وظیفه من..تو..شما...انها...اینان...در مورد این افراد چی هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ارش کمان گیر

عضو جدید
کاربر ممتاز

وظیفه من و شما...نسبت به افراد معلول چی می تونه باشه؟

محمد ساوه

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
خدا همه اشونو شفا بده.
خوب یه عده معلول(نه خیلی)قابل کمک و بازگشت مجدد به زندگی هستند،اما این تصاویر فقط احتیاج به پرستاری دارن.

من شرمنده ام که انقد رک گفتم و نمیخوام مث بعضی ها ژست روشنفکری همراه با ترحم بگیرم.

مرسی آرش جان

وهاب...

اخراجی موقت

معلولین عزیز از جایگاه ویژه ای برخوردار هستند ووظیفه ما است که با سرکشی از این عزیزان تسکینی بر آلامشان باشیم.
مشیت الهی در این بوده است که چنین عزیزانی در جامعه وجود داشته باشند و این امر موید این است که خداوند قادر و توانا است و شکرانه سلامت لازم است.

تک تک ما بعنوان يک انسان در قبال اين عزيزان که با تقدیر الهي دچار اين ناتواني ها و معلوليت ها هستند مسئوليم و بايد در هر جايگاهي که هستيم در حد توان خود براي زندگي بهتر آنان تلاش نماييم.

لازم مي دانم که از زحمات شبانه روزي برادران و خواهران عزيزي که در مراکز بهزیستی مشغول به خدمت هستند قدرداني نمايم چرا که با صبر حوصله بسیار مددکار و یاور افرادی هستند که از خیلی از توانمندی ها بی بهره هستند.

ارش کمان گیر

عضو جدید
کاربر ممتاز
معلولین عزیز از جایگاه ویژه ای برخوردار هستند ووظیفه ما است که با سرکشی از این عزیزان تسکینی بر آلامشان باشیم.
مشیت الهی در این بوده است که چنین عزیزانی در جامعه وجود داشته باشند و این امر موید این است که خداوند قادر و توانا است و شکرانه سلامت لازم است.

تک تک ما بعنوان يک انسان در قبال اين عزيزان که با تقدیر الهي دچار اين ناتواني ها و معلوليت ها هستند مسئوليم و بايد در هر جايگاهي که هستيم در حد توان خود براي زندگي بهتر آنان تلاش نماييم.

لازم مي دانم که از زحمات شبانه روزي برادران و خواهران عزيزي که در مراکز بهزیستی مشغول به خدمت هستند قدرداني نمايم چرا که با صبر حوصله بسیار مددکار و یاور افرادی هستند که از خیلی از توانمندی ها بی بهره هستند.
مرسی...وهاب جان
موافقم

عسل1

عضو جدید

باید به خانواده هاشون هم توجه کرد تا توان لازم واسه نگهداری از اونا رو داشته باشن
واقعا صبر زیادی میخواد مراقبت از معلول

ahoo_fr

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی آرش خان
دعا میکنم هیچ کس به خاطر سهل انگاری به این درد ها دچار نشه ...همه ما وهمه مردم ایران بهتر وبیشتر به همچین ادم هایی توجه کنیم .خوب تاپیکی گذاشتی مرسی .

dina arian

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی......
فکر کنم وهاب جان همه چی رو گفتن....
دست همتون درد نکنه....
هیچ کس کامل نیست.....
اولین جمله ای که به ذهنم میاد اینه که بگم خدا رو شکر....
خدایا واقعا شکرت.....

