آنالیز سوالات کارشناسی ارشد معماری

وضعیت
موضوع بسته شده است.

milmor

عضو جدید
سلام بر مهندسین عصبی
خسته نباشین واقعا خسته نباشین من که هنوز خستم
دوستان ما که با هم دعوا نداریم با سازملان سنجش دعوا داریم که اونام حتما میگن همینه که هست زورمون میرسه به قول دوستان وقتی بلوک باربر بشه دیگه معلومه اوضا چطوره
من نمیدونم تاریخ اعتراض تا کیه؟اما اگه هنوز تموم نشده بهتر به پیشنهادی که چند بار مطرح شده عمل کنیم یعنی یه نفر همه ی اعتراضها رو مرتب کنه بقیه الکترونیکی امضا کنن یه دوست تهرانی هم زحمت بردنش رو بکشه اگرم تموم شده که دیگر هیچ ما فقط اشتباهی هستیم
لطفا از آوردن سوالاتی که تجمیع ارا نداره مثل(تاب و توپ که البته منم توپو زدم)خودداری کنید تا کار سریع تر پیش بره
من خودم کرمانشاه هستم اگه کسی هست بهم میل بزنه تا بریم حضوری بحث کنیم بقیه ی شهرهام اگه این کارو بکنین بهتره اما در کل من سوالات 10 سال گذشته رو کاملا بررسی کردم همش یه روند ثابت و منطقی داشت الا امسال که هونم از شانس ماست گفتم که ما کلا اشتباهی هستیم
m_x363@yahoo.com

mohsenplasma

عضو جدید
- نقش بلوک سیمانی در سقف تیرچه بلوک چیست؟
1 – بارها را به تیرچه انتقال می دهد(سنجش)
2- پر کننده سقف است
3- بارها را به تیر اصلی منتقل می کند
4- فقط برای اجرای مرحله بتن ریزی در سقف کاربرد دارد(صحیح)
اگر بلوک باربر بود چگونه در بعضی مواقع پس از اتمام کار آن را تخریب می کنند تا از فضای خالی سقف برای تاسیسات یا موارد دیگر استفاده شود و بعد اگر لازم بود با سقف کاذب پوشیده می شود و یا چگونه است که این سال ها برای سبک کردن سقف از بلوک های یونولیتی استفاده می شود؟ و حتی در صورت استفاده وام 25 میلیونی مسکن مهر به آن تعلق می گیرد؟
کتاب دیتیل های ساختمانی سیاوش کباری در صفحه 236 می نویسد:
"بلوک قطعه ای سفالی یا بتنی است که بین تیرچه ها قرار گرفته و هیچ نوع باری را تحمل نمی کند و فقط بمنزله قالبندی بتن بالا و همچنین قالبندی گونه های جان تیر تی شکل برای بتن در جا می باشد"

47- اگر در ساختمانی پس از اتمام عملیات اجرایی ترکهای موضعی و مویی در پوشش نهایی اندود دیده شود علت آن چیست؟
1 - افزایش ضخامت اندود اجرا شده (صحیح)
2 - نشست های موضعی ساختمان پس از اجرا ( سنجش)
3 - استفاده بیش از حد آب در مرحله عمل آوری مصالح
4 - کاهش ضخامت اندود اجرا شده
مراجعه به مقررات ملی ساختمان یا انواع کتاب های مصالح ساختمانی و جزییات اجرایی و تجربه ساخت جامعه مهندسان،معماران،بنایان و همه مردم نشان میدهد در صورت بروز ترک حاصل از نشست به علت آنکه علت ترک در جرزها و لایه های زیرین است ترک ها لاجرم عمیق خواهند بود و نه مویی. حتی در صورت صحت این فرضیه نیز بسامد ترک خوردن اندود به سبب ضخامت آن بسیار بالاتر از علت ذکر شده است که حداقل تست را 2 جوابی می کند

50- عمق یخبندان در ساختمان سازی چیست؟
1 – فاصله سطح روی شالوده تا زیر آن
2 - فاصله سطح روی زمین تا روی شالوده( صحیح)
3 – فاصله سطح بیرونی زمین تا زیر شالوده(سنجش)
4 - فاصله سطح تمام شده ساختمان تا روی شالوده
عمق یخ بندان کمیتی است که در فاصله آن به علت وجود رطوبت در لایه های سطحی خاک احتمال یخ زدگی وجود دارد که می تواند سبب تخریب و فرسایش پی شود. فلذا پی را آنقدر پایین می برند تا پایین تر از سطح یخ بندان اجرا شود. بنا بر این هیچ سطحی از پی نمی تواند در محدود یخبندان اجرا شود و این محدوده لاجرم بالاتر از شالوده خواهد بود.

