صفحه 1 از 6 12345 ... آخرينآخرين
نمايش نتايج 1 تا 10 از 51

تاپیک: [تصفیه خانه های فاضلاب در ایران]

 1. #1
  عضو فعال آواتار abfa
  رشته
  مهندسی عمران
  مقطع
  لیسانس
  تاريخ عضويت
  2007/11
  محل سكونت
  ایران
  امتیاز
  976
  پست ها
  736

  Arrow [تصفیه خانه های فاضلاب در ایران]

  گسترش شهرها همراه با ارتقای سطح آگاهی عمومی ، علاوه بر افزایش میزان استحصال آب از منابع سطحی و زیرزمینی ، افزایش آلودگی و تنوع آلاینده های منابع آب را نیز در پی داشته است . برداشت و تصفیه ی آب از منابع سطحی و زیرزمینی و نیز تصفیه فاضلاب تولید شده در سفره های زیرزمینی ، ضمن آلودگی آبخوان ها ، در چرخه ی طبیعی آب نیز اختلال ایجاد خواهد کرد . از سوی دیگر به دلیل امکان گسترش بیماری های متعدد ناشی از آلودگی آب به فاضلاب ، ایجاب می کند تا به منظور حفظ سلامت جوامع و پیشگیری از بروز اختلال در چرخه ی آب ، فاضلاب ها به نحو مناسب جمع آوری ، تصفیه و به چرخه ی طبیعی آب بازگردانده شود .
  تأثیرات نامطلوب زیست محیطی ناشی از دفع نادرست فاضلاب شهری و صنعتی در حدی است که امروزه اجرای طرح های فاضلاب در مناطق شهری و روستایی کشور امری ضروری و بنیادی تلقی می گردد . مهمترین اهداف از احداث سامانه های تصفیه ی فاضلاب شامل حفظ بهداشت همگانی ، حفاظت محیط زیست و جلوگیری از آلودگی منابع آب و استفاده مجدد از فاضلاب تصفیه شده در کشاورزی و صنعت می باشد .
  اولین تصفیه خانه ی فاضلاب شهری ایران در سال 1340 با ظرفیت 350 متر مکعب در روز در منطقه ی صاحبقرانیه تهران به بهره برداری رسید . قبل از انقلاب تنها 4 تصفیه خانه عمده فاضلاب در کل کشور در مدار بهره برداری بود . این تصفیه خانه ها در شهرهای تهران (صاحبقرانیه و شوش با فرآیند لجن فعال) و اصفهان (فاز یک جنوب با فرآیند صافیچکنده و فولاد شهر با فرآیند برکه تثبیت) و عمدتا در مناطق سنگی و یا مناطقی که روش های سنتی دفع فاضلاب کارایی نداشتند اجرا شده بود .
  در فاصله ی سال های 57 تا 69 به تدریج تصفیه خانه های شاهین شهر و فاز 2 و 3 جنوب در اصفهان با فرآیند لجن فعال ، تصفیه خانه ی سرکان با فرآیند لجن فعال در همدان ، تصفیه خانه های هویزه شمالی و هویزه جنوبی با فرآیند برکه تثبیت در خوزستان ، تصفیه خانه انارک با روش برکه تثبیت در اصفهان ، تصفیه خانه قیطریه در تهران با فرآیند لجن فعال ، تصفیه خانه بهبهان با فرآیند صافی چکنده در خوزستان ، تصفیه خانه شمال فاز 1 و 2 با فرآیند لجن فعال در اصفهان ، تصفیه خانه های اکباتان و زرگنده در تهران با روش لجن فعال اجرا و به بهره برداری رسید . به طوریکه تا قبل از تشکیل شرکت های آب و فاضلاب 15 تصفیه خانه در شهرهای کشور در مدار بوده است .
  پس از تصویب قانون تشکیل شرکت های آب و فاضلاب در دی ماه سال 1369 ، در کنار توسعه ، تجهیز و بازسازی تأسیسات آبرسانی شهری ، اجرای تصفیه خانه های فاضلاب شهری نیز در سرلوحه ی برنامه ی کاری معاونت آب و فاضلاب شهری وزارت نیرو قرار گرفت . به طوری که پس از قریب به 14 سال از آغاز به کار این شرکت ها تعداد تصفیه خانه های فاضلاب به 73 واحد در پایان سال 83 رسیده است .
  در آذربایجان شرقی تصفیه خانه های تبریز و مراغه با روش لجن فعال ؛ در آذربایجان غربی تصفیه خانه ی خوی با فرآیند لاگون هوادهی ؛ در اصفهان تصفیه خانه ی صفائیه با روش لجن فعال – تصفیه خانه های مبارکه ، زرین شهر ، سپاهان شهر و سمیرم با روش لاگون هوادهی – تصفیه خانه های کوهپایه ، ورزنه ، شهرضا ، قهدریجان ، نایین ، با فرآیند برکه تثبیت – تصفیه خانه ی بهارستان با روش سپتیک و برکه ؛ در تهران تصفیه خانه های دولت آباد ، شهید محلاتی و شهرک قدس با فرآیند لجن فعال – تصفیه خانه اضطراری جنوب با روش لاگون هوادهی ؛ در چهارمحال بختیاری تصفیه خانه های شهرکرد و بروجن با روش لجن فعال - تصفیه خانه های سامان و جونقان با فرآیند لاگون هوادهی ؛ در بوشهر تصفیه خانه های بوشهر و دیلم با روش برکه تثبیت ؛ در خوزستان تصفیه خانه ی اهواز با فرآیند لجن فعال - تصفیه خانه ی سوسنگرد با روش برکه تثبیت ؛ در سمنان تصفیه خانه ی مهدی شهر با روش برکه تثبیت ؛ در سیستان و بلوچستان تصفیه خانه ی زابل با روش برکه تثبیت – تصفیه خانه ی جام جم با روش لجن فعال ؛ در فارس تصفیه خانه ی شیراز با فرآیند لجن فعال – تصفیه خانه ی مرودشت با روش لاگون هوادهی ؛ در قم تصفیه خانه ی قم با روش لاگون هوادهی ؛ در کرمانشاه تصفیه خانه های کرمانشاه ، بیستون و پاوه با روش لجن فعال – تصفیه خانه های گیلان غرب و اسلام آباد با روش برکه تثبیت ؛ در کردستان تصفیه خانه ی قروه با فرآیند برکه تثبیت ؛ در گلستان تصفیه خانه بندر گز با روش لاگون هوادهی ؛ در گیلان تصفیه خانه منجیل با روش لجن فعال ؛ در لرستان تصفیه خانه ی خرم آباد با روش لجن فعال ؛ در مازندران تصفیه خانه ی شهرک نساجی قائم شهر با فرآیند لجن فعال ؛ در مرکزی تصفیه خانه های رسول آباد ، اراک و دلیجان با روش برکه تثبیت – تصفیه خانه ی تفرش با روش لجن فعال ؛ در خراسان تصفیه خانه ی پرکند آباد با روش لاگون هوادهی – تصفیه خانه های اولنگ ، اسفراین و سبزوار با فرآیند برکه تثبیت – تصفیه خانه ی بجنورد با روش لجن فعال تا پایان سال 83 در دست بهره برداری بوده است . تا امسال نیز تصفیه خانه هایی در چندین شهر به بهره برداری رسیده و تعدادی نیز در حال ساخت است .
  برگرفته از شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور
  ایمان داشته باش که کوچکترین محبتها از ضعیفترین حافظه ها پاک نمیشود.

 2. تشكرها از اين پست


 3. #2
  عضو فعال آواتار abfa
  رشته
  مهندسی عمران
  مقطع
  لیسانس
  تاريخ عضويت
  2007/11
  محل سكونت
  ایران
  امتیاز
  976
  پست ها
  736

  Thumbs up تصفیه خانه ی فاضلاب شهرک شوش

  تاریخچه
  تصفیه خانه ی فاضلاب شوش در سال 1354 توسط وزارت مسکن و شهرسازی (مجری طرح) و مهندسین مشاور کوانتا (طراح و مشاور) و شرکت مهندسین میثم و هیدرولیک (پیمانکار) ساخته و مورد بهره برداری قرار گرفت . به دلیل فقدان نیروی متخصص در امور راهبری و مشکلات بوجود آمده ، تأسیسات در سال 1362 تحویل سازمان آب منطقه ای گردید . در سال 1371 با تشکیل شرکت های آب و فاضلاب این تأسیسات نیز به شرکت آب و فاضلاب تهران منتقل شد و متعاقب آن از سال 1375 تاکنون توسط شرکت فاضلاب تهران در حال بهره برداری می باشد .
  این تصفیه خانه به روش لجن فعال ، همراه با هوادهی ممتد ، فاضلاب ورودی را تصفیه و پساب خروجی را از طریق نهر هاشم آباد به رودخانه سرخه حصار دفع می نماید . شبکه جمع آوری این تصفیه خانه از نوع مجرا بوده و تنها فاضلاب خانگی را جمع آوری و به صورت کاملا ثقلی به تصفیه خانه هدایت می نماید .
  این شبکه در طول 42 کیلومتر مسیر خود دارای 840 آدم رو است و 7200 انشعاب خانگی را پوشش می دهد ، لوله های شبکه جمع آوری فاضلاب از قطر 125 تا 250 میلیمتر از جنس P.V.C و قطرهای 300 و 400 میلیمتر آن از جنس آزبست سیمان می باشد . در حال حاضر بهره برداری و نگهداری از شبکه فوق توسط بخش خصوصی انجام می گردد .
  مشخصات کلی تصفیه خانه فاضلاب شهرک شوش :
  مساحت زمین تصفیه خانه 5500 مترمربع
  مساحت بنای اداری رفاهی 1000 متر مربع
  مساحت فضای سبز 5000 مترمربع
  مساحت تحت پوشش شبکه جمع آوری 53 هکتار واحد اول
  48 هکتار واحد دوم
  جمعیت تحت پوشش (طراحی) 40000 نفر
  جمعیت تحت پوشش (فعلی) 100000 نفر
  دبی متوسط ورودی (طراحی) 170 مترمکعب در ساعت
  دبی متوسط ورودی (فعلی) 425 مترمکعب در ساعت
  دبی ماکزیمم ورودی (طراحی) 340 مترمکعب در ساعت
  دبی ماکزیمم ورودی (فعلی) 625 مترمکعب در ساعت
  سرانه فاضلاب ورودی (طراحی) LPCD 100
  سرانه BOD5 (طراحی) 35 گرم در روز
  طول شبکه جمع آوری 42 کیلومتر
  تعداد آدم روها 840 عدد
  نحوه انتقال از شبکه به تصفیه خانه ثقلی
  معرفی واحدهای تصفیه خانه:
  آشغالگیر دستی:
  جهت جلوگیری از ورود آَشغال به داخل ایستگاه پمپاژ و صدمه زدن به قسمت های مکانیکی پمپ ها ، قبل از ورود فاضلاب به داخل ایستگاه پمپاژ ، یک عدد آشغالگیر دستی دانه درشت تعبیه گردیده است .
  ایستگاه پمپاژ ورودی:
  به علت پایین بودن عمق لوله ورودی فاضلاب به تصفیه خانه که حدود 7 متر پایین تر از سطح زمین قرار گرفته است ، یک ایستگاه پمپاژ مجهز به 3 عدد پمپ کف کش مستغرق مخصوص فاضلاب نصب شده است که فاضلاب ورودی را به محل خردکن ، پمپاژ می کند . از سه پمپ موجود یک عدد به عنوان رزرو (STAND BY) می باشد .
  واحد خردکن و اندازه گیری دبی:
  جهت جلوگیری از ورود و ته نشین شدن دانه های موجود در فاضلاب به حوض هوادهی یک عدد دستگاه خردکننده به ظرفیت 250 متر مکعب در ساعت در این قسمت نصب گردیده که فاضلاب ورودی را آسیاب کرده و به قسمت اندازه گیری دبی به وسیله ترانسیمتر و پارشال فلوم نصب شده در کانال ، فاضلاب ورودی اندازه گیری و ثبت می گردد .
  حوض هوادهی:
  فاضلاب ورودی پس از عبور از دستگاه خردکن توسط دو کانال مجزا ، وارد دو حوض هوادهی می شود . ابعاد هر حوض 4.5_19.5_19.5 بوده و هر حوض مجهز به یک دستگاه هواده سطحی است که به صورت دائم در حال هوادهی فاضلاب می باشد .
  حوض ته نشینی ثانویه:
  فاضلاب پس از مرحله هوادهی ، وارد حوض ته نشینی ثانویه دایره ای شکل (در واحد اول تعداد حوضهای ته نشینی ثانویه 2 عدد می باشد) به قطر 14.5 متر که عمق ماکزیمم آن 3 متر است ، می گردد و پس از طی زمان ماند لازم پساب تصفیه شده از سرریزها وارد کانال خروجی می شود .
  ایستگاه پمپاژ لجن برگشتی و اضافی:
  به منظور برگشت لجن فعال یک ایستگاه پمپاژ لجن در نظر گرفته شده است . در واحد دوم تصفیه خانه برگشت لجن به وسیله یک دستگاه پمپ حلزونی انجام می گیرد (در واحد اول این کار به وسیله دو عدد پمپ سانتریفوژ انجام می شود) و جهت ارسال لجن های اضافی به واحد لجن خشک کن از دو دستگاه پمپ سانتریفوژ استفاده می شود .
  بستر های لجن خشک کن:
  به منظور آبگیری و خشک کردن لجن های حاصل از حوض های ته نشینی ثانویه از بستر های لجن خشک کن که یکی از روش های خشک کردن لجن فاضلاب است ، استفاده می گردد .
  تابش آفتاب ، تبخیر و زهکشی آب لجن از کف ، باعث خشک شدن لجن می شود . آب حاصل از زهکشی توسط خط لوله دوباره به ایستگاه پمپاژ ورودی برگشت داده می شود .
  استفاده از فرآورده های تصفیه خانه:
  1. پساب خروجی:
  جهت استفاده از پساب خروجی تصفیه خانه ، در فضای سبز اطراف ، یک خط لوله انحرافی از مسیر خروجی به داخل حوضچه ای طراحی و ساخته شده است ، که در این مرحله بعد از کلر زنی به وسیله نیروی پمپاژ ، پساب حاصله به مصرف جنگل کاری اطراف می رسد .
  2. کود حاصل از لجن های خشک شده:
  به دلیل آلوده بودن ، لجن های حاصل از بسترهای لجن خشک کن بلافاصله بعد از جمع آوری قابل استفاده نبوده و به همین دلیل لجن های خشک شده بعد از طی مراحل کمپوست قابل فروش در فضای سبز (درختکاری) می باشد .
  منبع : شرکت فاضلاب تهران
  ويرايش شده توسط sepehrkhosrowdad در 2008/10/14 در ساعت 01:43 PM دليل: تصحیح فونت
  ایمان داشته باش که کوچکترین محبتها از ضعیفترین حافظه ها پاک نمیشود.

 4. تشكر از اين پست


 5. #3
  عضو فعال آواتار abfa
  رشته
  مهندسی عمران
  مقطع
  لیسانس
  تاريخ عضويت
  2007/11
  محل سكونت
  ایران
  امتیاز
  976
  پست ها
  736

  Thumbs up تصفيه خانه فاضلاب قم

  کليات:
  تصفیه خانه ی فاضلاب طرح فوری – اضطراری شهر قم در قسمت جنوب شرقی رودخانه قمرود و در شرق اتوبان کمربندی تهران – کاشان قرار گرفته است .
  جمعیت تحت پوشش تصفیه خانه 110000 نفر می باشد که منطقه سالاریه ، قسمت جنوبی شهرک صفا و حریم رودخانه قمرود را با مساحتی معادل 380 هکتار در بر می گیرد . پساب خروجی از تصفیه خانه برای مصارف کشاورزی منطقه مورد استفاده قرار می گیرد و در فصول غیر آبیاری به رودخانه قمرود تخلیه می گیرد .
  فرآیند تصفیه :
  در مرحله فوری - اضطراری تصفیه خانه فاضلاب شهر قم ، از یک طرف با توجه به فوریت اجرای طرح و از طرف دیگر به علت محدودیت های ارزی و ریالی موجود در ارتباط با تهیه تجهیزات برقی و مکانیکی و نیز وضعیت زمین قابل تملک برای احداث تصفیه خانه ، فرآیند تصفیه از نوع لاگون های هوادهی انتخاب شده است .
  فرآیند تصفیه در طرح حاضر شامل مراحل زیر می باشد :
  1. تصفیه مقدماتی شامل آشغالگیر ، دانه گیر و پارشال فلوم
  2. تصفیه ثانویه شامل لاگون های هوادهی ( اختلاط کامل و ناقص ) و ته نشینی
  با توجه به شرایط توپوگرافی منطقه لازم است به منظور بالا آوردن فاضلاب خام به سطح زمین در ابتدای تصفیه خانه ، ایستگاه پمپاژ احداث گردد . بدین منظور دو پمپ حلزونی ( پیچوار ) به فاصله 500 متر از هم و در خارج از محل تصفیه خانه و در فاصله حدود 400 متری از آن تعبیه شده است .
  تصفیه مقدماتی
  1. آشغالگیر : در محل ورودی تصفیه خانه به منظور جداسازی اجسام معلق درشت موجود در فاضلاب خام از دو دستگاه آشغالگیر مکانیکی اتوماتیک و یک دستگاه آشغالگیر دستی برای شرایط اضطراری استفاده می شود .

  2. دانه گیری : بعد از واحد آشغالگیری ، جریان فاضلاب از حوض دانه گیر با سرعت ثابت عبور می نماید . در این حوضچه ذرات و ماسه به دلیل کاهش سرعت ، رسوب مینمایند .

  3. دستگاه اندازه گیری جریان : شامل یک واحد پارشال فلوم می باشد که بعد از واحد دانه گیر تعبیه شده است .


  تصفیه ثانویه :
  1. لاگون هوادهی با اختلاط کامل ( دور تند ) : شامل دو لاگون که به طور موازی با هم عمل کرده و هر کدام دارای زمان ماند 25 روز می باشند .
  2. لاگون هوادهی با اختلاط ناقص ( دور کند ) : شامل 6 لاگون بوده که در دو سری سه تایی به طور موازی کار می کنند و هر کدام دارای زمان ماند حدود 1 روز می باشند .
  3. لاگون ته نشینی : شامل دو برکه بوده که به طور موازی با هم عمل کرده و هر کدام دارای زمان ماند 12 ساعت می باشند
  ایمان داشته باش که کوچکترین محبتها از ضعیفترین حافظه ها پاک نمیشود.

 6. تشكر از اين پست


 7. #4
  عضو فعال آواتار abfa
  رشته
  مهندسی عمران
  مقطع
  لیسانس
  تاريخ عضويت
  2007/11
  محل سكونت
  ایران
  امتیاز
  976
  پست ها
  736

  Thumbs up تصفیه خانه فاضلاب قم

  فایل PDF موارد ذکر شده به همراه عکس و مشخصات فنی
  فايل ضميمه فايل ضميمه
  ایمان داشته باش که کوچکترین محبتها از ضعیفترین حافظه ها پاک نمیشود.

 8. تشكرها از اين پست


 9. #5
  عضو فعال آواتار abfa
  رشته
  مهندسی عمران
  مقطع
  لیسانس
  تاريخ عضويت
  2007/11
  محل سكونت
  ایران
  امتیاز
  976
  پست ها
  736

  Thumbs up تصفیه خانه فاضلاب تبریز

  مقدمه :
  به منظور جلوگیری از آلودگی محیط زیست شهری و شیوع بیماری ها ، جلوگیری از آلودگی آب های زیرزمینی ، کشاورزی و استفاده از لجن تصفیه شده به صورت کود و همچنین تأمین آب کشاورزی دشت های اطراف تبریز با استفاده از پساب تصفیه شده برای شهر دو میلیون نفری تبریز ، تصفیه خانه ای به روش لجن فعال با هوادهی دیفیوزری در فاصله چهار کیلومتری غرب شهر تبریز در اراضی روستای قراملک ، ضلع جنوبی رودخانه آجی چای و در پائین ترین نقطه شهر ، در زمینی به مساحت 72 هکتار در سه مدول و هر مدول ، برای تصفیه فاضلاب 612 هزار نفر جمعیت شهری بعلاوه 20 درصد حجم فاضلاب خانگی برای پساب صنعتی در نظر گرفته شده است . ضمنا" انتقال فاضلاب به تصفیه خانه بصورت ثقلی انجام می پذیرد .
  مطالعات اولیه طرح فاضلاب تبریز از سال 1353 شروع گردید و در سال 1361 با تغییری در مبانی اصلی ، این مطالعات ادامه یافت . عملیات ساختمانی تصفیه خانه که توسط پیمانکار از اوایل سال 1374 و نصب تجهیزات و ماشین آلات تصفیه خانه از سال 1378 شروع گردیده بود در تیر ماه سال 1380 با صرف هزینه ای بالغ بر50 میلیارد ریال به اضافه 24 میلیون مارک به بهره برداری رسید .
  مشخصات فاز اول تصفیه خانه فاضلا........................
  فايل ضميمه فايل ضميمه
  ایمان داشته باش که کوچکترین محبتها از ضعیفترین حافظه ها پاک نمیشود.

 10. تشكر از اين پست


 11. #6
  عضو فعال آواتار abfa
  رشته
  مهندسی عمران
  مقطع
  لیسانس
  تاريخ عضويت
  2007/11
  محل سكونت
  ایران
  امتیاز
  976
  پست ها
  736

  Thumbs up تصفیه خانه فاضلاب مراغه

  تصفیه خانه فاضلاب مراغه در زمینی به مساحت 17.5 هکتار (با منظور نمودن توسعه تا سال 1400) در حد فاصل رودخانه صوفی چای و جاده روستائی ده قلعه در فاصله مناسبی تا روستای پهرآباد واقع شده است. فاضلاب خام توسط لوله بتنی به قطر 1200 میلی متر وارد آخرین منهول خط انتقال در محوطه تصفیه خانه می گردد.
  در مورد اطلاعات فنی و موارد دیگر فایل ضمیمیه ی زیر را حتما ببینید :
  فايل ضميمه فايل ضميمه
  ایمان داشته باش که کوچکترین محبتها از ضعیفترین حافظه ها پاک نمیشود.

 12. #7
  عضو فعال آواتار abfa
  رشته
  مهندسی عمران
  مقطع
  لیسانس
  تاريخ عضويت
  2007/11
  محل سكونت
  ایران
  امتیاز
  976
  پست ها
  736

  Thumbs up تصفیه خانه فاضلاب مرند

  شهر مرند در فاصله 70 کیلومتری شهر تبریز درطول جغرافیایی 65 درجه و 46 دقيقه وعرض جغرافیایی 38 درجه و 36 دقيقه واقع شده است. جمعیت این شهر برای طرح توسعه 202000 نفر است.
  با توجه به توسعه شهر وحفظ محیط زیست ضرورت احداث تصفیه خانه فاضلاب.....
  فايل ضميمه فايل ضميمه
  ایمان داشته باش که کوچکترین محبتها از ضعیفترین حافظه ها پاک نمیشود.

 13. تشكر از اين پست


 14. #8
  عضو آواتار amirrezastar
  رشته
  مهندسی عمران
  مقطع
  دانشجوی فوق لیسانس
  تاريخ عضويت
  2008/7
  محل سكونت
  شهر شهریاران /پروین /ستار/سالار/...
  امتیاز
  32
  پست ها
  59

  پيش فرض

  مطالب عالی بود thanks
  خداوندا اگر روزي بشر گردي /زحال ما باخبر گردي -پشيمان مي شوي ز قصه خلقت

 15. #9
  تازه وارد
  رشته
  مهندسی عمران
  تاريخ عضويت
  2010/5
  امتیاز
  11
  پست ها
  1

  پيش فرض

  ممنون عالی بودl

 16. تشكر از اين پست


 17. #10
  تازه وارد
  رشته
  مهندسی عمران
  مقطع
  دانشجوی لیسانس
  تاريخ عضويت
  2010/6
  محل سكونت
  ایران
  امتیاز
  11
  پست ها
  2

  پيش فرض

  سلام مهندس من دانشجوی ترم آخر مهندسی عمران / آب و فاضلاب هستم پروژه ای انتخاب کردم در مورد (آب بحساب نیامده ) می باشد اگه راهنمایی کنید و اگر احیانا مطالبی دارید در اختیار من هم بگذارید بزرگواری کردین و ان شاالله جبران کنیم

صفحه 1 از 6 12345 ... آخرينآخرين

تاپیک های مشابه

 1. راهنمای بهره برداری و نگهداری از تصفیه خانه های فاضلاب شهری
  توسط نیما_1 در تالار مقالات مهندسی عمران
  پاسخ ها: 0
  آخرین ارسال: 2012/4/24, 10:20 AM
 2. دانلودگزارشهای کاراموزی تصفیه خانه های فاضلاب اصفهان
  توسط afshintehrani در تالار مهندسی آب ، سازه های هیدرولیکی ، فاضلاب
  پاسخ ها: 8
  آخرین ارسال: 2011/10/07, 02:12 AM
 3. تصفیه خانه های آب در ایران
  توسط abfa در تالار مهندسی آب ، سازه های هیدرولیکی ، فاضلاب
  پاسخ ها: 4
  آخرین ارسال: 2010/8/09, 03:06 PM
 4. بهره برداري و راه اندازي تصفيه خانه هاي فاضلاب دستورالعمل مي خوام
  توسط nafiseh-m در تالار مهندسی آب ، سازه های هیدرولیکی ، فاضلاب
  پاسخ ها: 2
  آخرین ارسال: 2009/10/30, 01:15 AM
 5. پاسخ ها: 0
  آخرین ارسال: 2009/7/01, 10:58 AM

ثبت اين صفحه

ثبت اين صفحه

قوانين ارسال

 • شما نمی‌توانيد تاپيک جديد ارسال كنيد
 • شما نمی‌توانيد پاسخ ارسال كنيد
 • شما نمی‌توانید فایل ضمیمه ارسال كنيد
 • شما نمی‌توانيدنوشته‌های خود را ويرايش كنيد
 •