""نیمه اول اردیبهشت 92-انتخاب رشته 92""

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
رتبه علمی دانشگاه ها از نظر رشته مکانیک در مقطع ارشد:

سلام دوستان عزیز،با توجه به این که نیمه اول اردیبهشت جواب اولیه کنکور ارشد می آیدو انتخاب رشته داوطلبان نزدیک هست،خواستم تاپیکی بزنم که بتوانیم با هم مشورت کنیم و اطلاعات خود را در زمینه رتبه علمی دانشگاه ها بالا ببریم تا انتخاب رشته ایده آلی داشته باشیم.برای آغاز کار،دانشگاه های زیر به ترتیب کدام از نظر رتبه علمی و رشته مکانیک در مقطع ارشد(تبدیل انرژی)بهتر هست؟​
دانشگاه ارومیه-بوعلی سینا-صنعتی مالک اشتر-کاشان-رازی-سمنان-محقق اردبیلی-بین المللی امام خمینی قزوین-اصفهان-صنعتی سهند تبریز-صنعتی شاهرود-گیلان-زنجان-صنعتی ارومیه-شهید ایت الله مدنی-حکیم سبزواری-یزد-شهرکرد.​

آخرین ویرایش:

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
"""رتبه علمی دانشگاه مبنی بر آخرین رتبه قبولی"""

"""رتبه علمی دانشگاه مبنی بر آخرین رتبه قبولی"""

[FONT=&quot]آیا بالا بودن رتبه علمی دانشگاه براساس رشته مکانیک را میتوان از روی آخرین رتبه های قبولی دانشگاه ها تشخیص داد؟مثلا در سال 90 آخرین رتبه قبولی تبدیل انرژی دانشگاه گیلان 1000 بوده و دانشگاه صنعتی سهند تبریز 1250 بوده است.پس میتوان گفت که دانشگاه گیلان از صنعتی سهند تبریز براساس رشته مکانیک دارای رتبه علمی بالاتری هست؟[/FONT]​
[FONT=&quot] [/FONT]​

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
"""مقایسه مکانیکی بین سه دانشگاه"""

"""مقایسه مکانیکی بین سه دانشگاه"""

[FONT=&quot]سلام دوستان عزیز،خواستم دانشگاه ارومیه و کاشان و رازی کرمانشاه را از نظر رشته مکانیک خصوصا در مقطع ارشد با هم مقایسه کنید و بگویید که کدام دانشگاه از دیگری به ترتیب برتری دارد؟[/FONT]​

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
"""تخمین رتبه"""

"""تخمین رتبه"""

دوستان با درصدهای زیر تقریبا چه رتبه ای متوان کسب کرد:
زبان:3
ریاضی:25 یا 30
سیالات:10
جامدات:60
دینامیک:0
با این درصدها تو تبدیل انرژی و طراحی کاربردی چه رتبه ای میشه آورد؟آیا با این درصدها تبدیل انرژی زیر 2000 میشه آورد؟آیا تو تبدیل انرژی میشه یه دانشگاه روزانه یا شبانه یکی ازدانشگاه های شهر تهران قبول شد؟خیلی ممنون میشم که بهم جواب بدین

Masoumi_Manu

کاربر فعال مهندسی مکانیک , مشاور تحصیلات تکمیلی
کاربر ممتاز
دوستان با درصدهای زیر تقریبا چه رتبه ای متوان کسب کرد:
زبان:3
ریاضی:25 یا 30
سیالات:10
جامدات:60
دینامیک:0
با این درصدها تو تبدیل انرژی و طراحی کاربردی چه رتبه ای میشه آورد؟آیا با این درصدها تبدیل انرژی زیر 2000 میشه آورد؟آیا تو تبدیل انرژی میشه یه دانشگاه روزانه یا شبانه یکی ازدانشگاه های شهر تهران قبول شد؟خیلی ممنون میشم که بهم جواب بدین
گرایشرتبه تقریبی
تبدیل انرژی1943
ساخت تولید1114
سازه بدنه خودرو784
سیستم محرکه خودرو1357
طراحی سیستم های تعلیق، ترمز و فرمان1025
طراحی کاربردی899
مکاترونیک1800

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنون دوست عزیز،اگه واقعا این رتبه ها درست باشه راضیم،فقط خدا کنه رتبه تبدیل یه خورده بهتر شه،طراحی کاربردی خوبه بزنم؟سیستم محرکه میشه علم و صنعت یا صنعتی سهند روزانه قبول شد؟ممنون میشم جواب بدی

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان عزیز،این تاپیکو تنها نزارین،ممنون میشم

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
ممنون دوست عزیز،اگه واقعا این رتبه ها درست باشه راضیم،فقط خدا کنه رتبه تبدیل یه خورده بهتر شه،طراحی کاربردی خوبه بزنم؟سیستم محرکه میشه علم و صنعت یا صنعتی سهند روزانه قبول شد؟ممنون میشم جواب بدی
والا من خودم ساخت و تولیدم راجع به نحوه پذیرش گرایش دیگه اطلاعاتی ندارم ولی این فایل رو دانلود کنید مفیده
http://s2.picofile.com/file/7714918381/مکانیک.xlsx.html

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
"""مهندسی مکانیک طراحی کاربردی دانشگاه فردوسی مشهد یا صنعتی اصفهان؟"""

"""مهندسی مکانیک طراحی کاربردی دانشگاه فردوسی مشهد یا صنعتی اصفهان؟"""

[FONT=&quot]سلام دوستان عزیز،خواستم بدونم که مهندسی طراحی کاربردی فردوسی مشهد بهتره یا صنعتی اصفهان؟از نظر اعتبار و رتبه دانشگاهی،خیلی برام مهمه!!!![/FONT]​

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
سلام دوستان عزیز،خواستم بدونم که مهندسی طراحی کاربردی فردوسی مشهد بهتره یا صنعتی اصفهان؟از نظر اعتبار و رتبه دانشگاهی،خیلی برام مهمه!!!!
100% صنعتی اصفهان شک نکن

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
"""طراحی کاربردی"""

"""طراحی کاربردی"""

[FONT=&quot]از میان طراحی کاربردی دانشگاه های فردوسی مشهد و تربیت مدرس و تبریز و بوعلی سینا به ترتیب کدام بهتر هست؟ [/FONT]

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
"""آموزش محور و پژوهش محور"""

"""آموزش محور و پژوهش محور"""

[FONT=&quot]رشته هایی که آموزش محور یا پژوهش محور هستند برای کار مشکلی ایجاد می کنند؟[/FONT]​

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
"""شرایط انتخاب دانشگاه صنعتی مالک اشتر"""

"""شرایط انتخاب دانشگاه صنعتی مالک اشتر"""

[FONT=&quot]در انتخاب رشته ارشد اگر دانشگاه صنعتی مالک اشتر انتخاب سی ام باشد و دانشگاه شاهرود انتخاب دوازدهم باشد و دانشگاه شاهرود(روزانه)قبول شوم و صنعتی مالک اشتر نیز بتوانم قبول شوم،آیا میشود که از انتخاب دانشگاه شاهرود صرف نظر کرد و صنعتی مالک اشتر را برای ادامه تحصیل انتخاب کرد؟درباره شرایط دانشگاه صنعتی مالک اشتر در انتخاب رشته و قبولی آن میخواستم راهنماییم کنین،ممنون[/FONT]​

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کسی نیست جواب بده که آیا آموزش محور واسه کار خیلی مشکل درست میکنه؟اگه خیلی مشکل درست میکنه اصلا نزنیم.دمتون گرم یکی جواب بده،ممنون میشم

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
رشته هایی که آموزش محور یا پژوهش محور هستند برای کار مشکلی ایجاد می کنند؟
خلاصه و مفید اینکه دانشجوی پژوهش محور باید واحد پایان نامه رااخذ کند و پایان نامه خود را بصورت یک کار پژوهشی تحت راهنمایی یک استاد ارائه دهد، اما دانشجوی آموزش محور فقط ملزم به گذراندن دروس می باشد و نیاز به اخذ واحد پایان نامه ندارد و تنها با نظر گروه آموزشی درس سمینار را به جای پایان نامه اخذ می نماید.بنابراین ممکنه واسه ادامه تحصیل مشکل ایجاد بشه چون یکی از امتیازات قبولی مصاحبه دکترا موضوع پایان نام ارشد و استادیه که باهاش گرفتی