91 - در کدام گزینه به هنگام کار هر سه نیروی فشار،کشش و پیچش وجود دارد؟
1 - صندلی (سنجش)
2 - توپ فوتبال ( احتمال صحیح)
3 – تاب
4 - میز
اولین و ساده ترین پرسش این جاست که تفاوت مکانیزم تحمل و انتقال نیرو در صندلی و میز چه تفاوتی دارد؟ می دانیم که تاب با حرکت مفصلی جا به جا می شود که به علت عدم وجود نیروی قطبی در جسم فاقد کوپل نیروست بنابراین پیچش ندارد و فشار را نیز تنها در پایه ها تحمل می کند.
توپ فوتبال همانند گنبدهای پوسته ای در نصف النهار های هم محور با ضربه تحمل فشار کرده و در مدارهای حلقوی عمود بر جهت ضربه تحمل کشش می کند. از انجا که توپ هنگام دریافت ضربه فاقد تکیه گاه است توسط اینرسی نقطه مقابل ضربه ، در لحظه بر خورد ایجاد لنگر کرده و با تشکیل کوپل نیرو، با استفاده از مکانیزم پیچش حرکت می کند. چنانچه این اتفاق نیافتد توپ به سبب برش پیچشی می ترکد.

94 - یک کاغذ آ4 را به شکل های زیر در می آوریم. اگر بر روی هر کدام کتابی بگذاریم کدام یک تحمل کتاب سنگین تری را دارد؟

سنجش گزینه مربع را انتخاب کرده!
شاید عده ای گمان کنند سازه ورق تا شده مقاوم تر است، اما مقاومت این سیستم در این تصویر جانبی است چرا که نیروی فشاری عمودی به سطح یک نواخت بر این سیستم وارد می شود. آموخته ایم که سطح دایره بهترین مقطع برای توزیع بار فشاری است. حال آنکه مقاطع گوشه دار به علت تجمع تنش در گوشه ها نا پایدار ترند. از این رو تفاوتی در گزینه مربع و مثلث نیست. حال آنکه گزینه دایره بهترین مقطع برای توزیع متقارن بار است.

119 – در ضلع جنوبی خیابان های شرقی غربی در مناطق سرد و برفی، کدام درخت برای کاشت مناسب است؟
1 – کنار
2 – کاج( احتمال زیاد)
3 – چنار(سنجش)
4 – سرو شیراز( احتمال کم)

بر هر موجود خردمندی مسلم است که در نیمکره شمالی بنا ها از سمت جنوب نور می گیرند. پس برای باز ماندن فضای نورگیری بناها در ضلع شمالی ساخته می شوند تا روی به جنوب داشته باشند. چنانکه ضابطه ساختمانی نیز 60% از ضلع شمالی است. به همین علت با استفاده از درختان برگریز در ضلع شمالی ساختمان در تابستان سایه و در زمستان با ریختن برگ ها تابش مناسب آفتاب را در اختیار دارند. در ضلع جنوبی نیز از درختان همیشه سبز استفاده می شود. چرا که نه ضرورت برگریزی را دارند و هم اینکه به صورت چتر از ریزش نزولات جوی به ضلعی که از تابش محروم است وسردتر است جلوگیری می کنند. بنا بر این ضلع شمال آفتابگیر و ضلع جنوب سایه دار است.
در تست سال قبل نیز این نام گذاری را بین ضلع جنوب و شمال ملاحظه می کنید:
در تصویر روبرو که تقسیمات ثبتی بخشی از یک محله در شهر را نشان می دهد، کدام یک از زمین ها " پلاک جنوبی" خوانده می شود؟

A ( سنجش، صحیح)
B
C
D

milmor

عضو جدید
در مورد94و119 نظری ندارم سایر موارد موافقم به جز
در مورد ترک خیلی کم به اب بیش از حد اشاره شده لطفا توجه کنید که اون هم میتونه صحیح باشه چون اگه آب زیادی باشه بعد از تبخیر مواد نمیتونن جای اونو بگیرن و ترک حاصل میشه هر چند که خودم یادم نیست که 1رو زدم یا 3 کنکور پیرم کرده

mohsenplasma

عضو جدید
حتما به سایت سنجش برید و اعتراض کنید
تست های قطعا غلط با دلیل:
دروس فنی
شماره 53
جواب سنجش:4 =تنش مجاز........تنش شکست
جواب صحیح:3=تنش مجاز.............تنش گسیختگی
دلیل=درک رفتار سازه ها .صفحه 25

منظور از شکست همون گسیختگیه. اگر به شکل نگاه کنید جای سیگما 3 و 4 جا به جا بود.تست متاسفانه صحیحه. در بقیه موارد با شما موافقم

sorena318

عضو جدید
2- پر کننده سقف است
اگر بلوک باربر بود چگونه در بعضی مواقع پس از اتمام کار آن را تخریب می کنند تا از فضای خالی سقف برای تاسیسات یا موارد دیگر استفاده شود و بعد اگر لازم بود با سقف کاذب پوشیده می شود و یا چگونه است که این سال ها برای سبک کردن سقف از بلوک های یونولیتی استفاده می شود؟ و حتی در صورت استفاده وام 25 میلیونی مسکن مهر به آن تعلق می گیرد؟
"بلوک قطعه ای سفالی یا بتنی است که بین تیرچه ها قرار گرفته و هیچ نوع باری را تحمل نمی کند و فقط بمنزله قالبندی بتن بالا و همچنین قالبندی گونه های جان تیر تی شکل برای بتن در جا می باشد"

47- اگر در ساختمانی پس از اتمام عملیات اجرایی ترکهای موضعی و مویی در پوشش نهایی اندود دیده شود علت آن چیست؟
مراجعه به مقررات ملی ساختمان یا انواع کتاب های مصالح ساختمانی و جزییات اجرایی و تجربه ساخت جامعه مهندسان،معماران،بنایان و همه مردم نشان میدهد در صورت بروز ترک حاصل از نشست به علت آنکه علت ترک در جرزها و لایه های زیرین است ترک ها لاجرم عمیق خواهند بود و نه مویی. حتی در صورت صحت این فرضیه نیز بسامد ترک خوردن اندود به سبب ضخامت آن بسیار بالاتر از علت ذکر شده است که حداقل تست را 2 جوابی می کند

عمق یخ بندان کمیتی است که در فاصله آن به علت وجود رطوبت در لایه های سطحی خاک احتمال یخ زدگی وجود دارد که می تواند سبب تخریب و فرسایش پی شود. فلذا پی را آنقدر پایین می برند تا پایین تر از سطح یخ بندان اجرا شود. بنا بر این هیچ سطحی از پی نمی تواند در محدود یخبندان اجرا شود و این محدوده لاجرم بالاتر از شالوده خواهد بود.

1 - صندلی (سنجش)
3 – تاب
4 - میز
اولین و ساده ترین پرسش این جاست که تفاوت مکانیزم تحمل و انتقال نیرو در صندلی و میز چه تفاوتی دارد؟ می دانیم که تاب با حرکت مفصلی جا به جا می شود که به علت عدم وجود نیروی قطبی در جسم فاقد کوپل نیروست بنابراین پیچش ندارد و فشار را نیز تنها در پایه ها تحمل می کند.
توپ فوتبال همانند گنبدهای پوسته ای در نصف النهار های هم محور با ضربه تحمل فشار کرده و در مدارهای حلقوی عمود بر جهت ضربه تحمل کشش می کند. از انجا که توپ هنگام دریافت ضربه فاقد تکیه گاه است توسط اینرسی نقطه مقابل ضربه ، در لحظه بر خورد ایجاد لنگر کرده و با تشکیل کوپل نیرو، با استفاده از مکانیزم پیچش حرکت می کند. چنانچه این اتفاق نیافتد توپ به سبب برش پیچشی می ترکد.

94 - یک کاغذ آ4 را به شکل های زیر در می آوریم. اگر بر روی هر کدام کتابی بگذاریم کدام یک تحمل کتاب سنگین تری را دارد؟

شاید عده ای گمان کنند سازه ورق تا شده مقاوم تر است، اما مقاومت این سیستم در این تصویر جانبی است چرا که نیروی فشاری عمودی به سطح یک نواخت بر این سیستم وارد می شود. آموخته ایم که سطح دایره بهترین مقطع برای توزیع بار فشاری است. حال آنکه مقاطع گوشه دار به علت تجمع تنش در گوشه ها نا پایدار ترند. از این رو تفاوتی در گزینه مربع و مثلث نیست. حال آنکه گزینه دایره بهترین مقطع برای توزیع متقارن بار است.

119 – در ضلع جنوبی خیابان های شرقی غربی در مناطق سرد و برفی، کدام درخت برای کاشت مناسب است؟
1 – کنار
2 – کاج( احتمال زیاد)
3 – چنار(سنجش)

بر هر موجود خردمندی مسلم است که در نیمکره شمالی بنا ها از سمت جنوب نور می گیرند. پس برای باز ماندن فضای نورگیری بناها در ضلع شمالی ساخته می شوند تا روی به جنوب داشته باشند. چنانکه ضابطه ساختمانی نیز 60% از ضلع شمالی است. به همین علت با استفاده از درختان برگریز در ضلع شمالی ساختمان در تابستان سایه و در زمستان با ریختن برگ ها تابش مناسب آفتاب را در اختیار دارند. در ضلع جنوبی نیز از درختان همیشه سبز استفاده می شود. چرا که نه ضرورت برگریزی را دارند و هم اینکه به صورت چتر از ریزش نزولات جوی به ضلعی که از تابش محروم است وسردتر است جلوگیری می کنند. بنا بر این ضلع شمال آفتابگیر و ضلع جنوب سایه دار است.
در تصویر روبرو که تقسیمات ثبتی بخشی از یک محله در شهر را نشان می دهد، کدام یک از زمین ها " پلاک جنوبی" خوانده می شود؟

A ( سنجش، صحیح)
B
C
D

دوست عزیز اگه به سوال دقیق نگاه کنی گفته در سمت جنوبی خیابان -دقت کن خیابان

شما درختو تو شکل در شمال خیابان گذاشتید.در سمت جنوب خیابان درخت باید برگ ریز باشد تا در زمستان برف خیابان اب شود:smile:

donfidelio

عضو جدید
کاربر ممتاز
امیدوارم قانع کننده باشه!

رها جان شما غالبا خیلی منطقی بحث میکنی ولی سر بعضی سوالا تعصب عجیبی از خودت نشون میدی. مثلا سر همین سوال. توی سوال گفته در طبقه دوم ایستاده ناظر، که شما ناظر رو خوابیده در نظر گرفتی و حتی از ارتفاع سرش هم صرف نظر کردی:D در حالی که اگه ایستاده در نظرش بگیری با تناسبات چهارم ابتدایی هم جواب 5.5 طبقه میاد! بنابراین اگه گزینه 6 طبقه بود درست بود ولی از اونجایی که گفته دست کم، 5 طبقه بهترین گزینست. و یه مثال هم این سوال داره که قد بلندترین مرد جهان رو در نظر بگیریم که بچسبه به سقف و دقیقا جواب 5 طبقه بیاد. یعنی ممکنه در یک حالت دقیقا جواب 5 بیاد ولی حتی در تخیلی ترین فیلمهای تاریخ هم 7 طبقه ممکن نیست. ;)

donfidelio

عضو جدید
کاربر ممتاز
سورنا جان، اون گفته خیابون، تو خیابونت از حیاط مرکزی میگذره؟!!! حالا یه سوال منظره دیگه اونقدرا اهمیت نداره که. تو هم عین فرشید که عقربش سر تاب و ارتفاع پنجره گیر کرده یر این سوال گیر کردی و به مساله ایش گیر دادین که هیچ ربطی به سوال نداره.

الهه جان فکر کردی این کلید رو مش رمضون گذاشته تو سایت سنجش؟! نه بابا جوابای نهایی هم همینا هستن! اونجوری گفته که اگه اعتراض دارین بکنین که بلکه یکی دو تا سوالو عوض کنن. وقت اعتراض همین الانه!

راستی اون سوالای مزخرف نانو پارتیکل و فاسله وسایل بهداشتی رو فراموش نکنید. خارج از مبحث بودن !

raha

مدیر بازنشسته
امیدوارم قانع کننده باشه!

اصلا نیازی به دادن ارتفاع طبقات و بقیه مواردی که شما گفتین نیست... توی صورت سوال گفته دست کم چند طبقه باید باشه! اگر ارتفاع قد ناظر رو هم در نظر بگیریم... تقریبا شش و خورده ای جواب بدست میاد که این حداقل ارتفاع هست یعنی باید ارتفاع از 6 و خورده ای بیشتر باشه که نزدیکترین گزینه بهش 7 طبقه هست!

فکر کنم این پست من رو ندیدی!

رها جان شما غالبا خیلی منطقی بحث میکنی ولی سر بعضی سوالا تعصب عجیبی از خودت نشون میدی. مثلا سر همین سوال. توی سوال گفته در طبقه دوم ایستاده ناظر، که شما ناظر رو خوابیده در نظر گرفتی و حتی از ارتفاع سرش هم صرف نظر کردی:D در حالی که اگه ایستاده در نظرش بگیری با تناسبات چهارم ابتدایی هم جواب 5.5 طبقه میاد! بنابراین اگه گزینه 6 طبقه بود درست بود ولی از اونجایی که گفته دست کم، 5 طبقه بهترین گزینست. و یه مثال هم این سوال داره که قد بلندترین مرد جهان رو در نظر بگیریم که بچسبه به سقف و دقیقا جواب 5 طبقه بیاد. یعنی ممکنه در یک حالت دقیقا جواب 5 بیاد ولی حتی در تخیلی ترین فیلمهای تاریخ هم 7 طبقه ممکن نیست. ;)

نه من تعصب ندارم... اگر بتونید قانعم کنید خب قبول میکنم اشتباهم رو... بالاخره یا شما باید من رو به راه راست هدایت کنید یا من شما رو:D

شما اگر قد ناظر رو ایستاده مثلا نصف ارتفاع هر طبقه در نظر بگیری جواب 6 و خورده ای میشه و از اونجایی که این حداقل ارتقاع هست واسه دیده شدن باید ارتفاع ساختمون از 6 خورده ای یا حتی در بدترین حالت طبق گفته ی شما 5.5 بیشتر باشه،،، که نزدیکترین گزینه ی بزرگتر از این عدد 7 هست... فقط در صورتی جواب 5 میشه که ناظر روی پشت بام باشه! موفق باشید.

bandeh

عضو جدید
حتما به سایت سنجش برید و اعتراض کنید
تست های قطعا غلط با دلیل:
زبان
شماره 23
جواب سنجش:3 dminance=تسلط (این جواب بی ربطه)
جواب صحیح:4=detailing=با جزییات نشان دادن
ترجمه تست=تاکید کردن بر روی یک شکل و....(خوب معلومه 4 می شه نه 3)

گزینه سه به معنی "غلبه" هست ولی گزینه چهار با جزییات نشان دادن
توی صورت سوال صزیحا گفته emphasis
که همون گزینه سه درست هست .

farshid_hashemi

عضو جدید
در مورد اين سوال به ظاهر ساده ميتوان چندين ساعت بحث بي نتيجه كرد. گزينه اي كه در كليد به عنوان پاسخ صحيح منظور شده صندلي است كه داراي تنش فشاري در پايه ها و تنش پيچشي در پشتي صندلي است. ولي به نسبت نوع صندلي حتي ممكن است تنش پيچشي نيز نداشته باشد.در ضمن تنش كششي در صندلي اصلا وجود ندارد(مگر در انواع خاص آن)
ولي در مورد تاب كه داراي 4 عضو اصلي ميباشد شامل: 1-محل نشستن 2-زنجير يا طناب3-ميله فوقاني كه طناب را نگه داشته 4-پايه هاي تاب
مي توان چنين استدلال كرد كه
الف)طناب به وضوح به كشش كار ميكند
ب) ميله فوقاني در هنگام استفاده از تاب تنش پيچشي (از نوع متغير)دارد
ج) پايه ها نيز فشاري عمل خواهند كرد.

bandeh

عضو جدید
.........
شماره 95
جواب سنجش=2
جواب صحیح=1=تعداد کلینیک مدت زمان بستری
دلیل =اوژانس و درمانگاه شبانه روزی داریم پس ساعات کار نیست.اورژانس و درمانگاه تخصصی هم داریم |پس تخصصی بودن نیست

درمانگاه به موارد عمومی میپردازه در حالی که اورژانس باید تخصصی باشه
درمانگاه بخشی از روز فعاله اما اورژانس خواب نداره.
خدا کنه کار هیچکی به بیمارستان گیر نکنه .

Mehran Aalto

عضو جدید
کاربر ممتاز
خدا کنه:gol:

donfidelio

عضو جدید
کاربر ممتاز
فکر کنم این پست من رو ندیدی!

شما اگر قد ناظر رو ایستاده مثلا نصف ارتفاع هر طبقه در نظر بگیری جواب 6 و خورده ای میشه و از اونجایی که این حداقل ارتقاع هست واسه دیده شدن باید ارتفاع ساختمون از 6 خورده ای یا حتی در بدترین حالت طبق گفته ی شما 5.5 بیشتر باشه،،، که نزدیکترین گزینه ی بزرگتر از این عدد 7 هست... فقط در صورتی جواب 5 میشه که ناظر روی پشت بام باشه! موفق باشید.

کجا میشه 6 و خورده ای؟!!!!! اگه ارتفاع ناظر نصف طبقه باشه میشه دقیقا 6 طبقه! (یبار حساب کن دیگه خواهرم) ولی مگه تو کلیساهای گوتیک زندگی میکنیم که ارتفاع ناظرمون نصف طبقه باشه!!! بابا ارتفاع سقف 2.6 استاندارده. قد ناظرم 1.80 در نظر بگیر. جواب میاد 5 و خورده ای. قطعا نه به ارتفاع طبقه ربط داره، نه به جان پناه نه به رخبام نه به پیلوت نه به همکف. فقط و فقط به ارتفاع ناظر بستگی داره. از اونجا هم که بطور قطع و یقین ارتفاع ناظر از نصف طبقه بیشتره(این دیگه به درک معماری بر میگرده) جواب بین 5 و 6 هست. به نظر منم 6 جواب بهتریه ولی جواب به 5 نزدیکتره تا 7.

منتهی شما هم عین طراح سوال(که البته به نظر میرسه اونیکه جواب داده یکی دیگه بوده!) بجای در نظر گرفتن ارتفاع ناظر ایستاده در طبقه دوم، سقف طبقه اولو در نظر گرفتید و خیلی هم شیک 7 درآوردید :D

پ.ن: ممکنه قد یه آدمی انقدر بلند باشه که به سقف برسه، ولی ممکن نیست قد کسی 0 باشه. چون برای وجود آدم سر لازمه و ارتفاع سر هم چند سانتیمتری بیشتر از 0 هست:) بنابراین در حالت خاص 5 دقیقا ممکنه بیاد ولی 7 در هیچ حالتی امکان پذیر نیست. دفعه پیش خوندی این تیکه رو خدایی؟

ahadi6688

عضو جدید
این لیست درمانگاه های شبانه روزی تهران :
درمانگاه شبانه روزی تهرانپارس تهران-

درمانگاه شبانه روزي شكوفه

درمانگاه شبانه روزي بهشت ورامين تهران.
درمانگاه شبانه روزي قيام دشت تهران.
درمانگاه شبانه روزي كوثر پرديس تهران.
درمانگاه شبانه روزي مهرجرد تهران و...........................................

بیمارستان های تخصصی هم اورژانس تخصصی دارن .مثل اورژانس بیمارستان قلب یا کودکان .و.......

raha

مدیر بازنشسته
کجا میشه 6 و خورده ای؟!!!!! اگه ارتفاع ناظر نصف طبقه باشه میشه دقیقا 6 طبقه! (یبار حساب کن دیگه خواهرم) ولی مگه تو کلیساهای گوتیک زندگی میکنیم که ارتفاع ناظرمون نصف طبقه باشه!!! بابا ارتفاع سقف 2.6 استاندارده. قد ناظرم 1.80 در نظر بگیر. جواب میاد 5 و خورده ای. قطعا نه به ارتفاع طبقه ربط داره، نه به جان پناه نه به رخبام نه به پیلوت نه به همکف. فقط و فقط به ارتفاع ناظر بستگی داره. از اونجا هم که بطور قطع و یقین ارتفاع ناظر از نصف طبقه بیشتره(این دیگه به درک معماری بر میگرده) جواب بین 5 و 6 هست. به نظر منم 6 جواب بهتریه ولی جواب به 5 نزدیکتره تا 7.

منتهی شما هم عین طراح سوال(که البته به نظر میرسه اونیکه جواب داده یکی دیگه بوده!) بجای در نظر گرفتن ارتفاع ناظر ایستاده در طبقه دوم، سقف طبقه اولو در نظر گرفتید و خیلی هم شیک 7 رو درآوردید :D

من همینجوری گفتم نصف... عجبا!:D
فکر کردی من نمیدونم ارتفاع سقف یه ساختمون معمولی چقدر هست؟؟؟!!!!!!!:D
از اونجایی که طراح سوال چیزی راجب ناظر نگفته شما فرض کن من ناظر رو یه بچه در نظر گرفتم..... اصلا همه ی این صحبت ها رو هم که نادیده بگیریم.... مگه نمیگی 5 و خورده ای میشه جواب خوب برادر من ارتفاع باید از اون 5 و خورده ای بیشتر باشه تا دیده بشه دیگه... کمتر (مثلا همون 5) باشه که دیگه دیده نمیشه که.... من دیگه حرفی ندارم:D

farshid_hashemi

عضو جدید
براي پاسخ دادن به اين سوال موقعيت مكاني اتاق نگهبان در سايت بايد مشخص باشد. اگر اتاق نگهبان در قسمت ورودي و مشرف به در ورودي باشد جواب صحيح پنجره چسبيده است چرا كه امكان ديد مناسب به خيابان را نيز فراهم ميكند. همچنين قرار گرفتن پنچره در گوشه امكان تعبيه درب ورودي اتاقك (كه اوجب واجبات است) را فراهم مي كند.
با قرار گرفتن پنجره در وسط امكان تعبيه درب ورودي از بين ميرود و فضاي پرت داخلي افزايش مي يابد. بدون وجود موقعيت مكاني اتاق نمي توان به اين سوال جواب داد.

ahadi6688

عضو جدید
گزینه سه به معنی "غلبه" هست ولی گزینه چهار با جزییات نشان دادن
توی صورت سوال صزیحا گفته emphasis
که همون گزینه سه درست هست .
تست=emphasis of on feature or affect of an element over other in the same graphic
معنی=تاکید کردن بر روی شکل یا وجهی از یک عنصر.......................
حالا چه طور می شه غلبه یا تسلط .خوب معلومه میشه detailing
(من خودم یه تستو غلط زدم که تو این پاسخنامه زده درست ولی رفتم تو سایت سازمان سنجش به اونم اعتراض کردم .اگه فقط نفع خودمون در نظر بگیریم هیچی عوض نمی شه.)

donfidelio

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینم پاسخ آخر من:

اولا که 5 و خورده ای به 5 نزدیکتر هست یا به 7؟ :)

دوما بازم که بخش اصلی سخن رو نادیده گرفتی. تو هیچ حالتی امکان نداره 7 طبقه باشه! ولی 5 طبقه امکان داره تو یک حالت درست باشه. علی ایحال بچه با قد زیر نصف طبقه اصلا به بلوغ نرسیده و نمیشه رو حرفش به عنوان ناظر استناد کرد :)

donfidelio

عضو جدید
کاربر ممتاز
براي پاسخ دادن به اين سوال موقعيت مكاني اتاق نگهبان در سايت بايد مشخص باشد. اگر اتاق نگهبان در قسمت ورودي و مشرف به در ورودي باشد جواب صحيح پنجره چسبيده است چرا كه امكان ديد مناسب به خيابان را نيز فراهم ميكند. همچنين قرار گرفتن پنچره در گوشه امكان تعبيه درب ورودي اتاقك (كه اوجب واجبات است) را فراهم مي كند.
با قرار گرفتن پنجره در وسط امكان تعبيه درب ورودي از بين ميرود و فضاي پرت داخلي افزايش مي يابد. بدون وجود موقعيت مكاني اتاق نمي توان به اين سوال جواب داد.

دقیقا فرشید جان. سر اینکه کاملا گوشه باشه بقول تو یا اینکه بین وسط گوش باشه بقول من(به دلیل امکان جانمایی بهتر میز و اجرای راحت تر) میشه بحث کرد ولی وسط دیگه گزینه افتضاحی بود! پس این سوال چه نکته ای داشت دیگه؟!

raha

مدیر بازنشسته
اینم پاسخ آخر من:

اولا که 5 و خورده ای به 5 نزدیکتر هست یا به 7؟ :)

دوما بازم که بخش اصلی سخن رو نادیده گرفتی. تو هیچ حالتی امکان نداره 7 طبقه باشه! ولی 5 طبقه امکان داره تو یک حالت درست باشه. علی ایحال بچه با قد زیر نصف طبقه اصلا به بلوغ نرسیده و نمیشه رو حرفش به عنوان ناظر استناد کرد :)

:biggrin::biggrin::biggrin:

نزدیک بودن به جواب حاصله شرظ لازم هست اما کافی نیست... تعداد طبقات باید بیشتر از 5 و خورده ای بشه... بابا کمتر باشه که دیگه میره پشت ساختمان ب و دیده نمیشه خب....

خدائیش تو یه دنده گی دست منو از پشت بستی:D

misha

عضو جدید
تقریبا تمام سوالایی که شما بهشون اعتراض کردین همونایی بوده که من هم اشتباه زدم یعنی با جوابای صحیحی که اعلام کردین موافقم...:)

به جز سوال 106 که شما اگر به صورت شماتیک ترسیمش کنید طبق رابطه ی تشابه مثلث ها دقیقا 7 طبقه به دست میاد. من این رو چون شک داشتم سر جلسه 2 بار حساب کردم. 7 طبقه میشه. مطمئنم!
من هم رسم كردم هفت طبقه ميشود چون گفته در طبقه دوم ميشه روي سقف اول نه روي سقف دوم

Himan ghaderi

عضو جدید
من فقط میخوام بدونم سوال 95 بر چه اساسی گزینه 2 میشه؟ این دیگه آخر خلاقیت طراح سواله! بابا این که خیلی تابلو گزینه یک میشه؛ مسلماً فرق بین اورژانس و درمانگاه در مدت زمان بستری و تعداد کلینیک هاست؛ اورژانس که کلینیک نداره.
مطمئناً طراح سوال تا حالا اسم درمانگه شبانه روزی به گوششم نخوزده!
کنکور معماری استانداردم آرزوست...

misha

عضو جدید
با اجازه دوست عزیز به دلایلی ادیت شد.

فكر كنم انقدر بايد بزرگ شده باشيم كه به نظر كسي توهين نكنيم.اصل آزادي بيان معمار محترم ميگه ::smile:
((آنقدر براي تو ارزش قائلم كه حاضرم براي نظر غلط تو جانم رابدهم.))
:gol:

آخرین ویرایش توسط مدیر:

raha

مدیر بازنشسته
بچه ها خواهشا تا این بحث های به ظاهر علمی باعث ناراحتی و کدورت نشده همینجا بحث رو تمام کنید. آقای donfidelio شما درست میگین. misha جان شما هم همینطور... به هر حال هر کس طبق استدلال خودش جواب سوال رو داده. موفق باشید:gol:

mohsenplasma

عضو جدید
دوست عزیز اگه به سوال دقیق نگاه کنی گفته در سمت جنوبی خیابان -دقت کن خیابان

شما درختو تو شکل در شمال خیابان گذاشتید.در سمت جنوب خیابان درخت باید برگ ریز باشد تا در زمستان برف خیابان اب شود:smile:
متن سوال رو دقیقن از روی دفترچه تایپ کردم براتون. دقیقن نوشته ضلع جنوبی خیابان. حالا دوستا نی که اینجا هستن بگن ضلع جنوبی خیابان از روی تصویری که بنده گذاشتم کدوم سمت میشه؟ درخت برگریز رو توی سایه می گذارند یا توی آفتاب دوست عزیز؟ یکی از ما اشتباه می گه. یا منو از اشتباه دربیارید با توضیحات کامل یا انصاف بدین برید به سوال اعتراض کنید توی سایت سنجش. کاری که منم در مورد سوالایی که به نفعم هم نبود انجام دادم. باید بشه توی این مملکت زندگی کرد بالاخره

ali1451

عضو جدید
2- پر کننده سقف است

1 - صندلی (سنجش)
3 – تاب
4 - میز

1 – کنار
2 – کاج( احتمال زیاد)
3 – چنار(سنجش)

A ( سنجش، صحیح)
B
C
D

سوال 112 گزینه 4 میشه نه 1/به عنوان یه اصفهانی باغ کاران داریم اما خرگاه نه!!!!!حافظم میگه زنده رودو باغ کاران یاد باد/یاد باد آن روزگاران یاد باد!!!
اما انگار کسی این تستو نزده هیشکی اهمیت نمیده!!!

Himan ghaderi

عضو جدید
از دوستان عزیز خواهش میکنم حتی الامکان از پاسخ دادن با "نقل قول" خودداری کنید؛ هم تعداد صفحات تاپیک بی خودی زیاد میشن و هم اینکه حجم سایت میره بالا. مثلاً همین شما جناب ali1415 لزومی نداشت واسه پاسختون به نقل قول استناد کنین، چون پاسختون بدون درج نقل قول هم کامل بود، در حالیکه نقل قولتون هیچ ربطی به پاسختون نداشت و پاسختون بی نیاز از نقل قول بود.

ahadi6688

عضو جدید
سوال 112 گزینه 4 میشه نه 1/به عنوان یه اصفهانی باغ کاران داریم اما خرگاه نه!!!!!حافظم میگه زنده رودو باغ کاران یاد باد/یاد باد آن روزگاران یاد باد!!!
اما انگار کسی این تستو نزده هیشکی اهمیت نمیده!!!
منم به عنوان یه اصفهانی دیگه این نظر رو تایید می کنم .باغ سعادت اباد هم در اصفهان بوده ولی الان خراب شده .

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا