بحث و گفتگو در مورد آزمونها (کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا)

Hamid_MadNess

متخصص سرامیک
کاربر ممتاز
چرا این گرایش رو حذف کنند؟
ریخته گری از گرایش هایی است که داشتن دید مهندسی واقتصادی از ویژگی های بارز آن است.در حالیکه که برخی گرایش ها فقط نام مهندسی رو حمل می کنند ولی فقط اسم مهندسی...
به هر حال هرچی باشه از گرایش شناسایی بهتره.

این نظر شخصی شماست... ریخته گری از نظر علمی و پژوهشی منسوخ شده... چندتا مقاله می تونید بیارید که راجع به ریخته گری باشه؟ الان مباحث خوردگی و متالورژی پودر ( نانو مواد ) و ... مطرح است... به تبع شکل دادن فلزات رشته مهندسی است و ریخته گری هم یجور شکل دادنه دیگه!!!
ریخته گری رو به توسعه نیست دوست عزیز باید این رو قبول کرد چیز جدیدی نیست!!! پودر یا فناوری پودر امروزه خیلی چشمگیره !!!
تو مواد در سطح دنیا این چندتا رشته MSE زنده اند و روز به روز در حال توسعه اند :
1. سرامیک
2.بیومواد
3.نانومواد
4.خوردگی و مهندسی سطح
.
.
.
جوش و شکل و ریخته گری و استخراج نرخ علمی پژوهشی شون خیلی کمتر از اون موارد بالاست!!! خوردگی و الکتروشیمی علمی است اجتناب ناپذیر همیشه نیاز است و کهنه هم نمی شه!!! همینطور بیومواد - نانومواد - سرامیک ...
یک سرچ راجع به Castables در Sciencedirect انجام بدید هرچی مقاله می بینید برای این 5 6 سال اخیر است و موضوع بسیار جدیدی است!!! یا راجع به Tissue engineering یا ...
تو مواد سرامیک و پلیمر ه که جدید است و در حال توسعه است ... فلز از زمان های عصر آهن و برنز بوده و ریخته گری می شده و شکل داده می شده ( فرج برای شمشیرسازی) و ...
حتی فردوسی بزرگ در باره استخراج آهن سروده اند... ناگفته نماند که صنعت بدون فولاد هیچ است!!! این رو به یقین می گم!!! هیچ عمارت و ساختمانی بدون فولاد و سیمان میسر نیست!!! حتی ماشین هامون - صنعت برق و هزاران کاربرد دیگر... پس صنعت متالورژی حرف اول رو می زنه!!! بحث من امروزه راجع به پژوهش و نوین بودنه نه نفی ...
اشتباه برداشت نشه که بنده دارم علم و مهندسی متالورژی رو زیر سوال می برم نه! نه !! این اشتباه نشه!!! منظور این است که اکثر شاخه های متالورژی قدیمی است(ریخته گری - استخراج - شکل دادن ) و بوده و جدید نیست!!!

mehdi2237

عضو جدید
شما اگه علم و صنعت شناسایی بزنی که قبولی بعدشم از امیر کبیر فکر کنم خیلی سرتره. صنعتی اصفهان از هر دو اینا سرتره اما میگن تو ارشد مشکل معدل بالا گرفتن داره و تازگیها خبر رسیده گنده های صنعتی اصفهان دارن بازنشست میشن و اونجا کمی هم مشکل خوابگاه داره. اما از لحاظ علمی تو مواد اگه نگیم اولیه قطعا دوم. از لحاظ خارج هم به غیر از مشکل معدل، عالیه. ( البته دانشگاه تهران برا خارج معتبرتره ولی معدل و مدرک زبان در اولویت هستن)
مرسی از راهمناییتون ولی خداییش موندم یکی میگه تو تهران خیلی راحت میشه با اساتید دانشگاهای دیگه لینک شد و از این حرفا یکی میگه صنعتی اصفهان قویه یکی دیگه میگه معدلت تو صنعتی اصفهان میاد پایین موندم کدوم موردو در نظر بگیرم من خودم کارشناسی سهند بودم بعضی ها میگن جو صنعتی اصفهان هیچ فرقی با سهند نداره

chs

عضو جدید
سلام دوستان. به نظر شما ازبین شناسایی شبانه تهران، شناسایی و خوردگی روزانه تربیت مدرس، شناسایی روزانه علم و صنعت و شناسایی روزانه امیر کبیر بهترین اولویت یا ترتیب کدومه؟

