[به نظر شما چرا...؟]

Moein.B

دستیار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص مباحث اجرایی
سلام
امیدوارم دوستان عزیز تا اینجا تاپیک ها و مطالبی رو که در جاهای مختلف قرار دادم به دردشون خورده باشه
درخواستی از دوستان دارم که زمانی که اشتباهی دارم به من گوشزد کنن و بنده استقبال می کنم
خب همونطور که از اسم تاپیک مشخص هست من یکسری سوال میپرسم و بعد از جواب شما دوستان من یک جمع بندی کلی می کنم-اول جواب رو نمیزارم شاید یکسری مطالب اضافه هم خودم یاد گرفتم از شما دوستان عزیزم :redface:
----------------------------------------------------
به نظر شما چرا در زمان پوکه ریزی و یا زیر ملات تکه گچ های بزرگ یا کلا گچ موجود نباشه؟

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
سلام
امیدوارم دوستان عزیز تا اینجا تاپیک ها و مطالبی رو که در جاهای مختلف قرار دادم به دردشون خورده باشه
درخواستی از دوستان دارم که زمانی که اشتباهی دارم به من گوشزد کنن و بنده استقبال می کنم
خب همونطور که از اسم تاپیک مشخص هست من یکسری سوال میپرسم و بعد از جواب شما دوستان من یک جمع بندی کلی می کنم-اول جواب رو نمیزارم شاید یکسری مطالب اضافه هم خودم یاد گرفتم از شما دوستان عزیزم :redface:
----------------------------------------------------
به نظر شما چرا در زمان پوکه ریزی و یا زیر ملات تکه گچ های بزرگ یا کلا گچ موجود نباشه؟

درود بر مهندس معین و سپاسگزاریم بابت ایجاد این تاپیک .......

تنها موردی که به نظر میرسه علت این کار این هست که تکه های گچ خشک شده با رسیدن حداقل رطوبت دچار تغییر در استقامت و حجمش میشه ......و در صورتی که زیر سازی و پوکه ریزی استفاده شده باشه ........ با فشار احتمال خورد شدن اون هست و در نتیجه این نقطه دچار نشست میشه ......... و جدا از بد منظر شدن محیط مشکلات دیگری رو هم به وجود میاره ............

این نکته در کف سازی پارکینگ که معمولا کلیه نخاله های طبقات در این طبقه ریخته میشه جهت جمع آوری ........ بایستی کنترل و نظارت بشه .......... تا به هیچ عنوان در زیر سازی کف استفاده نشده ......... و کلیه این موارد از محل جمع آوری و خارج بشه ..

آخرین ویرایش:

Moein.B

درود بر مهندس معین و سپاسگزاریم بابت ایجاد این تاپیک .......

تنها موردی که به نظر میرسه علت این کار این هست که تکه های گچ خشک شده با رسیدن حداقل رطوبت دچار تغییر در استقامت و حجمش میشه ......و در صورتی که زیر سازی و پوکه ریزی استفاده شده باشه ........ با فشار احتمال خورد شدن اون هست و در نتیجه این نقطه دچار نشست میشه ......... و جدا از بد منظر شدن محیط مشکلات دیگری رو هم به وجود میاره ............

این نکته در کف سازی پارکینگ که معمولا کلیه نخاله های طبقات در این طبقه ریخته میشه جهت جمع آوری ........ بایستی کنترل و نظارت بشه .......... تا به هیچ عنوان در زیر سازی کف استفاده نشده ......... و کلیه این موارد از محل جمع آوری و خارج بشه ..
----------------------------
ممنونم-دقیقا درسته
این هم عکس
50 نفر اومدن دیدن این تاپیکو یکی یه فعالیتی هم نداره :razz:
1.jpg

Moein.B

یک تجربه
-----------------------------
بعضی از برق کش ها به دلیل تنبلی یا دلیلی که هنوز خودمم نمیدونم وقتی لوله های برق رو در کف یا در دیوار ها قرار میدن سیم رو ازونها عبور نمیدن و میگن بعد از کاشی سرامیک یا بعد از گچ کاری یا بعد از سنگ کاری انجامش میدیم-اصلا زیر بار نرید-چون امکان شکستن لوله ها هست و اگر یکیشون بشکنه مجبورید دویاره خرابشون کنید و کلی دردسر بکشید.
برای کنار لامپ ها هم یک زنجیر قرار بدید-یک زنجیر 40 سانتی میخرید و یک میلگرد حرارتی حدود 15 20 سانت رو از اون عبور میدید و از سقف بالا یک سوراخ میزنید و اون رو به سقف پایین هدایت میکنید...
DSC00547.jpg

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
یک تجربه
-----------------------------
بعضی از برق کش ها به دلیل تنبلی یا دلیلی که هنوز خودمم نمیدونم وقتی لوله های برق رو در کف یا در دیوار ها قرار میدن سیم رو ازونها عبور نمیدن و میگن بعد از کاشی سرامیک یا بعد از گچ کاری یا بعد از سنگ کاری انجامش میدیم-اصلا زیر بار نرید-چون امکان شکستن لوله ها هست و اگر یکیشون بشکنه مجبورید دویاره خرابشون کنید و کلی دردسر بکشید.
برای کنار لامپ ها هم یک زنجیر قرار بدید-یک زنجیر 40 سانتی میخرید و یک میلگرد حرارتی حدود 15 20 سانت رو از اون عبور میدید و از سقف بالا یک سوراخ میزنید و اون رو به سقف پایین هدایت میکنید...
مشاهده پیوست 230283

درود بر مهندس معین عزیز .......

معمولا یکی از دلایلی که سیمهای برق رو در این مراحل عبور نمیدن ....... به توصیه کارفرما و یا ناظر صورت میگیره ....... دلیلشم .......تجربه سرقت سیم ها برق هستش ........ چون تا پایان کار فرصت و خطر سرقت سیم ها یرق احساس میشه ...... معمولا قبل از انجام عملیات سفید کاری یا بعد از آن انجام میدن ......... البته در صورتیکه ... امنیت کارگاه تضمین شده باشه ..........انجام اون ..... بلامانع هستش .......

و نکته دیگه اینکه اگه لوله های برق خوابانده شده در کف اتاق ها با ملات ماسه سیمان کاملا پوشیده شده باشند ......... احتمال شکستن و قطع شدن لوله به حداقل و صفر میرسه ..........

و اما زنجیر که اشاره فرمودید احتمال میدم جهت نصب لوستر پیش بینی کردید .......که بسیار راهکار مناسبی هستش ...... و از دوباره کاریها و جوشکاری مجدد جلوگیری میکنه ...........

سپاسگزاریم از مطالب مفید جنابعالی ..........

سیامک ترکاشون

متخصص مباحث اجرایی عمران
کاربر ممتاز
با سلام به همکاران محترم:
1-اگر برق کاران در استفاده از لوله کف خواب خرطومی-وپی.وی. سی نامرغوب وضعیف که اولی زیر پا له-ودومی دو پهن وبیضی می شود به لحاظ تنبلی-بی مسئولیتی-وسمبل کاری! با زدن مشت-مشت گچ استفاده نکننداین گچ ها بعد در اثر رسیدن اب ملات متورم و موزاییک فرش -کف را بالا ودچار شکتکستکی نمیکند-وبعد موقع فنر زدن برای رد کردن سیم ها -فنر بعلت له شدن خرطومی ولوله نامرغوب غیر استاندارد(تولید ضایعات پلاستیکی)-گیر نمی کند که تمام کف را دوباره بکنند. لذا این افراد نا اگاه-زیر کار در رو-وراحت طلب(البته همه این طور نیستند-استاد کار فهمیده هم داریم -ولی متاسفانه-کم!)-را باید برخورد کرد اگرچه اعصاب ناظر بیچاره خرد می شود.
2- لوله فشار قوی استاندارد 2 پلیمری با تبدیلات رزوه ای برنجی (که البته کار مشکل تر برای این حضرات است)خوابانیده وبا ملات ماسیمان(نه گچ) گرده ماهی پوشیده شوند.سیم ها رد شوند -وبعد کف سازی-کارگاه نگهبان دارد-اگر قرار بسرقت باشد -مصالح قیمتی تر بهداشتی وغیره هست.

سیامک ترکاشون

متخصص مباحث اجرایی عمران
کاربر ممتاز
چرا هرچی به کارگرا میگی نکات ایمنی رو رعایت کنید لجبازی می کنن؟حتما باید باهاشون دعوا کرد؟
مشاهده پیوست 230330

راحت طلبی(صفت عمده اغلب کارگران ایرانی در مقابل سخت کوشی وحرف شنوی کارگران افغان)- سمبل کاری ووقت کشی برای رساندن روز به غروب!- در تمام کارگاهایم در 35 سال کار اجرایی حداقل با 80درصد پرسنل ایرانی مشکلات فوق را داشتم-و روحم خسته وجسمم پیر وفرسوده شد- لذا بعدها تمام کارگران خود را افغان انتخاب کردم:جدی-حرف شنو -وکارشان دوبرابرکار کارگر فصلی ایرانی-علت اصلی:فرهنگ عدم انجام به کار درست در جامعه ایران حتی در کارمندان که راندمان کارشان را یک موسسه ژاپنی:50 دقیقه !مفید براورد کرده است. خودتان بهتر می دانید چه می گویم. ودیگر کارگران ایرانی اغلب کشاورزند وفصلی کار ساختمان می کنند-حرفه ای نیستند.-ولذا م دانند موقت هستند-مشکلات اقتصادی وتورم اغلب دستمزد انها را می بلعد(غذا وکرایه خانه و...)-این عوامل ودیگر موارد خود نیز در کاهش راندمان کار انها موثر است.
ه