مشکلات و سوالات سخت افزاری رو اینجا مطرح کنید

Yuri Boyka

عضو جدید
سلام
این مشخصاتی که شما نوشتین بیشترین رمی که مادربرد ساپورت می کنه 4G هست که با توجه به اینکه مادربرد شما ddr2 هست رم با " باس 800 " بهش میخوره . اون عدد 1066 که نوشته برای زمانیه که مادربرد رو اورکلاک میکنین و که وقتی شما اورکلاک میکنین مادربردو حداکثر میتونین به باس 1066 برسونید که خود شرکت تولید کننده تست کرده و بهش رسیده ، که البته پیشنهاد میکنم اگر اورکلاکر حرفه ای نیستین این کارو انجام ندین چون باعث میشه به مادربرد فشار زیادی وارد بشه و در نتیجه بسوزه !!! امیدوارم توضیحاتم مفید بوده باشه :smile:

سلام
سلام احتراما تاجائی که من می دونستم اورکلاک مربوط به cpu هستش اگر در غیر این صورته ممنون میشم ازتون، اگر منابع موثقی رو در اختیار بنده قرار بدین تا من اطلاعاتم رو آپدیت کنم.

mashkanis

عضو جدید
سلام
من يك مشكل تو XP داشتم از اينقرار كه سرعت خواندن و نوشتن dvd نسبت به يك سيستم مشابه خيلي پايينه مثلا يك پنجم چندتا رايتر با ماركهاي مختلف رو هم امتحان كردم همه همينطوره ولي روي همين سيستم توي VISTA رايترها خيلي خوب كار ميكنند و هيچ مشكلي نيست چكار بايد كرد؟ ممنون

من هم دقیقا همین مشکل را دارم . یک رایتر لایتون ساتا خریدم که با سرعت خیلی پایین رایت می کرد و برای پر کردن یک دی وی دی 20 دقیقه تا نیم ساعت وقت می گرفت . به گارانتی فرستادم . طرف آشنا بود . البته تست هم کرد ولی سالم بود . با کلی غرولند عوض کرد و یک ال جی داد . آن هم همین مشکل را داشت . فقط یک بار که کابل ساتا را عوض کردم درست شد ولی بعد که کیس را عوض کردم دوباره مشکل پیدا شد و با تعویض کابل و جابجایی کابل روی مادربورد هم درست نشد . درایورها هم بروز است . کجا مشکل دارم ؟

ali saravi

عضو جدید
سلام نمیدونم باید اینجا مطرح بشه یا نه اما من روی صفحه کلید لپ تابم سلفون کشیدم که گرد و خاک نگیره البته نذاشتم که سلفون دور و زیرلپ تاب رو بگیره فقط روی بلندگو رو که بالای صفحه کلیده رو گرفته.لپ تابم ایسر 5750G است آیا باز جلوی هوا رو میگیره و لپ تاب داغ میکنه و واسش ضرر داره؟

کاپرا عزیز ، بابک رستمی عزیز توضیحات کاملی دادن ، با اجازه بابک جان من یه نکته ای بگم ، به جای استفاده از سلفن ، از کاور کیبورد لپتاب استفاده کنین که از فروشگاه های کامپیوتر میتونین تهیه کنین .

ali saravi

عضو جدید
سلام
سلام احتراما تاجائی که من می دونستم اورکلاک مربوط به cpu هستش اگر در غیر این صورته ممنون میشم ازتون، اگر منابع موثقی رو در اختیار بنده قرار بدین تا من اطلاعاتم رو آپدیت کنم.
سلام بابک جان ، اورکلاک برای چهار قطعه اصلی سیستم یعنی مادربرد ، سی پی یو ، رم و کارت گرافیک قابل اجراست ، البته به شرطی که اون قطعه قابلیت اورکلاک رو داشته باشه که اکثرا روی جعبه قطعه می نویسن ، که اگر هم روی جعبه قید نشد ، میشه از سایت اصلی کارخونه تولید کننده مشخصاتتشو دید. امید وارم توضیحاتم مفید بوده باشه. :smile:

امیر جدی

عضو جدید
سلام من لپ تاپ لنوو زد 500 دارم که 6 گیگ رم داره 2 گیگ گرافیک و ویندوز 7 ورژن 64 بیتی روش نصبه گجت مربوط به میزان استفاده از رم و سی پی یو روی صفحم هست اما هرچی استفاده میکنم میزان استفاده از رم حتی به 40% هم نمیرسه در صورتی که میزان استفاده از سی پی یو زیاد و کم میشه میخوام بدونم آیا این طبیعیه ؟ نمیشه کاری کرد که رم بیشتر کارکنه که سرعت سیستم بالا بره در ضمن وقتی سیستم رو روشن میکنم خیلی طول میکشه تا بالا بیاد لطفا راهنمایی کنید

Yuri Boyka

عضو جدید
سلام بابک جان ، اورکلاک برای چهار قطعه اصلی سیستم یعنی مادربرد ، سی پی یو ، رم و کارت گرافیک قابل اجراست ، البته به شرطی که اون قطعه قابلیت اورکلاک رو داشته باشه که اکثرا روی جعبه قطعه می نویسن ، که اگر هم روی جعبه قید نشد ، میشه از سایت اصلی کارخونه تولید کننده مشخصاتتشو دید. امید وارم توضیحاتم مفید بوده باشه. :smile:

ممنونم. از توضیحاتتون.

capra1

عضو جدید
کاپرا عزیز ، بابک رستمی عزیز توضیحات کاملی دادن ، با اجازه بابک جان من یه نکته ای بگم ، به جای استفاده از سلفن ، از کاور کیبورد لپتاب استفاده کنین که از فروشگاه های کامپیوتر میتونین تهیه کنین .
ممنونم اما این کاور کیبورد این مشکلا رو که گفتند رو نداره؟ و این که من دیدم این کاورارو به نظرم لپ تاب رو زشت میکنه و روی کل لپتاب رو نمیگیره!

capra1

عضو جدید
سلام؛ خواهش میکنم جواب بدید
میخواستم بدونم آیا اطلاعات روی cd بعد از یه مدتی پاک میشه یا دچار مشکل میشه؟مثلا من از فایلای مهم کامپیوتر بک آپ گرفتم (به طور data) آیا بعد چند سال دچار مشکل میشه؟

alisaw

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام؛ خواهش میکنم جواب بدید
میخواستم بدونم آیا اطلاعات روی cd بعد از یه مدتی پاک میشه یا دچار مشکل میشه؟مثلا من از فایلای مهم کامپیوتر بک آپ گرفتم (به طور data) آیا بعد چند سال دچار مشکل میشه؟
سلام
منظورتون چند ساله ؟

اگه منظورتون بیشتر از 700 ساله بله :) چون پلاستیک تجزیه میشه.
ولی مشکلی پیش نمیاد واسه CD.
پیشنهاد میکنم برای Backup یا یک هارد اکسترنال تهیه کنید یا روی Dvd بک آپ بگیرید.

hkhalaj

عضو جدید
کمک برای ارتقاء رم

کمک برای ارتقاء رم

سلام. راستش میخام رم 8 تا از سیستمای یه آموزشگاهو ارتقا بدم تا 1 گیگ. منتها این سیستما یه مقدار قدیمین. از یه خدمات کامپیوتری پرسیدم گفت باید نوع رم و اینکه مادربردشون این مقدار رمو ساپورت میکنه را بررسی کنی. میخواستم بدونم غیر از این موارد باید چیزای دیگه ای مثل cpu و ... را هم چک کنم یا همونا کافیه. در ضمن یکی از سیستما نوع رمش sdram بود برخلاف بقیه که ddr بود. این چه نوع رمیه و باید ولسش چه رمی سفارش داد و یه سیستم هم بود که اصلا مدلشو نزده بود البته من این اطلاعاتو از نرم افزار cpu-z دیدم. نرم افزار بهتری هم هست؟ ممنون میشم راهنمایی کاملی کنین. حیثیتیه.

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. راستش میخام رم 8 تا از سیستمای یه آموزشگاهو ارتقا بدم تا 1 گیگ. منتها این سیستما یه مقدار قدیمین. از یه خدمات کامپیوتری پرسیدم گفت باید نوع رم و اینکه مادربردشون این مقدار رمو ساپورت میکنه را بررسی کنی. میخواستم بدونم غیر از این موارد باید چیزای دیگه ای مثل cpu و ... را هم چک کنم یا همونا کافیه. در ضمن یکی از سیستما نوع رمش sdram بود برخلاف بقیه که ddr بود. این چه نوع رمیه و باید ولسش چه رمی سفارش داد و یه سیستم هم بود که اصلا مدلشو نزده بود البته من این اطلاعاتو از نرم افزار cpu-z دیدم. نرم افزار بهتری هم هست؟ ممنون میشم راهنمایی کاملی کنین. حیثیتیه.

با سلام
دوست عزیز
معمولا روی مادربرد ، کنار اسلات رم نوع رم نوشته شده است .
و یا می توانید از دفترچه راهنمای مادربرد (دسترسی با جستجوی مدل مادربرد در اینترنت) نوع رم و باس قابل پشتیبانی آن را پیدا کنید . ضمنا نرم افزارها سقف قابلیت پشتیبانی در باس و فرکانس را درج نمی کنند و فقط میزان موجود را برایتان نمایش می دهند . پس بهتر است به فکر دفترچه راهنمای مادربرد باشید .
همچنین سیستمی که هنوز از SDRAM استفاده می کند بهتر است پیشنهاد دهید تا کاملا عوض شود و حداقل یک سیستم جدیدتر دست دوم جایگزین شود ، هم به جهت کارایی و سرعت بهتر و هم به جهت امکان پشتیبانی از سیستم عامل و نرم افزار بهتر .
با تشکر - سیستم 32

Hst_cs

عضو جدید
سلام
من باید برد هاردم رو عوض کنم.بنظرتون قیمتش چند می افته؟
و اینکه الان با عوض کردن برد تمام اطلاعات موجود در درایو هام پاک میشن یا نه ؟ ( به جر درایو c )
مرسی از پاسخگویی.

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من باید برد هاردم رو عوض کنم.بنظرتون قیمتش چند می افته؟
و اینکه الان با عوض کردن برد تمام اطلاعات موجود در درایو هام پاک میشن یا نه ؟ ( به جر درایو c )
مرسی از پاسخگویی.

سلام
دوست عزیز
از قیمت برد هارد اطلاع به روزی ندارم . ولی در خصوص ادامه مطلبتان :
اطلاعات روی هارد اصلا ارتباطی به برد هارد ندارند .
اطلاعات بر روی صفحه های مغناطیسی ذخیره می شوند و با تعویض برد هیچ وقت مشکلی برای آنها پیش نمی آید . (برای هیچ یک از درایوها و هیچ از یک از فایل ها و پوشه ها )
اگر قصد پاک کردن اطلاعات روی هارد را دارید به طوری که قابل بازیابی نباشند بایستی از نرم افزارهای Erase استفاده کنید و یا اول کل اطلاعات را پاک کنید و بعد از آن تمام فضای دیسک را با یکسری فایل های بی مورد مانند یک فیلم پر کنید تا تمام فضا دوباره نویسی شوند .
همچنین بعضی از دوستان پیشنهاد می دهند یک آهنربای قوی بگیرید و بر روی هارد قرار دهید تا میدان مغناطیسی آهنربا اطلاعاتتان را از بین ببرد (البته شاید در این مورد به خود صفحه مغناظیسی ، Firmware هارد ، چیپ های روی برد هارد آسیب وارد شود که به هیچ وجه پیشنهاد نمی کنم!)
با تشکر - سیستم 32

4245527

عضو جدید
با سلام
یک مدتیه وقتی لپتاپ رو میزنم به برق میزنهpluged in, not charging مشکل از کجا میتونه باشه؟

SuPpOrTeR

عضو جدید
با سلام
یک مدتیه وقتی لپتاپ رو میزنم به برق میزنهpluged in, not charging مشکل از کجا میتونه باشه؟
سلام

در این مدت باطری شارژ نمیشه درسته ؟

احتمال اول برای مشکل دار بودن باطری هست ! بعد اگر باطری سالم بود آداپتور رو باید عوض کنید .

4245527

عضو جدید
سلام

در این مدت باطری شارژ نمیشه درسته ؟

احتمال اول برای مشکل دار بودن باطری هست ! بعد اگر باطری سالم بود آداپتور رو باید عوض کنید .
مرسی از پاسختون. اوایل وقتی در حالت خاموش باطری رو در میاوردم دوباره میزدم روشن میکردم شارژ مبکرد یک بار ،دوباره دفعه بعد خراب میشد اما الان دیگه شارژ هم نمیکنه

SuPpOrTeR

عضو جدید
مرسی از پاسختون. اوایل وقتی در حالت خاموش باطری رو در میاوردم دوباره میزدم روشن میکردم شارژ مبکرد یک بار ،دوباره دفعه بعد خراب میشد اما الان دیگه شارژ هم نمیکنه
خواهش میکنم

اول دلیلی برای دراوردن باطری وجود نداره ! تنها در یک صورت که در مکانی هستید که برق هست و برای مدتی طولانی اونجا قراره دستگاه بمونه اونوقت باطری رو دربیارید !

الان یه مدت دو سه روزه بازم تست کنید نشد بفرستید گارانتی !

m_khameh

عضو جدید
اضافه کردن رم

اضافه کردن رم

با سلام
بنده چند روز پیش یک رم 2 گیگ گرفتم وقتی به اسلات مادر برد اضافه می کنم و سیستم رو روشن می کنم یه بوق می زنه و بالا نمی اید،می دونید مشکلش چیه؟

kolbeye_2sti

عضو جدید
سلام
من هارد کامپیوترم رو مورجه نفوذ کرده داخلش ایادرست میشه؟؟؟ سطح دیسکش خراب نشده؟؟؟؟ یا اون لاستیک سمت هد هارد رو خراب نرکدن؟؟کلا درست میشه/؟؟؟؟

ptmehdi

عضو جدید
با سلام...چند وقتی هست می خوام لپ تاپ بخرم ولی متاسفانه دچار سردرگمی شدم هر کسی یه مدل یا یه برند خاص میگه.کسی کامل راهنمایی نمی کنه.مبلغی که می خوام هزینه کنم 1600000 تا 1800000 تومان هست؟کسی می تونه کمک کنه؟؟؟؟؟بالاخره چی بخرم؟کار خاصی نمی خوام باهاش بکنم نهایت برنامه نویسی و کارهای نرم افزاری مرتبط با شبکه هست؟؟ممنون دوستان

SuPpOrTeR

عضو جدید
با سلام...چند وقتی هست می خوام لپ تاپ بخرم ولی متاسفانه دچار سردرگمی شدم هر کسی یه مدل یا یه برند خاص میگه.کسی کامل راهنمایی نمی کنه.مبلغی که می خوام هزینه کنم 1600000 تا 1800000 تومان هست؟کسی می تونه کمک کنه؟؟؟؟؟بالاخره چی بخرم؟کار خاصی نمی خوام باهاش بکنم نهایت برنامه نویسی و کارهای نرم افزاری مرتبط با شبکه هست؟؟ممنون دوستان
لینک زیر رو ببینید !

http://www.digikala.com/?Page=List&Products=Notebook&MIN=1500000&MAX=2000000&SortBy=Exist

تمام مدل هایی که میشه خرید داخلش هست ! در هر صورت بنده برند Lenovo رو توصیه میکنم !

ahmad.e.c.m

عضو جدید
تعویض زیاد ویندوز باعث خرابی سخت افزار میشه ؟

تعویض زیاد ویندوز باعث خرابی سخت افزار میشه ؟

با سلام
دوستان میخواستم بدونم که آیا تعویض کردن ویندوز
هر چند ماه یکبار باعث خرابی در سخت افزار سیستم میشه ؟
چون یکی از دوستام چند بار پشت سر هم ویندوز سیستمش رو
عوض کرد کامپیوترش دچار خرابی سخت افزار شد !!
ممنون میشم در این باره توضیح بدین

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بچه ها یه سوال فنی: میدونم اینجا جاش نیس..............من با لپ تابم هرموقع وصل میشم به نت اتوماتیک ویندوز رو آپدیت مکنه...کسی میدونه کجاش. باید تنظیم کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ممنونم

fafare1365

عضو جدید
سلام
اگه صدای بوق است مال فن cpu است
مشکلی نداره تاوقتی که cpu داغ نشه صدا میکنه

fafare1365

عضو جدید
سلام
اگر هر 4 ال 5 ماه باشه نه طوری نیست ولی اگه ماه به ماه باشه باعث خرابی هارد میشه

fafare1365

عضو جدید
بچه ها یه سوال فنی: میدونم اینجا جاش نیس..............من با لپ تابم هرموقع وصل میشم به نت اتوماتیک ویندوز رو آپدیت مکنه...کسی میدونه کجاش. باید تنظیم کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ممنونم

سلام برای اینکه نخواهید ویندوز خودبه خود آپدیت نشه باید برید توقسمت ویندوز آپدیت و تمام گزینه های آن را off کنید تا مشکلتون حل بشه

it_solver

عضو جدید
با سلام
دوستان میخواستم بدونم که آیا تعویض کردن ویندوز
هر چند ماه یکبار باعث خرابی در سخت افزار سیستم میشه ؟
چون یکی از دوستام چند بار پشت سر هم ویندوز سیستمش رو
عوض کرد کامپیوترش دچار خرابی سخت افزار شد !!
ممنون میشم در این باره توضیح بدین

معمولا گفته میشه تعویض ویندوز آخرین راه حل برای حله مشکلات هستش اما اگر فکر میکنید ممکنه در فواصل زمانی کمی ناچار به تعویض ویندوز بشید یه ایمیج از ویندوز و نرمافزار های اساسی که روش معمولا نصب میکنید بگیرید سپس اگر مشکلی پیش اومد اون رو برگردونید (اینجوری خیلی مطمئن تره)

goleyas f

عضو جدید
سلام و خسته نباشید، مانیتور من چند وقتیه انگار یه سری رنگ ها رو نداره، تصویر رو به صورت مایل به آبی و بنفش نشون میده، نمیدونم خود مانیتور مشکل پیدا کرده یا از کارت گرافیک و کابل HDMI هستش ، ممنون میشم راهنماییم کنید

it_solver

عضو جدید
راستش از هر سه تای اینها میتونه باشه.
تک تک چک کنید و اول با آپدیت درایور کارت گرافیکتون شروع کنید سپس کابل رو جابجا کنید ببینید مشکل حل میشه.

shervin07

عضو جدید
سلام
با عرض خسته نباشید
نمیدونستم باید کجا سوالاتم رو مطرح کنم (درسته؟)
سوالی که از شما عزیزان داشتم این بود که من بعد از نصب ویندوز ۷ (قبلش xp بود) سی ذی رامم دیگه سی دی یا دیویدی نمی خونه. ایکنش هست اما اجرا نمیکنه.البته ویندوز xp هنوز دارمش.اگه امکانش هست راهنماییم کنید.
با تشکر