راستی من رتبه موادم270 و نانو 52 هست، کدومو امکان قبولی بیشتری دارم؟ (اگه پیشنهادی هم دارین لطفا بفرمایید)

654321m

عضو جدید
بچه ها اگه کسی میدونه طراح ها کی هستند بگه چون من به احتمال زیاد میتونم جزوشونو گیر بیارم.. طراح های اختصاصی از شریف بود که اختصاصی رو حذف کردن ... کسی اگه میدونه بگه که من دست به کار بشم چون دوستام این ترم فارغ التحصیل شدن میترسم جزوه هاشونو بدن به کسی
doctor shafie daneshgah esfahan (fiziki) mechaniki migan ro porter bekhunin va ketabe nabejiha ,termo ham refrence bekhun, good luck

شادی عظیمی

عضو جدید
بچه ها من میخوام امسال کنکور بدم.با چه رتبه ای میتونم بیومواد تهران قبولشم؟رو کدوم درسام بیشتر کار کنم؟دانشجوی لیسانس مهندسی پزشکی-بیومکانیکم

alireza-1368

عضو جدید
بچه ها یه سوال من رتبه امسالم 270 شده می خوام ببینم روزانه انتخاب شناسایی امیدی هست تو تهران قبول شم شبانش که 100 درصده

javad-68

عضو جدید
سلام دوستان خسته نباشید همگی
کسی هست که باشرط معدل بخواد وارد ارشد شه سایت سنجش باز شده برای ثبتنام من هرچی می خوام ثبتنام کنم سیستم میگه مشخصات یافت نشد کسی هس راهنمایی کنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Melted_Boy

کاربر فعال مهندسی مواد و متالورژی ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان خسته نباشید همگی
کسی هست که باشرط معدل بخواد وارد ارشد شه سایت سنجش باز شده برای ثبتنام من هرچی می خوام ثبتنام کنم سیستم میگه مشخصات یافت نشد کسی هس راهنمایی کنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

جواااااااد جووووووووووووووووووووووووووووووون......................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
خب زنگ بزن سنجش...
بیا این سوالو تو گپ و گفتگو مطرح کن...

جوااااااااااااااااااااااااااد جوووووووووووووووووووووووووون.........................!!!!!!!!!!!!!!!!!

javad-68

عضو جدید
جواااااااد جووووووووووووووووووووووووووووووون......................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
خب زنگ بزن سنجش...
بیا این سوالو تو گپ و گفتگو مطرح کن...

جوااااااااااااااااااااااااااد جوووووووووووووووووووووووووون.........................!!!!!!!!!!!!!!!!!

عباس جوووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووون!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
تو قسمت ثبتنام سنجش باید سالی که کنکور دادیم مشخص کنیم تا اطلاعاتمونو سیستم باز کنه از اونجاکه ما کنکور ندادیم نمی تونیم ثبتنام کنیم باورت نمیشه فرهنگیا وارد شداما منومیگی بگم خدا این وزیرو چیکارش کنه بعد از 2سال هنوز گیرشم من 4شنبه تهرانم یه سریشون مزنم شانس نداریم که !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Melted_Boy

کاربر ممتاز
عباس جوووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووون!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
تو قسمت ثبتنام سنجش باید سالی که کنکور دادیم مشخص کنیم تا اطلاعاتمونو سیستم باز کنه از اونجاکه ما کنکور ندادیم نمی تونیم ثبتنام کنیم باورت نمیشه فرهنگیا وارد شداما منومیگی بگم خدا این وزیرو چیکارش کنه بعد از 2سال هنوز گیرشم من 4شنبه تهرانم یه سریشون مزنم شانس نداریم که !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

راست میگیا......
ما که بدون کنکور رفته بودیم راستی.....
حتماً برو سازمان سنجش......
هرچی مدارک م داری بردار برو....
سازمان سنجش هم تو خیابون کریمخان هست....

Ho$$ein

کاربر ممتاز
جواد جووون نگران نباش ، درست میشه . مدارکت رو ببر . قبول میکنن . اگه هم نکردن ... قضیه گونی رو که یادته ؟!؟!؟!؟! :D
اجراش میکنیم !!!! :biggrin:

بین نشین

عضو جدید
سلام بر دوستان گل کنکوری

بچه ها سایت سازمان نوشته اگه کسی جز 10% اول دوره باشه جز ممتازین محسوب می شه کسی خبر داره برای ورودی هایی که مثلا 48 نفر هستند چه طور حساب می شه 5 یا 4 نفر ؟؟

یا اینکه خود سازمان سنجش یکی از بچه های مار رو از وسط نصف می کنه ؟؟:biggrin:
:biggrin:
و سهمیه می شه چهار نفر و نصفی

اگه اطلاعی دارین بگین چون من لب مرزم

chs

عضو جدید
باید مشخصاتت رو مثل زمانی وارد کنی که داشتی برا آزمون کارشناسی ثبت نام میکردی. چون کل اطلاعات آزمون کارشناسی و مشخصاتت به دفعه میاد جلو چشت.

javad-68

عضو جدید
باید مشخصاتت رو مثل زمانی وارد کنی که داشتی برا آزمون کارشناسی ثبت نام میکردی. چون کل اطلاعات آزمون کارشناسی و مشخصاتت به دفعه میاد جلو چشت.
درسته مشخصاتت ییهو میاد جلوچشت تا اونجا که کجا قبول شدی روزانه و...................اما کسی که کنکور نداده چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Ho$$ein

کاربر ممتاز
سلام بر دوستان گل کنکوری

بچه ها سایت سازمان نوشته اگه کسی جز 10% اول دوره باشه جز ممتازین محسوب می شه کسی خبر داره برای ورودی هایی که مثلا 48 نفر هستند چه طور حساب می شه 5 یا 4 نفر ؟؟

4 نفر حساب میشن .
ولی 4 نفر که بدون کنکور برن . اگه یه نفر ازین 4 نفر دوست داشته باشه کنکور بده ، یه نفر بجاش جایگزین میشه ، یعنی ممکنه نفر 10م کلاس بتونه بدون کنکور وارد ارشد بشه .

eterno

کاربر ممتاز
سلام بر دوستان گل کنکوری

من خودم پارسال با همین سهمیه 10% قبول شدم....چون تعداد شما بالای 40 نفر هست، 5 نفر اول ورودیه شما جزوه سهمیه 10% هستین، که با توجه به تعداد پذیرش امسال دانشگاهتون تعداد افرادی که بدون کنکور توی دانشگاه خودتون میتونن قبول بشن مشخص میشه، مثلا اگه دانشگاه شما از 1 تا 10 نفر پذیرش کنه 1 نفر میگیرن، از 11 تا 20 دو نفر میگیرن و به همین ترتیب میره بالا...البته افرادی که جزو سهمیه 10% هستن میتوننبه عنوان دانشجوی نخبه به هر دانشگاه دیگه ای که بخوان درخواست بدن و اگه اونا قبول کنن بدون کنکور اونجا پذیرش بشن.

farshad.titan22

عضو جدید
بچه ها این قانون 10 درصد اول واسه من که تو دانشگاه آزاد درس میخونم هم اجرا میشه؟یا فقط مخصوص دانشجوهای روزانه هست؟

آخرین ویرایش:

perlitic

عضو جدید
تخصصی اش آسون بود (سوالاتش همه اش تکراری ارشد سالای قبل بود و حداقل چهارتاش واسه آزمون دکترای پارسال بود که جوابش رو نداشتم) فقط بخش آنالیز که یک سوم سوالات هم بود سخت بود اونم سخت که چون با دقت نخونده بودم میگم سخت، وگرنه اگه گلستانی فرد و مرعشی رو خونده بودید حداقل نصف بیشترش رو میشد جواب داد.:cry:

ولی استعداد برای من کلافه کننده بود:confused:

زبان هم که واقعا سخت بود، از پارسال سخت تر:(

perlitic

عضو جدید
سلام من میخوام سال بعد دکترا امتحان بدم اگر میشود در مورد تخصصیش چه کتابهایی بخونم مخصوصاً آنالیز

من که فقط آزمونهای سالهای قبل رو از روی کتاب راهیان ارشد زدم، و سوال آزمون دکترا سال قبل و اکثریت سی سوال اول رو جواب دادم، برای آنالیز کتاب گلستانی فرد و مرعشی که من فقط تونستم هرکدوم رو یه دور روخونی کنم، ولی فکر کنم اگه دقیق بخونین مفید باشه،

در کل حل سوالات آزمون سالهای قبل خیلی کمک کننده است!

استعداد تحصیلی و زبان رو امسال نخوندم، ولی این اشتباه رو نکنید
اگه مطالعه مستمر داشته باشید مثلا روزی حداقل یه ساعت یا حتی نیم ساعت چون ذهن تون به چالش کشیده میشه آمادگی نسبتا خوبی میتونید پیدا کنید. کسایی که اینها رو خوندن باید نظر بدن

این تجربیات من بود

نمیدونم چقدر میتونه تاثیر گذار باشه منتظر نتایج هستم!

به خدا این استرسی که ما دهه شصتیها تحمل کردیم رو هیچ نسلی حس نکرد

رفتیم مدرسه مدرسه ها پر بود، رفتیم دانشگاه دانشگاه ها جا نداشتن، رفتیم بازار کار اونم پوکید، رفتیم برای زندگی مشترک همه چی گرون شد ، .....!!

نمیدونم والله
به نظرمن که اگه امکانش رو داری نمون
واسه رفتن اقدام کن
من تا یکی دوسال پیش میگفتم تعهد به کشور و من برم تو بری پس کی بمونه مملکت رو آباد کنه
ولی الان میگم میتونی برو
این نصایح من

موفق باشید و پیروز...!!:smile:

amin gh

عضو جدید
سلام بر دوستان گل کنکوری

خیالت تخت باشه به سمت بالا گرد میشه حتی اگه 41 نفر باشید 5 نفر اول جز 10% برتر به حساب میان
من از این موضوع اطمینان دارم . ولی اگه بدجور استرس داری برو دفتر استعداد درخشان دانشگاهت بپرس که جز 10% هستی یا نه :)

pary_69

عضو جدید
خیالت تخت باشه به سمت بالا گرد میشه حتی اگه 41 نفر باشید 5 نفر اول جز 10% برتر به حساب میان
من از این موضوع اطمینان دارم . ولی اگه بدجور استرس داری برو دفتر استعداد درخشان دانشگاهت بپرس که جز 10% هستی یا نه :)
سلام .من دفترچه سنجش و خوندم ولی این 10 درصد برای انتخاب رشته کنکور نیست فقط نفر اول

pary_69

عضو جدید
سلام
من یه سوال دارم .میشه اگه کسی میدونه جوابمو بده ؟
من جز 10 درصد برترم . این 10 درصد برتر بودن غیر از درخواست بدون کنکور دانشگاهها مگه برای سنجش و انتخاب رشته هم تاثیر داره؟؟؟؟؟
همه میگن.... ولی من جایی ندیدم که چیزی اعلام شده باشه.........

• Like
واکنش ها: mut

mut

عضو جدید
سلام
من یه سوال دارم .میشه اگه کسی میدونه جوابمو بده ؟
من جز 10 درصد برترم . این 10 درصد برتر بودن غیر از درخواست بدون کنکور دانشگاهها مگه برای سنجش و انتخاب رشته هم تاثیر داره؟؟؟؟؟
همه میگن.... ولی من جایی ندیدم که چیزی اعلام شده باشه.........

سلام
بعيد ميدونم. فكر كنم سهميه انتخاب رشته كنكور فقط مخصوص شاگرد اول هاست نه 10 درصد.
البته پارسال سازمان سنجش بعد از انتخاب رشته اصلي يه انتخاب رشته جدا (تحت يه عنوان خاص كه يادم نيست) براي 10 درصدها گذاشت.

pooria_googooli

عضو جدید
سلام دوستان . میشه بگید این اطلاعیه که سازمان سنجش داده و لینکش تو پست قبلیه یعنی چی ؟ یعنی شنبه معلوم میشه که دانشگاه مورد نظر قبول شدیم یا نه ؟

بالا