انرژی هسته ای یا بمب هسته ای؟؟؟

انرژی هسته ای یا بمب هسته ای؟؟؟

• مجموع رای دهندگان
    29

JRG

عضو جدید
به نظر شما اگر کشور ما بخواهد دارای بمب هسته ای باشد اشکالی دارد؟ لطفا رای بدهید.

JRG

عضو جدید
پرندیس جان. لطفا رای هم بده بدونیم چی می شه آخرش. ممنون

gordafarin

عضو جدید
کاربر ممتاز
بمب هسته اي

بمب هسته اي

سلام اقاي لطفي:
با تشكر از اين موضوع براي نظرسنجي
من راي منفي خودم رو راجع به اين موضوع دادم فكر كنم بهتر باشه براي نتيجه گيري بهتر هركسي دليلش رو هم بگه
با اجازه:
هر سلاحي كه مخرب باشه و توانايي اين رو داشته باشه كه براي بقيه مردم خطري ايجاد كنه بايد تنها در شرايطي به دولت يا بهتر بگم حكومتي داده بشه كه بتونند در موقع اضطراري از اون استفاده كنن شما اگر نگاه كنيد ميبينيد كه تمايل به جنگ با دموكرات شدن جوامع خيلي كمرنگ شده همسايه هاي ايران يكي افغانستان و ديگري عراق اخيرا درگير جنگ بودند الان اوضاع افغانستان رو به بهبود مثلا حضور خانوم ها در دستگاه هاي دولتي و... از سوي سران مملكتي شون پذيرفته شده ولي ميبينيد كه فرهنگ و يا تعصبات و... اينقدر پايين هست در بين برخي از افغان ها كه همين چندوقت پيش يك دختري رو به جرم اينكه از مدرسه ميومد كشتنش البته اين كار رو اقاي خليل عبدالكريم به حساب شورشي ها گذاشتند
ميدونيد كه امريكا براي جلوگيري از ور.د اسلحه از طريق ايران به عراق در نزديكي مرز پايگاهي رو با سربازان گرجي گذاشت ايا حكومتي كه اجازه اين كار رو به خودش ميده و مسايل داخلي و اشكار كشورش رو در جوامع بين المللي انكار ميكنه و در پاسخ به مذاكرات حرف خودش رو تنها ميزنه قابل اعتماد هست براي اينكه بمب هسته اي داشته باشه؟

JRG

عضو جدید
سلام اقاي لطفي:
با تشكر از اين موضوع براي نظرسنجي
من راي منفي خودم رو راجع به اين موضوع دادم فكر كنم بهتر باشه براي نتيجه گيري بهتر هركسي دليلش رو هم بگه
با اجازه:
هر سلاحي كه مخرب باشه و توانايي اين رو داشته باشه كه براي بقيه مردم خطري ايجاد كنه بايد تنها در شرايطي به دولت يا بهتر بگم حكومتي داده بشه كه بتونند در موقع اضطراري از اون استفاده كنن شما اگر نگاه كنيد ميبينيد كه تمايل به جنگ با دموكرات شدن جوامع خيلي كمرنگ شده همسايه هاي ايران يكي افغانستان و ديگري عراق اخيرا درگير جنگ بودند الان اوضاع افغانستان رو به بهبود مثلا حضور خانوم ها در دستگاه هاي دولتي و... از سوي سران مملكتي شون پذيرفته شده ولي ميبينيد كه فرهنگ و يا تعصبات و... اينقدر پايين هست در بين برخي از افغان ها كه همين چندوقت پيش يك دختري رو به جرم اينكه از مدرسه ميومد كشتنش البته اين كار رو اقاي خليل عبدالكريم به حساب شورشي ها گذاشتند
ميدونيد كه امريكا براي جلوگيري از ور.د اسلحه از طريق ايران به عراق در نزديكي مرز پايگاهي رو با سربازان گرجي گذاشت ايا حكومتي كه اجازه اين كار رو به خودش ميده و مسايل داخلي و اشكار كشورش رو در جوامع بين المللي انكار ميكنه و در پاسخ به مذاكرات حرف خودش رو تنها ميزنه قابل اعتماد هست براي اينكه بمب هسته اي داشته باشه؟
شریف جان. فکر نمی کنی سطح فرهنگ سیاسی کشور ما با افغانها خیلی تفاوت داره و به اونجایی رسیدیم که بتونیم درسیاستهای خارجی موفق عمل کنیم. من نمی خوام از عملکرد دولت دفاع کنم. همه میدونیم که از لحاظ راهبری داخلی مخصوصا اقتصادی دولتهای ما بسیار بسیار بد عمل کردن. ولی از زمان آقای خاتمی و تاحدودی آقای رفسنجانی کشور به این نتیجه رسید که باید در اجتماع جهانی شرکت کنه و یک کم جهانی فکر کنه. به همین دلیل داشتن سلاح اتمی نیز یکی از ابزارهای تاثیرگذار در نحوه مذاکره ما با دیگر کشورها خواهد بود. به عنوان مثال کشورهای عرب حاشیه که اطراف مارو گرفتن آیا قابل اعتمادن؟ پس بهتره برای روز مبادا هم که شده یک ابزار فشار در اختیار داشته باشیم. البته این نظر منه. شاید اشتباه باشه. تا دیگر دوستان چه نظری داشته باشن.

srn57

عضو جدید
[خیلی خیلی عذر میخوام که اینجوری میگم.
آقا جان ! بمب اتمه چی؟ ابزار فشار چیه ؟
شما چرا؟
بمب اتم به چه قیمتی آخه؟ فکر نمیکنید داشتن همچین چیزی ، فقط بدبختی هاش واسه مردم عادی مثل من و شماست؟
یعنی ما مشکلی بزرگتر از نداشتن بمب اتم تو مملکت نداریم؟
به نظر من داشتنش جز دردسر و بدبختی چیزی واسمون نداره.
چرا ما ایرانی ها همش باید به فکر داشتن اهرم زور،و در افتادن با ایو و اون باشیم.
بمب اتممون چیه آقا؟ این همش بازی سیاسه و بس.
نظر من به عنوان یک ایرانی در این مورد 100% منفیه.حداقل تو این زمونه : نه !
:mad:

sohrabi_never

عضو جدید
بشر

بشر

اول میخواهم بگم تنها کسانی از این بمبی بیم ندارند که یا جانپناه های عظیم بتنی برای خود دارن(چه عرب ،چه اروپایی ،چه امریکایی،و چه شاهانِ بعد ازانقلابی ِ امامه به سر) یا هنوز درک نکردن اون چیه(برادران متعصب من که فکر میکنن به دنیا امدند برای گستراندن تفکرات ابلهانه خود بر دیگران "به هر قیمت").

بمب ،تفنگ،توپ، جنگ،خنجر، خون ............................................
بیاد فکر کنبم داریم به کدام ماوراء میریم،ماورای انسانیت؟
اسکندر، چنگیز، تیمور، اقا محمد خان، ناپلئون و هزاران حیوانی که دور از اندیشه های انسانی تنها برای کشور گشایی و جهانگیری حرکت میکردند و به نابودی و به نابودی و به نابودی

بیاید بپرسید از هر کسی که با بمب اتمی موافق ِ و ایا میپسندی که
به هر انسان روی زمین به بمب اتمی داده بشه که اگه نیاز شد ازش استفاده کند؟
هر که گوید"چون دیگران (عرب ها یا اسرائلیان یا..)بترسن من بمب می خواهم"از خود بپرسه که آیا کسی دست اونا رو بسته که برن از کسانی دیگر(دولت پیونگیانگ ،...) به قیمت هنگفت تهیه کنند (به حماقت دست بزنه)؟

و مهتملاً می دونید که با پرتاب یک بمب به سمت یک جبهه از سمت مقابل نیز پاسخ هایی میرسد .برای شما فرق نمی کنه ،خودت، خانوادت، دوستات،همشهریات،هموطنات،همکیشات،همنوعات مانند مردم هیروشیا بشید ؟
اگه جوابت منفیِ ......................دگر برای تو هیچ.

برای کسانی که بویی از انسانیت برده اند:
مردم جهان برای نابود کردن همدیگه احتیاج به بمب اتمی دارند ،برای سلح به چی نیازمندند؟

بنی آدم اعضای یکدیکرند ،که در آفرینش زیک گوهرند
چوعضوی بدردآوردروزگار ،دگر عضوها را نماند قرار
تو کزمحنت دیگران بیغمی ،نشاید که نامت نهند آدمی آموزگارم ،سعدی

eng-rafiei

عضو جدید
سوالتونو اینجوری پاسخ میدم اصلا ایران الان نیاز به انرژی هسته ای داره ؟ حالا بمب اتم پیش کش...

انرژی هسته ای و هر پیشرفت علمی خوبه ولی به قیمت از دست دادن چه چیزهایی ، از نظر من مسئله انرژی هسته ای مثل خرید یه ماشین گرون قیمت برای یه خانواده متوسط
ما که اوضاع همه جای مملکتمون خرابه نیازی به انرژِی هسته ای نداریم که چیزای دیگمونو به پاش فدا کنیم

همین تحریم ها چقدر به ما صدمه میزنه ... چرا واسه بدست آوردن انرژی هسته ای به دنیا باج میدیم

به طور کلی رژیم انرژی هسته ای رو اصرار داره بهش چون سیاست کلی مملکت جنگ طلبانه هست یعنی بدون تشنج نمیتونن حکومت کنن . مگه ما کم داریم قیمت نفت و ...

این همه کشور دارن زندگی خودشونو میکنن ... کار به اینور و اونور هم ندارن ، همین عربها رو نگاه کنین فلسطینی ها هم عربن حالا ما سنگشونو به سینه میزنیم
این همه واسه بوسنی خودمونو ... دادیم آخرش چی شد

leanthinker

عضو جدید
کاربر ممتاز
همیشه باید یه موضوعی باشه که ذهن مردم رو مشغول کنه.
اینجوری بهتره.
خوب اگه بگیم به نظرتون چند درصد ایرانی ها زیر خط فقرند خیلی بده! جیزه! خطرناکه...
همون انرژی هسته ای بهتره
خیلی ها هم که نمی فهمن چیه.
اما با شیپور که تو گوششون داد بزنیم فکر می کنن اگه انرژی هسته ای رو از دست بدن به احتمال قوی می میرن!

Admin

مدیر کل سایت
عضو کادر مدیریت
مدیر کل سایت
اول میخواهم بگم تنها کسانی از این بمبی بیم ندارند که یا جانپناه های عظیم بتنی برای خود دارن(چه عرب ،چه اروپایی ،چه امریکایی،و چه شاهانِ بعد ازانقلابی ِ امامه به سر) یا هنوز درک نکردن اون چیه(برادران متعصب من که فکر میکنن به دنیا امدند برای گستراندن تفکرات ابلهانه خود بر دیگران "به هر قیمت").

بمب ،تفنگ،توپ، جنگ،خنجر، خون ............................................
بیاد فکر کنبم داریم به کدام ماوراء میریم،ماورای انسانیت؟
اسکندر، چنگیز، تیمور، اقا محمد خان، ناپلئون و هزاران حیوانی که دور از اندیشه های انسانی تنها برای کشور گشایی و جهانگیری حرکت میکردند و به نابودی و به نابودی و به نابودی

بیاید بپرسید از هر کسی که با بمب اتمی موافق ِ و ایا میپسندی که
به هر انسان روی زمین به بمب اتمی داده بشه که اگه نیاز شد ازش استفاده کند؟
هر که گوید"چون دیگران (عرب ها یا اسرائلیان یا..)بترسن من بمب می خواهم"از خود بپرسه که آیا کسی دست اونا رو بسته که برن از کسانی دیگر(دولت پیونگیانگ ،...) به قیمت هنگفت تهیه کنند (به حماقت دست بزنه)؟

و مهتملاً می دونید که با پرتاب یک بمب به سمت یک جبهه از سمت مقابل نیز پاسخ هایی میرسد .برای شما فرق نمی کنه ،خودت، خانوادت، دوستات،همشهریات،هموطنات،همکیشات،همنوعات مانند مردم هیروشیا بشید ؟
اگه جوابت منفیِ ......................دگر برای تو هیچ.

برای کسانی که بویی از انسانیت برده اند:
مردم جهان برای نابود کردن همدیگه احتیاج به بمب اتمی دارند ،برای سلح به چی نیازمندند؟

بنی آدم اعضای یکدیکرند ،که در آفرینش زیک گوهرند
چوعضوی بدردآوردروزگار ،دگر عضوها را نماند قرار
تو کزمحنت دیگران بیغمی ،نشاید که نامت نهند آدمی آموزگارم ،سعدی

شما اول گفتيد كه فقط ابلهان از بمب اتمي هراسي ندارند! و بعد فرموديد كه چرا ما بايد بمب اتم داشته باشيم كه اين باعث بشه وضعمون مثل هيروشيما بشه!
بنده عرض ميكنم آيا مردم هيروشما و دولت ژاپن اون موقع بمب اتمي داشت؟ آيا فكر ميكنيد اگه ژاپني ها اون موقع بمب اتم داشتند آمريكا جرات داشت بمب رو هيروشيما و ناكازاكي بندازه؟ ‌آيا شما از بمب اتمي هراسي نداريد؟!

بنده قصد تاييد سياستهاي اين دولت رو ندارم. متاسفانه خيلي از مصيبتهايي كه داريم ميكشيم از ندونم كاري ها و نادوني هاي دولتمردانمونه. بنده قصد ندارم فرمايشات رييس جمهور رو تاييد كنم. به نظر بنده اينكه وقتي احمدي نژاد ميره به دهات دور افتاده مردمي كه همگي زير خط فقرن شعار انرژي هسته اي سر ميدن و رييس جمهور از اين صحنه منقلب ميشه نه تنها خنده دار نيست بلكه مصيبت باره. ولي اين دليل نميشه كه من آينده و صلاح مملكتم رو فداي دعواهاي داخلي و تضادهاي فكري كنم.

شما چرا اين روضه ها رو براي آمريكا و چندتا كشور داراي بمب اتمي نميخوني؟ انديشه هاي انساني! كشورگشايي! جهانگيري! حالا ما كه فعلا بمبي نداريم و به اين زودي ها هم نخواهيم داشت ... ولي انصافا فكر كن ببين چرا اين چند تا كشور نميخوان كشوراي ديگه حتي دنبال انرژي هسته اي برن؟ اصلا هند چقدر سياست هاي ضد استعماري و ضد آمريكايي داشت كه تا دو سه سال پيش تحت تحريم آمريكا بود؟ آيا آمريكا از روش هندي ها ميترسيد؟ ايا ميترسيدند هندي ها روي آمريكا بمب اتم بندازن؟ پس چرا تحريمشون كردن؟

اينكه ما وضع اقتصاديمون بده پس نبايد بريم دنبال انرژي هسته اي يا اينكه چون رفتن دنبال انرژي هسته اي تحريم ها رو براي ما به دنبال داره ما از اين فناوري استراتژيك صرف نظر كنيم به نظر بنده كوته بيني هست. ديگه اينكه بگيم ما چون نفت داريم پس احتياجي به انرژي هسته اي نداريم نميدونم اسمش رو چي ميشه گذاشت! مطمئن باشيد اگه ما بمبي براي دفاع نداشته باشيم به زودي به سرنوشت مردم هيروشما دچار ميشيم. البته اينم بگم كه پر واضحه كه بمب اتمي مايه جنگ و نابوديه ولي وقتي دشمنت اون رو داره تو هم براي دفاع بايد داشته باشي و الا محكوم به نابودي هستي.

ضمنا اين حرفايي كه زدم براي غيرمسلمون هاي ايراني شايد منطقي نباشه و بهشون هم حق ميدم. اين حرفا رو براي اونا نزدم.

JRG

عضو جدید
از مدیر محترم سایت خیلی متشکرم که خیلی ساده و جالب مطلب رو باز کردن. اگر تاریخ رو مطالعه کنیم متوجه می شیم که انگلیس هم که درحال حاضر یکی از سیاستهای موفق دنیا به حساب میاد برای پیوستن به کشورهای دارای فناوری هسته ای خیلی با مشکل روبرو شد. درنظر بگیرید که مثلا توی یک شهر 5تا مغازه هستن که یک جنس رو دارن و با هر قیمتی اونو به دیگران میفروشن . حالا یک بازاری تازه وارد کله خراب میخاد تعادل بازار رو به هم بزنه و با قیمت زیر قیمت بازار جنسشو عرضه کنه. حالا شما یکی از اون بازاریهای قدیمی. در مقابل این تازه وارد چه کار میکنین؟؟ آیا نمیرین همه جا بگین جنسش خرابه و . . .
انرژی هسته ای ایران هم این حالت رو داره. بعدم اگه وارد ریز جریانات بشیم می بینیم که هر کشوری که انرژی هسته ای داره بمب هسته ای هم داره. خوب حالا کشوری مثل ما که همیشه تحت فشار کشورهای دیگر بوده آیا نباید تا اونجایی که میتونه خودشو به بالاسریهاش نزدیک کنه؟؟؟
درجنگهای صلیبی عامل پیروزی مسلمانان فقط یک چیز بود : داشتن سلاح برتر. همان قوس داشتن شمشیرهای عربی که الان ما به آن پیروزیها افتخار می کنیم. پس چرا نباید کشور ما سلاح برتر را در اختیار داشته باشه؟؟؟!!!!

srn57

عضو جدید
[
کاملا با نظر شما موافقم بخصوص با قسمت هیروشیماش .
ولی باید این رو هم یادمون باشه که کی هستیم و در چه موقعیتی هستیم.
آمریکا زور داره و زورش هم خیلی زیاده. بله ممکنه (که خدا نکنه ) بلای هیروشیما سرمون بیاد.
ولی ما تو جنگ نیستیم وهیچ بهنونه دسته جمعی هم دست دنیا ندادیم.
خوشبختانه در ظاهر ملت ایران با هم هماهنگ هستند.مطمئن باشید از نظر من آمریکا هیچ وقت همچین جراتی نداره. اون موقع همه با آمریکا بودن و علیه ژاپن.الان اوضاع فرق میکنه .
به جای اینکه سرنوشت مردم و آینده ایران وایرانی رو اینجوری فدای بمب اتم کنیم بهتر نیست همین سرمایه رو صرف رفاه مردممون کنیم؟
فکر میکنید اوضاع واسه کسی که نتونه زندگی زن و بچه اش رو و خونوادش رو تامین کنه از بمب اتم انداختن آمریکا بهتره؟
والا ما مردم مشکلات بزرگتری داریم که فکر میکنم از ترکوندن بمب اتم تو این مملکت کمتر نباشه.
وقتی اینقدر امید به زندگی تو کشورمون کمه چرا باید سرمایه های ملی صرف این جنگ و دعواهای زرگری بشه؟
بله که داشتن بمب خوبه.ولی با این خصلت هایی که بعضی از ماها داریم الان که ظاهرا بمب نداریم ، داریم یقه کوچیک و بزرگ رو میگیریم وای بخ اون روزی که بمب هم داشته باشیم ،به بیگناه و گناه کار رحو نمیکنیم.
آقا تفنگ رو اگه بدی دست یه آدم نادون یا خودشو میکشه یا بقیه رو ناکار میکنه.
الان وقت داشتن بمب اتم نیست.
امیدوارم ریشه هر چی بمب ورداشته شه.
( یک قربانی همین جور بمب ها و جنگهای بیهوده )

JRG

عضو جدید
آرزوی ما هم صلح جهانی و دنیایی بدون جنگه . ولی ایران نمیتونه بدون جنگ باقی بمونه چون بد جایی قرار گرفته و سرمایه از هر مدل که دلت بخواد داره. این باعث وسوسه دیگران میشه. همونطور که داخلی ها رو وسوسه کرده و می کنه. ما هم هرکاری بکنیم با کشورهای اتمی حاضر نمیتونیم برابر بشیم. حداقلش به این زودیا ولی استارتش رو باید بزنیم.ما که مردیم نوه هامون یه چیزی داشته باشن برای گفتن. یک چیز دیگر رو هم یادآوری کنم. اونایی که الان انرژی صلح آمیز هسته ای رو دارن و در این مقوله قدرت به حساب میان اول بمب هسته ای رو ساختن بعد به این فکر افتادن که تامین انرژی هسته ای داشته باشن. خوب ما که توی هرچی کار بده دنباله روی اوناییم حالا توی این کار هم پیروی کنیم چی میشه؟!

JRG

عضو جدید
تساوی آرا

تساوی آرا

تا اینجای کار آرا مساوی شده. ببینیم رای بعدی این تساوی رو به چه نحوی بهم می زنه.

sohrabi_never

عضو جدید
زرتشت،مسیح،علی....

زرتشت،مسیح،علی....

من سناگوی خدا ام
به این تصاویر بنگرید

این بمب ها قرار کجا بیافتند؟

به جمله زیر اعتقاد ندارم.

CountryWarheads active/total*Year of first testFive nuclear weapons states from the NPT Soviet Union (now Russia)5,830 / 16,000[4]1949 ("RDS-1") United States5,163 / 9,938[5]1945 ("Trinity") United Kingdom750[6]1952 ("Hurricane") France350[7]1960 ("Gerboise Bleue") China130[8]1964 ("596")Other known nuclear powers India70-120[9]1974 ("Smiling Buddha") Pakistan30-80[10]1998 ("Chagai-I") North Korea1-10[11]2006 (The Beginning)[12]Undeclared nuclear weapons states Israel75-200[13]unknown or 1979 (See Vela Incident)

sara_hyperactive

عضو جدید
کاربر ممتاز
اومدم كه تساوي رو به هم بريزم:D
در مورد اين قسمت حرف ادمين"مطمئن باشيد اگه ما بمبي براي دفاع نداشته باشيم به زودي به سرنوشت مردم هيروشما دچار ميشيم" .... بايد بگم كه شما مطمئني كه اگه بمبي براي دفاع داشته باشيم به سرنوشت مردم هيروشيما دچار نمي شيم؟؟؟؟!!!!!!
همه مي دونن در هر صورت آخرش هر چي بلائه واسه ما بدبخت بيچاره هاس... خودشون كه بالاخره به يه جايي پناه مي برن فقط همه رو مي ندازن به جون ما... انقدرم از اين مملكت خوب خوردن كه اگه بخوان برن تا آخر عمرشون يه گوشه راحت زندگي كنن....
در مورد اين قسمت از حرف ادمين"شما چرا اين روضه ها رو براي آمريكا و چندتا كشور داراي بمب اتمي نميخوني؟ " چون آمريكا با ما خيلي فرق داره دوست عزيز.... ما در هر صورت اخرش از اون مي خوريم ... واقعا نمي خوايد هنوز قبول كنيد كه اون از ما قويتره.... فقط دشمني يه دنيا رو با اين كار واسه خودمون خريديم....
با اين حرف امين و leanthinker و snr57 و بقيه دوستان كاملا موافقم كه ما انقدر چيزا داريم كه مي تونيم اين پول و صرفش كنيم كه واقعا نيازي به اين بمب و .... اينا نيست (دوباره به همون دلايلي كه بالا گفتم)
اين كارا واسه يه كشوريه كه حداقل نصف بيشتر مملكتشون تو نون شبشون نمونده باشن...

بشارت

عضو جدید
منفی-

منفی-

با سلام
به نظر من اینکه ما میتونیم با انرزی هسته ای ویا بمب هسته ای از خودمون دفاع کنیم ویا توانایی های خودمون رو بالا ببریم اشتباهه چون خیلی از کشور های پیشرفته اروپایی و آسیایی مثل کره چنوبی وژاپن و ... بدون داشتن بمب اتم و انرژی هسته ای پیشرفت جهانی داشتن و حرف اول رو در اقتصاد دنیا میزنن.همین نیروگاه بوشهر هم اگر راه بیفته مطمئن باشیدقابل رقابت با نیروگاههای روز نمیشه و تکنولوژی دست چندم میشه بمب اتمش هم همینطور .مثل زیر دریایی دیزلی و خودروهایی که الان درکشور ساخته میشه وهمه هم به روز نیستن.دیگه اینکه اگر هم ما به بمب اتم دست پیدا کنیم به طور موقت برتری ما رو نشون میده ولی فکر اینو کردین که بعد از مااگر بقیه کشور های منطقه مثل عراق افغانستان عربستان امارات و... که دنبال امتیاز گیری از ایران هستن دارای بمب اتم بشن چه اتفاقی میافته؟اونوقت ایران با بمب اتمی دست چندم حرفی برای گفتن در برابربمب اتمی پیشرفته اونا رو داره؟آیا ما میتونیم با بمب اتمی ساخت خودمون با بمب پیشرفته اونا مقابله کنیم؟ آیا بعد از این همه پیشرفت در زمینه خودرو ی مثلا سمند ما توانایی رقابت با خودروهای نه اروپایی بلکه آسیایی مثلا مزدا یا هیوندا رو داریم؟همین ژاپن را فرض کنید.با شکست ناشی از بمب اتم آمریکا در جنگ الان به کجا رسیده؟برنامه ریزی اساسی و واقع بینی و درایت داشتن یکی از مهمترین علتهای پیشرفت هر کشوری میتونه باشه.

gordafarin

عضو جدید
کاربر ممتاز
انرژي هسته اي

انرژي هسته اي

دوباره سلام:
من نميگم ايران كلا نبايد بمب اتمي داشته باشه بلكه به تساوي سلاح بين دو كشور در جنگ ها معتقدم وميگم تنها چيزي كه بايد عامل پيروزي باشه قدرت تاكتيك نظامي واستراتژي بالاي فرماندهان بايد باشه پس وقتي يك كشوري بمب اتم داره وقصد مثلا جنگ با ايران رو داره بايد ايران هم بمب اتمي داشته باشه اما از لحاظات ديگه هم مساويه؟
سلاح هاي فردي جنگي ايران با امريكا مساويه؟
ايران در امور اسلحه با وجود اين تحريمها فقط با مونتاژ از سلاح هاي چيني داره تلاش خودشو ميكنه مثل همين اسلحه خيبري كه ساختن حتي قدرت اينو ندارن كه از يك اسلحه مدرن كپي برداري كنن
اگه ايران در شرايط خوب بين المللي بود ومشكلي نداشت حق بمب اتمي رو هم ميداشت ولي وقتي از همه طرف جبهه گرفته مشخص كه بمب رو براي چي ميخواد
وقتي ايران هنوز هيچي نداره اين همه كمك به تروريست ها ميكنه به طوري كه حتي افرادي از سپاه پاسداران (سپاه كه يك نيروي امنيتي براي ايرانه)افراد تروريست شناسايي و در عراق بوسيله نيروهاي امريكايي دستگير شدن اونهم با مدارك كه داشتن وايران نتونسته نغض اون مدرك ها رو بياره وقتي پليس اينتر پل دنبال افرادي از سران كشور ايران كه كشورهاي ديگه جهان ليست كردن از جمله اقاي محسن رضايي
ديگه پس چرا با داشتن بمب اتم در اين شرايط موافقيد
فقط شرايط الان رو در نظر بگيريد نه كلا
وبعد با تفكر راي بديد اصلا راي بدين كه نه ما بايد بمب داشته باشيم ولي فكر كنيد كه اخر اين ماجرا در زمان كنوني به ضرر چه كساني خواهد شد غير از ملت ايران

nino

مدیر بازنشسته
به شرطي حاضرم كه مثل كره شمالي نشيم . حاضرم نه نفت داشته باشيم نه بمب فقط كشورمون در آسايش و رفاه باشه . حالا شما ميگيد اگه اينا نباشه كه رفاهي هم نيست اما من حاضر نيستم مثل كره شمالي باشيم هرچند كه الان هم دسته كمي نداريم ولي اگه ما نفت نداشتيم خوشبختتر بوديم . مردمي ساعي تر و سخت كوش تر بوديم . نه مثل الانكه فقط تكيه كرديم ب پول نفت ، البته ما كه نه فقط يه عده ماهم ....

آخرین ویرایش:

بشارت

عضو جدید
با سلام دوباره
اون زمانی که یه کشوری از بمب اتم بخواد استفاده کنه گذشته.مگه الان که امریکا و اسراییل بمب اتم دارن برعلیه ایران یا فلسطین استفاده کردن؟شوروی هم همینطور.اگه میتونستن تا حالا استفاده کرده بودن.الان خودشون هم موندن که چکار کنن.الان پاکستان وهندوستان هر دوتاشون بمب اتم دارن وبیخ گوش ما هستن و با هم سر کشمیر مشکل دارن.اگه جنگ اتمی بینشون در بگیره اولین دودش تو چشم ما ایرانیاو کشورهای همسایه میره به علت اثرات بد تشعشعات اتمی.یا اگه مثلاقرارباشه بوشهر رو بمباران بکنه اول از همه عربهای خلیج فارس اعتراض میکنن به خاطر اثرات سوء تشعشعات.حادثه چرنوبیل شوروی مگه یادتون رفته؟.دایره انفجار اتمی محدود به یه کشور نمیشه.اسراییل لبنان وفلسطین رو نمیزنه چون اگه بزنه اول خودش نابود میشه.من فکر میکنم بهتره ایران اقدامات اساسی تری رو پیش بگیره.اگه میخواد از نظر امنیتی ودفاعی خودشو قوی کنه میتونه راه های دیگه ای مثل پیمانهای نظامی و امنیتی با کشورهای دیگه ببنده و خودشو مثلا با شوروی و...ساپورت کنه.الان آمریکا پیمان نظامی داره با کره جنوبی وژاپن در برابر کره شمالی.شوروی هنوز کوبا رو پشتیبانی میکنه و...
آمریکا الان مثل مار زخم خورده ای میمونه که دنبال بهانه است.انرژی هسته ای هم بهانه ای برای دخالت آمریکاست.نباید بهانه بهش بدیم.

Admin

مدیر کل سایت
عضو کادر مدیریت
مدیر کل سایت
اومدم كه تساوي رو به هم بريزم:D
در مورد اين قسمت حرف ادمين"مطمئن باشيد اگه ما بمبي براي دفاع نداشته باشيم به زودي به سرنوشت مردم هيروشما دچار ميشيم" .... بايد بگم كه شما مطمئني كه اگه بمبي براي دفاع داشته باشيم به سرنوشت مردم هيروشيما دچار نمي شيم؟؟؟؟!!!!!!
همه مي دونن در هر صورت آخرش هر چي بلائه واسه ما بدبخت بيچاره هاس... خودشون كه بالاخره به يه جايي پناه مي برن فقط همه رو مي ندازن به جون ما... انقدرم از اين مملكت خوب خوردن كه اگه بخوان برن تا آخر عمرشون يه گوشه راحت زندگي كنن....
در مورد اين قسمت از حرف ادمين"شما چرا اين روضه ها رو براي آمريكا و چندتا كشور داراي بمب اتمي نميخوني؟ " چون آمريكا با ما خيلي فرق داره دوست عزيز.... ما در هر صورت اخرش از اون مي خوريم ... واقعا نمي خوايد هنوز قبول كنيد كه اون از ما قويتره.... فقط دشمني يه دنيا رو با اين كار واسه خودمون خريديم....
با اين حرف امين و leanthinker و snr57 و بقيه دوستان كاملا موافقم كه ما انقدر چيزا داريم كه مي تونيم اين پول و صرفش كنيم كه واقعا نيازي به اين بمب و .... اينا نيست (دوباره به همون دلايلي كه بالا گفتم)
اين كارا واسه يه كشوريه كه حداقل نصف بيشتر مملكتشون تو نون شبشون نمونده باشن...

به دليلي كه آخر پست قبلي گفتم شايد حرفاي من براي شما منطقي نباشه. در هر صورت...
يكي از موانع اصلي تو خاورميانه براي آمريكا ايرانه. از چند سال پيش ايران رو از هر طرف محاصره كرده: شرق افغانستان، غرب عراق، جنوب هم كه خليج فارس با ناوهاي جنگي كه هر كدوم واسه خودش يه شهر نظاميه.

به عنوان نمونه شما عراق و شخص صدام رو ببينيد. آمريكا به بهانه تسليحات موشكي يا شيميايي و ميكروبي عراق رو تحريم كرد. صدام براي نشون دادن همكاريش دست به حماقتي زد كه آمريكا به دنبالش بود: نابود كردن تسليحات استراتژيك نظامي براي نشون دادن حسن همكاري خودش با آمريكا و غرب. همين كافي بود تا آمريكا بعد از اينكه مطمئن شد عراق ديگه سلاحي براش نمونده به بهانه تسليحات ميكروبي و شيميايي به عراق حمله كرد و اين كشور رو راحت اشغال كرد و هنوز داره دنبال اون تسليحاتي كه ادعا كرده بود ميگرده!!

مطمئن باشيد به اين زوديا به ايران حمله نميكنه ولي دنبال زمينه چيني براي اين حمله هست. يك مانع اصلي براي اين حمله بمب اتمي ايرانه كه حمله رو تا حد زيادي منتفي ميكنه. چيزي كه واضحه اينه كه اگه آمريكا به ايران حمله كنه چيزي كه شايد فكر ميكنن بتونه روند جنگ رو به نفع خودشون تغيير بده و ايران رو تسليم كنه يه بمب اتمه. با روش هاي ديگه جنگ خيلي طولاني و پرهزينه خواهد بود. پس چيزي كه محتمله اينه كه اگه ما بمب نداشته باشيم به سرنوشت هيروشيما و ژاپن دچار ميشيم و اگه داشته باشيم احتمالش خيلي ضعيفه.

و در مورد قسمت دوم حرفتون شما ظاهرا منظور بنده رو متوجه نشدي. روضه هايي كه بايد براي آمريكا خونده بشه همون انسانيت و انديشه هاي انساني بود. اگه قراره صلح باشه پس نبايد هيچ بمبي وجود داشته باشه. اينكه يه قدرت بمب اتم داشته باشه و شما نداشته باشي و تو صلح با هم زندگي كنيد بيشتر شبيه جكه مگه اينكه شما بله قربان گوي صرف اون قدرت بشي تا بتوني تو صلح زندگي كني. اين واضحه كه آمريكا و قدرت هاي دنيا نميخوان كشورهاي ديگه قدرت بگيرن و نمونه ش هم هند بود كه تا چند سال پيش از طرف آمريكا تحريم هسته اي بود.

اما آيا اينكه اونا نميخوان شما پيشرفت كني و شما هم چون ضعيف تري بشيني و از هر كاري كه اونا نميخوان دست بكشي عاقلانه س؟

Admin

مدیر کل سایت
عضو کادر مدیریت
مدیر کل سایت
با سلام
به نظر من اینکه ما میتونیم با انرزی هسته ای ویا بمب هسته ای از خودمون دفاع کنیم ویا توانایی های خودمون رو بالا ببریم اشتباهه چون خیلی از کشور های پیشرفته اروپایی و آسیایی مثل کره چنوبی وژاپن و ... بدون داشتن بمب اتم و انرژی هسته ای پیشرفت جهانی داشتن و حرف اول رو در اقتصاد دنیا میزنن.همین نیروگاه بوشهر هم اگر راه بیفته مطمئن باشیدقابل رقابت با نیروگاههای روز نمیشه و تکنولوژی دست چندم میشه بمب اتمش هم همینطور .مثل زیر دریایی دیزلی و خودروهایی که الان درکشور ساخته میشه وهمه هم به روز نیستن.دیگه اینکه اگر هم ما به بمب اتم دست پیدا کنیم به طور موقت برتری ما رو نشون میده ولی فکر اینو کردین که بعد از مااگر بقیه کشور های منطقه مثل عراق افغانستان عربستان امارات و... که دنبال امتیاز گیری از ایران هستن دارای بمب اتم بشن چه اتفاقی میافته؟اونوقت ایران با بمب اتمی دست چندم حرفی برای گفتن در برابربمب اتمی پیشرفته اونا رو داره؟آیا ما میتونیم با بمب اتمی ساخت خودمون با بمب پیشرفته اونا مقابله کنیم؟ آیا بعد از این همه پیشرفت در زمینه خودرو ی مثلا سمند ما توانایی رقابت با خودروهای نه اروپایی بلکه آسیایی مثلا مزدا یا هیوندا رو داریم؟همین ژاپن را فرض کنید.با شکست ناشی از بمب اتم آمریکا در جنگ الان به کجا رسیده؟برنامه ریزی اساسی و واقع بینی و درایت داشتن یکی از مهمترین علتهای پیشرفت هر کشوری میتونه باشه.

شما بمب اتم رو خيلي خيلي دست كم گرفتيد. احتمالا آمريكا و غرب بيشتر از شما به اهميتش پي بردند.

بمب اتم ربطي به پيشرفتگي علمي نداره. نقش بمب اتم نقش نظاميه. شما وقتي از بمب اتم دشمنت در اماني كه يا بري زير سلطه اون قدرت، يا اينكه خودت بمب داشته باشي.

ضمنا بمب اتمي اسباب بازي نيست كه بفروشنش به كشورهاي اطراف ايران! همين بن لادن كه الان بلاي جون آمريكا و بهانه كشورگشايياي اونا شده همين يه روز همكار آمريكا بود تو عربستان! حالا فكر كن بخوان بمب اتم بدن به عربستان! الان اف 16 هايي كه آمريكا به عربستان فروخته با خلباناش با هم فروخته! يعني خلبان هاي آمريكايي كه دارن حقوق ميگيرن و عربستان هم فكر ميكنه جنگنده خريده! اين از عامل نظامي آمريكا تو خاور ميانه! حالا كو تا بمب اتم!!

اشتباهي كه ما ميكنيم اينه كه فكر ميكنيم براي پيشرفت بايد انرژي هسته اي رو بذاريم كنار . برنامه ريزي و درايت و مديريت آيا با داشتن تكنولوژي هسته اي در تضاده؟ بهتون حق ميدم. اين از عملكرد دولت هاي ما بوده كه شايد اين طور نشون داده كه يا بايد عزت داشت و زير بار حرف زور نرفت يا تو رفاه بود.

Admin

مدیر کل سایت
عضو کادر مدیریت
مدیر کل سایت
با سلام دوباره
اون زمانی که یه کشوری از بمب اتم بخواد استفاده کنه گذشته.مگه الان که امریکا و اسراییل بمب اتم دارن برعلیه ایران یا فلسطین استفاده کردن؟شوروی هم همینطور.اگه میتونستن تا حالا استفاده کرده بودن.الان خودشون هم موندن که چکار کنن.الان پاکستان وهندوستان هر دوتاشون بمب اتم دارن وبیخ گوش ما هستن و با هم سر کشمیر مشکل دارن.اگه جنگ اتمی بینشون در بگیره اولین دودش تو چشم ما ایرانیاو کشورهای همسایه میره به علت اثرات بد تشعشعات اتمی.یا اگه مثلاقرارباشه بوشهر رو بمباران بکنه اول از همه عربهای خلیج فارس اعتراض میکنن به خاطر اثرات سوء تشعشعات.حادثه چرنوبیل شوروی مگه یادتون رفته؟.دایره انفجار اتمی محدود به یه کشور نمیشه.اسراییل لبنان وفلسطین رو نمیزنه چون اگه بزنه اول خودش نابود میشه.من فکر میکنم بهتره ایران اقدامات اساسی تری رو پیش بگیره.اگه میخواد از نظر امنیتی ودفاعی خودشو قوی کنه میتونه راه های دیگه ای مثل پیمانهای نظامی و امنیتی با کشورهای دیگه ببنده و خودشو مثلا با شوروی و...ساپورت کنه.الان آمریکا پیمان نظامی داره با کره جنوبی وژاپن در برابر کره شمالی.شوروی هنوز کوبا رو پشتیبانی میکنه و...
آمریکا الان مثل مار زخم خورده ای میمونه که دنبال بهانه است.انرژی هسته ای هم بهانه ای برای دخالت آمریکاست.نباید بهانه بهش بدیم.

به فرض جنگ اتمي بين هند و پاكستان كه محاله، تششع اتمي هند و پاكستان چه ربطي به ما داره؟! مگه يه بمب چقدر برد داره؟!! يه كشور؟!
انفجار حاصل از چرنوبيل 100 برابر از بمب اتمي كه روي هيروشما انداخته شد قوي تر بود. بمب اتم كنترل شده س. تو همين عراق هم از بمب هايي با اورانيوم ضعيف استفاده كردند.

ميدونيد چرا سياست هاي ما خنده داره؟ چون از يه طرف مرگ بر آمريكا ميگيم و از يه طرف ميشيم مريد روسيه! از يه طرف همه استعمارگرها و قدرت ها رو نفي ميكنيم و دشمن شماره يك آمريكا ميشيم و از طرف ديگه ميريم زير دست يه قدرت ديگه!
اگه قراره ايران خودشو با روسيه ساپورت كنه خب چرا نره زير دست خود آمريكا؟ مگه كره و ژاپن نرفتند؟ خيلي هم منافعش از زير دست اين روس هاي مفت خور بودن بيشتره.
سياست اينه كه شما زير دست هيچ ابرقدرتي نباشي و با اونا صلح كرده باشي، اين طوري ميتوني پيشرفت كني.

Admin

مدیر کل سایت
عضو کادر مدیریت
مدیر کل سایت
دوباره سلام:
من نميگم ايران كلا نبايد بمب اتمي داشته باشه بلكه به تساوي سلاح بين دو كشور در جنگ ها معتقدم وميگم تنها چيزي كه بايد عامل پيروزي باشه قدرت تاكتيك نظامي واستراتژي بالاي فرماندهان بايد باشه پس وقتي يك كشوري بمب اتم داره وقصد مثلا جنگ با ايران رو داره بايد ايران هم بمب اتمي داشته باشه اما از لحاظات ديگه هم مساويه؟
سلاح هاي فردي جنگي ايران با امريكا مساويه؟
ايران در امور اسلحه با وجود اين تحريمها فقط با مونتاژ از سلاح هاي چيني داره تلاش خودشو ميكنه مثل همين اسلحه خيبري كه ساختن حتي قدرت اينو ندارن كه از يك اسلحه مدرن كپي برداري كنن
اگه ايران در شرايط خوب بين المللي بود ومشكلي نداشت حق بمب اتمي رو هم ميداشت ولي وقتي از همه طرف جبهه گرفته مشخص كه بمب رو براي چي ميخواد
وقتي ايران هنوز هيچي نداره اين همه كمك به تروريست ها ميكنه به طوري كه حتي افرادي از سپاه پاسداران (سپاه كه يك نيروي امنيتي براي ايرانه)افراد تروريست شناسايي و در عراق بوسيله نيروهاي امريكايي دستگير شدن اونهم با مدارك كه داشتن وايران نتونسته نغض اون مدرك ها رو بياره وقتي پليس اينتر پل دنبال افرادي از سران كشور ايران كه كشورهاي ديگه جهان ليست كردن از جمله اقاي محسن رضايي
ديگه پس چرا با داشتن بمب اتم در اين شرايط موافقيد
فقط شرايط الان رو در نظر بگيريد نه كلا
وبعد با تفكر راي بديد اصلا راي بدين كه نه ما بايد بمب داشته باشيم ولي فكر كنيد كه اخر اين ماجرا در زمان كنوني به ضرر چه كساني خواهد شد غير از ملت ايران

بمب اتمي با هر سلاح ديگه فرق ميكنه. نقش بازدارنده يه بمب از صد تا موشك و جنگنده بيشتره. اهميت بمب اتم هم نقس بازدارنده شه نه اينكه بخوايم تو جنگ قدرتش رو ارزيابي كنيم.

در مورد حرفهاي آخرتون هم شما ظاهرا پليس آمريكا (بخونيد پليس بين الملل) يا دادگاههاي زير سلطه دولت آمريكا رو بيشتر از هر كس ديگه اي قبول داري. آمريكا كل ايران رو تروريست ميدونه. اصلا ايران محور شرارته، شما همون دو تا تروريست سپاه رو كشف كرديد؟!!

A

allahyarzadeh

Guest
یک روز در یکی از روستاهای دور افتاده یونان باستان یک دانشجو فلسفه وقتی داشت به خانه بر می گشت دید که یک سرباز وحشی رومی به چند نفر روستایی حمله کرده و داره وسایلشون را به زور میگیره
اولش ترسید و جلو نرفت آن سرباز همه روستایی ها را کشت ،آن جوان علیرغم اینکه استادشبه او گفته بود:<< سعی کن هیچوقت به یک موجود زنده آسیب نرسانی>>. پشت یک درخت پنهان شد و با یک سنگ بزرگ سر آن سرباز رومی را شکست و او را کشت به همین رهحتی او یک قاتل شد.
سپس او به سمت سلاح آن سرباز رفت یونانی ها هیچوقت مثل رومی ها در ساخت اسلحه ماهر نبودند آن جوان با دیدن آن شمشیر تیز و براق،متحول شد و بعد از مدتی شد شاه الکسیس تنها یونانی که با قدرت مطلق رم مبارزه کرد سالیان بعد در یکی از جنگهابر روی زمین بدن شاه الکسیس را در حالی که جان داده بودو یک شمشیر رومی را محکم در دست گرفته بود پیدا کردند. شاه الکسیس کسی بود که مردم علم-محور خود را که زیر سلطه رومیها بودند به مردمی شجاع و جنگاور تبدیل کرد که از علم خود در جنگها و انقلابها استفاده کردند.شاید اگر آن روز استاد فلسفه آن جوان ،او را در حال کشتن آن مرد رومی میدید ، او را سرزنش میکرد و او را از کشتن ودست زدن به آن سلاح برنده منع میکرد ولی اگر اینگونه نمیشد یونانی ها برای رومی ها به عنوان برده هایی بودند که به کار کردن و یا درس دادن مشغول میشدند.

بله دوستان من اگر به این جمله اعتقاد دارید که << تاریخ دوباره تکرار می شود>> باید بدانید که ما در حال حاضر در قسمتی از این تاریخ مخروطی شکل ایستاده ایم که قبلا انسانهای دیگری بوده اند.
زمانی یک شمشیر برای مردمی که تا به آن روز از چاقو فقط برای پوست کندن میوه استفاده میکردند حکم سلاح اتمی برای ما را دارد.
دوستان من ما در یک آرمانشهر رویایی زندگی نمیکنیم که هر روز صبح را با یک آواز قشنگ شروع کنیم و هر شب را با شنیدن صدای زیبای مادر به خواب برویم.
نه نه نه، ما در دنیایی زندگی میکنیم که صبح را با ضجه های یک مادر فلسطینی برای از دست دادن فرزند دو ماهه اش شروع میکنیم و شب را با مردن یک شهروند اسرائیلی در یک عملیات انتحاری به پایان میبریم
در سمت راست ما ملیون ملیون آدم از گرسنگی میمیرند ودر سمت چپ ما هزاران هزار کودک قربانی.
آیا در چنین موقعیتی باید کوتاه آمد و کشتن روستائیان توسط سرباز رومی را نادیده گرفت یا با سنگ بر سر تمام زورگوها و غاصبین زد و شمشیر عدالت را برداشت.
من یک ایرانیم؛وبه ایرانی بودنم افتخار میکنم، برعکس تمام شما با تمامی مخالفت های داخلی با دولتمردان کشورم در برخوردهای خارجی و فرا-مرزی با تمام قوا از ایرانم دفاع میکنم و برایم فرقی نمیکند که دشمنم آمریکا باشد ویا هر قدرت دیگری من می جنگم ولی در جبهه علم و فناوری کاری ندارم که پولش به جیب چه کسانی میرود چون برای ایران است.
در ضمن در عصر نوین تعیین صرف هزینه ها و بودجه بندی به صورت علمی انجام میشود یعنی اگر میخواهد خرج اضافه ای بشود پول آن مثلا از بودجه رفاه برداشته نمیشود بلکه باید به ارزش افزوده درامد مراجعه کرد یعنی از آن قسمت سود دولت که تحت تاثیر مستقیم مثلا قدرت نظامی بوده.
دوستان رویای کنار گذاشتن سلاحهای هسته ای توسط صاحبانشان را دور بریزید.در چنین شرایطی آیا چاره ای به جز برداشتن شمشیر می ماند.
بودجه تسلیحاتی ایالات متحده برابر کل بودجه دولت کره شمالی در یک سال می باشد!!!!
حالا اگر قبلا در این فکر بودیم که سلاح اتمی و علوم هسته ای را به خاطر منافعمان کنار بگذاریم حالا که چنین کشور مزدوری با پررویی به ملت ما توهین میکند،غیرت ملی من میگوید که باید بتوانیم تا نتوانند!!!
دوستان بیشتر فکر کنید ولی در زمانی که دارید فکر میکنید تو را به خدا اینقدر ماهواره نگاه نکنید که یه مشت معتاد و بنگی اینقدر خزعول(!) و چرت و پرت تحویلتان ندهند.به حرف عمو و دایی هم گوش نکنید یه کم روشنفکر باشید مثلا شما مهندسید.در آینده ایران بزرگ به شما احتیاج دارد پس لطفا از الان ذهن خود را مسموم نکنید.
متشکر.

آخرین ویرایش:

sara_hyperactive

عضو جدید
کاربر ممتاز
به دليلي كه آخر پست قبلي گفتم شايد حرفاي من براي شما منطقي نباشه. در هر صورت...
يكي از موانع اصلي تو خاورميانه براي آمريكا ايرانه. از چند سال پيش ايران رو از هر طرف محاصره كرده: شرق افغانستان، غرب عراق، جنوب هم كه خليج فارس با ناوهاي جنگي كه هر كدوم واسه خودش يه شهر نظاميه.

به عنوان نمونه شما عراق و شخص صدام رو ببينيد. آمريكا به بهانه تسليحات موشكي يا شيميايي و ميكروبي عراق رو تحريم كرد. صدام براي نشون دادن همكاريش دست به حماقتي زد كه آمريكا به دنبالش بود: نابود كردن تسليحات استراتژيك نظامي براي نشون دادن حسن همكاري خودش با آمريكا و غرب. همين كافي بود تا آمريكا بعد از اينكه مطمئن شد عراق ديگه سلاحي براش نمونده به بهانه تسليحات ميكروبي و شيميايي به عراق حمله كرد و اين كشور رو راحت اشغال كرد و هنوز داره دنبال اون تسليحاتي كه ادعا كرده بود ميگرده!!

مطمئن باشيد به اين زوديا به ايران حمله نميكنه ولي دنبال زمينه چيني براي اين حمله هست. يك مانع اصلي براي اين حمله بمب اتمي ايرانه كه حمله رو تا حد زيادي منتفي ميكنه. چيزي كه واضحه اينه كه اگه آمريكا به ايران حمله كنه چيزي كه شايد فكر ميكنن بتونه روند جنگ رو به نفع خودشون تغيير بده و ايران رو تسليم كنه يه بمب اتمه. با روش هاي ديگه جنگ خيلي طولاني و پرهزينه خواهد بود. پس چيزي كه محتمله اينه كه اگه ما بمب نداشته باشيم به سرنوشت هيروشيما و ژاپن دچار ميشيم و اگه داشته باشيم احتمالش خيلي ضعيفه.

و در مورد قسمت دوم حرفتون شما ظاهرا منظور بنده رو متوجه نشدي. روضه هايي كه بايد براي آمريكا خونده بشه همون انسانيت و انديشه هاي انساني بود. اگه قراره صلح باشه پس نبايد هيچ بمبي وجود داشته باشه. اينكه يه قدرت بمب اتم داشته باشه و شما نداشته باشي و تو صلح با هم زندگي كنيد بيشتر شبيه جكه مگه اينكه شما بله قربان گوي صرف اون قدرت بشي تا بتوني تو صلح زندگي كني. اين واضحه كه آمريكا و قدرت هاي دنيا نميخوان كشورهاي ديگه قدرت بگيرن و نمونه ش هم هند بود كه تا چند سال پيش از طرف آمريكا تحريم هسته اي بود.

اما آيا اينكه اونا نميخوان شما پيشرفت كني و شما هم چون ضعيف تري بشيني و از هر كاري كه اونا نميخوان دست بكشي عاقلانه س؟

بيشتر حرفتونو تقريبا قبول دارم و واقعا منم دلم مي خواد كه اينطوري باشه كه شما مي گي يعني حالا حالا ها حمله نكنن چون فعلا نمي تونم از ايران در رم:D ولي متوجه نشدم شما از كجا فهميدي كه من غير مسلمونم كه مطلبتون متوجه من نمي شه:w20::w19:

sara_hyperactive

عضو جدید
کاربر ممتاز
اشتباهي كه ما ميكنيم اينه كه فكر ميكنيم براي پيشرفت بايد انرژي هسته اي رو بذاريم كنار . برنامه ريزي و درايت و مديريت آيا با داشتن تكنولوژي هسته اي در تضاده؟ بهتون حق ميدم. اين از عملكرد دولت هاي ما بوده كه شايد اين طور نشون داده كه يا بايد عزت داشت و زير بار حرف زور نرفت يا تو رفاه بود.

دقيقا نكته ي اصلي كه من مي خواستم بگم همينه.....
برنامه ريزي و درايت و مديريت بايد همراه با اين تكنولوژي باشه.........
كه اين رو در مورد رييس جمهورمون و سايردولتمردا نمي بينم
دليل اصلي مخالفتم هم همين بوده
ما داريم پيش مي ريم كه فقط تكنولوژيشو داشته باشيم نه درايت و مديريتش رو...

sara_hyperactive

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان بیشتر فکر کنید ولی در زمانی که دارید فکر میکنید تو را به خدا اینقدر ماهواره نگاه نکنید که یه مشت معتاد و بنگی اینقدر خزعول(!) و چرت و پرت تحویلتان ندهند.به حرف عمو و دایی هم گوش نکنید یه کم روشنفکر باشید مثلا شما مهندسید.در آینده ایران بزرگ به شما احتیاج دارد پس لطفا از الان ذهن خود را مسموم نکنید.
متشکر.
مثال قشنگي زده بودي .... البته من با ذهنيت شما تو انگليش تاك كاملا آشنايي دارم.....
ولي در مورد آخرين جمله هات بايد بگم كه والا ما كه ماهواره نداريم اصلا در حال حاضر..... با فك و فاميلم ارتباطي نداريم كه بگم حرف بقيه رو دارم تكرار مي كنم... من فقط مشاهداتم رو مي گم تجربياتم رو همين! تو انگليش تاكم گفته بودم من فقط طبق واقعيات صحبت مي كنم به هيچ كس و هيچ چيز و هيچ تبليغي هم كاري ندارم....
ولي همونطور كه تو پست قبليم گفتم من يه دليل عمده ام براي مخالفت اينه كه اين انرژي هسته اي با مديريت پيش نمي ره...
واقعا هم برام جالبه كه كسي اينجوري داره از وطنش دفاع مي كنه... شايدم من عجيب غريبم!!:surprised:

• Like
واکنش ها: JRG

بشارت

عضو جدید
شما بمب اتم رو خيلي خيلي دست كم گرفتيد. احتمالا آمريكا و غرب بيشتر از شما به اهميتش پي بردند.

بمب اتم ربطي به پيشرفتگي علمي نداره. نقش بمب اتم نقش نظاميه. شما وقتي از بمب اتم دشمنت در اماني كه يا بري زير سلطه اون قدرت، يا اينكه خودت بمب داشته باشي.

ضمنا بمب اتمي اسباب بازي نيست كه بفروشنش به كشورهاي اطراف ايران! همين بن لادن كه الان بلاي جون آمريكا و بهانه كشورگشايياي اونا شده همين يه روز همكار آمريكا بود تو عربستان! حالا فكر كن بخوان بمب اتم بدن به عربستان! الان اف 16 هايي كه آمريكا به عربستان فروخته با خلباناش با هم فروخته! يعني خلبان هاي آمريكايي كه دارن حقوق ميگيرن و عربستان هم فكر ميكنه جنگنده خريده! اين از عامل نظامي آمريكا تو خاور ميانه! حالا كو تا بمب اتم!!

با سلام دوباره
عنوان این تاپیک در مورد بمب اتمی وهسته ای بود نه انرژی هسته ای.کسی منکر پیشرفت انرژی هسته ای نیست.من مخالفتی با پیشرفت هسته ای ندارم منتها سیاستی که ایران پیش گرفته برای دستیابی به بمب اتمه نه برای انرژی هسته ای. کسی نگفته انرژی هسته ای رو کنار بزاریم خیلی هم خوبه که به انرژی هسته ای دست پیدا کنیم برای تولید برق و پزشکی و... ولی این سیاستی که همراه با تدبیر و واقع بینی نباشه و بخوایم یکشبه راه صد ساله رو بریم منجر به بحران فعلی شده و بمب اتم هم بهانه ای برای آمریکا شده که میتونست با درایت وهوشیاری راه خودشو به آرومی ادامه بده نه با بحران سازی.

• Like
واکنش ها: JRG