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
در انتخاب رشته ارشد اگر دانشگاه صنعتی مالک اشتر انتخاب سی ام باشد و دانشگاه شاهرود انتخاب دوازدهم باشد و دانشگاه شاهرود(روزانه)قبول شوم و صنعتی مالک اشتر نیز بتوانم قبول شوم،آیا میشود که از انتخاب دانشگاه شاهرود صرف نظر کرد و صنعتی مالک اشتر را برای ادامه تحصیل انتخاب کرد؟درباره شرایط دانشگاه صنعتی مالک اشتر در انتخاب رشته و قبولی آن میخواستم راهنماییم کنین،ممنون
گزینش بر اساس اولویتیه که داخل فرم انتخاب رشته زدی اگه مالک اشتر بالاتر باشه اول اون بررسی میشه اگه واسه مصاحبه قبول بشی فبها . ولی اگه مصاحبه رد بشی انتخاب های بعدی ملاک هست.البته توجه کنید که این مورد فقط واسه رشته های خاص مثل مالک اشتر صادقه نه دانشگاه های دیگه یعنی اگه شاهرود رو بالاتر زده باشی و قبول بشی انتخاب های بعدی اصلا مورد بررسی قرار نمیگیره
مالک اشتر یکی از دانشگاه های وابسته به وزارت دفاع هست که چند برابر ظرفیت واسه مصاحبه فراخوان میده و ملاک گزینش علاوه بر نمره علمی وضعیت اطلاعات شما در مورد مباحث عقیدتی،احکام و سیاست هست

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنون آقا ایمان،حالا اگه مثلا شاهرود بالاتر باشه و قبول بشم ولی تو مصاحبه رد بشم انتخابای دیگم بررسی نمیشه؟

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
راستی گفتی اطلاعات عقیدتی و سیاسی و احکام،من که تو این چیزا خیلی ضعیفم!!!پس فک کنم اصلا نمیشه قبول شد!!!رتبشو فک کنم بیارم ولی مصاحبه رد میشم!!!حالا مصاحبه دانشگاه های دیگه چطوره؟مثل علم و صنعت،خواجه نصیر،شریف،یا دانشگاه های دیگه مثل تبریز،شاهرود،گیلان،نوشیروانی بابل و... .مصاحبشون سخته؟امتحان میگیرن؟ممنون مشم که راهنماییم کنین،واقعا از راهنماییهاتون استفاده کردم،ممنون خیلی ممنون

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
راستی گفتی اطلاعات عقیدتی و سیاسی و احکام،من که تو این چیزا خیلی ضعیفم!!!پس فک کنم اصلا نمیشه قبول شد!!!رتبشو فک کنم بیارم ولی مصاحبه رد میشم!!!حالا مصاحبه دانشگاه های دیگه چطوره؟مثل علم و صنعت،خواجه نصیر،شریف،یا دانشگاه های دیگه مثل تبریز،شاهرود،گیلان،نوشیروانی بابل و... .مصاحبشون سخته؟امتحان میگیرن؟ممنون مشم که راهنماییم کنین،واقعا از راهنماییهاتون استفاده کردم،ممنون خیلی ممنون
دانشگاه های دیگه که مصاحبه نداره
ممنون آقا ایمان،حالا اگه مثلا شاهرود بالاتر باشه و قبول بشم ولی تو مصاحبه رد بشم انتخابای دیگم بررسی نمیشه؟
اگه شاهرود قبول بشی که جز رشته های خاص نیست انتخابای دیگه ملاک نیست و همون شاهرود قبولیت میخوره

mohandes_ali

عضو جدید
بچه ها اگه شما باشید شبانه دانشگاه تهران میرید یا روزانه امیرکبیر؟؟؟؟؟

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خداییش اگه وضع مالیم خوب بود،شبانه تهران میرفتم،چون دانشگاه تهران از نظر کلی(علمی و امکانات و پیشرفت) از همه دانشگاه های ایران سر تره،حالا چه رشته ای میخوای بخونی؟ولی اینم بگم امیرکبیر هم خوبه فقط مقایسه کردم که کدم بهتره!

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
خداییش اگه وضع مالیم خوب بود،شبانه تهران میرفتم،چون دانشگاه تهران از نظر کلی(علمی و امکانات و پیشرفت) از همه دانشگاه های ایران سر تره،حالا چه رشته ای میخوای بخونی؟ولی اینم بگم امیرکبیر هم خوبه فقط مقایسه کردم که کدم بهتره!
ساخت و تولید فقط امیرکبیر.
من چند روزی تو هر دو دانشگاه بودم هم از نظر هئیت علمی و هم از نظر جو آموزشی و پژوهشی هر دو رو بررسی کردم. کلا تو امیرکبیر واسه ساخت و تولید دستتون واسه موضوع پایان نامه باز تره چون تنوع تخصصی اساتید و هیات علمی متنوع تر هست و لی در کل جو آموزشی و دانشجویی دانشگاه تهران بهتر و تعامل بین دانشجو و استاد بهتره

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز آقا ایمان،ببین من که لیسانسم حرارت و سیالات هست،اگه بخوام واسه ارشد برم طراحی کاربردی یا مهندسی خودرو ترم اول فقط جبرانی میخورم؟ممنون

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان عزیزم،ببین اگه مثلا جوری رتبه می آوردی که فقط بتونی طراحی کاربردی و مهندسی خودرو یکی از دانشگاه های خوب ایران(البته روزانه)قبول شی و مجبور بودی که یه سال دیگه هم نخونی(چون خداییشم نمی ارزه یک سال بمونی،آخه یه سال واسه کارشناسی موندم بدتر شد،بعدشم زمان برام خیلی مهمتره)،از بین طراحی کاربردی فردوسی مشهد و مهندسی خودرو علم و صنعت کدومو انتخاب میکردی؟موقعیت کاری کدم بهتره؟نظر خودم اینه که علم و صنعت بهتره چون هم به مهندسی خودرو علاقه دارم و هم تو تهرانه(مشهد برام دوره).تهران جایی هست که میشه پیشرفت کرد و امکاناتشم بیشتره و استادای بروزتری هم داره.از لحاظ استخدام هم بهتره.فقط مشکلم اینه که از بازار کار مهندسی خودرو میترسم!البته تبدیل انرژی هم دوست دارم ولی فکر نکنم رتبه خوبی بیارم که بتونم روزانه یکی از دانشگاه های تهران قبول شم یا اصلا روزانه قبول شم!مشکلم با تبدیل انرژی اینه که خیلی تئوریه،همش باید کتاب خوند و رشته جامع و عمومی هست و تخصصی نیست!خوبیش اینه که واسه کار اصلا مشکل نداره،چون همه جا میگن لیسانس سیالات،فوق لیسانس و دکترای تبدیل انرژی.جامدات و طراحی کاربردی و مهندسی خودرو یا اصلا نیست یا خیلی کمه!.....چه کنیم با این کشور!آخه ما جوونا چه گناهی کردیم،بیخیال،بخوام درد دلمو بگم یه کتاب میشه!من وضع مالیم اصلا خوب نیست و بچه شمالم،مجبورم یه دانشگاه روزانه برم.لیسانسمو دانشگاه آزاد خوندم ولی دیگه غلط کنم آزاد بخونم واز نظر پولی پدرمو در آوردن!خانوادم دستشون نمیرسه!منم وقتی این شرایط می بینم....
کلا من همه گرایشای مکانیک رو دوست دارم اگه به من باشه و شرایطشو داشته باشم دوست دارم همه گرایش های مکانیک رو بخونم...ولی دلم میخواد اگه خدا بخواد همین مهندسی خودرو رو بخونم و تموم کنم و دوباره واسه ارشد امتحان بدم تبدیل انرژی هم بخونم و کلا دیگه ادامه ندمو بریم تشکیل خانواده....(حالا شایدم بعد ازدواح اگه شرایط جور شد تبدیل انرژی رو تا دکترا ادامه دادم ولی اول باید کار درست وحسابی داشته باشم)در واقع میخوام مهندسی خودرو دانشگاه علم و صنعت واسم یه سکوی پرتاب بشه(هم از نظر کاری و هم پیشرفت)،البته به این رشته هم خیلی علاقه دارم،ببخشید که سرتون رو درد آوردم،ممنون میشم که توضیح بدین و منو راهنماییم کنین.

آخرین ویرایش:

mohandes_ali

عضو جدید
خلاصه این سوال خیلی وسوسه برانگیزه واسه من از ی طرف میگم دانشگاه تهران بعد میگم اوه اوه شهریه اش از ی طرف میگم امیرکبیر مجانیه بعد میگم وای دانشگاه تهرانه

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان،خواستم بدونم اولا بهترین گرایش مهندسی خودرو کدام میباشد؟(از نظر کار و پیشرفت)
گرایشها:سازه بدنه خودرو-سیستم محرکه-سیتم تعلیقو ترمز و فرمان
دوما:در دانشگاه علم و صنعت یا دانشگاه های دیگه میشه تغییر گرایش داد؟مثلا از سازه بری سیست محرکه.ممنون

امین فتحی

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان،خواستم بدونم اولا بهترین گرایش مهندسی خودرو کدام میباشد؟(از نظر کار و پیشرفت)
گرایشها:سازه بدنه خودرو-سیستم محرکه-سیتم تعلیقو ترمز و فرمان
دوما:در دانشگاه علم و صنعت یا دانشگاه های دیگه میشه تغییر گرایش داد؟مثلا از سازه بری سیست محرکه.ممنون
تغییر گرایش نه-معمولا دوستان محرکه رو میگن

بالا