بررسی آزمون ارشد معماری 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Harmonic Arch

عضو جدید
سلام من تازه این سایتو پیدا کردم
کمابیش از اول خوندم اومدم جلو
لطفا در مورد درصدای من نظر بدین
زبان 49
فنی 39
تاریخ 35
درک 42
منظر 23
ممنون میشم

mosafer.hesam

عضو جدید
سلام
من تا حالا خواننده خاموش بودم و از جزوه ها و اهنماییهاتون خیلی استفاده کردم دیدم تشکر از همه بچه های خوب انجمن نکنم بی انصافیه
این درصدای منه که ترم هشتم و به نیت مطالعات قبول شدن خوندن
به نظرتون رتبم تو زیرگروه مطالعات چند میشه؟
زبان 11% (متاسفانه)
فنی 35%
درک 43%
تاریخ 48%
تاریخ شهر 58%

ممنون از کمکتون:
اینم پیدا کردم درصدا و رتبه چندتا از بچه های مطالعات بهشتی4.jpg

donfidelio

عضو جدید
کاربر ممتاز
باغ ایرانی‌ تنوع رنگی‌ نداره یعنی‌.با تنوع رنگی‌ طراحی نمی‌شه یعنی‌ از ویژگیهاش نیست کلا یه باغی میبینی‌ اصلا همش سبزه احتمالا اگه عکسهای باغ‌های ایرانیو کلا تو ذهنت بیاری میبینی‌ که خیلی‌ باغ‌ها اصلا تنوع رنگی‌ ندارن و هنوزم باغ ایرانین.....عمدترین رنگی‌ که به چشم میاد سبزه... حتی شما با رد گزینه هم میتونستی به این نتیجه برسی‌ چون بقیه ویژگیها کاملا از مشخصات باغ ایرانیه...

در مورد سوال مکعب درک.... من نمیدونم مشکل این سوال جدا چیه.... گفته به چهارتا حجم داریم از بالا نگاه می‌کنیم دیگه چی‌ باید میگفت ... هرم از بالای خودش بهش نگاه شده دیگه...در حالی‌ که دید اون وسط بود.... از من به همهٔ دوستان کنکور ۹۳ نصیحت ... همیشه تو تستا باید به اونی که خیلی‌ داره ساده می‌زنه فکر کنی‌... چون یه گیری بهش هست احتمالا...

یه گیر ساده داره که حدود 80 بار تا حالا بهش اشاره شده، میشه مخروط رو مایل در نظر گرفت و هرم رو غیر منتظم و ردشون کرد، ولی مکعب تناسباتش غلطه و صد در صد غلط. البته مطمئنم جواب این سوال عوض نمیشه.

من غیر باغهای طبس و بهشهر، تقریبا همه باغهای معروف ایرانو دیدم، واضحه که تنوع رنگی دارن. اون جنگله که همه جاش سبزه، باغ تنوع داره. حوض آبی، گلها رنگی هستن، خود کوشک رنگ آجر، کف باغ یه رنگ دیگه. البته تجربه و تحلیل اینجا اهمیت نداره، اون استاد خاص مد نظرش 4 گوش بوده (که مثال دم دست باغ تخته که 4 گوش نیست) و شاید از 10 تا استاد یه استاد نظرش این باشه ولی سوالو همون طرح کرده و جوابشم اونیه که تو ذهن خودشه. نمونش مقاله شاهچراغی که میگه تنوع رنگی داریم، یا جزوات دیگه...

beni belazi

کاربر بیش فعال
یکی می تونه به من سوال سایه سیدنی رو توضیح بده؟؟؟؟؟؟:cry:

از جهت سایه میشه محل خورشید رو حدس زد وقتی جای خورشید رو پیدا کردی دیگه باید به بلندی و کوتاهی سایه و گزینه ها دقت کنی....محل خورشید برای نیمکره شمالی میشه صبح زود زمستانی...ولی نه با سایه کوتاهش هماهنگه...نه با گزینه ها...
برای نمیکره جنوبی هم که قبل از ظهرِ (ظهر نمیکره جنوبی خورشید شماله) که تو گزینه ها هست سیدنی...(و واسه کسایی که میگن اطلاعات عمومی...المپیک سیدنی...اپرای سیدنی...!!!!؟؟؟)

• Like
واکنش ها: HOTT

beni belazi

کاربر بیش فعال
یه گیر ساده داره که حدود 80 بار تا حالا بهش اشاره شده، میشه مخروط رو مایل در نظر گرفت و هرم رو غیر منتظم و ردشون کرد، ولی مکعب تناسباتش غلطه و صد در صد غلط. البته مطمئنم جواب این سوال عوض نمیشه.

من غیر باغهای طبس و بهشهر، تقریبا همه باغهای معروف ایرانو دیدم، واضحه که تنوع رنگی دارن. اون جنگله که همه جاش سبزه، باغ تنوع داره. حوض آبی، گلها رنگی هستن، خود کوشک رنگ آجر، کف باغ یه رنگ دیگه. البته تجربه و تحلیل اینجا اهمیت نداره، اون استاد خاص مد نظرش 4 گوش بوده (که مثال دم دست باغ تخته که 4 گوش نیست) و شاید از 10 تا استاد یه استاد نظرش این باشه ولی سوالو همون طرح کرده و جوابشم اونیه که تو ذهن خودشه. نمونش مقاله شاهچراغی که میگه تنوع رنگی داریم، یا جزوات دیگه...

جالبه منم واسه این سوال گزینه چهار رو زدم منم فکر میکنم که این درسته...یعنی باغ ایرانی در تعامل با طبیعت نیست... :))))

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز

آخه این چه گیریه میدی .... معقول نیست...هر چیزی می‌تونه مایل باشه... وقتی‌ ذکر نمی‌شه که نمی‌شه گفت میتونستیم مایل فرض کنیم. .... درباره ی باغ ایرانی‌ هم گفتم تنوع رنگی‌ جز ویژگیش نیست.... ببین یه باغ خیلی‌ چیزا می‌تونه داشته باشه... ولی‌ یه چیزای هست که ویژگی کلیه...در واقع بر اون اساس باغ طراحی می‌شه .... در واقع اصله ... تعامل با طبیعت که جزو ویژگی‌ هایی که شما هر جزوه و کتابیو دیده باشی‌ بهش اشاره شده... باغ تخت که نمونهٔ بارز یه چهار گوشه...به علاوه چهارگوش با مربع یا مستطیل صرف فرق داره... در واقع معنی‌ چهارگوش که تو ویژگیهای کلی‌ باغ مطرح می‌شه به معنی‌ اینکه مثل باغ‌های انگلیسی‌ ارگانیک و منحنی نیست...و هندسه چهار گوش براش طراحی میکردن

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
از من حقیر به کنکوریای ۹۳ پیشنهاد... تو درک باید ساده نگاه کرد... فقط مسئلهٔ مورد نظر رو برسی‌ کرد بقیه موارد رو ساده نگاه کرد..اینجا فقط مساله دید مطرحه...حجم هارو ساده بگیرید... و یه نکته دیگه...تو این تیپ سوالات مبهم معمولا اون گزینه که اول از همه رد می‌کنید رو دوباره آخر نگاه کنید معمولا برمی‌گردین و دقیقا متوجه میشید همون بوده...

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز
از من حقیر به کنکوریای ۹۳ پیشنهاد... تو درک باید ساده نگاه کرد... فقط مسئلهٔ مورد نظر رو برسی‌ کرد بقیه موارد رو ساده نگاه کرد..اینجا فقط مساله دید مطرحه...حجم هارو ساده بگیرید... و یه نکته دیگه...تو این تیپ سوالات مبهم معمولا اون گزینه که اول از همه رد می‌کنید رو دوباره آخر نگاه کنید معمولا برمی‌گردین و دقیقا متوجه میشید همون بوده...
برای مثال ..... لینک حل مکعب روبیکو براتون گذاشتم......یهو دیدی سر کنکور یکی یکی دادن گفتن درس کنید ....

مشاهده پیوست 82444http://phpbb.maghsad.com/forum-f30/rubik-cube-t4004.htm

ne.arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
لطفا یکی درمورد رتبه من نظر بده؟ نمیدونم واسه اسکیس وقت بذارم یا نه

زبان 28
فن 51
تاریخ 33
درک26
منظر 28
میانگین 34

timaj

عضو جدید
کاربر ممتاز
کوتاه و بلند شدن سایه زیاد ربطی‌ به فصل نداره... از صبح سایه بلنده ظهرا کوتاه می‌شه دوباره بلند می‌شه... این سوالام می‌خواستم اعتراض بدم گفتم نمیدونم چی‌ بگم اصلا واسه اعتراضش ... بگم این که ما بدونیم مثلا سیدنی تو نیمکرهٔ شمالی یا جنوبی شاید من زیادی اطلاعات عمومیم کمه... فعلا ندادم:D
به فصل ریط داره حتی ظهر زمستان هم سایه انقدر کوتاه نمیشه چونکه مایل میتابه

mosafer.hesam

عضو جدید
به نظرتون رتبم تو زیرگروه مطالعات چند میشه؟
زبان 11% (متاسفانه)
فنی 35%
درک 43%
تاریخ 48%
تاریخ شهر 58%

ممنون از کمکتون:
اینم پیدا کردم درصدا و رتبه چندتا از بچه های مطالعات بهشتیمشاهده پیوست 137866

timaj

عضو جدید
کاربر ممتاز

زبان 28
فن 51
تاریخ 33
درک26
منظر 28
میانگین 34[/QUOTE
قطعا وقت بذار رتبت خوب میشه فکرمیکنم زیر 500 البته من همیشه کلی نظر میدم شاید خیلی بهتر هم بشه

ne.arch

عضو جدید
کاربر ممتاز

زبان 28
فن 51
تاریخ 33
درک26
منظر 28
میانگین 34[/QUOTE
قطعا وقت بذار رتبت خوب میشه فکرمیکنم زیر 500 البته من همیشه کلی نظر میدم شاید خیلی بهتر هم بشه

مرسی زیر 500 هم بشم راضیم بخدا .آخه درصدای بجه ها انقد خوبه که به همینم امید ندارم با این درصدام . باز هرچی خدا بخواد....

timaj

عضو جدید
کاربر ممتاز
[QUOTEj;6067698]

مرسی زیر 500 هم بشم راضیم بخدا .آخه درصدای بجه ها انقد خوبه که به همینم امید ندارم با این درصدام . باز هرچی خدا بخواد....
نه کی میگه ؟ کافیه از اول تاپیک نگاه کنی ببینی چند نفر حدودا از تو بالاترن تعدادشون خیلی هم نیست
اصلا یه کاغذ بذار درصدای بچه هایی که بالاترند رو بنویس!!
اینو میگم که اعتماد به نفست بره بالا و برا اسکیس حسابی تلاش کنی

ne.arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه کی میگه ؟ کافیه از اول تاپیک نگاه کنی ببینی چند نفر حدودا از تو بالاترن تعدادشون خیلی هم نیست
اصلا یه کاغذ بذار درصدای بچه هایی که بالاترند رو بنویس!!
اینو میگم که اعتماد به نفست بره بالا و برا اسکیس حسابی تلاش کنی

مرسی که روحیه دادی بهم .پس منم مثل بقیه کم کم اسکیسو شروع میکنم. موفق باشی

archimoon

عضو جدید
سلام به همگی. خسته نباشید
من امسال هیچی نخونده بودم کاش میخوندم. ترم 8 هستم
به نظرتون رتبه ام چند میشه؟
زبان: 21
فن: 7
تاریخ: 0
درک: 40
منظر 15

صالحی-م

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها من از روز اولی که درصد هاتونو تخمین می زدین فقط میومدم نگا میکردم ....
اصلا نرفتم سراغ تخمین درصدام چون نه زیاد یادم بود چیارو زدم و نه با توجه به این جوابای افتضاح وحشتناک امیدی واسم موند .من زیاد فرصت نداشتم شاید سر جمع 4-5 هفته خوندم ولی باید امسال می اوردم..سال دیگه نمی تونستم امتحان بدم..بگذریم..
میشه راهنماییم کنین بدونم حداقل مجاز میشم؟
فکر میکنم در این حدود بشم
زبان15
درک25
تاریخ25
منظر20
فنی25
می دونم فوق الاده پایین زدم ولی خوب ...

razi.n

عضو جدید
سلام بچه ها.يه سوال داشتم واسه امتحان تشريحي مطالعات چه سوالي طرح شده بود؟
در کل امتحانش چطوريه؟لطفا اگه اطلاعاتي درمورد امتحانش داريد بگيد.
مرسي:(

وضعیت
موضوع بسته شده است.