مسابقه ی عکس تالار زمین

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
موضوعه این دور از مسابقه : کالکوپیریت
ببخشید مسابقه قبل نتیجه اش چی شد؟
هنوز جواب مسابقه قبل داده نشده.. مسابقه جدید راه اندازی کردید..
ببخشید من یه انتقاد هم دارم..
اینجا چه کسانی مسئول سوال گذاشتن هستن.. متاسفانه من در علوم زمین دیدم.. که بعضی دوستان هنوز توافق نکردن.. سوال مطرح کردن...
و بعد سر یه سری مسائل پیش پا افتاده بحثه..

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
نتیجه مسابقه در صفحه قبل اعلام شده
ببخشید چه بحثی؟
معذرت.. من جواب سوالتونو ندیدم. اخه اطلاع رسانی هم نکردید.. و اینکه اصولا کسایی که برنده میشن.. مخصوصا تو تالار خودمون.. درشت میزنیم. برندگان این دور از مسابقات..
اشتباه از من بود...
ممنونم...
و معذرت..

REYMOND00

کاربر بیش فعال
راستی دوستان...یه نکته...وقتی می خواید عکس از اینترنت بگیرید حتما وارد بشید و ببینید که کالکوپیریته...چون من الان که داشتم می گرفتم زده بود گالن کالکوپیریت:confused:خیلی مهمهههههه...
فرمول کالکوپیریت: CuFeS 2 بوده و رایجترین کانه ی مس تو معادنه...واستفاده اش هم بعنوان مهمترین کانه مس هست...

رنگش زرد برنجی مایل به سبزه(خب برای تشخیص از پیریت...پیریت فقط آهنه دیگه...اما این مس هم داره ...پس باید رنگش مسی تر باشه(نه طلایی)و اگه در معرش اکسید شدن هم بوده باشه باید مثل مالاکیت به سبز هم بزنه...اینه راه تشخیصشون...کنار هم راحته اما تک تک نه...برای راحت تر تشخیص دادن...دیدین تو مغازه های طلافروشی...طلایی هست که زرده زرده...و طلایی که به قرمزی تر می زنه...(بخاطر مس بیشتری که نسبت به بقیه آلیاژاداره)اگه این تو ذهنتون باشه خیلی کار راحت تر می شه...
و یه راه دیگه هم رخش هست...همونطور که می دونیم پیریت رخهای واضحی داره اما کالکو اینطور نیست!!!
اینجا فک کنم خوب نشون بده(و اگه سرچم کنید معلومه)
Chalcopyrite-ED27W2f.jpg
اینم با دولومیت:

RG76J1f.jpg

آخرین ویرایش:

solar flare

مدیر بازنشسته

راستی دوستان...یه نکته...وقتی می خواید عکس از اینترنت بگیرید حتما وارد بشید و ببینید که کالکوپیریته...چون من الان که داشتم می گرفتم زده بود گالن کالکوپیریت:confused:خیلی مهمهههههه...
فرمول کالکوپیریت: CuFeS 2 بوده و رایجترین کانه ی مس تو معادنه...واستفاده اش هم بعنوان مهمترین کانه مس هست...

رنگش زرد برنجی مایل به سبزه(خب برای تشخیص از پیریت...پیریت فقط آهنه دیگه...اما این مس هم داره ...پس باید رنگش مسی تر باشه(نه طلایی)و اگه در معرش اکسید شدن هم بوده باشه باید مثل مالاکیت به سبز هم بزنه...اینه راه تشخیصشون...کنار هم راحته اما تک تک نه...برای راحت تر تشخیص دادن...دیدین تو مغازه های طلافروشی...طلایی هست که زرده زرده...و طلایی که به قرمزی تر می زنه...(بخاطر مس بیشتری که نسبت به بقیه آلیاژاداره)اگه این تو ذهنتون باشه خیلی کار راحت تر می شه...
و یه راه دیگه هم رخش هست...همونطور که می دونیم پیریت رخهای واضحی داره اما کالکو اینطور نیست!!!
اینجا فک کنم خوب نشون بده(و اگه سرچم کنید معلومه)
مشاهده پیوست 140545
اینم با دولومیت:

مشاهده پیوست 140550
عکس بالایی انتخاب من و دو عکس پایینی انتخاب الناز جان هستند ریموند و مهتاب عزیز از شما سپاسگذارم
امتیازات شما به شما داده خواهد شد

solar flare

مدیر بازنشسته
امتیاز این ماه دوستان به شرح زیره
REMOND00 => 50 به علت داشتن شرح در هر دو تصویر انتخابی 10 امتیاز بیشتر تعلق میگیره
GEOLOGY => 25 امتیاز به علت شرح در عکس انتخابی در دور اول
mahtabb=> 20 امتیاز ( مهتاب جان عکس شما بسیار زیبا بود اما این بار سعی کنید یه شرح کوتاه در مورد عکستون بذارید)

REYMOND00

کاربر بیش فعال
به نظرتون تریلوبیت چطوره؟
خوبه قانونی برای طراحی موضوع تعیین کنیم؟

solar flare

مدیر بازنشسته
الناز جان من به علت مشغله زندگی زیاد نمیتونم بیام با ریموند هماهنگ کنید ممنونم

Major Geologist

کاربر فعال تالار موبایل ,
کاربر ممتاز
به نظرم هیئت داوری رو حذف کنید. به جاش یه سیستم دیگه واسه برنده شدن پیدا کنید.

REYMOND00

کاربر بیش فعال
منم با majorعزیز موافقم...به نظر من چون افراد بیشتری می تونن تو مسابقه شرکت کنن!!مسابقه با 2 تا شرکت کننده چه جور مسابقه ایه؟
ولی خب چه سیستمی؟
کسی آشنای استاد نداره؟:)که وقت فعالیتی هم نداره ولی فقط به مسابقه سر بزنه؟
نمی گم سطح پایینه...می گم با تعداد بیشتر شرکت کننده ها به همون نسبت به اشتراک گذاری...(اینجا جای ویرگول بود که من سه نقطه گذاشتم...شرمنده ویرگول ندارم...)اطلاعات هم بالا می ره...

elnaz1366

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم با majorعزیز موافقم...به نظر من چون افراد بیشتری می تونن تو مسابقه شرکت کنن!!مسابقه با 2 تا شرکت کننده چه جور مسابقه ایه؟
ولی خب چه سیستمی؟
کسی آشنای استاد نداره؟:)که وقت فعالیتی هم نداره ولی فقط به مسابقه سر بزنه؟
نمی گم سطح پایینه...می گم با تعداد بیشتر شرکت کننده ها به همون نسبت به اشتراک گذاری...(اینجا جای ویرگول بود که من سه نقطه گذاشتم...شرمنده ویرگول ندارم...)اطلاعات هم بالا می ره...

دوست عزیز من به نوبه ی خودم هیچ ادعایی ندارم و اگه فعالیتی نمیکنم دلیلش پایین بودن اطلاعات و یا هرچیزه دیگه نیس مشغلم زیاده و همیشه هم از شما و دوستانی که وقت میزارن ممنون بودم منم با شما و اقا محمد موافقم

mahtabbb

عضو جدید
به نظرتون تریلوبیت چطوره؟
خوبه قانونی برای طراحی موضوع تعیین کنیم؟

bacheha trilobite ye fosile mage nemikhastim roo sang ya kani kar konim?
be nazaram ye dah 15tayi sang beshnasim badesh berim too mozooe dige masalan fosila.......c
hala mozoo ro rasmi yeki az modira elam kone lotfan
merc

elnaz1366

عضو جدید
کاربر ممتاز
سولار اونجوری... . سولار که نمیاد، شما به تنهایی داوری رو قبول می کنید؟
بهتر هست داور هم از بین دوستانی باشه که فعالیت بیشتر و اطلاعات کافی دارن باشه من در اون حد نیستم چون نه وقت میکنم فعالیت زیاد داشته باشم نه اطلاعاتم در اون حد هست

mahtabbb

عضو جدید
بهتر هست داور هم از بین دوستانی باشه که فعالیت بیشتر و اطلاعات کافی دارن باشه من در اون حد نیستم چون نه وقت میکنم فعالیت زیاد داشته باشم نه اطلاعاتم در اون حد هست

:w09:ey baaaba
elnaz joon to dige cheraaaaaaaaaa
to ro khoda in kara chiye har ki ye chiz bege estefa midin az sematetoon
in che modiriyatiye akhe
vaghean ajibe
kash gharar dadi bood
bacheha nega konin yeki az iradaye bozorg dar keshvare ma tarke masooliyathast
hatman nabayad paye poolo gharardad vasat bashe ke shoma semate modiriyate in barname ro ghabool kardid
hala kheiliya mitoonan nazare mosbat ya manfi dar in miyan bedan
dalil nemishe ye mosabegheye elmi ro beham bezanid va .... c
dige nemidunam chi begam
:w05:

REYMOND00

کاربر بیش فعال
in che modiriyatiye akhe
vaghean ajibe
kash gharar dadi bood
hatman nabayad paye poolo gharardad vasat bashe ke shoma semate modiriyate in barname ro ghabool kardid
dige nemidunam chi begam
آفرین.من هم با شما موافقم...و تو این مسابقه علمی شرکت می کنم...به امید اینکه یه روز کینه توزی از علم رخت ببنده و بحثای علمی شخصی سازی نشه که به حال روز بدتر از این دچار خواهیم شد...و به امید آینده ای روشن و با اهداف علمی بیایم و با هم بحث کنیم و دلایل خودمونو بیاریم...
من نمی دونستم قراره رو یه موضوع باشه...شایدم حواسم نبوده...باشه...من موضوع پیشنهادی بدم؟
اسپینل چطوره؟

elnaz1366

عضو جدید
کاربر ممتاز
in che modiriyatiye akhe
vaghean ajibe
kash gharar dadi bood
dige nemidunam chi begam

مهتاب جونم من نه سمتی داشتم نه کنارگیری کردم فقط میگم بهتر دوستانی که میتونن بهتر باشن داور یا هر مسئولیتی با این عنوان داشته باشن چون واقعا وقت اینکه بخوام باشم ندارم خودمم دوس دارم در زمینه رشته ایی یه جورایی تخصصمون هست فعالیت زیاد داشته باشم اما نمی رسم الان که تعطیلات هست میتونم سر بزنم بعد تعطیلات واقعا نمیتونم منم خیلی از ایده های آقا محمد خوشم میاد همیشه هم تحسین کردم چون واقعا ایده هاشون عالیه از مسابقه ایی که پیشنهاد دادن حتی این مسابقه ی عکس و همیشه هم به من لطف داشتن و ازم خواستم همکاری کنم منم سعی کردم درحدی که میتونم کمک کنم مطمن باشین وقت کافی داشته باشم خیلی تلاش خواهم کرد تا اط دانش دوستان بهره کافی رو ببرم منم از کینه و نمیدونم جروبحث خوشم نمیاد اتفاقا تو همین مسابقه ها خیلی چیزا یاد میگیریم و اطلاعاتمون هم مرور میشه هم بهش افزوده میشه کلا من از هیچی خبر ندارم بعد چندروزکه به تالار سر زدم فهمیدم یه اتفاقایی افتاده به هرحال من هر کمکی ازم بربیاد وظیفه خودم میدونم که هر کاری ازم بربیاد بکنم :)

elnaz1366

عضو جدید
کاربر ممتاز
درمورد موضوع هم بهتر اول کانی های سولفیدی که میشناسیم موضوع قرار بدیم پیریت و کالکوپیریت که دوبار موضوع بودن اسفالریت وزرنیخ و... هم اگه به ترتیب موضوع مسابقه باشن بهتر میشه یه جور دسته بندی میشه که این نظر من است و نظر بقیه دوستان هم محترم هست

REYMOND00

کاربر بیش فعال
خوبه...اتفاقا من گفتم چرا همش کانه های مس باشه؟و خواستم تنوعی بدم:)و خب خیلیم زیادن:)آرسنو پیریت و بورنیت و کوولیت و مولیبدنیت و کالکوسیت و ولفرامیت و...مثالهایی هستن...یکی رو انتخاب کنیم...