Body Guard

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
عبرت برای آنان که سالم هستند
آنها نیاز به محبت دارند
آنها نعمت خداوند هستند بر روی زمین برای سالمان
مرسی دوست عزیز

nayyerr

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

راستش متاسفانه این عزیزان زیادجلوی دیدنیستن غافل بودم ازشون ولی به نظرم دربرخورد نباید باحالت ترحم باهاشون برخوردکرد بگم توی دلم غصه نخورم دروغ گفتم ولی توی برخوردباخودشون نباید اینجوربود ولی باید به دیدنشون رفت وشادشون کرد.
وازخداوندم باید به خاطرداشتن سلامتی شاکربود خدایاشکرتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتت:(

shamoh

عضو جدید
کاربر ممتاز
اونا هم آدم هستند باید حقوقشون رو محترم بشماریم ، همیشه وقتی یه پل عابر پیاده می بینم به اونا فکر میکنم (معلولین , کسایی که با ویلچر حرکت میکنند ) و به دولتی که هیچ به فکر اونا نیست ...

خیلی سخته و رنج آوره ...

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب هر کس وظیفه ای داره.
ازطرق مختلف میشه بهشون احترام گذشت و کمکشون کرد.مثلا خودم حقوقشونو توی طراحی در نظر بگیرم و بدنبال روشهایی واسه آسایششون باشم.

"ALPHA"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی , صنایع غذایی
کاربر ممتاز
شکر کنیم در هر لحظه خدا رو، برای همه نعمت هاش بخصوص که ممکن بود نباشن یا از دست بدیم
حداقل کار تمسخر نکنیم،ابرو بالا نندازیم، خیره نگاه نکنیم، مثل انسان برخورد کنیم و نذاریم رنجیده خاطر شن
در خلق خدا به محبت نگاه کنیم
اگه از دستمون بربیاد چیزی که ممکنه خوشحالشون کنه، براشون انجام بدیم
برای رضایت خدا، ترحم نکنیم اما درکشون کنیم. چون ترحمو دوست ندارن!
همینا در حد هر نفر رعایت بشه کلی حرف هست

eghlimaa

عضو جدید
کاربر ممتاز
اول مرســــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی خداجون بابت همه داشته ها و نداشته هام
فقط میتونم بگم اونام آدمن،میفهمن،شعور دارن.. نه مثل یه بیمار رفتار کنیم باهاشون و نه مثل یه غیر انسان
باید حمایتشون کرد هر چند کوچیک

ميسيز

عضو جدید
آقا آرش اول ممنون كه منم دعوت كردين. دوم به نظرم مهمترين وظيفه ما ترحم نكردن و توهين نكردن به اين دوستان عزيزه خودشون به اندازه كافي رنج ميكشن ولي وقتي پاي صحبتاشون ميشينيم بيشتر از طريقه برخورد ديگران ناراحتن.

خيلياشون با وجود محدوديتايي كه دارن از افراد سالم هم موفق ترن مثل علي اكبر(عكس دوم) از ما مهندسا هم قشنگ تر حرف ميزنه.

يا سيد علي اگه برنامه ماه عسل 91 رو ديده باشيد من واقعا به طرز تفكر، استعداد و خيلي از خصلتاي اين انسان بزرگ غبطه ميخورم.

براي همشون آرزوي موفقيت و يه دل خوش دارم.

ارش کمان گیر

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقا آرش اول ممنون كه منم دعوت كردين. دوم به نظرم مهمترين وظيفه ما ترحم نكردن و توهين نكردن به اين دوستان عزيزه خودشون به اندازه كافي رنج ميكشن ولي وقتي پاي صحبتاشون ميشينيم بيشتر از طريقه برخورد ديگران ناراحتن.

خيلياشون با وجود محدوديتايي كه دارن از افراد سالم هم موفق ترن مثل علي اكبر(عكس دوم) از ما مهندسا هم قشنگ تر حرف ميزنه.

يا سيد علي اگه برنامه ماه عسل 91 رو ديده باشيد من واقعا به طرز تفكر، استعداد و خيلي از خصلتاي اين انسان بزرگ غبطه ميخورم.

براي همشون آرزوي موفقيت و يه دل خوش دارم.
مرسی....
خبر داشتم....;)

نازنين...

اخراجی موقت
ممنون آقا آرش تاپيك خوبي هستش.فقط ميتونم بگم تا حدي كه توان داريم براي آسايش اين عزيزان تلاش كنيم... مرسي

بالا