دختر خانوما جواب بدن

mahsa92

عضو جدید
دوست دارم نماز بخونه ....ولی یه چیزی:خدا در و تخته رو خوب جفت و جور میکنه اگه میخواین ببینین طرفتون چه جوریه به خودتون رجوع کنین(اینو کلی گفتم نه فقط برای نماز)

mahshid.

عضو جدید
اگه ریشه های ایمان درش باشه و شیر پاک خورده باشه میشه کاری کرد که از عشق زمینی به عشق خدایی برسه و نماز خونش میکنم.

*Essi*

اخراجی موقت
دوست عزیز یه سوال : اینکه بتونیم یا نتونیم چیزی رو در حد نفی کردن نقد کنیم، آیا همیشه مهم و مفیده؟
دقیقا چی جلوی نفی کردن رو میگیره؟
لازم به ذکر است که: لا اکراه فی الدین
حالا من نوعی آیا میتونم جوابمو از این جمله بکشم بیرون و جلوی تحجر وایستم؛ این به نظر من مهمه.
البته متن بالا رو با توجه به پستای شما در اینجا و توی چند تا تاپیک دیگه نوشتم.

لا اکراه فی الدین از روز اول شعار بوده هنوز هم هست، مثل شعار آزادی مطلق در ایران.

دوستان اینجا حتی برای آزادی فردی یک انسان ارزش قائل نیستند و میگن اگه نماز نخونه بهش اعتماد نداریم.
این معنی لا اکراه هست؟

اکثریت پیروان مکاتب اعم از زمینی و آسمانی خودشان دیکتاتورهای کوچکی هستند که قدرت دستشون نیافتاده، بیوفته کسی غیر از خودشون رو زنده نمیذارن اگر هم زنده بذارن دنیا رو براش با جزیه جهنم میکنند.

نماز کاملا یک مسئله شخصیه و نخوندنش مثل دروغ و تهمت و فحشا و...نیست که بازتاب اجتماعی داشته باشه.
اگه داشت که وضعیت کشورهای مسلمان امروز این نبود.

انگار بگیم ما با کسیکه خواب پرواز نمیبینه ازدواج نمیکنیم، خوب نکن، کسی که اینقدر معیارهای فکریش دیکتاتور مآبانه باشه، نمیشه باهاش بحث کرد.
چطور آدم ها به خودشون اجازه میدن در مسائل ریز هم دخالت کنند اسباب تعجبه.
حتی زن و شوهر هم یکسری حریم های شخصی دارند که نباید بهش وارد بشن.

آدم ها در درجه اول متعلق به خودشون هستند،سپس متعلق به همسر و خانواده و جامعه.

ixabedi

کاربر فعال
لا اکراه فی الدین از روز اول شعار بوده هنوز هم هست، مثل شعار آزادی مطلق در ایران.

دوستان اینجا حتی برای آزادی فردی یک انسان ارزش قائل نیستند و میگن اگه نماز نخونه بهش اعتماد نداریم.
این معنی لا اکراه هست؟

اکثریت پیروان مکاتب اعم از زمینی و آسمانی خودشان دیکتاتورهای کوچکی هستند که قدرت دستشون نیافتاده، بیوفته کسی غیر از خودشون رو زنده نمیذارن اگر هم زنده بذارن دنیا رو براش با جزیه جهنم میکنند.

نماز کاملا یک مسئله شخصیه و نخوندنش مثل دروغ و تهمت و فحشا و...نیست که بازتاب اجتماعی داشته باشه.
اگه داشت که وضعیت کشورهای مسلمان امروز این نبود.

انگار بگیم ما با کسیکه خواب پرواز نمیبینه ازدواج نمیکنیم، خوب نکن، کسی که اینقدر معیارهای فکریش دیکتاتور مآبانه باشه، نمیشه باهاش بحث کرد.
چطور آدم ها به خودشون اجازه میدن در مسائل ریز هم دخالت کنند اسباب تعجبه.
حتی زن و شوهر هم یکسری حریم های شخصی دارند که نباید بهش وارد بشن.

آدم ها در درجه اول متعلق به خودشون هستند،سپس متعلق به همسر و خانواده و جامعه.
از اونجا که شما برای خانوم ها رساله می نویسد پس حتمن این حق را هم بهتون دادن که بجای آنها حرف بزنید(عنوان تاپیک:دخترا جواب بدن
)
بنظر شما چرا این قدر همین ادیان آسمانی چشم دیدن یکدیگر را ندارن مگه همگی مدعی این نیستن که خدای واحدی دارن و کتاب انها گفته های خداست؟
پیروان مکاتب را گفتید دیکتاتوران باالقوه هستند کسانی که پیرو هیچی مکتبی نیستن و به اصطلاح مستقل یا ازاده هستن چطور آیا آنها هم این دیکتاتوری را دارن؟

*Essi*

اخراجی موقت
از اونجا که شما برای خانوم ها رساله می نویسد پس حتمن این حق را هم بهتون دادن که بجای آنها حرف بزنید(عنوان تاپیک:دخترا جواب بدن
)
بنظر شما چرا این قدر همین ادیان آسمانی چشم دیدن یکدیگر را ندارن مگه همگی مدعی این نیستن که خدای واحدی دارن و کتاب انها گفته های خداست؟
پیروان مکاتب را گفتید دیکتاتوران باالقوه هستند کسانی که پیرو هیچی مکتبی نیستن و به اصطلاح مستقل یا ازاده هستن چطور آیا آنها هم این دیکتاتوری را دارن؟

کسی رساله ننوشت.
اول تاپیک هم نوشتم این تاپیک جنبه عمومی داره، به نظر من فرقی بین زن و مرد در پاسخ به این سئوال نیست.

خشم شما از پاسخ من نشان میده که تعصبتان بر تفکر چیره میشه.
هر وقت به مرحله ای رسیدین که از حرف ها خشمگین نشین، میشه بحث سازنده داشت.

موفق باشین.

الهه ی ناز

عضو جدید
نماز کاملا یک مسئله شخصیه .

دوست عزیز
نماز خواندن در صورتی که فرد در موضع انتخاب همسر نباشد شخصی ست ولی اعتقادات و نوع نگاه به جهان ، در تاهل نقش موثری دارد.
ضمناً قطعاً دوستان نگاهشون به افرادی بوده که مسلمان هستند و معتقد که به این مورد اشاره کرده اند .

دگر آنکه، همانطور که شما توقع دارید که همه بدون تعصب نظرات شما رو گوش بدهند شما هم همین لطف رو در حق بقیه بکنید،
برای شما مهم نیست برای دیگری مهم ست خوب ایشان با توجه به ادله ی خودتون حق انتخاب دارد.

ixabedi

کاربر فعال
کسی رساله ننوشت.
اول تاپیک هم نوشتم این تاپیک جنبه عمومی داره، به نظر من فرقی بین زن و مرد در پاسخ به این سئوال نیست.

خشم شما از پاسخ من نشان میده که تعصبتان بر تفکر چیره میشه.
هر وقت به مرحله ای رسیدین که از حرف ها خشمگین نشین، میشه بحث سازنده داشت.

موفق باشین.

کدوم خشم ...من فقط سوال پرسیدم

*Essi*

اخراجی موقت
دوست عزیز
نماز خواندن در صورتی که فرد در موضع انتخاب همسر نباشد شخصی ست ولی اعتقادات و نوع نگاه به جهان ، در تاهل نقش موثری دارد.
ضمناً قطعاً دوستان نگاهشون به افرادی بوده که مسلمان هستند و معتقد که به این مورد اشاره کرده اند .

دگر آنکه، همانطور که شما توقع دارید که همه بدون تعصب نظرات شما رو گوش بدهند شما هم همین لطف رو در حق بقیه بکنید،
برای شما مهم نیست برای دیگری مهم ست خوب ایشان با توجه به ادله ی خودتون حق انتخاب دارد.

فکر نکنم من کسی رو به خاطر اینکه انسانی رو با نماز خواندن یا نخواندن قضاوت میکنه، شماتت کرده باشم.
از نظر من زندگی اینچنینی فایده نداره، چون کسی که عشق رو درک نکنه، معلومه معیارهاش این چیزها میشه.

دوستان دارند در حالتی نظر میدن که عاشق کسی نیستند، هنوز در دام عشق نیوفتادن تا ببینن سر نماز کسی رو رد میکنند یا نه.

اون چیزی که در زندگی آدم ها نقش داره به نظر من فقط انسانیت و آدم بودنه، چون شدیدا معتقدم وسعت خدای هرکس به اندازه وسعت عقل اوست.

اعتقادات به جهانی که فرد از افراد دیگری گرفته باشه و فقط تکرارش کنه، ارزشی نداره (به نظر من البته.)
شما ممکنه بگی برای من ارزشمنده و نظر شما هم محترم.

سعی کنین همه نظرات رو تحمل کنین.

*Essi*

اخراجی موقت
کدوم خشم ...من فقط سوال پرسیدم

خشم رو در جمله رساله پیچی و دخترها باید جواب بدن گفتم.

دیکتاتوری یعنی القای زوری یک باور به دیگران و قضاوت کردن اون آدم ها با باور مورد علاقه خودمون.

مکتب هم عرض کردم زمینی یا آسمانی، فرقی نمیکنه، وقتی کسی حریم شخصی یک آدم رو با حریم مشترک نمیتونه درک بکنه اسمش میشه دیکتاتوری.

*Essi*

اخراجی موقت
بله ممنونم دقیقا همینطوره
بقیه عرائض شما جای بحث داره ولی این قسمت تام و فراگیر ست .

به هر حال خوشحال میشم، روزی شما و دوستان همفکرتان، حریم شخصی رو برای ما بیخبران تعریف کنند که کلا در مسائل اعتقادی به چی میگن شخصی و دوست ندارند توش فضولی کنند.
موفق و موید باشید.

"Coral"

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خب میبینم که خیلیا میگن نماز خوندن ملاک ادمیت نیس...بله
حرف همه ی شما متین...ولی اگه یه نفر خدا ترس باشه....تو زندگیش هم از خدا میترسه...کاری نمیکنه که زندگی شما که در اینده شریک زندگیشین به خطر بیفته...
نمیدونم متوجه میشید چی میگم یا نه

*Essi*

اخراجی موقت
خب میبینم که خیلیا میگن نماز خوندن ملاک ادمیت نیس...بله
حرف همه ی شما متین...ولی اگه یه نفر خدا ترس باشه....تو زندگیش هم از خدا میترسه...کاری نمیکنه که زندگی شما که در اینده شریک زندگیشین به خطر بیفته...
نمیدونم متوجه میشید چی میگم یا نه

خداوند ترس نداره.
این باورهای ترس از خدا برای خوب بودن، به همون خدای مورد باورتون ارزش نداره.

برای آدم بودن نیاز به دلیل،ترس، عاقبت،بهشت و جهنم نیست.

ما شدیم مثل بچه های مهدکودکی که مربی با وعده شکلات، ترس از تنبیه و.... مارو مجبور کرده به شعر خوندن.

برین چندتا کشور دیگه رو ببینین، مثل سوئیس مثلا، تا معنای آدم بودن بدون توجیه و بهانه را درک کنین.

ixabedi

کاربر فعال
خشم رو در جمله رساله پیچی و دخترها باید جواب بدن گفتم.

دیکتاتوری یعنی القای زوری یک باور به دیگران و قضاوت کردن اون آدم ها با باور مورد علاقه خودمون.

مکتب هم عرض کردم زمینی یا آسمانی، فرقی نمیکنه، وقتی کسی حریم شخصی یک آدم رو با حریم مشترک نمیتونه درک بکنه اسمش میشه دیکتاتوری.
موضوع رساله یه شوخی بود که متوجه نشدید بیخیال...
شما خودتون را پیرو هیچ مکتبی نمیدونید و معتقد به اصل قائم بودن انسان به ذات خویش هستی با این حساب آیا شما هم میتونید دیکتاتورکوچکی باشید که قدرت به دستان نیفتاده ؟ یا نه فقط پیروان مکاتب این خصیصه دیکتاتوری را دارن

yafa 7

عضو جدید
کاربر ممتاز
من به شخصه این جور افراد رو اصلاً قبول ندارم.
کسی که نماز نمی خونه، یعنی یه جورایی حرفای خدا و در نتیجه یه جورایی هم خدا رو قبول نداره. خلاصه اگه همه شرایط رو هم داشته باشه بازم کارش می لنگه...
مطمئناً کسی که نماز می خونه خیلی از کارایی که نباید انجام داد رو انجام نمیده.

آخرین ویرایش:

ixabedi

کاربر فعال
خداوند ترس نداره.
این باورهای ترس از خدا برای خوب بودن، به همون خدای مورد باورتون ارزش نداره.

برای آدم بودن نیاز به دلیل،ترس، عاقبت،بهشت و جهنم نیست.

ما شدیم مثل بچه های مهدکودکی که مربی با وعده شکلات، ترس از تنبیه و.... مارو مجبور کرده به شعر خوندن.

برین چندتا کشور دیگه رو ببینین، مثل سوئیس مثلا، تا معنای آدم بودن بدون توجیه و بهانه را درک کنین.
در ویکی پدیا که در مورد سوئیس جستجو کردم اینطور نوشته
دین اکثر مردم این کشور مسیحیت است . ۴۳٪ از آنان کاتولیک ۳۵٪ آنها پروتستان و ۲٪ آنها ارتودوکس هستند . دین ۴٪ مردم نیز اسلام است . بقیه نیز پیرو سایر دینها و یا بدون دین هستند .
خب اکثریت مردم دین دار هستند آیا این آدم بودن اونها را نمیشه ربط داد به دین دار بودن آنها؟

*Essi*

اخراجی موقت
در ویکی پدیا که در مورد سوئیس جستجو کردم اینطور نوشته
دین اکثر مردم این کشور مسیحیت است . ۴۳٪ از آنان کاتولیک ۳۵٪ آنها پروتستان و ۲٪ آنها ارتودوکس هستند . دین ۴٪ مردم نیز اسلام است . بقیه نیز پیرو سایر دینها و یا بدون دین هستند .
خب اکثریت مردم دین دار هستند آیا این آدم بودن اونها را نمیشه ربط داد به دین دار بودن آنها؟

دین اونها کجا و دین شما کجا اخوی.
پیرو میدونین یعنی چی؟

پیرو یعنی مقلد چشم و گوش بسته که چشمش فقط مکتبش رو میبینه.

باز هم میگم باید بشینین با انسان ها صحبت کنین، دین اونها فقط یک اعتقاد شخصیه، بحث من سر دین های اجتماعی هست.
بین اینها زمین تا آسمون فرقه.

*Essi*

اخراجی موقت
موضوع رساله یه شوخی بود که متوجه نشدید بیخیال...
شما خودتون را پیرو هیچ مکتبی نمیدونید و معتقد به اصل قائم بودن انسان به ذات خویش هستی با این حساب آیا شما هم میتونید دیکتاتورکوچکی باشید که قدرت به دستان نیفتاده ؟ یا نه فقط پیروان مکاتب این خصیصه دیکتاتوری را دارن

هرکسی برای سایر انسان ها حریم شخصی قائل نباشه،یک دیکتاتوره.
من هم اگه در همون اعتقاداتم که از جایی کوپی برداری نکردم،دیگران رو قضاوت کنم میشم دیکتاتور.

مثلا من فکر میکنم خدای من گفته باید هر روز صبح سرم رو بکوبم به دیوار، هرکس سرش رو نکوبه، بگم خوب حرف خدای منو گوش نمیده پس آدم نیست.
این میشه دیکتاتوری.
حالا من اون خدا رو از دیگران بگیرم،یا خودم بسازم،یا به آدمی اعتماد کنم و بگم راست میگه فرقی نمکنه.

اون قضاوت در مورد دیگران و اجبار هست که دیکتاتوری میسازه.

ixabedi

کاربر فعال
دین اونها کجا و دین شما کجا اخوی.
پیرو میدونین یعنی چی؟

پیرو یعنی مقلد چشم و گوش بسته که چشمش فقط مکتبش رو میبینه.

باز هم میگم باید بشینین با انسان ها صحبت کنین، دین اونها فقط یک اعتقاد شخصیه، بحث من سر دین های اجتماعی هست.
بین اینها زمین تا آسمون فرقه.
بعد دین من چیه اخوی؟
این گفته شما یعنی دین آسمانی را قبول دارید و نقد شما به باورها و رفتارهای اجتماعی مردمه که در سوئیس این دین اجتماعی ربطی به دین آسمانی نداره ولی در ایران رفتارهای اجتماعی نشات گرفته از دینه
اگر اینطوریه مردم سوئیس چرا دین(همون اعتقاد شخصی) را دارن وقتی قرار به هیچ دردیشون نخوره؟

ixabedi

کاربر فعال
هرکسی برای سایر انسان ها حریم شخصی قائل نباشه،یک دیکتاتوره.
من هم اگه در همون اعتقاداتم که از جایی کوپی برداری نکردم،دیگران رو قضاوت کنم میشم دیکتاتور.

مثلا من فکر میکنم خدای من گفته باید هر روز صبح سرم رو بکوبم به دیوار، هرکس سرش رو نکوبه، بگم خوب حرف خدای منو گوش نمیده پس آدم نیست.
این میشه دیکتاتوری.
حالا من اون خدا رو از دیگران بگیرم،یا خودم بسازم،یا به آدمی اعتماد کنم و بگم راست میگه فرقی نمکنه.

اون قضاوت در مورد دیگران و اجبار هست که دیکتاتوری میسازه.

تا الان کسی یقه شما را گرفته بگه فرضا چرا نماز نمیخونید؟یا چرا در نماز جمعه شرکت نمی کنید؟ و....
آزادی در این حد بنظر شما وجود نداره؟

*Essi*

اخراجی موقت
تا الان کسی یقه شما را گرفته بگه فرضا چرا نماز نمیخونید؟یا چرا در نماز جمعه شرکت نمی کنید؟ و....
آزادی در این حد بنظر شما وجود نداره؟

توی مدرسه که زیاد یقه مارو برای شرکت توی نماز جماعت میگرفتند و نماز اجباری بود.
توی ماه مبارک رمضان هم که به زور همه غذاخوری های داخل شهر رو تعطیل میکنند.
کسیکه کارش بیرونه با کلی گرفتاری روبرو میشه.
حجاب و... هم بماند.

اینها اسمش تمامیت خواهیه پسر جان، اما چون باب طبع شما و دوستانتان هست براتون عادیه.

شما که اینقدر قشنگ جستجو میکنین، چندتا فریضه اجباری دینی توی سوئیس مذهبی رو هم برای ما پیدا کنین.
ممنون.

*Essi*

اخراجی موقت
بعد دین من چیه اخوی؟
این گفته شما یعنی دین آسمانی را قبول دارید و نقد شما به باورها و رفتارهای اجتماعی مردمه که در سوئیس این دین اجتماعی ربطی به دین آسمانی نداره ولی در ایران رفتارهای اجتماعی نشات گرفته از دینه
اگر اینطوریه مردم سوئیس چرا دین(همون اعتقاد شخصی) را دارن وقتی قرار به هیچ دردیشون نخوره؟

فکر نکنم توی این مملکت اینقدر آزادی باشه که جواب این سئوال رو بدون سانسور بدم.
ببخشید از ادامه بحث معذورم.

دوستان به عبادت بپردازند و دنبال زن و شوهر عابد باشن انشالله در آخرت با اولیای الهی هم محشور میشن.
این دعا رو هم جدی براشون گفتم.

همه موفق باشین،دیگه بحثی در این تاپیک ندارم..........

"Dezire"

عضو جدید
کاربر ممتاز
تا به حال بهش فکر نکردم
نماز ملاک نمیتونه باشه مهم ایمان و اعتقادشه...
الان میگین نماز اعتقادو نشون میده و اینا
ولی به این چیزا نیست

ixabedi

کاربر فعال
توی مدرسه که زیاد یقه مارو برای شرکت توی نماز جماعت میگرفتند و نماز اجباری بود.
توی ماه مبارک رمضان هم که به زور همه غذاخوری های داخل شهر رو تعطیل میکنند.
کسیکه کارش بیرونه با کلی گرفتاری روبرو میشه.
حجاب و... هم بماند.

اینها اسمش تمامیت خواهیه پسر جان، اما چون باب طبع شما و دوستانتان هست براتون عادیه.

شما که اینقدر قشنگ جستجو میکنین، چندتا فریضه اجباری دینی توی سوئیس مذهبی رو هم برای ما پیدا کنین.
ممنون.

نماز اجباری را من هم باهاش مخالفم یادم وقتی در مدرسه را می بستن میگفتن نماز .یه عده از رو دیوار مدرسه فرار می کردن یه عده تو دستشویی ها قایم میشدن یه عده بدون وضو نماز میخوندن و....
حجاب اجباری و زوری را من هم باهاش مخالفم
معقتد به دادن آزادی های فردی و اجتماعی چه در زمینه های دینی و غیر دینی هستم .
ماه رمضان غذا خوری ها را تعطلیل نمی کنند فقط یه پرده می کشن جلوش یعنی همچنان مثل قبل غدا حاضر است
تمامیت خواهیه را شما دیکتاتوری تعریف می کنید شما که اینقدر ایده ال گرا هستید نباید بهمین راحتی به دیگران انگ بزنید ...زود قضاوت نکنید.
جستجو من این بود
-حذف مناره در مهد آزادی
مسلمانان سوئیس دیگر حق ساختن مناره برای مساجدشان ندارند.

به نظر مي آيد دولت و مردم سوئيس با يك تضاد ميان آزادي و تعصب مواجه هستند. آن ها از يك سو خود را آزاد انديش و متمدن مي دانند و از سويي با حقوق ذاتي ديگر مذاهب از سر تعصب وارد مي شوند. سوئيس با وجودي كه آزادترين كشور اروپاست، نتوانسته استاندارد عدالت مذهبي را به حد تاريخ مسلمانان (از گذشته تا امروز) رعايت كند.
-ممنوعیت حجاب در سوئیس !
نمایندگان مجلس عوام سوئیس در حرکتی از سوی یک حزب جناح راستی این کشور با ممنوعیت روبنده در اماکن عمومی موافقت کردند
-
یكی از كانال‌های تلویزیونی در سوئیس اقدام به پخش برنامه‌ای ویژه با هدف توهین و تحقیر دین مبین‌ اسلام و مسلمانان كرد.
كانال تلویزیونی «اس اف 1» سوئیس با پخش برنامه ای تحت عنوان «در وادی نقاب» سعی در خدشه وارد كردن به دین مبین اسلام و مسلمانان كرده كه در این برنامه تلویزیونی مسلمانان به افرادی قشری، عقب‌مانده و خشونت‌طلب و دین اسلام نیز به عنوان دینی كه خشونت را اشاعه می‌دهد، معرفی شده است!
و....
ایده های مورد نظر شما در هیچ کجای دنیا وجود نداره

فکر نکنم توی این مملکت اینقدر آزادی باشه که جواب این سئوال رو بدون سانسور بدم.
ببخشید از ادامه بحث معذورم.

دوستان به عبادت بپردازند و دنبال زن و شوهر عابد باشن انشالله در آخرت با اولیای الهی هم محشور میشن.
این دعا رو هم جدی براشون گفتم.

همه موفق باشین،دیگه بحثی در این تاپیک ندارم..........

چه زود کنار کشیدید باشه. شما هم موفق باشین. یه زن عابد هم نصیب شما بشه

ixabedi

کاربر فعال
نظرمن در باب موضوع تاپیک

آدم خوب میتونه نماز خون هم باشه
ولی آدم نماز خون نمیتونه لزوما آدم خوبی باشه

*Essi*

اخراجی موقت
چه زود کنار کشیدید باشه. شما هم موفق باشین. یه زن عابد هم نصیب شما بشه

کنار کشیدن؟
واقعا بری توی جنگل تاریک پر از گرگ،میپری در آغوش گرگ ها یا فرار میکنی بالای درخت.

فرق فرار و هجرت رو که متوجه هستین دیگه.

معمولا جایی که نرود میخ آهنین در سنگ هجرت میکنند و هجرت هم میشه مبدا.
اونکه دیگه اسمش فرار کردن و جا خالی دادن نبوده؟

تو تهران کاملا تعطیل میکنند غذاخوری هارو،ساندویچ و... هم همینطور.
محله شماست که تعطیل نمیشه شاید، مثل محله محمود اینا که گوجه فرنگی ارزونه.

سوئیس هم مسلمانان همه کار میکنند،دسته های عزاداری و هیئت شیعیان وسط شهر رو که خود رسانه ملی هم نشون داده.
حجاب اونجا در سطح شهر جرم نیست، توی دانشگاه و مکان های دولتی جرمه، نه مکان های عمومی.

البته مسلم هست که هیچ جای ایده آلی وجود ندارد، منم نگفتم سوئیس یا مشابه اون آرمان شهر من هست.
میشه مقایسه اینجا و اونجا رو به مقایسه محل سکونت من در این انجمن و یک روستا تشبیه کرد.

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگرازهرنظر خوب باشه اول بررسی میکنم علت نماز نخوندش چیه
ایا ازتنبلیه(که اکثرنخوندنها علتش همینه)
ویا اصلا قبول نداره
اگرقبولذنداره که مسلمانیش زیرسواله و با غیرامسلمان ازذواج کردن درست نیست
ضمنا میشه از مشاوران خانواده ومشاورمذهبی هم کمک گرفت

میهن دار

عضو جدید

این معنی لا اکراه هست؟
:surprised:
اکثریت غالب پست ها نمیگن که اعتماد نداریم. بلکه چون اعتقادمون یکی نیست ممکنه تفاهم نداشته باشیم.
شما یه مقدار داری یکه به قاضی میری.
ضمنا اگر فرض بگیریم که شعاره، میشه گفت تمام حرفای خوبی که به ما گفته میشه( از طرف هر کس) و عمل نمیکنیم شعاره. صرفا چون عمل نمیشه!
کدوم یکی از مسئولین مملکت رو میتونی ازش اعتراف بگیری که آزادی مطلق داریم. این ادعاییه که شما داری.