ارشد 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

n!hat

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بچه ها در مورد زبان من 1 سوال دارم! میگم رتبه رو تو ارشد چطور حساب میکنند؟قضیه این تراز چیه؟ میگن اینجوره که نگاه میکنند به میانگین درصد بچه ها تو هر درس و بر اساس اون ترازا بدست میارند.مثلا اگه میانگین همه تو 1 درس 40% و شما 70% زدی ترازت بالا میشه و اگه میانگین همه 40% و شما هم تقریبا 40% زدی تراز متوسطی بدست میاری تو این درس! خب اگه اینجور باشه پس تو زبان که خیلیا نمیزنند و و خیلیا هم کم میزنند به نظرم میانگین 30% بیشتر نیست! پس اگه بتونه زبانا بالای 30 بزنه (مثلا تقریبا 50%) تراز بالایی میگیره. اونوقت این تراز تو رتبه چقدر ارزش داره؟
بعدمم یه چی دیگه.من امسال آزمایشی شرکت کرده بودم هیچیم نخونده بودم اما زبان 30% زدم و به نظرم خیلیم سخت نبود!!

ميانگين زبان 6 درصده، اگه زير اين بزني خيلي تراز مياد پايين، كلا هر درسي بايد از ميانگين بالاتر بزني تا نتيجه خوبي بگيري اگه 30 بزني تو 15 دقيقه عالي ميشه.
تراز رو هم اينجوري حساب ميكنن
100*( 20*معدل موثر + 80*(بالاترين نمره كل /نمره علمي فرد))
ميبيني كه ماكزيمم تراز 10,000 ه. البته يه ضريب (1.08--1) هم با توجه به دانشگاه تو معدلت ضرب ميشه

يه چيز ديگه هم تو آزمون ها تعريف مي كنن به اسم ميانگين وزني كه اگه بالاي 50 برسونيش حتما يه رتبه عالي كسب مي كني:
جمع ضرايب/(درصد باكس 1*ضريب+ درصد باكس 2*ضريب+ ..........)

اينا از خودم نبود از مشاور اكسين بود :smile:

ferferfer

عضو جدید
یک توصیه از من . اگه پایه زبانت خیلی قوی نیست و می خوای زبان بزنی فقط 5 تا جاخالی عمومی و تخصصی ها را بزن. وقتتا برای خوندن لغات تلف نکن . با خوندن کامل 504 (البته فقط) حداکثر بتونی 2 تا تست بزنی

تجربه من:
با خوندن کتاب 504 وهمچنین تافل BARRONS تو 3 دقیقه از 10 تا تست لغت 6 تاشو زدم.
(البته به گفته دوستمون باید از یه سطح متوسطی برخوردار باشی حداقل)

nima9631

عضو جدید
به نظرتون برای من که ترم هفت دارم 15 واحد بگیرم زیاد نیست (مجبورم)
برنامه کلاسام 1 شنبه 10-12 2 شنبه 10-12 5 شنبه 8-19 نظرتون چیه؟
الان هم روزانه حدود 9 ساعت میخونم.

nafas_e_khoda

عضو جدید
سلام بچه ها
به دوستانی که ارشد 91 بعد اعلام نتایج نهایی نتیجه نگرفتن میخوام بگم اصلا ناراحت نباشید(البته خودم یه چندوقتی (یعنی تا همین امروز صبح)همش دپرس بودم و گریه میکردم:Dآخه خییییلییییییییییی تلاش کرده بودم و واقعا نمیتونستم ببینم جواب اونهمه تلاشو درس خوندنو نگرفتم) ولی همین که ما" نهایت"تلاشمونو کردیم پیش وجدان خودمون راحتیم که این ما نبودیم که کم گذاشتیم حالا کم کاری سازمان سنجش یا بحث حکمت خدا بوده(بچه ها حکمت خدا خیلی مهمه ها,یادمه امسال یکی از دخترای امیرکبیر که ارشد میخوند نمیدونم پلیمر بود رشتش یا چیز دیگه یه اتفاقی تو خوابگاه براش افتاد و بنده خدافوت کرد(واسه شادی روحش یه صلوات هم بفرستید),شاید یکی از حکمتهای خدا رفع شدن یه همچین حوادثی بوده و خیلی چیزای دیگه که شاید هیچوقت نفهمیم),ما بازم تلاش میکنیم با انگیزه ی بیشتر, چون ما اهل کم آوردن نیستیم, ما روی کنکورو سازمان سنجش و طراحای بی سواد کنکور(مخصوصا کنکور ساخت) رو کم میکنیم,گرچه هدف ما رو کم کردن نیست ولی خب دیگه دیگه,به قول حافظ:
چرخ برهم زنم ار غیر مرادم گردد/من نه آنم که زبونی کشم از چرخ فلک
ایشالا سال بعد همین موقع هممون خوشحال باشیمو خبر قبولی تو دانشگاههایی که دوس داریمو بهم بدیم.
و اما یه سوال مهم داشتم,یادمه قبلنا کسایی که تکرقمی میشدن مخصوصا رتبه های 1 و 2 و3 یه مزایایی داشتن البته به جز موضوع سربازی آقایون,یکی از این مزایا ادامه تحصیل تا دکترا بود:surprised:(اشتباه میکنم؟),اصلا بذارید یجور دیگه بپرسم,تک رقمی شدن چه مزایایی داره؟
مرسی

nafas_e_khoda

عضو جدید
به نظرتون برای من که ترم هفت دارم 15 واحد بگیرم زیاد نیست (مجبورم)
برنامه کلاسام 1 شنبه 10-12 2 شنبه 10-12 5 شنبه 8-19 نظرتون چیه؟
الان هم روزانه حدود 9 ساعت میخونم.

واحداتون چیاس؟
خب 1شنبه و دوشنبتون که سبکه مشکلی ایجاد نمیکنه,فقط سعی کنید آزمایشگاه و کارگاه یا درسایی که تو کنکور نمیاد ولی کار زیاد میبره یعنی تمرین و پروژه و اینجور چیزا داره برندارید
اینکه 9 ساعت میخونید خیلی خوبه حتما با کیفیت بخونید یعنی فقط حواستون به اینکه زیاد بخونید نباشه
امیدوارم موفق باشید

MechanicJJ

عضو جدید
عضو دو نیرویی رو چطور میشه تشخیص داد:wallbash:
تشخیص نمیخواد که.عضوی که بهش دوتا نیرو وارد بشه رو میگن عضو دونیرویی:D
مث لینک های خرپا که فقط توی joint ها بهش نیرو وارد میشه.
حالا اگه به وسط یه لینک هم نیروی خارجی اعمال بشه دیگه دونیرویی نیس.

Masoumi_Manu

کاربر فعال مهندسی مکانیک , مشاور تحصیلات تکمیلی
کاربر ممتاز
عضو دو نیرویی رو چطور میشه تشخیص داد:wallbash:
دوست عزيز در تعريف عضو دو نيرويي در تكميل فرمايشات مهندسMechanicJJ بايد خدمتتون عرض شود كه عضوي كه نيروهاي وارد بر آن فقط از دو سر (ابتدا و انتها) به آن وارد شود و گشتاور و يا كوپلي خارجي با آن وارد نشود و نيرو هاي وارده صرفا ناشي از تكيه گاه ها باشد عضو دو نيرويي است.براي مثل خرپاها اكثرا عضو دو نيروي هستند چون در يك عضو خرپا معمانها فقط نيروهاي محوري وارد مي شودو دو طرفش مفصل است بنابراين نيروهاي موثر را ميتوان به صورت كششي يا فشاري در راستاي عضو در نظر گرفت و معادلات تعادل را در آن راستا نوشت. به طور كل يميتوان گفت د رخرپا ها به دليل اينكه نيرو ها در مفصل ها وارد مي شوند اعضاي دونيرويي هستند. اين درحالي است كه در بعضي اعضا مثل قاب ها به دليل وجود نيرو در بين عضو و يا وجود كوپل يا گشتاور در وسط و يا هر نقطه ديگر از عضو علاوه بر وجود تكيه گاه، عضو دو نيروي وجود دارد براي درك بهتر اين شكل ها رو يه نگاه بندازيد
موفق باشيد
1.jpg

nafas_e_khoda

عضو جدید
سلام بچه ها
از بچه ها کسی هست کلاسای ترمو و انتقال دکتر کوثری رو رفته باشه؟ من میخوام کلاساشو برم و میشه گفت ترمو و انتقال تعطیلم،میخواستم بدونم آیا کلاساش به پیش زمینه نیاز داره یا کامل همه ی مطالبو حتی برای کسی که پایش خیلی ضعیف باشه میگه
ممنون میشک جوابمو سریع بدین چون فردا پس فردا احتمالا برم ثبت نام

مکاترونیک8282

عضو جدید
سلام!بچه ها شما چند درصد از برنامتون باکس ریاضیه؟ مثلا اگه 45 ساعت می خواید این هفته بخونید چقدرش رو ریاضی گذاشتین؟

amir_karimi

عضو جدید
بچه ها من اگه فوق بگیرم چه کاری می تونم انجام بدم که الان با لیسانس نمی تونم؟

mahde1818

عضو جدید
بچه ها من اگه فوق بگیرم چه کاری می تونم انجام بدم که الان با لیسانس نمی تونم؟[/QUOTE
می تونی اپلای بگیری بری خارج از کشور پسر دایی خودم هفته قبل رفت امریکا ارشد عمران داشت توی دانشگاه آزاد ماهی بهش 200 هزار تومن می دادند:eek: اما الان ماهی 2500 دلار می گیره:w16:

sheykh_bahaee

عضو جدید
سلام دوستان

بازی فوتبال با توپ ارشد به کجا کشیده؟ :redcard:

ارشد خواندن یا نخواندن...............مساله این است!

reza2495

عضو جدید
ميانگين زبان 6 درصده، اگه زير اين بزني خيلي تراز مياد پايين، كلا هر درسي بايد از ميانگين بالاتر بزني تا نتيجه خوبي بگيري اگه 30 بزني تو 15 دقيقه عالي ميشه.
تراز رو هم اينجوري حساب ميكنن
100*( 20*معدل موثر + 80*(بالاترين نمره كل /نمره علمي فرد))
ميبيني كه ماكزيمم تراز 10,000 ه. البته يه ضريب (1.08--1) هم با توجه به دانشگاه تو معدلت ضرب ميشه

يه چيز ديگه هم تو آزمون ها تعريف مي كنن به اسم ميانگين وزني كه اگه بالاي 50 برسونيش حتما يه رتبه عالي كسب مي كني:
جمع ضرايب/(درصد باكس 1*ضريب+ درصد باكس 2*ضريب+ ..........)

اينا از خودم نبود از مشاور اكسين بود :smile:

داداش دمت گرم! 6%؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! واووووووووووووووووووووووووووووووووووووو! آقا از نظر من فقط زبان! جدی اگه مبانگین 6% باشه خیلی حال میدهههههههههههههههه. روش وقت میزارم.البته من هنوز شروع نکردم:biggrin:;)

mahde1818

عضو جدید
من توی کنکور 91 زبان 50% زدم :w11: به نظرتون وقت بزارم براش ؟کدوم کتاب برای زبان خوبه؟:que:

amir_karimi

عضو جدید
من توی کنکور 91 زبان 50% زدم :w11: به نظرتون وقت بزارم براش ؟کدوم کتاب برای زبان خوبه؟:que:

وقتی که صرف زبان می خوای بکنی اگه رو یه درس دیگه بذاری به نظرم بهتره چند تا از دوستام که رتبه 1 رقمی و 2 رقمی داشتن امسال هیچکدوم زبان نزدن.

mahde1818

عضو جدید
نه تافل ندارم ولی زبان تخصصی کتاب دکتر هروی استاد دانشگاه آزاد مشهد(استاد زبان تخصصی خودمون بود) رو خونده بودم من اصلا درس های دیگه رو برای ارشد نخونده بودم و 2 ساعت رو صرف زبان کردم!:D بقیه رو هم شانسی زدم ریاضی 0% سیالات -10 جامدات 0 دینامیک ارتعاشات 35% بهترین رتبم شد 3200:redface:

n!hat

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

تو 2 ساعت وقت گذاشتی 50 زدی تو 15 دقیقه باید ببینی چند تا میزنی!!!!!
با 504 میشه 3/10 اول زد
cloze test هم که باید قواعد را بخونیم 5 تاست بزنیم
از Reading ها هم سوالات کلیش که نیاز به خوندن کامل متن نداره بزنیم از 15 تا 5-6 تا میشه زد
همینو بزنی بارت رو بستی حالا آخر امتحان وقت زیاد اومد ( که جز محالاته) برمیگردی بقیه اش هم میزنی
من شبی 0.5 ساعت وقت واسه زبان میزارم 42 درس هفته ای 3-4 تا درس را تموم میکنم.

طراحی اجزا هم برو کلاس یه حرکتی تو جامدات بکنی ;)
سیالات هم رمز تست زنیش مطالعه دقیق مباحثه و اینکه از فرمولا و نمودارا درست استفاده کنی فرق میکنه با باکس های دیگه.
دینامیک هم 35 زدی آفرین :w23:

mahde1818

عضو جدید
برای آزمون های آزمایشی مدرسان شریف بهتر یا ماهان ؟ بقیه موسسه ها توی نیشابور نمایندگی ندارند:(

Zaneti

مدیر تالار مهندسی مکانیک
مدیر تالار
برای آزمون های آزمایشی مدرسان شریف بهتر یا ماهان ؟ بقیه موسسه ها توی نیشابور نمایندگی ندارند:(

تا اونجا که من می دونم زیاد با هم تفاوتی ندارند
ولی مدرسان زیاد توی ارشد معروف نیست بیشتر توی کاردانی به کارشناسی تخصص داره

shan boy

عضو جدید
من تو ازمون سال 91 روزانه سمنان اوردم و از ازمونای ماهان استفاده کردم باورت نمیشه اگه بگم 3 تا سوال جامدات و 1 ارتعاشات عینا سوالای ازمون جامع ماهان بود
پیش بینی سوالاشون فوق العاده است من اشتباه کردم زودتر اقدام نکردم تو این اشتباه رو نکن

karim-mech

کاربر بیش فعال
دوستان سال پیش طراحی رو اصلا نخوندم. واسه طراحی چی پیشنهاد میکنید؟
اگه تو این تاپیک معرفی شده.یکی بگه حدودا کدوم صفحه بودش.

karim-mech

کاربر بیش فعال
دوستان تا آخر شهریور درگیر تسویه هستم.
میخوام از 1 مهر شروع کنم. نظرتون چیه؟ میشه رسوند؟ سال پیش یه بار خوندم اکثر درسارو.
امسال میخوام با همراهی تاپیک بخونم.

sheykh_bahaee

عضو جدید
دوستان سال پیش طراحی رو اصلا نخوندم. واسه طراحی چی پیشنهاد میکنید؟
اگه تو این تاپیک معرفی شده.یکی بگه حدودا کدوم صفحه بودش.

سلام

تا پارسال میگفتن راهیان بهترینه
ولی الان مدرسان بهتره یعنی بعضی از فرمولهای طولانی که زیاد مهم نیست و نمیشه به خاطر سپرد رو حذف کرده،
به نقل از دوستانی که 90 ارشد طراحی شریف قبول شدن

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا