ارشد 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تا يه حدي با حرفاي شما مهندس عزيز موافقم
درباره زبان و نرم افزار و امثال اينها كه شكي نيست و من قبلا هم عرض كرده بودم كه عرض مدرك خيلي مهمتر از طول اونه و آدم فوق ديپلم با چند تا مهارت بلد باشه خيلي بهتر از اينه كه فوق ليسانس بدون نرم افزار و مهارت باشه ( البته درباره زبان هيچ جاي بحث نيست و حتما همه بايد بلد باشن)
و دليل اصلي كه واسه ادامه ندادن بي مورد تحصيل اينه
شما اگه ديپلم باشي : فقط بلد بودن يه مهارت كفايت مي كند و شما در كار فرد موفقي خواهي بود
شما اگه فوق ديپلم باشي : ابتدا بايد زبان در حد متوسط به بالا ( هم مكالمه و هم زبان تخصصي) بلد باشيد و در ادامه يك نرم افزار ، چند مهارت، اصول سرپرستي، نحوه صحبت كردن در جمع و امثال اينها بلد باشي تا در كارتان موفق باشيد
شما اگه كارشناسي باشي: زبان انگليسي ( مكالمه و زبان تخصصي ) در حد عالي بلد باشيد چند نرم افزار طراحي و تحليلي در حد عالي بلد باشيد، اصول مديريت بلد باشيد ، نحوه ارائه گزارش كار و اداره جلسه بلد باشيد
و مهمتر از همه بايد حداقل 2 سال سابقه كار داشته باشيد.
شما اگر كارشناسي ارشد باشيد: علاوه بر زبان تخصصي كه بايد فول باشيد بايد آيلتس يا تافل داشته باشيد، مديريت كامل را بلد باشيد، كار با چندين نرم افزار طراحي و تحليل رافول باشيد
در برگزاري جلسات و اداره آن هيچ مشكلي نداشته باشيد و حداقل چندين مقاله isi در رزومه خود داشته و مهمتر و بد تر از همه حداقل 5 سال سابقه كار داشته باشيد
.
حال اگه شما چشم اميد به استخدام در دستگاه هاي دولتي بسته ايد مثلا شركت نفت
كارداني 1000
كارشناسي 100
كارشناسي ارشد 10
دكتري1
اين هم نسبت ظرفيت هاست
البته اينجا ديگه سابقه كار الزامي نيست
اما اون اقايي كه سابقه داره در اولويته
اينها رو نگفتم كه نا اميدتون كنم
اينها رو گفتم شايد آگاه بشيد
ا از فردا فقط اين را ميدانم كه خدا قبل از خورشيد بيدار است پس نگران نباشيد.

کاملا با حرفای دوستمون موافقم
واقعا منطقی و عاقلانه

هرچی سطح تحصیلات بالاتر باشه انتظارات اون سازمان یا شرکتم از اون مهندس بالاتر میره
پی کسی که ارشد مکانیک میگیره باید کاری کنه که ارزش بقیه ارشدا رو هم حفظ کنه نه اینکه آبروی اونارم ببرن

هرکسی یه نظری داره
به نظر من باید اول سربازیو مشخص کرد بعد دنبال کار بود
وقتی شاغل باشی راحت درس میخونی
همکلاسای شاغل من راحت میانو بالاترین نمره هم میگیرنو درکشون از دروس تخصصی و اصلیم از بقیه همکلاسیا بالاتره

خیلیها همون انتظارات اولیه از یه مهندس مکانیک رو هم نمیتونن برآورده کنن حالا به هر دلیلی
چه عدم شناخت از انتظارات چه بار علمی کم
حالا تصور کنید تو این اوضاع یدفه همه ی کلاس بزنن دانشگاه آزاد ... واسه ارشد ساخت که با دوستان برنو بیان مثه مدرسه
چرا؟
چون الان ظرفیتا زیاد شده و همه دارن میرن ارشد پس ماها چرا نریم

newuser

عضو جدید
ولی خداییش باید دنبال کار فنی و عملی یاد گرفتن باشیم اگه یه نفر احتیاج داریم که زبان و نرم افزارش قوی باشه 10 نفرم لازم داریم که کارکنن! الان همه مهندسی میگیرن میخوان کارای محاسباتی کنن پس کی باید کار کنه :biggrin:

reza2495

عضو جدید
ااقا جان این صحبتا یعنی در رفتن از زیر بار تلاش برای یادگیری !!! شما چرا اینطور فکر میکنی که حتما باید تو یه شرکت استخدام بشیم با یه 500 تومن ؟!!!! چرا به استقلال فکر نکنیم !!! ما بدون هیچ سرمایه ای میتونیم یه کار خوب راه بنداریم! تو وضعیت الان اتفاقا بهترین شرایط واس کار فراهم چون اوضاع اینقدر درهم و برهم که شما اگه زرنگ باشی خیلی سریعتر از شرایط عادی میتونی خودتو بالا بکشی . من صحبتام نه ارمانیه نه شعار .از دوربرم چیزی که میبینمو میگم.من نوعی حتی اگه بخوام به این فکر کنم که تو یه شرکت استخدام بشم ب بسم الله واس مصاحبه میگند اقای به اصطلاح مهندس بگو ببینیم چی بلدی؟؟ جواب این سوالا من چی باید بدم؟ چی بلدم که عرضه کنم؟؟؟؟؟!!! فرضا که شما را هیچ کجا نخواستند، مجانی که بدشون نمیاد واسشون کار کنی!! به عنوان کارآموز شاگرد یا هر اسم دیگه ای . دیگه اینجا مهارت توی نوعی که بعد از یه مدت خودتو نشون بدی!! به هر حال هرکاری اولش یه سختی های داره !!!

farzadyar

عضو جدید
ولی خداییش باید دنبال کار فنی و عملی یاد گرفتن باشیم اگه یه نفر احتیاج داریم که زبان و نرم افزارش قوی باشه 10 نفرم لازم داریم که کارکنن! الان همه مهندسی میگیرن میخوان کارای محاسباتی کنن پس کی باید کار کنه :biggrin:
واسه ياد گرفتن كار بايد تو خود كار باشي
يادمه بعد خدمت در به در دنبال كار بودم بلاخره تونستم تو يه شركت با فوق ديپلم كار گير بيارم البته ناگفته نمونه كه حقوق ديپلم مي گرفتم و بلا نسبت مثل ........... كار مي كردم
روز اول هم يه قرار داد امضا كردم به قول همكارمون ادمو بين مرگ و ذلت قرار مي داد
حالا با اين حقوق اداره كار چه كارا كه نمي كردم
1 سرپرست كار گاه مكانيك( مدير به كار گر مي گفت مرخصي مي خواي برو از اون بگير از اين ور به من مي گفت تا غروب بايد كار ها رو تحويل بدي يعني عملا مجبور مي شدم به كار گر مرخصي ندم كار گر هم شعور نداشت كه بفهمه فكر مي كرد من تازه به دوران رسيده دارم رياست مي كنم)
2 كنترل كيفي قطعات توليدي كار گاه مكانيك ( از يه طرف مدير مي گفت بايد اين طور باشه از طرفي كارگر فكر مي كرد من از خودم دارم درميارم و مي خوام اذيتشون كنم)
3 آموزش نيروهاي جديد ( كار به جاي سخت مي خورد كارگر انجام نميداد( چون تو تعهد امضا كرده كه كار خراب بشه 2 برابر اون از حقوقش كم ميشه) مجبور بودم خودم انجام بدم ناگفته نمونه 2 سري كسر حقوق هم خوردم اما مدير از ترس اين كه نكنه استعفا بدم بخشيد
4 به خاطر خطر ناك بودن جوشكاري با آرگون هيچ كس اين كارو انجام نمي داد( خودشونو مي زدن به ياد نگرفتن) مجبور بودم كل جوشكاري هاي آرگونو انجام بدم
5 بعد ها كه فهميده بودن كارشناسي دارم و كتيا با ساليد و اتو كدو فول بلدم كار هاي طراحي هم انجام مي دادم
خلاصه من كارشناسي بودم و خودمو تو كلي دردسر انداختم و چند ماهي اونجا كار كردم مطمعنا اگه ارشد بودم تو اون شرايط حاظر به كار كردن نبودم اصلا غرورم اين اجازه رو به من نمي داد ، لباس كار كارگرا از لباس كار من تميز تر بود
با اين كه خيلي سخت گذشت ( حتي شبا هم خواب كارگاه رو مي ديدم)
اما تجربه خفني برام داشت
اما اخرشو خيلي حال كردم
يه كار دولتي گير اوردم يه روز بي هوا برگه استعفا نوشتم و گذاشتم رو ميز مدير
خيلي شكه شد فكر نمي كرد.
در كل واسه شروع كار احتمال داره تو چنين شرايطي گير كنيد اصلا جا نزنيد چون واسه شروع كار مجبوريد اما بعد كسب يه مدت سابقه كار اوضا خيلي عوض ميشه
اگه بتونيد خودتونو به عنوان يه نيروي كليدي اون سازمان در بياريد مطمعنا همه چيز طبق خواسته شما پيش مي ره
پشتكار و عزم راسخ، رهگشا و كار ساز است

SoheilSmart

عضو جدید
با سلام خدمت همه ی بچه های گل
امیدوارم حالتون خوب باشه و از همه چی مهم تر سلامت باشید

من میخوام فردا برم نمایشگاه کتاب , اگه بشه چندتا کتاب های کنکوری رو بخرم
ولی هیچ شناختی نسبت به کتاب ها ندارم و اصلا نمیدونم چه کتابی خوبه
خواهش میکنم لطف کنید منو راهنمایی کنید و کتاب های خوبو معرفی کنید
فکر کنم نه تنها به درد من بخوره بلکه به درد بچه های کنکوری سال دیگه و مثال من هم میخوره
منتظرم
سپاسگزارم :gol:

DrAliNasr

عضو جدید
سلام
متاسفانه به دلیل گران کردن ارز توسط دولت و عدم مسئولیت پذیری مسئولان وزارت علوم، دسترسی ما دانشجویان به پایگاه های علمی و مجلات جهت دریافت مقالات isi قطع شده است
من برای پایان نامه ام نیاز به چند مقاله از scopus.com هستم و تا به حال سایت یا ارگانی نیافتم که امکان دسترسی به scopus.com به من بدهد
دوستان لطف کنید اگر کمکی می توانید بکنید
با تشکر

Omidr.1370

عضو جدید
سلام
متاسفانه به دلیل گران کردن ارز توسط دولت و عدم مسئولیت پذیری مسئولان وزارت علوم، دسترسی ما دانشجویان به پایگاه های علمی و مجلات جهت دریافت مقالات isi قطع شده است
من برای پایان نامه ام نیاز به چند مقاله از scopus.com هستم و تا به حال سایت یا ارگانی نیافتم که امکان دسترسی به scopus.com به من بدهد
دوستان لطف کنید اگر کمکی می توانید بکنید
با تشکر
دوست عزیز اول در این سایت عضو شو وسپس در خواست مقاله مورد نظرت رو بده تا دوستان به صورت رایگان دراختیارت بگذارند
از این جهت رایگان در اختیارت می گذارند چون خیلیهاشون دانشجوی خارج از کشورند و دانشگاه های خارج از کشور با خیلی از این سایتها قرارداد دارند
http://www.applyabroad.org/forum/sh...ت-و-کتابها-به-صورت-رایگان&p=991700#post991700

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ااقا جان این صحبتا یعنی در رفتن از زیر بار تلاش برای یادگیری !!! شما چرا اینطور فکر میکنی که حتما باید تو یه شرکت استخدام بشیم با یه 500 تومن ؟!!!! چرا به استقلال فکر نکنیم !!! ما بدون هیچ سرمایه ای میتونیم یه کار خوب راه بنداریم! تو وضعیت الان اتفاقا بهترین شرایط واس کار فراهم چون اوضاع اینقدر درهم و برهم که شما اگه زرنگ باشی خیلی سریعتر از شرایط عادی میتونی خودتو بالا بکشی . من صحبتام نه ارمانیه نه شعار .از دوربرم چیزی که میبینمو میگم.من نوعی حتی اگه بخوام به این فکر کنم که تو یه شرکت استخدام بشم ب بسم الله واس مصاحبه میگند اقای به اصطلاح مهندس بگو ببینیم چی بلدی؟؟ جواب این سوالا من چی باید بدم؟ چی بلدم که عرضه کنم؟؟؟؟؟!!! فرضا که شما را هیچ کجا نخواستند، مجانی که بدشون نمیاد واسشون کار کنی!! به عنوان کارآموز شاگرد یا هر اسم دیگه ای . دیگه اینجا مهارت توی نوعی که بعد از یه مدت خودتو نشون بدی!! به هر حال هرکاری اولش یه سختی های داره !!!

دوست من این حرفای الانتون با حرفای دیشب خیلی فرق میکنه
اونا آرمانی بود که گفتم
با حرفای شما تا حدودی موافقم
خوب وقتی اسم مهندس میاد رومون باید چیزیم واسه گفتن داشته باشیم
خوب معلومه که باید یاد بگیریم
اما قبول کن خیلی چیزارو باید بری تو صنعت و یاد بگیری
مگه دانشگاه چقد یاد میده
مگه چقد میتونیم هزینه کنیم
خیلیا که نمیتونن همه کلاسی برنو همه چیزی یاد بگیرن
من میگم کاش مشخص بود چی ازمون میخوان همونارو یاد بگیریم
3واحد هیدرولیک خوندی یدفه ازت میخوان سیستم هیدرولیکی طراحی کنی
انگار نه انگار که تو تازه درست تموم شده و فقط 3 واحد پاس کردی
اونم از طریق دیدن فیلمای لپ تاپ استادت!
نمیدونم این لپ تاپ چی بود دیگه
درس طراحی قالب این ترمم استاد فقط فیلم نشون میده
من اینارو مشکل میدونم
وگرنه منظورم این نبود که هیچ سعی و تلاشی نکنی
بعدشم
500 تومن واسه تجربه کسب کردن عالی تریم موقعیت ممکنه
اونم وقتی به عنوان یه نیروی صفر میری سرکار

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
واسه ياد گرفتن كار بايد تو خود كار باشي
يادمه بعد خدمت در به در دنبال كار بودم بلاخره تونستم تو يه شركت با فوق ديپلم كار گير بيارم البته ناگفته نمونه كه حقوق ديپلم مي گرفتم و بلا نسبت مثل ........... كار مي كردم
روز اول هم يه قرار داد امضا كردم به قول همكارمون ادمو بين مرگ و ذلت قرار مي داد
حالا با اين حقوق اداره كار چه كارا كه نمي كردم
1 سرپرست كار گاه مكانيك( مدير به كار گر مي گفت مرخصي مي خواي برو از اون بگير از اين ور به من مي گفت تا غروب بايد كار ها رو تحويل بدي يعني عملا مجبور مي شدم به كار گر مرخصي ندم كار گر هم شعور نداشت كه بفهمه فكر مي كرد من تازه به دوران رسيده دارم رياست مي كنم)
2 كنترل كيفي قطعات توليدي كار گاه مكانيك ( از يه طرف مدير مي گفت بايد اين طور باشه از طرفي كارگر فكر مي كرد من از خودم دارم درميارم و مي خوام اذيتشون كنم)
3 آموزش نيروهاي جديد ( كار به جاي سخت مي خورد كارگر انجام نميداد( چون تو تعهد امضا كرده كه كار خراب بشه 2 برابر اون از حقوقش كم ميشه) مجبور بودم خودم انجام بدم ناگفته نمونه 2 سري كسر حقوق هم خوردم اما مدير از ترس اين كه نكنه استعفا بدم بخشيد
4 به خاطر خطر ناك بودن جوشكاري با آرگون هيچ كس اين كارو انجام نمي داد( خودشونو مي زدن به ياد نگرفتن) مجبور بودم كل جوشكاري هاي آرگونو انجام بدم
5 بعد ها كه فهميده بودن كارشناسي دارم و كتيا با ساليد و اتو كدو فول بلدم كار هاي طراحي هم انجام مي دادم
خلاصه من كارشناسي بودم و خودمو تو كلي دردسر انداختم و چند ماهي اونجا كار كردم مطمعنا اگه ارشد بودم تو اون شرايط حاظر به كار كردن نبودم اصلا غرورم اين اجازه رو به من نمي داد ، لباس كار كارگرا از لباس كار من تميز تر بود
با اين كه خيلي سخت گذشت ( حتي شبا هم خواب كارگاه رو مي ديدم)
اما تجربه خفني برام داشت
اما اخرشو خيلي حال كردم
يه كار دولتي گير اوردم يه روز بي هوا برگه استعفا نوشتم و گذاشتم رو ميز مدير
خيلي شكه شد فكر نمي كرد.
در كل واسه شروع كار احتمال داره تو چنين شرايطي گير كنيد اصلا جا نزنيد چون واسه شروع كار مجبوريد اما بعد كسب يه مدت سابقه كار اوضا خيلي عوض ميشه
اگه بتونيد خودتونو به عنوان يه نيروي كليدي اون سازمان در بياريد مطمعنا همه چيز طبق خواسته شما پيش مي ره
پشتكار و عزم راسخ، رهگشا و كار ساز است

امثال شما باعث افتخار همه ی مهندسین مکانیکه
امیدوارم موفقتر بشید
وقتی زحمت بکشی بایدم جوابشو بگیری

edram

عضو جدید
با سلام
بهترین موسسه برای مشاوره در تهران کجاست؟
با تشکر

lordphoenix

عضو جدید
سلام دوستان.
تخمین رتبه مهستان و مدرسان شریف خیلی رتبه هاش متفاوته. اصلا میشه حسابی روش باز کرد ؟

UmadaM

عضو جدید
یه چیز جالب خوندم:eek:

وزيرعلوم، تحقيقات و فناوري، ظرفيت پذيرش دانشجوي کارشناسي ارشد در سال 92 را 130 هزار نفر اعلام کرد و گفت که از اين تعداد، حدود 130 هزار ظرفيت پذيرش در دانشگاه هاي دولتي و 60 هزار ظرفيت در دانشگاه آزاد اسلامي ايجاد شده است.
ايرنا به نقل از وزارت علوم، ˈکامران دانشجوˈ روز دوشنبه در مراسم معرفي دانشجويان نمونه کشور گفت: در سال 88، ظرفيت پذيرش دانشجوي کارشناسي ارشد حدود 30 هزار نفر بود که اين ميزان در سال 91 به 90 هزار نفر رسيد.

وي با بيان اينکه براي سال 92 نيز 190 هزار ظرفيت پذيرش دانشجوي کارشناسي ارشد در دانشگاه هاي کشور ايجاد شده است، خاطرنشان کرد که اين ميزان، 45 هزار نفر بيشتر از تکليف قانون برنامه پنجم توسعه است.

اینجور که میگن اگر آزاد هم در نظر نگیریم حداقل 40 هزار نفر امسال بیشتر پذیرش داریم:surprised:... درسته؟

به نظرتون امسال اخرین رتبه قبولی مکانیک ساخت در تهران چند میشه:cry: شبانه روزانه فرقی نداره؟ سال 90 کسی میدونه آخرین رتبه قبولی ساخت تولید تهران چند بوده؟

آخرین ویرایش:

Masoumi_Manu

کاربر فعال مهندسی مکانیک , مشاور تحصیلات تکمیلی
کاربر ممتاز

وزيرعلوم، تحقيقات و فناوري، ظرفيت پذيرش دانشجوي کارشناسي ارشد در سال 92 را 130 هزار نفر اعلام کرد و گفت که از اين تعداد، حدود 130 هزار ظرفيت پذيرش در دانشگاه هاي دولتي و 60 هزار ظرفيت در دانشگاه آزاد اسلامي ايجاد شده است.
ايرنا به نقل از وزارت علوم، ˈکامران دانشجوˈ روز دوشنبه در مراسم معرفي دانشجويان نمونه کشور گفت: در سال 88، ظرفيت پذيرش دانشجوي کارشناسي ارشد حدود 30 هزار نفر بود که اين ميزان در سال 91 به 90 هزار نفر رسيد.

وي با بيان اينکه براي سال 92 نيز 190 هزار ظرفيت پذيرش دانشجوي کارشناسي ارشد در دانشگاه هاي کشور ايجاد شده است، خاطرنشان کرد که اين ميزان، 45 هزار نفر بيشتر از تکليف قانون برنامه پنجم توسعه است.

اینجور که میگن اگر آزاد هم در نظر نگیریم حداقل 40 هزار نفر امسال بیشتر پذیرش داریم:surprised:... درسته؟

به نظرتون امسال اخرین رتبه قبولی مکانیک ساخت در تهران چند میشه:cry: شبانه روزانه فرقی نداره؟ سال 90 کسی میدونه آخرین رتبه قبولی ساخت تولید تهران چند بوده؟
بله ظاهرا ظرفیتا امسال انفجاری زیاد شده حتی از سال 90 هم بیشتر شده.ولی باید دید چقدرش به مکانیک میخوره سال گذشته کلا تو گرایشای مکانیک کاهش ظرفیت داشتیم امیدوارم امسال زیاد بشه.ولی درمورد رتبه های ساخت باید دید تعداد دوستان طراحی و تبدیل بین رتبه های ساخت چقدره که البته فکر میکنم کمتر از سال گذشته باشه چون امسال میانگین ساخت بالارفته.من فکر میکنم در دانشگاه های تهران تا حدود 200 قبولی روزانه امسال باشه.

farzadyar

عضو جدید

اين همه افزايش ظرفيت چي رو نشون ميده؟
خوش به حال اونايي كه الان چند سال سابقه كار دارن و با اين ظرفيتا هم ميتونن ارشد بگيرن و ارتقاي شغلي پيدا كنن
اما اين ظرفيتا خيلي ها رو هم بد بخت خواهد كرد.
البته آمار بيكاري رو هم پايين مياره

Zaneti

مدیر تالار مهندسی مکانیک
مدیر تالار
اين همه افزايش ظرفيت چي رو نشون ميده؟
خوش به حال اونايي كه الان چند سال سابقه كار دارن و با اين ظرفيتا هم ميتونن ارشد بگيرن و ارتقاي شغلي پيدا كنن
اما اين ظرفيتا خيلي ها رو هم بد بخت خواهد كرد.
البته آمار بيكاري رو هم پايين مياره

حالا معلوم نیست که مکانیک زیاد میشه یا نه ؟
خوب با این حال انگار مسئول ها هم فهمیدن مجبورند برای رفع بیکاری ظرفیت دانشگاه ها را بالا ببرند تا یه عده سرگرم درس خوندن باشند.

hossein21

عضو جدید
قبولی امسال

قبولی امسال

سلام
به نظرتون با 2800 میشه دانشگاه امام حسین یا مالک طراحی قبول شد؟ گند زدمممممممم
مرسی

mahde1818

عضو جدید
سلام
به نظرتون با 2800 میشه دانشگاه امام حسین یا مالک طراحی قبول شد؟ گند زدمممممممم
مرسی
سال قبل با 3200 مالک قبول شدند چون نیمه متمرکزه هیچ قانون خاصی نداره یه بدی اساسی که داره اینه که مدرکت رو خارج کشور قبول نداره

nemat allah

عضو جدید
سلام واسه آزمون استخدامی شرکت نفت این 3 درس واسه همه گرایش ها میاد از دوستان میخوام راهنمایی کنیدکتاب تست یا جزوه معرفی کنید
1-طراحی قالب 2-متالورژی در تولید 3-ماشین ابزار
با تشکر

hossein21

عضو جدید
قبولی امسال

قبولی امسال

راجع به نحوه استخدامش هم اطلاعی دارید؟

parandme

کاربر بیش فعال
اره همون طراحی صلاح هست که با ضرایب طراحی کاربری محاسبه میشه
برای همچین رشته هایی اصلا کسی داوطلب نمیشه اصلا ارزشی نداره - خود وزارت دفاع هم استخدام نمی کنه چون میدونه با رتبه های بالا قبول میشن بخاطر همین بیشتر از میان کارمندای شرکت های وابسته به وزارت دفاع بر میدارن و خیلی کم از بیرون میگیرن
البته برای همه رشته هاش اینطور نیست مثل هوافضا و تبدیل انرژی (اصفهان)
در هر حال چون وزارت دفاع داره سرمایه گذاری می کنه (رو دانشگاه مالک اشتر) بخاطر همین ترجیح میدن افرادی رو بردارن که مهارت و تجربه کاری لازم در زمینه صنایع دفاعی و هوافضایی و صنایع هوایی رو دارن تا بعدا ازشون استفاده کنن و بخاطر همین قاعداتا مهندسای شاغل تو وزارت دفاع از اولویت برخوردان و منطقی هم هست

parandme

کاربر بیش فعال
سلام واسه آزمون استخدامی شرکت نفت این 3 درس واسه همه گرایش ها میاد از دوستان میخوام راهنمایی کنیدکتاب تست یا جزوه معرفی کنید
با تشکر
دوست عزیز بعدا اعلام خواهد شد که برای رشته های جامدات و سیالات ضریب صفر دارن

Masoumi_Manu

کاربر فعال مهندسی مکانیک , مشاور تحصیلات تکمیلی
کاربر ممتاز
با تشکر
سلام مهندس واسه طراحی قالب منابع متعدد بستگی به این داره طراحی چه قالبی باشه ولی بهترین منبعی که میتونم معرفی کنم کتاب گام به گام طراحی قالب های برش ترجمه عبدلله ولی نژاد انتشارات نشر طراح هست.
واس متالورژی بهتره یه نگاهی به کتاب های فنی حرفه ای تو این زمینه بکنی چون منابع این درس خیلی سنگینه و فرصت خوندن همشون نیست
برای ماشین ابزار هم کتابی با همین عنوان که در دوجلد هست انتشارات نشر طراح رو بخوندی البته روی تراشکاری و فرزکاری بیشتر تمرکز کنید
موفق باشید

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا