آیا دوستی بین دختر و پسر درسته؟؟؟!

*mahdie*

عضو جدید
اصن یه کارایی من میکردم دوران دانشجویی که اگه بگم همتون میترکین از خنده!!!
وقتی دوستام با دوس دخترشون صحبت میکردن میرفتم بدون اینکه متوجه بشن صداشونو ضبط میکردم!!!!
واااااااااااااااای بعد ازینکه تماسشون تموم میشد براشون پخشش میکردم!!!خودشون حالشون بهم میخورد!!!
تحدیدشون میکردم میگفتم واسه همه پخشش میکنم!!اوضایی بودا!!

چه کار جالبی :D خوشم اومد

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
موافقم
ولی برای دختری با افکار من چاره ای نیست نمیتونم خودمو راضی کنم که احساساتم رو بازیچه ی دیگران کنم

بین پسر و دختر هیچ فرقی نیست!!!هرکی میتونه خودشو بازیچه کنه!!
درسته واسه دخترا تبعات بیشتری خواهد داشت!!!
واقعا باید عقایدمونو عوض کنیم دیگه فایده ای نداره!!!

*mahdie*

عضو جدید
بین پسر و دختر هیچ فرقی نیست!!!هرکی میتونه خودشو بازیچه کنه!!
درسته واسه دخترا تبعات بیشتری خواهد داشت!!!
واقعا باید عقایدمونو عوض کنیم دیگه فایده ای نداره!!!
درسته ولی به نظرم پسر بیشتر میتونه تو یه رابطه تاثیر گذار باشه تا دختر
چی بگم والا تو کار خودم موندم

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
در مورد رسانه ها باید بگم از بس رسانه هایی که باید جلوی تهاجم فرهنگی رو بگیرن بی لیاقت و بی خلاقیت و بدون کارایی هستن که مسلماً هیچ امیدی بهشون نیست.

خوشبختانه من این دوره شما رو طی کردم و این طرز فکر در وجودم تثبیت شده. دیگه یه ذره هم شک ندارم به اینکه کارم و روشم درستِ.
تو یه تاپیک دیگه ام باهاتون هم کلام شدم. باورم نمیشه شما همون آقا وحید باشی. منم مثل دوستمون وقتی نظرتون رو خوندم واقعاً تعجب کردم و متاسف شدم.
در مورد تنهایتون باید بگم خب برای منم این قضیه پیش اومده. عزیز جان هرچیزی تاوانی و بهایی داره. تاوان داشتن یک همسر و زندگی ایده آل (از نظر من) هم اینه.

جا داره یکبار دیگه این آیات رو بیارم برای افرادی که بهش اعتقاد دارن :

زنان بدکار و ناپاک شایسته مردانى بدین وصفند و مردان زشتکار و ناپاک نیز شایسته زنانى بدین صفتند و (بالعکس) زنان پاکیزه نیکو لا یق مردانى چنین و مردان پاکیزه نیکو لایق زنانى همین گونه‏اند، و این پاکیزگان از سخنان بهتانى که ناپاکان درباره آنان گویند منزهند و بر ایشان آمرزش و رزق نیکوست.
سوره نور آیه 26

و همچنین

الزَّانِي لَا يَنكِحُ إلَّا زَانِيَةً أَوْ مُشْرِكَةً وَالزَّانِيَةُ لَا يَنكِحُهَا إِلَّا زَانٍ أَوْ مُشْرِكٌ وَحُرِّمَ ذَلِكَ عَلَى الْمُؤْمِنِينَ
مرد زناكار جز زن زناكار يا مشرك را به همسرى نگيرد و زن زناكار جز مرد زناكار يا مشرك را به زنى نگيرد و بر مؤمنان اين [امر] حرام گرديده است
سوره النور آیه 3

و همچنین عقل و منطق خودتون که نمیگه از هر دستی بدی از همون دست هم میگیری؟!
نمیگم این کار بده یا خوبه ها ولی هر کسی هرکاری انجام بده باید این انتظار رو داشته باشه که طرف مقابلش هم اون عمل رو انجام داده باشه.

و اما در آخر باید بگم من هم طرز فکرم مثل شماست و عقیده دارم آدم باید برای همسرش بمونه. خیلی خوشحالم که از دید مذهبی به قضیه نگاه نکردی و بحث منطقی انجام دادی.
ولی میدونی مشکل من تو این زمینه چیه؟ اینکه دختر هایی که طرز فکر من رو داشته باشن یا دارن همه مذهبی هستن! در صورتی که من اصلاً آدم مذهبی نیستم.

ممنون.نکات خوبی گفتین.
درسته من از نظر مذهب نگفتم ولی حتما یکی از دلایلی که دین این کارو نهی کرده این میتونه باشه،و ماها دلیل خیلی از چیزهایی رو که دین گفته رو نمیدونیم که کم کم دارن به دلایل بعضیاش میرسن.
البته منظورتون از مذهبی بودن رو متوجه نشدم.؟!
از نظر شما یه آدم مذهبی چه خصوصیاتی داره و چه اعمال و رفتاری داره؟

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
درسته ولی به نظرم پسر بیشتر میتونه تو یه رابطه تاثیر گذار باشه تا دختر
چی بگم والا تو کار خودم موندم

حالم داره ازین حرفا بهم میخوره!!!!!
خوش بحال اونایی که همه کار براشون سادست!!

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
اره موافقم...چون ادم رو به شناخت بهتر از جنس مخالفش باز میکنه و احتمال اینکه در اینده ازدواج موفق تری رو انسا ن با توجه به تجربه ای که به دست اورده بیشتر میکنه...

نه،این اشتباهه چون آدمو هرزه بار میاره،این شکلی پیش بره انسان دیرتر به فکر ازدواج میوفته و یواش یواش کارش به جاهای باریکتر میکشه از جمله اشتباهات جنسی و... .
انسان میتونه تو همون مدت آشناییه دوطرف باهم واسه ازدواج ،طرف مقابلشو بشناسه.

دقیقاد عین من:(من هم به این نتیجه هایی که شما رسیدید رسیدم وقتی حتی خواهر خودتم چون از این روابط نداری متهمت میکنه به آدم به دوری دیگه از بقیه چه انتظاری میره:( میخوام همرنگ جماعت شم ولی حیف که بازم نمیتونم به خودم اجازه بدم آخه تکلیف چیه آخرم به قول بعضی دوستان با پسری قراره ازدواج کنی معلوم نیس با چن نفر بوده تازه بعد ازدواجم چشمش دنبال شهر فرنگیه که برخی خانوما تو کوچه و خیابون ساختن
بخدا این صبوریها نتایج خیلی خوبی میده.
منم همینطور، دوسه تا از نزدیکان بهم میگفتن چرا اینطوریم،هم تو دوره ی دانشجویی هم الان که خیرسرمون مهندسیم.:D
اصلا خودتو ناراحت نکن،من تجربه کردم، بخدا هیچ چیز بهتر از این یک رنگ نبودن با اطرافیان و جماعت نیست.
ماها یه چیزی تو وجودمونه که هر بلایی سرمون بیاد بازم دست ازش بر نمیداریم و البته اون خودش هم هوامونو داره.
و در مورد اینکه تردید داری فردی پاک نصیبت بشه اینو بگم که اگه خودتو نگه داری و به حرف همونی که گفته اینکارو نکن گوش بدی، خودش هواتو داره و یکی رو نصیبت میکنه که دلت میخواد.مطمئن باش.

*mahdie*

عضو جدید
نه،این اشتباهه چون آدمو هرزه بار میاره،این شکلی پیش بره انسان دیرتر به فکر ازدواج میوفته و یواش یواش کارش به جاهای باریکتر میکشه از جمله اشتباهات جنسی و... .
انسان میتونه تو همون مدت آشناییه دوطرف باهم واسه ازدواج ،طرف مقابلشو بشناسه.

بخدا این صبوریها نتایج خیلی خوبی میده.
منم همینطور، دوسه تا از نزدیکان بهم میگفتن چرا اینطوریم،هم تو دوره ی دانشجویی هم الان که خیرسرمون مهندسیم.:D
اصلا خودتو ناراحت نکن،من تجربه کردم، بخدا هیچ چیز بهتر از این یک رنگ نبودن با اطرافیان و جماعت نیست.
ماها یه چیزی تو وجودمونه که هر بلایی سرمون بیاد بازم دست ازش بر نمیداریم و البته اون خودش هم هوامونو داره.
و در مورد اینکه تردید داری فردی پاک نصیبت بشه اینو بگم که اگه خودتو نگه داری و به حرف همونی که گفته اینکارو نکن گوش بدی، خودش هواتو داره و یکی رو نصیبت میکنه که دلت میخواد.مطمئن باش.

مطمئن نیستم چون نمونه های زیادی دیدم که یه نفر نجیب نصیب کسی شده که تو بدی لنگه نداشته

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مطمئن نیستم چون نمونه های زیادی دیدم که یه نفر نجیب نصیب کسی شده که تو بدی لنگه نداشته

چی بگم والا!!!منم دیدم!!!
منکه میدونم یه دختر غیر موجه گیرم میاد!!!:D
تقریبا مطمئنم!!!ثقول مادرم میگه میتونن یه قورباغه رو رنگ کنن بجای دختر بهت بندازن!!!
چه میشه کرد!!!؟؟؟تنها راهش اینه که بیخیال این قضایا باشیمو بذاریم یه چند سالی بگذره!!زمان میتونه کمک کنه!

*mahdie*

عضو جدید
تقریبا مطمئنم!!!ثقول مادرم میگه میتونن یه قورباغه رو رنگ کنن بجای دختر بهت بندازن!!!
چه میشه کرد!!!؟؟؟تنها راهش اینه که بیخیال این قضایا باشیمو بذاریم یه چند سالی بگذره!!زمان میتونه کمک کنه!

باید بریم پی نخود سیاه :D

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب البته از رو ظاهر افراد نمیشه قضاوت کرد.
و حکمت رو نباید نادیده گرفت.

وحید ، زدی به اون درش.
مراقب باش قورباغه رو رنگ نکنن بت بندازن داداش.:D

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خب البته از رو ظاهر افراد نمیشه قضاوت کرد.
و حکمت رو نباید نادیده گرفت.

وحید ، زدی به اون درش.
مراقب باش قورباغه رو رنگ نکنن بت بندازن داداش.:D

اصن شک نکن داداش!!!
مطمئنم یکی بهم میندازن!!!
خووو چطور باید تشخیص بدم؟؟؟؟
نمیتونم!!

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
آغا واسه من صفحه 17 رو نشون نمیده !!! قضیه چیه ؟ واسه شماها نشون میده؟؟
اینترنت هم امروز یه چیزیش میشها!!!!

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
آها الان درست شد،این صفحه 17 رو نمیدیدم.الان درست شد.

اصن شک نکن داداش!!!
نمیتونم!!
وحید اینطوری نگو داداش دیگه آدم (گلاب به روت) اگه بوق هم باشه اینطوری نمیشه، دیگه تو که نشون دادی بچه زرنگی هستی واسه خودت.
خب باید حواستو جمع بکنی ،موقعی که میری خواستگاری بگو زمانی باید بذاریم واسه آشنایی. یه مدت زمانی رو تعیین میکنین و تو اون مدت با اخلاق و رفتار طرفت آشنا میشی و متوجه میشی که کی هست،بعد از اون به نتیجه میرسی که میخوای ادامه بدی یا نه ، اگه دیدی خوب بود که خب ازدواجتو میکنی ولی اگه خدای ناکرده نبود باید خیلی رک بگی که نمیتونی واسه یه زندگیه مشترک باهاش باشی،ناسلامتی حرف یک عمره و تازه تا ابد هم روی تو تاثیر داره و البته او هم این حقو داره.

دوستی با پسرا مثل رفتن رو پرتگاهه
اصلا کلا دوستیه دوطرف باهم، رفتن رو پرتگاهه.;)

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
درود
هیشکی تو این دنیا ندارم که فک کنم بهش و بهم فک کنه!!!کسی که نگرانم بشه و نگرانش بشم!!!کسی که برام اشک بریزه و بخنده!!کسی که بهم امید بده!!بسه دیگه!!مگه ما قراره چند بار جوون باشیم و زندگی کنیم!؟
گفتی و کردی کبابم......
بیخیال اینم میگذره;)
وقتی جامعه با آدمای مثه من اینجور رفتار میکنه یعنی من مشکل دارم!!!من عقب مونده ام!!!
همه بهم میگن سنتی هستی و مدرن نیستی و فکرت مثه پیرمرداست!!!!خب چیکار باید کرد!!!؟؟؟
تنهام و دارم از تنهایی میپوسم!!!
تا حالا شده 1ماه گوشیتون بدون اسمس باشه؟؟؟
نمیدونم چی بگم واقعا!!

اینی که میگی تفکر دیگران ه و اگه اونی که دیگران میخوان باشی پس خودت چی میشی؟
در مورد اسمس هم دوستان گرامی من هم فقط وقتی تو انتخاب واحد و .......... به مشکل میخورن inbux مو پر میکنن:confused:
میتونی برای حل مشکل اسمس یه ایرانسل هم بگیری که از صب تا شب بهت 300 تا اسمس میده:biggrin:
اصن یه کارایی من میکردم دوران دانشجویی که اگه بگم همتون میترکین از خنده!!!
وقتی دوستام با دوس دخترشون صحبت میکردن میرفتم بدون اینکه متوجه بشن صداشونو ضبط میکردم!!!!
واااااااااااااااای بعد ازینکه تماسشون تموم میشد براشون پخشش میکردم!!!خودشون حالشون بهم میخورد!!!
تحدیدشون میکردم میگفتم واسه همه پخشش میکنم!!اوضایی بودا!!
منم وقتی میبینم کسی با این لحن های اجق و وجق صحبت میکنه دلم میخواد با چش بیاد تو مشتم!
اصن شک نکن داداش!!!
نمیتونم!!
عزیز من برای تشخیص قورباغه از دختر میتونی صداشو گوش کنی اگه شبیه قور قور بود بیخیالش شی:biggrin:
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
گذشته از شوخی ازدواج و دوست دختر/پسر معضل بدی شده تو جامعه ی ما
خیلی وقتا یکی یه موقع نیاز به یه همدم رو احساس میکنه و با برقراری یه رابطه ی دوستانه با یه جنس مخالف (منظور از رابطه فقط رابطه ی جنسی و روابط نامشروع و اینا نیست) احساس آرامش بهش دست میده و این باعث میشه رابطه ی دوستی برای طرف خوشایند باشه و این مسئله میتونه باعث تائید این رابطه بشه
اگراون رابطه سالم باشه به نظر من هم هیچ عیبی نداره حتی میتونه در نهایت به ازدواج هم ختم بشه.

NYC

عضو جدید
کاربر ممتاز
قبلا همین آیه ی قرآن رو نوشتی و کلی دلم آروم شد!یادمه دوست من.الانم همینطور اروم شدم...
بخدا خودمم ازین حرفایی که میزنم حالم بهم میخوره ولی چه باید کرد؟؟؟
داشتن دوس دختری که آدم بخواد به ازدواج بعدشم با همون دختر فک کنه مشکلی داره؟
من نمیتونم الان ازدواج کنم و نمیتونم دخترارو بشناسم!
دوی دارم با یه نفر فقط یه نفر دوست باشم و اگه دیدم دختری بود که با معیارام یکی بود به ازدواج بعد از چند سال هم فک میکنم!!!
نمیدونم والا چیز دیگه ای به ذهنم نمیرسه!!شاید اشتباه باشه اصن!!!

اصن شک نکن داداش!!!
نمیتونم!!

به نظرم اینکه شما به نیت ازدواج با یه نفر دوست بشی هیچ ایرادی نداره. البته زیر نظر خانواده ها.
برادر من با یه دختری نامزد کرده بهت بگم الان یکسالِ که دارن میرن و میان و با هم هستن (البته زیر نظر خانواده ها) باورت میشه؟ بدون هیچ گونه محرمیتی. برای بدست آوردن شناخت درست و کافی. هرچیزی راهی داره وحید جان. قرار نیست یه هفته ای ازدواج کنی که.
یک ماه یبارم صدای گوشیت در نمیاد؟ خب نیاد! مشکل اینجائه که شما خودت رو داری با دیگران مقایسه میکنی. خودت به راه خودت اعتقاد و ایمان لازمن رو نداری.

خیلی لحظات بد و حس بدیه اینجور بودن!!!
آدم مگه چند بار قراره جوون باشه و زندگی کنه؟؟؟
شما این حرف رو در مورد زندگی متاهلی تون هم باید در نظر بگیرید دیگه. مگه آدم چند بار میخواد زندگی متاهلی رو تجربه کنه؟ چرا باید اون رو ب خطر بندازم؟
بحث حفظ تعادلِ. یه سری لذت ها رو الان از دست بدی که بتونی تو آینده زندگی بهتری داشته باشی.
باز هم میگم این طرز فکر منِ. ممکنه اشتباه هم باشه. ینی الزاماً هرکسی که رفت دنبال این کارا بدبخت نمیشه ولی من طرز فکرم اینه که نرفتنش بهتر از رفتنش هست.

دقیقاد عین من:(من هم به این نتیجه هایی که شما رسیدید رسیدم وقتی حتی خواهر خودتم چون از این روابط نداری متهمت میکنه به آدم به دوری دیگه از بقیه چه انتظاری میره:( میخوام همرنگ جماعت شم ولی حیف که بازم نمیتونم به خودم اجازه بدم آخه تکلیف چیه آخرم به قول بعضی دوستان با پسری قراره ازدواج کنی معلوم نیس با چن نفر بوده تازه بعد ازدواجم چشمش دنبال شهر فرنگیه که برخی خانوما تو کوچه و خیابون ساختن

این چه حرفیه مهدیه خانم. شما نباید کور کورانه این روش رو دنبال کنید که. با علم و منطق یه قضیه رو قبول کنید و به بقیه دلیل اینکار خودتونو بگید. منم دوستام خیلیاشون با چندتا دختر دوستن ولی دلیل من برای این کار رو میدونن و کامل به نظرم احترام میذارن. چون میدونن که دارم منطقی میگم.

در صورتي كه هر دو طرف بدون اشتباهات و هوس با هم باشند و يه دوستي سالم رو داشته باشند مشكلي نيست ...خيلي وقتا دوستي از جنس مخالف ميتونه كمك بزرگي توي زندگي آدم باشه ولي متاسفانه توي ايران فقط جنبه منفي يك رابطه در نظر گرفته ميشه

مینا خانم من این رابطه رو تجربه کردم. مشکل اینه که یجوری این جور رابطه ها رشد پیدا میکنه و به مراحل بالاتر تو دوستی میرسه که خودتم متوجه نمیشی کی اینطوری شد!
احساسات در خیلی از مواقع جلوی یه تصمیم عقلانی رو میگیره. نمیشه تضمینی داد که رابطه در یک حدی بمونه و فراتر نره. چشم باز میکنی میبینی خیلی چیزا رو از دست دادی.

ممنون.نکات خوبی گفتین.
درسته من از نظر مذهب نگفتم ولی حتما یکی از دلایلی که دین این کارو نهی کرده این میتونه باشه،و ماها دلیل خیلی از چیزهایی رو که دین گفته رو نمیدونیم که کم کم دارن به دلایل بعضیاش میرسن.
البته منظورتون از مذهبی بودن رو متوجه نشدم.؟!
از نظر شما یه آدم مذهبی چه خصوصیاتی داره و چه اعمال و رفتاری داره؟

منظورم این بود که با دلایل مذهبی برای حرفاتون اثبات نیاوردی. (مثل آیه ای که من آوردم) و نگفتی قرآن نهی کرده پس نباید این کارو کرد. خیلی منطقی بحث کردی. اصلاً به دین و اعتقاد ربطش ندادی.

آره والا خوش به حالشون آخرشم همسر بهتر و نجیب تری نصیبشون میشه زیاد دیدم که میگم

هیچوقت نمیشه اینجوری قاطعانه نظر داد. شما که تو زندگیشون نیستی. از کجا میدونی مشکل ندارن؟ از کجا میدونی بعداً به مشکل نمیخورن؟ و از همه مهمتر از کجا میدونی اگر این کار هارو نمیکردن الان زندگی بهتری نداشتن؟!
امیدوارم همه تو زندگیشون خوشبخت بشن. ولی واقعاً هیچ فرقی بین شما یا اون دختر نباید باشه؟! منطق خودتون قبول میکنه؟!

NYC

عضو جدید
کاربر ممتاز
گر به دولت برسی مست نگردی مردی
گر به ذلت برسی پست نگردی مردی
اهل عالم همه بازیچه دست هوسند
گر تو بازیچه این دست نگردی مردی

خطاب به آقا وحید و مهدیه خانم و دوستانی با طرز فکر مشابه که یجورایی دودل شدن.:gol:

babakmail

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستی ممنوع نیست ولی...

دوستی ممنوع نیست ولی...

خطاب به آقا وحید و مهدیه خانم و دوستانی با طرز فکر مشابه که یجورایی دودل شدن.:gol:

ماشالله بهترین پستی که من تو این تاپیک دیدم.راستش چون برا ی منم این دودلی ها اتفاق افتاده دوست داشتم براتون حرف دلمو بگم.

من دوستهای زیادی داشتم از دوران دبیرستان تا الان که از خدا 28 سال عمر گرفتم.هموون دوران 18 19 سالگی ادم کشش داره به جنس مخلف و دوستی مخصوصا تو شهر بزرگی مثل تهران هر جاش یه رنگه و البته امکانات برای این کار هم الا تا بالا.امکانات سو استفاده وجود داره.من توی اونموقع بین دوستام اونایی که دوست میشدن را مسخره میکردم .الان دللیشو میگم.میدونید چیه اکثرا ادمهای تو اون سن خودشون و شخصیتشون را نشون نمیدن مثلا کنار من اگه دوست دختر رفیقم زنگ میزد میرفت تو کار قربون صدقو تو عشقمیو تمام چیزا سطحی والبته رفیقم هموندوست دخترشو بعدا پیش من مسخره میکرد ..بعد که ازش میپرسیدم شما احساس نیازت چیه که میخوای الان دوست دختر داشته باشی فکر ازدواج یا نامزدی هستی؟با یه نگاه عاقل ندر صفیحه همون حرفای مثبت هیجده را بیان میکرد.توی تمام کسایی که میشناختم یک نفرشون برادر دوستم هشت سال فقط با یک دختر دوست بود(بچه ی با شخصیتی بود) بعد واقعا باهاش ازدواج کرد الان یه بچه دارن میخوام بگم دوستی های پاک بین جنس های مخالف که نیتشون به هم رسیدنه تعدادشون کمه..
حالا با تمام تفاسیر بالا یکسری نکات برا خودم در اوردم براتون مینویسم بیبم نظرتون چیه؟
1-لزوما دوست بودن با یک نفر از جنس مخالف بد و خطا نبست ولی واقعیت جامعه ما ابنه که جنبه ی ضرر رسانش خیلی بشتره البته برای دخترها بیشتر...باید بسیار مواظب بود
2-دوستانی که دوست دختر با پسر ندارند و ممکنه انگ با عرض معذرت امل بودن و بخورن و ممکنه دودل شدند..اگه تو زندگیشون ادمی موفقین و در ارتباط با بقیه انسانها مشکلی ندارند و فقط توی زمینه دوستیابی از جنس مخالف مشکل دارند اول بهشون تبریک میگم شما انسانهای ضعیف و املی نیستید بلکه درستکار و یکرو ان شالله با ازدواج به موفقیت وکامیابی در زندگیتون برسید
3- ممکنه دوستانی عقیدشون این باشه با دوست شدن با یک نفر از جنس مخالف تجربمون در ارتباط با جنس مخالف بیشتر میشه...این حرف توی دنیای اینترنت و نوشته شدن اینهمه کتاب روانشناسی حرف نامربوطیه چون شما همون اطالاعات را بدون نیاز به تجربه گاهی تلخ میتوانید با خواندن به دست بیاورید.
4-اگه هدفتون از دوستی با جنس مخالف واقعا عشق است کمی به خودتون فرصت بدهید خیلی وقتها دیده شده این ها هوسه و شما به درد هم نمیخود..دقیقا همون حالتی که بعد بهم زدن نامزدی بدست می اید
5-.ممکنه دوستانی که اعتقادی به دوستی ندارند مخصوصا با بالارفتن سن ازدواج بهشون از لحاظ عاطفی وشخصی فشار مضاعف بیاد واز زندگی اذیت بکشن...به این دوستان توصیه میکنم حتما راهی برای پیدا کردن همدم خودشون از طریق نامزد شدن پیدا کنن ...اگه نمیتوانند دوستی صادقانه به شرط ازدواج تنها گزینه است و با اطلاع خانواده ها
6-خیلی دیده شده بسیاری از کسانی که برای بار اول دوست میشن..چون مراد خودشان را پیدا نمیکنن توی دور باطل دوست شدن با افراد بیشتر می افتند ...به قول معروف اب که از سر گگذشت چه یک وجب جه صد وجب
برای این عزیزان این پیشنهاد رو دارم کمی خودشون را بیشتر بشناسن..دوست خواهر خودمن برای فرار از مشکلات خانوادگیش با اینکه میدونستم از نطر اخلاقی دختر بدی نبود عادت داشت به تمام درخواس های دوستی پسران جواب مثبت بده...اخرشم من از خواهرم شنیدم خیلی از خودش بدش می امد.و به خواهرم گفته بود زندگی بدی داره
7-در اخر من اعتفاد دارم همه ما بنده خداییم و یک روز ان شالله به کارنامه اعمالمون رسیدگی میکنن خدا نکنه اونروز دل دوستی را شکسته باشیم یا با رفتار غلطمون زندگی اونو نابود کرده باشیم ان شالله........ من که مطمئنم بعدا این بلا سر خودمون خواهد امد..

elnaz0020

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوبه ولی تو چهارچوب ...خیلی دید ادم رو باز میکنه ...میتونه موثر باشه واسه اینده...

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

داداش من حرفشو میزنم ولی اهل عمل نیستم!!
چی بگم!؟
وقتی زورم میاد ازین حرفا میزنم!
بخدا الان واسه کاری بازار بودم.کارمو انجام دادم گفتم یه دوری تو بازار بزنم!بخدا دو دقه نتونستم دووم بیارم سریع برگشتم خونه...
اصن حال هیچ کاری رو ندارم!!!
تازه فصل جفت گیری هم هست باید برین بازار ببینین چه خبره دخترو پسرا تو بغل همن اصن!!!
چه کنیم خدا مارو ایطور آفریده...
من نمیگم دوستی با دختر اشتباست خیلیم خوبه ولی من اهلش نیستم!!!اصن نمیتونم!!!چراشو نمیدونم فقط میدونم هر وقت میخوام یه قلطی کنم و یه دختر دست و پا کنم واسه خودم تمومه درونم بر علیه جسمم شورش میکنه و انقلابی به پا میشه در وجودم و بیخیال میشم!!نمیدونم چرا؟؟اما یه نیرویی نمیزاره!!!

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
داداش من حرفشو میزنم ولی اهل عمل نیستم!!
چی بگم!؟
وقتی زورم میاد ازین حرفا میزنم!
بخدا الان واسه کاری بازار بودم.کارمو انجام دادم گفتم یه دوری تو بازار بزنم!بخدا دو دقه نتونستم دووم بیارم سریع برگشتم خونه...
اصن حال هیچ کاری رو ندارم!!!
تازه فصل جفت گیری هم هست باید برین بازار ببینین چه خبره دخترو پسرا تو بغل همن اصن!!!
چه کنیم خدا مارو ایطور آفریده...
من نمیگم دوستی با دختر اشتباست خیلیم خوبه ولی من اهلش نیستم!!!اصن نمیتونم!!!چراشو نمیدونم فقط میدونم هر وقت میخوام یه قلطی کنم و یه دختر دست و پا کنم واسه خودم تمومه درونم بر علیه جسمم شورش میکنه و انقلابی به پا میشه در وجودم و بیخیال میشم!!نمیدونم چرا؟؟اما یه نیرویی نمیزاره!!!

خیلی ممنون از درونت.:D باید مچکرش باشی.

http://www.www.www.iran-eng.ir/images/misc/quote_icon.png نوشته اصلي بوسيله NYC http://www.www.www.iran-eng.ir/images/buttons/viewpost-left.png

ممنون از شعر زیباتون.

sevda66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
در صورتي كه هر دو طرف بدون اشتباهات و هوس با هم باشند و يه دوستي سالم رو داشته باشند مشكلي نيست ...خيلي وقتا دوستي از جنس مخالف ميتونه كمك بزرگي توي زندگي آدم باشه ولي متاسفانه توي ايران فقط جنبه منفي يك رابطه در نظر گرفته ميشه
دقیقا موافقم;)
اگه سوال درست بودنشه. درستی یا نادرستیش به اون دو نفر برمیگرده نمیشه به همه تعمیم داد.

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
دقیقا موافقم;)
اگه سوال درست بودنشه. درستی یا نادرستیش به اون دو نفر برمیگرده نمیشه به همه تعمیم داد.

یعنی میخوای بگی الان شما و یه آقا پسر باهم یک دوستی با اون ویژگیهایی که این دوستمون گفته برقرار بکنین مشکلی نداره؟
من و خیلی از پسرای دیگه وقتی بدونیم شما قبلا با یه آقایی دوست بودین هرچند دوستیی بدون مسائل منفی،با این وجود بهیچ عنوان حاضر به ازدواج با شما نخواهیم بود.(اگه جمع میبندم از طرف پسرها صحبت میکنم دلیلش اینه که دیدم و میدونم خیلیا اینطورین و فکر میکنم دخترا هم همینطورن.).
.
میدونی چیه(؟) مسئله اینجاست که دوستیه بین دو جنس مخالف بدون اشتباه و اشکال نخواهد بود ،هرکاریم که بکنید بازم به سمت جاهای باریک کشیده میشه)

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یعنی میخوای بگی الان شما و یه آقا پسر باهم یک دوستی با اون ویژگیهایی که این دوستمون گفته برقرار بکنین مشکلی نداره؟
من و خیلی از پسرای دیگه وقتی بدونیم شما قبلا با یه آقایی دوست بودین هرچند دوستیی بدون مسائل منفی،با این وجود بهیچ عنوان حاضر به ازدواج با شما نخواهیم بود.(اگه جمع میبندم از طرف پسرها صحبت میکنم دلیلش اینه که دیدم و میدونم خیلیا اینطورین و فکر میکنم دخترا هم همینطورن.).
.
میدونی چیه(؟) مسئله اینجاست که دوستیه بین دو جنس مخالف بدون اشتباه و اشکال نخواهد بود ،هرکاریم که بکنید بازم به سمت جاهای باریک کشیده میشه)

حرفتو تأیید میکنم.
و باید بگم مشکل روابط با جنس مخالف اینه که هرکسی مثه خودشو نمیخواد!!!!
پسر دیدم هر قلطی خواسته کرده و 1000تا دخترو بدنام کرده بعدشم میگه دختر نجیب میخوام!!!خب یکی نیست بگه بی شرف خیلی ازین دخترایی که باهاشون بودی روزی عشق یکی از پسرای باشرفی بودن و بخاطر اینکه تو با اون دختره بودی قیدشو زدن!!!!
به نظر من اگه هرکسی با مثه خودش ازدواج کنه قضیه ی دوستی با جنس مخالف حل میشه!
من به شخصه اگه خانومم مثه خودم باشه دقیقا نه تنها میخوامش بلکه میپرستمش...

sevda66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
.

هر جور راحتین.
سرنوشته هر کس گرو عملکردش تو گذشته هست چه خوب و چه بد . هر کسی واسه خودش بهترین قاضیه میدونه کجای کارش درسته و کجاش غلط .

sevda66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
حرفتو تأیید میکنم.
و باید بگم مشکل روابط با جنس مخالف اینه که هرکسی مثه خودشو نمیخواد!!!!
پسر دیدم هر قلطی خواسته کرده و 1000تا دخترو بدنام کرده بعدشم میگه دختر نجیب میخوام!!!خب یکی نیست بگه بی شرف خیلی ازین دخترایی که باهاشون بودی روزی عشق یکی از پسرای باشرفی بودن و بخاطر اینکه تو با اون دختره بودی قیدشو زدن!!!!
به نظر من اگه هرکسی با مثه خودش ازدواج کنه قضیه ی دوستی با جنس مخالف حل میشه!
من به شخصه اگه خانومم مثه خودم باشه دقیقا نه تنها میخوامش بلکه میپرستمش...

منم همینطور.

sevda66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منم همینطور!!!!!!!!!!11

..