امتحان می دادم و اولا که ته تهران میدان بهمن. پدرم در اومد تا پبدا کردم بعدش چه جو بدی داشت امتحانش. نه کمر دارم نه اعصاب, تا ساعت 12 هم داشتم پارکینگو انباری و اطاق تاسیسات در می آوردم خیلی وقت کم آوردم ولی خیلی هارو دیدم همه رو کشیدن و از امتحانشون راضی بودن ,خیلی روحیمو از دست دادم اما میبینم شما ها هم مثل بودین روحیه گرفتم , بعدش یک چیزی برام خیلی عجیب بود بچه های اطراف من از پلان طبقات و همکف شروع کرده بودن , خلاصه روز خیلی سختی بود انشا الله قبول شیم و خستگی از تنمون در بیاد

اولین و مهمترین نکته تو این امتحان،پارکینگه.پس اول باید از پارکینگ شروع کرد.احتمالا اونایی که از طبقات شروع کردن،ستاد تضعیف روحیه بودن :)

salva

عضو جدید
خوب خدا رو شکر که تموم شد! سوال معقول تر از امتحان شهریور بود ولی نکات ریز و خواسته هاش زیاد بود... من رمپ رو تو حیاط حل کردم که البته سایت پلان رو 10 دیقه آخر رسوندم یه چیزایی بکشم! پلان زیرزمین و پارکینگ و طبقات رو راضی هستم... مونتها که چون آلرژی دارم به بحث نور جنوب و حق انسانی همه آدم ها میدونم که خونه شون نور جنوب بگیره! به صورت طولی تقسیم کردم که یه کم اذیت نمود! و معماری پلان طبقاتم به اندازه ای که تو امتحان شهریور خوب در اومد نبود! ولی به هرحال تا جایی که میشد ضوابط رو رعایت کردم و ترسیماتش رو تکمیل! نما رو هم بعد پلان ها با آرامش کشیدم تموم شد که ییهو دیدم ساعت 4:10 دیقه است و من برش و سایت پلان ندارم! بدو بدو برش زدم و سایت پلانم که به صورت ناپلئونی... ولی خطوط آکس و کدگذاری ها و اینا انجام شد باشد که مقبول افتد!

در ضمن تو پلان طبقات هم چون بنا مشرف به گذر 16 متری بود 80 سانت از دو طرف شرقی و شمالی اومدم بیرون... خط اصلی رو لاک گرفتم و دوباره ترسیم کردم 80 سانت این ور تر! بالکن هم که به سمت حیاط دادم اینا رو بام هم تاثیر میذاشت اونم لاک گرفتم از اول کشیدم!

عکسم از کارام گرفتم که راستش به دلیل اجتناب از استرس وارده ترجیح میدم سکرت نگهش دارم! :D

انشالاه که قبول بشیم همه مون... ولی خداییش رد هم میشم با 49 نشم دیگه! بس که این موضوع منو چزوند حتی تا لحظه آخر تحویل برگه های دیروز! :cry:

salva

عضو جدید
مگه توی اقلیم معتدل باید شیب دار کشید ؟!!!!!

بغل دستی منم بعد امتحان بهم گفت که شیبدار کشیده ولی به نظر من ضرورتی نداره... هر اقلیم معتدلی، مرطوب نیست! بعدم که اگر مرطوب و پر باران بگیریم مثل شمال ایران که اصلن زیر زمین در آوردن مقوله پیچیده ای میشه و کلی تمهیدات داره چون سطح آب های زیر زمینی تو این مناطق بالاست و خشک نگه داشتن زیر زمین سخت!

به نظر من که لازم نبود شیبدار بگیریم ولی شیبدار گرفتن اشتباه نیست...

jafarsydi

عضو جدید
بچها اگه رمپ رو از توی حیاط ندیم و از داخل خود ساختمان رمپ بدیم،
طرح کلا رد میشه
؟
من اشتباه خیلی بدی کردم
:cry:

5تا پارکینگ و 3تا انبار
تمام شیت ها رو کشیدم.فقط برش،چون پلها 17 سانتی بود،فقط پلهای 1طبقه اش رو کشیدم
از مسکونی ها هم واحد شمالی تک خوابه دراومد.مسکونی خوب شدولی از آژانسه و لابیش خیلی راضی نیستم.
اندازه گداری کدهای ارتفاع تو پلان و......و مبلمان هم کردم.
این هم طراحی ام شد:
http://upcity.ir/images/36835976511070972900.jpg

amin576

عضو جدید
دوستان،منم همه شیتا رو کشیدم...اما آخرش بقدری خسته شده بودم که یادم رفت اقلیم معتدل بود و هم تو نما هم تو برش سقفارو مسطح کشیدم:cry:
اقلیم عتدل سقفش مسطح باشه چه ایرادی داره؟اون اقلیم مرطوبه که باید سقفش شیبدار باشه

haftrokh

عضو جدید
مهندس جان اگه واقعیتو بخوای اصلا نتونستی همکف و زیرزمینو حل کنی.مسکونیم که تک خوابه.بد جور طرحطو ریختی بهم.اما خودت قضاوت کن زیاد برا طراحی وقت نذاشتی و مستقیم رفتی رو ترسیم.سوالات واقعا سخت بودن هر کسیم میگه واقعا با رعایت کل نکات تموم کردم مطمئن باش ..........یا طرح بد در میاد کلشو میکشن یعنی به معنای دیگه ماست مالی.دسته دوم واقعا برا طرح وقت گذاشتن ولی فقط پلانارو رسوندن.اگه مصحح ترسیمات امسالو نگا کنه قشنگ تو 10 تصحیح اولش عیار دستش میاد.من امیدوارم هممون قبولشیم اما باید واقع بینانه فکر کرد.اما واقعا از صمیم قلب برا وقتیکه برا طرحت گذاشتی تا یکی ببینه متشکرم.

• Like
واکنش ها: agin

s.y.s

عضو جدید
مهندس واقعا ممنون که طرحت رو گذاشتی
فکر کنم احتیاج به نورگیر نبود چون ضلع شرقی سایت رو به خیابون بود که کلا این رو تو طرح آسونتر می کرد
نمی دونم چی میشه

مشاور نظام تو حوزه ما می گفت 3 تا استاد تصحیح می کنن و اونا هم می دونن شما با چه استرسهایی روبرو بودید تو امتحان

حالا هر چی خدا بخواد :victory:

arezooo82

عضو جدید
اقلیم عتدل سقفش مسطح باشه چه ایرادی داره؟اون اقلیم مرطوبه که باید سقفش شیبدار باشه

ما اقلیمی به اسم اقلیم معتدل نداریم! چهار نوع اقلیم،یکیش معتدل و مرطوبه..بعد دوست عزیزمون salva لطف کردن جواب دادن که میشد مسطح هم کشید.

jafarsydi

عضو جدید
مهندس جان اگه واقعیتو بخوای اصلا نتونستی همکف و زیرزمینو حل کنی.مسکونیم که تک خوابه.بد جور طرحطو ریختی بهم.اما خودت قضاوت کن زیاد برا طراحی وقت نذاشتی و مستقیم رفتی رو ترسیم.سوالات واقعا سخت بودن هر کسیم میگه واقعا با رعایت کل نکات تموم کردم مطمئن باش ..........یا طرح بد در میاد کلشو میکشن یعنی به معنای دیگه ماست مالی.دسته دوم واقعا برا طرح وقت گذاشتن ولی فقط پلانارو رسوندن.اگه مصحح ترسیمات امسالو نگا کنه قشنگ تو 10 تصحیح اولش عیار دستش میاد.من امیدوارم هممون قبولشیم اما باید واقع بینانه فکر کرد.اما واقعا از صمیم قلب برا وقتیکه برا طرحت گذاشتی تا یکی ببینه متشکرم.
من اون اندازه کلی رو که 34 متر بود روندیدیم.تازه با اون استرس پدرم درومد تا اون رو بکشم.خودم میدونم بد شده.
حالا بچها بنظرتون ممکنه قبولم کنن؟هر کسی که امتحان داده میدونه که موقع امتحان چقدر توانایی آدم پایین میاد!
http://upcity.ir/images/36835976511070972900.jpg
چرا بقیه کارهاشون رو نمیگذارن؟با اتوکد نیم ساعت بیشتر طول نمیکشه!

tabalvor

عضو
ما اقلیمی به اسم اقلیم معتدل نداریم! چهار نوع اقلیم،یکیش معتدل و مرطوبه..بعد دوست عزیزمون salva لطف کردن جواب دادن که میشد مسطح هم کشید.

منطقه ما یه کوهپایست که معتدله سالی دو سه بار بیشتر بارون نمیباره. سقف شیبدار هم تا حالا ندیدیم اینجا بزنن

flavio lopez

عضو جدید
کلیت

کلیت

ورودی آژانس از نمای شمالی، ورودی از پخ مجاز نیست، رمپ زیرزمین به طول 15 متر کلا در حیاط، درب پارکینگ از نمای شرقی به حیاط، درب ورودی سواره و پیاده به حیاط از نمای شرقی.

flavio lopez

عضو جدید
تعداد پارکینگ 6 تا باید میشد.. انباری ها زیادی بزرگ، کل همکف آژانس شده، ورودی از پخی مجاز نیست. با توجه به وجود نور شمال و شرق نورگیر نیاز نبود.از نظر طراحی معماری یه اشکالاتی در پلان هست. موفق باشین.

flavio lopez

عضو جدید
تعداد پارکینگ 6 تا باید میشد.. انباری ها زیادی بزرگ، کل همکف آژانس شده، ورودی از پخی مجاز نیست. با توجه به وجود نور شمال و شرق نورگیر نیاز نبود.از نظر طراحی معماری یه اشکالاتی در پلان هست. موفق باشین.

jafarsydi

عضو جدید
قرار دادن نور گیرالزامیه(مبحث4 صفحه 24)
arkulivand جان:
-نورگیر بین اتاق خوابها باید6 متر باشه
-کاش جای اسانسور رو عوض میکردی،خیلی دست و پات رو بسته!

من اشتباه خیلی بدی کردم 5تا پارکینگ و 3تا انبار تمام شیت ها رو کشیدم .فقط برش،چون پلها 17 سانتی بود،فقط پلهای 1طبقه اش رو کشیدم از مسکونی ها هم واحد شمالی تک خوابه دراومد.مسکونی خوب شدولی از آژانسه و لابیش خیلی راضی نیستم. اندازه گداری کدهای ارتفاع تو پلان و......و مبلمان هم کردم. این هم طراحی ام شد: http://upcity.ir/images/36835976511070972900.jpg

arezooo82

عضو جدید
منطقه ما یه کوهپایست که معتدله سالی دو سه بار بیشتر بارون نمیباره. سقف شیبدار هم تا حالا ندیدیم اینجا بزنن

منطقه شما تو دسته بندی اقلیم جز کدوم دسته از اقلیمه؟
سرد
گرم و خشک
گرم و مرطوب
معتدل و مرطوب

tabalvor

عضو
منطقه شما تو دسته بندی اقلیم جز کدوم دسته از اقلیمه؟
سرد
گرم و خشک
گرم و مرطوب
معتدل و مرطوب
تو استان چهار فصل رو میشه تو یک ماه تجربه کرد. محدوده ما بین گرم و خشک و سرد قرار داره. نزدیک دریا و رود هم نیستیم

tabalvor

عضو
03-17-2013 04-44-30 ب.jpgاینم طرح منه دیر متوجه شدم که ستون b 5 مشکل داره باید یک متر میبردم سمت راست( وقت نبود همه نقشه ها رو اصلاح کنم)

arkulivand

عضو جدید
قرار دادن نور گیرالزامیه(مبحث4 صفحه 24)
arkulivand جان:
-نورگیر بین اتاق خوابها باید6 متر باشه
-کاش جای اسانسور رو عوض میکردی،خیلی دست و پات رو بسته!

من اشتباه خیلی بدی کردم 5تا پارکینگ و 3تا انبار تمام شیت ها رو کشیدم .فقط برش،چون پلها 17 سانتی بود،فقط پلهای 1طبقه اش رو کشیدم از مسکونی ها هم واحد شمالی تک خوابه دراومد.مسکونی خوب شدولی از آژانسه و لابیش خیلی راضی نیستم. اندازه گداری کدهای ارتفاع تو پلان و......و مبلمان هم کردم. این هم طراحی ام شد: http://upcity.ir/images/36835976511070972900.jpg
نور گیر فقط به یک خواب نور و تهویه میده پس نیازی نیست که طولش 6 متر باشه چون پنجره روبروی هم نداره

وضعیت
موضوع بسته شده است.